Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Vanity Fair információk:

 

- A sorozat körülbelül 100 évvel az EpI előtt fog játszódni.

- A történet elmeséli majd azt, hogy miképp jutnak el a Jedik az EpI-ben látottakhoz.

- Headland továbbra is megerősítette, hogy a történet egy rejtélyes thriller érzetét fogja kelteni.

- A High Republic éra vége az ún. Age of Enlightenment (A felvilágosodás kora) időszaka. Láthatjuk majd, hogy a Jedik miképp vonulnak vissza a nyilvánosságtól.

- Nincs további információ szereplőkkel vagy a forgatás kezdetéről. De majd jövőhéten.

Szerkesztve: - Bence1997
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

- A sorozat körülbelül 100 évvel az EpI előtt fog játszódni.

Az első híresztelések szerint ennyire nem lett volna távol a cselekmény a prequeltől, nem?

 

Darth Plagueis felbukkanására még így is nagy esély lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az első híresztelések szerint ennyire nem lett volna távol a cselekmény a prequeltől, nem?

 

Darth Plagueis felbukkanására még így is nagy esély lehet.

Igazából hivatalosan csak annyi volt megerősítve, hogy a High Republic éra végén fog játszódni, és mivel az 82 évvel a yavini csata előtt ért véget, ezért lett a sorozat erre az időre datálva. De a The Wrap például 200 évvel az ep1 előttre írta, ezt aztán több cikk is átvette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Vanity Fair információk:

 

- A sorozat körülbelül 100 évvel az EpI előtt fog játszódni.

- A történet elmeséli majd azt, hogy miképp jutnak el a Jedik az EpI-ben látottakhoz.

- Headland továbbra is megerősítette, hogy a történet egy rejtélyes thriller érzetét fogja kelteni.

- A High Republic éra vége az ún. Age of Enlightenment (A felvilágosodás kora) időszaka. Láthatjuk majd, hogy a Jedik miképp vonulnak vissza a nyilvánosságtól.

- Nincs további információ szereplőkkel vagy a forgatás kezdetéről. De majd jövőhéten.

Reméljük, hogy jó lesz. Ha Yavin előtt 132 körül indítunk, akkor talán inkább Plagueis mestere, Tenebrous kerül majd képbe. Ennek jobban örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A sith-ekről egy szó se esik, pedig elvileg ez a sorozat róluk szólna. 

Nem tudom elképzelni, hogy ők ne kapnának már szerepet.

 

Már az is kicsit fura nekem, hogy a HR eseményeinél sehol sincsenek, legalábbis úgy tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nem tudom elképzelni, hogy ők ne kapnának már szerepet.

 

Már az is kicsit fura nekem, hogy a HR eseményeinél sehol sincsenek, legalábbis úgy tűnik.

Talán előbb-utóbb utalnak rájuk a könyvekben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Nute Gunray said:

Nem tudom elképzelni, hogy ők ne kapnának már szerepet.

 

Már az is kicsit fura nekem, hogy a HR eseményeinél sehol sincsenek, legalábbis úgy tűnik.

Szerintem simán elképzelhető, hogy a Nihilek teljesen önállóan működtek ekkor és a Sithek ebből csak hasznot húztak. Remélem amúgy, hogy a sorozatban nem lesznek ellentmondások az első fázissal, mert a folyamat annak a végén indult meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, hogy maga Leslie ötlete volt a High Republic időszakába rakni a sorozatot. Úgy mondta a cikkben, hogy: "Az igazság az, hogy én, mint egy hatalmas rajongó, jöttem ezzel az ötlettel hozzájuk. Azt mondtam: Úgy gondolom, a legjobb időszak, ahova ezt a történetet rakhatjuk egy olyan éra, amit ti még nem igen fedeztetek fel."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy néz ki hivatalos, Amandla Stenberg (Éhezők Viadala, Álmosvölgy lengendája) szerepelni fog a sorozatban. Korábban őt pletykálták, mint főszereplő. :)

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a Tales of the Jedi-ból kiszivárogtatott egy jelenetet, erről is megosztott pár infót. Szóval állítólag a sorozat rövid szinopszisa a következő (3 mondat)

 

Spoiler

A főhősnő testvérét elviszik a Jedik, hogy kitanítsák. Csatlakozik a sötét oldalt követők egy csoportjához, hogy kiképezze magát és visszaszerezze a testvérét.

Ez a kis csoport küldetéseket hajt végre, ezek során azonban egymást is öldöklik. Az utoljára életben maradóból Sith tanítvány válik...

 

Ezzel kapcsolatban azonban a szivárogtató is megjegyezte, hogy nem 100%-ig biztos benne, hogy ez a végső sztori.

 

Továbbá karakterleírásokat is posztolt, kódnevekkel:

 

Spoiler

Aura: a főhősnő

Paul: Sith Nagyúr, az első évad végén meghal

Theo: Nagyapa. 2 epizódban szerepel, ehhez egy színesbőrű, már ismertebb színészt keresnek, aki a 60-70-es éveiben jár

Miri: a főhősnő testvére

Penn: "legjobb barát" típusú karakter. CGI férfi idegen lény.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne rossz sztori.

 

Közben a főhős bolygójáról is jött infó:

Spoiler

A bolygó kódneve "Sanshiro", egy felhős, borús bolygóról van szó, ahol a hegyek a felhőkig érnek.

A felszín mocsaras, sűrű zöld a talaj, miközben egy folyó vág át rajta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Infók:

- A sorozat forgatása valamikor az elkövetkezendő hetekben fog elkezdődni. Egyelőre a volume-ban fognak forgatni, a külsős helyszínekre valamikor október-november körül kell számítani.

- Az egyik külsős forgatást a UK-ben, azon belül is Caithnessben, Észak Skóciában fogják megejteni.

 

Ezek az infók mind azoktól származnak, akik korábban infókat csepegtettek az Acolyte és a TOTJ kapcsán.

 

Érdekesség, hogy Amandla Stenberg a The Face magazinnak tett nyilatkozatában elmeséli, hogy jelenleg azon van, hogy az Egyesült Királyságba utazzon, kung fu edzéseket tanul. Korábban volt már egy "belsős", aki azt mondta, szeptemberben egy új SW sorozaton fog dolgozni Angliában.

 

Minden bizonnyal ez lesz az a sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért milyen érdekes lesz ezután a sorozat után, hogy ha valaki kronológiai sorrendben akarja majd megnézni a élőszereplős vagy mozgóképes Star Wars műveket, közel 25 év után nem az ep1-gyel kell majd kezdenie, hanem egy olyan szériával, ami azt mutatja be, hogyan alakult ki az ep1 világa. Bár ezt így leírva már az is durva, hogy egy olyan élőszereplős sorozat készül, ami az annyira utált TPM-re épül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért milyen érdekes lesz ezután a sorozat után, hogy ha valaki kronológiai sorrendben akarja majd megnézni a élőszereplős vagy mozgóképes Star Wars műveket, közel 25 év után nem az ep1-gyel kell majd kezdenie, hanem egy olyan szériával, ami azt mutatja be, hogyan alakult ki az ep1 világa. Bár ezt így leírva már az is durva, hogy egy olyan élőszereplős sorozat készül, ami az annyira utált TPM-re épül.

A TPM a története miatt utált szvsz nem a világa miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, gafz írta:

A TPM a története miatt utált szvsz nem a világa miatt.

Hát, ha jól vissza tudom idézni, a legtöbb "rajongói" kritika azért érte, mert túl színes, túl tiszta, túl látványos, stb. Bár lehet, hogy csak nem emlékszem rá, de olyat nem nagyon olvastam, hogy a sztoriját szidalom érte volna (főleg a látvány volt terítéken, aztán meg a karakterek, de ott is inkább csak Jar Jar és az, hogy a nagy Darth Vader még gyerek). Azt viszont marha sokszor, hogy nincs benne az OT szürkés, szögletes, egyszerű formákra épülő, piszkos világa. Persze régen volt már, az emlékeim kissé megkoptak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hát, ha jól vissza tudom idézni, a legtöbb "rajongói" kritika azért érte, mert túl színes, túl tiszta, túl látványos, stb. Bár lehet, hogy csak nem emlékszem rá, de olyat nem nagyon olvastam, hogy a sztoriját szidalom érte volna (főleg a látvány volt terítéken, aztán meg a karakterek, de ott is inkább csak Jar Jar és az, hogy a nagy Darth Vader még gyerek). Azt viszont marha sokszor, hogy nincs benne az OT szürkés, szögletes, egyszerű formákra épülő, piszkos világa. Persze régen volt már, az emlékeim kissé megkoptak.

Oké, lehet nem vagyok átlagos, nekem kissé gyermetegnek (bugyutának?) tűnt a történetvezetés beleértve a szereplők interakcióit. 

  • Nem értek egyet 2
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hát, ha jól vissza tudom idézni, a legtöbb "rajongói" kritika azért érte, mert túl színes, túl tiszta, túl látványos, stb. Bár lehet, hogy csak nem emlékszem rá, de olyat nem nagyon olvastam, hogy a sztoriját szidalom érte volna (főleg a látvány volt terítéken, aztán meg a karakterek, de ott is inkább csak Jar Jar és az, hogy a nagy Darth Vader még gyerek). Azt viszont marha sokszor, hogy nincs benne az OT szürkés, szögletes, egyszerű formákra épülő, piszkos világa. Persze régen volt már, az emlékeim kissé megkoptak.

Hat szó jellemzi az akkori utálat fő csapását: túl sok CGI + Jar Jar Binks.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.