Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Most már mindegy, már elhangzott :D Végül is mi nem egy Lucas-rajongói fórum vagyunk, hanem az egyik munkájáé, ami nem ugyanaz :) A róla alkotott vélemény meg egy a sok közül, épp úgy nem találok benne kivetnivalót, mint hogy kinek melyik rész jön be jobban és miért :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már mindegy, már elhangzott :D Végül is mi nem egy Lucas-rajongói fórum vagyunk, hanem az egyik munkájáé, ami nem ugyanaz :) A róla alkotott vélemény meg egy a sok közül, épp úgy nem találok benne kivetnivalót, mint hogy kinek melyik rész jön be jobban és miért :D

Ja és akkor már nyugodtan elküldhetjük az anyjába? :D Lucas és az SW egy és ugyanaz, szóval aki ezt nem tiszteli annak nem lesznek jó napjai itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és akkor már nyugodtan elküldhetjük az anyjába? :D Lucas és az SW egy és ugyanaz, szóval aki ezt nem tiszteli annak nem lesznek jó napjai itt.

Hát szerintem Lucas messze nem ér fel a művéhez, mert hogy nem csak ő miatt lett ilyen sikeres az is biztos. Sok szakembernek kezet csókolhat, hogy olyan lett amilyen a saga. :)

Phobos meg szerintem nem vér komolyan gondolta azt a "kedveskedést", hogy Lucas látogassa meg a anyukáját. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem Lucas messze nem ér fel a művéhez, mert hogy nem csak ő miatt lett ilyen sikeres az is biztos. Sok szakembernek kezet csókolhat, hogy olyan lett amilyen a saga. :)

Ez baromság oldie. Ha Lucas nincs akkor nincs SW sem. Minden történetnek van egy atyja és azt meg kell becsülni. Minden filmen ezren dolgoznak, de azért a legnagyobb súly a kreátoron és a rendezőn van. Minden úgy van ahogy ők mondják. Ha nem lennének ezek az emberek, akkor a sok művész az effekt cégeknél csak ülne a seggén, és bugyuta videójátékokat csinálna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem lenne nélküle sehol az SW, de azért mert az SW ilyen sikeres lett, az nem az ő érdeme csupán. Hány millióan mondják például, hogy a Birodalom visszavág mennyit is nyert Kershnerrel. És ez csak egy név a sok közül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti EP4-ben akkor az egy másik fickó? :)
Nincs benne semmilyen Jabba és bandája jelenet. Han lelövi Greedot, Vader és Tarkin beszélgetése az Alderaan felrobbantásáról, C-3PO és R2 bújdosik a rohamosztagosok elől, Luke eladja a járgányt, majd megérkeznek a Falconhoz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok az új fertőzéshez. Szülők hogy fogadták hogy kiszárad a gyerek szája, olyan sokáig tátva tartja? :)
Csak a 2 testvér jött. Szerintem nagyot fognak nézni, ha hazamennek azzal, hogy 18 ezerért meg akarják venni a 2 trilógiát :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nem jól emlékeztél rá, kezdettől tudtam, hogy Palpi= Sidi, majd le is esett az állam, hogy Palpi a Naboo szenátora :)

Egyébként meg csípem az ilyen írásaid, végig olvastam :D Ha valakinek ennyi mondandója van egy témában, azt azért érdemes végig elolvasni :D

Hm... akkor ki nem tudta? Tudom, hogy valaki még nem tudta... hm... vagy megint az emlékező tehetségem mondta be az unalmast. Hiába, öregszem, mégy ötven év, és már olyan vén leszek, mint Oldi most :D

 

Én meg jobban illettem az EP IV idejében a gyerek fogalmába :P:D

 

Másképp látjuk a dolgokat. De nem hiszem, hogy emiatt fel kéne b*****d az agyadat. :D

Nem amiatt ment fel bennem a pumpa, arra reflektáltam is. Hanem az ilyen kijelentéseken, hogy "az ep1-nek nincs eleje". Ez egy hatalmas nagy baromság, és még finom voltam. És tetézi, hogy közben élteti az ep4 in medias res kezdését. Vélemény vagy sem, de ezt marhaságnak tartom. Mi az, hogy az ep1-nek nincs eleje. Hát akkor a végével kezdődik? Vagy rögvest az ep6 közepével? Vagy mi a frász? Ez akkora ökörség volt, hogy majdnem kivitte a ház oldalát, és még most is csak vakarom a fejem, hogy hogyan lehetett ilyet mondani, közvetlen azután, hogy dícsérte az ep4 elejét. Hülyeség, hülyeség, hülyeség.

Amúgy gyerek fejjel téged is inkább fogott meg a látvány, nem? Engem is, de az ep1 sokkal látványosabb, mint az ep4, még a 2004-es verzióval együtt is (ez végig jellemző, és természetes, hiszen közben fejlődött a technológia). Szóval úgy áll a helyzet, hogy ha a látvány számít, akkor kezdjük az ep3-mal, mert mindközül az a leglátványosabb. De a látvány szempontjából édes mindegy, mert a Star Wars sosem volt egy látványtalan film, és még az ep4 is felülmúlja ilyen (és más) téren pl. a mai sci-fiket, ahol van egy Föld nevű bolygó, meg sok ember, és néhány űrhajónak nevezett valami (leszámítva a Star Treket, az idén végre felért a Star Warshoz... csak közben eltelt pár év, és ilyennek szvsz minden évben kéne lennie). Szóval a kiskölköknek már látvány szempontjából is érdemesebb az ep1-el kezdeni, hiszen ingergazdagabb. Ahogy 1977-ben az ep4 volt az a többi filmhez képest, az ep5 idején meg az volt látványosabb az ep4-hez képest, és így tovább, és így tovább.

 

Lucas és az SW egy és ugyanaz

Nem lehet egy és ugyanaz, hiszen az egyik ember, a másik meg az ember alkotása. Inkább úgy mondanám, hogy ő az atyja a Star Warsnak, és az ő becsmérlése az alkotása becsmérlése is... hm... ebből a szemszögből nézve tényleg egy és ugyanaz. De cifra :D

Na mindegy, a lényeg, hogy van ok okozati összefüggés az alkotó és az alkotása között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Szóval úgy áll a helyzet, hogy ha a látvány számít...."

 

Nem, nálam aztán nem ez számít/számított ( még ha hét évesen csak erre tudtam koncentrálni :D ), hanem az, hogy mennyire tudott megfogni az egész alkotás. :) Ezért is emeltem ki az összetevők mibenlétét( karakterek, zene, párbeszédek stb), mely megalapzta a klasszikus trilógiával az űrmesét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Szóval úgy áll a helyzet, hogy ha a látvány számít...."

 

Nem, nálam aztán nem ez számít/számított ( még ha hét évesen csak erre tudtam koncentrálni :D ), hanem az, hogy mennyire tudott megfogni az egész alkotás. :) Ezért is emeltem ki az összetevők mibenlétét( karakterek, zene, párbeszédek stb), mely megalapzta a klasszikus trilógiával az űrmesét. :D

Engem azzal varázsolt el, hogy ilyet azelőtt még sose láttam. Minden tökéletes volt. De szerintem tudat alatt a látvány vitte a főszerepet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor hezitáltam, hogy honnan érdemes egy kezdőnek elkezdenie. Aztán úgy voltam egy ideig vele, hogy sorrendben, ep1-gyel kezvde. Egy ideje megint nem vagyok ebben biztos, hol ez, hol az a véleményem, hangulattól függő, de ezek az érvek most egy jó időre eldöntötték a kérdést, hogy az ep4-gyel érdemes kezdeni, főleg gyerekeknek. Valóban mesésebb az ep1-nél egy fokkal, bár az ep1-ben van egy remekbe szabott királynőnk, gunganek, stb. de pont az említett politikai machinációk és "rossz arcok" meg az egész baljós hangulata, vége miatt billen át a mérleg az ep4 javára. Az ep4-nek olyan remek befejezése van, győznek a jók, mindenki happy, kivéve Vadert, szóval jobb kezdet :)

Aztán egy év múlva valamiért tuti másképp gondolom majd :D

Régebben ez nálam is sarkalatos kérdés volt, de most már árnyaltabb a kép. Attól nem tudok elvonatkoztatni, hogy én milyen sorrendben láttam, s mivel a Star Wars így, a 4-5-6-1-2-3 sorrendjében vált számomra meghatározó élménnyé, így nekem ez A sorrend.

Viszont asszem mindenki másnak talán tényleg jobb a történet elején elkezdeni, hiszen mi régi nemzedék is csak kényszerűségből kezdtük a közepén, hiszen akkor az volt az eleje - ha lett volna már akkor Ep1, akkor biztos azzal kezdtem volna én is. :D És hát ha SW maratont tartok, akkor én is így nézem. :D

 

Hát szerintem Lucas messze nem ér fel a művéhez, mert hogy nem csak ő miatt lett ilyen sikeres az is biztos. Sok szakembernek kezet csókolhat, hogy olyan lett amilyen a saga. :D

Tehetsége is volt, nagyszerű fantáziája is, meg nagy adag kitartása - és ezek mind kellettek hozzá. De hozzáteszem, hogy hatalmas szerencséje is, mert az kellett ehhez a hatalmas sikerhez, főleg a kezdeti nehézségek ismeretében. Ha az ILM mégsem készült volna el a trükkökkel, vagy a Fox meggondolta volna magát, látva a nem várt nehézségeket és a nem túl sikeres próbaverziót, vagy mondjuk nem John Williams szerezte volna a zenéjét (ennek hatásába bele sem merek gondolni...) - szóval ha ezek mind nem így lettek volna, akkor talán nem is lett volna világszenzáció. :D

 

Engem azzal varázsolt el, hogy ilyet azelőtt még sose láttam. Minden tökéletes volt. De szerintem tudat alatt a látvány vitte a főszerepet.

Nálam összetett a hatás, bár igazán nem tudom kielemezni, mert már olyan régen volt. :D Valószínűleg minden lehetséges fronton ütött, azért is szerettem meg olyan nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

....vagy mondjuk nem John Williams szerezte volna a zenéjét (ennek hatásába bele sem merek gondolni...) - szóval ha ezek mind nem így lettek volna, akkor talán nem is lett volna világszenzáció. :)

...vagy nem lettek volna benne olyan nagyszerű színészek, mint Palpatine, Tarkin, Han Solo, Obi-wan megformálói. :D Azt ugye meg tudjuk, hogy Lucas két szavas rendezői utasításoknál többet nem szokott kiosztani :D De lehet hogy ennyire profi :D

Viccen kívül, tényleg sok ember tudása van az SW mögött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán harminc éve így volt, de az új trilógiánál már másképp.

Azt hiszem épp Ewan McGregor mondta, hogy Lucas rájuk hagyta, hogy hogyan adják elő a párbeszédet. Legfeljebb annyit mondott, hogy "nézz szigorúbban", " most fordulj arra, mert ott lesz majd a CGI szereplő" és ehhez hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem épp Ewan McGregor mondta, hogy Lucas rájuk hagyta, hogy hogyan adják elő a párbeszédet. Legfeljebb annyit mondott, hogy "nézz szigorúbban", " most fordulj arra, mert ott lesz majd a CGI szereplő" és ehhez hasonlók.

Akkor nézd meg az EPIII extra DVD -t, ahol Lucas éppen rendezi Obi szózatát Anakinhoz a láva mezőn. McGregor ultra brutál sz*rul mondja a szöveget, semmi beleélés vagy átélés nem hallható a hangján. És mi lett belőle.... Gondolom megvan gyáriban legalább ez a film.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...vagy nem lettek volna benne olyan nagyszerű színészek, mint Palpatine, Tarkin, Han Solo, Obi-wan megformálói. :) Azt ugye meg tudjuk, hogy Lucas két szavas rendezői utasításoknál többet nem szokott kiosztani :D De lehet hogy ennyire profi :D

Viccen kívül, tényleg sok ember tudása van az SW mögött. :D

Jól van, csak írtam, ami hirtelen az eszembe jutott, azt nem tettem hozzá, hogy többek között. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen megvan, de mivel lespórolták a magyar feliratot róla ( hála Lucas döntésének :) ) abból egy kukkot se értek. :D De akkor ezek szerint McGregor kijelentése nem volt pontos amikor Lucasról nyilatkozott, vagy hangsúlyosabbak voltak az ő általa felsorolt dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen megvan, de mivel lespórolták a magyar feliratot róla ( hála Lucas döntésének :D ) abból egy kukkot se értek. :) De akkor ezek szerint McGregor kijelentése nem volt pontos amikor Lucasról nyilatkozott, vagy hangsúlyosabbak voltak az ő általa felsorolt dolgok.

Biztos be volt rúgva. :D Akkoriban sűrűn megesett vele. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy felnőttként próbáljuk a megoldást megtalálni.Nekünk nyilván az új trilógia többet mondd mint egy gyereknek.Főleg mert egy kicsit unja az ember a régit(legalábbis én).

Régebben én is annak a híve voltam, hogy 4-5-6-1-2-3.Én is így láttam stb, másrészt egy csomó dolgot nem lehetne érteni az EP 1-ből ha nem ismerjük a 4-5-6-ot.Pl mi az hogy Jedi stb..

De.Dzséjt írását elolvasva meggyőzött, hogy mégis a kronológiai sorrend a helyes.Tulajdonképpen tényleg rengeteg meglepi van benne, ha nem ismerjük a klasszikust.

De még egyszer mondom mi felnőttek vagyunk.Nekünk akkori 8-9 éveseknek az EP 4 volt az ami a maiaknak az EP1.

Persze arról meg vagyok győződbe ha sose lett volna régi trilógia és '99-ben az Ep 1 az első sw-film ,akkor az SW a Matrix sorsára jut.Nem lett volna akkora siker és legenda.

De hiába is határozunk el bármit, hogy majd a család gyerektagjaival megnézetjük a Sagát.Én is elhatároztam.Erre a Clone Wars beleszólt.Unokaöcsém sosem látott sw-t előtte.A sorozatot meg imádja.Iszonyú sok kérdése volt(pl ki volt Obi-Wan mestere), a húgomék emiatt megnézették vele az EP1-2öt.Anakint imádja, ő neki a hős, mikor mondták neki, hogy dehát belőle lesz a gonosz Darth Vader, nem igazán értette.Tehát ez is egy pl, hogy valaki a tcw-től lesz rajongó.

Még annyit, hogy szerintem az EP 1-2-3-hoz kell egyfajta életkor(szerintem minimum 14 év), hogy minden részletet észrevegyél, és felfogd milyen csodálatos történet a prequel.

 

Ody:Lucassal így vagyok én is ahogy te.Hihetetlenül tisztelem azt az embert, és nagyon vehemensen védem ha támadják.Nekem annyi örömet adott az sw-vel, hogy egy élet kevés lenne, hogy megháláljam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.