Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Korábbi szinopszis leakeket nem igazán erősíti meg, de nem is cáfolja. Korábbi karakterleírásokkal viszont egybevághat:

 

Spoiler
  • Aura, our main character, lives in a small village on a planet called “Sanshiro”, with her little sister (Miri), and grandfather (Theo)
  • At the end of the stream, Aura sees a tall figure in the distance, and as they get closer she realizes it is one of the aliens. It begins to attack the sisters, and they abandon their boat, quickly running back to the village.
  • A few Jedi arrive on the planet to help them, and one of them makes a deal with the grandfather. This particular Jedi has a Padawan named Melody, the same age as Aura

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem fognak szerepelni Köztársaság Fénykora regényben a pletykált Jedi főszereplők. Úgy tudom, kb. 100 évvel játszódik az Acolyte a Baljos árnyak előtt. A Köztársaság Fénykora harmadik, zárófázisa nem valószínű, hogy ebbe az időszakba ugrik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem nem fognak szerepelni Köztársaság Fénykora regényben a pletykált Jedi főszereplők. Úgy tudom, kb. 100 évvel játszódik az Acolyte a Baljos árnyak előtt. A Köztársaság Fénykora harmadik, zárófázisa nem valószínű, hogy ebbe az időszakba ugrik.

S leírás szerint ez zárja le a Köztársaság fénykorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3 fázis egy nagy történetet mesél el - a Marchion Ro és a névtelenek elleni csatát - és az utolsó fázis tippre maximum 10 évet fog előre ugrani és valószínűleg sokat is mondtam.

 

Kíváncsi vagyok ebben a sorozatban kapunk-e említés szintjén kikacsintásokat a pubkilációs vonalra, esetleg említik a Nagy Katasztrófát vagy egy-két elejtett jedi nevét. Időben van távolság, szóval az emberi karakterek feltűnése kizárt, de például van nekünk egy Burryaga karakterünk, aki egy wookie és Chewie-ról tudjuk, hogy akár 200-250 évig is elélnek. Burry pedig egy padawan az első fázisban, akár fel is tűnhet egy idős jedi mester képében. :D A többi HRA-ben szereplő padawanokról nem is beszélve - itt is főleg az idegenekre célzok - de mivel még nem tudni, hogy a 3. fázis milyen hosszú is lesz, hány hullámot kap, így esetleg egy 2-3. évadban látom értelmüket a feltűnésükre.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Bence1997 írta:

A 3 fázis egy nagy történetet mesél el - a Marchion Ro és a névtelenek elleni csatát - és az utolsó fázis tippre maximum 10 évet fog előre ugrani és valószínűleg sokat is mondtam.

 

Kíváncsi vagyok ebben a sorozatban kapunk-e említés szintjén kikacsintásokat a pubkilációs vonalra, esetleg említik a Nagy Katasztrófát vagy egy-két elejtett jedi nevét. Időben van távolság, szóval az emberi karakterek feltűnése kizárt, de például van nekünk egy Burryaga karakterünk, aki egy wookie és Chewie-ról tudjuk, hogy akár 200-250 évig is elélnek. Burry pedig egy padawan az első fázisban, akár fel is tűnhet egy idős jedi mester képében. :D A többi HRA-ben szereplő padawanokról nem is beszélve - itt is főleg az idegenekre célzok - de mivel még nem tudni, hogy a 3. fázis milyen hosszú is lesz, hány hullámot kap, így esetleg egy 2-3. évadban látom értelmüket a feltűnésükre.

 

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem óriási kihagyott ziccer lenne, nem beleszőni a korábbi HR eseményeket.

Én is erre gondoltam, amire Bence is. Talán az idegen Jedik szerepelni fognak. De úgy tudom az Acolyte 1. évada elég nagy eséllyel 2024-ben startolhat. A Köztársaság Fénykora 3. fázisa emlékeim szerint 2023 év végén startol. Szerintem meg akarják hagyni a feszültséget a regényeknek és a  képregényeknek is, így nem látok arra komolyabb esélyt, hogy 2024-ben az Acolyte első évadában bármelyik regény, vagy képregény szereplő felbukkanjon. Talán tényleg egy későbbi második, vagy harmadik évad során...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

 

Én is erre gondoltam, amire Bence is. Talán az idegen Jedik szerepelni fognak. De úgy tudom az Acolyte 1. évada elég nagy eséllyel 2024-ben startolhat. A Köztársaság Fénykora 3. fázisa emlékeim szerint 2023 év végén startol. Szerintem meg akarják hagyni a feszültséget a regényeknek és a  képregényeknek is, így nem látok arra komolyabb esélyt, hogy 2024-ben az Acolyte első évadában bármelyik regény, vagy képregény szereplő felbukkanjon. Talán tényleg egy későbbi második, vagy harmadik évad során...

Mondjuk ha azt veszem figyelembe, hogy még tavaly nyáron Scott a Viharfellegek kiadása előestéjén (2021. júniusa) azt felelte egy rajongói kérdésre, hogy éppen elkezdték felvázolni a 3. fázis végét (nem a fázis elejét, hanem konkrétan a végét), akkor talán van esély rá, hogy a könyvekben és képregényekben történő események hatással lehetnek majd az Acolyte-ra. Bár a kb. egy évszázad különbség még mindig ott van, de én könnyen elképzelhetőnek látom, hogy a Ro család tevékenysége olyan rést ütött a fénykorában lévő Köztársaságon, amelyen át a sithek megtalálták az esélyt és ennek a végkimenetelét látjuk ebben a sorozatban. Bár nem spoilereznék, de az Eye of the Storm vége nem éppen békés folytatást ígér, de ezt már az első fázis vége (Csillaghullás és társai) is belebegtette.  És nem, nem sith van a háttérben, aztán kitudja, hogy miképp végződik az egész sztori. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mondjuk ha azt veszem figyelembe, hogy még tavaly nyáron Scott a Viharfellegek kiadása előestéjén (2021. júniusa) azt felelte egy rajongói kérdésre, hogy éppen elkezdték felvázolni a 3. fázis végét (nem a fázis elejét, hanem konkrétan a végét), akkor talán van esély rá, hogy a könyvekben és képregényekben történő események hatással lehetnek majd az Acolyte-ra. Bár a kb. egy évszázad különbség még mindig ott van, de én könnyen elképzelhetőnek látom, hogy a Ro család tevékenysége olyan rést ütött a fénykorában lévő Köztársaságon, amelyen át a sithek megtalálták az esélyt és ennek a végkimenetelét látjuk ebben a sorozatban. Bár nem spoilereznék, de az Eye of the Storm vége nem éppen békés folytatást ígér, de ezt már az első fázis vége (Csillaghullás és társai) is belebegtette.  És nem, nem sith van a háttérben, aztán kitudja, hogy miképp végződik az egész sztori. :)

Nem Sithek vannak a háttérben? :) Nem vennék rá mérget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A His Dark Materials 3. évadát promózva a TechRadarnak tett interjút Dafne Keen, aki elárult egy-két dolgot a sorozattal kapcsolatban. Mivel a Lucasfilm eléggé titkolózó, ezért Dafne hezitálva árulta el a következőt:

 

"Elmondhatom hogy ez egy előzmény!" vicceskedi el Keen azt a kérdést, hogy mit mondhat el a sorozatról. "Úgy értem, hogy 100 évvel vagyunk az előzményfilmek ideje előtt, és az egész történet mondhatni elmeséli hogy a Sith hogyan fürkészett be a Jedi Rendbe. Ez a sztori egy sithek-által vezérelt történet lesz, ami eddig még sose volt elmesélve."

"Nagyon jó dolgozni rajta - a színészgárda csodálatos és szeretnivaló a rendező és a stáb. Csodálatos az egész, alig várom, hogy az emberek láthassák a sorozatot."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Yoda József írta:

Érdemes az ilyesfajta elvárásainkat lejjebb tekerni azért. Simán lehet, hogy nem lesz benne Plagueis

Mondjuk 100 évvel mentünk vissza és a Sith-ekről van szó, mivel Plagi kezdett el játszadozni az élet meghosszabbítással, én csalódott lennék, ha 30 évesen megmurdelt volna.

Persze ettől még lehet, hogy nem lesz benne, de királyabb lenne, ha benne lenne, és sok okot se látok miért hagynák ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ha pl. a Palpatine klónozást átvették az EU-ból akkor Plagueis simán benne lehet. Meg sok mindent retconolták már azóta

Plaguies kánon karakter, szóval az, hogy benne lehet evidens (ha legenda lenne még akkor is lenne esély rá). Itt inkább az idő tényező számít, belefér-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem kezdhetsz hozzászokni a gondolathoz, hogy a Plagi könyv alapjaiban lesz felrúgva. :)

A sorozat showrunneréről pont az ellenkező hír terjed. Állítólag nagy rajongója a régebbi SW regényeknek, képregényeknek, videojátékoknak, úgyhogy arra van inkább komolyabb esély, hogy amit csak tud, és amit jónat tart, azt át fogja emelni.

https://comicbook.com/starwars/news/star-wars-the-acolyte-legends-expanded-universe-influences-explained-legends/

https://www.vanityfair.com/hollywood/2022/05/the-acolyte-star-wars-series

When The Acolyte debuts, lovers of those stories may be relieved to see aspects of them become real once again.

“She is a gigantic Star Wars fan,” says Lucasfilm president Kathleen Kennedy. “What’s wonderful about Leslye is she knows it all. I mean, she’s read a gazillion books inside the E.U. There are little bits and pieces that she’s drawing from that no one has explored yet in the onscreen storytelling.”

Úgyhogy szerintem te, meg a többiek elkezdhettek hozzászokni ahhoz, hogy a Legendákbéli történetek elemei újra meg fognak jelenni a kánonban. A Lucasfilmnél tudják, hogy a Darth Plagueis könyv az egyik legnépszerűbb Star Wars történet, éppúgy, ahogy Zahn Thrawn könyvei is azok. Látható volt, hogy Thrawnt sem hagyták parlagon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Plaguies kánon karakter, szóval az, hogy benne lehet evidens (ha legenda lenne még akkor is lenne esély rá). Itt inkább az idő tényező számít, belefér-e.

 

Azt tudom, arra gondoltam, hogy nem biztos, hogy 100%-ban fel lesz rúgva a könyv, mert sok mindent retconoltak. Csak valamiért félig írtam le a gondolataimat :D Szerintem bele kell férjen az időbe, meg kihagyott ziccer lenne szerintem nem szerepeltetni valamilyen formában

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Azt tudom, arra gondoltam, hogy nem biztos, hogy 100%-ban fel lesz rúgva a könyv, mert sok mindent retconoltak. Csak valamiért félig írtam le a gondolataimat :D Szerintem bele kell férjen az időbe, meg kihagyott ziccer lenne szerintem nem szerepeltetni valamilyen formában

Lehetnek benne motívumok a könyvből, de aki Bibliaként tekint a Plagueis műre, az szerintem csalódni fog, mert úgy is átírják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha átveszik azt, hogy muun, akkor lényegében nem számít az idő, mert egy idegenre rá lehet fogni, hogy akármeddig élhet. Ugyanakkor 100 évvel az ep1 előtt még így is talán komoly időhatár. Hiszen Sith mesterként kellene neki egy tanítvány, amiről tudjuk, hogy legalábbis az utolsó Sidious volt. Palpatine viszont csak 50 évvel az ep1 előtt született. Így vagy kiderül, hogy Plagueis 50 évig tanítvány nélkül lebzselt, vagy az, hogy Sidioushoz hasonlóan úgy cserélgette a tanítványokat, mint más a telefonját (ami azért nem lenne túl eredeti; meg ezt igazán megtarthatnák Sidious jellemvonásának), vagy Plagueis tanítványként lesz jelen és több évtizeden át ebben a státuszban leledzik.

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Úgyhogy szerintem te, meg a többiek elkezdhettek hozzászokni ahhoz, hogy a Legendákbéli történetek elemei újra meg fognak jelenni a kánonban.

Tekintve, hogy ez évek óta így megy, mi már rég hozzászoktunk és nem fogunk csalódni, ha meglátunk néhány legendabeli elemet újraértelmezve. Te vagy az, aki Plagueis-fétisben szenved, téged fog rosszúl érinteni, ha komolyabban megváltoztatnak dolgokat az imádott könyvedhez képest, pláne, ha már előre beleéled magad, hogy itt aztán eljön neked a kánaán. Szóval inkább neked kell készülnöd arra, hogy abból a könyvből nem sok minden fog megvalósulni, és annál is kevesebb úgy, ahogy a könyvben szerepel, és mindez pláne nem a The Acolyte-ban. Főleg azért, mert a Darth Plagueis könyv legkorábbi időpontja is csak 35 évvel előzi meg az ep1-et, a sorozat pedig 100 évvel. Már csak ez a laza 65 év különbség megkövetelné bizonyos elemeknél a drasztikus változtatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

 

Azt tudom, arra gondoltam, hogy nem biztos, hogy 100%-ban fel lesz rúgva a könyv, mert sok mindent retconoltak. Csak valamiért félig írtam le a gondolataimat :D Szerintem bele kell férjen az időbe, meg kihagyott ziccer lenne szerintem nem szerepeltetni valamilyen formában

Szerintem is elférne benne, vagy legalábbis ez a szál, én nagyon várom őt! Eleve ha a sith-ekről szól, és csak 100 évvel az EPI előtt, akkor nagyon adná magát a felvezetés a prequelhez. :D 

 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha átveszik azt, hogy muun, akkor lényegében nem számít az idő, mert egy idegenre rá lehet fogni, hogy akármeddig élhet. Ugyanakkor 100 évvel az ep1 előtt még így is talán komoly időhatár. Hiszen Sith mesterként kellene neki egy tanítvány, amiről tudjuk, hogy legalábbis az utolsó Sidious volt. Palpatine viszont csak 50 évvel az ep1 előtt született. Így vagy kiderül, hogy Plagueis 50 évig tanítvány nélkül lebzselt, vagy az, hogy Sidioushoz hasonlóan úgy cserélgette a tanítványokat, mint más a telefonját (ami azért nem lenne túl eredeti; meg ezt igazán megtarthatnák Sidious jellemvonásának), vagy Plagueis tanítványként lesz jelen és több évtizeden át ebben a státuszban leledzik.

 

Tekintve, hogy ez évek óta így megy, mi már rég hozzászoktunk és nem fogunk csalódni, ha meglátunk néhány legendabeli elemet újraértelmezve. Te vagy az, aki Plagueis-fétisben szenved, téged fog rosszúl érinteni, ha komolyabban megváltoztatnak dolgokat az imádott könyvedhez képest, pláne, ha már előre beleéled magad, hogy itt aztán eljön neked a kánaán. Szóval inkább neked kell készülnöd arra, hogy abból a könyvből nem sok minden fog megvalósulni, és annál is kevesebb úgy, ahogy a könyvben szerepel, és mindez pláne nem a The Acolyte-ban. Főleg azért, mert a Darth Plagueis könyv legkorábbi időpontja is csak 35 évvel előzi meg az ep1-et, a sorozat pedig 100 évvel. Már csak ez a laza 65 év különbség megkövetelné bizonyos elemeknél a drasztikus változtatást.

Pontosan, ráadásul egy szót se lehet majd szólni ha átírják a Plaguies könyvet, mert nem kánon. Ha megtették ezt kánon részletekkel, miért ne tennék meg egy olyan könyvvel ami gyakorlatilag nem számít bele az idővonalba? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha átveszik azt, hogy muun, akkor lényegében nem számít az idő, mert egy idegenre rá lehet fogni, hogy akármeddig élhet. Ugyanakkor 100 évvel az ep1 előtt még így is talán komoly időhatár. Hiszen Sith mesterként kellene neki egy tanítvány, amiről tudjuk, hogy legalábbis az utolsó Sidious volt. Palpatine viszont csak 50 évvel az ep1 előtt született. Így vagy kiderül, hogy Plagueis 50 évig tanítvány nélkül lebzselt, vagy az, hogy Sidioushoz hasonlóan úgy cserélgette a tanítványokat, mint más a telefonját (ami azért nem lenne túl eredeti; meg ezt igazán megtarthatnák Sidious jellemvonásának), vagy Plagueis tanítványként lesz jelen és több évtizeden át ebben a státuszban leledzik.

 

Tekintve, hogy ez évek óta így megy, mi már rég hozzászoktunk és nem fogunk csalódni, ha meglátunk néhány legendabeli elemet újraértelmezve. Te vagy az, aki Plagueis-fétisben szenved, téged fog rosszúl érinteni, ha komolyabban megváltoztatnak dolgokat az imádott könyvedhez képest, pláne, ha már előre beleéled magad, hogy itt aztán eljön neked a kánaán. Szóval inkább neked kell készülnöd arra, hogy abból a könyvből nem sok minden fog megvalósulni, és annál is kevesebb úgy, ahogy a könyvben szerepel, és mindez pláne nem a The Acolyte-ban. Főleg azért, mert a Darth Plagueis könyv legkorábbi időpontja is csak 35 évvel előzi meg az ep1-et, a sorozat pedig 100 évvel. Már csak ez a laza 65 év különbség megkövetelné bizonyos elemeknél a drasztikus változtatást.

És akkor mi van, ha szeretem a Darth Plagueist? Akkor másként lesz, és kész, és megváltoztatják. Ez van. Ettől nem lesz az én szememben rosszabb a regény. Max a sorozattal kevésbé leszek megelégedve. De az is lehet, hogy a változtatásokkal együtt nagyszerű lesz a sorozat. Már annak is örülni fogok, ha pár dolgot átemelnek. Nyilvánvaló, hogy nem fogják a komplett regényt átemelni, max pár monemtumot. Ha egyáltalán érintik Plagueist, az is lehet, hogy bőven előtte járunk majd. Az is lehet, hogy főleg a Régi Köztársaság vonalából emelnek át dolgokat.  Azt majd én eldöntöm, hogy mit hogyan szeretek, érzek, meg mik a reményeim, ok? Ehhez neked meg, másnak nincs semmi köze, világos?:angry: Nem te fogod megszabni, hogy érezzek, vagy mit gondoljak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Darth Revan9 said:

És akkor mi van, ha szeretem a Darth Plagueist? Akkor másként lesz, és kész, és megváltoztatják. Ez van. Ettől nem lesz az én szememben rosszabb a regény. Max a sorozattal kevésbé leszek megelégedve. Azt majd én eldöntöm, hogy mit hogyan szeretek, érzek, meg mik a reményeim, ok? Ehhez neked meg, másnak nincs semmi köze, világos?:angry: Nem te fogod megszabni, hogy érezzek, vagy mit gondoljak.

Azzal senkinek semmi baja nem volt, hogy szereted a Darth Plagueist. A többiek csak azt mondták, hogy felesleges beleélni magadat abba, hogy egy az egyben a Darth Plagueis lesz adaptálva a The Acolyteban, mert akkor nagyot fogsz csalódni. @Dzséjtnek abban igaza van, hogy a 100 éves ugrás miatt nagyon másak lesznek a dolgok a sorozatban mint a regényben voltak. Én nem is számítok nagy átvételekre, inkább egy eredeti történetet várok, de azzal sem lesz bajom, ha megjelennek elemek vagy karakterek a Plagueis regényből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Azzal senkinek semmi baja nem volt, hogy szereted a Darth Plagueist. A többiek csak azt mondták, hogy felesleges beleélni magadat abba, hogy egy az egyben a Darth Plagueis lesz adaptálva a The Acolyteban, mert akkor nagyot fogsz csalódni. @Dzséjtnek abban igaza van, hogy a 100 éves ugrás miatt nagyon másak lesznek a dolgok a sorozatban mint a regényben voltak. Én nem is számítok nagy átvételekre, inkább egy eredeti történetet várok, de azzal sem lesz bajom, ha megjelennek elemek vagy karakterek a Plagueis regényből. 

Semmi közük hozzá, hogy mibe élem bele magamat és hogyan. Én döntöm el csak és kizárólag. Ne oktasson erről senki se. Nem tűröm el.

Amúgy fentebb módosítottam. Ugyanis azzal is tisztában vagyok, hogy nem egy az egyben a Plagueis regény lesz adaptálva, max pár apróságot átemelnek belőle. Inkább a Régi Köztársaságbéli dolgokat emelhetnek jobban át.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.