Ugrás a kommentre

1x06 - Decommissioned


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezt a vidit érdemes megnézni, amolyan rész kibeszélő, és heti kérdések és válaszok videó ez. SW Explained. 

Vannak érdekes felvetések benne, viszont, többet belelátni egyenlőre nem ajánlatos, csak mint felvetések. 

Beszélgetős vidi.  :)    

 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt egy nagy eresztés ez a mai rész. A droidüzem tetszett, de megint nem volt semmi olyasmi, amit még ne láttunk volna. Az érdekesség számomra most Wrecker "fejfájása" és Rafáék titkos megbízója (remélem Maul vagy Ahsoka) volt. Rafáék történetszála engem a TCW-ben untatott, nem ujjongtam, amikor viszontláttam őket. Az animáció viszont most is tökéletes volt, sokszor filmszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egynek elment ez a rész, de igazából eléggé érdektelenül szemléltem az akciókavalkádot. Három pozitívumot emelnék ki, egyrészt a Ketch-Bolo páros figuráját (remélem később is szerephez jutnak), másrészt, hogy láthatjuk, mi lett a rengeteg deaktiválódott szeparatista harci droiddal, harmadrészt, hogy Wrecker fejfájása ezúttal már megkerülhetetlen tényező lesz. Szerintem a következő részben "robban".

 

Ezentúl azonban az akciózás számomra unalmas volt (a Korélia felbukkanásának azonban örültem), most először idegesített Omega is és hidegen hagyott Rafa és Trace felbukkanása is, őket már a TCW-ben sem igazán szívleltem. Szinte 100%, hogy kapcsolatartójuk Rex vagy Ahsoka. Inkább a klónnak örülnék, Ahsoka állandó felbukkanásai és eltűnései a különböző érákban már kezd számomra végtelenül unalmas lenni. Összegezve, eddig ez a rész tetszett a legkevésbé a sorozatban. Nem volt rossz, de semmi extra, és mégis az volt az érzésem, hogy ezt az eseménysort már elég sok helyen láthattuk korábban. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a rész. Talán eddig a széria leggyengébbje (de még így is megelőzi a Resitance legjobb részeit :evil: ), de semmiképpen sem mondanám rossznak. Ezúttal is a világépítés tetszett a legjobban. Egyrészt, visszatértünk Corelliába, amiből sosem elég, pláne, mivel mozgóképen még iszonyú keveset szerepelt. A Solót leszámítva semmiben, de ott sem töltöttünk el sok időt. Igaz, itt sem jártunk be, mégis érdekes dolgok kerültek a szemünk elé.

Egyrészt, a Star Wars Jedi: Fallen Orderben már láthattuk, mi történt a klón háborús űrhajókkal, most pedig azt is láthattuk, mi történt a droidsereggel. Ez a corelliai gyár mintha egy inverz geonosisi gyár lett volna. Ott összeszerelték a B1-es és B2-es droidokat, itt meg szétszedték és beolvasztották őket. Erre az inverzitásra kellemesen rájátszottak a fények és az ep2-ből átvett hagnok is.

A másik, hogy bár Corellia egy magvilág és nem is esik messze Coruscanttól, úgy tűnik, itt még nincsenek klónok. Támadás érte az egyik gyárat, mégis a rendőrdroidok lettek riasztva, pedig egy harci droidokkal foglalkozó gyár megtámadása elég komoly dolog. Szóval szerintem erre azért a Birodalom is reagált volna. Plusz eleve érdekes, hogy ezek a rendőrségi droidok is üzemelnek - ne feleddjük, a Birodalom nem tűrte a harcászati célú droidokat. Szóval nekem ez is azt jelzi, hogy Corellia egyelőre nincs komolyabb birodalmi felügyelet alatt.

És ez azért jó, mert ez jelzi azt, amit korábban is sejthettünk már: a Birodalom elsősorban és első körben a Peremvidéket támadta le, ott tartott fenn komoly terrort, míg az igazán befolyásos magvilágok békében megélhettek, ezzel nem taszítva őket a lázadók közé. És ezért lehettek vakok a magvilágokban élők a Birodalom elnyomására sokáig. Az messze volt tőlük, míg ők tejben-vajban fürödtek. Ez csak az Alderaan, azaz egy magbeli bolygó felrobbanátsa után változott meg drasztikusan.

 

A történet, bár nem volt túl magvas, és inkább csak keretbe foglalta a folyamatos akciót, azért szintén mutatott néhány érdekes pillanatot. Először is kiderült, hogy a taktikai droidok értéke gyorsan megugrott - meg az is kiderült, miért is voltak olyan hasznosak ezek a droidok a háborúban, illetve Kalani miért volt kicsit más a Rebelsben, mint a TCW-ben. Ezek tanultak.

Viszont ennél is érdekesebb, hogy itt már kezd alakulni a lázadás. Rafa és Trace megjelenésén először meglepődtem, de az elején még azt hittem, már megint valami kétes ügyletbe keverték bele magukat. Bár nem kimondottan voltak a kedvenceim a TCW-ben, mindig öröm ismerős arcokat látni. Aztán, ahogy kiderült, hogy nekik nagyon-nagyon kellenek azok az adatok a droidban, már kezdtem gyanítani, hogy itt a háttérben nem más, mint Ahsoka Tano bújik meg. Szinte adja magát. Ahsokának el kell rejtőznie, valószínűleg Obi-Wan Kenobi után ő a legkeresettebb Jedi az egész Galaxisban. Viszont rengeteg barátra tett szert az évek során, és Martez-testvérek azok közé tartoznak, akiknek módjuk és lehetőségük is van a Galaxisban küldetéseket teljesíteni neki. Ezután R7 megjelenése már csak megerősítés volt, hiszen a TCW utoldó epizódja végén láttuk, hogy Ahsoka és Rex összeszedték a maradványait. Erre "him"-kén hivatkoznak rá, és máris az egész elmélet rombadőlt - ami valahol nem baj, így legalább az Ashoka könyv nincs veszélybe. Ha csak nem derül ki az, hogy Rex és Ahsoka még összedolgoznak, de az meg a Rebels-nek mondana ellent, mert Rex ott azt mondta Kannank, hogy a mandalore-i ostrom idején látt a lányt utoljára. Oké, az még nem volt régen.

Szóval szerintem a titkos alak Rex lesz, mivel R7 hozzá is hozzákerülhetett.

 

Mindent összevetve, nekem tetszett a rész. Bár ezúttal se a karakterek nem léptek tovább, se a történet nem lendült nagyot előre, a világépítés miatt bejött, illetve a vége sejteti, hogy hőseink sem maradnak meg örökké zsoldosnak. Sőt mivel üres kézzel térnek haza, az a sanda gyanúm, hogy Cid sem fog sokáig igényt tartani a szolgálataikra. Az meg külön érdekesség, hogy Wrecker fejében kezd aktiválódni a chip. Ezen a ponton sem lenne rossz behozni Ahsokát, mert ugye a 66-os parancs rá veszélyes a legjobban. Érdekes helyzet alakulna ki, ha Wrecker rátámadna Ahsokára.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyrészt, a Star Wars Jedi: Fallen Orderben már láthattuk, mi történt a klón háborús űrhajókkal, most pedig azt is láthattuk, mi történt a droidsereggel. Ez a corelliai gyár mintha egy inverz geonosisi gyár lett volna. Ott összeszerelték a B1-es és B2-es droidokat, itt meg szétszedték és beolvasztották őket.

Ironikus, hogy valószínűleg a szeparatista haderő szolgáltatta a nyersanyagot a csillagrombolókhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sőt mivel üres kézzel térnek haza, az a sanda gyanúm, hogy Cid sem fog sokáig igényt tartani a szolgálataikra. Az meg külön érdekesség, hogy Wrecker fejében kezd aktiválódni a chip. Ezen a ponton sem lenne rossz behozni Ahsokát, mert ugye a 66-os parancs rá veszélyes a legjobban. Érdekes helyzet alakulna ki, ha Wrecker rátámadna Ahsokára.

 

Az is lehetséges majd, hogy maga Cid fog kapcsolatba lépni, Fennec-el, mivel most jókora pénztől esett el, amiért nem szálitották le a taktikai droid fejet, vagy az adatokat, ami a fejében volt, tárolva. 

 

Ami pedig Wrecker-t illeti, hát, én neki nem sok jót jósolok. Ha egy kicsit jobban visszatekintesz, amióta legelőször beverte a fejét, azóta egyre zavarodottabb.  

Fokozatosan, részről, részre, egy kicsivel mindig romlik az állapota, csak ebből mi nézők nem sokat látunk, de bele tudunk gondolni mi is játszódhat le a fejében.  Néha még azért sziporkázik, de már nyoma sincs a régi Wrecker-nek. Szerintem azért tudta olyan könnyen kiütni Shand, mert borzalmasan zavarja a fejfájása, amit a chip okoz. És itt ami igazán aggasztó, hogy ő maga sem tudja mi is van vele igazából, mert még sohasem érezte/érezhette ezt a fajta fájdalmat a fejében. Sőt, mivel ő maga sem érti mi is ez, igy nem szól a társainak, vagy inkább barátainak, a családjának. 

Ők öten nem csak katonák, hanem inkább mint egy család. 5 testvér, akik kaptak egy húgocskát, Omega személyében. 

Nem tudják elengedni Crosshair-t sem, nem csak azért, mert éveken át együtt szolgáltak, hanem mert ő is közéjük tartozik, családtag.

Az 5 génhibás testvér. 

Vajon mit érezhetett Hunter, amikor fegyvert rántott Crosshair ellen, vagy inkább fegyvert rántott az egyik testvére ellen, mert muszáj volt! 

Crosshair ebből akkor még nem sokat érezhetett, mert a chip tunning annyira elnyomta, de a 3. rész végén, már szerintem neki is hiányoztak a testvérei. Ahogy körbenézett a lakó kantinban, az mindent elárult. 

Kicsit elkalandoztam, sorry.  

 

Szóval, azt láthattuk a trailerekben, hogy amikor Rex feltűnik, akkor még Wrecker ott van, kérdés az, mikor fog feltűnni Rex. Sőt, amikor Wrecker esetében megtörténik a tényleges baj, akkor hol lesz a segitség? 

 

Most ha valami nagy drámát akarnak a készitők a végére, és mondjuk nem az egész csapatot irnák ki, akkor Wrecker-t tippelném meg, aki kiesik. 

Valahogy visszaszerzik Crosshair-t, viszont Wrecker bácsi meghalna, és igy tapasztalná meg Omega, milyen érzés lesz elvesziteni egy bátyót, vagy egy fontos barátot. Ők ketten nagyon egymásra találtak, Wrecker és Omega.  

 

A 66-os parancsra visszatérve, a jedik nem csak azért haltak meg, mert jedik voltak, és palpi ki akarta irtani őket. Hanem mert van egy másik dolog is a 66-os parancsba rejtve. Vagyis a chipbe kódolva. 

Mivel árulást követtek el(amúgy nem), ezért a köztársaság ellenségeinek nyilvánitották őket, és ezért minden jedit halálra itéltek. Ez volt a chip fő feladata, kiiktatni a köztársaság ellenségeit, vagy a szenátus ellenségeit.   :) 

 

Kicsit hosszúra sikeredett!  :P    

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként Wrecker esete azért fura, mert neki senki nem adta ki a parancsot, a chip csak az ütődés miatt kapcsolhatott be.

De, az első részben ő is megkapta a parancsot. Tech mondja, hogy minden komcsatornán csak azt ismételgetik, hogy "hajtsák végre a 66-os parancsot", és erre pont Wrecker válaszolja azt, hogy ő is hallotta. Tehát a chip nála is aktiválódott, de valószínűleg a fejsérülései miatt már nem tudja vagy egyre kevésbé tudja elnyomni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az az alapfeltevés, hogy a BB azért nem aktiválódott rendesen/ egyáltalán, mert defektesek a chipjeik a mutációk miatt? Vagyis ha így nézzük, Wrecker chipje nem elromlott az ütéstől, hanem megjavult :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elnyomja? Szerintem ez nem tudatos.

Nem is tudatosan gondoltam. Inkább úgy, hogy a defektes génjeik miatt a chip nem tud hatni az agyukra, de a folyamatos fejsérülés (agyrázkódások tömkelege) a chip javára dönti a mérleg nyelvét. Mondjuk mintha a chip egy kullancs lenne. Rádobták Wreckerre, de mivel jól be volt bugyolálva, a dög nem jutott be a ruhája alá. Ám a ruha most elszakadt több helyen is, így a kullancs rácuppanhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De, az első részben ő is megkapta a parancsot. Tech mondja, hogy minden komcsatornán csak azt ismételgetik, hogy "hajtsák végre a 66-os parancsot", és erre pont Wrecker válaszolja azt, hogy ő is hallotta. Tehát a chip nála is aktiválódott, de valószínűleg a fejsérülései miatt már nem tudja vagy egyre kevésbé tudja elnyomni.

Lehet hogy aktiválódott Wrecker esetében, lehet hogy nem. Ezt nem tudhatjuk. 

Még mondja is hogy hallotta ő is, de utána visszakérdez, mi is a 66-os parancs?   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, tomcsi80 írta:

Elméletek, hogy ki lehet a Mortez nővérek rejtélyes megbízója!

https://www.starwarsmedia.hu/hirek/ki-lehet-a-mortez-noverek-rejtelyes-megbizoja.html

Tuti hogy nem telt el 1 év, a 6. résszel bezárólag. Szerintem még 1 hónap sem telt el, inkább 2, maximum 3 hét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész határozottan jobban tetszett, mint az előző. A Martez nővérek megjelenése és visszatérése újabb pluszpontot jelent nálam a készítőknek. Amikor a tavalyi TCW sorozatzárás kapcsán beszélgettünk én azt mondtam, hogy jól volt úgy felépítve az a záróévad, hogy volt egy kis búcsúztatója Rexnek, egy külön történetszálat kapott Ahsoka is és a végén meg ők ketten lezárták a szériát és azt a korszakot is egyben. Akkor még nem gondoltam volna, hogy az első nyolc rész még visszaköszön majd valamilyen formában egy új sorozat keretein belül. A Rex mellett feltűnt BB klónokról egy fantasztikus sorozatot sikerült kerekíteni és még az Ahsoka mellett mellékesen feltűnő Martez nővérek is kaptak valamilyen szerepet itt ebben a sztoriban. Egyébként érződik Ahsoka hatása a lányokon, itt ők képviselték az erkölcsi iránytű szerepét és igazították útba Hunteréket, akik a rész végén természetesen a jó ügyet választották a személyes haszon ellenében. A TCW-ben Rafáról ezt pont fordítva gondoltam volna. Omega itt kissé sodródott az eseményekkel, de az ő megmentése és persze a közösen átélt kaland volt, ami összehozta a két csapatot. A droidok leszerelése kapcsán érdekes volt látni, hogy a régi világnak mennyire nincs már helye ebben az új korszakban. A leszerelés kapcsán meg az jutott eszembe, hogy Tarkin kb. ennyire eldobhatónak tartotta kezdetben a klónokat is, az azért ironikus volt, hogy klónoknak itt megint droidokkal kellett szembe kerülni, de ezúttal régi szeparatista droidokat felhasználták az őrdroidok ellen. Wrecker chipje hozhat még meglepetéseket, de úgy érzem, hogy nála nem fog flottul működni a chip, hanem lesz tér hagyva neki, hogy küzdjön ellene, így utat nyitva annak, hogy ami egy visszatérő elem a klónokkal kapcsolatban (szabad akarat) és láthatjuk azt is a 66-os után, hogy a klónok némileg megváltást nyerve nem csak programozható eszközök, hanem önálló egyének. 
A rejtélyek (ezek máris felcsigáztak) kapcsán, ami felmerült, hogy lehetnek visszatérő szereplők... Ahsoka nagyon adná magát, a Martez nővérek, meg R7 kapcsán is, de nem feltétlenül örülnék, ha ő lenne ez a megbízó, ő már annyi helyen feltűnt, hogy valami meglepőbb figurának jobban örülnék. Ami Sidet illetti és az ő megbízóját, ott viszont adnám, ha Darth Maul visszatérne és ugyan ő is szinte már mindenütt fel-feltűnt, de érdekes lenne tudni valamit a TCW 7. évadjának fináléja után és a Soloban már crimelordként feltűnő időszak közötti történésekről. Ez egy remek rész volt, kíváncsi vagyok merre megy tovább a sztori, úgy, hogy nem sikerült Sidnek elvégezni a melót, de jó volt újra ugyanazon a helyszínen kezdeni egy epizódot ismerős arcokkal, kicsit mintha otthonra is talált volna ideiglenesen a BB az Ord Mantellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 09. - 19:42, tomcsi80 írta:

Elméletek, hogy ki lehet a Mortez nővérek rejtélyes megbízója!

https://www.starwarsmedia.hu/hirek/ki-lehet-a-mortez-noverek-rejtelyes-megbizoja.html

Nekem még Lux Bonteri is gyanús. Kötödik Ahsokához és simán lehet, hogy birodalom ellenes mozgalmat kezdeményez.

Szerkesztve: - tthgy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.