Ugrás a kommentre

Chapter 10: The Passenger


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már párszor pedzegettem, hogy ő lehet akár az SW jövője is. Több száz évre. :D 

Igen, ebben szerintem komoly lehetőségek vannak, remélem élnek vele.

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy tényleg egy klón.

Yodáé? Remélem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző epizód grandiózusabb volt abban a tekintetben, hogy a buckalakók és a városiak összefogásának hála közös erővel egy nagyobb "offenzíva" keretében terítették le a sárkányt. Ehhez képest itt egy sokkal személyesebb kalandot kaptunk, kevés szereplővel és a rész dinamikáját is sokkal inkább a túlélés, a menekülés jellemezte, amikor ebbe a szorult helyzetbe kerültek a jég fogságában. A békahölgy személyében nem kaptunk olyan emlékezetes és cool karaktert, mint Cobb Vanth az előző részben, de mégis ez az "emberközeliség" és Mandonak a helyzetben nyújtott segítsége tetszett és jó volt látni ezt az oldalát is a hősünknek, aki az érzékenységét nem csak a Baby Yodával való bánásmódjában mutatja meg, hanem másokon is segít. Másrészt pedig az egyszerű emberek mindennapi vesződségeit, küzdelmeit is láthatjuk, ami a sorozat perspektívájához egyébként is hozzátartozik, itt van tere ennek és örültem, hogy láthattunk ilyet is.

 

Az üldözési jelenet nagyon látványos volt, egészen jól nézett ki az egész szekvencia. Azok az apróságok is remekül sikerültek, mikor mondja az egyik pilóta, hogy váltsanak át másik csatornára és a kamera némán átpillant az egyik oldalról a másikra és látjuk a szárnyakat kinyílni, ha a western hangulatot kellene megidézni ez kb. olyan, mint amikor némán félrehúzza a pisztolyhős a kabátját a jobb oldaláról és ott a fenyegetés, de még nem mondanak semmit. Az is jó dolog volt ebben a részben, hogy megint utalnak a Birodalom utáni világra, hogy már másképp mennek a dolgok és ebből adódhatnak ilyen események, mint amit itt látunk. A visszautalás is tetszett az első évadra és a börtönhajón játszódó kalandra és kifejezetten annak örültem, hogy van következménye a dolgoknak. Ha bajszot akasztanak az Új Köztársasággal, akkor annak lesz később még folyománya és visszatérnek rá. A visszautalás ott is tetszett, hogy az epizód kezdetén a recap első snittjében láthattuk a droidot, aki szintén annál a kalandnál került a hajóra és eddig úgy tűnhetett, hogy elkönyveltük, hogy ő egy roncs, aztán most mégis felhasználták a kommunikáció elősegítésére.

 

Az atmoszférateremtésben ez a fagyos, kietlen hely nagyon jól támasztotta alá, hogy mennyire reménytelennek tűnt a helyzetük. Egyébként itt is éles váltás volt az előző epizód nagy nyílt terepen játszódó kalandjára, ahol Mandóék voltak a kezdeményező fél. Itt egy zárt térben, a jég barlangokban, küzdve az elemekkel, reaktív szerepbe voltak kényszerülve egy súlyosan sérül hajóval, ami a menekülési esélyeiket korlátozta. Az Alien utalás nagyon tetszett és a szereplők közötti dinamika is. Már önmagában a nyelvi nehézségek miatt is (nehéz úgy kapcsolódni valakihez, hogy nem is értjük mit mond), meg úgy általánosságban a megjelenése, az egész lényének az idegensége miatt is egy jelentős távolságtartás volt a békahölgy és Mando között, ez teljesen a rész végére sem oldódott fel, de a közösen átélt traumák után azért közelebb kerültek egymáshoz. Mikor megmenti Baby Yodát és lelövi a fejéről a pókokat ott a pilótafülkében amikor úgy tűnt már minden veszni látszik, ott egy kicsit ő is kijött abból a passzív szerepből, amiben addig benne volt, hogy csak sodródott az eseményekkel és Mando megmentésére támaszkodott.  Egy különleges hármast alkottak ők és ez egy különleges hangulatot is adott a közöttük lévő interakciónak, kezdetben az idegenség a meg nem értés, utána már valamiféle közös szolidaritás is kialakult, hogy együtt vagyunk benne ebbe... az más kérdés, hogy a nő valószínű nem tudta, hogy Baby Yoda előszeretettel csemegézett az ivadékaiból, ami ronthatott volna a közösségérzeten.

 

Baby Yoda az előző részben kimerült annyiban, hogy aranyosan nézett még gügyögött a távolból és abban a kalandban, annyi más fontosabb szereplő között nem is éreztem a hiányát ott. Itt egy ilyen perszonálisabb szituációban ahol az epizód nagy részében csak hárman voltak (meg a pókok) sokkal inkább előtérbe kerülhetett, emiatt nem is zavart a jelenléte. Az meg ahogy viselkedett szerintem kifejezetten jól sikerült. Akinek volt már dolga ilyen korú (nem 50 éves, hanem még kb. csecsemő/kisgyerek) csemetével az tujda, hogy sokszor rosszalkodnak, mindent a szájukbavesznek és még nem sajátították el azokat a normákat amelyeket a felnőttek szerint követniük kellene. Emiatt kifejezetten jópofa volt, hogy Baby Yoda ennyit rosszalkodott, a pókos incidens egyébként nem tudom, hogy tőle függetlenül is megtörtént volna, ahová bement a béka asszonyság áztatni magát az elvileg a tojásrakó helyük volt, úgyhogy lehet, hogy egyébként is visszatértek volna és akkor is megtörténehtett volna a baj, bár lehet, hogy csak és kizárólag az triggerelte őket, hogy Baby Yoda megkóstolta az egyik kicsit. Persze nem szép dolog az sem, hogy a leendő békaporonyokat eszegette, de a rész humorforrása szerintem remekül táplálkozott azokból a pillanatokból, amikor azokkal a nagy szemeivel gusztálja a tartályban lévő tojásokat.

 

Az akció jelenetek kellően klausztrofóbra és mikor elözönlötték a hajót eléggé reménytelenre sikerültek, végig az az érzés volt benne, hogy ebből nem nagyon fognak tudni majd kiveceklődni és aztán deus ex filoni megjöttek a pilóták és ugyan meg is mentették őket, de ott is hagyták Mandot. Azért az ÚK helyzetéről is sokat mondó volt, hogy 'nehéz időket élünk' és ezekből a kicsi életképeből amiket korábban (akár az előző részben is kaptunk) sokkal inkább kontextusba kerül a galaxis post-Endor helyzete. Az összekapcsolódások, visszautalgatások pedig látszik, hogy remekül működnek mind a sorozaton belül, de az egyéb művekkel kapcsolatban is. Egy érdekes kaland volt ez is, szerintem a rendezés kifogástalan volt Peyton Reed kitűnő munkát végzett, várom a jövő heti epizódot kíváncsi leszek, hogy rögtön eljutnak az úticélig, vagy közbe jön még valami nem várt esemény.

 

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyébként az is lehet, hogy Boba csak ennyi volt. Előkerült a páncélja aztán őt magát is láthattuk, hogy él és virul, aztán megmutatták, hogy kerülhetett ki a sarlacc gyomrából, ami lezárja a sorsával kapcsolatos találgatásokat, és ennyi. Cameo, tisztelgés az OT előtt, de csak egy hangulatos mozzanat, mint sok minden más is.

 

Ez így olyan lenne, hogy van egy belengetett ígéret Temuera Morrison megjelenése az előző rész végén, ahogy nézi Mandot a páncéljával elmenni... majd a várt jutalom, az esetleges találkozás elmarad. Arra tippelnék, hogy ezt a helyzetet nem fogják így feloldatlanul hagyni, hanem látjuk még őket együtt. Bobának és a páncél előszedésének akkor nem igazán lenne funkciója, ha már egyáltalán nem kerülnének elő, hiszen akkor nem kellett volna megmagyarázni semmit velük kapcsolatban, nem annyira érdekes a sorsa és maradhatna halott, senki nem hozakodna elő vele, ha nem is szerepelne igazán. Amennyiben viszont előkerül még és esetleg szembe kerül Mandoval, akkor viszont fontos, hogy előtte kvázi megmagyarázták, hogy hogyan térhetett vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valahonnan biztos jött mert tud róla a Birodalom maradványa is.

Valahonnan biztos jött, és nem egy fáról pottyant le, az fix. De a klón dolog elég valószínűtlen, ugyanis 50 éves. Hogyan klónoztatott volna a Birodalom az ep1 előtt egy Yoda fajába tartozó lényt, vagy magát Yodát? Birodalom híján meg csak Palpatine jöhet szóba, mint megrendelő, de neki is minek kellett volna akkor egy ilyen lény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

De a klón dolog elég valószínűtlen, ugyanis 50 éves

Most így hirtelen nem emlékszem, hogy konkrétan 50 éves, vagy pedig 50 éves fejlettségi szintjén van? Csak mert esetleg nála is bevethettek növekedésgyorsítást, ha már a klóntéma felmerült. Bár én sem hinném, hogy klón, és nem is örülnék neki. Klónból most volt már elég. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, pb69 írta:

Most így hirtelen nem emlékszem, hogy konkrétan 50 éves, vagy pedig 50 éves fejlettségi szintjén van? Csak mert esetleg nála is bevethettek növekedésgyorsítást, ha már a klóntéma felmerült. Bár én sem hinném, hogy klón, és nem is örülnék neki. Klónból most volt már elég. :D 

Kétszer is félreérthetetlenül azt mondják, hogy 50 éves. De a fejlődésgyorsítás sem tenné ezt reálisabbá, hiszen ha kétszer gyorsabban öregedik, akkor is 25 évvel ezelőtt, tehát még jóval a polgárháború előtt született. De még akkor sem passzentos a dolog, ha háromszoros az öregedés, hiszen akkor is közel 17 évvel ezelőtt teremtődött, szintén jóval a polgárháború előtt. Tovább gyorsítani meg már értelmetlen lenne, hiszen akkor bitang gyorsan öregedne. Jó, ez esetben egy 900 évig is elélő lényről van szó, de akkor is, egy ponton túl a fejlődésgyorsítás inkább már ártalmas.

Továbbra is marad a kérdés: mi oka lenne a Birodalomnak egy Yodához hasonló lényt teremteni akkor, amikor még Sidious is úgy tudja, hogy a saját klón teste a menekülés kulcsa?

Ráadásul, ha csak a midi-chlorianokat akarnák kivonni a klónból, ahhoz minek kellene a fejlődésgyorsítás? Legjobb tudomásunk szerint a midi-chlorian szám a születéstől kezdve konstans vagy legalábbis nem változik nagy mértékben (sosem volt erről említés ugyan, de ha a midi-chlorian szám a születéstől kezdve jelentősen nőne, akkor az Erőhasználók száma is radikálisan növekedne). Megszületik, kivonják belőle a midiket, aztán elpusztítják a kisdedet. Minek várnának éveket vagy évtizedeket?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is rávilágít, hogy jelenleg a kis zöld manó múltja izgalmasabb, mint a jövője. Biztos vagyok benne, hogy mindenre választ kapunk. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez is egy opció, de a rajongók leszednék a fejét Favreau-nak ha ezt meglépné, másrészt azért nem hiszem, hogy így lesz mert Djarinnál van a páncélja. :) Szerintem Bobát az rántja vissza az apátiából, hogy meglátott egy Mandalorit. Az is elképzelhető, hogy már követi hősünket és egy rizikós helyzetben majd feltűnik. Mondjuk megmenti az életét vagy hasonló.

Persze, simán lehet. :) Csak eljátszottam az ötlettel. 

 

5 órával ezelőtt, pb69 írta:

 

Izgalmas lenne, ha tovább tudnák árnyalni Boba karakterét. Lehetne kicsit hasonló a helyzet, mint Ventress esetében. Egyfajta meghasonlás után már nem egy "a pénzért mindent" bérgyilkos lenne, hanem ha nem is lenne pozitív figura, de mégis jócskán lépne egyet a közép felé.

Valami ilyesmi tetszene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amit még kihagytam fentebb, hogy Mando hétköznapibb arcát sikerült ebben a részben megmutatni. Eddig sokszor volt a néma főhős aki nagy tettekre képes. Ebben az epizódban alszik, kicsit néha tehetetlen is, szóval jobban megfogható. :) Jó volt megismerni erről az oldaláról is.

 

Nekem inkább az jött át, hogy a hőcipője tele az egésszel, hogy finoman mondjam :D 

 

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ami Djarin kalandját illeti, szerintem azzal se volt semmi baj. Nem gondoltam volna, hogy ennyire álomszuszék a főhősünk. Ha nincsenek a gigszerek, átaludja az egész epizódot.

 

Az nagy poén volt tőle mikor mondja, hogy: "Keltsetek fel ha kiszökött a levegő. Jah nem tudtok, akkor már mind halottak leszünk. Jó éjszakát" :lol:

 

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

 Előbb-utóbb csak megtanul beszélni, az első szava azért óriásit fog ütni, az tuti. :) .

Majd csinálunk egy szavazást, hogy vajon mi lesz az :D Én a This is the way-re teszem a voksom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nekem inkább az jött át, hogy a hőcipője tele az egésszel, hogy finoman mondjam :D 

Lehet! Fejvadászból dajka és taxis lett. Lefelé ívelő karrier. :D 

 

BY bűnlajstroma. A kis huncut visszanéz látja-e valaki ahogy rosszalkodik. :lol: 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A világépítés és a jellemfejlődés miatt is ez egy jó epizód. Végre van egy élőszereplős sorozat, amely lehetővé teszi a hétköznapi élet bemutatását. Erre, érthető okokból, a filmek kevésbé képesek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Nekem inkább az jött át, hogy a hőcipője tele az egésszel, hogy finoman mondjam :D 

 

 

Az nagy poén volt tőle mikor mondja, hogy: "Keltsetek fel ha kiszökött a levegő. Jah nem tudtok, akkor már mind halottak leszünk. Jó éjszakát" :lol:

 

Majd csinálunk egy szavazást, hogy vajon mi lesz az :D Én a This is the way-re teszem a voksom

Lehet ő is yodásan mondja majd, hogy The way this is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a 3. rész volt, ahol a szörny egy kvázi főellenséget jelentett (Mudhorn, Krayt és most a pókok). Ezenkívül még volt 2-3(?) rész, ahol csak éppen felbukkant egy-egy szörnyecske. Mondjuk remélem, hogy ezután a rész után egy kicsit háttérbe szorulnak majd a szörnyes csaták. Jöjjön valami új dolog, teszem azt kalózok vagy valamik, amivel Mando megküzdhet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

BY bűnlajstroma. A kis huncut visszanéz látja-e valaki ahogy rosszalkodik. :lol: 

De hogy benyeli az ikrákat, petéket, tojásokat vagy mi a csudák ezek. :D Meg a végén, imádom, amikor még azért csak előhúz egyet a köpenye alól. A kis cseles, sutyiban csak eltett egyet vészesebb időkre. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lenne a poén még ha a sorozat végére BY felcsapna fejvadásznak, kap egy aranyos kis beskar páncélt aztán hajrá. Először mindenki röhögne rajta ahogy betotyog a placcra, aztán elkezdene pörögni mint Yoda :D Erőhasználóként is bőven lenne előnye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen az erősebb részek egyike volt még úgyis, hogy az előző epizód szintjére nem ért fel. De ezzel nincs is semmi baj. Az eleve irtó magasra tette a lécet. Míg az előző évad "filler részeinnél" volt hogy húztam picit a számat, most elégedettebb nem is nagyon lehetnék. Ami tetszett:

-A Mandalorinak már az első évadban is az volt az egyik előnye, hogy nem annyira emberközpontú, mint a filmek, ahol az idegen lények még a mellékszerepig is csak nehezen érnek el és szinte mindenki aki számit az emberi fajhoz tartozik. A múltkori évadban már csak ezért is imádtam Kuillt. Külön díjazom, hogy ezúttal nem csak rátettek valakire egy maszkot és ezzel le is tudták az egészet. A "békanő" nem csak idegennek néz ki, de idegenként is viselkedik. Az utódait egy tartályban hordozza, nem tud semmilyen "emberi" nyelven megszólalni, úgy rohan mint egy breki, messziről a ragadós nyelvével is magához tud venni ezt-azt stb. Imádom amikor a Star Wars világa mer egy kicsit vadabb lenni. Remélem előbb utóbb a mozifilmek is megpróbálkoznak valami hasonlóval.

-Ahogy Dzséjt is felhívta rá a figyelmet a kánonon belül megint több, remek kapcsolódási pontot kaptunk. Most az tetszett a legjobban, hogy az ep.7-ben látott guberálónak láttuk az egyik fajtársát.

-A látvány továbbra is köröket ver az első évadra. A hajós üldözés valami mesésen mutatott.

-A kánonban alaposan ki lett már mesézve, hogy mi volt a baj az Új Köztársasággal, de az ritkán került elő, hogy mi volt a jó benne. Annyi szó esett már korrupcióról meg tehetetlenségről, hogy tényleg kezdett már az a kép kialakulni, hogy a bukásukkal mindenki a lehető legjobban járt. Ami azért nem volt szerencsés. Oké, hogy a Star Warsban visszatérő téma, hogy mindig az bukik el, ami már megérett az összeomlásra (legyen szó akár a betokosodott Jedi Rendről vagy a túlbürokratizált Köztársaságról) azért nem árt, ha látjuk hogy a jók hatalomra kerülve nem egy teljesen életképtelen és idióta rendszert hoztak létre. Épp ezért is imádtam a két köztársasági pilótát. Most tényleg úgy érződik, hogy bár rengeteg a probléma, azért ez mégis csak egy sokkal szebb világ, mint ami a Birodalom alatt létezett.

-Továbbra is odavagyok azért, hogy kapunk néhány pillanatot a Star Wars világ hétköznapjaiból. Az, hogy szóba kerül egy utazásnál hogy mindeni menjen WC-re, mert aztán erre nincs lehetőség egyrészt jópofa másrészt roppant élővé teszi ezt a világot.

-Isten igazán az hogy oda leszek ezért a részért a pókok felbukkanásával dőlt el. Ahogy az előző epizódnál is írtam: oda vagyok a filmes szörnyekért. Ez az elmúlt két rész olyan mintha egy héten belül kétszer lett volna szülinapom. Az, ahogy a pókok elkezdenek beáramlani a mando hajójába kicsit meg is birizgálta bennem az arachnophobiámat. CGI pókok ilyet még nem tudtak elérni nálam. Imádtam! Tetszett mennyire más volt az egész, mint a krayt sárkány elleni harc. Az egy olyan küzdelem volt ami a krónikák lapjaira való. El is tudom képzelni hogy a telepesek a tábortűznél elmesélik a gyerekeiknek a mítoszi csatát a földmélyi szörnyeteggel. Itt viszont az egész inkább horrorszerű volt. Az egészben a kedvencem az volt, amikor már úgy tűnt, hogy hőseink megszabadulnak, a hajó már emelkedik és akkor egyszer csak egy óriáspók ráugrott a Razor Crestre. A vicces az, hogy a Trónok harcánál hosszú évekig csak vártam, hogy mikor jönnek már a jégpókok. Hisz annak az univerzumnak ők egy emlékezetes lényei akiket többször is emlegetnek de - talán a büdzsé korlátai miatt - végül sose láttuk őket. Nem gondoltam volna, hogy az annyira várt jégpókokat végül a Star Warstól kapom meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

imádtam Kuillt. Külön díjazom, hogy ezúttal nem csak rátettek valakire egy maszkot és ezzel le is tudták az egészet. A "békanő"

Érdekesség, hogy a békanőt ugyanaz a színésznő játszotta mint Kuiilt. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, cyrano írta:

Én úgy tudom, hogy Kuillt Nick Nolte játszotta, ő pedig nem nő. :)

 

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Nick Nolte adta Kuill hangját, de egy nő mozgatta a bábut.

Nem bábú volt, hanem beöltözött nő. Misty Rosas.

 

MV5BODY4NTc4NmQtYzE3OS00ZjU5LWFlMDYtMTA3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló epizód volt. Már sokkal jobban tetszett az előzőnél. Az a békalány nagyon érdekes teremtmény. A Gyermek megint nagyon aranyos volt, még akkor is, amikor megette a tojások egy részét. A helyszín szintén érdekes volt. Most nem néztem utána, hogy hol voltak hőseink. Mindenesetre ezek a póklények úgy tűnik, hogy nem csak az Atollonon őshonosak. Az X-szárnyú pilóták is árnyalt figurák lettek. Vajon milyen nehéz időkre utaltak? Van valamilyen új konfliktus a láthatáron?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vajon milyen nehéz időkre utaltak? Van valamilyen új konfliktus a láthatáron?

Szerintem csak arra, hogy még mindig tart az átmenet a Birodalomból a Köztársaságba. Hatalmi vákuum keletkezett nagyon sok helyen, amit nem feltétlen egy jótét lélek tölt be (lásd az előző epizódot, ahol Jabba helyére nem éppen a naboo-i szeretetszolgálat állt be), pláne az olyan világokon, ami messze esik a korábbinál jóval kisebb Köztársaságtól vagy a Birodalom szétzúzott az erőszakos kitermeléssel, kitelepítésekkel, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A helyszín szintén érdekes volt. Most nem néztem utána,

Az első posztot, ott le van írva a bolygó neve. :) Valakiben tudatosult már, hogy ez az a bolygó ahol az első rész elején is járunk?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.