Ugrás a kommentre

Chapter 10: The Passenger


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Valakiben tudatosult már, hogy ez az a bolygó ahol az első rész elején is járunk?

Bennem egész eddig nem. :o Így viszont illik rá Leia megállapítása: "Vendégmarasztaló hely ez."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Üdv.

 

Eddig csak olvasója voltam a fórumnak, de annyira szeretném megosztani a feltevésemet...

Szóval nekem annyira nem illik a képbe, hogy BY felfalja a békanéni ivadékait. Nem néztem vissza, hogy megcsócsálja-e őket, de nekem van egy olyan érzésem, hogy tulajdonképpen ő "biztonságba" helyezte a tojásokat és csak azok fogják végül túlélni, amiket lenyelt. Mikor először mustrálta őket, mintha odagyűltek volna hozzá, ebből gondolom, hogy talán kommunikált velük. Mit gondoltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kabacsv írta:

 

Üdv.

 

Eddig csak olvasója voltam a fórumnak, de annyira szeretném megosztani a feltevésemet...

Szóval nekem annyira nem illik a képbe, hogy BY felfalja a békanéni ivadékait. Nem néztem vissza, hogy megcsócsálja-e őket, de nekem van egy olyan érzésem, hogy tulajdonképpen ő "biztonságba" helyezte a tojásokat és csak azok fogják végül túlélni, amiket lenyelt. Mikor először mustrálta őket, mintha odagyűltek volna hozzá, ebből gondolom, hogy talán kommunikált velük. Mit gondoltok?

Üdv nálunk! Én is a többiek véleményén vagyok, ámbár meg kell hagyni fantáziadús a felvetés! Megnéznék egy ilyen "újjászületést". Remélem a pókot nem azért ette meg, mert meg akarta védeni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz rész, de az előző jobban tetszett.  Kiváncsi leszek milyen Mandalorit ismer a békahölgy. Durva belegondolni hogy ők fajuk utolsó képviselői, Baby Yoda meg reggelire fogyassza őket.:D Nekem igazából ezzel nem volt bajom, mi is megesszük a tyúkok tojásait, pedig ők is élőlények.

Az is nagyon tetszett, hogy AZ UK egyfajta demokratikus állam rendőrségeként viselkedi, azaz felszólit és üldözés közben sem tüzelnek. A Birodalom azonnal lőtt volna.

Engem meglepett hogy az ÚK járörözik a Peremvidéken. Oda még a Régi Köztársaság keze sem ért el. Az ÚK meg kisebb. Van valami info, vagy térkép hogy mely rendszerek tartoztak az ÚK alá és mekkora területet foglal el a Galaxisban a Régi Köztársasághoz képest?

A pókok jók voltak, tényleg mint egy horrorfilmben.

Az UK pilótái részéről érdekes volt hogy elengedték Mando-t hisz körözték BY elrablásáért aki ráadásul ott volt mellette. Az ok hogy 3 bünözőt elkapott az ÚK-nak, de akkor mentesül más bűnök alól?

 

Odyhoz hasonlóan én is úgy látom hogy a főszál halad  csak lassan. Emiatt ez nem klasszikus filler-rész. Pont a főszál miatt zuhant le Mando ezen a bolygón.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Van valami info, vagy térkép hogy mely rendszerek tartoztak az ÚK alá és mekkora területet foglal el a Galaxisban a Régi Köztársasághoz képest?

Ez valóban jó kérdés, ráadásul az első részben itt kapta el Djarin azt a mythrol bűnözőt is. 

 

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

UK pilótái részéről érdekes volt hogy elengedték Mando-t hisz körözték BY elrablásáért aki ráadásul ott volt mellette.

Szerintem róla nem tudtak és nem is említették a gyereket. A Prisoner című részben történtekre céloztak nagyrészt.

 

Egyébként tök jó, hogy abban a támadásban épphogy észlelhető volt a Crest, mert azonnal ugrott a rendszerből, mégis regisztrálták a hajót a Köztársaságiak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Durva belegondolni hogy ők fajuk utolsó képviselői, Baby Yoda meg reggelire fogyassza őket.:D

Nem ők a fajuk utolsó képviselői. Ezt már több helyen is olvastam, de ez csak a feliratkészítő hibája. A családi vérvonal hal ki, ha azok a tojások mind elpusztulnak. Motto "line"-t mond, nem "species"-t, és később Frog Lady és a családi genetikai vonal kihalásáról beszél, nem a fajéról. Jó, hogy ilyen gyorsan elkészülnek a feliratok, de azért lehetnének pontosabbak is (pl. nem kéne kihagyni Star Wars frázisokat is), hogy elkerülje az ilyen "apró" félreértéseket. Mert azért nem mindegy, hogy Baby Yoda csak egy család vagy egy egész faj kiirtásán ügyködik.

 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Engem meglepett hogy az ÚK járörözik a Peremvidéken. Oda még a Régi Köztársaság keze sem ért el. Az ÚK meg kisebb. Van valami info, vagy térkép hogy mely rendszerek tartoztak az ÚK alá és mekkora területet foglal el a Galaxisban a Régi Köztársasághoz képest?

A Peremvidék vagy Gyűrű (Rim) nem egy "országhatárt" jelöl hanem egy "földrajzi" terület. A régi Köztársaságnak is voltak tagállamai a Peremvidéken, a Naboo és a Kashyyyk például a Középső Peremvidék vagy Középső Gyűrű (Mid Rim) területén fekszik, sőt a Külső Peremvidéken vagy Külső Gyűrűn (Outer Rim) területén is volt régi köztársasági bolygó, ilyen például a Sullust. És a Naboo és a Sullust az új Köztársaságnak is tagja.

Szóval, ha azt mondják, hogy a világ a Peremvidéken van, az nem jelenti azt, hogy a Köztársaság határain túl van, egyszerűen csak annyit, hogy a Galaxis külsőbb részén fekszik. Persze, mivel talán a Peremvidék a Galaxis legnagyobb területe, innét kerül ki a legtöbb olyan bolygó, ami nem része egyik Köztársaságnak sem.

Az X-szárnyúak valószínűleg itt nem közvetlen a rendszerben, hanem a szektorban, név szerint az Arkanisban járőröztek. Ebbe a szektorba tartozik az Arkanis-rendszer, a Tatoo-rendszer (itt van a Tatooine), a Geonosis-rendszer, és ahogy a részből kiderült, a Kol Iben-rendszer is. Sőt, itt volt a Halálcsillag építéséhez kapcsolódó Sentinel bázis (lásd: Tarkin című könyv), és Saw Garrera is előszeretettel tevékenykedett itt még a polgárháború előtt, megnehezítve a szektorkormányzó életét.

A felsorolt rendszerek közül az Arkanis a fontos, ugyanis az itt lévő Arkanis bolygó az új Köztársaság tagja - ennek a rendszernek volt a szenátora Leia ellenlábasa, Carise Sindian úrnő, úgyhogy centralista bolygóként a Vérvonal eseményei után több mint valószínű, hogy csatlakozott az Első Rendhez. Szóval az X-szárnyúak feltehetőleg az Arkanis-rendszer (vagy legalábbis a bolygó) védelme érdekében vannak jelen az egész Arkanis-szektorban. És mivel az eddig itt megjelent világoknak nincs valódi, egységes kormánya (a Tatooine-on ugye semmilyen kormány sincs, a geonosisiak pedig kihaltak - a Kol Ibenről meg még semmit sem tudunk, de valószínűleg az a trailerben látott vízi világ lehet, kiindulva Frog Lady-ből), így szabadon jöhetnek-mehetnek a köztársasági gépek az egyes rendszerekben, hiszen nincs, aki tiltakozna ez ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az itt feltöltött felirat a "vérvonal" kifejezést használta, nem volt félrefordítás. 

Így van. Én se emlékszem félrefordítsra. 

 

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

a geonosisiak pedig kihaltak

Ezt már tudjuk, hogy nem igaz. Kérdés azóta hova jutottak, hogy Saw és Ezráék ott jártak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így van. Én se emlékszem félrefordítsra. 

39 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az itt feltöltött felirat a "vérvonal" kifejezést használta, nem volt félrefordítás. 

Én nem innen töltöttem le, és az én feliratomban bizony a faj kihalásáról van szó (ezt a BSplayer automatikusan lerántotta nálam). Ezt egy bizonyos Fodor Gábor készítette el:

FuO3jGs.jpg

 

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már tudjuk, hogy nem igaz. Kérdés azóta hova jutottak, hogy Saw és Ezráék ott jártak. 

Ellenkezőleg, azt tudjuk, hogy igaz. A Rebels-ben Klik-Klak által megmentett tojásból kelt ki az a Karina, amit a Darth Vader képregénysorozat 3. és 4. részében láthattunk. És az a királynő meddő volt. Bár túlélte a Vaderrel való találkozást, nem tud új geonókat szülni. Ha csak nem került elő a sufniból egy nemzőképes királynő, akkor a geonosisi faj mostanra kihalt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében tetszett, egy átlagosan jó Mando rész volt. A kaland privátabb jellege jó kontrasztot alkot az előző rész nagyszabásúbb mivoltával. A hangulat, a látvány és karakterek triója még mindig tökéletes kombót nyújtanak egy élvezetes kalandhoz. A világépítés továbbra is ügyes, annak ellenére, hogy a Tatooine vagy a Maldo Kreis nem éppen új helyszínek. A jövőben jó lenne néhány egzotikusabb helyszínt is láni (a sivatag, erdő, jégvilág variációin túl), nem tudom, a költségvetés mennyire teszi ezt lehetővé. Az előző epizódot, és az 1. évad jó néhány részét sem veri, de szerintem nem az egy jó epizód ismérve, ha folyton rálicitál elődjére. Én jól elvagyok az ilyen jellegű részekkel is.

 

Tetszett, hogy Mandót nem ábrázolják mindentudó, sebezhetetlen félistennek, aki a legdurvább csapásokat is előre látja és/vagy lazán kiheveri. Az 1. évad végén kis híján meghalt. Míg ebben a részben, a Tatooine-on esélye nem volt észrevenni azt a csapdát, amit a banditák felállítottak... így jó, hogy nem játszották be azt, hogy az utolsó pillanatban valami csoda folytán mégis észreveszi és elkerüli. Aztán meglepettségét kihasználva mindjárt adtak is neki két fejlövést, amitől csak a beskar armor (jobb, mint a plot armor :)) védte meg. Jó volt, hogy nem kegyelmezett a kis vakarcsnak, aki BY életével fenyegetőzött. Amúgy is karakteridegen lett volna, ha hagyja futni. A jatpackes jelenet vége kissé fura volt, amikor landolt, majd egy ideig függőlegesen megállt a talajon. Egyébként mindig is érdekelt, hogy lehet irányítani ilyen precízen ezeket az eszközöket... most azt láttuk, hogy a karján lévő cuccokkal is lehet vezérelni (bár, hogy hogy tudja ilyen pontosan, az rejtély), viszont olyat is gyakran láthattunk (más jatpackeseknél is), hogy szimplán "csak repülnek", nem csinálnak semmit közben a kezükkel.

 

Pelinek lassan elege lehet Mandóból, hogy mindig akkor fordul hozzá, ha kell valami. :D A hajtóművel megsütött krayt kreatív apróság volt. Frog Lady karaktere szintúgy. Tetszett, hogy tényleg idegennek hatott (pl., amikor kocogásról sprintre váltott, békaként kezdett ugrálni), noha a kicsinyei (tojások) védelmezésekor ugyanolyan védelmező ösztön vezérelte, mint az embereket. Oké, hogy BY egy adott korban lévő csintalan gyerekként viselkedik, ami természetes, de az szomorú volt, hogy annak ellenére falta a tojásokat, hogy Mando többször is rászólt, hogy nem étel. Főleg a rész végére kaphatott volna egy kisebb fejlődést a karakter azzal, hogy a Béka-asszonyos kaland által megérti, hogy nem minden kaja, ami annak tűnik. Illetve, hogy (leendő?) értelmes lényeket pusztít (ki tudja, hogy a tojásokban lévő lények ekkor még mennyire fejlettek), amivel egy vérvonal kihalását is fenyegeti. Lehet, hogy a készítők aranyos/vicces gegnek szánták, hogy a végén még csakazértis benyomott egy utolsó ellopott tojást, de nekem a történtek után csalódás volt. :( Azt sem lehet mondani, hogy az életben maradásért kellett ennie, mert korábban már leküldött pár tojást, plusz szerintem evett a sült kraytből is, a jégpók utódról nem is beszélve. Ráadásul kétlem, hogy Mando éheztetné őt.

 

A jégpókos üldözés jó volt. Látványos és izgalmas, annak ellenére, hogy a végkimenetelhez nem fért sok kétség. Tetszett, hogy pillanatok alatt ellepték, és beszőtték a Crestet. Bár nagyon hasonlítottak a kryknákra a Rebelsből, ez elvileg egy más faj (talán alfaj). Ami szerintem nem baj, tekintve, hogy hatalmas a Galaxis. Vajon Frog Lady fürdőzése, vagy BY nassolása indította el a pókinváziót? Én utóbbira tippelek, ami újabb fekete pont a kis zöldfülűnek. Az Új Köztársaság segítségnyújtása szép volt, akik a történtek ellenére nem, hogy nem támadták meg Mandót, de még ki is segítették. Ezért kicsit pofátlannak is éreztem Djarin szövegét... viszont Carson válasza jó volt. Gyakorlatilag, bár Mando megszöktette Qint, ellenben bebörtönözte Xi'ant, Burgöt és Mayfeldet, ami három az egyért. Egyúttal tisztázták azt is, hogy mi lett a sorsuk, mert a 6-os fejezet alapján nekem nem volt egyértelmű, hogy a köztársaságiak felkeresik-e az űrben sodródó börtönhajót. 

 

A bizonyos karakterek feltűnésének hírek alapján arra gondoltam, hogy Frog Lady férje talán egyenesen

Spoiler

Bo-Katanhoz vezeti hőseinket, aki látva a Gyermek Erő-érzékenységét, tovább irányítja őket Ahsokához. Ami érdekes kérdés, hogy aztán mi lesz...

 

Boba Fett kapcsán lehet, hogy csupán egy cameót kaptunk, és ha van igazság a saját sorozatáről szóló híresztelésekben, akkor valószínűleg ott fog kibontakozni. Már, ha Ep6 utáni sztorit kapunk egyáltalán... Bár nem tudom, hogy abban az esetben mi értelme volt behozni ebbe a sorozatba, ha aztán nem kezdenek vele semmi érdemit. Az ő és Mando szembenállásából ki lehetett volna hozni egy-két érdekesebb részt. Persze ez még mindig bekövetkezhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én nem innen töltöttem le,

Érdemes a saját oldalról szedni, több okból is. Ktome elég megbízható. 

 

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

amit a Darth Vader képregénysorozat 3. és 4. részében láthattunk.

Ez az a sorozat ami közvetlenül az EPIII után játszódik? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdemes a saját oldalról szedni, több okból is. Ktome elég megbízható. 

Én nem felirattal nézem, szóval nekem aztán hót nyolc. Ennek most csak azért jártam utána, mert több helyen is olvastam ezt a "faj kiirtása" dolgot, és mivel az angolban erről szó sem esik, gondoltam, a felirat lehet a ludas. Benyomtam a BSplayert (amúgy VLC-t használok), ami ezt kapta le automatikusan. Ha mások is így csinálják, már pedig sanszos, hogy így csinálják (lusta ember elég sok akad), akkor az azért elég nagy baj. Hiába jobb az itteni felirat jobb, ha nem ez terjed el. :( :s 

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez az a sorozat ami közvetlenül az EPIII után játszódik? 

Abba a sorozatba tartozik, de nem az a sztori. Karina a sima Darth Vaderben jelent meg, alcím nélkül, ez a yavini csata évében kezdődik és vagy egy évet ölel fel. Amire te gondolsz, az a Darth Vader: Dark Lord of the Sith, ami az ep3 után nem sokkal játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem, ez a negyedij rész után játszódik. Ez indult 2015-ben.

Akkor ezért nem rémlik a dolog, amit azért sajnálok, hogy így történt. 

 

@Dzséjt linkeljük a feliratot az ncore-ra is, szóval terjesztjük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ráadásul kétlem, hogy Mando éheztetné őt.

Biztosan nem mert vacsora közben is inkább a tojásokat nézte sóvárogva BY, mint hogy evett volna. Kicsit én is furcsáltam, hogy ennyire "gonosznak" ábrázolták.

 

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Bár nem tudom, hogy abban az esetben mi értelme volt behozni ebbe a sorozatba, ha aztán nem kezdenek vele semmi érdemit.

@Pildi-nek is írtam. A páncélja Djarinnál van így megkerülhetetlen, hogy találkozzanak. Legalábbis szerintem. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A páncélja Djarinnál van így megkerülhetetlen, hogy találkozzanak. Legalábbis szerintem. 

Viszont úgy tűnik, hogy öt éven át nem nagyon törte össze magát azért, hogy megszerezze a páncélt, pedig nem volt elérhetetlen messzeségben. Mondjuk én is kétlem, hogy nem kezdenek vele semmit, ugyanakkor nem feltétlen a páncélja vezethet ide. Fett meglehetősen sokat tud a Jedi lovagokról. Ezen a vonalon szerintem többet lehetne kezdeni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Bár nem tudom, hogy abban az esetben mi értelme volt behozni ebbe a sorozatba, ha aztán nem kezdenek vele semmi érdemit. Az ő és Mando szembenállásából ki lehetett volna hozni egy-két érdekesebb részt. Persze ez még mindig bekövetkezhet.

Kb. tudni lehet, hogy az elkövetkezendő 2 rész miről fog szólni:

Spoiler

3. rész - Sasha Banks és óceánon csónakozás :D

4. rész - Nevarro -i események Carával és Greef -el

plusz az 5. részben nagy valószínűséggel

Spoiler

Ahsoka is tiszteletét teheti.

 

Marad az utolsó három rész, ahol még tudnak vele kezdeni valamit. :)

 

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Lehet, hogy a készítők aranyos/vicces gegnek szánták, hogy a végén még csakazértis benyomott egy utolsó ellopott tojást, de nekem a történtek után csalódás volt. :(

Nekem se tetszett BY utolsó jelenete. Egy ideig még megmosolyogtató és vicces volt, ahogy sóvárog a tojások után, meg elkezdte enni a pókok tojását, de nekem az utolsó jelenet nagyon nem feküdt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Oké, hogy BY egy adott korban lévő csintalan gyerekként viselkedik, ami természetes, de az szomorú volt, hogy annak ellenére falta a tojásokat, hogy Mando többször is rászólt, hogy nem étel. Főleg a rész végére kaphatott volna egy kisebb fejlődést a karakter azzal, hogy a Béka-asszonyos kaland által megérti, hogy nem minden kaja, ami annak tűnik. Illetve, hogy (leendő?) értelmes lényeket pusztít (ki tudja, hogy a tojásokban lévő lények ekkor még mennyire fejlettek), amivel egy vérvonal kihalását is fenyegeti.

A részből tudjuk mennyire értelmesek a tojások: semennyire. Még nincsenek megtermékenyítve (valami napéjegyenlőségig kell megtermékenyiteni őket). Tehát Baby Yoda annyira gyilkos mint az aki bepuszil egy csirketojást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Biztosan nem mert vacsora közben is inkább a tojásokat nézte sóvárogva BY, mint hogy evett volna.

Így van, szó sincs arról, hogy ne kapna eleget enni.

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kicsit én is furcsáltam, hogy ennyire "gonosznak" ábrázolták.

Szerintem itt elég egyszerű a képlet. Szimplán csak jobban ízlett neki az a tojás, mint amit evett. Ha épp egy babfőzeléket kéne majszolnom, miközben ott lenne tőlem pár méterre néhány szelet rántott hús/sajt, akkor én is sóvárogva nézném. :D Ráadásul Djarin kb. semmit nem tud a gyermekről, ill. a fajukról, ki tudja mit szoktak ők alapból enni, ill. mit szeretnek. Gondolom BY is azt kapja, amit Djarin eszik, de jó eséllyel nem egyezik az ízlésük. Yoda még ~900 évesen is jóízűen falatozott abból, ami Luke-nak kb. ehetetlen volt, simán lehet, hogy ez nemcsak a mostoha dagobah-i körülmények miatt volt.

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Nekem se tetszett BY utolsó jelenete. Egy ideig még megmosolyogtató és vicces volt, ahogy sóvárog a tojások után, meg elkezdte enni a pókok tojását, de nekem az utolsó jelenet nagyon nem feküdt. :(

Nekem önmagában azzal nem volt bajom. Összességében éreztem soknak ezt a motívumot. Először oké, jópofa volt, másodjára is elment egynek, de hogy szinte az összes jelenete arról szóljon, hogy épp a tojások után ácsingózik, az nekem már túl lett tolva. Megértettem 2 esetből is, hogy mennyire be akarja falni őket, bőven elég lett volna, ha a végén még elsütik azt a jelenetet, de így 42 másik alkalom után még a részt is ezzel zárni számomra túlzás volt már.

1 órával korábban, Bomarr írta:

Még nincsenek megtermékenyítve (valami napéjegyenlőségig kell megtermékenyiteni őket). Tehát Baby Yoda annyira gyilkos mint az aki bepuszil egy csirketojást.

Hát meg amúgy is. Mi is megeszünk állatokat, illetve az utódainkat is etetjük más állatokkal, nemcsak a tojásaikkal. Amiket elfogyasztunk állatokat, azok is más állatok utódai, mégis csak kevesen vegák amiatt, hogy ez milyen rossz lenne. Ráadásul a SW-ban kaptunk már külön jelenetet arra, amikor Chewie jóízűen nekilátna elfogyasztani a már készre sütött porghúst, miközben ott bámulják könnyes tekintettel a még élő porgok. Ezek után nemigen tudok kivetnivalót találni BY esetében. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont úgy tűnik, hogy öt éven át nem nagyon törte össze magát azért, hogy megszerezze a páncélt, pedig nem volt elérhetetlen messzeségben. Mondjuk én is kétlem, hogy nem kezdenek vele semmit, ugyanakkor nem feltétlen a páncélja vezethet ide. Fett meglehetősen sokat tud a Jedi lovagokról. Ezen a vonalon szerintem többet lehetne kezdeni vele.

Dramaturgi szempontból gondoltam. Te, mint író behozol ilyen múlttal rendelkező dolgokat ha nincs célod vele? :)

 

21 perccel korábban, pb69 írta:

Hát meg amúgy is. Mi is megeszünk állatokat, illetve az utódainkat is etetjük más állatokkal, nemcsak a tojásaikkal. Amiket elfogyasztunk állatokat, azok is más állatok utódai, mégis csak kevesen vegák amiatt, hogy ez milyen rossz lenne. Ráadásul a SW-ban kaptunk már külön jelenetet arra, amikor Chewie jóízűen nekilátna elfogyasztani a már készre sütött porghúst, miközben ott bámulják könnyes tekintettel a még élő porgok. Ezek után nemigen tudok kivetnivalót találni BY esetében. :D 

Talán itt annyi az eltérés, hogy intelligens és értelmes élőlény petéit lopkodta. Amúgy elöntötte a netet a BY peteevős mémgyár. :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán itt annyi az eltérés, hogy intelligens és értelmes élőlény petéit lopkodta.

Nem tudhatjuk, lehet Yoda faja van annyival intelligensebb és értelmesebb, mint mi pl. a sertésnél vagy majomnál. :P 

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy elöntötte a netet a BY peteevős mémgyár. :lol:

Szegény Baby Yoda, akkor most rést ütöttek a tökéletes cukiság nimbuszának pajzsán? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, pb69 írta:

Hát meg amúgy is. Mi is megeszünk állatokat, illetve az utódainkat is etetjük más állatokkal, nemcsak a tojásaikkal. Amiket elfogyasztunk állatokat, azok is más állatok utódai, mégis csak kevesen vegák amiatt, hogy ez milyen rossz lenne. Ráadásul a SW-ban kaptunk már külön jelenetet arra, amikor Chewie jóízűen nekilátna elfogyasztani a már készre sütött porghúst, miközben ott bámulják könnyes tekintettel a még élő porgok. Ezek után nemigen tudok kivetnivalót találni BY esetében. :D 

Meg eleve egy babáról van szó. Ha valami izlik akkor abból enni fog. Neki ez hogy morálisan mi jó meg mi nem még nyilvánvalóan megfoghatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.