Ugrás a kommentre

1x07 - Battle Scars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x07 - Battle Scars

Hát nem tudom, szerintem nem volt ez olyan leteszem a hajamat rész, mint ahogyan azt beharangozták. De lehet azért éreztem így, mert körülbelül tudni lehetett, hogy Rexel is találkozni fognak, illetve Wreckernél valószínűleg aktiválódni fog a chip.

 

Ami izgalomra adhatott okot maximum annyi volt, hogy Wreckert lelövik e avagy sem, de az sem sokáig. Bracca-val mint helyszínnel jól összekötötték a részt a Jedi: Fallen Orderrel. Az epizód meg nemcsak a Venatorokkal, hanem a klónokkal kapcsolatban is azt éreztette, mintha valami letűnt kornak az utolsó relikviái lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó! :clap:

 

Imádtam a rozsdásodó, nyikorgó, patkányokkal teli csillagrombolót, hangulatos helyszín!

Wrecker bocsánatkérése Omegától nagyon megható volt.

 

Rex sajnos nem mondott túl sokat el a helyzetéről (talán még nem bízik meg teljesen a Bad Batch tagjaiban), de az biztos, hogy Martezékkel találkozott. Most egy időre búcsút int, de biztos vagyok benne, hogy feltűnik még az évadban.

A következő részben jöhet a Birodalom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett ez a rész, de főleg a hangulata miatt. Tiszta Star Wars Jedi: Fallen Order volt, ami ugye ezen a bolygón, a Braccán kezdődik. Persze ott azért más a hangulat, hiszen akkor már nagyban szereli szét a Scrapper Guild a hajókat, és este van, mégsi folyton a Fallen Order járt az agyamban. A készítők nagyon szépen átemelték a videojátékbeli Braccát. Különösen tetszett, hogy a végén a Guild emberei is egy az egyben úgy néztek ki, mint a játékban. És az egészben az a legérdekesebb, hogy miközben Rex és a 99-esek itt ténykednek, ki tudja mennyivel arrébb, de van egy idjú Jedi padawan, aki csak pár hete/hónapja vesztette el a mesterét a 66-os parancs során, és ő is épp csak le tudott jutni a Bracca körül keringő Albedo Brave nevű Venatorról, mielőtt a mestere felrobbantotta azt a klónokkal és mindenki mással együtt, ezzel biztosítva Cal Kestis túlélését. És ez a kb. 14-15 éves Jedi most itt van a Braccán, talán a vén abednedo, Prauf már a szárnyai alá is vette. És Kestis még csak nem is sejti, hogy klónok vannak a bolygó, ahogy azt sem, hogy mi fog vele történni 5 év múlva.

A roncson való mászkálsá is nagyon a Fallen Ordert idézte nekem. Eleve a Braccán is bejárhatunk egyet, amit éppen szétszereltek, de az egy jó állapotú hulla volt. De a Zeffón is be lehetett járni egy Venatort, és az már hasonló állapotban volt.

 

A rész néhány érdekességre is rávilágított. Bár azt már a TCW-ből is tudtuk, hogy a 66-os parancs nem exkluzívan a Jedikre vonatkozik, hanem azokra is, akik segítenek nekik. Emellett most hozzájött két fontos tényező még. Az egyik, hogy az áruló klónokra is érvényes, akár segítenek Jediknek, akár nem. A másik, hogy Rex tud olyan klónról, akik a 99-esekhez hasonlóan ellenálltak a chipnek. Szóval valószínűleg a 66-os nem csak arra jó, hogy eliminálja a Jediket és segítőiket, de arra is, hogy azokat a klónokat is likvidálják, akikre nem hat a chip és renegáttá válnak.

A másik, hogy ezek alapján lehet, hogy Gregor és Wolffe talán pont azok, akik ellenálltak, és a chipet már később, ugyanúgy a biztonság kedvéért vették ki, mint most a 99-esekből. Gregornál ez még annyira nem is lenne meglep, már korábban, még a trailer idején is teorizáltuk, hogy az elszenvedett sérülései, ami okozott neki némi elmezavart, hatással lehetett a chipjére. Illetve legalább egyszer Wolffe fejét is piszkálták, amikor megműtötték a szemét - ki tudja, talán a műtét során nála is elszúrt valamit az orvos(droid), nem tudva a chip létezéséről. Persze ez csak elmélkedés.

 

Wrecker félelmetes volt 66-os üzemmódban. Még mindig rossz látni, hogy mit tud művelni ez a chip. Viszont újra bizonyosságát láthattuk annak, hogyha kiveszik, a klón azonnal visszanyeri az énjét. Sőt Wreckertől most már azt is tudjuk, hogy képesek tudatosan harcolni a chippel, csak legyőzni nem tudják. Legalábbis nem rövidtávon. Viszont hosszútávon ez lehet a megváltás Crosshair számára, illetve tényleg megeshet az, amit egy másik résznél fejtegettem: a klónok lehet idővel elkezdhetik legyőzni a chipet, és az nem lenne jó a Birodalom számára. Ami elég jó érv a leváltásuk mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondolok igen, bár hogy hype azt sem feltétlenül mondanám. A rész hangulata tényleg nagyon-nagyon jó volt, lehet amúgy erre utaltak a twittekben. 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, de korántsem volt ez annyira drámai, mint ahogy a twitteres posztban irták. Vagyis inkább az emotionok utaltak arra, hogy drámaibb rész lesz.  Ami nagyon kiemelkedő volt, az a vizualitás, és a zenei aláfestés, ami adott egy különleges aurát az epizódnak. 

 

Ezt a részt, a jövő heti résszel együtt lesz érdemes megnézni majd, ismét. Akkor lesz teljes ez a story szál, valószinűleg.  :)  

Remélhetőleg Rex ismét feltűnik majd, jó lenne.

Ahogy láttam a trailerekben, szerintem maradnak a Bracca-n, még egy kicsit, van egy rendezetlen ügyük Crosshair-el.   :P     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus hangulatú rész volt! 

 

Ahogy megláttam a köpenyes alakot és a szemeit, Bonteri ugrott be, de aztán Rex lett az "ismeretlen idegen" :D Örültem a felbukkanásának, ami várható volt a trailer után. Jó volt megtudni mi lett vele. 

A Köztársasági hajótemető kicsit Lotho Minorra emlékeztetett, de sokkal hangulatosabban. Érdekes, hogy alig ért véget a háború és máris ennyi rozsdás Venator van. Mintha évtizedek óta ott rohadnának. Nosztalgikus volt a szellemhajókban kóborolni. Eszembe jutott a TCW megannyi része, ahogy ezek a folyosók meg voltak telve élettel és klónokkal, Jedikkel. Ezek immár mind a múltba vesznek, ahogy a hajók is.

Rendes volt Rex-től, hogy segített a társainak, mellyel a chip kérdés megoldódott. Wrecker azért tombolt egy kicsit, az elég megható volt ahogy a végén ő se tudta egyből lelőni Omegát, hanem csak a parancsot ismételte. Ez pont elég volt, hogy elkábítsa Rex. Azért a bekattant Wrecker elég félelmetes volt, olyan mint egy terminátor. Magam részéről örülök, hogy pontot tettek ennek a chip dolognak a végére, így marad idő másra. Pl. arra, hogy megmentség valahogy Crosshairt. Most már tudják mit kell csinálni. Kíváncsi leszek mikor merül fel bennük, hogy megmentsék. 

Ami említést érdemel még, hogy Cid egyre köcsögebb, illetve a roncsvadász céh feltűnése. Egyből arra gondoltam vajon Rey is ennek a tagja lehetett? :D Persze nyilván nem, de tök érdekes, hogy ilyen is létezett. Jó dizájnt kaptak a céh tagok, akik egyből értesítették a Birodalmat, akik fel is fognak tűnni, kérdés az osztagunk ott lesz-e még akkor. Gyanítom igen.

 

Lassan az évad feléhez érünk, innentől már beindulnak szerintem a bad ass részek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pontosan milyen hype-ról beszéltek? A twitter bejegyzésekre gondoltok?

Arra a háromra gondolnak, igen.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És Kestis még csak nem is sejti, hogy klónok vannak a bolygó

Gondolom ha Kestis találkozna a BB-vel az szembe menne a kánonnal, igaz? :D 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A rész néhány érdekességre is rávilágított. Bár azt már a TCW-ből is tudtuk, hogy a 66-os parancs nem exkluzívan a Jedikre vonatkozik, hanem azokra is, akik segítenek nekik. Emellett most hozzájött két fontos tényező még. Az egyik, hogy az áruló klónokra is érvényes, akár segítenek Jediknek, akár nem. A másik, hogy Rex tud olyan klónról, akik a 99-esekhez hasonlóan ellenálltak a chipnek. Szóval valószínűleg a 66-os nem csak arra jó, hogy eliminálja a Jediket és segítőiket, de arra is, hogy azokat a klónokat is likvidálják, akikre nem hat a chip és renegáttá válnak.

Szerintem ez egy fontos adalék a chip témakörhöz, jó, hogy kihangsúlyozták.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont hosszútávon ez lehet a megváltás Crosshair számára, illetve tényleg megeshet az, amit egy másik résznél fejtegettem: a klónok lehet idővel elkezdhetik legyőzni a chipet, és az nem lenne jó a Birodalom számára. Ami elég jó érv a leváltásuk mellett.

Ez így briliáns lenne! Kiderülne, hogy a chip csak egy bizonyos ideig működik megbízhatóan, onnantól kezdve pedig random lennének klón-eszmélések amiket a Birodalom természetesen nem engedhet meg magának.

 

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jó rész volt, de korántsem volt ez annyira drámai, mint ahogy a twitteres posztban irták. Vagyis inkább az emotionok utaltak arra, hogy drámaibb rész lesz.  Ami nagyon kiemelkedő volt, az a vizualitás, és a zenei aláfestés, ami adott egy különleges aurát az epizódnak. 

 

Ezt a részt, a jövő heti résszel együtt lesz érdemes megnézni majd, ismét. Akkor lesz teljes ez a story szál, valószinűleg.  :)  

Remélhetőleg Rex ismét feltűnik majd, jó lenne.

Ahogy láttam a trailerekben, szerintem maradnak a Bracca-n, még egy kicsit, van egy rendezetlen ügyük Crosshair-el.   :P     

Lehet, hogy elkapják majd Crosshairt, és kiveszik a fejéből a chipet? :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gondolom ha Kestis találkozna a BB-vel az szembe menne a kánonnal, igaz? :D 

Az pont nem, mert nem tudjuk, mit csinált Kestis a 66-os és a Fallen Order fő cselekménye között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy alig ért véget a háború és máris ennyi rozsdás Venator van. Mintha évtizedek óta ott rohadnának.

 

Bracca alapvetően egy szemétlerakó, elképzelhető, hogy a menthetetlen és totálkáros Venatorokat már a háború folyamán is ide hordták. 

 

Na ha találkoznának Cestissel, akkor viszont tényleg letenném a hajamat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy elkapják majd Crosshairt, és kiveszik a fejéből a chipet? :hmm:

Én már találgatni sem merek, úgy is a legnyilvánvalóbb megoldást választják.  Végre beláttam, hogy nem kell ennek a sorozatnak sem túl nagy mélységet adni, mivel többnyire gyerekeknek, kamaszoknak készitik.  Csak mi is nézzük, felnőttek.  :)   

 

Wrecker esetében is tévedtem, nem is kicsit, simán aktiválódott nála a chip, nem beteggé tette, csak aktiválódott. Ezért fájt a feje, mert harcolt ellene, de végül legyőzte a chip.  
Ezt a sorozatot úgy kell nézni, hogy ne lásson bele az ember semmit se, teóriák sem kellenek és akkor valszeg nem fog csalódni. 

 

Itt van Rex esete, végre feltűnik, erre irnak neki pár sor szöveget, és le van tudva?  :(     Szerintem nem vagyok egyedül ezzel, hogy itt a mély beszélgetések hiányoznak.  Ez is az egyik alapja a karakterek fejlődésének.  Biztos vagyok benne, hogy nem értetek velem egyet, ami oké, én ezt elfogadom. 

Attól függetlenül jó rész volt, érezni lehetett a feszkót, de mindig ott a "csak" ..    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jut eszembe, a dianoga hogy tetszett? Félelmetesebb volt, mint a Halálcsillagon. :D 

 

Na az is durvás volt. :D

Nekem le se esett hogy az is dianoga úgyhogy a jelenet közben elkereszteltem kraken-nek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem a hangjáról lett ismerős, plusz írta a wiki is. :D

 

Nekem már nem rémlik az ANH-s hangja. Wiki-t meg nem olvastam mostanában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt! A grafika továbbra is gyönyörű, és mostanra a csapat összes tagját megkedveltem. Ezek az elhagyatott roncstelepes settingek jól állnak a sorozatnak. Most végre igazi feszültség volt, és volt tétje az eseményeknek. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Imádnám, ha legalább egy cameo erejéig felbukkanna.

A körülményeket tekintve meglepőbb lenne, ha nem bukkanna fel.

 

6 órával ezelőtt, Whill írta:

Nagyon jó rész volt! A grafika továbbra is gyönyörű, és mostanra a csapat összes tagját megkedveltem. Ezek az elhagyatott roncstelepes settingek jól állnak a sorozatnak. Most végre igazi feszültség volt, és volt tétje az eseményeknek. Várom a folytatást.

Ráadásul úgy tűnik, maradunk is itt egy darabig. Jó háttere ez a klónok közötti harcnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem baromi jó rész volt ez a mostani epizód. Azok a jelenetek, mikor Wrecker "átalakul" (tényleg olyan, mintha nem is önmaga lenne) és ellenük fordul, különösen az Omegával közös jelenetekben... az ott van a sorozat legerősebb jelenetei között. Omega szempontjából volt ez hihetetlenül érzelmes rész, ahogy rajta keresztül láthattuk, hogy milyen megélni ezt az átalakulást egy hozzá közel álló személy részéről, ez már-már a TCW 7. évadában bemutatott 66-os parancs körüli felkozott állapotokat idézte meg. Írok még róla bővebben is, mert nagyon jó kis rész volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez jött be leginkább a nyitány óta. Túl nagy meglepetések ugyan nem értek, mert Rex felbukkanása és Wrecker megkattanása, majd ennek kezelése szerintem borítékolható események voltak, de attól még tetszetős 20 perc volt. Jól eltalálták a baljós, nyomasztó hangulatot (ehhez ideális alapot nyújtott a félhomályos Venator-roncsa), ami annak ellenére lett feszültségteli, hogy tudtam: egy főszereplőnek sem eshet komolyabb baja. Érdekes a Wrecker és Omega közt kialakulni látszó kapcsolat: korábban azt gondoltam, hogy a kislány inkább Hunterrel lesz majd amolyan "apa-lánya" viszonyban. 

A 66-os kapcsán pozitívum, hogy tovább konkretizálódtak a dolgok, és kiderült, hogy nem kizárólag egy Jedik ellen szóló utasítás, hanem bárminemű szimpatizánsuk eliminálására is vonatkozik. Engem meglepett, hogy - a jelek szerint - akadtak más klónok is, akikre hatástalan volt ez a parancs. Az utalások Fivesra és a TCW utolsó évadában történtekre szintén tetszettek. Jó látni, ahogy rétegesen egymásra épülnek ezek a sorozatok.

 

A Bracca felhasználása tetszett, mert remek kapcsolódási pont a Jedi: Fallen Orderhez. Bár - talán a napszak miatt - nekem előbb jutatta eszembe a Jakkun lévő hajótemetőt. Cal Kestis felbukkanásának nem látom akadályát a jövőben, főleg, hogy ő is a Roncsvadász Céhnek dolgozik ezekben az években. Arra viszont ügyelniük kell, hogy Cal Jedi mivolta még nem lepleződhet le a Birodalom előtt, hiszen az csak később derül ki, az Inkvizítorok által.

 

A látvány még mindig remek. A víz animációja pl. döbbenetesen szép és élethű. Érdekes a kontraszt a TCW korai évadaival.

Kíváncsi vagyok, a következő részben felbukkan-e Crosshair a birodalmiak oldalán. Azt hiszem, most már egyértelmű, hogy az ő chipjének az eltávolítása lesz a BB-hez való visszatérésének záloga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, a következő részben felbukkan-e Crosshair a birodalmiak oldalán. Azt hiszem, most már egyértelmű, hogy az ő chipjének az eltávolítása lesz a BB-hez való visszatérésének záloga.

Ez szinte borítékolható. A műtőasztal pedig "terítve" várja Crosshairt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A látvány még mindig remek. A víz animációja pl. döbbenetesen szép és élethű. Érdekes a kontraszt a TCW korai évadaival.

Kíváncsi vagyok, a következő részben felbukkan-e Crosshair a birodalmiak oldalán. Azt hiszem, most már egyértelmű, hogy az ő chipjének az eltávolítása lesz a BB-hez való visszatérésének záloga.

A látvánnyal van a legkevesebb gond, ebben a sorozatban, mert az tényleg pazar!  :)  

 

Szinte biztos hogy a jövő heti rész, az még Bracca-s lesz. Megnéztem a trailereket ma ismét, annyit leszűrtem, hogy 3 hajós birodalmi különitmény, napkeltekor, vagy napnyugtakor fog landolni. Inkább napnyugtát tippelnék, mert olyanok voltak a nem látott Bracca-s jelenetek, mintha éjjel harcoltak volna.  

Szóval Crosshair is feltűnik végre, ideje volt már! 

 

Meg már megint tweeteltek egyet a jövő heti rész kapcsán.  

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 11. - 21:26, Rog írta:

Na az is durvás volt. :D

Nekem le se esett hogy az is dianoga úgyhogy a jelenet közben elkereszteltem kraken-nek. :D

Lehetett volna akár az is. :) Ha jól emlékszem eddig nem láttuk így, csak a csápjait. Nekem is a hangjáról volt ismerős, akkor néztem utána. :) 

 

Apró érdekesség, hogy a részt az a Jennifer Corbett írta, aki a Resitance-be is írt három epizódot. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha jól emlékszem eddig nem láttuk így, csak a csápjait.

Meg a periszkópját. :) Nekem sem esett volna le, hogy mi is az a szörnyeteg valójában, ha az angol feliratban nincs kiírva, hogy a "dianoga roars".

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.