Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Na most hogy sikerült kivégeznem minden felnőtt, fiatal felnőtt illetve ifjúsági könyvet, rangsorolnám őket. Illetve majd még kitérek arra is, vajon miért is döntöttek úgy a készítők, hogy visszamegyünk 150 évet a múltba. És vajon a 3. fázis ugyanott fogja felvenni a fonalat, ahol most abbahagytuk? Esetleg várható időugrás? Spoilermentesen az alább kitérek ezekre. De elsőként a sorrend:

 

9. A Test of Courage (Bátorságpróba) by Justina Ireland

Egy kellemes történet volt, sokkal inkább a karakterek vannak előtérbe, akció az elején és a végén van egy kicsike. Vernestra és Imri kettősének az útja itt kezdődik el.

 

8. Race to Crashpoint Tower by Daniel José Older

A Valo-i események másik fele. Néhány Adventures szereplő is főbb szerepet kap itt, de a fókusz Ram Jomaramon van. Remek kis könyv lett.

 

7. Mission to Disaster by Justina Ireland

Az ifjúsági könyvek között határozottan a legjobb darab. Vernestra és Imri az OoS történései után egy újabb kalandba - ezúttal egy mentőakcióba - keverednek. A Fallen Star egyik pontját itt bővítik ki.

 

6. The Fallen Star by Claudia Grey

A felnőtt regények közül a leggyengébb mű, amely az első fázist zárta. Lehetett volna benne több is, de azt ígérem, hogy drámai végkifejletben lesz részetek. Korábban a TESB végéhez hasonlítottam ennek a végét. Azóta beláttam, hogy jobban emlékeztet a TLJ végére.

 

5. Out of Shadows (Lopakodó Árnyak) by Justina Ireland

Van benne politika, intrika, Vernestra és Reath kettőse által a jedik is képviseltetve vannak, a főhős mégis egy nem erőérzékeny lány, aki két nagyhatalmú család játszmájába csöppen. Fontos történések vannak - főleg a végén, ahol ugye a könyv akciójának 80%-a van :D - ami kihat majd a későbbi történésekre is.

 

4. Into the Dark (Fenyegető Sötétség) by Claudia Grey

A drengirek bemutatkozása, Reath, Cohmec, Orla, a Vessel legénysége, Geode - magyarul Geoda? - mind-mind remek adalékok.

 

3. Midnight Horizon by Daniel José Older

Nagyon kicsi van Claudia és Daniel regénye között, azonban Daniel olyan véghajrát írt, ami a Rising Stormot idézte nekem. Pedig a könyv első fele bohókás, a nyelvezet is mintha félúton lenne a YA és a MG között. De a könyv második fele - különösen a lezáró harmad - olyan puskaporos lett, ami előtt le a kalappal Daniel előtt. Mondhatnám, hogy a Fallen Star másik felét ez a történet adja.

 

2. Light of the Jedi (A Jedik fénye) by Charles Soule

Az éra megnyitója, amely egyben a nihileket is bemutatta. Nagyszerű könyv.

 

1. The Rising Storm (Viharfellegek) by Cavan Scott

Itt is pici a különbség, viszont a Viharfellegek brutális második féllel rendelkezik és olyan végkifejlettel, aminél tátottam a szám. Még most is néha beleborzongok, ha a könyv utolsó fejezeteire gondolok.

 

 

Miért döntöttek úgy a készítők, hogy most visszaugranak 150 évet? Nos, spoiler nélkül csak annyit mondok: a Midnight Horizon végén ott lesz a válasz. :P Ezen felül rengeteg utalás történik a régi korokra. És vajon miért akarják ezt csinálni? Természetesen nem kell mondanom, hiszen nyomós indokuk van a készítőknek. Ha spoilereznék is, csak annyit mondok: Mester és tanítványa regény, 159. oldal. Tessék szépen értelmezni a szöveget. :P

 

Várható-e időugrás a 3. fázisban? A válaszom erre: meglátom, ha kijön az Eye of the Storm 2. része, amit ugye a legutolsóként kell elolvasni, hiszen már a previewben is elspoilerezték a Fallen Star eseményeit - nem, nem csak a nyilvánvalóra gondolok, hanem a részletekbe is belemennek - szóval az majd megadja a választ a kérdésre. De azon túl én azt mondom, hogy talán pár hónapos ugrás előfog fordulni, mint ahogy az eddigi hullámok alatt is megtörtént. De több éves ugrást sehogy se tudok elképzelni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Tempest Runner mikor játszódik az eddig megjelent regényekhez képest? Ez a második hullámhoz tartozik, tehát a Viharfellegek, Lopakodó árnyak körül kéne hogy játszódjon, meg a Csillaghullás és a Midnight Horizon előtt. Viszont találtam egy listát, ahol a Köztársaság Fénykora eddigi eseményeit taglalják. Ott a Midninght Horizon a Tempest Runner előtt szerepel kronológiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Tempest Runner mikor játszódik az eddig megjelent regényekhez képest? Ez a második hullámhoz tartozik, tehát a Viharfellegek, Lopakodó árnyak körül kéne hogy játszódjon, meg a Csillaghullás és a Midnight Horizon előtt. Viszont találtam egy listát, ahol a Köztársaság Fénykora eddigi eseményeit taglalják. Ott a Midninght Horizon a Tempest Runner előtt szerepel kronológiában.

 

Bence listája szerint a Lopakodó árnyak és a Midnight Horizon között játszódik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 10. - 17:36, Darth Revan9 írta:

A Tempest Runner mikor játszódik az eddig megjelent regényekhez képest? Ez a második hullámhoz tartozik, tehát a Viharfellegek, Lopakodó árnyak körül kéne hogy játszódjon, meg a Csillaghullás és a Midnight Horizon előtt. Viszont találtam egy listát, ahol a Köztársaság Fénykora eddigi eseményeit taglalják. Ott a Midninght Horizon a Tempest Runner előtt szerepel kronológiában.

A Tempest Runner fontos a későbbi történetek szempontjából. Ugyanis nagyjából erre épít a Marvel High Republic utolsó két története (The Shadow of the Nihil és a Jedi's End), megalapoz egy ellentétnek, ami csak úgy mellesleg hirtelen előjön, a TR ismerete nélkül szerintem nem érthető ez a kialakuló harc. És a Tempest Runnerben történő események említve vannak a Marveles képregényben, meg azt hiszem a Fergeteghajtók ebben a történetben megint változnak.

 

És igen, ez még javában az utolsó hullám előtt történik. Kvázi az utolsó hullám nagyon rövid időt ölel fel. Gondoljunk csak a TFA-TLJ kettősre, adjunk hozzájuk 1-2 plusz napot és nagyjából ennyi a játszótér.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
14 minutes ago, Darth Revan9 said:

A Dark Horse The High Republic képregényei elindultak már? Az utóbbi időben annyira lefoglalt a munka, hogy nem láttam erről semmi hírt se.

Nem, a legutóbbi High Republic showban csak a YA regényről volt szó. Szerintem majd a celebration-ön lesz bejelentés ezekkel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Meg tudjátok mondani, hogy a Nihil erői Uttersondot a magyar fordításban tegezték vagy magázták? Főleg az lenne érdekes, hogy Lourna Dee tegezte, vagy magázta-e Uttersondot az eddig megjelent könyvekben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sziasztok! Meg tudjátok mondani, hogy a Nihil erői Uttersondot a magyar fordításban tegezték vagy magázták? Főleg az lenne érdekes, hogy Lourna Dee tegezte, vagy magázta-e Uttersondot az eddig megjelent könyvekben?

A Lopakodó árnyak 9. fejezetében Nan és Uttersond beszélgetésében magázódnak. De, hogy Lourna magázza-e? Nem tudom. Találkoztak ők már az eddigi tartalmakban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , kdani20 said:

A Lopakodó árnyak 9. fejezetében Nan és Uttersond beszélgetésében magázódnak. De, hogy Lourna magázza-e? Nem tudom. Találkoztak ők már az eddigi tartalmakban?

Ezt én se tudom, a Viharfellegeken gondolkoztam, mert ott is szerepel a doki, de akkor meg Lourna a Valon harcol. De szerintem jó lesz úgy is, hogy ha Dee magázni fogja Uttersondot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Böngésztem azon munkaanyagok között, amiket kaptam – Lopakodó árnyak és Viharfellegek (ez utóbbit a Lopakodó árnyak miatt kaptam csak meg) – és nem találkoztam olyan jelenettel, ahol ők ketten beszélgettek. Olyan jelenet viszont volt, ahol Ro és Pan Eyta beszél Uttersonddal. Ezekben a jelenetekben tegező volt a viszony a beszélgetők között. Úgyhogy szerintem e miatt a Köztársaság Fénykora 2. gyűjteményénél is tegező lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Nihil természetétől teljesen távol áll a magázódás, ami egy udvarias gesztus. Ha lett is volna példa a magázódásra bármelyik eddigi könyvben, amire én sem emlékszem, de ha igen, én inkább azt tekinteném hibának, és a jövőben a tegezést alkalmaznám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

2. fázisos infók:

- nem kell mindent elolvasnunk az első fázisból, hogy megértsük a 2. fázist.

- 150 évvel megyünk vissza. A Köztársaságnak 2 főkancellárja van. Egy női ember és egy férfi quarren.

0q5psefegw191.jpg

 

 

- Ez az éra a felfedezés korszaka. A Jediknek egy pathfinder csapata van.

l2og58kwlw191.jpg?width=1326&format=pjpg

 

 

- A kint lévő csapatok nem tudnak annyira kommunikálni, ezért vannak a kommunikációs csapatok. A droidok szállítják az üzeneteket. Pablo találta ki ezt az ötletet.

FTt-6ymUAAEIhko?format=jpg&name=large

 

 

- Két Jedi Jedhából! Cathley és Oliviah.

mlrxj8kwlw191.jpg?width=945&format=pjpg&

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2. fázis eddig bejelentett könyvei. Új könyvek:

- The Battle of Jedha (audiobook) 2023. január

- Quest for Planet X (Tessa Gratton) 2023. tavasza

- Cataclysm (Lydia Kang) 2023. tavasza

- Path of Vengeance (Cavan Scott) 2023. tavasza

 

CmDvOhCj1vPJZzkeRLYeBGacI8Qgfw11Q-dlHJJY

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2. fázis egy tragédia történetét fogja elmesélni. Rengeteg történetet fogunk kapni ehhez a fázishoz.

 

Egy kis jövőbetekintés: elmondták, hogy videójátékok(!) készülnek az éráról, jön majd az Acolyte és még sok-sok más, amiről majd beszélni fognak, ha eljött az ideje. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tényleg köszi a kitartó munkát! Nagy vagy!
Ígéretes lesz a második fázis is, bár az meglepett, hogy máris ugrunk a második hullámra.

Nagyon kíváncsivá tesz, milyen tragédia köré épülhet a dolog. A Hiperűr katasztrófa se volt gyenge, hova lehet azt fokozni? :D
Az meg különösen tetszik, hogy kibővül a dolog, és nem csak könyvek, képregények lesznek.
 

Egyedül az nem tetszik, hogy kvázi eltűnt az eredeti Luminous 5. Oké, a színpadon ők álltak, de a bejelentett tartalmaknál alig szerepel a nevük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.