Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

11 minutes ago, Darth Revan9 said:

Semmi közük hozzá, hogy mibe élem bele magamat és hogyan. Én döntöm el csak és kizárólag. Ne oktasson erről senki se. Nem tűröm el.

Amúgy fentebb módosítottam. Ugyanis azzal is tisztában vagyok, hogy nem egy az egyben a Plagueis regény lesz adaptálva, max pár apróságot átemelnek belőle. Inkább a Régi Köztársaságbéli dolgokat emelhetnek jobban át.

100 évvel az ep1 előtt Old Rep cuccok? Ez szerintem nem egy komoly elvárás, inkább THR dolgokra számítok és saját ötletekre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Semmi közük hozzá, hogy mibe élem bele magamat és hogyan.

De van közünk hozzá, ha utána a csalódottságodat unos untalan itt ismételgeted majd éveken át, mint egy beakadt lemez. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha átveszik azt, hogy muun, akkor lényegében nem számít az idő, mert egy idegenre rá lehet fogni, hogy akármeddig élhet. Ugyanakkor 100 évvel az ep1 előtt még így is talán komoly időhatár. Hiszen Sith mesterként kellene neki egy tanítvány, amiről tudjuk, hogy legalábbis az utolsó Sidious volt. Palpatine viszont csak 50 évvel az ep1 előtt született. Így vagy kiderül, hogy Plagueis 50 évig tanítvány nélkül lebzselt, vagy az, hogy Sidioushoz hasonlóan úgy cserélgette a tanítványokat, mint más a telefonját (ami azért nem lenne túl eredeti; meg ezt igazán megtarthatnák Sidious jellemvonásának), vagy Plagueis tanítványként lesz jelen és több évtizeden át ebben a státuszban leledzik.

 

Mondjuk 50 év elég sok idő, addig bármi történhet egy sith tanítvánnyal is. Lehet úgy érezte, hogy fölébe tud kerekedni Plagueisnek, és átveszi a mester rangot, csak elszámította magát. Vagy kilépett az útra és elb*szta egy speeder, ki tudja :D Gondolom Sidiousnál se volt tervben Maul halála, csak ő volt annyira előrelátó, hogy mindenre volt Zs+1.-ik terve is, azt épp kéznél volt neki Dooku.

 

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem is elférne benne, vagy legalábbis ez a szál, én nagyon várom őt! Eleve ha a sith-ekről szól, és csak 100 évvel az EPI előtt, akkor nagyon adná magát a felvezetés a prequelhez. :D 

 

Én pont ezért borítékolnám, mert amúgyis szeretnek összekötni dolgokat az alkotók

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

De van közünk hozzá, ha utána a csalódottságodat unos untalan itt ismételgeted majd éveken át, mint egy beakadt lemez. ;) 

Nem kerül elő olyan sokszor az utóbbi időben a téma. Ti se két-három alkalommal beszéltek ki egy dolgot. Erről a szokásomról is le lehet szállni. Biztos bosszantó egyeseknek, ezt elismerem. De engem is bosszantanak dolgok. Például, hogy 14 éve egyfolytában lekezelő módon megszabod, hogy mit és hogyan gondoljak. De én is  elviselem ezt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mondjuk 50 év elég sok idő, addig bármi történhet egy sith tanítvánnyal is. Lehet úgy érezte, hogy fölébe tud kerekedni Plagueisnek, és átveszi a mester rangot, csak elszámította magát. Vagy kilépett az útra és elb*szta egy speeder, ki tudja :D Gondolom Sidiousnál se volt tervben Maul halála, csak ő volt annyira előrelátó, hogy mindenre volt Zs+1.-ik terve is, azt épp kéznél volt neki Dooku.

Persze, történhet bármi, de azért pont a két Sith szabály az, amiért az ember feltételezi, hogy óvatosabbak az átlagnál, és amíg a szent cél messze van, nem dobálják el egymást úgy, mint a papírzsebkendőt. Szóval kétszer is körülnéznek, mielőtt átmennek az úton és, ha a tanítvány kekeckedni kezd, legfeljebb végtagot nyesnek, nem nyakat.

Legalábbis az én szememben a Sith rend válna kicsit nevetségessé, ha ilyen kevés taggal ennyire nem törődnének egymás életével. Szóval balesetek történhetnek, de azért jobban tetszene, ha a Sidioust megelőző Sith-ek között lenne olyan is, aki nagy becsben tartja a tanítányát (Sith standardok szerint :)), mert a halhatatlanság eléréséig mégis csak ők a rend jövői.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Dzséjt írta:

Persze, történhet bármi, de azért pont a két Sith szabály az, amiért az ember feltételezi, hogy óvatosabbak az átlagnál, és amíg a szent cél messze van, nem dobálják el egymást úgy, mint a papírzsebkendőt. Szóval kétszer is körülnéznek, mielőtt átmennek az úton és, ha a tanítvány kekeckedni kezd, legfeljebb végtagot nyesnek, nem nyakat.

Legalábbis az én szememben a Sith rend válna kicsit nevetségessé, ha ilyen kevés taggal ennyire nem törődnének egymás életével. Szóval balesetek történhetnek, de azért jobban tetszene, ha a Sidioust megelőző Sith-ek között lenne olyan is, aki nagy becsben tartja a tanítányát (Sith standardok szerint :)), mert a halhatatlanság eléréséig mégis csak ők a rend jövői.

 

Ez már legendák, de annó Darth Bane-t kihívta a tanítványa Darth Zannah, hogy küzdjenek meg a mester rangért, amiben Zannah alulmaradt. Bane nem ölte meg őt se, de megingott benne a hite, hogy megfelelő tanítványt vett e maga mellé, és elkezdett alternatíva után nézni, úgy hogy hivatalosan Zannah a tanítványa maradt. Valami hasonlót tudnék elképzelni Plagueis esetében is, mint egy lehetséges magyarázat. Oszt' persze meglátjuk :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ez már legendák, de annó Darth Bane-t kihívta a tanítványa Darth Zannah, hogy küzdjenek meg a mester rangért, amiben Zannah alulmaradt. Bane nem ölte meg őt se, de megingott benne a hite, hogy megfelelő tanítványt vett e maga mellé, és elkezdett alternatíva után nézni, úgy hogy hivatalosan Zannah a tanítványa maradt. Valami hasonlót tudnék elképzelni Plagueis esetében is, mint egy lehetséges magyarázat. Oszt' persze meglátjuk :D 

Na, ilyesmi nekem is tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, ilyesmi nekem is tetszene.

Nem lepne meg, ha Palpatine már a tanítványi pozíciót is valakinek a kitúrásával szerezné meg magának.

 

Hamarosan lesz egy új Sith tanítvány, egy erős kezű tanítvány, aki véget vet a mestere szenvedésének. :D 

Star Wars Irony GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Nem lepne meg, ha Palpatine már a tanítványi pozíciót is valakinek a kitúrásával szerezné meg magának.

Az tetszene igazán, de ez már tuti nem a The Acolyte témája lesz, mert Palpatine egy fél évszázaddal később született meg. :) Itt a legkomolyabb kapcsolódás Palpadioushoz az Plagueis lehet.

Viszont ez a sorozat alkalmat adhatna arra, hogy végre megtudjuk, Yoda honnan tudott a két Sith szabályról, mert az még mindig egy nagy rejtély. Apropó, remélem, Yoda benne lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az tetszene igazán, de ez már tuti nem a The Acolyte témája lesz, mert Palpatine egy fél évszázaddal később született meg. :) Itt a legkomolyabb kapcsolódás Palpadioushoz az Plagueis lehet.

Viszont ez a sorozat alkalmat adhatna arra, hogy végre megtudjuk, Yoda honnan tudott a két Sith szabályról, mert az még mindig egy nagy rejtély. Apropó, remélem, Yoda benne lesz.

900 év alatt bármikor megtudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

900 év alatt bármikor megtudhatta.

De hogyan és kitől? Yoda az ep1-ben úgy tudja, hogy 1000 ével azelőtt, azaz 100 évvel a születése előtt kihaltak. És erről a szabályról elvileg csak a Sith-ek tudtak, hiszen az állítólagos kihalásuk után alkotta meg Darth Bane. És gondolom, mivel 1000 évig a rejtőzködés volt számukra a legeslegfontosabb, így nem is kürtölték világgá és pláne nem a Jediket informálták róla. Szóval Yoda csak egy Sith-től vagy egy Sith csatlóstól tudhatta meg, akkor viszont arról is tudna, hogy a Sith-ek nem haltak ki. És így, amikor Ki-Adi-Mundi kijelenti, hogy "lehetetlen, a Sith-ek ezer éve kihaltak", akkor Yoda nem csak annyit vetne közbe, hogy "a Sötét Oldal titokzatos", hanem azt is hozzáfűzhetné, hogy "735 évvel ezelőtt én találkoztam eggyel" vagy "369 évvel találkoztam olyannal, aki Sith-nek dolgozott".

Ez a dilemma. Yoda nem tud arról, hogy a Sith-ek nem haltak ki, mégis fejből felmond egy szabályt, amit a "kihalásuk" után hívott életre az utolsó túlélő Sith, száz évvel Yoda születése előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban örülnék annak, hogy ha Plagueis feltűnik, az inkább a sorozat vége lenne, ún. cliffhanger gyanánt. Addig meg új karaktereket ismerünk meg, amolyan Andor módon, már amennyit láttam belőle. Nagyon tetszene, ha új sitheket ismernénk meg, akiket eddig nem ismertünk. Nem tudom, hogy Plagueis mestere mennyire kánon, ha nem, akkor vajon milyen volt Plagueis előtt a sötét oldal?

 

Illetve nagyon kíváncsi vagyok erre a Felvilágosodás korára (Age of Enlightment), amelynek végterméke az lesz, hogy a jedik elhatárolódnak a nyilvánosságtól. Ez a tavaszi Variety számából származik, szóval ez is egy izgalmas téma, amely kifejtésre vár. Hogyan lesz azokból a lovagokból, akiket a könyvekben, képregényekben látunk és olvasunk egy olyan rend, akik az előzménytrilógiában tengődtek. És ha ehhez még a sithek munkálkodását is láthatjuk, ahogy beférkőznek a politikába és ezzel végetér a Fénykor, amely több száz éven keresztül meghatározta a Köztársaságot... már alig várom. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a sorozatbéli gondolatra, mielőtt feleslegesen felkaptam volna a vizet és más síkra terelődött volna a dolog.  Az alapgondolatom az volt, mikor leírtam, hogy egyfajta Darth Plagueis-szerű lehet a sztori, hogy egy olyan történetet kapunk, ami a Plagueis regényt adja vissza hangulatában és stílusában. Tehát a Sithek ármánykodnak, destabilizálják a Köztársaságot az árnyak közül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

De hogyan és kitől? Yoda az ep1-ben úgy tudja, hogy 1000 ével azelőtt, azaz 100 évvel a születése előtt kihaltak. És erről a szabályról elvileg csak a Sith-ek tudtak, hiszen az állítólagos kihalásuk után alkotta meg Darth Bane. És gondolom, mivel 1000 évig a rejtőzködés volt számukra a legeslegfontosabb, így nem is kürtölték világgá és pláne nem a Jediket informálták róla. Szóval Yoda csak egy Sith-től vagy egy Sith csatlóstól tudhatta meg, akkor viszont arról is tudna, hogy a Sith-ek nem haltak ki. És így, amikor Ki-Adi-Mundi kijelenti, hogy "lehetetlen, a Sith-ek ezer éve kihaltak", akkor Yoda nem csak annyit vetne közbe, hogy "a Sötét Oldal titokzatos", hanem azt is hozzáfűzhetné, hogy "735 évvel ezelőtt én találkoztam eggyel" vagy "369 évvel találkoztam olyannal, aki Sith-nek dolgozott".

Ez a dilemma. Yoda nem tud arról, hogy a Sith-ek nem haltak ki, mégis fejből felmond egy szabályt, amit a "kihalásuk" után hívott életre az utolsó túlélő Sith, száz évvel Yoda születése előtt.

Talán a kettő szabálya egy ősi Sith szabály volt, amit Darth Bane csak leporolt és visszanyúlt hozzá. Talán a Sithek a mostani kvázi kihalás előtt is kerültek hasonló helyzetbe és akkor abból a kettő szabályával vergődtek ki. Persze ehhez át kéne írni azt a tényt hogy a kettő szabályát Bane alkotta meg. 

 

A másik lehetőség, hogy a kettő szabályát közvetlenül a kihalás előtt léptették életbe, amit a Jedik megtudtak és utána történt egy esemény, amiről a Jedik úgy gondolták hogy kiirtotta a Sitheket, de rosszul következtettek. Ez is ellentmond a tényeknek, mert elvileg Bane a kihalási esemény UTÁN vezette be a szabályt, nem előtte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tavaly megjelent Star Wars: The Secrets of the Sith könyv szerint (amiben Sidious "mesél" dolgokat a Sötét oldallal kapcsolatban), a Kettő szabálya a Diád doktrínájának (Doctrine of the Dyad) egy laza imitációja. A könyv szerint erre hajtottak a Sithek már jóval a Kettő szabálya előtt, erről szerintem tudhattak a Jedik, lehet hogy Yoda ebből indult ki az EP 1-ben. Plusz a könyv szerint az ősi Sith nyelvben írtakat könnyű félreértelmeznie annak aki nem 100%-ban járatos benne, lehet már akkor a Kettő szabályaként lett félrefordítva. Bane pedig később ebből indult ki a tényleges Kettő szabályához

 

image.png

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Talán a kettő szabálya egy ősi Sith szabály volt, amit Darth Bane csak leporolt és visszanyúlt hozzá. Talán a Sithek a mostani kvázi kihalás előtt is kerültek hasonló helyzetbe és akkor abból a kettő szabályával vergődtek ki. Persze ehhez át kéne írni azt a tényt hogy a kettő szabályát Bane alkotta meg. 

 

A másik lehetőség, hogy a kettő szabályát közvetlenül a kihalás előtt léptették életbe, amit a Jedik megtudtak és utána történt egy esemény, amiről a Jedik úgy gondolták hogy kiirtotta a Sitheket, de rosszul következtettek. Ez is ellentmond a tényeknek, mert elvileg Bane a kihalási esemény UTÁN vezette be a szabályt, nem előtte. 

Igen, ezen esetek mindegyikénél ott a bibi, hogy ellentmond a már megírt dolgokkal. Persze retcon bármikor jöhet, de akkor is, azért jobb lenne arra törekedni, hogy minél kevesebb ilyen legyen. És az, hogy a kettő szabályt a kihalás előtt vezessék be, sok értelme nincs is, hiszen annak a célja pont az, hogy megakadályozza azt, ami miatt majdnem kihalt a rend.

Annyi viszont igaz, hogy a szabálynak vannak régebbre nyúló gyökerei. A diád doktrinája az, amiből eredeztethető a kettő szabály, de az még egy másik filozófia volt, aminek nem része az, hogy csak és kizárólag két Sith létezhet egyidejűleg, és a doktrina esetében a két Sith együtt alkot egy diádot, és nem ellenlábasai egymásnak (az egyik megtesíti a hatalmat, a másik vágyik arra a hatalomra).

Talán a legjobb magyarázat az lehetne, ha Yoda ifjukorában még terjengenének szóbeszédek a Sith-ek létezéséről, egy Sith vagy csatlósa el is kottyinthatta a kettő szabályt. Ezen szóbeszédek eljuthattak a Jedikhez, utána is járhattak (a padawan Yoda részt is vehetett ilyen nyomozásokban), elvégre akkortájt még reális veszély lehetett, hogy tényleg nem haltak ki, pont a hosszú életű fajok miatt (egy pau'an 700 évig is elél, így egy ilyen Sith, ha túlélte a ruusani csatát és elrejtőzik, még elég sokáig bajt keverhet). De mivel sosem leltek élő Sith-re, se olyanra, aki hitelt érdemlően megerősíthetné a létezésüket, ezek megmaradtak hiteltelen pletyka szinten, és Yoda számára is csak az ep1 eseményei során lelt igazolást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A tavaly megjelent Star Wars: The Secrets of the Sith könyv szerint (amiben Sidious "mesél" dolgokat a Sötét oldallal kapcsolatban), a Kettő szabálya a Diád doktrínájának (Doctrine of the Dyad) egy laza imitációja. A könyv szerint erre hajtottak a Sithek már jóval a Kettő szabálya előtt, erről szerintem tudhattak a Jedik, lehet hogy Yoda ebből indult ki az EP 1-ben. Plusz a könyv szerint az ősi Sith nyelvben írtakat könnyű félreértelmeznie annak aki nem 100%-ban járatos benne, lehet már akkor a Kettő szabályaként lett félrefordítva. Bane pedig később ebből indult ki a tényleges Kettő szabályához

 

image.png

 

 

Kár hogy ez  a könyv csak angolul van. Baromi érdekes dolgokról ír. Magyarul nem fog megjelenni?

Ami viszont biztos hogy az hogy Barth Bane hozta létre a Kettő Szabályát az kánon. Valamelyik TCW-epizódban mikor Yodának megjelenik, Yoda így hivbatkozik rá.

A kérdés az hogy magát azt a történetet is kanonizálják-e ahogy létrehozta a Darth Bane trilógiában. nekm az nagyon tetszene. Bár ott is ha jól rémlik a Jedik nem tudtak róla az esemény után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A kérdés az hogy magát azt a történetet is kanonizálják-e ahogy létrehozta a Darth Bane trilógiában. nekm az nagyon tetszene. Bár ott is ha jól rémlik a Jedik nem tudtak róla az esemény után.

Átvettek pár dolgot, például a ruusani csatát, ahol végleg legyőzték a Sith-eket, azt is, hogy a Sith-ek szövetségét a Sötétség Testvériségének (Brotherhood of Darkness) hívták, valamint azt, hogy ennek a csatának Darth Bane volt az egyedüli Sith túlélője és ezután alkotta meg a kettős szabályt.

 

38 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem lesznek nagyszabású, harcművészeti jelenetek, párbajok, vagy ehhez hasonlók.

Sajnos a fénykard-párbajok azok, amiket túlzásba nem lehet vinni, hiszen a Sith az ep1-ig nem fedte fel magát a Jedi Rend előtt. Szóval sok Jedi-Sith összecsapás nem lehet, és azok is elég egyoldalúak lennének, mivel a Jedik sosem távozhatnak élve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harcművészeti jelenetek viszont lehetnek benne, hiszen maga a showrunner közölte, hogy:

I actually went more toward martial arts films, and storylines that are a little bit more personal and less global and galactic," Headland said. "Those warriors were on missions that were deeply personal, with people feeling wronged and having to make it right. Wuxia Films and martial arts films from King Hu and the Shaw Brothers, like Come Drink With Me and Touch Of Zen. They're monks that are also martial arts heroes."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A kérdés az hogy magát azt a történetet is kanonizálják-e ahogy létrehozta a Darth Bane trilógiában. nekm az nagyon tetszene. Bár ott is ha jól rémlik a Jedik nem tudtak róla az esemény után.

 

Spoiler

De tudtak róluk. Bane elküldte Zannah-t a Jedi Templomba, hogy az archívumban találjon megoldást, hogy az orbaliskokat leszehessék róla. Zannah összetalálkozott az unokatestvérével Darovittal aki felismerte, és feldobta őket a Jediknek. Pár Jedi utánuk is ment, a Tythonon volt egy kis csetepaté, Bane harcképtelen lett és az Ambria-ra vitte Zannah, hogy majd Caleb meggyógyítja aki már korábban helyrerakta Bane-t, Darovitot vitték magukkal. Végül Zannah maga szólt a Jediknek, hogy az Ambrián várják őket. Miután Caleb meggyógyította Bane-t, Zannah megölte, Darovitot pedig egy sötét oldali bűbájjal az őrületbe kergette. A jedik csak Darovitot találták egy fénykarddal és a halott Calebbel, azt hitték ő az a Sith aki túlélte Ruusan-t, majd szépen legyakták. Innentől kezdve hitték azt, hogy az utolsó Sith-el is végeztek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George Lucas saját kívánsága volt, hogy Plagueis muun legyen, ezért remélem, ezt megtartják. Az ő mestere Tenebrous volt, akinek a neve már canon, a Végső Rend egyik Sith-légióját nevezték el róla. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha bekerül, akkor a faja nem fog változni, mert eddig tudtommal senkinek sem változtatták meg a faját, akit átemeltek a legendákból. Még a nyulat sem...

Ha csak nem megvalósítási okokból, gondolok itt arra, hogy lehet túl költséges lenne CGI karakter egy sorozatban fő vagy főbb szerepben. Bár lehet, hogy megoldják animatronikával. Illetve, azért láttunk már olyat, hogy egy régebbi faj kicsit vagy teljesen másképpen nézett ki. Előbbire példa a pau'an, utóbbira meg a pyke-ok, amik csak nagyon-nagyon-nagyon nagy vonalakban hasonlítanak animációs önmagukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.