Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Elég fontos projektnek tűnik ez a sorozat, így ha Headland csak azért kapott volna állást, mert "ideológiailag megfelelő", akkor biztos nem ezt a projektet kapja, hanem valami kevésbé ambiciózusabbat. Én bizakodó vagyok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Leslye Headland májusban bejelentett sorozata egy mystery-thriller lesz, amely a High Republic végső napjaiba fog elkalauzolni minket. :)

Ha bemutatják a HR végső napjait akkor kicsit érdektelenné válik a könyves és képregényes szegmens. :D Ettől független nekem is ez a leginkább várós, sok misztikumra számítok és egy Plaguies eredettörténetre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha bemutatják a HR végső napjait akkor kicsit érdektelenné válik a könyves és képregényes szegmens. :D Ettől független nekem is ez a leginkább várós, sok misztikumra számítok és egy Plaguies eredettörténetre. 

Később fog ez jönni a könyveknél és a képregényeknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha bemutatják a HR végső napjait akkor kicsit érdektelenné válik a könyves és képregényes szegmens. :D Ettől független nekem is ez a leginkább várós, sok misztikumra számítok és egy Plaguies eredettörténetre. 

Szerintem itt a könyvek/képregények és jelen sorozat között akár egy évszázadnyi távolság is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy később jön, de ha tudjuk a végét akkor az előzmény kicsit veszít az izgalmából. Ez nem OT-PT szindróma. Persze előbb várjuk meg mi lesz. 

 

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Szerintem itt a könyvek/képregények és jelen sorozat között akár egy évszázadnyi távolság is lehet.

Ebben az esetben nincs miért aggódni. :) 

 

Egyébként mit jelent a cím: Acolyte? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cambridge-i értelmező szótár szerint:

1. valakinek a követője vagy segítője

2. papok segítője vallási ceremóniákon

 

Én ebből valamilyen sötét oldali erőhasználóra következtetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudom, hogy később jön, de ha tudjuk a végét akkor az előzmény kicsit veszít az izgalmából. Ez nem OT-PT szindróma. Persze előbb várjuk meg mi lesz. 

Az a tippem, hogy ez a sorozat már inkább a prequel-korszak előzménye lesz, mint a High Republic része. A High Republic a nihilek elleni harcról szól, ez pedig inkább tűnik sith-központú történetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idővonalilag:

 

Wookie szerint a High Republic 300 és 100 BBY között létezett.

A jövő hónapban induló könyvek és képregények 232 BBY -ben veszik fel a fonalat, a HR aranykora már jó ideje ragyog.

 

Ez a sorozat a végnapjaiban fog játszódni. Ha igaz a fenti intervallum, akkor kb. 100 BBY környékén fogunk lézengeni ebben a sorozatban. Ezekszerint több, mint 100 év fogja elválasztani az írott és a tv-s közeget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

68 év az (ami már nem is annyira sok).

 

Plagueis itt akár már aktív lehet.

Főleg, hogyha muun lesz, mint a Legendsben. A muunok átlagos élettartama 100 év felett van, szóval bőven az aktív éveiben lehet.

 

Amit viszont sajnálok, hogy Palpatine BY84-ben született, így vele már valószínűleg nem fog találkozni, pedig az ő Sith-é válása is nagyon érdekes lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt majd egy másik projektben lesz mód egyszer elmesélni. :)

 

Ha esetleg Plagueis valóban szerepet kap, remélem, tényleg muun lesz (ez egyébként is Lucas személyes óhaja volt anno). Az életkor annyira nem mérvadó, a Sötét Oldal azért képes kitágítani az ember életidejét is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz nehéz, hogy a sitheknek közben rejtve kell maradnia a jedik előtt. Tehát minden jedinek meg kell halnia aki felfedezi, hogy a rend még mindig létezik. Közben az is ki kell derüljön, hogy mitől korszakzárók ezek az évek amiben a sorozat játszódik. Mi miatt ér véget a High Republic éra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Amit viszont sajnálok, hogy Palpatine BY84-ben született, így vele már valószínűleg nem fog találkozni, pedig az ő Sith-é válása is nagyon érdekes lenne.

Abban is lenne fantázia, de annyira nem sajnálom, ha kimarad. Sidious már így is egy kifejezetten árnyalt figura, az OT-ban még semmit nem tudtunk róla kb., a PT felfedte az igazi személyiségét és zsenijét, ambiícióit, a TCW és a Rebels is szépen bontogatta ezt tovább, aztán még a 9-ben is visszatért. Egyértelműen úgy érzem, hogy belőle a Saga idővonalán bőven eleget kaptunk. Ha sokszor csak a legfontosabb mellékszereplők közt is foglalt helyet, de azon nagyon kevés szereplők egyike, aki a teljes Saga idején végig jelen volt vmilyen formában. Annál pedig számomra sokkal több izgalmas téma van, mint az, hogyan lett sith, hogy haladt a képzése.

 

A sorozattól azt várom egyébként, hogy a sötét oldalban elmerülhessünk jobban, minél több infómorzsa essen az ősi sith-ekről is. A múltjukról, a hagyományaikról, a "kultúrájukról", megismerhessük a hálózataikat, mert azt azért felfedték már, hogy jó pár olyan sötét szolga dolgozott nekik, akik nem sith-ek vagy Erőhasználók. Ezzel egy újabb régi vágyam teljesülhetne, de azt hiszem a többi rajongó se szaladna a témától ellenállva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Abban is lenne fantázia, de annyira nem sajnálom, ha kimarad. Sidious már így is egy kifejezetten árnyalt figura, az OT-ban még semmit nem tudtunk róla kb., a PT felfedte az igazi személyiségét és zsenijét, ambiícióit, a TCW és a Rebels is szépen bontogatta ezt tovább, aztán még a 9-ben is visszatért. Egyértelműen úgy érzem, hogy belőle a Saga idővonalán bőven eleget kaptunk. Ha sokszor csak a legfontosabb mellékszereplők közt is foglalt helyet, de azon nagyon kevés szereplők egyike, aki a teljes Saga idején végig jelen volt vmilyen formában. Annál pedig számomra sokkal több izgalmas téma van, mint az, hogyan lett sith, hogy haladt a képzése.

Én arra lennék kíváncsi, hogy vajon milyen traumák érhették, vagy mégis mi volt az az életében, ami olyanná formálta a személyiségét, amilyennek megismerhettük. Sith-é válás alatt ezt értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy hasznára válna-e a szereplőnek, ha ezt feszegetnék. Palpatine a készen kapott, velejéig gonosz karakter kell, hogy legyen. Szerintem neki nem osztanak lapot ebben a sorozatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Én arra lennék kíváncsi, hogy vajon milyen traumák érhették, vagy mégis mi volt az az életében, ami olyanná formálta a személyiségét, amilyennek megismerhettük. Sith-é válás alatt ezt értettem.

Igen, sejtettem, hogy vmi ilyesmire gondolsz, de nem tudom voltak-e nála ilyenek. Vagy egyszerűen egy hatalomvágyó, hiú, halhatatlanságot kergető fazon volt. Érdekes vele kapcsolatban, hogy a tervét szinte A-tól Z-ig ismerjük már, ahogyan a személyiségét is, egy szörnyen komplex gondolkodású nagy stratéga és machinátor, de szerintem jól működik az a kontraszt, hogy a motiváció viszont faék egyszerűségűek. Uralni a világot, uralkodni minden és mindenki fölött, beleértve a halált is. Azt is simán kinézem belőle, hogy nem a gonoszság, mint önálló cél vezérli, hanem a sötét oldal is csak egy eszköz arra, hogy elérje vele a valódi céljait, lásd halhatatlanság.

 

De már elég sokat feszegették azt a SW-ban, hogy ki miért állt gonosznak, vagy akár csak miért bicsaklott meg, mint pl. Luke. Sidious esetében jól működik ez a misztikum, hogy őt megkapjuk kész gonosznak. Ha már vkinél feszegetni akarnák a sötét oldal iránti elkötelezettségét és annak kialakulását, akkor ez engem pl. Dookunál sokkal jobban érdekelne, mint Palpatine-nál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az lesz nehéz, hogy a sitheknek közben rejtve kell maradnia a jedik előtt. Tehát minden jedinek meg kell halnia aki felfedezi, hogy a rend még mindig létezik. Közben az is ki kell derüljön, hogy mitől korszakzárók ezek az évek amiben a sorozat játszódik. Mi miatt ér véget a High Republic éra.

 

Nekem is ez jutott eszembe. Miért ér véget az aranykor? Szerintem itt kezdődnek el azok az események amik a PT-ben már virágzanak. A Jedik elkezdenek arrogánsá válni, illetve politikai téren elindul a bürokrácia, a korrupció, a Szenátusba csak a saját pecsenyéjét sütögető szenátorok kerülnek, akik már tojnak a népükre. Persze itt még csak kis mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film után ennek a bejelentésnek örülök a legjobban. Csak az ne legyen benne, hogy a shithek előre eltervezték Anakin megteremtését.

Bár Palpatine egy 2D-s gonosz karakter (annak zseniális), de örülnék ha itt jobban megismernénk a Shith rend filozófiáját. Láthatnánk hogy ugyanúgy a békét akarják fenntartani a galaxisba, mint a jedik, csak azt más módszerekkel gondolják hatékonyabbnak. Bevállalhatnák a készítők hogy párhuzamot vonnak egy elveihez ragaszkodó, jobb szándékú Shit és egy megromlott, korrupt Jedi között, amiből előbbi kerül ki erkölcsi győztesként. 

Ez a CW-be működött, ahol voltak a szeparatisták között is pozitív karakterek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Fives írta:

Láthatnánk hogy ugyanúgy a békét akarják fenntartani a galaxisba, mint a jedik, csak azt más módszerekkel gondolják hatékonyabbnak.

Ez nekem nagyon nem tetszene! A Sith-ek békét akarnak? Ők az SW fő gonoszai, nem tudok elképzelni róluk semmi jót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Bomarr írta:

Végülis tényleg hatékonyan terjesztik a békét.... úgy hogy közben népirtásokat végeznek, komplett fajokat rabszolgasorba taszitanak, a galaxist katonai diktatúrával uralják és mindenkit kivonnak a forgalomból aki másképp gondolkodik :D

Peace!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Fives írta:

Bár Palpatine egy 2D-s gonosz karakter (annak zseniális), de örülnék ha itt jobban megismernénk a Shith rend filozófiáját.

Igen, ez mindenképp jó lenne.

2 órával ezelőtt, Fives írta:

Láthatnánk hogy ugyanúgy a békét akarják fenntartani a galaxisba, mint a jedik, csak azt más módszerekkel gondolják hatékonyabbnak.

Ezt nehezen láthatnánk, mert a sith-ek nem békét akarnak. Az, hogy semmi nincs, ami az elnyomó rémuralmukat fenyegetné, az még nem béke. ;) 

2 órával ezelőtt, Fives írta:

Bevállalhatnák a készítők hogy párhuzamot vonnak egy elveihez ragaszkodó, jobb szándékú Shit és egy megromlott, korrupt Jedi között, amiből előbbi kerül ki erkölcsi győztesként.

Na, őszintén szólva, én ezt nagyon nem akarom most már. Meg semmi ilyesmit. Az újvonalas SW a jedik kapcsán elég erőteljesen elment abba az irányba, hogy minél jobban a sárba tiporja őket. Ha vki, én nagyon kedvelem, ha árnyalnak dolgokat egy világban, de a jedik kapcsán már eléggé unom, hogy ez lényegében abból áll, hogy már nemcsak komplett hülyéknek, de kifejezetten alantasnak is vázolják fel őket. Vannak a jedik, akik szervezetileg és a tagjaik tekintetében általánosságban megromlottak, és van néhány, nagyon kevés figura a soraikban, akikkel még lehet mit kezdeni, de ők is jellemzően már inkább a Renden kívül ténykednek. Más se hiányozna, mint egy olyan sztori, ahol még egy sith-et is erkölcsileg egy jedi fölé helyeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Igen, ez mindenképp jó lenne.

Ezt nehezen láthatnánk, mert a sith-ek nem békét akarnak. Az, hogy semmi nincs, ami az elnyomó rémuralmukat fenyegetné, az még nem béke. ;) 

Na, őszintén szólva, én ezt nagyon nem akarom most már. Meg semmi ilyesmit. Az újvonalas SW a jedik kapcsán elég erőteljesen elment abba az irányba, hogy minél jobban a sárba tiporja őket. Ha vki, én nagyon kedvelem, ha árnyalnak dolgokat egy világban, de a jedik kapcsán már eléggé unom, hogy ez lényegében abból áll, hogy már nemcsak komplett hülyéknek, de kifejezetten alantasnak is vázolják fel őket. Vannak a jedik, akik szervezetileg és a tagjaik tekintetében általánosságban megromlottak, és van néhány, nagyon kevés figura a soraikban, akikkel még lehet mit kezdeni, de ők is jellemzően már inkább a Renden kívül ténykednek. Más se hiányozna, mint egy olyan sztori, ahol még egy sith-et is erkölcsileg egy jedi fölé helyeznek.

Minden szavaddal egyet kell értenem. Nem a kényszer diktálja ezt, hanem pontosan ugyanezt érzem és nekem is tele lett ezzel a pömpölőm. 

Számomra a Jedi a jó, a Sith a rossz. Legyen néhány szürkébb erőhasználó mindkét oldalon, de tényleg ne forduljon már át ennyire a dolog. Nem kell mindig mindent kifacsarni, kicsavarni. 

Egy sztoriban persze jó, ha vannak színesebb egyéniségek, de jó lenne, ha ez nem erőszakolná meg az eredeti koncepciót. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: A The Acolyte sorozat
2020. 12. 12. - 18:03, pb69 írta:

Na, őszintén szólva, én ezt nagyon nem akarom most már. Meg semmi ilyesmit. Az újvonalas SW a jedik kapcsán elég erőteljesen elment abba az irányba, hogy minél jobban a sárba tiporja őket. Ha vki, én nagyon kedvelem, ha árnyalnak dolgokat egy világban, de a jedik kapcsán már eléggé unom, hogy ez lényegében abból áll, hogy már nemcsak komplett hülyéknek, de kifejezetten alantasnak is vázolják fel őket

 

Meggyőztél. A CW-ben láttuk már negatív színben a Jediket (pl.:Az 5.évad vége) És mégis csak a jediknek kéne a legbölcsebbnek, és a legerkölcsösebbnek lennie a történetben. 

 

2020. 12. 12. - 16:38, Ody Mandrell írta:

A Sith-ek békét akarnak? Ők az SW fő gonoszai, nem tudok elképzelni róluk semmi jót.

 

2020. 12. 12. - 16:42, Bomarr írta:

Végülis tényleg hatékonyan terjesztik a békét.... úgy hogy közben népirtásokat végeznek, komplett fajokat rabszolgasorba taszitanak, a galaxist katonai diktatúrával uralják és mindenkit kivonnak a forgalomból aki másképp gondolkodik

 

A Galaktikus Birodalom kikiáltásakor az uralkodó úgy propagálta magát mint a béke megteremtője. Ezért valószínűleg először sokan őszintén lelkesedhettek érte. Mint a valóságban pl: Napóleon császárrá koronázásakor, hiszen egy véres, és kiszámíthatatlan évtized  után  stabilitásra vágytak. Persze tudjuk hogy Palpatine nem a békéért harcolt, hanem ő okozta a háborút a hatalomért, és a katonai diktatúráját sem a rend fen tartásáért, hanem a saját hatalmáért, és a gonosz, pszichopata vágyai miatt tartotta fent. De úgy gondoltam hogy lehetne pl egy olyan SW történet ahol egy idealista sötétoldali erőhasználó, úgy gondolja hogy a nagyobb jó érdekében cselekszik rosszat. Azonban a megjavulás helyett( amit már láthattunk Anakin, és Ben Solo esetében) a gyűlöletének folyamatos szabadon engedésével Palpatine féle gonosszá változik a történet végére. De annak nagyon nem örülnék, ha Sidiusról lenne hasonló.  

Szóval ilyesmi árnyalásra gondoltam, de úgy jó a SW hogy alapvetően jó és rossz harcáról van szó.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.