Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De ha a sith-ek a háttérben akarnak maradni, miért kezd Mae Jediket gyilkolászni amivel csak magukra vonják a figyelmet?

 

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Lehet, hogy Mae kezdetben a saját szakállára dolgozik.

A korábbi szivárgásokat alapul véve, a sztori eleje az, hogy

 

Spoiler

Van egy falu, ami alkut köt a Jedikkel a települést időről időre feldúló frakció ellen, hogy megvédjék őket - cserébe elviszik egy testvérpár erőérzékenynek vélt tagját. Ám amikor újra jönnek a betolakodók, a Jedik cserben hagyják őket, nem jönnek a segítségükre. A faluban így mindenki meghal, a testvérpár másik tagját kivéve, aki bosszút esküszik a Jedik ellen - gondolom ő lesz Mae

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmiképp sem szeretnék elébe menni a dolgoknak. De vajon mennyire kell kerülgetnie a forró a kását a sorozatnak, mennyi kimagyarázásra lesz szükség, ha sith-ekkel, de hagyjuk is a szót.. piros kardosokkal kell megküzdeniük a jediknek a történet során. Ki-Adi állítását, amint Maulra reflektál, miszerint; "-képtelenség! a sith-ek már 1000 éve kihaltak", vajon mennyire tartjuk majd helytállónak, vagy sikerülhet egy templom illetve tanács elől elszigetelt esetet bemutatni, de akkor meg arra kell gondolni, hogy aki találkozik sötét oldali erőhasználóval, az nem lehet még hírmondó sem. Előreszaladtam?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Yoda József mi zavaros ezen? Az akolitus az angol cím helyes magyar fordítása. Ez egy létező magyar szó, a görög ákólouthos (ᾰ̓́κόλουθος) szóból magyarosodott, a katolikus papi rendek közül a negyedik. Vagy legyen a címe a szinonímája, A gyertyavivő?  :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétköznapokban valszeg egyikünk se nagyon szokta ezt a szót használni, de ettől még tényleg egy magyar szóról van szó, amely már jóval a sorozat előtt is létezett. Lehetett volna még a "követő" vagy a "szolgáló", ami szintén az akolitus egy-egy megfelelője, de az meg kicsit snassz lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban pártoltam volna A követőt mondjuk.

Míg angol nyelven az "acolyte" szó a cambridge dictionary szerint jelenthet egyszerűen valakit, aki követ vagy segít valaki vagy valami mást, addig magyar nyelven ez tényleg csak vallási körökben használatos. Gondolom a sorozatban nem az oltár körül fog szolgálatot teljesíteni a címszereplő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Inkvizitorok se voltak egyházi bírók a Star Warsban. Nem ez lenne az első ilyen eset hogy egy vallási szó itt új értelmet kap. Ráadásul pont mint az inkvizitorok az akolitusok is valszeg egy vallási körhöz fognak tartozni, már amennyiben tudunk így tekinteni a sithekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Én jobban pártoltam volna A követőt mondjuk.

Míg angol nyelven az "acolyte" szó a cambridge dictionary szerint jelenthet egyszerűen valakit, aki követ vagy segít valaki vagy valami mást, addig magyar nyelven ez tényleg csak vallási körökben használatos. Gondolom a sorozatban nem az oltár körül fog szolgálatot teljesíteni a címszereplő

Ettől még nem lesz a cím magyartalan, csak szimplán neked nem tetszik. ;) 

Megjegyzem, már csak azért is jó, hogy így fordították, mert korábban is használták már ezt a szót, például az Utóhatás-trilógiában az Acolytes of the Beyondot a Túlvilág Akolitusainak fordították, és minden tagot akolitusnak hívtak a könyvben (én amúgy e könyvek olvasásakor találkoztam először a szóval). Ugyanezt a fordítást használták A Sithek árnyékában is. Szóval az akolitus szó már nagyjából 2015 óta része a Star Wars-nak a magyar nyelvben is, és ráadásul pont egy olyan szervezetnél használták több könyven át rendszeresen, ami a Sith-eket követi.

 

Apró érdekesség, hogy a Skywalker kora képes enciklopédiában valóban magyartalanul fordították le a szót, ott ugyanis az említett szervezetet az Üresség akolitáinak fordították. Ugyan az akolita szó is akolitust jelent, de lengyelül. Szóval abban a könyvben a szót angolról lengyelre fordította a magyar fordító. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EW interjú Leslye-vel, a lényegek:

 

- Joonas lenyűgözte Leslyet, amikor anno a Solót látta. Úgy gondolta, hogy ideje lenne, ha egy wookiee nem egy "sidekick" szerepet tölt be, hanem fontosabb annál.

- Rebecca (a Vernestrát játszó színésznő) ijesztőnek találta Kelneccát. :lol:

- Stenberg játssza Mae-t, aki Headland szerint egy morálisan szürke karakter, nem igazán illeszthető be a sithek vagy a jedik sorába. Viszont remekül bánik a késsel.

- "Tetszett egy olyan karakter ötlete, aki kiismerhetetlen a jóságában vagy a rosszaságában" - teszi hozzá Headland. "A jelmeztervezőmmel, Jennifer Bryannal sokat beszélgettünk arról, hogy George Lucas hogyan használta a színeket, és hogy a lila egy olyan szín volt, amit nem gyakran láttunk. Palpatine viselte, de ez az az elképzelés, hogy a kék és a piros lilát alkot".

- Stenberg annyira jól mozgott, hogy elkezdték a forgatáson Bruce Lee-nek nevezni. Néha már lassabban kellett mozognia, mert a kamera alig tudta követni a mozdulatait. :D

- Természetesen az első trailer tele van a Star Wars jellegzetességeivel: furcsa lényekkel, távoli bolygókkal és lenyűgöző párbajokkal. Headland szerint azonban a történet végső soron a Stenberg és Lee karaktere közötti "bonyolult" történetre épül, és ezt egy összetett, szinte apa-lánya kapcsolatként írja le.

- A Star Warsban jelen van a kisebbség kontra nagyhatalom harca vagy éppen a családi probléma megoldása. Ebben a sorozatban mindkettő jelen lesz - csak éppen a feje tetejére lesz állítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Semmiképp sem szeretnék elébe menni a dolgoknak. De vajon mennyire kell kerülgetnie a forró a kását a sorozatnak, mennyi kimagyarázásra lesz szükség, ha sith-ekkel, de hagyjuk is a szót.. piros kardosokkal kell megküzdeniük a jediknek a történet során. Ki-Adi állítását, amint Maulra reflektál, miszerint; "-képtelenség! a sith-ek már 1000 éve kihaltak", vajon mennyire tartjuk majd helytállónak, vagy sikerülhet egy templom illetve tanács elől elszigetelt esetet bemutatni, de akkor meg arra kell gondolni, hogy aki találkozik sötét oldali erőhasználóval, az nem lehet még hírmondó sem. Előreszaladtam?

Megoldják majd, mint ahogy megoldották Kenobinál. Én emiatt nem aggódnék.

 

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A hétköznapokban valszeg egyikünk se nagyon szokta ezt a szót használni, de ettől még tényleg egy magyar szóról van szó, amely már jóval a sorozat előtt is létezett. Lehetett volna még a "követő" vagy a "szolgáló", ami szintén az akolitus egy-egy megfelelője, de az meg kicsit snassz lett volna.

Inkább hangzott volna röhejesen, mint izgalmasan. :)

 

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Én teljesen elégedett vagyok a címmel. Jó hogy nem A ministráns címet adtak neki, amilyen fordításokat szoktak manapság elvégezni kis hazánkban. :P

Erről egy Rózsaszín Pitbull szám jut eszembe. Jó, hogy nem ez lett a címe!

 

17 perccel korábban, Bence1997 írta:

EW interjú Leslye-vel, a lényegek:

 

- Joonas lenyűgözte Leslyet, amikor anno a Solót látta. Úgy gondolta, hogy ideje lenne, ha egy wookiee nem egy "sidekick" szerepet tölt be, hanem fontosabb annál.

- Rebecca (a Vernestrát játszó színésznő) ijesztőnek találta Kelneccát. :lol:

- Stenberg játssza Mae-t, aki Headland szerint egy morálisan szürke karakter, nem igazán illeszthető be a sithek vagy a jedik sorába. Viszont remekül bánik a késsel.

- "Tetszett egy olyan karakter ötlete, aki kiismerhetetlen a jóságában vagy a rosszaságában" - teszi hozzá Headland. "A jelmeztervezőmmel, Jennifer Bryannal sokat beszélgettünk arról, hogy George Lucas hogyan használta a színeket, és hogy a lila egy olyan szín volt, amit nem gyakran láttunk. Palpatine viselte, de ez az az elképzelés, hogy a kék és a piros lilát alkot".

- Stenberg annyira jól mozgott, hogy elkezdték a forgatáson Bruce Lee-nek nevezni. Néha már lassabban kellett mozognia, mert a kamera alig tudta követni a mozdulatait. :D

- Természetesen az első trailer tele van a Star Wars jellegzetességeivel: furcsa lényekkel, távoli bolygókkal és lenyűgöző párbajokkal. Headland szerint azonban a történet végső soron a Stenberg és Lee karaktere közötti "bonyolult" történetre épül, és ezt egy összetett, szinte apa-lánya kapcsolatként írja le.

- A Star Warsban jelen van a kisebbség kontra nagyhatalom harca vagy éppen a családi probléma megoldása. Ebben a sorozatban mindkettő jelen lesz - csak éppen a feje tetejére lesz állítva.

Meglepően sokat elárul a sorozatról, ha az összes interjút figyelembe vesszük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Előreszaladtam?

Ez most eszembe juttatta azt amikor anno éveken át arról ment a vita, hogy 3PO miért nem ismeri fel a Tatooine-t, a Skywalker nevet meg a Lars családot az ep.4-ben ha egyszer eleve egy Anakin Skywalker nevü srác rakta össze és aztán a Lars-okhoz került. Vérre menő viták mentek a különféle fórumokon, rengetegen megvádolták Lucast hogy ezzel nem is fog foglalkozni és sose kapunk választ. Aztán jött az ep.3 és a végén egy mondat az egészet helyrerakta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meglepően sokat elárul a sorozatról, ha az összes interjút figyelembe vesszük.

Ezek nagyon basic infók :) a történetről kvázi semmit nem tudunk azon a két mondaton kívül ami ott virít a sw.comon

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez neked basic infó?

33 perccel korábban, Bence1997 írta:

- Természetesen az első trailer tele van a Star Wars jellegzetességeivel: furcsa lényekkel, távoli bolygókkal és lenyűgöző párbajokkal. Headland szerint azonban a történet végső soron a Stenberg és Lee karaktere közötti "bonyolult" történetre épül, és ezt egy összetett, szinte apa-lánya kapcsolatként írja le.

 

Ok. :sor:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az előzetes, én nagyon várom ezt a sorozatot! Jó lesz látni a fénykorukban tündöklő Jediket és az árnyak közt rejtőző Sith-eket - milyen metaforikus. :D "Darkness Rises and Light to Meet It." 

A THR és a PT hangulat ötvözete megfelelő lore bővítéssel elsőosztályú végeredményt szülhet. A Kettő Szabályának kérdésére én is baromi kíváncsi vagyok... mert ez a sorozat tökéletes alkalom lenne a megválaszolására, ha élnek a lehetőséggel. 

 

Az viszont kissé elszomorít, hogy a trailer több dislike-ot kapott, mint like-ot. Értetlenül állok a dolog előtt...

 

A magyar címmel elégedett vagyok. "A tanítvány", "A követő" vagy "A tanonc" nekem kevésbé tetszettek volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez most eszembe juttatta azt amikor anno éveken át arról ment a vita, hogy 3PO miért nem ismeri fel a Tatooine-t, a Skywalker nevet meg a Lars családot az ep.4-ben ha egyszer eleve egy Anakin Skywalker nevü srác rakta össze és aztán a Lars-okhoz került. Vérre menő viták mentek a különféle fórumokon, rengetegen megvádolták Lucast hogy ezzel nem is fog foglalkozni és sose kapunk választ. Aztán jött az ep.3 és a végén egy mondat az egészet helyrerakta.

Úgy legyen! "Antilles kapitány! Trinity memóriáját töröltesse!" ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a szokásos panaszkodást láttam, miszerint

"Csak rá kell nézni, látszik hogy egy woke garbage"

"Vannak fekete nők, színesbőrűek, de nincs egy fehér férfi sem"

"Mivel tudom ki rendezte, tudom hogy sz*r lesz"

 

És hasonlók... Egy két értelmesebb hozzászólás is van, arról, hogy mi nem jó, valaki írta hogy a kosztümök olcsónak, fanfilmesnek tűnnek. Én semmi ilyet nem láttam benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Csak a szokásos panaszkodást láttam, miszerint

"Csak rá kell nézni, látszik hogy egy woke garbage"

"Vannak fekete nők, színesbőrűek, de nincs egy fehér férfi sem"

"Mivel tudom ki rendezte, tudom hogy sz*r lesz"

 

És hasonlók... Egy két értelmesebb hozzászólás is van, arról, hogy mi nem jó, valaki írta hogy a kosztümök olcsónak, fanfilmesnek tűnnek. Én semmi ilyet nem láttam benne.

Én se. A woke rész meg... Szerintem a Doktor Who beszélgetés kapcsán jól látható hogy közülünk is vannak, akik megcsömörlenek, ha a készítők túl tolják (teljes joggal), de hát ez a trailer semmi ilyesmit nem tartalmazott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az viszont kissé elszomorít, hogy a trailer több dislike-ot kapott, mint like-ot. Értetlenül állok a dolog előtt...

Nincs benne elég fehér, plusz sok benne a nő és az ázsiai. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régi szivárgások szerint:

 

Spoiler

Van egy "Paul" kódnevű szereplő, aki egy fehér férfiember. Ő a Sith Nagyúr. Több akolitusa van, akik a tanítványai szeretnének lenni, közéjük fog tartozni "Aura", a főszereplő, illetve "Pann", aki Aura barátja lesz ("legjobb barát" típusú karakter). Pann egy CGI-vel megkreált idegen fajú férfi lesz. Az évad arra fut ki elvileg, hogy ők ketten maradnak életben az akolitusok között, és ketten együtt megölik Pault, és ők lesznek az új "Sith páros"

 

Bár hogy őszinte legyek, olvasva a teljes szivárgásokat (konkrét epizód leírások vannak!) nekem nem igazán vágnak egybe se az előzetessel, se a Leslye nyilatkozataival

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.