Ugrás a kommentre

Sheev Palpatine (Darth Sidious) vs. Captain Rex (Nyolcaddöntő)


Donát

Nyolcaddöntő #5  

36 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness top 8-ba?

    • Sheev Palpatine (Darth Sidious)
    • Captain Rex

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

  • Donát lezárta és megnyitotta ezt a topikot
16 perccel korábban, gafz írta:

Miért? Anakinra egy csomóan nem szavaztak mert gonosz gyerekgyilkos... Palpatine ugyanaz pepitában és néhányszoros szorzóval.

Csomóan? Öt ember, ebből egy volt igazán Anakin utáló: Dzséjt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a hecc kedvéért adtam magamnak 66 másodperc gondolkodási időt, aztán a sokat sheevó, és még többet sithó Palpadiousra szavaztam. Mert mellett Rex... Ki a f*szom az a Rex? Valami felügyelő?

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csomóan? Öt ember, ebből egy volt igazán Anakin utáló: Dzséjt. 

Úgy bizony! Vállalom. De nem a gonoszság miatt, hanem mert tényleg gyerekgyilkos. A saját fénykardjával ölt védtelen gyerekeket, aztán meg ment jópofizni a terhes feleségével. Bármi mást elnéznék neki, de ezt nem. És battya meg a paripa, még Sidious sem ölt gyereket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a párharc viccesre sikerült. Rex nem ellenfele a vén sz*rkavarónak. :D

 (A klónra szavazók indoklásaira kíváncsi lennék amúgy. Nem mert nem tisztelem az ellenvéleményt, csak biztosan tök érdekesek lehetnek a mellette felhozott érvek. Meggyőzni nem hiszem, hogy meg fognak, de a kíváncsiság... :P )

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, gafz írta:

Öööö... mi a jobb? Gyerekeket ölni vagy megparancsolni azt?

Ez viszont jó kérdés! Hitler se ölt meg senkit saját kezűleg, de ettől ő volt a legnagyobb g*ci az emberiség történetében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Úgy bizony! Vállalom. De nem a gonoszság miatt, hanem mert tényleg gyerekgyilkos. A saját fénykardjával ölt védtelen gyerekeket, aztán meg ment jópofizni a terhes feleségével. Bármi mást elnéznék neki, de ezt nem. És battya meg a paripa, még Sidious sem ölt gyereket.

Na meg elárulta a társait és Vaderként is elképesztő gonosz dolgokat művelt. Én ezeket sem tudom neki megbocsájtani. Mintha Hitler 1945 májusában megmentett volna 20 zsidót és utána minden meg lenne neki bocsájtva.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak a hecc kedvéért adtam magamnak 66 másodperc gondolkodási időt, aztán a sokat sheevó, és még többet sithó Palpadiousra szavaztam. Mert mellett Rex... Ki a f*szom az a Rex? Valami felügyelő?

 

Úgy bizony! Vállalom. De nem a gonoszság miatt, hanem mert tényleg gyerekgyilkos. A saját fénykardjával ölt védtelen gyerekeket, aztán meg ment jópofizni a terhes feleségével. Bármi mást elnéznék neki, de ezt nem. És battya meg a paripa, még Sidious sem ölt gyereket.

Építtetett egy Halálcsillagot, amivel teljes bolygókat akart szétrobbantani gyerekestől, háziállatostul, mindenestől.

Vagy előre figyelmeztette volna a bolygókat, hogy "Hé! Semmi személyes, vagyis de... Szóval ez a bolygó hamarosan felrobban, de mivel nem vagyok gyerekgyilkos, a gyerekek szabadon elmehetnek"?

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 3
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindent elmond, hogy Vader inkább gyűlöletből ölt, vagy mert szükséges volt a céljai miatt, Sidious pedig élvezetből.

Egy novellában Vadert le is b*szta, amiért gyorsan megölte az áruló hajókapitányt, és nem tudta kiélvezni a kínzását.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader saját maga gyilkol, Palpi inkább mással végezteti el a piszkos munkát, azonban ugyanúgy sok vér tapad a vén sz*rkavaró kezeihez, hiszen egy sithről beszélünk!

 

Szegény Rex, legalább kapott néhány szavazatot. Mondjuk tőlem éppen nem, de ez részletkérdés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Palpatine nem csak a Star Wars, de a filmtörténelem egyik, ha nem a legzseniálisabb gonosza. Roppant türelmes, remek színész, és nem mellesleg egy gátlástalan szörnyeteg: vérbeli Sith. Benne egyaránt megvan Dooku arisztokratikus kifiomultsága, felsőbbrendűsége és politikai érzéke, illetve Maul groteszk, állatias vadsága és brutalitása. Mindezek zseniális tervezési képességeivel párosulva hihetetlen gonosszá teszik őt.  Bizarr módon lenyűgöző, ahogy felépítette és sikerre vitte több évtizedes tervét a Jedik kiirtásáról, a Köztársaság megbuktatásáról, majd a Sith Rend hatalomátvételéről és Galaxis-méretű Birodalma kiépítéséről. Sith jeleneteiből (amikor nem a kedves kancellár bácsit látjuk) valósággal sugárzik belőle a velőig hatoló gonoszság, sötétség és fenyegetés. Titkon fohászkodom azért, hogy Ep9-es szerepe hű maradjon a karakter nimbuszához és ne ejtsen csorbát rajta. 

 

A felől semmi kétségem nincs, hogy Palpatine sokkal gonoszabb, romlottabb személy, mint Vader valaha volt... biztos vagyok benne, hogy gyerekeket is ölt, közvetve vagy közvetlenül (de ide képzelhetjük a legdurvább bűnöket is). "Halála" után saját otthona, a Naboo elpusztítására is parancsot adott, ahol bőven éltek gyerekek. Viszont Vader esetében a gyerekgyilkosságnak majdhogynem szemtanúi voltunk, ami az egykori Jedi árulásával kombinálva nálam olyan vérlázító elegyet alkot, ami undort és ellenszenvet vált ki a karakter iránt. Persze, kissé ellentmondásosnek hathat, hogy Vadert megvetem és gyűlölöm, míg Palpatine-t zseniális gonosznak tartom, mégis ez a helyzet. 

 

Rex... nos, róla már írtam korábban, de Palpatine ellen egész egyszerűen nem ellenfél számomra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Soha, senki sem kapott még 30 vagy annál több szavazatot. Palpatine megcsinálta!

Nem tudom, hogy ez annak szólt-e, hogy "csak" egy Rex volt az ellenfele, de mondtam én fentebb, hogy idén komoly esélye van egy végső győzelemre is. Szerintem ez a szám nem véletlen. Nálam jelenleg csak Kylo van előtte, ő kettejükre vagyok leginkább kíváncsi a TROS-ban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.