Ugrás a kommentre

7x04 - Unfinished Business


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4. rész - Unfinished Business / Befejezetlen ügy

 

epguide704.jpg

 

Írta: Brent Friedman, Matt Michnovetz

Rendezte: Brian Kalin O'Connell

 

Helyszín: Anaxes

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Mace Windu - Terrence "T.C." Carson

Trench admirális - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Cody - Dee Bradley Baker

Jesse - Dee Bradley Baker

Echo - Dee Bradley Baker

Hunter - Dee Bradley Baker

Crosshair - Dee Bradley Baker

Tech - Dee Bradley Baker

Wrecker - Dee Bradley Baker

R4-M1

R4-P17

 

Történet

Echo merész tervvel áll elő, ami, ha sikeresen zárul, véget érhet az anaxesi hadjárat, és a Köztársaság visszafoglalhatja a bolygót. Ám a klónok, különösen a 99-esek komolyan kételkednek a meggyötört és sokáig a Konföderáció által kihasznált Echo hűségében, és csak Rex hisz szilárdan régi bajtársában.

 

Előzetes

 

Érdekességek

 

- Echo új látványtervet kapott az epizódra, amelyen szerepel egy koponya formájú Foltozottak-ikon, előrevetítve az új csapathoz való csatlakozását.
- A köztársasági parancsnoki központban lévő csillagtérképet a Star Warsban látható, hasonló dizájnnal bíró térképek inspirálták, többek között a Yavin 4-en és a Hoth-on látható Lázadó bázisokéi.
- Láthatjuk, amint az Arany-osztag Y-szárnyúi bombázó rohamot hajtanak végre a Szeparatisták helyőrsége ellen. Majd' két évtizeddel később, egy szintén Arany-osztag névre hallgató Lázadó bombázó-csapat ugyanezt teszi. Egyedül a célpontjuk különbözik, amely a Halálcsillag.
- Klónháborús eredetével az Y-szárnyú maradt a legrégebbi hajótípus mind a Lázadók Szövetsége, mind az Ellenállás kötelékében.
- CT-5597 klónosztagos, aki Jesse néven is ismert, egy vadonatúj páncélt kapott, amelynek sisakján látható a klasszikus Köztársaság-embléma.
- A pókszerű Trench admirális egy kábító-hálóvetőt rejt az egyik kiborg karjában.
- A halálakor, Trench admirális a hátára fekszik, a lábát pedig felemeli, ezzel utánozva egy valóságos pók halálát.
- Trench admirális, Grievous tábornokhoz és Maulhoz hasonlóan egy félig kiborg ellenség, aki előrevetíti Anakin végső sorsát.
 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Az anaxes-i csata hologramja

 

2.jpg

Anaxes-i hajógyár

 

3.jpg

Fúziós reaktor

 

4.jpg

Harci droidok

 

5.jpg

Echo

 

6.jpg

Echo kórházi öltözete

 

7.jpg

A V-szárnyú egyes elemei

 

8.jpg

Y-szárnyú

 

9.jpg

Echo koncepciós rajz

 

10.jpg

Az anaxes-i támadás

 

11.jpg

Mace Windu megtalálja a bombát

 

12.jpg

Robbanás koncepció rajz

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez aztán egy akció dús, mégis könnyed rész volt. Wrecker és Windu hozták a humorfaktort, ami az utóbbitól meglehetősen szokatlan, de jól állt neki. Wrecker meg mint a kugligolyó, tarolt. Bár a végén fura volt a remegő harci droid, de valahol cuki is. Szegényt végül csak fejbe kólintották. És Wrecker is megkaphatta élete legszebb napját. :) És remélhetőleg most már Trench is döglött marad.

Vajon annak a bombának, ami most végül nem robbant fel, van valami köze ahhoz, hogy a Rebelsben Annaxas már lestrapáltabb? :hmm: Szinte biztos, adja magát. Valakinek talán végül sikerül felrobbantania.

Anakinból meg hogy előbújt már az ifjú Darth Vader! Azért az kicsit ledöbbentett, amikor közölte, hogy neki nincsenek olyan gyengeségei, amik a Jediket jellemzik. Jaaaa... Pardon! Akkor mit csinálsz sith? :) Azért egyre keményebben érződik, hogy Anakin százzal száguld a Sötét Oldal felé. 

 

A szál is kellően érdekes volt, bár mivel már láttam a befejezetlen változatot, sajnos sok újat nem adott, és alapvetően nem is kiemelkedő szál. Vannak remek aspektusai - például a klónok szemszögének megmutatása -, de összességében inkább csak átlagos TCW szál volt, ami abból a célból remekül szuperált, hogy visszazökkentse az embert ebbe az érába, ebbe a közegbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis záróepizód volt, de sok mindenért igazából nem kellett izgulni.

 

A rész egyértelmű sztárja zúzó volt, akin jókat mulattam. :D Igazi izomagy, és a végén ahogy majdnem elsírta magát a robbantás előtt, az maga volt a csúcs. :lol: Anakinnak is előjött a sötét oldala, ezt most Trench bánta. Remélem végleg megdöglött. Az azért fura volt, hogy rendelkezett egy olyan detonátorral ami az összes hajót felrobbantja... 

 

Echo megtalálta a helyét a seregben, a végén ő is rájött, hogy a múltat le kell zárni, mert soha nem lehet olyan mint régen. Erre Rex is nagyon jól ráérzett. Apropó Rex. Hihetetlen jó ebben az évadban. Igazi érett vezető. Imádom.

 

Egyébként mint tudjuk, az Anaxes sérüléseket szenved később. Talán mégis felrobbantották azt a bombát? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A szál is kellően érdekes volt, bár mivel már láttam a befejezetlen változatot, sajnos sok újat nem adott, és alapvetően nem is kiemelkedő szál. Vannak remek aspektusai - például a klónok szemszögének megmutatása -, de összességében inkább csak átlagos TCW szál volt, ami abból a célból remekül szuperált, hogy visszazökkentse az embert ebbe az érába, ebbe a közegbe.

Én is pont így érzem. Ez egy felvezető volt, a lényeg majd az Ahsoka szálban jön. Hihetetlenül várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a rész, Rex-et nagyon bírom, és örülök, hogy Echo a Bad Batch osztagot választotta végén. :) Anakin meg hozta önmagát, a célját elérte vele, de nem volt szimpatikus húzás. Amúgy ezzel a hosszú hajú frizurával nem igazán tetszik, hiába akartak ezzel az ep3-beli kinézetére utalni, ez nem annyira sikerült.

 

Az Ahsoka szálat én is nagyon várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából ugyanazokat tudom elmondani, mint az előttem szólok Anakin halad a Sötét oldal felé, Windu-n sokat röhögtem amikor lenyomja a kis beszédét a droidoknak, de az is jó volt amikor Crosshair lenyomja Wreckert a végén, utóbbi pofavágása megfizethetetlen. 

 

Hogy valami teljesen sajátot is írjak: ironikus, hogy egy olyan klón aki a nevét is arról kapta milyen szabályszerűen követi a parancsokat végül egy olyan osztagban köt ki ami semmilyen szempontból sem szabályszerű. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lezárult hát Echo története. Foltozott lett Ő is. Kíváncsi lennék rá, hogy az order 66 után mi lett a sorsa a Foltozottaknak. Illetve, azt hittem, kapunk utalást a chip-ről és arról, hogy Rex is eltávolítja a fejéből. Ezek szerint, erre még várni kell valamennyit.

Anakin sodródik a sötétség felé. Talán minden jedi, csak Anakinon markánsabban látszik most már. Nála sokkal vékonyabb a határ a jedi és sith között.

Egyébként tök vicces epizód volt. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig hihetetlen egy picit, hogy ismét van TCW. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, cyrano írta:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig hihetetlen egy picit, hogy ismét van TCW. 

Sok embernek az lehet, mert nem igazán írnak. :D Azért a fénykorban lévő aktivitáshoz képest ez a mostani nem igazán combos, és akkor finom voltam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek az is oka lehet, hogy akkor az volt A Star Wars. Ami az új tartalom volt. Most az elmúlt években elöntöttek minket tartalommal, és egy TCW a IX. rész, a Mandó és a Fallen Order után pár hónappal lehet, hogy már nem éri el sokak ingerküszöbét.

 

Amúgy ezt már éreztem a félkész verziók nézése közben is, hogy ez a négy rész engem nem különösebben varázsolt el, és ezt most is érzem... Kicsit sajnálom, hogy a 12 részből 4-et olyan epizódok töltenek ki, amiket már láttunk. Párhuzamosan ezzel újranézem ezredjére a harmadik évadot, és hát az valami félelmetesen jó: Cad Bane-Ziro sztori, utána nem sokkal Nightsisters Savage-zsal és Ventress-szel, utána Mortis, utána Citadel Tarkinnal és Even Piell-lel, és a végén a Chewie-s Predator-sztori.

 

Ettől függetlenül nagyon bizakodó vagyok a maradék 8 résszel kapcsolatban, és picit reménykedem benne, hátha produkál olyan nézettséget az egész sorozat, hogy a Disney-nek megérje berendelni a Dark Disciple és a Son of Dathomir sztorijainak animációs adaptációját (az ugyanígy 12 rész lehetne), mert én azokat viszont nagyon szívesen látnám mozgóképen. Az a Grievous-Dooku-Maul-Talzin-Palpatine csata nagyon epic lenne. 

 

Igazából ami a TCW-ből a legjobban hiányozni fog, az a világok és a fajok elképesztő gazdagsága, és az animáció szépsége. Ha lesz új SW animációs sorozat ősztől, annyira jó lenne, ha ismét visszatérnének a TCW-ben nagyon gondosan és aprólékosan elért színvonalhoz. Erre most látom talán a legnagyobb esélyt Dave Filoni egyre növekvő befolyása révén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ennek az is oka lehet, hogy akkor az volt A Star Wars. Ami az új tartalom volt. Most az elmúlt években elöntöttek minket tartalommal, és egy TCW a IX. rész, a Mandó és a Fallen Order után pár hónappal lehet, hogy már nem éri el sokak ingerküszöbét.

Valószínűleg ez lehet a háttérben, és a történet szál kevésbé vonzó mivolta. Meglátjuk mi lesz Ahsoka történeténél. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 15. - 7:52, cyrano írta:

Lezárult hát Echo története. Foltozott lett Ő is. Kíváncsi lennék rá, hogy az order 66 után mi lett a sorsa a Foltozottaknak. Illetve, azt hittem, kapunk utalást a chip-ről és arról, hogy Rex is eltávolítja a fejéből. Ezek szerint, erre még várni kell valamennyit.

Én is kíváncsi vagyok, mi történt velük. Később talán foglalkoznak még a csapattal, ha nem is ebben a sorozatban. A chip a klónok fejlődésének korai szakaszában kerül beültetésre, és mivel a 99-esek véletlenszerű mutáció révén jöttek létre, szerintem bennük is ott lehet a gyilkos eszköz.

Engem még az is foglalkoztat, hogy Rex mikor jött rá a dologra. Korábban azt feltételeztem, hogy a Fives-eset után kapcsolt, és eltávolította magából a chipet. Most viszont úgy néz ki, nem ez a helyzet. Illetve, ha rájött a Sith-ek tervére, miért csak (eddigi ismereteink szerint) Wolffe-al és Gregorral osztotta meg ezt a tudását? :hmm: Remélem, erről még lesz szó a sorozatban, mert egyelőre eléggé levegőben lóg.

 

Magáról a részről ezúttal sok újat nem tudok írni. Az előttem szólók szépen összefoglalták, és én is leírtam mindent az 1-3. részhez, nem ismételnék. Remek alapozás volt a történetszál, ami ideális kezdést nyújtott, és hozta az átlagosan jó TCW-szintet. Csak így tovább!

 

2020. 03. 15. - 14:09, Ody Mandrell írta:

Azért a fénykorban lévő aktivitáshoz képest ez a mostani nem igazán combos, és akkor finom voltam. 

Igen, ezen én is csodálkoztam. Régen valahogy több embert érdekelt a sorozat. Persze lehet, hogy ugyanúgy nézi mindenki, mint anno, csak nem írnak róla semmit... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én azért nem írtam erről, mert már mindent leírtatok amit én gondolok :D ez egy bemelegítő szál volt, hogy visszarázódjunk a TCW hangulatába. Személy szerint jobban örültem volna, ha az Utapau szál készül el ehelyett, mert jelentősebbnek gondolom.

 

Na de a hátralévő 8 rész biztosan ütni fog rendesen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örültem, hogy elkészültek ezek az epizódok és nem csak olyan félkész állapotban láthattuk őket. Jó volt újra látni Echót főként, hogy ő egyike volt azon kevés klónoknak akiket még egészen kadét korától követhettünk ahogy fejlődik és egyre előrébb lép a ranglétrán. Aztán halottnak hittük, de mégis újra láthattuk és egy heroikus történetszálban megtörve, de le nem győzve térhetett vissza. Legalább ennyire fontos volt ez a történetszál Rex szempontjából is, ő is végre újra egy kicsit a középpontba kerülhetett (talán utoljára a 4. évados Umbara szálban volt ennyire központi szerepben) és reflektálhatott a saját és a klónok szerepére, áldozatára a háborúban.

 

Anakin különösen ebben a részben volt jelentős, nagyon örültem, hogy benne volt ez a jelenet Trench admirálissal a végén. Nekem korábban is egy furcsaság volt, hogy a TCW-s Anakin sokkal kiforrottabb, éretebb karakternek tűnik (ez talán annak is volt köszönhető, hogy mivel neki is tanítványa volt, így itt ő tűnhetett fel ebben a mentorszerepben, amiben a filmekben mellette Obi-Wan volt), mint akár a RotS-ben. A sorozat során volt korábban is néhány pillanat - Tal Merrik meggyilkolása, vagy a 6. évados Clovis - szál - amikor kijött Anakin sötét oldala és egy-egy pillanatra meg lehetett látni benni a sötét oldal baljós árnyait. Itt konkrétan gyengeségként beszél a jedik nemességéről és magát ez alól függetlennek tartja. Arra azért kíváncsi lennék, hogyha Trench nem támadja meg, akkor képes lett volna hidegvérrel megölni, vagy nem (tekintetbe véve, hogy később - az Ep. III-ban Dooku likvidálása előtt némi "bátorításra" volt szüksége Palpatinetól)? 

 

Jó volt újra látni Obi-Want is, de leginkább Windunak örültem még. A droidokkal vívott csatája egyértelműen a Genndy Tartakovsky féle Clone Wars hasonló jeleneteit idézte meg, amikor nagy túlerővel szemben kellett helyt állnia a jedi mesternek és halomra aprította a konzerveket. Annak is örültem, hogy Echo végül jó helyre került, nem kavartak bele az esetleges manipulálásával, hanem ő egyértelműen a jó ügyet szolgálta. Abból a szempontból is egy jó szál volt ez, hogy tovább bővítette a klónok eddig is érdekes világát. Önmagukban úgy tűnhetne, hogy természetükből fakadóan nélkülözik az egyediséget és egy minden szempontból ugyanolyan, tömeggyártott hadseregről beszélhetünk az ő esetükben, ahol az egyén pusztán egy eszköz (ezt erősíti a klón mivoltuk is), ennek ellenére annyi külön egyéniséget, sorsot, értékválasztást és érdekes személyiséget adtak a klónoknak, ami képes volt elérni, hogy ez a feltevés pont a visszájára forduljon. 99-el behozták a hibás klónok koncepcióját a képbe és aztán ezt a Bad Batchel tovább bővítették és egy új oldalról mutatták be ezt az eshetőséget... Echo pedig tényleg új otthonra lelhet náluk - azok után, hogy jelenlegi mivoltában a rendes klónok közé tényleg nehezen illene be, neki egy ilyen csapat kellett - még ha időlegesen is.

 

A végén a tisztelgés mintha kicsit Rexnek is szólt volna, jó volt ezt látni, azután hogy korábban voltak nézeteltérések közte és a Bad Batch tagjai között, de a végére nem csak őt fogadták el, hanem magát Echót is, akit még a csapatba is bevettek, azok után, hogy az elején még megkérdőjelezték azt is, hogy biztos, hogy mindenáron meg kell-e menteni őt. Mivel valószínű ez az utolsó történet, ami kiemelten foglalkozott a sorozat címszereplőivel, a klónokkal, így külön tetszik ez a tisztelgés itt a végén, ami felfogható egyszerre egy tisztelgésként az összes klónnak, legyenek azok akár a Domino Squad már elhunyt tagjai, vagy akár hasonlóan hibás klónok, mint 99, vagy a több millió egyéb klón katona áldozata, akik értelmetlenül haltak meg Palpatine "játékában".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség az utolsó jelenetről, hogy az igazából egy törölt jelenet kicsit átmódosított változata. Még a 2015 -ös Celebration -ön, amikor bemutatták a Bad Batch részt, akkor az író, Brent elmondta, hogy eredetileg lett volna a ceremónia előtt egy jelenet, ahol Echo dönt a sorsáról és beáll a Bad Batch tagjai közé. Valószínűleg ezt a jelenetet kaptuk meg, csak kicsit módosítottak rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráhangolásnak jó volt ez a sztoriszál, de nem lesz a kedvencem. Ez a rész is egynek elment, de az akciórészeket pl. untam. Hatásos volt, amikor Anakin lenyisszantotta Trench karjait. Kár, hogy a szeparatista admirális botor módon rátámadt Anakinra, így nem tudhattuk meg, végzett volna-e vele az információ átadása után vagy sem. Attól tartok, igen, a szemei csak úgy szikráztak a gyűlölettől. Kár, hogy a jelenet élét kissé elvették a végére Trench béna botladozásával lyukkal a mellkasán, miközben egy idióta zene is szólt a haláltusa alatt. 

 

Minden balsejtelem dacára, Echo hűségének megkérdőjelezése nem igazán merült fel, és hamar lerendezték ezt a vonalat. Windu jó volt, a droidokhoz intézett beszéde nekem is a régi Clone Wars sorozatot juttatta eszembe. 

 

Így utólag az Utapau-szál teljes elkészítése talán szerencsésebb lett volna, az egy jóval erőteljesebb történet. A 99-esek nem igazán mozgattak meg, egyikük sem lett szimpatikus. Wat Tambor és a Skako felbukkanásának viszont nagyon örültem, ha innen nézem, ezek miatt nekem már megérte, hogy ez a sztoriszál készült el. Ezután csak jobb epizódok következnek, ebben bizonyos vagyok.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ez a történet csak azért készült el, mert kb. itt foglalkoznak igazán Rex -szel és Filoninak nyílt szándéka volt az egész záróévadot Ahsoka és Rex szemszögén keresztül bemutatni. Ebbe az Utapau történetszál nem illett volna bele. Pedig azt én is megtekintettem volna fullos animációval. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2020. 03. 20. - 18:47, Nute Gunray írta:

Kár, hogy a jelenet élét kissé elvették a végére Trench béna botladozásával lyukkal a mellkasán, miközben egy idióta zene is szólt a haláltusa alatt. 

Szerintem az azért kellett, hogy lássuk, Anakin mennyire könnyedén veszi a gyilkosságot.

2020. 03. 14. - 23:05, Pildi írta:

Amúgy ezzel a hosszú hajú frizurával nem igazán tetszik, hiába akartak ezzel az ep3-beli kinézetére utalni, ez nem annyira sikerült.

Anakin modellje pocsék, és még finom voltam. Láttam anno a trailerben is, hogy nem kóser a dolog, és sajnos ennek a szálnak is elvett kicsit az élvezeti értékéből.

 

De csak kicsit! Mert összességében nekem nagyon tetszett. Én anno nem láttam a félkész epizódokat, mert annyira gázul nézett ki, amit pár perc erejéig láttam, hogy nem tudtam rávenni magam. Így teljesen megvolt az újdonság varázsa. Tetszett, hogy visszatért Echo és hogy végül talált magának egy helyet a Selejtesek tagjai között. A bombától amúgy azt vártam, hogy fel fog robbanni, ismerve a bolygó későbbi sorsát, de van egy olyan érzésem, hogy ami késik, nem múlik. Wrecker karaktere a végére már túlságosan is egydimenziós lett, és fura volt, hogy az összes hajó felrobbant a végén... de ennyi belefér. Trench kinézete pedig sokat fejlődött, az előnyére. Szerintem Anakin nem ölte volna meg alapból, de így egyértelmű volt, mit tesz.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Készülődve a záróévadra, a napokban újranéztem ezt a sztoriszálat, két dolog miatt. Egyrészt itt csatlakozik a csapathoz Echo, másrészt itt láthatjuk talán utoljára az eredeti felállásban a 99-eseket, úgy hogy még nincsen semmi nagyobb zűr közöttük és nincs velük Omega sem. Megmondom őszintén, ha csak ezt a szálat nézem most sem lettek szimpatikusak így az első feltűnésük alkalmával és kifejezetten Crosshairen éreztem, hogy inkább ellenszenves, ami a későbbi életútját tekintve előrevetített dolgokat. Ami még érdekes volt, hogy nekem most másodjára (azóta nem láttam ezeket a részeket, hogy anno 2020-ban megnéztem én is a premier alkalmával) is ott volt Echoban ez a sejtelmesség. Még az előző rész zárósnittjében, mikor látjuk Echot ott is olyan fura volt, mintha lenne valami hátsó szándéka, itt meg ebben az epizódban direkt arra játszottak rá, hogy meg lehet e bínzi a hűségében, vagy nem, amiből persze végül nem lett semmilyen fordulat, de ügyesen hozták be ezt a készítők és sejtetté, hogy valami lehet vele.
A másik dolog ami eszembe jutott most utólag, hogy Rex mellett Anakin is feltűnt itt a 99-esek oldalán és azt nem tudom, hogy Darth Vader benne lesz majd a 3. évadban, vagy nem, de érdekes lenne látni egy új találkozást közte és a csapat között... itt Wreckernek valóságos orgazmust okozott azzal, hogy felrobbanthatta a Szeparatista hajókat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.