Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk az tény, hogy a Star Wars ma már nem olyan fekete-fehér, mint a régi trilógia idején. A megjavult rosszfiúk (birodalmiak) mellett kaptunk kétes erkölcsű jófiúkat (lázadók), ami szerintem érdekesebbé teszi a felhozatalt. Egy jó szándéktól vezérelt Sith önmagában nem tűnik értelmes ötletnek (a jó szándék alapból ütközik az elveikkel), de azt én is el tudnám képzelni, hogy valaki a jó cél érdekében lép kétes ösvényre, ami aztán egyre sötétebb utakra viszi őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Fives írta:

 

Meggyőztél. A CW-ben láttuk már negatív színben a Jediket (pl.:Az 5.évad vége) És mégis csak a jediknek kéne a legbölcsebbnek, és a legerkölcsösebbnek lennie a történetben. 

 

 

 

A Galaktikus Birodalom kikiáltásakor az uralkodó úgy propagálta magát mint a béke megteremtője. Ezért valószínűleg először sokan őszintén lelkesedhettek érte. Mint a valóságban pl: Napóleon császárrá koronázásakor, hiszen egy véres, és kiszámíthatatlan évtized  után  stabilitásra vágytak. Persze tudjuk hogy Palpatine nem a békéért harcolt, hanem ő okozta a háborút a hatalomért, és a katonai diktatúráját sem a rend fen tartásáért, hanem a saját hatalmáért, és a gonosz, pszichopata vágyai miatt tartotta fent. De úgy gondoltam hogy lehetne pl egy olyan SW történet ahol egy idealista sötétoldali erőhasználó, úgy gondolja hogy a nagyobb jó érdekében cselekszik rosszat. Azonban a megjavulás helyett( amit már láthattunk Anakin, és Ben Solo esetében) a gyűlöletének folyamatos szabadon engedésével Palpatine féle gonosszá változik a történet végére. De annak nagyon nem örülnék, ha Sidiusról lenne hasonló.  

Szóval ilyesmi árnyalásra gondoltam, de úgy jó a SW hogy alapvetően jó és rossz harcáról van szó.

 

 

Fura koncepció lenne annyi szent. Anakin is valahol ilyen: jót akart de gonosszá vált. Lehetne ilyen csak akkor ne legyen sith. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Viszont ami Kínában jelenik meg regény, ott közölve van, hogy kb. 50 évvel játszódik a TPM előtt. Ezekszerint az Acolyte is akkor fog? :hmm:

Ez már simán lehet egy Palpatine spin-off. Remélem így lesz, és akkor megyek pelenkáért a tesco-ba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez már simán lehet egy Palpatine spin-off. Remélem így lesz, és akkor megyek pelenkáért a tesco-ba. 

Sajnos nem lesz az. Palpatine 84 BBY-ben született, a könyv pedig 82 BBY -ben játszódik. Ha az Acolyte is ekörül fog játszódni, akkor inkább számíthatunk egy Plagueis-ra, illetve talán annak mesterére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Sky, A Legends-ben volt ilyen Sith nagyúr: Darth Vectivus

 

Csak jó forgatókönyv kérdése minden meredeknek tűnő ötlet fogadtatása

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Csak jó forgatókönyv kérdése minden meredeknek tűnő ötlet fogadtatása

Erről Az elveszett Sith törzs jut eszembe. Ott az egyik történetben egy Jedi és egy Sith egymásba szerettek, szerelmük pedig végül beteljesült. És ami a legmeredekebb, hogy teljesen hihetően volt ábrázolva a remek leírásnak köszönhetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, mert a Legends-ben Darth Talon 130 évvel az original trilogy után élt. Biztos nem ebből fognak meríteni, és nem is szeretném. Ezek a Darth Krayt-féle sithek eléggé fantáziátlanok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Ha női főszereplő  lesz, akkor lehetne Darth Talon is? Vagy, akiből Darth Talon lesz.

Szerintem ez felettébb valószínűtlen. Talont eleve azért övezi ekkora kultusz bizonyos körökben, mert egy totálisan eltúlzott módon és értelmetlenül szexualizált karakter. Nyilván neki ebben a formában semmi keresnivalója nincs a kánonban, egy jóval visszafogottabb kinézettel beemelni meg úgy gondolom félig-meddig öngyilkosság. Ez nem egy képregényes univerzum.

 

A másik ok, hogy aligha fognak egy twi'leket főszereplőnek tenni, pláne ilyen tetkókkal, mert iszonyatosan drága ezt a külsőt minden részre jól megcsinálni. Meg időigényes, ill. színészt se egyszerű rá találni. Egy filmben még össze lehet hozni, de pl. az X-Menben is állítólag elég komoly gondok voltak Jen Lawrence-szel a kinézetén történő melók miatt.

Így is az a helyzet, hogy amikor picit is hosszabb ideig látunk élőszereplős twi'leket, hát erősen megkérdőjelezhető a végeredmény minősége. Láttuk a Mandoban is hogyan sikerült összehozni. De ott volt Ahsoka is, akire nagyságrendekkel több gondot fordítottak, mindent beleadtak, de így is egy olyan külsőt sikerült összehozni neki, ami többeknél kiverte a biztosítékot. És itt csak olyan esetekről beszélünk, ami egy sorozatepizódra vonatkozik, vagy egy film néhány perces jeleneteire, de már itt kilóg a lóláb. Nem fognak egy ilyen főszereplővel sorozatot indítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

A másik ok, hogy aligha fognak egy twi'leket főszereplőnek tenni, pláne ilyen tetkókkal, mert iszonyatosan drága ezt a külsőt minden részre jól megcsinálni. Meg időigényes, ill. színészt se egyszerű rá találni.

Rengeteg sci-fi sorozat van, ahol minden részre be kell öltöztetni és/vagy festeni egy színészt. A Star Trek Discovery három évada fut, és a képen balra lévő Saru az egyik főszereplő. Doug Jones minden részben szerepelt, vagyis minden forgatási nap fel kell vennie ezt a jelmezt, aminek viseléséhez még járni is újra meg kellett tanulnia.

302-ready-room-saru-georgiou-nhan.jpg

 

Vagy ott van az 1999-2003 között futó Farscape című sorozat stábja, amiben a BDSM ruhát viselő csávón (aki amúgy az ep3-ban játszotta Tarkint) és a vöröshajú csajon kívül mindegyik kifestett/elmaszkírozott figura szerepelt mindegyik részben (igen, a két animatronikus báb is). Ez ráadásul alacsony költségvetésű sorozat volt, mégis futotta erre, bábokra, sőt elég komoly cuccokra. Talán pont azért, mert nem volt arra pénzük, hogy agyonnyomják CGI-jal.

farscape+group.jpg

 

Szóval nehogy már egy fejfedő és egy testfestés kivitelezhetetlen legyen és blockbuster költségvetést igényeljen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 21. - 2:20, Darth Sky írta:

Erről Az elveszett Sith törzs jut eszembe. Ott az egyik történetben egy Jedi és egy Sith egymásba szerettek, szerelmük pedig végül beteljesült. És ami a legmeredekebb, hogy teljesen hihetően volt ábrázolva a remek leírásnak köszönhetően.

Jelph és Orielle története. Az egyik kedvencem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 22. - 18:19, Dzséjt írta:

Rengeteg sci-fi sorozat van, ahol minden részre be kell öltöztetni és/vagy festeni egy színészt. A Star Trek Discovery három évada fut, és a képen balra lévő Saru az egyik főszereplő. Doug Jones minden részben szerepelt, vagyis minden forgatási nap fel kell vennie ezt a jelmezt, aminek viseléséhez még járni is újra meg kellett tanulnia.

302-ready-room-saru-georgiou-nhan.jpg

 

 

Első ránézésre azt hittem, hogy Fennec és Snoke beszélget a képen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszállt a Rayne Roberts is a kreatív csapatba. Érdekes kis amazon sztori látszik itt, még a készítők is csupa csajok. :D Mondjuk Leslye Headland hatalmas név a szakmában, így igazából nem félek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk Leslye Headland hatalmas név a szakmában, így igazából nem félek. 

Odáig nem mennék, hogy hatalmas. Levezénylet egy elvileg okés 2 évados sorozatot, és megírt 3 kétes minőségű romantikus vígjátékot. Ne legyen igazam, de nekem ezek nem a legbíztatóbb előjelek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam, hogy nagyon elismert a szakmájában. De igen, inkább legyen f*s, mert rendezett pár romantikus filmet, és biztos itt is tini szerelem lesz a középpontban. :D 

 

10 perccel korábban, LordGravon írta:

Paródiák? :?

Másnak nehezen lehetne hívni. Amint feltűnik valaki az SW körül és megkérdezik melyik a kedvenc epizódja, egyből rávágják az EPV-öt. Gondolom félnek a vér fanoktól, hogy egyből betalálják őket ha netán az EPI-et vagy bármely más "sz*r" részt mondja. Simán el tudom képzelni ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Másnak nehezen lehetne hívni. Amint feltűnik valaki az SW körül és megkérdezik melyik a kedvenc epizódja, egyből rávágják az EPV-öt. Gondolom félnek a vér fanoktól, hogy egyből betalálják őket ha netán az EPI-et vagy bármely más "sz*r" részt mondja. Simán el tudom képzelni ezt.

Emlékszem, amikor a Rebelst vártuk és jöttek ki ilyen bemutató videók a készítőkről. Ugye az első évadnál még ott volt Simon Kingberg és Greg Weisman is. Mindkettőtől megkérdezték ezt és minő meglepetés, mindkettőnek a Birodalom volt a kedvence. :hehe:

 

Amúgy egyszer volt egy valamilyen versenyző az egyik SW Showban, ahol kiderült, hogy a faszinak a TPM a kedvence, mert ott volt fogatversenyzés és a csávó ugye versenyez valahol. :D Máris hatalmas pacis az ürgének. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Másnak nehezen lehetne hívni. Amint feltűnik valaki az SW körül és megkérdezik melyik a kedvenc epizódja, egyből rávágják az EPV-öt. Gondolom félnek a vér fanoktól, hogy egyből betalálják őket ha netán az EPI-et vagy bármely más "sz*r" részt mondja. Simán el tudom képzelni ezt.

Lehetséges. Mindenképp van egy nyomás a színészeken és mindenki máson is az OT puritánusok miatt.

 

Emlékszem, az egyik régi Star Wars Weekends-en a TCW stábjából egyedül Matt Lanternnek volt mersze azt mondani, hogy az Ep. III a kedvenc filmje és révén, hogy ő Anakin, ez nem is annyira meglepő. :D

 

E mellett Oscar Isaac mondta még egy pár éve, hogy az Ep. VI a kedvence az OT-ből, még ha érti is, hogy az Ep. V "technikailag a jobb film".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Russian Doll-ról van szó, amit 13 Emmy-re jelöltek, amiből hármat meg is kapott.

Ezt írtam is, hogy az okés sorozat főleg az ő érdeme, de a 3 megkapott Emmy mind technikai (fényképezés, jelmez és dizájn), amihez ő max annyit tett hozzá, hogy jó embereket alkalmazott (már ha egyáltalán ő válogatta össze őket). Magát a sorozatot nem láttam, így nem tudok róla bővebben nyilatkozni. Viszont a 3 film amit ő dirigált már nem annyira sikeresek kritikailag. 

4-ből 1 nem az az arány, amitől megjön a bizalmam valakiben, de tényleg ne nekem legyen igazam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Lehet hogy nem rögtön az első évaddal de idővel szerintem elfogunk jutni Palpatine-hoz. Előtte viszont adná magát hogy kicsit behatóbban foglalkozzanak Plagueis-al. Egyébként állítólag thriller-szerű hangulatra érdemes számítani, ami meglepő.

Én azt kívánom inkább, hogy a The Acolyte fókuszáljon csak szépen új, ismeretlen karakterekre. Lehetőleg még jóval Plagueis és Sidious előtt. A Darth Plagueis számomra kitűnően feldolgozta kettejük történetét, annál jobbat elképzelni sem tudok.

Egyébként ennyire belőtték már a The Acolyte pontos idejét?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem bánnám ha a sorozat fokozatosan rátérne Palpatine korai sith éveire. Akár úgy, hogy az elején még Plaguies-el és a mesterével foglalkozik, aztán Plagueis árulása után látnánk azt, hogy hogyan is kutat új tanítványa után a hatalmas Darth Plaguies a bölcs, és így képbe jöhetne Palpatine. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én azt kívánom inkább, hogy a The Acolyte fókuszáljon csak szépen új, ismeretlen karakterekre. Lehetőleg még jóval Plagueis és Sidious előtt. A Darth Plagueis számomra kitűnően feldolgozta kettejük történetét, annál jobbat elképzelni sem tudok.

Egyébként ennyire belőtték már a The Acolyte pontos idejét?

 

Pedig ez remek alkalom lenne, hogy a Darth Plagueis történetét egészben vagy részben kánonná tegyék. 

Ha annyira jó könyv, ahogy mondjátok (még nem olvastam), és nincs ellentmondásban a jelen kánonnal (azt gondolom, nincs), akkor érdemes lehet arra, hogy beleszőjék a "hivatalos" történetbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én azt kívánom inkább, hogy a The Acolyte fókuszáljon csak szépen új, ismeretlen karakterekre. Lehetőleg még jóval Plagueis és Sidious előtt. A Darth Plagueis számomra kitűnően feldolgozta kettejük történetét, annál jobbat elképzelni sem tudok.

Egyébként ennyire belőtték már a The Acolyte pontos idejét?

 

Csak az a baj, hogy aza regény Legenda és nem hivatalos. Olyan, mintha nem lenne. Ezért lehetne belőle ebbe beemelni elemeket. Az Acolyte-ot el nem tudom képzelni mivel foglalkozna mással, mint a sith-ek felbukkanásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.