Ugrás a kommentre

1x07 - Battle Scars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végre én is eljutottam odáig, hogy megnézzem az epizódot, és te jó isten! Nekem simán a sorozat legjobbja eddig, pedig Rex felbukkanása után nagyon kiszámítható volt, hogy kb. mi fog történni, de valahogy Omega és Wrecker rengeteg érzelmet vittek egészbe, amikor a végén elkezdték a SW popcornt enni újra együtt, hát ott majdnem megkönnyeztem :) 

 

És vajon kivel beszélt a végén Rex? Ahsoka? 100%, hogy Ahsoka is tiszteletét teszi egy Filoni-sorozatban.

 

Ja, a látvány meg még mindig lenyűgöző, ha nem tudnám, hogy animáció, sok jelenetről azt hinném, hogy élőszereplős film. Őszintén, nem tudom, hogy láttam-e már valaha ennél szebben megcsinált animációt, mint amit ez a sorozat elénk rak hétről-hétre.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Ja, a látvány meg még mindig lenyűgöző, ha nem tudnám, hogy animáció, sok jelenetről azt hinném, hogy élőszereplős film. Őszintén, nem tudom, hogy láttam-e már valaha ennél szebben megcsinált animációt, mint amit ez a sorozat elénk rak hétről-hétre.

Mozifilmekben van, még jobb is. Tévésorozatban nem igazán, ott ritkán van meg hozzá a büdzsé és a profizmus.

Szerkesztve: - misafeco
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Omega és Wrecker rengeteg érzelmet vittek egészbe, amikor a végén elkezdték a SW popcornt enni újra együtt, hát ott majdnem megkönnyeztem :) 

Nagyon egymásra találtak ők ketten. Az nagyon meghitt jelenet volt ahogy a végén Wrecker finoman megérinti Omega vállát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha Ahsoka fel is tűnik, az az évad vége felé vagy a második évadban lesz. Én sem hiszem, hogy kimaradna, pláne, hogy a hölgy a lázadás nagyon korai szakaszától kezdve az egyik meghatározó alak volt, mondhatni, Bail Organa és Mon Mothma mellett a harmadik legfontosabb ember. Hiszen egyrészt ő tartotta a kapcsolatot az elszeparált lázadó sejtek között, koordinálta és támogatta a tevékenységüket, másrészt ő alapozta meg a későbbi Szövetség hírszerzését. És mindebbe belefogott egy évvel a Birodalom megalapítása után. Ha az évad végén kerülne képbe, akkor meg már hihetjük is azt, hogy megvan az az egy év, mivel szerencsére a Star Wars sorozatok csak ritkán adnak arra támpontot, hogy mekkora időszakot fog le egy szezon. A TCW-nél hét évad fogott le három évet, a Mandi esetében két évad egy évet sem ölel át.

Szóval, ha az évad végén feltűnne, akkor szerintem már az Ahsoka könyvvel sem mennének szembe, ha csak nem jelenti ki valaki, hogy a 66-os parancs még csak két hete volt vagy hat hónapja volt. :) (Az egy év elég fontos, mert az Ahsoka azzal nyit, hogy épp az első Birodalmi Napot ünneplik.) De szerintem ettől nem kell félni, mert ebben a részben azt mondták Rexnek, hogy már jó ideje nem találkoztak. Mivel az anaxesi csata a háború vége felé volt, már most feltételezhetjük, hogy ez az epizód is hónapokra lehet a 66-os parancstól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rex és Ahsoka együtt voltak a TCW végén így elvileg maradhattak együtt még egy darabig. R7 felbukkanása is arra mutat, hogy talán ő a kapcsolata.

Ha csak nem akarnak még egy komplett kánon művet bevágni a kukába, akkor nem maradhattak együtt úgy, hogy mindketten a lázadást szolgálják. Az Ahsoka könyv elég egyértelművé tette, hogy Lady Tano nem vett részt semmilyen formában a lázadásban egy éven át. A könyv pont arról szól, hogy miért csatlakozik végül Bail Organához és lesz ő az első Fulcrum. És ebben az időszakban nem tartotta a kapcsolatot Rex-szel.

És bár a könyv egy kis hányadát a TCW már felülbírálta, tényleg ne csináljanak abból rendszert, hogy kukázzák a kánon műveket, mert akkor az egész kánont feldughatják maguknak jó mélyre. Pláne, ha nem is szükséges. Semmi akadálya annak, hogy Ahsoka szerepeljen a Bad Batch-ben, csak az egy évvel a 66-os után legyen (ami nem nagy idő). A Rebelsből tudjuk, hogy Ahsoka és Rex később újra felvették a kapcsolatot, és csak Wolffe volt az, aki miatt a sorozatban Rex már nem kapta meg a Jedi üzeneteit. Csak tényleg ne az legyen, hogy kiderül a Bad Batch-ből, hogy Ahsoka már azután lázadó vezér lett, hogy felszállt arról az ismeretlen világról Rex-szel. Tartsák csak be szépen azt az egy évnyi szünetet a lány életében. Nem nagy dolog, és nem is nehéz. Ha megjelennek a TIE vadászok és a rohamosztagosok, akkor jöhet már Ahsoka is.

R7 amúgy nem feltétlen kell, hogy Ahsoka jelenlétét jelezze. A TCW végén ott volt a roncs Rex mellett, így, amikor elváltak az útjaik, akkor a klón simán magával vihette. Az Ahsoka könyvben sincs benne R7, így ezzel kapcsolatban nincs ellentmondás.

Amúgy Rex-szel kapcsolatban is illene még tisztázni két dolgot. Az egyik az, hogy bár most állítása szerint a Birodalom halottnak hiszi, a Rebels-ben ezen senki sem akadt fenn. Brom Titus (Stealth Strike) egyáltalán nem tesz megjegyzést azzal kapcsolatban, hogy egy halottnak hitt klón százados szabotálja az Interdictorát a lázadók oldalán. De ez még talán kimagyarázható. A másik viszont az, hogy míg itt Rex elég egyértelműen segít egy lázadó sejtnek, addig a Rebels-ben úgy tűnik, mint aki nagyjából a klón háborúk óta nem harcolt. Szóval a nagy kérdés, ami remélem megválaszolásra kerül, hogy Rex miért hagyott fel a lázadók segítésével és vonult vissza?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, hogy anno a Zeffora gondoltam amikor a TV spotban megláttam a döglött Venatorokat, de mivel az a bolygó is csak benn volt a Fallen Orderben meg a Bracca is így a fél pirospontot ezért beírok magamnak :D:D:D

Amúgy a rész jobban emlékeztetett a Fallen Order Zeffos-Venatoros részére, mint a Braccásra.

Én a dianogáról azt hittem, hogy az egy olyan dög kisebb változata, mint ami a Fallen Orderben is látható. Kicsit féltem is, hogy lesz majd valami háttérinfó, hogy amit most láttunk az ugyanaz a dög, csak itt még "kölyök".

 

Rex feltűnése, ugye nem volt váratlan, már a szeméből tudtam, hogy ő lesz az.

 

Cid kezd unszimpi lenni

 

Jó, hogy a chip kérdést rendezték, in-uneverse mindenképp, de én azért is örülök neki, mert nem szeretem ezt a sorozatokban/filmekben, amikor van egy ilyen baljóslatú dolog, mint Wrecker chipje. Evidens jelekkel, hogy valami nem ok és a szereplők meg csak "játsszák a hülyét" a problémával kapcsolatban, de szerencsére ez megoldódott.

Összességében ez a rész jobban tetszett, mint az előző kettő, de így sem akkora durranás, amivel nincs is gond a rész lezárása úgyis azt sejteti, hogy a következő az lesz, Crosshairre szerintem mindenképp számíthatunk majd :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetetlen, hogy 1 év már eltelt a sorozatban. És 1 év alatt a Birodalom nem tudott a nyomukra akadni?  Nope......

Azt lehetségesnek tartom viszont, hogy lesz időugrás a sorozat vége fele, és akkor feltűnik Ashoka. 

De jelen állás szerint, nem vagyok biztos, hogy eltelt akár 1 hónap is, a 7. résszel bezárólag. 

 

Ha meg feltűnik a 8. részben Ashoka, akkor majd megint lesz balhé, mert szembe ment a kánonnal.  Már előre látom, fel lesztek háborodva....  

Ha tippelnem kellene akkor az évad végéig nem fog Ashoka feltűnni. De csap tipp. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Episode Guide és maga az epizód elárult 1-2 érdekességet:

- Omega hasonlóan Bobához nem idősödik úgy, mint a többi klón. A Guide azt írja, hogy Omega élete során több generációt látott felnőni.

 

- Amit Cid felsorol Hunteréknek, abból könnyen kikövetkeztethető, hogy azért már jó ideje az Ord Mantellen vannak. Szerintem már legalább 3-4 hónap is eltelhetett a 66-os kiadása óta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

És 1 év alatt a Birodalom nem tudott a nyomukra akadni?

Tizenkilenc év alatt nem tudott a Birodalom a lázadók nyomára bukkanni, pedig ez volt a Birodalmi Hadsereg és a Hírszerzés legfőbb prioritása, és nem pár emberről, hanem egy jól felszerelt hadseregről volt szó. Miért tudnának egy év alatt megtalálni 5 embert, akik több mint valószínű, hogy a fontossági lista egymilliomodik és tízmilliomodik bejegyzése között helyezkedhetnek el? Ha néhány ember el akar tűnni, akkor egy bolygón is baromi nehéz lenne megtalálni őket, hát még egy egész galaxisban, pláne úgy, hogy jelenleg a Birodalom hatásköre még egyáltalán nem olyan kiterjedt, mint 19 évvel ezután.

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Azt lehetségesnek tartom viszont, hogy lesz időugrás a sorozat vége fele, és akkor feltűnik Ashoka

De jelen állás szerint, nem vagyok biztos, hogy eltelt akár 1 hónap is, a 7. résszel bezárólag. 

 

Ha meg feltűnik a 8. részben Ashoka, akkor majd megint lesz balhé, mert szembe ment a kánonnal.  Már előre látom, fel lesztek háborodva....  

Ha tippelnem kellene akkor az évad végéig nem fog Ashoka feltűnni. De csap tipp. 

Igen súlyos zavar támadt az Erőben. :hehe: 

Movie GIF by Star Wars

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ráadásul Rex-et nem is keresik mert halottnak hiszik. Gyanítom így lehet ez Ahsokával is.

A TCW vége (és az Ahsoka könyv) alapján elvileg igen. Plusz a Rebelsben Vader meglepődik, hogy "a tanítvány él", amikor megérzik egymást. Ez is arra utal, hogy a Birodalom addig halottnak hitte. Feltehetően sikerül birodalmi radar alatt ténykednie a lánynak a következő cirka 20 évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jól van, itt mindenki olyan okos. Szerintem hanyagolom a kommentelést is, és nincs több zavar az erőben.  ;)   Na pá. 

Ashoka-t írtál Ahsoka helyett, csak erre célzott. Nem hinném hogy nagy gond lenne, csak poén volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jól van, itt mindenki olyan okos. Szerintem hanyagolom a kommentelést is, és nincs több zavar az erőben.  ;)   Na pá. 

Poén akart lenni. Fel se merült bennem, hogy valaki nem annak veszi. Azt hittem, a smiley meg a gif árulkodó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett ez a rész, bár mondhatni azt is, hogy kötelező elemei ellenére.

Kötelező elem alatt Rex-et értem, csak idő kérdése volt, hogy feltűnjön, de mindig jó őt újra látni. itt kell megjegyeznem, hogy mit tett a TCW a klónokkal illetve ezzel a karakterrel a szememben/a nézők szemében.

Egy sablon arc, egy tömeg-gyártott arc és mégis 100 egyéb történet..100 egyéb kontakt karakterekkel, sok-sok kaland, sok sok emlék. Nem semmi.

Na a másik elem, a csipek eltávolítása, ami csak idő kérdése volt és meg kellett ,hogy legyen már.

Ezen kívül már csak a látványt kell megdicsérnem, mert elképesztő volt ez a rész most a nagy TV-n!

A Fallen Order jutott eszembe a Braccáról és még Zeffo is, ott is volt Venator roncsban való jövés menés! Nagyon hangulatos, nagyon látványos volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lucas zseniális ötlete volt a klónok megalkotása. A prequel egyik legnagyobb húzása a Klón háború.

Egy elhintett említés az Új reményben hova vezetett mi? Ez egy külön beszélgetést megérne! Zseniális. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom, hogy eddig nem játszottam a Fallen Order-rel, mert biztos, hogy nagyon ütött volna a helyszín (a Bracca és maga a leharcolt Venator kihalt folyosói). De mindettől függetlenül is a rész tetszett. Az animáció továbbra is lebilincselően gyönyörű. Nagyon jó volt látni, hogy a mindig poénforrás Wrecker amúgy egy iszonyatosan kemény harcos, akit jobb, ha nem tud senki az ellenségei sorában a saját érdeke szerint. Félelmetes volt, ahogy üldözte Omegát, nekem biztos traumatikus élményt okozna. A lányt azonban keményebb fából faragták (mint tudjuk), és ketté tudta választani a dolgot, az egyre szorosabb Wrecker - Omega kapcsolatban ez nem jelentett törést. Érdekes, hogy ezzel ellentétesen jó pár rész óta Hunter és Omega viszonya mintha stagnálna, azóta hogy hőseink megérkeztek az Ord Mantell-re.

 

Rex felbukkanásának örültem. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi is lesz az a kiváltó ok, aminek köszönhetően hátat fordít az ellenállásnak és visszavonul a Galaxis háta mögé. Továbbra is jól fűzik fel a sorozat cselekményének láncolatát, alapvetően tetszik, hogy mikroesemények révén tágulnak ismereteink a Galaxisról. Azért már várom, hogy Kamino illetve Crosshair ismét képernyőre kerüljön.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 22:55, Nute Gunray írta:

Félelmetes volt, ahogy üldözte Omegát, nekem biztos traumatikus élményt okozna.

Érdekes, hogy Omega Wreckert se tudta lelőni, ahogy az energia zabáló szornyet sem.

 

2021. 06. 16. - 22:55, Nute Gunray írta:

Érdekes, hogy ezzel ellentétesen jó pár rész óta Hunter és Omega viszonya mintha stagnálna, azóta hogy hőseink megérkeztek az Ord Mantell-re.

Igen, azóta Wrecker mellett van folyamatosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 17. - 8:43, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy Omega Wreckert se tudta lelőni, ahogy az energia zabáló szornyet sem.

Szerintem Omega afféle pre-Rey. Tényleg csak akkor öl, amikor az feltétlen muszáj. Megjegyzem, azért nem is baj, ha egy tizenéves nem gyilkol embereket, se semmi más. Azér például a Jedi Rendnél szerintem eléggé gáz volt, hogy gyerekeket küldenek háborúba. Ez valami olyasmi, ami szerintem mindennél jobban mutatja a Rend degeneráltáságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 17. - 13:09, Dzséjt írta:

Azér például a Jedi Rendnél szerintem eléggé gáz volt, hogy gyerekeket küldenek háborúba. Ez valami olyasmi, ami szerintem mindennél jobban mutatja a Rend degeneráltáságát.

Kire gondolsz konkrétan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.