Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Pörögjön csak, van mit elemezni. Egyedül csak az első rész az, ahol kevesebb hsz szerepel, de ezt én annak tudom be, hogy duplapremier volt és főképp a második rész 1-1 fontosabb szegmensét beszéltük ki.

 

Kis elemzés a részemről: az előző részhez kb. 70 hozzászólást írtunk a premier napján. Most ezt már meghaladtuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy a tempó lassabb, az érzelmek nem cikáznak hullámvasútként, nincs öt percenként tűzharc vagy csattognak a fénykardok, és nem jut minden tizedik percre egy epikus momentum, azaz a "kézifék be van húzva", az epizód még lehet tartalmas, ami biztosít beszédtémát. Itt pont ez a helyzet.

Az előző rész első fele sok akciót tartalmazott, Anakin és Ahsoka találkozója a flashbackekkel megtüzdelve nagyon érzelmi hullámvasút volt, a vége pedig mozifilm szintű audióvizuális orgia volt hosszú perceken át. Ehhez képest ez a rész megpihent. De ettől még igazán tartalmas volt, sőt talán a sorozat legtartalmasabb epizódját láttuk, ami bőven szolgáltatott témákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondaná azt hiszem Obi-Wan hogy minden nézőpont kérdése. Az előző rész második fele döntő részt arra koncentrált, hogy Ahsoka magához tért és beszállt az egyik bálnába. Ehhez képest itt elejétől a végéig jöttek az új sztori-elemek. Az előző rész jobb volt és érzelmileg jobban megmozgatott, de gyorsabbnak, pörgősebbnek én semmiképp nem nevezném. Az akciók terén nem, de sztori szinten eléggé pörgött ezaz új epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Erre mondaná azt hiszem Obi-Wan hogy minden nézőpont kérdése. Az előző rész második fele döntő részt arra koncentrált, hogy Ahsoka magához tért és beszállt az egyik bálnába. Ehhez képest itt elejétől a végéig jöttek az új sztori-elemek. Az előző rész jobb volt és érzelmileg jobban megmozgatott, de gyorsabbnak, pörgősebbnek én semmiképp nem nevezném. Az akciók terén nem, de sztori szinten eléggé pörgött ezaz új epizód.

Egyetértek. Onnantól hogy Anakin kikerül a képből az előző rész kimondottan vontatott volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vontatott? Ezt a szót az Ahsoka egy tizedmásodpercére sem használnám én személy szerint. De hát ja, Ben bocsánatkérést helyettesítő kamumagyarázata a szemen szedett hazugságára a való életben azért sok helyen megállja a helyét. Itt is. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vontatott? Ezt a szót egy tizedmásodpercére sem használnám az Ahsokára én személy szerint. De hát ja, Ben bocsánatkérést helyettesítő kamumagyarázata a szemen szedett hazugságára a való életben azért sok helyen megállja a helyét. Itt is. :) 

Hát pedig én annak érzem. Onnantól, hogy Ahsoka felébred.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Thrawn karakterposzterének háttere! Kőből épült rúnákkal teli falon állnak néhányan a rohamosztagosai közül. A rúnák ismerősek lehetnek a sorozat logójából, illetve a 3D csillagtérképről, de a fal, mint helyszín még nem volt ugye? 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Így jobban látszik, hogy Thrawn ruhája se makulátlan, enyhén viseltes. Ezra meg úgy néz ki, mint Jézus. :D 

Én mozgóképen is kiszúrtam! Messze menőkig réazletesen átgondolt, jól összerakott sorozat ez kérem! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Érdekes Thrawn karakterposzterének háttere! Kőből épült rúnákkal teli falon állnak néhányan a rohamosztagosai közül. A rúnák ismerősek lehetnek a sorozat logójából, illetve a 3D csillagtérképről, de a fal, mint helyszín még nem volt ugye? 

De, szerintem az a helyszín az, ahol

Spoiler

Thrawn, Baylan, Shin és Morgan nézik a távozó Sabine Wrent.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem. Rojtos, és olyan hegek vannak pl. a szíve fölött, mintha lövés nyom lenne.

Dehát jobboldalon van a heg, a szív pedig a balon van :) de tényleg egy lövésnyom, talán Ezrától szerezte? ;) 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Lehet tudni hogy kb. milyen hosszú lesz a kövi 2 rész, @Bence1997? :) :P  

Nem jött (még) róluk infó. De ha tippelnem kéne, akkor hasonló epizódhosszakat kapunk majd, mint az elmúlt epizódok (tehát 40-50 perc között).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 22. - 18:27, Bence1997 írta:

De, szerintem az a helyszín az, ahol

  Spoiler elrejtése

Thrawn, Baylan, Shin és Morgan nézik a távozó Sabine Wrent.

:)

Igen, második megtekintéskor úgy tünt, hogy az

Spoiler

Éjnővér kastély homlokzata a helyszín. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez mehetett volna a rész topikjába is, hisz oda való. :) 

Sokkal fontosabb hogy mit jelenthet ez a következő két rész tekintetében. Ilyen szemmel nézve pedig masszív spoiler lehet és egyértelműen ide kívánkozik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.