Ugrás a kommentre

1x01 - Aftermath


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

47 perccel korábban, Iqvi írta:

Mondhatni szereti gyűjteni a rangokat.:D

Szerintem valahol ez is megmutatja, milyen zsarnoki/korrupt módon működik a Birodalom (már most, pár naposan). Ha valahová oda kell tenni egy csókost, hogy az élvezhesse a hatalmat, de a törvények ezt nem engedik, kreálnak neki egy titulust, és máris mehet a haver a helyére törvényes keretek között. Bár az önmagában még nem fura, hogy a birodalmi politikai karban moff-ként, a saját világán meg kormányzóként működik, ez a Köztársaságban sem volt másképpen. Például Bail Organa a köztársasági politikai karban az Alderaan szenátora, míg a saját világán az Alderaan helytartója volt.

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A történeteket itt is megírod majd a guide szekcióba? 

Már meg is tettem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Dzséjt said:

Szerintem valahol ez is megmutatja, milyen zsarnoki/korrupt módon működik a Birodalom (már most, pár naposan). Ha valahová oda kell tenni egy csókost, hogy az élvezhesse a hatalmat, de a törvények ezt nem engedik, kreálnak neki egy titulust, és máris mehet a haver a helyére törvényes keretek között.

Még jó, hogy ilyen a valóságban sosem fordulhat elő. Ugye?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 04. - 11:51, Yoda József írta:

tetszik, hogy megtartották a TCW narrációt

Ez csak ennél a résznél volt, többet nem lesz. 

 

2021. 05. 05. - 11:51, Whill írta:

viszont borult az egész kánon.

Azért ne túlozzunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy ilyen döntés megkérdőjelezi a többi nem mozgóképes alkotás létjogosultságát is. Ez azt sugallja, hogy amit a regényekben, kéoregényekben leírnak, az nincs kőbe vésve, felülírható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért ne túlozzunk. :) 

Lehet, hogy ez az eset önmagában nem borítja, de teremt egy olyan precedenst, amitől kezdve bárki bármikor felülírhat kánon műveket, ez pedig szerintem már kimeríti a "borítás" fogalmát. :D

 

De mindegy, én már túltettem magam ezen, inkább a jóra koncentrálok és várom a következő részt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 minutes ago, Ody Mandrell said:

Az egész kánon nem borult, max. egy része. 

Ez igaz, de egy sarkalatos eseményt írtak át, és Yoda József remekül megfogalmazta, hogy ezentúl végül is miért vannak nem mozgóképes Kánon tartalmak, amikor Filoni, vagy bárki akit elkapott a Filoni szellem bármikor kénye kedve szerint átírhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Azért egy ilyen döntés megkérdőjelezi a többi nem mozgóképes alkotás létjogosultságát is. Ez azt sugallja, hogy amit a regényekben, kéoregényekben leírnak, az nincs kőbe vésve, felülírható.

Majd ha megtörténik elmondhatjuk, hogy borult az egész kánon. Addig szerintem nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is van egy egyértelmű szándék arra hogy egységet képezzen a kánon, viszont látható hogy akár felül is irhatók a kevésbé népszerű médiumokban keletkezett művek. Hogy ez most egy ritka kivétel volt vagy egy trend része azt az idő dönti el. 

Mindenesetre van olyan korszak amelyet kifejezetten a regények és a képregények épitenek fel a kánon belül (High Republic). Ezért úgy csinálni mintha ezek nem számitanának erős sarkitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Továbbra is van egy egyértelmű szándék arra hogy egységet képezzen a kánon, viszont látható hogy akár felül is irhatók a kevésbé népszerű médiumokban keletkezett művek. Hogy ez most egy ritka kivétel volt vagy egy trend része azt az idő dönti el. 

Mindenesetre van olyan korszak amelyet kifejezetten a regények és a képregények épitenek fel a kánon belül (High Republic). Ezért úgy csinálni mintha ezek nem számitanának erős sarkitás.

Meglátjuk, hogy a The Acolyte menyire fog igazodni hozzá :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Meglátjuk, hogy a The Acolyte menyire fog igazodni hozzá :D

Tippre én azt mondanám, hogy egyértelműen fog. A saját dolgukat megkönnyitették azzal, hogy időben eléggé máshol játszódik. Az Acolyte és a mostani HR projekt között van egy komoly időugrás igy konkrét jelenetek átirása nem valószinü.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nagyon betalált! Ízig vérig TCW! Többet adott, mint amit hittem, hogy adni tud! Caleb Dume, Depa Billaba, nagyon klassz volt látni őket!

Kerülöm a képregényeket, így egy csepp keserűség sincs bennem. Megúsztam.

De, Kamino, AZ (a droid) , Saw, Tarkin és alapból ,hogy látjuk, hogy mennek a dolgok a 66-os után, óriási dolog!

Erős nyitány, csak így tovább! Örülök, hogy van ez a sori!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor tavaly véget ért a TCW ott egy olyan magas színvonalat mutattak nekünk, mind az animáció, mind a történetmesélés tekintetében, hogy az a standard egy teljesen új dimenzióba emelte ezt az animációs formátumot a SW világán belül. Eddig is sokan tudtuk, hogy milyen lehetőségek és értékek rejlenek ezekben a sorozatokban, de a TCW fináléra olyanok is felkapták a fejüket, akik csak felületesen ismerik ezt az univerzumot (a környezetemben legalábbis ezt tapasztaltam). Azt a minőséget visszaadni, helyenként még túl is szárnyalni már önmagában egy komoly elismerés a TBB számára, ezzel a szériával pedig úgy érzem, hogy egy újabb mérföldkőhöz érkezett el a Lucasfilm animációs részlege.
Dramaturgiai szempontból a még az AotC-ben elindított konfliktus csúcspontja és egyben a TCW emlékezetes záróakkordja is a háború befejezéséhez és a 66-os parancshoz köthető. Azt az eseménysort elsősorban a jedik szempontjából igen szívbemarkoló módon láthattuk már a RotS-ben, illetve egy sokkal intimebb, személyesebb nézőpontból a TCW fináléjában. Azonban mindkét esetben kihangsúlyozva az esemény drámaiságát és egyben egyfajta korszakhatárként is működő jelentőségét, a pillanat totalitásában mutatták be a történésket. Viszont legalább ennyire izgalmas és érdekes helyzetet teremet a csúcspont után következő utóhatás!

 

Először azzal kezdeném, hogy úgy álltam neki ennek az epizódnak, hogy előtte megtekintettem a BB előző szereplését, még a TCW záróévadából. Abban a történetszálban ugyan egyértelműen Rex volt a középpontban még Echo megmentése is leginkább a százados személyes küzdelme volt (a veszteség, a felelősség, az összetartozás keveredése némi bűntudattal). Abban a történetben a 99-es osztag tagjai egyfajta ellentétpárul szolgáltak a fókuszban lévő Rexhez képest. Nem mintakatonák, sokszor tiszteletlenek, a saját útjukat járják és kiefejezetten kívülállókként vannak érzékeltetve, mintha kissé le is néznék a hagyományos klónokat. Számomra eleinte nem igazán voltak szimpatikusak. 
Ebben a pilotban viszont minden megváltozott. Itt már egyértelműen rajtuk volt a fókusz és az a tény, hogy az eseményeket rajtuk keresztül ismerhetjük meg az egy olyan egyedi nézőpontot adott - úgy érzem nem csak a 66-os parancshoz, hanem az egész korszakhoz - ami egy egészen zseniális húzása volt a készítőknek. Visszatérnék egy kicsit Rex-hez a tavalyi fináléból. Amíg a RotS nézőpontja túl általános, túl távoli, addig Rex megélése a klónok átfordulása kapcsán túl személyes. A Bad Batch tagjai ugyan klónok, ugyan ők is közülük valók, testvérek, de ezzel együtt mégis kívülállónak számítottak és van egyfajta távolságtartás bennük. Az egész klón létnek az egyediség hiánya, az egyformaság, a másolat lét a kvintesszenciája. Erre tettek erőfeszítéseket, hogy mégis egyedivé, emberivé tegyék őket a TCW-ben, akár egy frizurával, vagy tetoválással, de ne folyton ugyanazokat az arcokat lássuk. Na a BB ezzel végletesen szembe megy, ők egyszerre klónok, de mégis kirívóan különböznek a többiektől, egyszerre vannak kint és bent, ezt az egyedi élményt adták át velük és sikerült a klónok sorsán még egyet csavarni ezzel az osztaggal, ami ne feledjük úgy indult, hogy megismerük 99-et a 3. évadban és az ott felvetett problémakörhöz (hibás klón) is milyen mélységet tudtak adni!
A kívülállást pedig nem csak a kinézetükkel, a furcsaságukkal érzékeltették, hanem ez egy plusz réteget nyert a biochippel. Ugyan Crosshair példáján látjuk, hogy ők sem mindannyian tudtak teljes mértékben mentesülni a hatása alól, de ennél érzékeletesebben nem is mutathatták volna be, hogy ők nem ugyanolyanok, mint a többiek. Szóval rajtuk keresztül egyszerre egy belső perspektívát is kaptunk a 66-os parancs körüli drámáról, akik közvetlenül a frontvonalban találják szemben magukat a történelem sodrásával, viszont ez egyszerre egy távolságtartó, külső nézőpont is, amiben helyet kap rögtön egy nézeteltérés is az események kibontakozásáról, de erről majd még később.

 

Amiért én mindenképpen a TCW teljesértékű örökösének tartom ezt a sorozatot, az nem feltétlenül a stílus, vagy az alkotói gárda, hanem a történetmesélés. A TCW egyrészt a háborúról szólt, a galaxisról, ahogy a háborúra reagál és ennek kis szeleteit mutatták be, amelyeken keresztül egy képet kaptunk, hogy milyen különböző hatásai vannak ennek a konfliktusnak egyes szektorokra, bolygókra, személyekre és milyen újabb konfliktusokat generálhat ez. A sorozat főszereplői azonban kimondatlanul is klónok voltak. Ugyan a jedik mellett általában csak kiegészítő szerepet töltöttek be (ha a korszakra gondolok, nekem is először Ahsoka ugrik be, mondjuk csak utána Rex), de a háború legfontosabb tartozékai ők voltak. Nem is a harcértékük okán, hanem amiatt ahogy bemutatták őket.
Kifejezetten a filmekre szorítkozva egy csapat névetelen, jellem és sors nélküli katonát láttunk akik nem is igazi embereknek tűntek, hanem amolyan intelligensebb és önállóbb droidoknak. Azokat a fehér páncélokat a TCW töltötte meg élettel, az egész 66-os parancs körüli dráma, ahogy a RotS-ben bemutatták csak a jedik drámája, Filoni azonban úgy csavarta meg a történetet és adott hozzá újabb rétegeket, hogy az a jelenetsor legalább annyira a kivégzők drámája is, mint az áldozatoké. Ebben az epizódban megint azt az ábrázolásmódot éreztem, ahogy korábban láttam a klónokat, jellegtelen, mindenféle egyediséget nélkülöző masszaként. Ahogy éljenezték Palpatinet, ahogy szenvtelen végrehajtói lettek az új rendnek (kihangsúlyoznám azt a jelenetet, amikor eltolnak egy halott jedit és az egyik klón csak úgy lazán felveszi a kardját - ez valami félelmetes volt, ahogy a korábban szeretett és hősként féltett katonákat most egy ilyen hideg, gonosz szerepben látjuk) ismét az intelligens droidokat láttam, akik követik a "programozásuk". Ugyan nem ők alkotják majd a jövőbeni rohamosztagokat, de itt olyan érzésem volt, hogy ez már egy másik hadsereg, nem csak nevében, hanem az egésznek a jellege olyan különböző a Köztársaságtól (erre játszott rá a harci szimuláció is). Lehet a jövőben találkozunk majd árnyaltabb klón-ábrázolásokkal is, de nagyon kíváncsi leszek, hogy bontják ki a továbbiakben ezt a részét a sorozatnak.
A klónok bemutatása pedig nagyon illett a felszín alatt megbúvó stílusváltáshoz is, valahogy a Birodalom korszakához sokkal jobban passzol ez a kép, ahol nincs szükség az unikalitásra, hanem a mindent felülíró engedelmesség az elvárás. A Bad Batch tagjai pedig nem csak szökevényekként, hanem egy nagy haború utáni exkatonákként is egy teljesen új helyzetben találhatják magukat, ahol szintén kívülállókként kell megtalálniuk a helyüket egy megváltozott világban.

 

Az egész epizód stílusa, hangulata nagyon erre az átmenetre lett hangolva. Gyakorlatilag egy klasszikus felállásból indítunk, klónok a droidok ellen, láthatunk egy mestert és egy padawant is, majd az epizód végén már Tarkin és a Birodalom vasmarka készül lecsapni. Eleve az, hogy birodalmiak vannak a Kaminón annyira szürreálisan hat, de itt megint megdicsérném a sorozat képi ábrázolását, hogy mennyire szimbolikusan hat a letakarva eltolt jedi és később a katonás rendben bemasírozó Tarkin. Ennél érzékletesebben nem is lehetett volna bemutatni az átmenetet. 
Tovább erősítette ezt az átmeneti érzést, hogy rögtön az első akcióval egy renegát csoportot kellett célba venni és azért azt érzékelhettük, hogy Palpatine ugyan bejelenthette a változásakot, de a viszonyok itt még nem szilárdultak meg. Nagyon izgalmas lesz látni ezt több perspektívából, mert itt ez az egész leginkább csak a hátteréül szolgált a csapaton belüli törésnek. 

 

Az osztag tagjai a karakterüket tekintve továbbra is eléggé egysíkuak. Leginkább Hunteren éreztem, hogy egy kissé kibújt ebből a megszokott szerepéből, ahol elég volt keményen nézni és szenvtelen precizitással végrehajtania az akciókat, hanem konfliktust kellett vállalnia, megtenni egy értékválasztást. Nem azt mondom, hogy mondjuk Echo nem fordult volna szembe a Birodalommal, de Hunter a csapat vezére, a többiek arra mozdulnak, amerre ő és itt egyértelműen az ő vállára lett helyezve az súly, hogy felvállalja ezt a konfliktust a Birodalommal. Ezt nagyon jó volt látni, titkon reménykedek benne, hogy Hunter személyében legalább egy annyira izgalmas és emlékezetes klónt kaphatunk, mint mondjuk Rex, vagy Fives volt a TCW-ben, ott van benne a potenciál, hogy igazán karizmatikus vezetővé váljon. Biztos vagyok benne, hogy a többieknek is meglesz a fejlődési lehetősége és látjuk őket is olyan helyzetekben, ami hozzáad a karakterükhöz, persze leginkább Echora leszek kíváncsi. A 7. évados történetszál nagy ajándéka volt az ő visszatérése a képbe és itt jó volt látni, hogy tökéletesen beilleszkedett a csapatba és azért emlékeztetett a régi önmagára is. 
Crosshair volt szerintem az epizód sztárja! A korábbi szereplése kapcsán egy ilyen végtelenül cinikus, rideg, nemtörődöm figurának látszott. Sokáig az volt az érzésem, hogy úgy vezetik fel a csapaton belüli törésvonalat, hogy Crosshair csak úgy szembefordul velük (bár sejteni lehett már az igazságot Caleb üldözése közben is). Elsőre nem annyira tetszett, hogy végül nála is a biochipre hozták ki az átállását, de miután aludtam rá egyet úgy vagyok vele, hogy ez lehetőséget ad, akár egy újabb megváltás történetre (amit Ahsoka adott meg Rexnek a 7. évad végén), vagy akár egy még komolyabb bukásra, ha Crosshair időközben annyira a Birodalom felé sodródik, hogy annak ellenére sem tudják már visszaállítani, ha esetleg valahogy a biochip kiváltotta hatást semlegesíteni tudnák is. 
Omega egyelőre nagy rejtély számomra, nem is próbálnék találgatásokba bocsátkozni a kilétét illetően. Azt mindenképpen a javára írom, hogy nem volt idegesítő, pedig a gyerekszereplőket általában nem nagyon kedvelem. Ami azonban a sorozat legizgalmasabb rejtélyét szolgálhatja, hogy ki is ő és mi a szerepe a történetben. Az, hogy a kaminói nő segített nekik a szökésben, úgy hogy közben ott van a Birodalom a sarkukban egyrészt valami hátsó szándékot feltételez (már ha nem puszta szívjóságból tette), viszont, ha személy szerint Omega kifejezetten fontos lenne a számukra, akkor nem tudom, miért nem vigyáztak rá jobban. Annak biztosan nem örülnék, ha mondjuk Palpatine klónja lenne, remélem ennél kreatívabb ötletek is eszébe jutnak a készítőknek, de kíváncsian várom, hogy mi lesz a sorsa. 

 

Számomra nagyon impresszív kezdés volt ez a nyitány. Láthattuk a nagy események "utórengéseit", ami önmagában különleges volt és egy olyan egyedi nézőpontból tekinthettük rá az éppen formálódó Birodalomra, ami zseniálisan tisztelgett az előd sorozat előtt. Kellően mozgalmas és baromi látványos epizód volt, igazából már megszokhattuk a TCW 7. évad után, hogy ilyen jól néz ki az animáció, mind az akciók, mind a karaktermodellek terén, de nem győzöm dícsérni őket, hatalmas utat tettek meg a kezdeti "baltával faragott" próbálkozások után, az esztétikai szempontohoz pedig hozzáadnám azt is, hogy a kompozíciókat tekintve is mennyire jó snittek vannak benne.
Amiről még itt a végén röviden szót ejtenék az a kánon-Kanan (bocsánat a szóviccért) botrány, ami felmerült az epizód kapcsán. Az mindenképpen érzékelhető, hogyha kimondatlanul is, de van egyfajta hierarchia (kánonszintnek azért nem mondanám) a megjelent művek között és a mozgóképes tartalmak adott esetben ellentmondhatnak egy regénynek, képregénynek. Ezáltal nyilván sérül a kánonnak az összekötő integritása, illetve a minden egyformán számít vezérelve. Ezzel mindenképpen kezdeniük kellene valamit, vagy elengedni a minden számít formulát, vagy kidolgozni egy protkollt az ilyen összeegyeztetésekre. Azért én nem temetném teljesen a kánont, mivel ahogy egyre nagyobbra duzzad a Disney érában a SW univerzum, eddig kisebb kisiklásoktól eltekintve jól tartják egyben az egészet és működnek a keresztbe utalások, hivatkozások, szerepeltetések is. 
Az epizód élvezeti értékéből nekem ez a kis intermezzo semmit nem vett el, mivel nem ismertem az eredeti, képregényes változatot, ha itt nem olvasok róla, akkor teljesen elment volna mellettem ez a sztori. Én örülök is neki, hogy Kanan/Caleb bekerült ebbe a történetbe, egy ismert arccal sokkal jobban működött az  a jelenet ott az elején, így számomra sokkal jobban működött az azonosulási pont, könneybben bele tudtam helyezkeni abba a jelenetbe az elején, hogy nem egy noname jedit és a mesterét támadják meg, hanem egy általam ismert és szeretett arcot, így komolyabb súlya is volt Hunter tettének, mivel Kananon keresztül a galaxisban beinduló eseményeknek, bizonyos szempontból ő volt a katalizátora. Aki eredetileg másképp ismerte ezt a történetet annál ez nyilvánvalóan nem működött, de nekem tetszett így. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most hogy végigértem kommenteken, még egy vigasztalást engedjetek meg akik sérültetek! Persze magamból indulok ki, szóval lehet, hogy lesöpritek. Van ugye a Maul Dathomir fia képregény. Kivételes darab, ezt az egyet olvastam, sőt meg is van keményfedelesben. De ha kapnhatnék egy 3-4 részes történetszálat, ami azon alapszik, tcw minőségben, akár kánont megváltoztatva, örömmel hajítanám a polcról, az alsógatyák alá a fiókba. Nekem a star wars elsősorban, audiovizuális élmény, mindig is az lesz. Számomra felülíródik és automatikusan jobb minőségű kánonrésszé válik ha ilyen eset van. Fogadjátok el a felülírásokat, nem is ez az első eset. Zahn trilógiája is legenda immár. Ez van, és persze ne sűrüsödjön, de lesz is még ilyen. 

Más:

@Darth Sky Honnan vannak ezek az animációs ep3 snittek? 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hát hogy figyelted Te a részt? :D 

Jesszus, de gáz vagyok. A narráció alatt. Asszem a hatása alatt lehettem valaminek..Akkor viszont elmondható, hogy jól sikerült. Kvázi tudat alatt zajlott minden. Azt hittem nekem ugranak be ep3-as hangulatok..

Szép volt! :clap:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nekem nagyon bántotta a szemem, az a Kamino bolygókörüli védelme, ami sehol nem volt, pedig még ki sem hirdették a Birodalmat. Sehol egy Venator, se a bolygó körül elvétve, se a város körül. Persze dicséretes, hogy végre mutattak V-wing vadászokat, mint légköri járőrhajók, de engem ez nagyon zavart. 
Nem sok dologba lehet belekötni, de ez engem kb. annyira zavart, mint titeket a kánon átirás... :( 

 

Értem én, hogy vége lett a klón háborúnak, viszont amikor a Bad Batch megérkezett a Kamino-ra, akkor még Galaktikus Köztársaság volt, nem birodalom. Akkor még javában dúlt a 66-os parancs utóhatása(remélem jól fogalmaztam). 

 

Ami viszont szivbemarkoló volt, az Billaba mester halálkiáltása. Az egész Jedi rend fájdalma érződött az utolsó kiáltásából, ahogyan elárulták őket, a klónok, akiket nagyon sok jedi barátként tisztelt.

 Érző emberi lényekként bántak a jedik a klónokkal. Megvolt az a fajta bizalom a jedi tábornokok és klónjai között(Tisztjeit is belesorolva), ami nem alakul ki olyan hamar, hanem csatáról csatára, először a bajtársiasság alakult ki köztük, aztán szépen lassan átformálódott teljes értékű bizalommá, és egyetlen paranccsal szétzúzták ezt a mély kapcsolatot köztük.  

Lényegében a 66-os parancs által, a klónokból is szinte lélek nélküli droidok lettek. 
Az inhibitor chip meggátolta őket a szabad gondolkodásban. Elvesztették az addig megszokott viselkedésüket, személyiségüket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ami nekem nagyon bántotta a szemem, az a Kamino bolygókörüli védelme, ami sehol nem volt, pedig még ki sem hirdették a Birodalmat. Sehol egy Venator, se a bolygó körül elvétve, se a város körül. Persze dicséretes, hogy végre mutattak V-wing vadászokat, mint légköri járőrhajók, de engem ez nagyon zavart. 

Lehettek Venatorok a Kamino takarásában vagy bárhol a rendszerben. Nem feltétlen kell bolygókörüli pályán állniuk. Sőt akár a vízszín fölött is lebeghettek. De amúgy teljesen felesleges. A háború lényegében véget ért az utapaui csatával, miután Obi-Wan megölte Grievoust. Azóta viszont már eltelt elég sok idő és jól tudjuk, hogy miközben Palpatine a Szenátusban beszélt, Darth Vader éppen kardélre hányta a szeparatista vezérkar tagjait. Szóval minek védeni? Ki támadná meg? A szeparatistáknak már vége, ahogy a háborúnak is. Ráadásul, Kaminót csak akkor támadnák meg, ha Darth Sidious erre engedélyt adna. Ha el akarta volna dózeroltatni a bolygót, a háború bármelyik pontján megtehette volna.

Ne feledjük, hogy ez egy látszatháború, és a látszatra ezen a ponton már semmi szükség.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.