Ugrás a kommentre

1x09 - Bounty Lost


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Fantasztikus epizód volt, talán az évad eddigi legjobbja. Előzetes félelmeim ellenére ez egy nagyon ambiciózus és minőségi sorozat. Egy-két rész volt csak eddig gyengébb (a rancor és a Corellia történetek), de azok is bőven a nézhető kategóriában vannak. Máskülönben viszont kapkodom a fejem, olyan jó. Univerzumépítés ez a javából.

 

Továbbra is a legerősebb szálnak a Kamino körüli történéseket tartom. Azt hiszem nyílegyenesen tartunk a Kamino végzete felé, ez most már nem kérdés. Hogy csak a befolyásuk hanyatlik le véglegesen, vagy maga a faj sorsa is megpecsételődött, ez még kérdéses. Filoniék alaposan csavartak a dolgon, immár belső konfliktussal is kell számolnunk. Taun We mostoha halálában kiírtak egy filmes karaktert, 19 évvel EP2-beli első megjelenése után. Nala Se azonban törődik Omegával és végül úgy döntött, hogy többé a saját feje után megy és nem törődik a Kamino üzleti érdekeivel. Meglátjuk, mi sül ki ebből. Aztán ott van Boba Fett, mint "Alfa". Kizárt, hogy ezekután ne tenné tiszteletét a sorozatban.

 

Bora Vio hátborzongató helynek bizonyult, minden bizonnyal hosszú évtizedek (évszázadok?) óta el van hagyatva, Megdöbbentő volt látni a tipocai művészeti-építészeti stílust és ezt a rozsdásodó lepusztultságot így együtt. Aztán azok a régi klóntartályok, benne hosszú idő óta poshadó sullusti, kaminói stb. hullákkal... Valahogy az érződött, hogy ezek még olyan korai technológiák, amelyeken a Kamino - tökélyre fejlesztve az iparágat - már rég túljutott. Nagy piros pont a fejlesztőknek. A Bespinnel való párhuzamot én is felismertem, talán ez sem véletlen. Mind Cad Bane, mind Fennec megmutatta teljes repertoárját, hogy miért is Galaxis-szerte rettegett fejvadászok ők. Nagyszerű párharcot kaptunk tőlük. Todo viszont hihetetlenül amatőr volt, amikor hagyta magát becsapni Omega által. Szegény droid így is állandóan darabokra esik Bane szolgálatában, ezt már a TCW-ben is láthattuk, bár csak halvány emlékeim vannak.

 

Megható volt látni Hunter és Omega közös jeleneteit, itt tényleg egy szülői, gondoskodói viszony van kialakulóban. Hétről-hétre alig várom az új epizódot, nálam ez a sorozat már bőven TCW-szint, de a Rebels-t mindenképp lepipálta. Az animáció egyszerűen tökély, nem is tudom, hova lehet ezt még majd fokozni. Nyilván lehet, de nekem már ez tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Vagy valamilyen titkos kaminoi módszerrel deaktiválják az összed Kamino-n állomásozó klón chipjét. 

Esetleg egy cyber virus féleséggel akár? Ami kikapcsolja/tönkreteszi a chipeket, vagy bármilyen cyber implantátumot? 

 

Ha lehet hinni a kiszivárgott Júliusi cimeknek, akkor a War Mantle előtti epizód cim, az az Infested lesz.

Lehet hogy az inhibitor chip tömeges kikapcsolása köré fog épülni ez a rész??

De csak is kizárólag a Kaminón engedik útjára ezt a virus féleséget, ami tönkreteszi a chipeket? 

 

Ezt meg belinkelem nektek. Egy jól összevágott jelenetsor, a heti rész kapcsán!  :) 

 

Kaminoans discuss Omega, Lama Su sends Taun We to retrieve her [4K ULTRA HD] | Bad Batch Episode 9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az inhibitor chip nem kibernetikai, hanem biológiai implantátum, így cyber vírussal kiikatatni nem lehet. De az az elképzelés nem rossz, hogy esetleg egy vírussal ki lehessen kapcsolni. Nyilván elő tudnának állítani egy ilyet a kaminoi-ak, és gyorsan végig is fertőzhetik a populációt ami a bolygón van. Akár az étellel, akár a levegőben. De esetleg használhatnák annak az eszköznek a nagy hatótávolságú, de fordított hatást kiváltó, változatát, amivel Crosshair chipjét boostolták fel a pilotban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az epizód tele volt érdekesebbnél érdekesebb dologgal.

 

Először is kiderült milyen játszma folyik a háttérben: Lama Su vs. Nala Se. Ez utóbbit nagyon rühelltem azóta, hogy tevékeny részt vállalt Fives likvidálásában. Ezért most kicsit fura, hogy ennyire a szívén viseli a kis klón sorsát, de így valamit ledolgozott nálam a kialakított ellenszenvéből.

Fennec tehát csak megvédeni akarja Omegát, míg Bane Lama Su megbízásából dolgozik. A miniszterelnök kijelentésén megrökönyödtem, miszerint ha kinyerték a lányból a szükséges anyagot, utána nyírják ki Omegát. Ha másért nem is, de a genetikai anyagért később még nem lenne használható?

Itt jött be a képbe Boba, és ez által Omega jelentősége is. Gyakorlatilag Boba testvérének tekinthető, mert a fiút nevezik az Alfának, azaz módosításoktól mentes klónnak. Ilyen Omega is. Örülök, hogy nem az Erőhasználatban vagy ilyen kissé erőltetett dologban rejlett a jelentősége, hanem sokkal egyszerűbb magyarázatot kreáltak rá.

Ami még nagyon érdekes volt és teljesen rabul ejtett, az a régi klónozó telep a Bora Vio-n. Eddig nagyon keveset tudtunk a Kaminoiakról, de az ismereteink most eléggé kitágultak. Több telepük is lehet a galaxisban, ami valahol logikus is. Láttunk pár érdekes klónt ezen a telepen, máris kíváncsi lettem a hátterükre. :) A létesítmény már elég régóta elhagyatottan állhat ott, bár még így is működnek az elektronikus rendszerek. Remélem lesz még utalás rá a későbbiekben.

Bane és Fennec csatája remek volt, kiváló hátteret adott a részhez. Ők ketten még sokszor összekötik majd a bajuszt. Elképzelhetőnek tartom, hogy Boba is feltűnik majd valamikor. A mostani említése után az lenne a meglepetés, ha nem így lenne.

 

Mindent egybevetve most már tudjuk mire megy ki a játék a színfalak mögött. Nem elég, hogy a Birodalom el akarja pusztítani az osztagot, még Omegára is ráküldték az egyik legjobb fejvadászt. Kíváncsi leszek mi sül ki ebből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A miniszterelnök kijelentésén megrökönyödtem, miszerint ha kinyerték a lányból a szükséges anyagot, utána nyírják ki Omegát. Ha másért nem is, de a genetikai anyagért később még nem lenne használható?

 

Neki a klónok csak áruk voltak, lehet nem tetszett neki, hogy Omega olyan asszisztens félesége volt Nala Se-nek. Meg ha az inhibitor chip-ről is tud, akkor sok minden lehet még, amivel álmatlan éjszakákat okozhatna Lama Su-nak ha kifecsegi valakinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lama Su szempontjából ez teljesen olyan, mint ha arról beszélne, hogy kidobja a mosógépet és vesz helyette egy másikat. Egyáltalán nem tekint Omegára és a klónokra élőlényekként, ennél fogva semmiféle morális dilemma nem jöhet itt szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Neki a klónok csak áruk voltak, lehet nem tetszett neki, hogy Omega olyan asszisztens félesége volt Nala Se-nek. Meg ha az inhibitor chip-ről is tud, akkor sok minden lehet még, amivel álmatlan éjszakákat okozhatna Lama Su-nak ha kifecsegi valakinek.

Ok, de az, hogy csak azért kímélné meg az életét, hogy a későbbiekben is kihasználják, még nem mondana ellent az érzéketlen mivoltára. Egyébként nem értem mit pattog Su, hisz ha jól tudom már nincs rendelésük újabb katonákra. Amúgy meg nem látom miért is dobná el az agyát a Birodalom egy sima klóntól, amiben igazából semmi extra nincs a többiekhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy meg nem látom miért is dobná el az agyát a Birodalom egy sima klóntól, amiben igazából semmi extra nincs a többiekhez képest.

 

Lehet, hogy nem reg. klónokat akarnak gyártani a kaminóiak, hanem valami felturbózott változatot, lehet időközben rájöttek, hogy tudnák a BB-t szándékosan megalkotni vagy akár 4-ük tulajdonságait egy egyedbe oltani, viszont ahhoz az eredeti minta szükséges, mert a már amúgy is módosított reg. klónokból származó minta további bizergálásra nem alkalmas.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó epizódot kaptunk ismét! A látványt már nem is ragozom, mennyire szép, ez az alap ebben a sorozatban, bár megszokni nemigen lehet. :D 

Omega különlegessége az első alkalomtól világos volt, csak azt nem tudtuk, pontosan miért is az. No most már biztos, hogy nem Erőérzékeny, de sebaj! Helyette rendes genetikai másolata Jangonak, vagyis Boba "testvére". Az számomra továbbra is érdekes, hogy miért lett lány, hiszen ha már genetikailag másolták Jangot, külön tenni kellett érte, hogy Omega lány legyen, nem igaz? Ennek kell hogy legyen valami oka, azt gondolom. :)

Meglepő egyébként hogy annyira nem hasonlít Bobára természetben, bár az is lehet, hogy csupán az eltérő neveltetésük miatt lehettek különbözőek: Bobát az "apja" fejvadásznak nevelte, míg Omegát Nala Se az asszisztensének és mivel most is láthatjuk, hogy mennyire fontos neki a kislány épsége (kifizette Fennecet csak azért, mert gondoskodott róla, hogy ne kerülhessen Lama Su karmaiba), biztos szeretettel nevelgette végig. Omega nem véletlenül lett olyan, amilyen: barátságos, érdeklődő, együttműködő, akit öröm tanítani.  :)

Ráadásul okos is, gyorsan rájött, hogy kerülhet ki a rabságból, és Todot is sikerült átmenetileg hatástalanítania. Igazából én azt mondom, Omega legalább annyira különleges a saját jogán, amilyen nagyszerű kis emberke, mint azért mert Jango tiszta klónja, s mint ilyen, értéket képvisel. Azt annyira én sem értem, miért akarja Lama Su elpusztítani - rendben, hogy nem tekinti embernek, hanem csak egy terméknek, viszont bármikor jól jöhetne még később ez a genetikai állomány. Ennek csak akkor van értelme, ha abból remél hasznot, hogy elpusztítja. Na majd meglátjuk!

 

Fennec és Bane párbaja remek volt, több körben, de végül is nem sikerült egymással elbánniuk. Fennec méltó ellenfele volt Bane-nek végig, hiába fiatalabb s ezáltal kevésbé dörzsölt elvileg - de a gyakorlatban inkább úgy tűnt, Bane már nem olyan ütőképes, mint amilyennek régebben láttuk, sőt, el is bízza magát, ami visszaüt.

 

Az elhagyott kaminoi telep kísértetiessége tetszett, hangulatos helyszín. Érdekes, hogy ugyan minden nagyon elhagyatottnak tűnt (por, kosz, kikapcsolt berendezések mindenhol), de voltak egyedek a keltetőkben. Ezeket ott felejtették? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Az számomra továbbra is érdekes, hogy miért lett lány, hiszen ha már genetikailag másolták Jangot, külön tenni kellett érte, hogy Omega lány legyen, nem igaz? Ennek kell hogy legyen valami oka, azt gondolom. :)

Érdekes, hogy nem csak a neme hanem a rassza is megváltozott. Jango enyhén szinesbőrű volt (Temuera Morrison felmenői új-zélandi őslakosok, vagyis maorik voltak). Ebből lett valahogy egy fehér szőkehajú kislány.

 

Maga a rész egyébként valóban szenzációs lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Ebből lett valahogy egy fehér szőkehajú kislány.

 

Nekem olyan echte fehérnek azért nem tűnik, egy kitalált világban pedig nem feltétlenül kell úgy kapcsolódnia a hajszínnek a rasszokhoz, mint a való életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Na, itt van Boba és Omega egymás mellett. Nekem nem igazán tér el a bőrszínük. 

 

https://www.instagram.com/p/CQmMEkUMibu/?utm_medium=copy_link

Beszédes hogy Omegáról egy olyan képet kellett előszedni amiben az arca nagyrészt bevan árnyékolva és a bőre olyan sötétnek tűnik amihez hasonlót a sorozatban nem is nagyon látni. Omega igy néz ki a sorozatban. Ennél fehérebb nehezen lehetne.

14RsCGe.jpg

 

Csak emlékeztetőül: Jango Fett, az eredeti egyed igy néz ki. 

vzkRGbe.jpg

 

Mivel Jangonak nem szőke a haja ezért annak sincs túl sok értelme hogy a klónjának viszont igen. Még akkoris ha megváltoztatják a nemét. A hajszinnek semmi köze egy egyed neméhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az számomra továbbra is érdekes, hogy miért lett lány, hiszen ha már genetikailag másolták Jangot, külön tenni kellett érte, hogy Omega lány legyen, nem igaz? Ennek kell hogy legyen valami oka, azt gondolom.

Szerintem ebbe Nala Se keze is benne van. Azt nem mondom, hogy a saját szakállára dolgozott volna, de lehet, hogy miatta lett nőnemű. Az egyértelmű immár, hogy a saját lányaként tekint rá.

 

11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az elhagyott kaminoi telep kísértetiessége tetszett, hangulatos helyszín. Érdekes, hogy ugyan minden nagyon elhagyatottnak tűnt (por, kosz, kikapcsolt berendezések mindenhol), de voltak egyedek a keltetőkben. Ezeket ott felejtették? 

Mivel azok már halottak voltak, gondolom a legegyszerűbb lehetőség az volt, hogy ott hagyják őket. 

 

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Beszédes hogy Omegáról egy olyan képet kellett előszedni amiben az arca nagyrészt bevan árnyékolva és a bőre olyan sötétnek tűnik amihez hasonlót a sorozatban nem is nagyon látni. Omega igy néz ki a sorozatban. Ennél fehérebb nehezen lehetne.

Animált karaktert élővel összehasonlítani szerintem nem a legjobb. Hasonló Boba képet kellene találni. Mivel nem vagyok genetikus, így nem igazán tudnék rá válaszolni, hogy ez így rendben van-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Animált karaktert élővel összehasonlítani szerintem nem a legjobb. Hasonló Boba képet kellene találni. Mivel nem vagyok genetikus, így nem igazán tudnék rá válaszolni, hogy ez így rendben van-e.

Itt megjegyezném, hogy az animációban egyébként is tendencia lett, hogy kifehéritik a szereplőket. A Bad Batch tagjai se tűnnek maorinak. Engem ez cseppet sem zavar. De szerintem a jelenség egyértelmű. Az angol-nyelvű sajtóban ebből meg is próbáltak valami botrányfélét kreálni, de szerencsére nem nagyon voltak vevők rá az emberek. Mindenesetre van egy halomnyi cikk a neten arról hogy a Bad Batch fehériti a karaktereket. Például itt van egy, ha esetleg valakit ez érdekel:

https://gizmodo.com/why-star-wars-fans-are-concerned-about-the-bad-batch-an-1846831469

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt. Sok mindent megtudhattunk az események hátteréről, ki bérelt fel kit, ki milyen megfontolásból tette azt amit csinált. Karakter szempontból talán kevésbé volt erős ez az epizód, mint az előző, itt inkább az akción volt a hangsúly. Az viszont nagyon tetszett, ahogy Omega szembesül az őt érintő kérdésekkel. Már az előző részben is remekül kijött, mikor a háborúról kérdezi Techet, és próbálja elhelyezni magát a világban. Ott is ahogy körbenézett a roncsok tengerén egy képpel képesek voltak többet mondani ezer szónál... itt amikor ráteszi a kezét a tartályra és ahogy ránéz a benne lévő lényre egy pillanatra mintha beleláthatnánk a gondolataiba: "Ki vagyok én és mi lesz velem?". Részben a BB tagjai számára is ez az új helyzet amiben a háború után találják magukat egy egzisztenciális krízis is, amiben újra kell fogalmazniuk magukat és a helyüket a világban, Omegának viszont fel kell fedeznie, hogy ki is ő valójában. Amellett, hogy Omega még nagyon fiatal és ez az életkorral is együtt járó konfliktus, nagyobb léptékben ez egy visszatérő motívum a SW-ban, mondjuk Luke, vagy Rey kapcsán is felmerül, hogy rá kell jönniük, hogy kik ők és mire rendeltettek. Amikor azt mondja Hunternek, hogy nem akarja egy kémcsőben végezni az egyben előrevetítette a BB további küldetését, megvédeni Omegát és megakadályozni, hogy felhasználják.

 

Cad Bane nekem itt kicsit csalódás volt, mondjuk az előző epizódbeli belépőjét nehezen lehetett volna fokozni, de az apró kis hangulati elemket itt is nagyon jól adagolták (pl. mikor Bane lemászik a létrán a film elején megszólal ez a western szerű zene). Fennec Shand kapcsán itt talán megágyaztak a BoBF-beli szerepének, aki egy kemény, rettenthetetlen fejvadászt alakít, de azért neki van szíve is - még ha ez a munka is csak egy megbízás volt. A párbajuk látványosra és kiegyenlítettre sikeredett, egyikük sem tudott nagyon a másik fölé kerekedeni, de remélem Cad Bane majd még Bobával is összecsap majd valamikor a jövőben. 
A kaminoi belső konfliktus remekül színesítette az összképet. Így gyakorlatilag két fronton van nyomás alatt a csapat. Egyrészt Crosshair és a Birodalom szorongatja a BB-et, másrészt pedig Lama Su rá akarja tenni a kezét Omegára, míg Nala Se-től nem várt segítséget kaptak. Így értelmet nyert az is, hogy miért engedte el őket még a pilotban. Nala Se kapcsán kaptunk egy árnyaltabb megközelítést a kaminoiak viszonyáról a klónokhoz. Korábban Nala Se is nagyjából azt képviselte, mint itt Lama Su, hogy felhasználjuk őket és aztán eldobjuk, de ő valami miatt gyengéd érzelmekkel viszonyul Omegához.

 

Omega kapcsán ami felmerült bennem, hogy miért csak Alpha és Omega van? Mi van, ha közben volt több egyed is, akik már nem élnek és a folyamat végén csak Omega van. Az, ha Omegának nincsen semmilyen különleges képessége arra jó alapot adna, hogy miért nem vigyáztak rá jobban az elején, ha annyira értekes a számukra, mert így mondhatjuk, hogy "ő csak Jango eredeti mintáját hordozza".  Mondjuk ez megoldást jelentene arra a problémára is, hogy degradálódik az általuk használt minta, amit már a TCW 3. évadában megemlít Lama Su, sőt azt is javasolja Shaak Ti-nek, hogy keressenek egy másik donort a további klónok gyártásához. Ennek ellentmond, ha közben nekik végig ott volt Omega, akibők akár ki tudták volna nyerni Jango eredeti mintáját az agyonhasznált régi helyett. Ez persze lehetett Nala Se sideprojectje is, már nem emlékszem, hogy melyik részben, de az évad elején említik, hogy Nala Se valami kísérleteket végzett Omegán, mindenesetre talán még lesz valami váratlan körülötte, legalábbis azzal kapcsolatban, ahogy fel akarják használni. Ha tényleg csak annyi lenne, hogy ő Jango némileg módosított klónja, akkor kissé csalódott lennék. 

 

Az epizód látványvilága itt is lenyűgöző volt. A legjobban a létesítmény állapota tetszett. Dzséjt említette a kontrasztot, hogy mennyire más volt ezeket a kaminoi épületeket így összetörten és romokban látni, a korábbi steril, makulátlan környezet után... azáltal, hogy a felhők fölé emelték az épületeket és a törtött ablakokon bekúsztak a felhők az epületekebe egy olyan egyedi atmoszférájú helyet teremtettek ami eszméletlenül jól nézett ki. Ahogy Cad Bane többször egyszer csak előbukkant ebből ködszerű felhőrétegből az fergeteges volt, másrészt a lepukkant, elhagyatott környezet nagyon jól játszott rá a rész hangulatára is. Egy fojtogató, bizonytalan, félelmetes atmoszférát kreált, ahol Omegát üldözik, közben megtudjuk az igazságot róla és, hogy mire akarják használni. A klóntartályokban rothadó testek jelenléte már önmagában elég creepy volt, de közben az a belső feszültség is dolgozott Omegában, hogy mit akarnak itt tőle és miért hozták ide. A képi világ szenzációsan dolgozott alá a történetnek és olyan hangulatot teremtett, ami remekül adta vissza az epizód feszültségét. 


A tartályokban lévő testek elsőre rég összeaszott kaminoiaknak tűntek, de ahogy ott lebegtek benn, nekem eszembe jutott az Ep. IX-ből Snoke is abban a tartályban. Kíváncsi lennék milyen titkok rejlenek még a kaminoiak kapcsán... ez csak egy mellék-létesítmény volt, vagy korábban itt éltek? Valami katasztrófa volt itt, vagy egyszerűen csak odébbálltak a biznisszel? Lehet, hogy nem is a Kamino bolygóról származnak és oda is csak elvitték a klónprogramot? Az, hogy más bolygókon is (és kifejezetten más környezetben) voltak létesítményeik egy érdekes fejleményt adott hozzá nekem a fajhoz. Kíváncsi leszek mire jutnak majd, ha ez a belső feszültség Lama Su és Nala Se között kiéleződik, akkor sok jóra nem hiszem, hogy számíthatnak a Birodalommal szemben. Omega szempontjából Nala Se pedig passzívan tud segíteni, de a Kaminóra vissza nem kerülhet, mivel ott tudják mi vár rá. Az ahogy megígérik neki Hunterék, hogy nem fog visszamenni oda, az mindenesetre nagyon előrevetíti nekem, hogy vissza fognak még térni a Kaminóra és talán a kaminoiakról is megtudhatunk még valamit, illetve látjuk ennek a szálnak (háború-klónok-kaminoiak) a lezárását is... aztán lehet a vízi létesítmény is olyan sorsa fog jutni, mint a fellegekben lévő, egy letűnt idő romos mementója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Mivel azok már halottak voltak, gondolom a legegyszerűbb lehetőség az volt, hogy ott hagyják őket. 

Lehetséges, hogy gyorsan kellett elhagyni a helyszínt, és a klónok meg ott maradtak, akkor még élve, aztán pusztultak el, mert nem működtek a berendezések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Beszédes hogy Omegáról egy olyan képet kellett előszedni amiben az arca nagyrészt bevan árnyékolva és a bőre olyan sötétnek tűnik amihez hasonlót a sorozatban nem is nagyon látni. Omega igy néz ki a sorozatban. Ennél fehérebb nehezen lehetne.

 

Most, hogy jobban belemélyedtem a dologba szerintem eléggé nagy a variancia mikor, milyen tónust kap a bőre.

 

Itt például természetes fény éri az arcát, és látni egyaránt árnyékolt és árnyékolatlan felületet a bőrén:

pQEEiLo.jpg

wNX2kQq.jpg

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mivel Jangonak nem szőke a haja ezért annak sincs túl sok értelme hogy a klónjának viszont igen. Még akkoris ha megváltoztatják a nemét. A hajszinnek semmi köze egy egyed neméhez.

 

Ez nem feltétlenül így van, ugyanis vannak nemhez kötődően öröklődő tulajdonságok

"Az Y-kromoszóma génjei apáról fiúra öröklődnek, nőnek nem adhatók át."

"A nők testi sejtjeiben az egyik X-kromoszóma véletlenszerűen inaktiválódik, ez az öröklésmenetekre is kihat."

Egy szervezetben van apai és anyai eredetű X kromoszóma, ugye értelemszerűen Y kromoszóma csak apától eredhet. Ha Jango
A, esetben az Y kromoszómából örökölte a hajszínét akkor annak X-re való cserélésével máris változhat a hajszín

B, esetben az apai eredetű X-ből örökölte a hajszínét viszont, ha az Y kromoszómáját egy anyai X-szel cserélték fel és a cserével létrejövő XX kromoszómapárból véletlenszerűen pont az inaktiválódott akkor megint lehetséges a hajszínváltozás.

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Bad Batch tagjai se tűnnek maorinak. Engem ez cseppet sem zavar.

 

Nem értem, hogy másokat ez, miért zavarhat (vagy hát de, ha sötétebbek lennének, mint voltak biztos nem ugatna senki) ez szerintem simán betudható a génhibának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Wilde írta:

Omega kapcsán ami felmerült bennem, hogy miért csak Alpha és Omega van? Mi van, ha közben volt több egyed is, akik már nem élnek és a folyamat végén csak Omega van. Az, ha Omegának nincsen semmilyen különleges képessége arra jó alapot adna, hogy miért nem vigyáztak rá jobban az elején, ha annyira értekes a számukra, mert így mondhatjuk, hogy "ő csak Jango eredeti mintáját hordozza".  Mondjuk ez megoldást jelentene arra a problémára is, hogy degradálódik az általuk használt minta, amit már a TCW 3. évadában megemlít Lama Su, sőt azt is javasolja Shaak Ti-nek, hogy keressenek egy másik donort a további klónok gyártásához. Ennek ellentmond, ha közben nekik végig ott volt Omega, akibők akár ki tudták volna nyerni Jango eredeti mintáját az agyonhasznált régi helyett. Ez persze lehetett Nala Se sideprojectje is, már nem emlékszem, hogy melyik részben, de az évad elején említik, hogy Nala Se valami kísérleteket végzett Omegán, mindenesetre talán még lesz valami váratlan körülötte, legalábbis azzal kapcsolatban, ahogy fel akarják használni. Ha tényleg csak annyi lenne, hogy ő Jango némileg módosított klónja, akkor kissé csalódott lennék. 

 

Az epizód látványvilága itt is lenyűgöző volt. A legjobban a létesítmény állapota tetszett. Dzséjt említette a kontrasztot, hogy mennyire más volt ezeket a kaminoi épületeket így összetörten és romokban látni, a korábbi steril, makulátlan környezet után... azáltal, hogy a felhők fölé emelték az épületeket és a törtött ablakokon bekúsztak a felhők az epületekebe egy olyan egyedi atmoszférájú helyet teremtettek ami eszméletlenül jól nézett ki. Ahogy Cad Bane többször egyszer csak előbukkant ebből ködszerű felhőrétegből az fergeteges volt, másrészt a lepukkant, elhagyatott környezet nagyon jól játszott rá a rész hangulatára is. Egy fojtogató, bizonytalan, félelmetes atmoszférát kreált, ahol Omegát üldözik, közben megtudjuk az igazságot róla és, hogy mire akarják használni. A klóntartályokban rothadó testek jelenléte már önmagában elég creepy volt, de közben az a belső feszültség is dolgozott Omegában, hogy mit akarnak itt tőle és miért hozták ide. A képi világ szenzációsan dolgozott alá a történetnek és olyan hangulatot teremtett, ami remekül adta vissza az epizód feszültségét. 


A tartályokban lévő testek elsőre rég összeaszott kaminoiaknak tűntek, de ahogy ott lebegtek benn, nekem eszembe jutott az Ep. IX-ből Snoke is abban a tartályban. Kíváncsi lennék milyen titkok rejlenek még a kaminoiak kapcsán... ez csak egy mellék-létesítmény volt, vagy korábban itt éltek? Valami katasztrófa volt itt, vagy egyszerűen csak odébbálltak a biznisszel? Lehet, hogy nem is a Kamino bolygóról származnak és oda is csak elvitték a klónprogramot? Az, hogy más bolygókon is (és kifejezetten más környezetben) voltak létesítményeik egy érdekes fejleményt adott hozzá nekem a fajhoz. Kíváncsi leszek mire jutnak majd, ha ez a belső feszültség Lama Su és Nala Se között kiéleződik, akkor sok jóra nem hiszem, hogy számíthatnak a Birodalommal szemben. Omega szempontjából Nala Se pedig passzívan tud segíteni, de a Kaminóra vissza nem kerülhet, mivel ott tudják mi vár rá. Az ahogy megígérik neki Hunterék, hogy nem fog visszamenni oda, az mindenesetre nagyon előrevetíti nekem, hogy vissza fognak még térni a Kaminóra és talán a kaminoiakról is megtudhatunk még valamit, illetve látjuk ennek a szálnak (háború-klónok-kaminoiak) a lezárását is... aztán lehet a vízi létesítmény is olyan sorsa fog jutni, mint a fellegekben lévő, egy letűnt idő romos mementója.

Ha csak szimplán egy módositás nélküli Jango klón lenne Omega, csak női kivitelben, az egy picit olcsó húzás lenne......

Egy sima Jango klón kilövi Crosshair kezéből a sniper blastert, úgy, hogy előtte sosem lőtt vele...aham.....

 

Tuti hogy módositottak rajta valamit, mert egy 12-13 éves gyermek, aki Kaminón kivűl máshol még nem járt, nem találja fel magát ennyire könnyen. Az hogy a második részben még kicsit el volt veszve, a sok külső impulzustól, az teljesen rendben van. 

 

Érdekes ez a kapcsolat amúgy, Nala Se és Omage között. Egy kicsit egyoldalúnak érzem ezt. Az látszik, mennyire törődik vele (vagy törődne), Nala Se, viszont ez Omega szemszögéből nem igazán jön le.  Sőt még mondja is, reméli sosem fog újra visszatérni a Kaminóra.

A kiscsaj menekült onnan, és a BB volt a legjobb választás ehhez...

 

Ki tudja milyen kisérleteket végeztek rajta, és mennyire lehetett ez akár fájdalmas is a számára......

 

 

Ez az epizód rávilágitotott minket arra, hogy a klónozók valójában gyarmatositották Kamino-t. Azon a bolygón hatalmas óceánokon kivül nincs semmi se. Csak tengerei, vizi élővilág. 

Valahogyan megépitették ezeket a viz felett lévő városaikat, ami igazából nem is város volt, hanem egy hatalmas kutatóközpont, mindennel ellátva.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Érdekes ez a kapcsolat amúgy, Nala Se és Omage között. Egy kicsit egyoldalúnak érzem ezt. Az látszik, mennyire törődik vele (vagy törődne), Nala Se, viszont ez Omega szemszögéből nem igazán jön le.  Sőt még mondja is, reméli sosem fog újra visszatérni a Kaminóra.

A kiscsaj menekült onnan, és a BB volt a legjobb választás ehhez...

Erre én is kíváncsi lennék bővebben. Láthatóan Nala Se-nek fontosabb Omega sorsa, mint bármi más. Viszont a lány eddig még csak meg se említette. Lehet, hogy egyoldalú ez a dolog?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 minutes ago, Cpt. Rex said:

Ez az epizód rávilágitotott minket arra, hogy a klónozók valójában gyarmatositották Kamino-t. Azon a bolygón hatalmas óceánokon kivül nincs semmi se. Csak tengerei, vizi élővilág. 

Valahogyan megépitették ezeket a viz felett lévő városaikat, ami igazából nem is város volt, hanem egy hatalmas kutatóközpont, mindennel ellátva

Az hogy gyarmatosították volna a Kamino-t az kizárt. A wookie szerint az az anyaviláguk. A Bora Vio pedig csak egy külső telep volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Itt például természetes fény éri az arcát, és látni egyaránt árnyékolt és árnyékolatlan felületet a bőrén:

És ezen a képen is fehérnek néz ki. Egyértelműen nem szinesbőrű. Ilyen narancsos megvilágitásban ilyen egy átlag fehér ember bőre. A képről az is látszik hogy a klónok közül Cut is "kifehéredett", hisz elvesztette az eredeti egyed fekete hajszinét helyette világos barna lett a haja és a bőre is világosodott. Ami mégegyszer mondom nem baj. Csak látszik hogy ez egy tendencia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.