Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyébként ennyire belőtték már a The Acolyte pontos idejét?

Van egy könyv, amely Kínában jelent meg, amely a High Republic érájában játszódik, 50 évvel a Baljós előtt. Na kb. ha ez a HR végnapjaiban van, akkor kb. a sorozat is itt fog játszódni, bár egyelőre azt se tudjuk, hogy mikor kezdődött pontosan és mikor végződött pontosan. (Wookie ugye azt írja, hogy a HR időtartama kb. 300 - kb. 100 BBY, de igazából a fene se tudja.)

 

Én amúgy annak örülnék, ha itt megjelenne Plagueis. Ha valóban 50 évvel leszünk az Ep1 előtt, Palpi még csak 2 éves. Nehezen hinném, hogy a sorozat évtizedeket fog majd ugrálni. Talán lehet valami Palpatine -os dolog, de szerintem inkább Plagueis lesz a fókuszban, vagy annak a mestere. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Talán lehet valami Palpatine -os dolog

Ugye azt pletykálták, hogy sok lesz a csajszi benne. Simán el tudom képzelni, hogy Palpatine anyja is tagja lehet ennek a szektának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye azt pletykálták, hogy sok lesz a csajszi benne. Simán el tudom képzelni, hogy Palpatine anyja is tagja lehet ennek a szektának. 

Hát én sok csajsziról nem hallottam (pedig jó lenne :P), csak azt tudom, hogy a főszereplő nő lesz. Elképzelhető, hogy Palpi anyját követjük majd figyelemmel. Durva lenne. Láthatnánk Palpadious születését. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Van egy könyv, amely Kínában jelent meg, amely a High Republic érájában játszódik, 50 évvel a Baljós előtt. Na kb. ha ez a HR végnapjaiban van, akkor kb. a sorozat is itt fog játszódni

Annak a könyvnek kb. semmihez semmi köze (és még csak nem is könyv valójában). Az csak egy PR húzás volt hogy ráütötték hogy a High Republic éra végén játszódik. Ettől még az Acolyte játszódhat jóval előbb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugye azt pletykálták, hogy sok lesz a csajszi benne. Simán el tudom képzelni, hogy Palpatine anyja is tagja lehet ennek a szektának. 

Vagy Plagueis nő lesz a kánonban :lol: mondjuk inkább ne :) nem lenne kifogásom egy női Sith ellen, de Plagueis a legendsben jól működött úgy, ahogy volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Pedig ez remek alkalom lenne, hogy a Darth Plagueis történetét egészben vagy részben kánonná tegyék. 

Ha annyira jó könyv, ahogy mondjátok (még nem olvastam), és nincs ellentmondásban a jelen kánonnal (azt gondolom, nincs), akkor érdemes lehet arra, hogy beleszőjék a "hivatalos" történetbe.

Nos, ha legalább 70-80%-ban átvennének dolgokat a könyvből, akkor igen, az nagyszerű lenne. De ha nagymértékben eltérnek tőle, akkor már felejtős lenne számomra. Olyan jó ez a könyv, hogy négyszer is olvastam és még szándékozom jó párszor elolvasni.

Egyébként érdekesség, hogy már átemeltek a Plagueis-ből elemeket a kánonba. A Tarkin című regény és Az utolsó Jedikhez kiadott egyik forrás könyv pont tartalmaz infókat ebből a regényből. Viszont E. K. Johnston A királynő árnyéka és a Királynő végveszélyben című regényekben pedig ellentmondott ezeknek a kanonizált információknak.

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Van egy könyv, amely Kínában jelent meg, amely a High Republic érájában játszódik, 50 évvel a Baljós előtt. Na kb. ha ez a HR végnapjaiban van, akkor kb. a sorozat is itt fog játszódni, bár egyelőre azt se tudjuk, hogy mikor kezdődött pontosan és mikor végződött pontosan. (Wookie ugye azt írja, hogy a HR időtartama kb. 300 - kb. 100 BBY, de igazából a fene se tudja.)

 

Én amúgy annak örülnék, ha itt megjelenne Plagueis. Ha valóban 50 évvel leszünk az Ep1 előtt, Palpi még csak 2 éves. Nehezen hinném, hogy a sorozat évtizedeket fog majd ugrálni. Talán lehet valami Palpatine -os dolog, de szerintem inkább Plagueis lesz a fókuszban, vagy annak a mestere. :)

Én úgy tudom, hogy az nem lesz hivatalos könyv, amit figyelembe vennének. Egyébként erről a sorozatról nagyon azt mondják, hogy női főszereplője lesz, vagy csak női főszereplők lesznek... valami ilyesmi.

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Annak a könyvnek kb. semmihez semmi köze (és még csak nem is könyv valójában). Az csak egy PR húzás volt hogy ráütötték hogy a High Republic éra végén játszódik. Ettől még az Acolyte játszódhat jóval előbb is.

Na, jól tudtam. Tehát az Acolyte még bőven játszódhat Plagueis és Sidious előtt is. Ráadásul olvastam egy cikket, melyben azt kérdezték A Köztársaság Fénykora íróitól, hogy mit szólnak a sorozathoz. Sokan nyilatkozták, hogy el tudnák képzelni azt, hogy a karaktereik felbukkannak a sorozatban. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy még nincs belőve, pontosan mikor is játszódna a széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vagy Plagueis nő lesz a kánonban :lol: mondjuk inkább ne :) nem lenne kifogásom egy női Sith ellen, de Plagueis a legendsben jól működött úgy, ahogy volt.

Az nem lehet. Palpatine végig "He"-ként utal rá az operában. Az elég kemény lenne, ha ezt megváltoztatnák. :P 

 

Vagy lehetne egy ilyen egyveleg is, hogy összezavarja Anakint:

It's ironic. He could save others from death, but not herself. :lol: 

At the Opera with Palpatine - The Anakin Skywalker Fangirl Fanclub foto  (26128057) - fanpop

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Én egy Vadászó árnyék szerű történetre befizetnék.

2 ötletem is van.

Rejtélyes gyilkosságok történnek, amik kinyomozására egy mester és egy tanítvány (ő lenne a női főhős) érkezik. A dolgok balul sülnek el, és a két árnyékban rejtőző Sith vadászni indul. Szerintem ez elég thrilleres lehetne.

A másik ötlet kb. Ugyanez, csak abban a főhős nem Jedi, hanem fejvadász/csempész, csak itt a Sithekkel kötött üzlet megy félre, ami miatt menekülnie kell.

Én mindenesetre az árnyékok közt hagynám a Sitheket. Nem őket tenném meg főszereplőknek.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebben a sorozatban, a leírás és maga a cím, Akolitus is arra utal, hogy itt a sötét oldal művelői lesznek középpontban, eleve a Kánonban is az Akolitusok a Sith-ek követői voltak, így elképzelhető, hogy egy akolitus szemén keresztül ismerhetjük meg a Sithek ekkori működését, akiből egy ponton akár még tanítvány is, ha az aktuális Sith tanítvány elárulja a mesterét. Plusz, simán meglehet, hogy a sorozat a Sithek titkos működését, politikai mahinációk, alvilági alkuk, mutatja be. Most ennek a sorozatnak az esetében én mindenképpen annak örülnék, ha jobban előtérbe kerülnének, de a jedik előtt rejtve maradnának, a sorozatból akár ki is hagyhatnák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 19. - 12:44, Iqvi írta:

Szerintem ebben a sorozatban, a leírás és maga a cím, Akolitus is arra utal, hogy itt a sötét oldal művelői lesznek középpontban, eleve a Kánonban is az Akolitusok a Sith-ek követői voltak, így elképzelhető, hogy egy akolitus szemén keresztül ismerhetjük meg a Sithek ekkori működését, akiből egy ponton akár még tanítvány is, ha az aktuális Sith tanítvány elárulja a mesterét. Plusz, simán meglehet, hogy a sorozat a Sithek titkos működését, politikai mahinációk, alvilági alkuk, mutatja be. Most ennek a sorozatnak az esetében én mindenképpen annak örülnék, ha jobban előtérbe kerülnének, de a jedik előtt rejtve maradnának, a sorozatból akár ki is hagyhatnák őket.

Én is ebben reménykedem. A kettő szabályát azért alkotta meg Bane, hogy a frontális háború helyett a Köztársaságba beszivárogva döntsék meg a Sith-ek a rendszert. Az előzménytrilógiában is kaptunk egy kis ízelítőt, de egy teljesen erre épülő sorozat biztosan telitalálat lenne, ha jól megcsinálják. Szerintem nem feltétlenül kell a Jediket kihagyni, én legalábbis örülnék 1-2 fénykardpárbajnak. A Darth Maul képregényben is Eldra Kaitis rájött Maul kilétére, csak aztán már nem nagyon volt lehetősége továbbadni. Itt is ilyesmire számítok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Whill írta:

Szerintem nem feltétlenül kell a Jediket kihagyni, én legalábbis örülnék 1-2 fénykardpárbajnak. A Darth Maul képregényben is Eldra Kaitis rájött Maul kilétére, csak aztán már nem nagyon volt lehetősége továbbadni. Itt is ilyesmire számítok.

Óvatosan de megoldható lenne, viszont én a túl sok Jedi gyilkosságot se pártolom, mert ha túl sok Jedit ölnek meg a bujkáló Sithek, akkor kissé hihetetlenné válik, hogy nem lepleződtek le. De ha mellékszerepben, kis epizódszámmal oldják meg a Jedik szereplését, és a fókusz nagyon a Sitheken lesz, akkor én nagyon bírni fogom a sorozatot. Például Lene Kostana is feltűnhet a Dooku-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Óvatosan de megoldható lenne, viszont én a túl sok Jedi gyilkosságot se pártolom, mert ha túl sok Jedit ölnek meg a bujkáló Sithek, akkor kissé hihetetlenné válik, hogy nem lepleződtek le. De ha mellékszerepben, kis epizódszámmal oldják meg a Jedik szereplését, és a fókusz nagyon a Sitheken lesz, akkor én nagyon bírni fogom a sorozatot. Például Lene Kostana is feltűnhet a Dooku-ból.

Szerintem semmi sem leplezné le a Sith-eket, még az sem, ha 100 Jedit ölnének meg. Csak az, ha egy Jedi életben maradna a Sith-ekkel való konfrontáció után (lásd ep1). Az ep1-3 és a TCW jól bemutatta, hogy nem kell Sith-nek születni ahhoz, hogy megölj egy Jedit. Sőt a TCW azt is prezentálta, hogy még akkor sem gyanakszik senki a Sith-re, ha történetesen tényleg egy Sith áll a háttérben, lásd Syfo-Dias esete. A Galaxis nagy, van benne pár ezer bolygó, és nem lehet minden Jedi halált kivizsgálni személyesen (különben Syfo-Diast is kivizsgálták volna, mégis, több mint tíz évvel a halála után derültek ki a valós körülmények).

Csak arra kell figyelni, hogy Qui-Gonnal ellentétben egy Jedi se élje túl azt, ha egy Sith-tel méri össze a tudását. Mivel az, hogy a Sith a Jedi harcművészetre alapozott, árulkodó, így ez buktató is. Qui-Gon is ebből jött rá, hogy a tatooine-i orvgyilkos Sith. De minden más esetben szerintem nem lenne ezzel probléma. Még talán az sem buktató, ha fénykarddal ölnek meg valamit, mert bár nem általános jelenség, Qui-Gon az ep1-ben már rámutatott, hogy egy fénykardot el lehet venni egy halott Jeditől, Grievous meg élő példa rá, hogy a Dark Saber kalandos útját már meg se említsem, ami többször járt nem Erőhasználó kézben, mint Jedi vagy Sith kezében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen persze így is működne, de nekem az nem tetszene, ha négy évadon keresztül, harminc résszel, minden évadban meghalna 20-25 Jedi, mert az már borzasztóan túlzó lenne a számomra. Ezért is remélem azt, hogy ez a sorozat a Sithek politikai tevékenységéről és a mester-tanítvány viszony bemutatásáról fog szólni elsősorban, és nem pedig a jedikkel való közelharcról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy 1-2 Jedi, de akát még 5-6 Jedi kiirtása sem lenne nagy gond 9 epizódos évadonként, csak el kell fogadni, hogy ez még egy bolygón belül sem okozna problémát, nemhogy egy egész galaxisban. Tessék szépen galaktikus léptékben gondolkodni. Még egy országban is nehéz megtalálni egy sorozatgyilkost, nemhogy egy galaxisban - és nyivlán a gyanúsítottak listáján nem szereplne első helyen egy közel 1000 éve legjobb tudomás szerint kihalt szekta tagja. Hasfelmetsző Jack esetében sem gondolt senki arra, hogy Sumer szekta tagjai ölték meg a nőket. :)  Nyilván nem erre fog fókuszálni a sorozat, de ha már Sith-ek kerülnek a fókuszpontba, akor legyen azért pár fénykard villantás is, és ne csak úgy, mint az utóbbi időkben. Mert azért na, az elmúlt hat évben 5 filmre és egy teljes sorozatra jutott 3 darab fénykardpárbaj úgy, hogy ebből kettő egy filmben volt.

Meg azért na, az is számít, hogy az a 20-25 Jedi hogyan hal meg. Mert ha egy Sith csatlósának a felbérelt bérgyilkosa egy rejtett protonbombával öli meg őket, az sem mindegy. ;) Barriss Offee pl. tudtán kívül szolgálta a Sith érdekeket, és talán több Jedit ölt meg, mint az összes Sith együttvéve. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Igen persze így is működne, de nekem az nem tetszene, ha négy évadon keresztül, harminc résszel, minden évadban meghalna 20-25 Jedi, mert az már borzasztóan túlzó lenne a számomra. Ezért is remélem azt, hogy ez a sorozat a Sithek politikai tevékenységéről és a mester-tanítvány viszony bemutatásáról fog szólni elsősorban, és nem pedig a jedikkel való közelharcról.

Én is ezt preferálnám. A Jediket elég ha a PT-ben szívatják. Itt inkább a sith-eket kellene elmélyíteni. Persze emellett nyilván elfér pár Jedi megölése, de remélem nem ezen lesz a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is ezt preferálnám. A Jediket elég ha a PT-ben szívatják. Itt inkább a sith-eket kellene elmélyíteni. Persze emellett nyilván elfér pár Jedi megölése, de remélem nem ezen lesz a hangsúly.

Én is ezt várom, ha már Jedit kell ölni, akkor azt tényleg akkor ha a történet megköveteli, és ez simán lehet így, hisz a scriptet nem ismerjük. Mondjuk én inkább a sorozat végén, végefelé tudnám jobban elképzelni hogy ölnek pár Jedit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.