Ugrás a kommentre

Chapter 10: The Passenger


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt talán még senki se említette, hogy Djarin a jedik legendás mondatával búcsúzik az ÚK pilótáitól. Vajon tudja mit jelent? :)

Valószínűleg nem :) akkor ismerné a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt talán még senki se említette, hogy Djarin a jedik legendás mondatával búcsúzik az ÚK pilótáitól. Vajon tudja mit jelent? :)

Szerintem az ÚK-ban ekkortájt gyakrabban előfordulhatott ez a frázis, egyfajta tisztelgésként a jedik előtt a Szövetségben betöltött szerepük miatt. Djarin meg gondolom az ÚK-gal érintkezve futhatott bele ebbe, így jópofaságból ő is bedobta nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de akkor is fura. :) Gondolom a lázadás idejéből maradt a frázis az ÚK-ra. 

 

Egyetlen dolog még. A béka nő adottságai megleptek, mert nem semmi műszaki tehetségről tett tanúbizonyságot a robot átalakításával. :)

 

Egyébként imádom a részt. BY végig zseniális benne. Főleg, hogy szinte minden percet át beszéltük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A részből tudjuk mennyire értelmesek a tojások: semennyire. Még nincsenek megtermékenyítve (valami napéjegyenlőségig kell megtermékenyiteni őket). Tehát Baby Yoda annyira gyilkos mint az aki bepuszil egy csirketojást.

 

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hát meg amúgy is. Mi is megeszünk állatokat

Azért szerintem egy értelmes lény utódait elfogyasztani elég más kaliberű dolog, mint tyúktojást enni...

Amúgy nyilván BY nincs még teljesen tisztában a morállal, de ezért lett volna jobb, ha a rész végére elkezdi kapizsgálni, mit is jelentenek azok a tojások Frog Ladynek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyetlen dolog még. A béka nő adottságai megleptek, mert nem semmi műszaki tehetségről tett tanúbizonyságot a robot átalakításával. :)

És a végén azt is megmutatta, hogy egész jól céloz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Sky írta:

Azért szerintem egy értelmes lény utódait elfogyasztani elég más kaliberű dolog, mint tyúktojást enni...

De BY nem utódokat eszik. Még nem megtermékenyitett tojásokat eszik. Az élet ugye úgy kezdődik hogy találkozik egy him meg egy női ivarsejt. Ez itt nem történt meg. Majd megtörténhet, de önmagában ezek még csak nagy sejtek, amig nem találkoznak a papával. És ezért hoztam a tojásos példát. Amikor csirketojást eszel akkor nem egy kezdetleges állapotban lévő kiscsibét eszel. A tojás önmagában csak egy nagy petesejt. Nincs benne értelem, de még csak nem is számit élőlénynek. A boltban vett tojás akkorse fog kikelni ha otthagyjuk a csirkének. Mert a tojó nem találkozott kakassal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Peremvidék vagy Gyűrű (Rim) nem egy "országhatárt" jelöl hanem egy "földrajzi" terület. A régi Köztársaságnak is voltak tagállamai a Peremvidéken, a Naboo és a Kashyyyk például a Középső Peremvidék vagy Középső Gyűrű (Mid Rim) területén fekszik, sőt a Külső Peremvidéken vagy Külső Gyűrűn (Outer Rim) területén is volt régi köztársasági bolygó, ilyen például a Sullust. És a Naboo és a Sullust az új Köztársaságnak is tagja.

Szóval, ha azt mondják, hogy a világ a Peremvidéken van, az nem jelenti azt, hogy a Köztársaság határain túl van, egyszerűen csak annyit, hogy a Galaxis külsőbb részén fekszik. Persze, mivel talán a Peremvidék a Galaxis legnagyobb területe, innét kerül ki a legtöbb olyan bolygó, ami nem része egyik Köztársaságnak sem.

Az X-szárnyúak valószínűleg itt nem közvetlen a rendszerben, hanem a szektorban, név szerint az Arkanisban járőröztek. Ebbe a szektorba tartozik az Arkanis-rendszer, a Tatoo-rendszer (itt van a Tatooine), a Geonosis-rendszer, és ahogy a részből kiderült, a Kol Iben-rendszer is. Sőt, itt volt a Halálcsillag építéséhez kapcsolódó Sentinel bázis (lásd: Tarkin című könyv), és Saw Garrera is előszeretettel tevékenykedett itt még a polgárháború előtt, megnehezítve a szektorkormányzó életét.

A felsorolt rendszerek közül az Arkanis a fontos, ugyanis az itt lévő Arkanis bolygó az új Köztársaság tagja - ennek a rendszernek volt a szenátora Leia ellenlábasa, Carise Sindian úrnő, úgyhogy centralista bolygóként a Vérvonal eseményei után több mint valószínű, hogy csatlakozott az Első Rendhez. Szóval az X-szárnyúak feltehetőleg az Arkanis-rendszer (vagy legalábbis a bolygó) védelme érdekében vannak jelen az egész Arkanis-szektorban. És mivel az eddig itt megjelent világoknak nincs valódi, egységes kormánya (a Tatooine-on ugye semmilyen kormány sincs, a geonosisiak pedig kihaltak - a Kol Ibenről meg még semmit sem tudunk, de valószínűleg az a trailerben látott vízi világ lehet, kiindulva Frog Lady-ből), így szabadon jöhetnek-mehetnek a köztársasági gépek az egyes rendszerekben, hiszen nincs, aki tiltakozna ez ellen.

 

Ezt nagyon nagyon köszi. A látott galaxis-térképek alapján véltem úgy hogy a Köztársaság na és a Birodalom egykörbeérő vonallal határolt terület. A térképeken úgy vannak ábrázolva hogy Belső Mag majd Belső Gyűrű stb és mindegyik egy halmaz és ez egyre tolódik kifelé. Eddig meggyőződésem volt hogy a Peremvidék már nem a Köztársaság része. Mégpedig azért vettem így mert a Tatooine nem része a Köztársaságnak, és mivel a Peremvidéken van ezért azt vontam le hogy ott egyik bolygó sem a Köztársaság része. Azt tudtam hogy a Külső Gyűrű = Peremvidék.

Nem tudom hány prequel-nézés és TCW után sem esett le hogy hát mi a lópikuláért harcolnának a Jedik és a klónok a Peremvidéken lévő bolygókon ha nem lennének a Köztársaság részei.:D

Viszont ez a felosztás felvet sok-sok kérdést amit majd fel fogok tenni a megfelelő topikban , meg agyalok rajta hogy így hogy müködik a rendszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem az ÚK-ban ekkortájt gyakrabban előfordulhatott ez a frázis, egyfajta tisztelgésként a jedik előtt a Szövetségben betöltött szerepük miatt. Djarin meg gondolom az ÚK-gal érintkezve futhatott bele ebbe, így jópofaságból ő is bedobta nekik.

Kb ennyi lehet. Én is "Dícsértessék!"-et köszöntem a papoknak a katolikus kollégiumban, ahová 4 évig tartoztam, sejtelmük sem volt róla, mekkora ateista vagyok valójában.

Szóval adott kontextusban az ember használhatja megfelelő köszönést ha azzal előnyre vagy békességre tesz szert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, csoli1138 írta:

Kb ennyi lehet. Én is "Dícsértessék!"-et köszöntem a papoknak a katolikus kollégiumban, ahová 4 évig tartoztam, sejtelmük sem volt róla, mekkora ateista vagyok valójában.

Szóval adott kontextusban az ember használhatja megfelelő köszönést ha azzal előnyre vagy békességre tesz szert.

Amúgy Mando köszönése kicsit emlékeztet arra, amikor Finn mondja ugyanezt oda Rose-nak az ep8-ban, pedig szerintem ő sincs teljesen képbe azzal kapcsolatban, hogy mi az az Erő és hogy lehet valakivel. Ugyan Kylo Rent látta akcióban és hallhatott legendákat a közellenség varázslóról, Luke Skywalkerről, de ez nagyjából ugyanannyi, mint amennyit most Djarin tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 10. - 22:35, Bomarr írta:

De BY nem utódokat eszik. Még nem megtermékenyitett tojásokat eszik. Az élet ugye úgy kezdődik hogy találkozik egy him meg egy női ivarsejt. Ez itt nem történt meg. Majd megtörténhet, de önmagában ezek még csak nagy sejtek, amig nem találkoznak a papával. És ezért hoztam a tojásos példát. Amikor csirketojást eszel akkor nem egy kezdetleges állapotban lévő kiscsibét eszel. A tojás önmagában csak egy nagy petesejt. Nincs benne értelem, de még csak nem is számit élőlénynek. A boltban vett tojás akkorse fog kikelni ha otthagyjuk a csirkének. Mert a tojó nem találkozott kakassal.

Rá is világítottál a különbségre: a bolti tojásoknak már esélyük sincs az életre, ami nem igaz Frog Lady tojásaira (hiába még megtermékenyítetlenek). Plusz ez a "humanoid béka faj" azért értelmesebb egy házityúknál. A hölgynek ráadásul kiemelten fontosak az utódok, mivel a vérvonala túlélését jelentik.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Sky írta:

Rá is világítottál a különbségre: a bolti tojásoknak már esélyük sincs az életre, ami nem igaz Frog Lady tojásaira (hiába még megtermékenyítetlenek). Plusz ez a "humanoid béka faj" azért értelmesebb egy házityúknál. A hölgynek ráadásul kiemelten fontosak az utódok, mivel a vérvonala túlélését jelentik.  

Szerintem ezt azért nagyon nehéz megítélnünk, mert olyan világban élünk, ahol jelenlegi tudomásunk szerit csak mi vagyunk tudattal rendelkező gondolkodó lények a Földön, a bolygónkon kívül pedig nincs érdemi tevékenységünk. Nem tudjuk mi lenne, ha több hozzánk hasonló intelligenciával bíró lény venne minket körül. Most könnyedén megeszünk mindenféle állatot és növényt, nyilván emberi eredetű dolgot viszont az egyik legnagyobb tabuként kezeljük. Kérdés, hogy azért, mert konkrétan egy ugyanolyan fajba tartozó másik egyeddel nem csinálunk ilyet, vagy mert egy másik tudatosan gondolkodó lénnyel nem. Erre nemigen fogjuk megtudni a választ soha, amíg nem kerülünk konkrétan olyan helyzetbe.

 

Mindenesetre Baby Yoda szerintem még egyértelműen túl kicsi ahhoz, hogy ilyeneken moralizáljon. Bár nekem kifejezetten úgy tűnt, hogy amikor Frog Lady ölelgette meg pátyolgatta a tojásokat, akkor feltűnt neki, hogy fontosnak tartja a tojásokat, kötődik hozzájuk, de az aligha tudatosult benne, hogy miért. Az meg pláne nem, hogy a családja kihalhat, ha minden tojás megsemmisül.

Az embereknél is ilyenek a kisgyerekek, amíg nem szocializálódnak, nem ismerik meg a világot, addig nem korlátozzák őket erkölcsi gátak. Márpedig Baby Yoda nemcsak kicsi, de nem ismerjük a múltját. Amit eddig láttunk belőle, az alapján nem részesült érdemi nevelésben, nem tudjuk milyen élete volt előtte.

 

Ahogyan a rész tálalta a témát, azzal kapcsolatban egyetértek azzal, hogy összességében kissé morbid volt, hogy egyik oldalról megkapjuk mennyire fontosak a tojások, mennyit jelentenek Frog Lady-nek, de amúgy simán egy visszatérő poént meg cukiságot kreálnak abból, hogy BY pusztítja őket. Ugyanakkor ez ad is egyfajta bizarr színezetet az epizódnak, ami egyrészt elgondolkodtató tud lenni, másrészt van egy fura bája. Jó eséllyel tudatos is az alkotók részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Darth Sky írta:

Rá is világítottál a különbségre: a bolti tojásoknak már esélyük sincs az életre, ami nem igaz Frog Lady tojásaira (hiába még megtermékenyítetlenek). Plusz ez a "humanoid béka faj" azért értelmesebb egy házityúknál. A hölgynek ráadásul kiemelten fontosak az utódok, mivel a vérvonala túlélését jelentik.  

Azért mert egy ivarsejtnek van esélye arra hogy utódot hozzon létre attól azt még nem nevezzük utódnak. Semmi köze ahhoz hogy a faj értelmes-e vagy sem. Nyilván nem véletlen hogy a saját ivarsejtjeinkre se utalunk utódként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak arra utal Sky, hogy a Frog Lady úgy kezelte a petéit mintha a gyerekei lettek volna. Elég bizarr volt ez a vonal, meg eléggé felkorbácsolta a netet is. Van olyan aki szerint ez "kannibál disney propaganda" :lol: A hülyeség és a hülyék tengere határtalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem csak arra utal Sky, hogy a Frog Lady úgy kezelte a petéit mintha a gyerekei lettek volna. Elég bizarr volt ez a vonal, meg eléggé felkorbácsolta a netet is. Van olyan aki szerint ez "kannibál disney propaganda" :lol: A hülyeség és a hülyék tengere határtalan.

Arra kíváncsi lennék, hogy ezek a károgók vajon ugyanezok, akik kifogásolták az "állatvédelmet" a TLJ-ben :D nem lennék meglepve ha igen, az ilyen mindenbe belekötők ritkán konzisztensek :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 06. - 13:44, cyrano írta:

Még nem láttam az epizódot, az majd este. Viszont nem tudom nem észrevenni, hogy ugyanezen koncepció alapján készültek az athollon őshonos pókok is, amik a rebelsben voltak, nem? 

Minden bizonnyal igen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2020. 11. 11. - 18:37, Ody Mandrell írta:

124699889_3624826887539189_9206485536730

Ezt az 1 képet jobban élveztem, mint az egész epizódot. :lol: 

Ha az előző rész álomszerű volt, ez inkább rémálomszerű a számomra. Az eleje unalmas, a vége horrorisztikus. Ráadásul az utas kinézete sem nyerte el a tetszésem és még finom voltam. Ennél csak jobb lehet! Térjünk csak szépen vissza az előző részben mutatott irányhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.