Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Vajon melyik jön előbb? A mandalori 4. évada, vagy Ahsoka 2. évada?

A Mandi. Favreau már tavasszal leközölte, hogy befejezte az írást, most ősszel pedig már forgattak volna, de a sztrájkok beleköptek a Lucasfilm levesébe. Persze hivatalosan nincs bejelentve, de szerintem azt kapjuk meg előbb, úgy számolok, hogy 2025 második felében érkezhet. Az Ahsoka pedig ugyancsak hivatalosan nincs bejelentve, gondolom a munkálatok alatt az "évad vázának" megírása és az évad szerkezetének felépítésénél tarthat Filoni. Én 2026-nál előbb (sajnos) nem számítok Tanoék kalandjának folytatására - kivéve, ha a Skeleton Crew tagjai a Perideára keverednek valamilyen úton módon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ismerem annyira ennek a magazinnak a megbízhatóságát, de azért beteszem:

Ahsoka Season 2 Has Been Given The Green Light By Disney

 

Máshol még nem találtam erről hírt, szóval egyelőre szkeptikus vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vanity Fair interjú a sorozat sztárjaival és Filonival:

 

- Ahsoka a sorozatban megkérdőjelezi, hogy lehetséges-e bízni - nemhogy továbbadni - mindazt, amit a mesterétől tanult. "Nagyon sokáig nagyon sajátos elképzelése volt Anakinról, a Jedi rendről, és arról, hogy ki is ő mindebben, addig a pillanatig, amíg ez a kép össze nem tört benne" - mondja Dawson. "A pont, ahová itt eljutunk, az, hogy igen, [Anakin Skywalker] tett néhány szörnyű dolgot, és tett néhány igazán nagyszerű dolgot is. És mindig rajtad múlik, hogy milyen irányt is választasz. Ahsoka visszatekinthet a saját életére. Átment néhány nehézségen, ami lehetett volna az a pillanat, ami a sötétbe taszította volna. De ő nem ment el odáig. Szerintem kezd bízni magában."

- A sorozat a Lázadókból folytat egy történetet: "Bár a Rebelsben bevezettem azt az ötletet, hogy Ahsoka megérti, hogy Anakinból Darth Vader lett, de nem igazán foglalkoztam ennek következményeivel" - mondja Filoni. "Hogyan hat ez valakire, amikor egy olyan személyről, akit igazán csodál és akire felnézett, kiderül, hogy nem az, akinek hitte? Vajon mindannyian képesek vagyunk a bűnbeesésre? És mi a megbocsátással? Milyen formában jelenik ez meg? Magammal vittem ennek az embernek a jó és a rossz részeit is, vagy csak a jót? Úgy gondoltam, hogy sok érdekes kihívás állt Ahsoka előtt."

 

- Christensen azt mondja, szándékosan bizonytalanul játszotta el Anakint: vajon tényleg ő az, vagy csak Ahsoka zaklatott elméjének szüleménye? "Véleményem szerint ez a szépsége annak, ahogyan az epizód felépült" - mondja a színész. "A nézőknek elkerülhetetlenül meg kell kérdőjelezniük, hogy mit is néznek. Ez tényleg a Világok közötti világ? Mi a Világok közötti világ? Ez valóban Anakin Skywalker szelleme, vagy mindez Ahsoka tudatalattijában van, és mi csak a sárga téglaúton haladunk, miközben Ahsoka fuldoklik és az életéért küzd? Úgy gondolom, hogy az epizód ad néhány igazán jó támpontot, de nem fejti ki teljesen a nézőnek."

- Filoni inkább nyitva hagyja a rejtélyt az értelmezésre. De Lucasnak, mint a Vader történetének meghatározó mesélőjének ad igazat. Számára ez a sorozat arról szólt, hogy Ahsoka karaktere hogyan dolgozza fel a múltját, nem pedig arról, hogy Anakin Skywalker elrettentő történetét folytassa az Erő szellemeként.

- "Az az érzésem Anakinnal kapcsolatban, hogy George mindent elmesélt Anakinnal kapcsolatban. Nem hiszem, hogy nekem bármi közöm lenne hozzá. Nem próbálok semmit hozzátenni ehhez" - mondja. "Minden, amibe Anakin belekeveredett, az Ahsoráról szól. Az Anakinról alkotott véleményéről van szó. Arról, hogy mit tanított neki Anakin. Ő inkább egy olyan Obi-Wan szerepben van ott, mint amit a régi filmekben láttunk."

 

- Mégis, az Ahsoka azt sugallja, hogy még Anakin történetének befejezése után is folytatja a karakter a Jekyll és Hyde küzdelmét, hogy megőrizze tisztességességét, miközben Vader még mindig ott lapul valahol belül. Ahsoka látomásaiból Vader felvillanásai villannak elő. Vagy talán ez csak Ahsoka képzelete. Van olyan értelmezés is, hogy Anakin szelleme lép közbe, hogy megmentse őt a haláltól, megmentve régi tanítványát az óceánba zuhanástól.

- "Sok mindent ki lehet bontani" - mondja Christensen. "A karakter egy olyan verzióját játszhattam el, amit korábban még nem, és ez a mindentudó, mindenható jedi mester, aki az erő mindkét oldalát - a fényt és a sötétséget - akaratlagosan tudja irányítani, és talán megvan a hatalma, hogy megmentse Ahsoka életét, ami azért is nagyon érdekes, mert ez az a hatalom, amit akkor akart elérni, amikor a sötét oldalra esküdött fel."

 

- A sorozat utolsó jelenetében Anakin Erő-szelleme csendben, távolról figyeli Ahsokát, amint az Erő-érzékeny tanítványával, Sabine-nal beszélget. Mint a bolygók a naprendszerben, ez az egyetlen felvétel a nézők számára a Jedik három generációjának perspektíváját mutatja be. 

- "Anakin... természetesen ott van vele" - mondja Filoni. "Mindig is ott volt vele, csak ő nem látta. Nem érezte. Nem tudta. Elszigetelte magát, és magányossá tette magát, mert félt. Azt hiszem, a végén büszke rá. Látja, hogy jobb mentor lesz belőle. Állandóan vitatkozom az emberekkel az Erőszellemekről. Számomra ők elsősorban inspirációt jelentenek. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan emberek az életedben, akik inspiráltak téged. És ezt állandóan érzed."

- "Kikészültem a jelenettől" - mondja Bordizzo. "Egy kinti színpadon voltunk, ami nem a Volume volt. Gyakorlatilag pontosan úgy vettük fel, ahogy volt az epizódban. Ott állt, igazából. Valahogy még epikusabb érzést kelt, hogy ezeket az eredeti karaktereket bevonjuk a történetünkbe"."

 

- Sabine nincs vérségi kapcsolatban Anakinnal, de van benne valami közös vakmerőség, ami mentorát, Ahsokát több mint nyugtalanítja. "Részben azért volt Ahsokának eredetileg problémája azzal, hogy megbízzon Sabine-ban, mert bizonyos szempontból nagyon emlékeztetem őt a mesterére, ami a belső harcot illeti, amin keresztülmentem" - mondja a színész.

 

- "Sabine és én egyidősek vagyunk" - mondja Bordizzo. "28 éves voltam, amikor forgattunk, és mindazt, amin én akkoriban keresztülmentem az életben, azt akartam átadni. Ő már nem volt tinédzser, de még mindig olyasvalaki, akinek szüksége van útmutatásra. Ahol én voltam az életben, az nagyon is párhuzamos volt vele. Egy nagy válaszúthoz érkeztem. A húszas éveid vége elég kemény lehet. Túl vagy sok olyan dolgon, ami korábban érdekelt, és egy új fejezetbe lépsz."

- A színésznő úgy látja, hogy az első évad egy tartós drámát épített fel Ahsoka és Sabine között, akit "makacsnak és sok falat felhúzottnak" ír le. "Remélhetőleg ez tovább tud fejlődni" - teszi hozzá Bordizzo. "Az első évadban nem volt elég idő arra, hogy ennyire fejlődjön, mert miközben megismerjük ezeket a karaktereket, ők is őrült felfordulást, háborút és problémákat élnek át. Szóval majd meglátjuk, hova vezet ez."

 

- Filoni úgy érezte, hogy ki kell terjesztenie a Star Wars-univerzumot, hogy igazolja Ezra és Thrawn hiányát, és egy extra nagy akadályt gördítsen az esetleges visszaszerzésük elé. "Ha a Star Wars-galaxisban lettek volna - a régi Star Wars-galaxisban, amit mi ismerünk -, szerintem valaki megtalálta volna őket" - mondja Filoni. "Túl sok csillaghajó van, túl sok ember utazik. Adsz egy jelet, és szerintem meg lehetett volna találni őket, ha akarták volna, hogy megtalálják őket. Tényleg messzire kellett dobnom őket."

- Lucas maga fektette le ennek a megoldásnak az alapjait, amit Filoni az egyik előzményfilmben elrejtve talált meg. "Azt hiszem, a Klónok támadásában van" - mondja. "Ha megnézed, ott van egy kép a galaxisról, aztán ott vannak valójában ezek a kisebb galaxisok a közelében. Szóval azt mondtam: 'Ó, ez érdekes'."

 

- "Ismersz engem, hosszú távra tervezek. Tényleg. És ez sokkal több mindent felölel, mint korábban, hiszen másoknak is segítek" - mondja, utalva rá, hogy más történetmesélők tovább bővíthetik és használhatják mindazt, amit Filoni ebben a sorozatban az új galaxissal (és az űrbálnákkal) lefektetett.

- "Felállítok egy nagyobb konfliktusnak tűnő helyzetet a birodalmi maradványokkal" - mondja Filoni. "Ez a konfliktus nem csak azt tükrözheti, amit már láttunk korábban. Más formát kell öltenie. Nem lehet csak a Birodalom és a Lázadásnak tűnő Lázadás, vagy akár a Köztársaság között. Vizuálisan másnak kell lennie."

 

- Az évad végén lévő szobrokkal kacsolatban Filoni ezt árulta el: "Ezzel óvatosnak kell lenned" - mondja Filoni, a Star Wars-rajongó, aki tudja, hogy a veszélyt a túlságosan titokzatossá válás jelentheti az átlagrajongók számára. "Tudom, hogy a rajongóknak egy nagyon speciális csoportja az, akik egyáltalán tudná, hogy mik azok a szobrok, de úgy gondoltam, hogy ez egy izgalmas kép, és valóban megadja a formáját annak, hogy Baylan mit akar"

 

- Filoni számára Baylan egy kereső, akárcsak Ahsoka, valaki, aki birkózik annak emlékével, amit tanítottak neki, és az ezt követő kiábrándulással, ami beütött. "Ő egy olyan személy, aki túlélte a Klónháborúkat, akit a Jedi Lovagok fogyatkozó napjaiban képeztek ki, akárcsak Anakint" - mondja Filoni. "Látta, ahogy a rendje, az életmódja szétesik. És alapvetően kudarcnak ítélte meg: Ez az út nem működött. Hogy ez nem olyasmi, amit érdemes feltámasztani. Ezért mondja [a tanítványának] Shinnek [akit Ivanna Sakhno alakít]: 'Nem arra tanítottalak, hogy Jedi legyél. Arra tanítottalak, hogy valami több legyél." Ez a "valami több" úgy tűnik, hogy az istenségek Erő változatában gyökerezik.

 

- Bár Filoni még nem tudja, mi lesz Baylan sorsa Stevenson távollétében, elismeri, hogy a karakter útja még nem ért véget. "Nyilvánvalóan van még egy történet" - mondja. "Egyelőre várakozó állásponton vagyunk. De örülök, hogy a beszélgetés Rayről szól, és arról, hogy milyen nagyszerű volt..... Régebben mini vitákat folytattam vele, és azt mondtam neki: 'Ray, te vagy itt a gazember'. Ő meg azt mondta: "Nem hiszem. Erre én: 'Tudom, hogy nem így gondolod, de te vagy az. Imádom, hogy úgy játszod, mintha nem lennél az. Ami pontosan az, ahogy Baylan gondolkodik."

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
10 minutes ago, Bence1997 said:

A Disney+-ra felkerült egy 2 órás(!) chill videó, amiben azt nézhetjük, ahogy Sabine macskája, Murley éppen pihen. Ez teljesen valódi, most találtam én is a Disney+-on, az megy most nálam. :D

 

image.png

Ment volna ki véletlenül a teljes második évad inkább:P. Szeretem a macskákat de nem ennyire. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.