Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Fénykardpárbajok....:yes:

"- Charlie szerint ez az a sorozat, amelyet mindenki nagyon várt és kért. Ez a válasz rá. Charlie szeretett volna látni több idegent, több jedit, több világot, stb. Ettől a sorozattól megkapta. "

Lám, lám Nem vagyok egyedül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Fénykardpárbajok....:yes:

"- Charlie szerint ez az a sorozat, amelyet mindenki nagyon várt és kért. Ez a válasz rá. Charlie szeretett volna látni több idegent, több jedit, több világot, stb. Ettől a sorozattól megkapta. "

Lám, lám Nem vagyok egyedül. :)

Megjött Charlie Firpo!!! - malackrumpli

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Kikerültek az epizódok írói. Szép kis lista gyűlt itt össze:

Az írók és hogy mik az ismertebb műveik:

Leslye Headland (Russian Doll)

Jason Micallef (Heathers)

Charmaine DeGrate (House of the Dragon)

Jasmyne Flournoy (Welcome to Derry)

Eileen Shim (House of the Dragon)

Claire Kiechel (HBO’s Watchmen)

Kor Adana (Mr. Robot)

Cameron Squires (WandaVision)

Jocelyn A Bioh (Russian Doll)

Jen Richards

 

Episode 1 – Written by: Leslye Headland

Episode 2 – Written by: Jason Micallef and Charmaine DeGrate

Episode 3 – Written by: Jasmyne Flournoy and Eileen Shim

Episode 4 – Written by: Claire Kiechel and Kor Adana

Episode 5 – Written by: Kor Adana and Cameron Squires

Episode 6 – Written by: Jason Micallef and Jocelyn Bioh

Episode 7 – Written by: Charmaine DeGrate and Jen Richards & Jasmyne Flournoy

Episode 8 – Written by: Jason Micallef

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiküldtek egy kérdőívet egy platformon, ahol arra voltak kíváncsiak melyik sorozat mennyire érdekli őket. Szinopszist is írtak minden egyes sorozathoz.

 

The Acolyte: "Ez a rejtélyes thriller egy titkokkal beárnyékolt és felemelkedő sötét oldali erőkkel teli galaxisba kalauzolja el a nézőket a Köztársaság Fénykora utolsó napjaiba. Egy egykori Padawan újra összeáll néhai Jedi Mesterével, hogy bűntények sorozata után nyomozzanak, de az erők, amelyekkel szembekerülnek, sokkal baljósabbak, mint azt valaha is gondolták volna."

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, bár ez a szinopszis ugyanaz, mint amit a forgatás kezdetén leközöltek a SW.comon. Mindenképpen érdekes felállás lesz majd, már alig várom, hogy láthassunk belőle (hivatalosan) valamit. De addig legalább elleszünk a Skeleton Crew-al és a Bad Batchel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem, hogy ez annyira garantált lenne. Az Ahsokának kb. feleakkora volt a nézettsége mint a Mandaloriannak, annak ellenére, hogy egy ismertebb karakterről szólt, egy már ismerősebb időszakban (a Mando már kikövezte az utat valamennyire előtte). Az Acolyte ezzel szemben teljesen új vizekre fog evezni, ami az átlagnézőt lehet abszolút nem fogja érdekelni. Persze az is lehet, hogy igen, de ezt lehetetlen megmondani.

 

RDT_20231104_0137368082610573325563616.jpg

 

RDT_20231104_0137392023909509287339180.jpg

 

Ezek a számok azt jelentik, hogy az adott epizódokat hány percig nézték az emberek összesen, így nyilván ezt befolyásolja az is, hogy milyen hosszú az epizód, továbbá így nem vesz figyelembe olyan dolgokat, mint hogy hányan ültek a képernyő előtt a nézéskor.

 

Ha valakinek van kedve leoszthatja a számokat az epizódok hosszával, nekem nincs kedvem kikeresgélni :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2023. 11. 04. - 11:22, Ody Mandrell írta:

A Mando még mindig verhetetlen

Első fecske és nem volt annyira kockázatos egy ismeretlen karakterrel nyitni, mert így nincsenek akkora elvárások.

A Kenobi kapcsán találtam olyan 10-es értékelést, ami olyantól jött, aki alig ismeri az SW-t és úgy szólott, hogy nem voltak nagy elvárásai. 

Úgy hiszem Aco is ezen az ismeretlen vonalon hajókázva lehet népszerű, mert álmok nem terhelik annyira a világot. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 11. 04. - 1:47, Yoda József írta:

Én nem hiszem, hogy ez annyira garantált lenne.

Kiváncsi lennék miért nem. Most akkor a Star Wars sorozatoknak a második Mandalori évadhoz képest kell jól teljesiteniük vagy a Disney+ többi produkciójához képest?

Ha az Ahsoka jövője kétségek között lehet a nézettség miatt akkor az Andor miért kapott rögtön berendelést még gyengébb számokkal?

Eleve mintha ez csak Amerika lenne, közben meg Disney+ több mint 100 országban van jelen ha jól tudom. Azért csak nyom az is a latba, hogy világszinten hogy alakulnak a nézettségek.

 

Néha kicsit úgy érzem, hogy olykor kapunk pár adatot aztán ez olyan mint régen a sámánnak a csontok: mindenki megláthat benne valamit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kiváncsi lennék miért nem. Most akkor a Star Wars sorozatoknak a második Mandalori évadhoz képest kell jól teljesiteniük vagy a Disney+ többi produkciójához képest?

Őszintén nekem azt nincs kedvem kibogarászni, hogy más Disney+ original sorozatokhoz képest hogyan teljesített, de ha valaki nézegetni akarja, itt találtam adatokat: https://www.ratingsryan.com/2021/12/nielsen-svod-ratings-disney-originals.html De egyébként azt gondolom, hogy a Mandalori egy jó mérce, elvégre az a saját franchise-a. De azt furcsálltam, hogy miért pont az Ahsoka a mérce az Acolyte-nak, amikor van 3 másik sorozat is, ami jobban teljesített?

 

És hogy miért nem? Akkor hadd kérdezzek vissza: mi az ami, garantálja, hogy olyan lesz? Ez pont tipikusan egy olyan franchise, ahol lehetetlen előre megmondani, hogy mi fog osztatlan sikert aratni, és mi lesz megosztó.

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ha az Ahsoka jövője kétségek között lehet a nézettség miatt akkor az Andor miért kapott rögtön berendelést még gyengébb számokkal?

Az Andort eleve 2 évadosra jelentették be, még az 1. évad megjelenése előtt.

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Eleve mintha ez csak Amerika lenne, közben meg Disney+ több mint 100 országban van jelen ha jól tudom. Azért csak nyom az is a latba, hogy világszinten hogy alakulnak a nézettségek.

A többiről nincs adat sajnos. Ugyanakkor a korábbi mozis bevételekből látszik, hogy a SW-nak Amerika a fő piaca, ellenben pl. a Marvellel, ahol a külföldi bevételek aránya sokkal nagyobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney+-on jelenleg két húzónév van: a Star Wars és a Marvel. Ezen kívül minden más eredeti tartalmuk ment a kukába 1-2 évad megélte után. A linkelt oldalt meglestem, az Ahsoka szerintem helytállt más sorozatokkal szemben (pl. a Loki is hasonló számokat hozott, igaz, a fináléját a hírek szerint nagyon sokan látták, az nincs feltűntetve ahogy látom). Bob Iger is azt mondta a legutóbbi negyedéves jelentésében, hogy az Ahsoka sikeres volt. Hogy ezt ki hogyan értelmezi, azt mindenki maga döntse el. Szerintem Filoni projektje jól hozott, bőven a Disney+-os tartalmak felett járt, hiszen a Disney+-on jelenleg ahogy látom, ha nem SW vagy Marvel vagy esetleg egy nemrégi film (pl. Galaxis Őrzői 3 vagy Elementál) jelenik meg, akkor legközelebb akkor értesülhetünk a projektről, ha elkaszálják.

 

Az Acolyte lehet jobb számokat fog hozni, mint az Ahsoka, lehet, hogy rosszabbat. Egyelőre nehéz megtippelni, amikor szinte még a marketing se kezdődött el (és szerintem jövő nyárig el se fog).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

igaz, a fináléját a hírek szerint nagyon sokan látták, az nincs feltűntetve ahogy látom

A Nielsen számok az adott héthez képest 1 hónappal később kerülnek nyilvánosságra, azért nincs még adat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Őszintén nekem azt nincs kedvem kibogarászni, hogy más Disney+ original sorozatokhoz képest hogyan teljesített, de ha valaki nézegetni akarja, itt találtam adatokat: https://www.ratingsryan.com/2021/12/nielsen-svod-ratings-disney-originals.html De egyébként azt gondolom, hogy a Mandalori egy jó mérce, elvégre az a saját franchise-a. De azt furcsálltam, hogy miért pont az Ahsoka a mérce az Acolyte-nak, amikor van 3 másik sorozat is, ami jobban teljesített?

 

És hogy miért nem? Akkor hadd kérdezzek vissza: mi az ami, garantálja, hogy olyan lesz? Ez pont tipikusan egy olyan franchise, ahol lehetetlen előre megmondani, hogy mi fog osztatlan sikert aratni, és mi lesz megosztó.

 

Az Andort eleve 2 évadosra jelentették be, még az 1. évad megjelenése előtt.

 

A többiről nincs adat sajnos. Ugyanakkor a korábbi mozis bevételekből látszik, hogy a SW-nak Amerika a fő piaca, ellenben pl. a Marvellel, ahol a külföldi bevételek aránya sokkal nagyobb.

Ha csak a Disney érát nézem, inkább 50-50% az USA vs Rest of the World. A történet felét az amcsi számok nem mesélik el, így ezek alapján következtetni szerintem épp annyira téves, mintha úgy vennél emeletes házat, hogy csak a földszintet nézed meg.

 

A disney éra mozis alkotásai (bemutatási dátum, USA B.O., Egyéb országok bevétele, Worldwide bevétel)

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha csak a Disney érát nézem, inkább 50-50% az USA vs Rest of the World. A történet felét az amcsi számok nem mesélik el, így ezek alapján következtetni szerintem épp annyira téves, mintha úgy vennél emeletes házat, hogy csak a földszintet nézed meg.

Ahol egy piac kiteszi valaminek a felét, az nekem eléggé "fő piac" Legalábbis nekem a "rest of the world" nem egy olyan egységes massza, hogy azt is egy másik piacnak vegyem, ami meg kiteszi a másik felet. Vannak benne országok ahol nagyon népszerű a SW (Németország, Japán), meg vannak, ahol le sem sz*rják (Kína).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

A disney éra mozis alkotásai (bemutatási dátum, USA B.O., Egyéb országok bevétele, Worldwide bevétel)

A TCW az még bőven Lucas éra. 

 

38 perccel korábban, Yoda József írta:

Legalábbis nekem a "rest of the world" nem egy olyan egységes massza, hogy azt is egy másik piacnak vegyem, ami meg kiteszi a másik felet. Vannak benne országok ahol nagyon népszerű a SW (Németország, Japán), meg vannak, ahol le sem sz*rják (Kína).

A bevétel számít és nem a közeg. Főleg ha ez a "massza" többet hoz, mint az USA. 

 

De ez most miért is fontos az Acolyte szempontjából?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Yoda József írta:

Legalábbis nekem...

De, ha csak nem te vagy a Disney és a Lucasfilm vezetősége egy személyben, akkor az, hogy neked mi mit jelent, ebben az esetben kutyagumit sem ér. Meg igazából minden fotelszakértő jóslata pontosan ezzel egyenértékű. Hisz még a rendes adatokat sem ismerjük, mert a Disney nem dobálózik velük, vagyis itt mindenki csak tippelget, és ahogy @Bomarr oly jól írta, kiolvassák a csontokból azt, amit belelát.

Attack Of The Clones Wisdom GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát akkor végülis visszajutottunk oda, ahonnan indultunk: semmi sem garantált, se az, hogy népszerűbb lesz, mint az Ahsoka, se pedig, hogy kevésbé. Ezt a Disneynél se tudják előre, maximum remélik, hogy sikeres lesz (nyilván amúgy nem adtak volna neki zöld utat)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hátha az Acolyte-nál ismétődik A mandalori sikere.

Ahhoz érzésem szerint kell ebbe a sorozatba majd egy "Grogu". Azért a The Mandalorian szerintem fele annyira lenne sikeres, ha BY nem jelent volna meg. (Amire roppant kíváncsi vagyok, hogy miképp alakult volna a 3. évad "nézettsége", ha Favreau nem hozza össze a Din-Grogu párost egy testvérsorozatban. Vajon akkor is ilyen jó számokat hozott volna? Persze sose tudjuk meg. :))

 

Itt nem tudni, hogy mi lesz. De ezt szinte minden SW sorozatról el lehet mondani. Okosabbak csak akkor leszünk, ha már bőven bennejárunk a marketingbe (mert akkor az előzetesek hypeot generálhatnak, amiről az emberek beszélhetnek) vagy ami még jobb, ha már a sorozat is elkezdődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Yoda József írta:

Na hát akkor végülis visszajutottunk oda, ahonnan indultunk: semmi sem garantált, se az, hogy népszerűbb lesz, mint az Ahsoka, se pedig, hogy kevésbé. Ezt a Disneynél se tudják előre, maximum remélik, hogy sikeres lesz (nyilván amúgy nem adtak volna neki zöld utat)

Az látszik, hogy nagyon megnézik mire költenek. Szóval igen. Ha zöld utat kapott akkor bíznak benne. Én meg abban bízok, hogy hanyagolják az LMBTQKLJKGLKFM vonalat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.