Ugrás a kommentre

1x01 - Aftermath


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Este megnéztem és nem csalódtam. A képregényeket nem ismerem, így nem is okozott traumát az eleje, de persze, megértem, aki máshogy érez. Nekik kitartást. 

 

Nálam ez a rész 7/10. Tetszett, de nekem nem jött még át. Többször látnom kell, hogy értékelni tudjam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem itt az volt a cél, hogy Hunter és Crosshair ellentéte kiütközzön (parancs követése és megtagadása), amihez mindenképpen a 66-os parancsot akarták felhasználni a chipek miatt. Sok túlélő Jedivel nem süthették el ezt az "elengedem a padawant" dolgot. 

 

Igazából azt a kérdést csak magára a színcserére értettem. :)  De amúgy már miért ne süthetnék? Illetve miért kellene "túlélő" Jedinek lennie? Attól, hogy Hunter elengedne egy tök random padawant, hogy a feszültség meglegyen annak a padawannak még nem kell túlélnie a Jedi tisztogatást, pár nap, hét, hónap múlva rátalálhatnának rohamosztagosok és megölhetnék, elég off-screen is, vagy akár nem is kell vele többet foglalkozni, max. valami háttérinfóban kiadni, hogy hát sajna őt is utolérte a végzete amúgy. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk az is elég nagy pofon lett volna a kánonnak, ha Cal Kestis tűnik fel ebben az időben, hiszen nála is pontosan tudjuk, hol volt é mit csinált a 66-os idején, és nem láttam a környékén a 99-eseket. :) 

Akkor bocsánat, tévedtem. Szerencsére nem én ülök a Lucasfilm Story Group-ban. :D

 

A mondanivalóm lényegén viszont nem változtat. Nem volt rá szükség, hogy pont Kanan és Depa legyen az a két jedi, lehetett volna egy random páros. Persze így növeltek a drámai hatáson, viszont borult az egész kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Whill írta:

A mondanivalóm lényegén viszont nem változtat. Nem volt rá szükség, hogy pont Kanan és Depa legyen az a két jedi, lehetett volna egy random páros. Persze így növeltek a drámai hatáson, viszont borult az egész kánon.

Én oknak azt tudom elképzelni hogy egyszerűen csak fel akarták használni Caleb és Depa modelljét a TCW 7. évadából. :hmm:

Egyszerűbb mint két új modellt létrehozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dei írta:

Én oknak azt tudom elképzelni hogy egyszerűen csak fel akarták használni Caleb és Depa modelljét a TCW 7. évadából. :hmm:

Egyszerűbb mint két új modellt létrehozni.

Vaaaaaaagy... az is lehet, hogy már akkor csinálták ezt a sorozatot és mivel megvoltak a modelljeik, belecsempészték a két jedit a 7. évadba. ;)

 

3 órával ezelőtt, RacerX írta:

Egyébként a Kaminon melyik jedi holttestét viszik a klónok?

Egyelőre még nem tudni. Valahol olvastam, hogy Shaak-Tii. Szegénynek ez már hányadik halála lenne? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire vártam ezt a sorozatot, most eléggé megcsappant az érdeklődésem iránta. A tény, hogy már az első részben semmibe vették a kánon egy fontos darabját (Kanan: Az utolsó Padawan képregény, ami nem mellesleg az egyik kedvencem), rányomta a bélyegét az epizódra. Nem is értem ezt miért kellett. Ráadásul tök súlytalannak éreztem a jelenetet. Ha ezt nem lépik meg, akkor egy egész jó kis nyitásnak mondtam volna, de emellett én sem tudok szó nélkül elmenni. Dühít, mert ha ennyire nem számít a Star Wars irodalom a Lucasfillmnek (vagy Filoninak?), akkor ennyi erővel bármely Legendák sztorit nevezhetnénk kánonnak. Legalábbis olyat ami nem mond ellent valami másnak. Kíváncsi leszek mit fog mondani Dave Filoni erről a dologról.

  • Nem értek egyet 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Inkább ne, mert az egy újabb ellentmondás lenne a kánonnal :D 

Shaak Ti az a Star Warsnak, mint Kenny a South Parknak. Nem lenne itt semmilyen ellentmondás, Shaak Ti mindig meghal, a következő részben pedig újra él. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Ez is simán benne lehet, hisz semmit nem tudunk mi lett velük, plusz a Birodalom igyekezett minden olyan fajjal, és szervezettel leszámolni, aki képes ellene hadsereget kiállítani, márpedig a Kamino pont egy ilyen hely.

Viszont a kaminoiak csak pénzért cserébe csinálnak hadsereget, ideológiai okokból már kevésbé, így nem jelentenek akkora veszélyt - mondjuk ez nyilván változhat, de pont azért, mert a Kamino ilyen közismert, ellenőrizni nem nehéz. Egy csillagromboló Tipoca fölé, egy légió rohamosztagos a folyosókra, aztán jó napot. Nem mondom, hogy a kiirtásuk valamilyen ürüggyel nem lehetséges, de szerintem egy ilyen könnyen ellenőrizhető, viszont galaktikus léptékkel is ismerté vált világot szanaszét lőni a Birodalom korai időszakában erős és gyanús túlkapás lenne. Persze nyilván sok minden függ attól is, hogy a kaminoiak mit lépnek. Ha a klón sereget a Birodalom ellen fordítják, akkor gond nélkül mehet a csillagközi ágyúzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Emlékeim szerint az jóval a 66-os után játszódik, itt meg már Tarkin az új egyenruhában feszít :)

Ez nem hiba, legalábbis itt nem. Ha megnézed az ep3-at, a végén Tarkin ugyanúgy birodalmi stílusú ruhában van, mind itt (egyedül a rangjelzések nem stimmelnek, mert valamiér Lucas már akkor a nagymoff jelzéseket tetette rá).

 

Kicsit még visszakanyarodva Calebre, én azért azt a javára írom a megjelenésének, hogy jobban kötődöm hozzá mint bármilyen Noname Random Jedihez, és például az, aki a mozgóképes SW-ken megy végig, az így lát egyfajta folyamatosságot is Kanan életében. Így, amikor a Rebelsben a Főinkvizítor megkérdi Kanant, mit mondott neki utoljára a mestere, a nézőnek van mire visszaemlékeznie. És magamon például úgy vettem észre, hogy a filmek, sorozatok nézése közben kevésbé emlékszem vissza írott/rajzolt anyagokra, mint más filmekre és sorozatokra. Plusz valószínóleg szignifikánsabban többen vannak azok, akik a sorozatból ismerik meg ezt a sztorit, mint azok, akik képregényből.

Ezzel persze nem védeni próbálom a változtatást, csak azt találgatom, hogy mi állhat a döntés mögött és miért nem zavar olyan sok embert, illetve milyen előnyei lehetnek ennek a változtatásnak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy erős 8/10-re értékelném a nyitó epizódot. Kicsit sajnálom, hogy a trailerek elég sok mindent lelőttek belőle, de azért volt újdonság is bőven. A 70 perc elröppent, nem unatkoztam egy percet sem.

 

A 66-os parancsra számítottam, de Calebre és mesterére nem. Nekem tetszett, hogy ezzel is összefonta Filoni a Rebelsszel a sztorit (és még temérdek cameóra van kilátás, főleg a Clone Warsból). Crosshair a várakozásoknak megfelelően átállt a Birodalom oldalára, a chipes dolgot elegánsan oldották meg. Van egy olyan érzésem, hogy fog még ő segíteni a Bad Batchnek, simán megtörténhet, hogy eltávolítják a chipjét. Mást is emlékeztet a stílusa Cad Bane-re? Még a fogpiszkáló is stimmel.

sTrg54.jpg

Tarkin még mindig egy rohadék, az meg külön vicc, hogy a Birodalom-Köztársaság különbségre hivatkozva mondja le a további klónokra a szerződést, amikor teljesen nyilvánvaló, hogy az egyik a másik jogutódja. Ebből lesz még konfliktus, és nem a kaminoiak győzelmére tippelnék. Az "éles" tréning jópofa volt, nem számított az öreg arra, hogy ilyen simán leverik az ellent. Azt azért mutatja, hogy a játékszabályok megváltoztak, nem lesz egy sétagalopp távoltartani maguktól a birodalmiakat. Kelleni fog a kreativitás.

ANaYcQ.jpg

Dee Bradley Baker már eddig is zseniálisan töltötte meg személyiséggel a klónokat, de amit a Bad Batch tagjainál véghezvisz, az valami fenomenális. Simán fel lehet ismerni mindegyik tagot csak a hang alapján, úgy váltogatja a hangszíneket és beszédstílusokat, mint más a zokniját. Szüksége is van rá, mert Omegát leszámítva minden fontosabb szereplőt ő visz. Ha már Omega, kíváncsian várom, hogy mi derül még ki vele kapcsolatba. Azt ugye már biztosan tudjuk, hogy ő is egy kaminói klón, de vajon mi célból hozták létre, és milyen különleges képessége lehet? Páran már felvetettétek az erőérzékenységet, szerintem is logikus lépés lenne, ha már a Jedik szerepe a sorozatban az ismert okokból meglehetősen limitált a 66-os parancs után. Az biztos, hogy a harci képességei kivételesek, hát még ha elkezdik képezni.

BdOk3g.jpg

Biztos vagyok benne, hogy ez csak a bemelegítés volt, így tűkön ülve várom a folytatást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, misafeco írta:

Ha már Omega, kíváncsian várom, hogy mi derül még ki vele kapcsolatba. Azt ugye már biztosan tudjuk, hogy ő is egy kaminói klón, de vajon mi célból hozták létre, és milyen különleges képessége lehet? Páran már felvetettétek az erőérzékenységet, szerintem is logikus lépés lenne, ha már a Jedik szerepe a sorozatban az ismert okokból meglehetősen limitált a 66-os parancs után.

Nekem egyértelmű, hogy Omega erőérzékeny. Több dolog is erre utal: megsejt dolgokat, mielőtt azok megtörténnének, pl. a végén a hangárban már azelőtt mondja, hogy Crosshairre nem kell sokat várni, mielőtt kinyílna az ajtó a túloldalon, plusz volt még korábban valami, de hirtelen nem jut eszembe. Valamint mivel ő is "hibás" klón de egyértelmű, hogy nem katonának szánták, hiszen nőnemű, akkor az erőérzékenység lehet az ő különleges képessége. Most már csak az a kérdés, hogy miért hozták őt létre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég én is letudtam ezt a részt. Már a bejelentése óta úgy voltam a sorival hogy nehezen fog érdekelni de estefelé mégis úgy döntöttem hogy a vagány akciózgatások lehetősége miatt mégis adok neki egy esélyt. Nem bántam meg a döntésemet mert nagyon bejött a premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az jutott még eszembe, hogy a képregényben gyakorlatilag egy flashback formájában emlékszik vissza Kanan a múlt eseményeire. Mi van, ha az őt ért trauma valamelyest módosította az emlékeit? :hmm: A valóságban is van ilyen. Tudom, erőltetett, de vérszegény magyarázatnak elmegy. Persze ez ugyanúgy megkérdőjelezi a képregény hitelességét a Kánont illetően...

Minden ilyet a PTSD-vel próbálunk magyarázni :D

alapvetően még hajlanék is rá, lévén a képregény sokkal drámaibb, ami jól szemléltethetné mekkora árulásnak érezte Kanan ezt az egészet. De ő is és Ahsoka is Jedi. Nehogy már csak erre ne emlékezzenek jól, mikor mindkettő későbbi életét ez határozza meg.

 

Én szimplán eltüntettem a kánon képregényeim közül ezt a két kötetet. Ahogy az Ahsoka könyvben lévő visszaemlékezéseket sem olvasom újra többé.

 

8 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Kíváncsi leszek mit fog mondani Dave Filoni erről a dologról.

Semmit. Leginkább. Most ő ott Lucas szellemi örököse. És tudjuk a mester hogy viszonyult az EU-hoz. Filoni sajnos ezt viszi tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

valószínóleg szignifikánsabban többen vannak azok, akik a sorozatból ismerik meg ezt a sztorit, mint azok, akik képregényből.

De akkor ne az legyen a marketing, hogy minden egységes, szintezés nélkül, mert ennyi erővel nem kell több regényt/képregényt venni. Ha később bármikor áthúzhatja egy mozgókép. Mert ez a lépés a mindent megvevőkkel szemben árulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.