Ugrás a kommentre

1x06 - Decommissioned


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x06 - Convergence
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x06 - Decommissioned

Nem lett igazam, maradtak az Ord Mantellen a srácok. Most már tuti, hogy Wrecker feje gondot fog okozni. Úgy képzelem, hogy még lesz legalább 1 alkalom, amikor beveri a fejét és akkor kattan át teljesen. Trace és Rafa feltűnése ha objektíven nézem pozitívum a TCW kapcsolódás miatt, bár én személy szerint annyira nem vagyok oda értük, gondolom általuk jön Ahsoka, ahogy a rész végéből sejthető. Feltételezem Wrecker pont akkor fog bekattanni amikor Ahsoka a környéken lesz vagy az is lehet, hogy maga Ahsoka feltűnése lesz az indikátor és nem még egy fejsérülés, mint azt feljebb írtam.

Omegának úgy látszik még sem megy minden kapásból, ennek örülök, mert továbbra is remélem, hogy nem Erőérzékeny.

Wrecker fejsérülésével kapcsolatos haladás és Ahsoka (feltételezhetően) feltűnése miatt valójában nem teljesen illik rá a filler jelző, nekem összességében mégis ilyen hatást kelt a rész.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rafa "he" -ként hivatkozott a rész végén feltűnő alakra. Szerintem Rex lesz az, így jöhet a képbe Ahsoka is, ahol aztán Wrecker elszabadulhat. Persze jó kérdés, hogy Rex és Ahsoka mennyi ideig vannak együtt az ostrom óta, hiszen Ahsoka egy idő után a Raadan köt ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó párhuzam volt Wrecker "Good soldiers follow orders", és az egyik B1-es droidnak az "Orders are orders" mondata. Lényegében a klónok sem mások a 66-os után mint droidok akik követik a parancsot mert az parancs és kész, nem kérdeznek semmit.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Rafa "he" -ként hivatkozott a rész végén feltűnő alakra.

 

Valóban, efelett elsiklottam. Ha jól emlékszem Rafáék nem találkoztak Rex-szel a TCW-ben, persze Ahsoka off-screen bemutathatta őket egymásnak, de ha már off-screen dolgokkal operálnak akkor már azt is el tudom képzelni, hogy egy 3. személy (Organa?) lesz akire nem gondolunk.

 

20 perccel korábban, Bence1997 írta:

Persze jó kérdés, hogy Rex és Ahsoka mennyi ideig vannak együtt az ostrom óta, hiszen Ahsoka egy idő után a Raadan köt ki. :)

 

Nem muszáj egy helyen lenniük, elég ha üzenetet váltanak és találkoznak a megadott helyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Valóban, efelett elsiklottam. Ha jól emlékszem Rafáék nem találkoztak Rex-szel a TCW-ben, persze Ahsoka off-screen bemutathatta őket egymásnak, de ha már off-screen dolgokkal operálnak akkor már azt is el tudom képzelni, hogy egy 3. személy (Organa?) lesz akire nem gondolunk.

 

Nekem is Organa jutott eszembe :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Valóban, efelett elsiklottam. Ha jól emlékszem Rafáék nem találkoztak Rex-szel a TCW-ben, persze Ahsoka off-screen bemutathatta őket egymásnak, de ha már off-screen dolgokkal operálnak akkor már azt is el tudom képzelni, hogy egy 3. személy (Organa?) lesz akire nem gondolunk.

Igen, Organa is esélyes lehet. Az első gondolatom amúgy ő volt, utána jött Rex is. :)

 

Jó poén volt ebben a részben. :D

"Is there an echo in here?"

"Yes"

"What?"

"I'm Echo."

:lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neee, megint ez a két nő. Azt hinné az ember, nem látjuk őket többet, a leggyengébb story szál volt, a 7. évadban, az övék. 

Éljenek a rövid részek, épphogy megvolt a 20 perces játékidő.....     :roll:    Mondjuk ha ennyire semmilyen részeket adnak le, akkor nem is kell hosszú rész. 

 

Pár szó arról, mit is láttunk, röviden. 

 

Wrecker chipje aktiválódott egy rövid időre, de ki is ütötte pár percre. Igy nem történt baj, még. Sajnos a mai rész után körvonalazódik, hogy nem beteggé fogja tenni, hanem csak szimplán aktiválódni fog, és akkor a lehető legkiszámithatóbb irányba halad az ő története.  


Mivel elbukták a küldetést, Cid néninél már csak 50%-os hatékonyságúak. Van esély rá, hogy elárulja őket, igazából még lehet jót is tenne a sorozatnak, ha elárulná a BB-t.  

A rész végén meg valakihez beszéltek, igy megint lehet találgatni, mint a múlt heti rész végén is. Vajon kinek jelentett Fennec, és kihez beszélt a testvérpár. 

 

Ennyi.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos a másik topicban esett diskurzusról (fő vonal stb) annyit, hogy láthattam a B1-es és Super Battle droidok beolvasztását. Sose hittem volna, hogy látom.

Tehát az amúgy is izgalmas kis kaland -Rafaékkal Ahsoka ismerőseivel- keretbe rakott egy dolgot ami egy érát is keretbe rakott egyben.

Láthattuk a szeparatista seregek droidjait születni a Geonosison és láthattuk a halálukat a Kessel-en. Nekem bőven elég egy ilyen fővonali dolog.

Élmény volt , komolyan!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt! Úgy indult, hogy nem lesz túl érdekes, aztán viszont nagyon beindult.

 

Az újabb megbízás egy taktikai droid fejének megszerzése. Háááát...ok. Fene a gusztusát aki megrendelte. :D Cid és a két alkoholista vendége nagyon jófejek, csípem őket. :DEzután jött Corellia, mely helyszín felbukkanásának nagyon örültem, eszméletlen jól nézett ki, igazi Solo feelinget árasztott. Az akció első rangú volt, aztán feltűnt a semmiből Rafa és Trace Martez, amint a taktikai droid fejét akarják megszerezni. Itt már biztos voltam benne, hogy Ahsoka van a háttérben ami a végén be is bizonyosodott. :) 

Omega tovább fejlődik, viszont Wrecker állapota az újabb fejet ért ütés hatására egyre romlik. Itt már majdnem dominánssá vált a chip működése, ami szerintem csak idő kérdése, mikor veszi át a hatalmat Wrecker elméje felett. 

Kérdés mit szól majd Cid az elmaradt zsákmányhoz, és mihez kezd Ahsoka a Bad Batch-el? Nagy valószínűség szerint rajta keresztül jön majd be a képbe Rex.

 

Mindenesetre továbbra is remekül építik a sztoriszálat! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Omegának úgy látszik még sem megy minden kapásból, ennek örülök, mert továbbra is remélem, hogy nem Erőérzékeny.

Pont erre gondoltam, miközben nem ment neki a lövés és a kohóban is csak külső segítséggel tudott kiszabadulni a szorult helyzetéből. 

 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nos a másik topicban esett diskurzusról (fő vonal stb) annyit, hogy láthattam a B1-es és Super Battle droidok beolvasztását. Sose hittem volna, hogy látom.

Tehát az amúgy is izgalmas kis kaland -Rafaékkal Ahsoka ismerőseivel- keretbe rakott egy dolgot ami egy érát is keretbe rakott egyben.

Láthattuk a szeparatista seregek droidjait születni a Geonosison és láthattuk a halálukat a Kessel-en. Nekem bőven elég egy ilyen fővonali dolog.

Élmény volt , komolyan!

Bizony, ez nagyszerű volt, igazi keretbe foglalás. Ráadásul a hely is nagyban emlékeztetett a geonosisi droidgyárra. 

 

35 perccel korábban, Yoda József írta:

"He"-kén hivatkoznak a megbízóra, szóval biztos nem :) 

Mikor hivatkoznak rá így?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mikor hivatkoznak rá így?

"Patch him through, R7" - a rész végén.

Én inkább Bail Organára tippelnék a ruha alapján.

Esetleg egy túlélő férfi Jedire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rex lesz. Hisz Cut mondja a 2. részben, hogy Rex valamilyen küldetést intéz. Szerintem az ilyen "zsivány" klónokról van szó, kik álltak ellen a 66-os parancsnak. A taktikai droid feje akár ilyen információkat is rejthet. Rexet pedig simán bemutathatta Ahsoka a lányoknak. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Szerintem Rex lesz. Hisz Cut mondja a 2. részben, hogy Rex valamilyen küldetést intéz. Szerintem az ilyen "zsivány" klónokról van szó, kik álltak ellen a 66-os parancsnak. Rexet pedig simán bemutathatta Ahsoka a lányoknak. :)

Mondjuk ez magyarázná, hogy később miért talált rá Rex Gregorra és Wolfee-ra. Persze azt nem, hogy hová lettek a Bad Batch tagjai. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett! :) Megint kaptunk egy csomó párhuzamot, a droid megsemmisítő gyár szépen párba állítható a geonozisi droid építő gyárral, az a rész meg főleg, amikor Omega leesett a futószalagra, beszorult - tiszta Ep2 feeling, amikor Anakin került hasonló szituációba, Padmé szorult helyzetéről a csillében nem is beszélve. Ráadásul fokozták a feszültséget, mert a készítők hagyták leesni a kislányt, és éppen csak sikerült Trace-nek kimentenie. Jó, tudom, hogy nem volt tétje annyira, hiszen nyilvánvalóan nem halhatott meg, de azért izgalmas volt! :) 

Wrecker fejfájása most már egyértelműen arra utal, hogy a chipje aktivizálása megkezdődött, hiszen hallható a mantra a fejében, amit Crosshair is mondogatott: good soldiers follow orders. De nem tudom róla elképzelni, hogy a csapata ellen forduljon. Valami olyasmire számítok, ami Rex esetében is történt, és a többieknek lesz ideje tenni valamit ellene, ehhez elég lesz egyszer kiejtenie a száját a fenti mantrát, tudni fogják, mivel állnak szemben.

 

Örülök, hogy feljött a morális kérdés: nem mindegy, ki a megbízó, kinek a kezébe kerül egy ilyen értékes maradvány, amivel le lehet győzni a Birodalmat. Azt is jó volt látni, hogy Ahsoka hatására Trade és Rafa immár tagjai a felkelést később elindító sejteknek. A BB tagjai egyelőre még nem tartanak itt, a legfőbb cél a rejtőzködés és a túlélés, aminek része a megbízások elvállalása kreditek fejében - szóval egyelőre ők egy zsoldos csapat, még ha nem is kegyetlenkednek vagy erőszakoskodnak. Viszont morálisan abszolút jó irányba tartanak, kezdve azzal, hogy nem voltak vevők egy Jedi padawan, aztán később civilek gyilkolására, plusz ahogy igyekeznek Omegáról a maguk lehetőségei szerint gondolkodni és szeretik is a kislányt. :) A mostani epizód vége egy újabb lépés abba az irányba, hogy oldalt válasszanak, és ne csak abból álljon az egész életük, hogy megússzák a hajtóvadászatot, hanem aktívan is felléphetnek a Birodalom ellen. Hunter döntése, hogy odaadta az adatrudat, ezt mutatja.

 

Trace és Rafa titokzatos megbízójával kapcsolatban először nekem is Bail Organa volt az ötletem, a köpeny miatt (az valahogy annyira tipikusan rá jellemző), de Rex valószínűsége igazából nagyobb a sztori szempontjából. Ahsokán keresztül a lányok ismerhették Rexet, míg az nekem nem rémlik, hogy ilyen rövid időn belül a Köztársaság bukása után Ahsoka és Bail Organa már közös platformra kerülhettek-e a Birodalommal való szembenállással. Na majd meglátjuk!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg minden katonai információ elvan zárva azok elől akik nem részei a Birodalom katonai gépezetének. Ezért a nulláról kell épitkeznie a lassan kibontakozó lázadásnak. Így nekik jól jönnek a taktikai robotban lévő infók, úgyis hogy a Birodalomnak ez értéktelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

míg az nekem nem rémlik, hogy ilyen rövid időn belül a Köztársaság bukása után Ahsoka és Bail Organa már közös platformra kerülhettek-e a Birodalommal való szembenállással. 

 

Igazad van, elvileg az Ahsoka regény vége felé veszi fel Organa vele a kapcsolatot. A regényt Yavin előtt 18-ra datálják, míg a TBB-t Yavin előtt 19-re. De ugye láttuk már többször is sajnos, hogy nem feltétlen vesznek minden művet figyelembe ha ahhoz van kedvük.

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont felmerül a kérdés, minek kellhet egy taktikai droid feje bárkinek is? Ok, sok adat lehet benne....és? 

 

A droidok klónok ellen harcoltak, a Birodalom nagy része most is klónokból áll, bizonyos klónok által használt taktikáról lehetnek adatok, amik az adott taktika felismerésében segíthetnek, az meg kulcsfontosságú egy csatában, hogy minél előbb rájöjjünk mit csinál éppen az ellenfél és minél gyorsabban reagálhassunk rá, de akár már ilyen kész reakciótervek is lehetnek a droidok fejében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Trace és Rafa titokzatos megbízójával kapcsolatban először nekem is Bail Organa volt az ötletem, a köpeny miatt (az valahogy annyira tipikusan rá jellemző), de Rex valószínűsége igazából nagyobb a sztori szempontjából. Ahsokán keresztül a lányok ismerhették Rexet, míg az nekem nem rémlik, hogy ilyen rövid időn belül a Köztársaság bukása után Ahsoka és Bail Organa már közös platformra kerülhettek-e a Birodalommal való szembenállással. Na majd meglátjuk!

Én is Rexre tippelek. Ő egyaránt köthető Ahsokához (így a Rafa/Trace pároshoz), és a renegát klónokhoz. 

Organa ellen szól, hogy ha figyelembe veszik az Ahsoka regényt, akkor Ahsoka és Bail itt még nincsenek közös platformon. Az csak a könyv végén történik meg, ami 1 évvel játszódik az Ep3/TCW vége után. Nem hiszem, hogy az eddigi 6 BB-rész felölelt volna kb. 1 évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Wrecker fejfájása most már egyértelműen arra utal, hogy a chipje aktivizálása megkezdődött, hiszen hallható a mantra a fejében, amit Crosshair is mondogatott: good soldiers follow orders. De nem tudom róla elképzelni, hogy a csapata ellen forduljon. Valami olyasmire számítok, ami Rex esetében is történt, és a többieknek lesz ideje tenni valamit ellene, ehhez elég lesz egyszer kiejtenie a száját a fenti mantrát, tudni fogják, mivel állnak szemben.

 

Igen, de nekem az volt az elméletem ezzel kapcsolatban, hogy rendellenesen fog aktiválódni, és beteggé teszi. Azt láthattuk, hogy nem volt önmaga egy pillanatra. Mint Tup esetében. és ő bele is halt utána, a chip ölte meg jószerivel, mert túl későn távolitották el a fejéből. 

(Ha jól emlékszem erre). 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A droidok klónok ellen harcoltak, a Birodalom nagy része most is klónokból áll, bizonyos klónok által használt taktikáról lehetnek adatok, amik az adott taktika felismerésében segíthetnek, az meg kulcsfontosságú egy csatában, hogy minél előbb rájöjjünk mit csinál éppen az ellenfél és minél gyorsabban reagálhassunk rá, de akár már ilyen kész reakciótervek is lehetnek a droidok fejében.

Csak még nincs csata. Kb. 1 héttel lehetünk a Birodalom megalakulása után. Kétlem, hogy a lázadás már most ott tartana, hogy harci taktikákat dolgoz ki, főleg egy takikai droid fejéből. :) 

 

8 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én is Rexre tippelek.

Valószínű ő lesz, hisz benne van a trailerben is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak még nincs csata. Kb. 1 héttel lehetünk a Birodalom megalakulása után. Kétlem, hogy a lázadás már most ott tartana, hogy harci taktikákat dolgoz ki, főleg egy takikai droid fejéből. :) 

 

Egyrészt úgy is gondolkodhatnak, hogy jó lehet az majd később, mivel a lázadók nem feltétlenül tudhatják, hogy a Birodalom át akarja szervezni a hadsereget, másrészt nemcsak nagy ütközeteknél lehetnek ezek hasznosak, olyan léptékűekben is, mint amit a BB is lenyomott mikor megléptek a Saleucamiról. Már az előny ha tudod az ellenfél bizonyos helyzetekre általában, hogy reagál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak még nincs csata. Kb. 1 héttel lehetünk a Birodalom megalakulása után. Kétlem, hogy a lázadás már most ott tartana, hogy harci taktikákat dolgoz ki, főleg egy takikai droid fejéből. :) 

 

 

 

Ettől függetlenül szervezkedni még lehet előre. Például egy Bail Organa, Ahsoka, Saw biztos előre gondolkoznak, így nekik hasznos lehet az infó. Jelenleg ugye amúgyis az a terv, hogy majd a klónok képzik a rohamosztagosokat, ebből nekem az a logikus, hogy hasonló taktikákat fognak alkalmazni, legalábbis az elején biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.