Ugrás a kommentre

1x01 - Aftermath


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként látva hogy itt a sztori meg párbeszédek szintjén simán hozták a TCW szintjét pláne nem értem a Resistance sorozatot. Azaz egész Kaz szerencsétlenkedéseivel annyira más liga volt. Persze rossz értelemben. És én még úgy mondom ezt, hogy egy csomó résszel ott is elvoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy részletesebb interjú, ahol már beszéltek az első részről is. Íme Corbett nyilatkozata a kánon-ütköztetésről: (szabad fordítás)

 

"Elmondhatom, hogy ezen a történetrészen agyaltunk a legtöbbet a pilot készítése közben, az írástól kezdve a produceri munkákon át a vágásokig, mert rengeteg idő elment arra, hogy eldöntsük: miképpen akarjuk bemutatni ezt a sarkalatos pillanatot Dave Filonival és Braddel... Mindent, amit tettünk, okkal történt, és bár nem egyeznek meg 100%-osan, de mindenképpen tisztelegni akartunk az előtt, ami korábban létezett, de ugyanakkor bemutatni ezt az eseményt ebben a történetben egy másfajta megközelítésben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Egyébként látva hogy itt a sztori meg párbeszédek szintjén simán hozták a TCW szintjét pláne nem értem a Resistance sorozatot. Azaz egész Kaz szerencsétlenkedéseivel annyira más liga volt. Persze rossz értelemben. És én még úgy mondom ezt, hogy egy csomó résszel ott is elvoltam.

 

OFF

Itt ráadásul az egyik producer az a nő, aki azt is csinálta.... Ott valószínűleg tényleg a legkisebbek voltak a célközönség. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Utánanéztem, Jennifer Corbett 3 Resistance részt írt: Rebuilding the Resistance, The New World és Rendezvous Point. Mind3 a 2. évadban volt, tkp. ezek voltak azok a részek, ahol komolyan vették a készítők magukat és haladt is a történet. :)

 

OFF vége

 

A látványvilággal és az animáció minőségével nem tudok betelni. A végén lévő beszélgetés a kaminoiak között zseniálisan néz ki. Persze a többi is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

képes volt szabotálni a birodalmi akciót

Ez azért milyen durva. Birodalmi akcióról van szó, miközben még klónok vannak. Eddig a klón katonákat mindig a Köztársasággal kötöttük össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bence1997 írta:

A látványvilággal és az animáció minőségével nem tudok betelni. A végén lévő beszélgetés a kaminoiak között zseniálisan néz ki. Persze a többi is. :)

És ugyanez igaz a hangokra is. Lama Su érzelemmentes, vérprofi, csak az üzletet szem előtt tartó hangjától már az EP2-ben is kirázott a hideg, és ez most sem volt másképp.  A Tarkin és a kaminói közötti diskurzus nagyon erős párbeszéd volt.

 

Érdekes viszont, hogy amikor a klónok hallgatják Palpatine jól ismert államalapító beszédét, az eléggé semmilyenre sikeredett számomra. A Resistance-ben anno a Hux-beszéd levetítésnél libabőrös voltam, ez most azért elmaradt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, misafeco írta:

Nekem tetszett, hogy ezzel is összefonta Filoni a Rebelsszel a sztorit

 

Akinek nem tetszik, annak sem az nem tetszik, hogy összefonta a sztorit a Rebels-szel, hanem, hogy közben magastól tett egy másik kánon műre.

 

6 órával ezelőtt, misafeco írta:

Dee Bradley Baker már eddig is zseniálisan töltötte meg személyiséggel a klónokat, de amit a Bad Batch tagjainál véghezvisz, az valami fenomenális. Simán fel lehet ismerni mindegyik tagot csak a hang alapján, úgy váltogatja a hangszíneket és beszédstílusokat, mint más a zokniját. 

 

Szerintem nem váltogat Ő semmit sem, hanem először felveszik pl. Hunter összes szövegét, utána Wrecker összes szövegét stb. a hangmérnök meg összevágja. Persze azért így is szép teljesítmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Akinek nem tetszik, annak sem az nem tetszik, hogy összefonta a sztorit a Rebels-szel, hanem, hogy közben magastól tett egy másik kánon műre.

Jó, hát ezzel tisztában vagyok, unásig boncolgattátok már egy páran. Az én szempontomból nincs jelentősége.

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem nem váltogat Ő semmit sem, hanem először felveszik pl. Hunter összes szövegét, utána Wrecker összes szövegét stb. a hangmérnök meg összevágja. Persze azért így is szép teljesítmény.

Én is valahogy így képzelem el. Ami nem semmi, hogy a CW 7. évadhoz képest semmit nem változtak a hangok, pedig a felvételek között eltelt egy év.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 minutes ago, misafeco said:

Jó, hát ezzel tisztában vagyok, unásig boncolgattátok már egy páran. Az én szempontomból nincs jelentősége.

De másoknak, mint én, vagy Cupsy számít, mivel olvastuk az adott képregényt, és tudjuk mi lett átírva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

De másoknak, mint én, vagy Cupsy számít, mivel olvastuk az adott képregényt, és tudjuk mi lett átírva. 

Ezt misafeco is tudja és mindenki más, hiszen oldalak szólnak erről. Nem kell külön az orra alá dörgölni, ha nem muszáj. ;) 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áuuu... azaz utolsó két kép azért elég gáz és nem is értem... hogy véletlen baki volna azt kizárnám. Ha a többi jelenetecskét sikerült A Sithek bosszújával kompatibilisan megcsinálni, akkor nem hiszem, hogy valaki ne csekkolta volna a filmet a jelenetek meganimálásánál. Egy full száraz bolygót benézni óceánokkal tarkítottnak az meg kicsit problémás... remélem a Tatooine egyszer nem fog valami nagy tavat vagy tengert kapni (az az egy ami van, épp elég oda, Dűne tenger :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A Marson is voltak tavak, tengerek régebben, lehet, hogy a Tatooine-on is. :) 

 

Tudom, valóban ez alapján a Tatooie-on is lehettek, meg amúgy is a Star Wars tetszés szerint viszonyul a valódi fizikához, így ha a való világban nem lenne példa rá az SW-ben akkor is megléphetnék, ennek ellenére én nem szeretném ha akármelyik ismert bolygó ilyen arculatváltáson menne keresztül, mert valakinek ez a kreatív ötlete támadt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezek a változások több millió éves időskálán értendők. :D 

 

Tudom, attól hogy nem vagyok aktív a Csillagászat topikban, még az ilyen alap dolgokkal bőven tisztában vagyok :)

 

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval az, hogy az Utapau az EPIII-ban száraz volt itt meg teljesen másképp van ábrázolva az hiba.

 

Pláne, hogy ugyanaz az időpillanat van ábrázolva, mindkét esetben, elvileg. Bár ha belegondolok a paradoxont feloldaná, hogy a TBD-s csak egy random jelenet egy másik bolygó megközelítéséről :D

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, misafeco írta:

Nem is olvasom már, te hoztad fel a témát megint. Az eredeti kommentemben még csak nem is utaltam rá.

 

Ez igaz, viszont az eredeti kommentedből az jött le mintha, az lenne a probléma, hogy Filoni összefonta a TBD-t a Rebels-szel, ezért kellett felhoznom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tarkin itt milyen rangban van? Moff vagy még csak admirális? 

Igazából mindkettő. A Birodalmi Haditengerészet kötelékében megmaradt admirálisnak, de Palpatine már kinevezte a Nagyobb Seswenna szektor moffjává. Ebben a szektorban van Tarkin szülőbolygója, az Eriadu is, aminek egyben a kormányzója. Szóval ebben a részben Tarkinnak már három titulusa van: admirális, moff és kormányzó. A nagy moff rangot öt évvel ezután kapja meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.