Ugrás a kommentre

1x09 - Bounty Lost


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Őt már inkább az ismert okoknál fogva. De ne trollkudjunk sokat ezzel. :P 

 

Én nem trollkodtam, komolyan írtam mindent, ha valaki sokat van a napon annak kivilágosodik a haja, Cut meg már 2-3 éve földműves, úgy értelmeztem, hogy végig csak róla van szó ezóta a hsz óta:

 

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg olyan mint a többi klón. Én olyan hatalmas különbséget nem veszek észre.

 

amikor bejött a Kaminó, mint tényező, ami nála ebből a szempontból irreleváns, akkor kérdeztem meg, hogy tisztázzam, hogy akkor kiről is beszélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt már Omegáról volt szó, a beszélgetés menetét nézve ez szerintem egyértelmű.

 

Szerintem nem. Bomarr utoljára a Cut kapcsán beszélt a haj és a bőr színről, te pedig nem nevesítetted kiről beszélsz. Tekintve azt, hogy a következő hsz-ben Bomarr azt írja nem vesz észre hatalmas különbséget, valamint azt, hogy Bomarr jó párszor leírta már, hogy Omega szerinte fehér, így nehezen képzelem el, hogy nem lát nagy különbséget akármelyik klón és Omega között, tehát Cut-ra gondolt. Továbbá azt is feltételeztem, hogy Bomarr Omega hajával kapcsolatban nem hozna fel egy ilyen mondatot, mert az vitán felül áll, hogy annak színe markánsan eltér Jangoétól. Ezekből következtettem, hogy Cut-ról folyik a diskurzus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Szerintem nem. Bomarr utoljára a Cut kapcsán beszélt a haj és a bőr színről, te pedig nem nevesítetted kiről beszélsz. Tekintve azt, hogy a következő hsz-ben Bomarr azt írja nem vesz észre hatalmas különbséget, valamint azt, hogy Bomarr jó párszor leírta már, hogy Omega szerinte fehér, így nehezen képzelem el, hogy nem lát nagy különbséget akármelyik klón és Omega között, tehát Cut-ra gondolt. Továbbá azt is feltételeztem, hogy Bomarr Omega hajával kapcsolatban nem hozna fel egy ilyen mondatot, mert az vitán felül áll, hogy annak színe markánsan eltér Jangoétól. Ezekből következtettem, hogy Cut-ról folyik a diskurzus.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg olyan mint a többi klón. Én olyan hatalmas különbséget nem veszek észre.

Én itt már Omegáról beszéltem. Ebből lehet a félreértés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Érdekes ez a kapcsolat amúgy, Nala Se és Omage között. Egy kicsit egyoldalúnak érzem ezt. Az látszik, mennyire törődik vele (vagy törődne), Nala Se, viszont ez Omega szemszögéből nem igazán jön le.  Sőt még mondja is, reméli sosem fog újra visszatérni a Kaminóra.

 

Ez tényleg egy érdekes észrevétel, korábban nem gondolkoztam el rajta, de Omega kapcsán eléggé homályban vagyunk a szökése előtti időszakot illetően. Milyen volt az élete a Kaminon, milyen kapcsolatban állt a kaminoiakkal stb. Szerintem erről majd még megtudhatunk valamit az elkövetkezőkben, de egyelőre olyan, mintha ő teljesen egy burokban élt volna és egy csomó mindenről nem tud (por, rabszolgaság), annak ellnére, hogy nem tűnik annyira kicsi gyereknek. Az pedig mindenképpen beszédes, hogy nem mutatott igazán semmiféle kötődést a kaminoiak iránt sem. Mikor először találkozik a BB tagjaival, még úgy ismeretlenül is nagyobb érdeklődést mutat feléjük, mint Nala Se iránt. Az is elképzelhető persze, hogy Omegával nem is terveztek soha szoros érzelmi kapcsolatot kialakítani (a hagyományos klónokat sem pátyolgatják annyira), ő csak egy eszköznek készült és eszerint is bántak vele, csak az idő közben megélt közös munka alatt Nala Se elkezdett valami kötődést érezni Omega felé, aki a többiektől eltérően elég egyedi klón (némi képzavarral élve), ráadásul lehet ez tényleg az ő projectje volt és Omega rá volt bízva. Azért ettől függetlenül is az, hogy így szembe megy Lama Su-val és az egész klón-program további terveit kockáztatja és szabotálja, ez engem arra enged következtetni, hogy több is kell legyen itt a háttérben, mint hogy olyan aranyos ez az Omega, hogy megsajnálta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Wilde írta:

Azért ettől függetlenül is az, hogy így szembe megy Lama Su-val és az egész klón-program további terveit kockáztatja és szabotálja, ez engem arra enged következtetni, hogy több is kell legyen itt a háttérben, mint hogy olyan aranyos ez az Omega, hogy megsajnálta...

Ezzel kapcsolatban beszédes, hogy neki már az is elég volt arra, hogy kifizesse Fennecet, hogy Lama Su nem kapta meg a kislányt. Ez azért elég önzetlen tettnek tűnik. Nem tudom, ezek után milyen terve lehetne vele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Az hogy gyarmatosították volna a Kamino-t az kizárt. A wookie szerint az az anyaviláguk. A Bora Vio pedig csak egy külső telep volt.

Akkor én tévedtem, bocsánat! Igazából nem olvasok wiki-t, ami SW tudásom van, azt más forrásokból szedtem össze. 

 

Viszont beugrott valami ezzel kapcsolatban. Nem tudom emlékszel-e, vagy a többiek emlékeznek-e a Jurassic Park filmekre!? 

Ott 5 sziget volt(Az 5 halál, igy hivták a szigetekhez közeli települések lakói).  

Volt a Site-A, ahol épitették a parkot, az volt a mutogató sziget, egyszóval maga a Park, tele dinóval.  És volt a Site-B, ahol végezték a különféle génmanipulációs kisérleteket, és többek között ez volt a dinó keltető sziget, ahol egy bizonyos ideig nevelték a frissen kikelt egyedeket, majd később szállitották át ezeket az állatokat a Site-A szigetre, a turista részlegbe, lényegében magába a Parkba.  A másik 3 szigetről nem sokat beszéltek

 

Ugyanez ugrott be most, erről a Bora Vio telepről. Ez volt a sötét része a klónozásnak, szerintem. Afféle elzárt kutatóközpont, távol a kiváncsi szemektől. 

Csak kérdés mi célt szolgált ez a telep korábban? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez kb annyit jelent hogy régmúlt kor. Így akár származhat a High Republicból is, vagy még azelőttről is.

Ugye amikor Mault elkapták és berakták abba a téglalapszerűségbe, Bo-Katan azt mondta, hogy ilyenekbe zárták el a mandik a jediket a bygone érában. Minden bizonnyal a Régi Köztársaság egy korszakát jelenti. Akkor ezek szerint több, mint ezer éves a Bora Vioi létesítmény? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ezzel kapcsolatban beszédes, hogy neki már az is elég volt arra, hogy kifizesse Fennecet, hogy Lama Su nem kapta meg a kislányt. Ez azért elég önzetlen tettnek tűnik. Nem tudom, ezek után milyen terve lehetne vele. 

Kimondja, hogy a renegát klónoknál jó helyen van a lány, így valóban önzetlennek tűnik, olyannak akiknek nincsenek hátsó szándékai.

 

57 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ugyanez ugrott be most, erről a Bora Vio telepről. Ez volt a sötét része a klónozásnak, szerintem. Afféle elzárt kutatóközpont, távol a kiváncsi szemektől. 

Csak kérdés mi célt szolgált ez a telep korábban? 

Lehet, hogy egy letűnt korszak maradványa, amiből a Kaminoiak már tovább léptek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogyan is, azok a klóntartályok és kreatúrák sokkal primitívebbnek és bárdolatlanabbnak tűnnek az általunk ismert kaminói standardhez képest, így biztos, hogy klónozói ténykedésük egy réges-rég meghaladott korszakának mementói.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ugye amikor Mault elkapták és berakták abba a téglalapszerűségbe, Bo-Katan azt mondta, hogy ilyenekbe zárták el a mandik a jediket a bygone érában. Minden bizonnyal a Régi Köztársaság egy korszakát jelenti. Akkor ezek szerint több, mint ezer éves a Bora Vioi létesítmény? :hmm:

A "bygone era" egy megszokott angol kifejezés a régi korok leírására. Egyáltalán nem kell ősi kor legyen ahhoz hogy valamit bygone era-nak nevezzenek. Valami ami 100 éves már arra is simán rámondják, hogy egy "bygone" érából való. Sőt napjainkban ennél frissebb, akár 50-60 éves dolgokra is rásütik néha. Ez nem egy éra neve csak egy kifejezés. Maga a bygone annyit jelent hogy régmúlt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ott 5 sziget volt(Az 5 halál, igy hivták a szigetekhez közeli települések lakói). 

OFF Csak a pontosítás kedvéért: Az Öt Halálhoz semmi köze a Nublar-szigetnek, ahol a Jurassic Park, majd később a Jurassic World állt (amit amúgy nem neveznek A-helyszínnek). Az Öt Halál az a szigetcsoport, ahol a Sorna-sziget van.  Isla Matanceros, Isla Muerta, Isla Pena, Isla Sorna és Isla Tacaño. Isla Nublar 80 mérfölddel arrébb, Keletre van a Sornától.

 

Viszont a felvetés, hogy Bora Vio lehetett egy afféle Star Wars beli B-helyszín, tetszetős. Bár nem feltétlen a klón sereggel kapcsolatban, de a kaminoiak végezhettek klónozási és egyéb genetikai kísérleteket távol Kamino népétől.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

OFF Csak a pontosítás kedvéért: Az Öt Halálhoz semmi köze a Nublar-szigetnek, ahol a Jurassic Park, majd később a Jurassic World állt (amit amúgy nem neveznek A-helyszínnek). Az Öt Halál az a szigetcsoport, ahol a Sorna-sziget van.  Isla Matanceros, Isla Muerta, Isla Pena, Isla Sorna és Isla Tacaño. Isla Nublar 80 mérfölddel arrébb, Keletre van a Sornától.

 

Viszont a felvetés, hogy Bora Vio lehetett egy afféle Star Wars beli B-helyszín, tetszetős. Bár nem feltétlen a klón sereggel kapcsolatban, de a kaminoiak végezhettek klónozási és egyéb genetikai kísérleteket távol Kamino népétől.

 

OFF

Valóban, viszont arra tisztán emlékszem, hogy B helyszinként emlegették a Isla Sorna-t. Sőt a THe Lost World regényben is igy nevezték, Site-B. 

De végül is itt most ez nem számit, mert ez a Star Wars, nem pedig a Jurapark univerzum. Én ezt most mint hasonlat, hoztam fel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 28. - 17:45, Pildi írta:

Ezzel kapcsolatban beszédes, hogy neki már az is elég volt arra, hogy kifizesse Fennecet, hogy Lama Su nem kapta meg a kislányt. Ez azért elég önzetlen tettnek tűnik. Nem tudom, ezek után milyen terve lehetne vele. 

 

Ez egy logikus következtetés, csak nekem ez az önzetlenség nem áll össze Nala Se korábbi multjából, illetve abból kifolyólag, hogy az egész operációt veszélybe sodorná azután, hogy Lama Su itt kimondja, hogy Omegából, ha kinyerték a dns-t akkor mehet a levesbe, miközben Omega részéről semmi nem utal arra, hogy igazán közel álltak volna egymáshoz. Ebben sokat segíthet majd, ha kiderül, hogy pontosan milyen nexusban is voltak ők egymással, mi volt Omega eredeti szerepe (csak úgy létrehoztak egy női egyedet is, vagy egy konkrét terv része volt)... a szentimentális nézőpont, hogy megsajnálta, így önmagában nekem egyelőre még nem túl meggyőző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az sem lehetetlen, hogy ez a kapcsolat egyoldalú és csak Nala Se kötődik Omegához, de fordítva nincs különösebb kapcsolat. Szerintem a többi klónhoz való viszonyát ide annyiból kár behozni, hogy azok tömeggyártott, gyorsan fejlődő és csoportokban, hovatovább, légiókban nevelt egyedek voltak, és Nala Se egyszerre felügyelte az egész projektet. Se munkájából kifolyólag, se a tömegtermék mivolt miatt nem kerülhetett közel a katonákhoz.

Omega viszont rendesen fejlődő gyerek, aki mellette nőtt fel az eddigiek alapján. Ez már eleve speciálisabb és szorosabb kapcsolatot követelhetett meg Nala Se részéről, mint a többi klón esetében, ráadásul ez évekig fennállt. Nem feltétlen mondanám, hogy az anyja lett, de felébreszthetett benne anyai ösztönöket, mégis csak az ő "lánya" Omega. Így míg Tupot vagy Fivest csak egy tömegtermék egységének látta a fentiek miatt, addig Omegát már a sajátjának tekintette. És ez szerintem bőségesen elég ok arra, hogy kockára tegye a klónozó programot is a saját élete mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.