Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyik nap agyaltam azon, hogy a GoT negyedik és ötödik évadjait csak egyszer láttam. Itt az ideje átismételni mindkettőt a hatodik előtt, szóval most éppen a negyedik évad közepén járok. Biztosan nem érek a két évad végére hétfőig, de jövő héten biztosan meglesz mindkét évad ismétlése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jessica Jones a végével szépített nálam, de így sem fog a kedvenceim közé tartozni, nagyon nem.

 

 

Ahogy a lentebb a kifakadásomban is írtam ez az elkapjuk a gonoszt és meglép helyzet nem éppen a kedvencem ráadásul eljátsszák 3x. A karakterek sem épp nőttek a szívemhez. A kaput az tette volna be ha végén előjön a szokásos hős maszlag és nem öli meg Kilgrave-t már vártam amikor felemelte akkor is, hogy Patsy rábeszéli, hogy ne ölje meg mert az nem illik egy hőshöz, de hál'isten ez elmaradt. Egyébként ha ezt teszi az első adandó alkalommal amikor lehetősége van rá akkor egy csomó életet megmentett volna.

 

 

Jöhet a Cage remélem ő valami fizikai képességekkel rendező ellent kap és lesznek benne jó kis zúzások.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, akkor nézd meg az első két rész között az ötödik évadot :) Nálam is ez lesz a felállás, mert elég sokára jutott eszembe az utolsó két évad újrázása. A negyediken túl vagyok, úgy gondolom, nem ártott meg az sem.

 

Kudar, köszi a videót :) Eddig szimpatikusnak tűnik a lány, de nem hiszem, hogy 2.0 lesz .

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, akkor nézd meg az első két rész között az ötödik évadot :) Nálam is ez lesz a felállás, mert elég sokára jutott eszembe az utolsó két évad újrázása. A negyediken túl vagyok, úgy gondolom, nem ártott meg az sem.

 

Kudar, köszi a videót :) Eddig szimpatikusnak tűnik a lány, de nem hiszem, hogy 2.0 lesz .

 

Dettó. Én is még csak az 5x02-nél járok, bár akkor fogom a 6x01-et elkezdeni, ha odaérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azért a kellemetlen jeleneteket átpörgetem újranézéskor

 

 

Sansa megerőszakolását látni egyszer is elég volt, de Meryn Trantból is inkább csak a halálára vagyok kíváncsi. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme, a beharangozott elemzés a második nagy trailerhez.

Köszi, nagyon jó lett, mint mindig. :)

Én nemrég néztem végig az előző évadokat a lányommal, így eléggé képben vagyok, hol tartunk. Már mindketten várjuk a folytatást!

 

 

Nekem sem tűnik újrázásnak, Donnának más kisugárzása volt. Annyi talán közös bennük, hogy ez a lány is két lábbal a földön jár - most még. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/1

 

De lassan haladnak az események a Falnál :roll:

Sejthető volt, hogy Dorne-ban valaminek történnie kell, ha már egyszer Ellaria megölte Myrcellát. Vagy ő szív, vagy mások. Sajnos az utóbbi történt, aminek annyira nem örülök, nagyon sajnálom a Martelleket :(

Most már azért történhetne valami jó is, persze Sansa szálán kívül.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Jövőhéten Falnál jönnek a vadak sztem. Jövőhéten lesz amikor beakarják törni az ajtót és gondolom Davos-ák úgy menekülnek meg hogy akkor jönnek a Vadok segíteni. Az óriás akkor tőribe majd a kaput. Jon feltámadása sztem a 3. részben lesz mert az a rész címe hogy "Oathbreaker" vagyis mikor visszatér és eldönti hogy beveszi Derest megszegi Éjjeli őrség esküjét amit technikailag igazából nem szeg meg mert mivel meghalt.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hét múlva

 

Van egy tippem Melisandre-vel kapcsolatban.

 

 

Az évad előtt újranéztem az 1-3 évadot mert már rég láttam is sok mindenre nem emlékeztem. Többek között Thoros és Melisandre beszélgetésére a 3.évadban a barlangban. Ahol Melisandre csodálkozva hallgatta Thoros-t ahogy elmondja hogy már 6xor visszahozta Dondarrion-t. És meglepve nézte Dondarrion-t hogy ez lehetséges. Akkor Thoros elmondta hogy amikor először visszahozta akkoriban már nem nagyon hitt a Fény Urában és csak ívott meg dugott. De amikor megláttam a barátját (Dondarriont) meghalva akkor oda ment hozzá és végső elkeseredettségben elmotyogta a mágikus szavakat ami után Dondarriont feltámadt. Na és sztem most ugyan ez lesz Melisandre-val is aki kezdi elveszíteni a hitét a Fény Urához az utolsó képsor is erre utalt és az első trailerben is a mondatta "A nagy győzelem amit lángokban láttam az egész egy hazugság volt " és ő is majd végső elkeseredésében Thoros mintájára fogja feltámasztani Jon-t.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Egyébként Trystane halálával kapcsolatban nekem nem volt minden tiszta... Most akkor őt hazaengedték Dorneba, vagy csak még a hajón várakozott (mintha ilyen "szemfedő köveket" festett volna Myrcella holttestére... és hogy jutottak oda a Homokkígyók, hogy megöljék :? Egyébként Areo Hotah dicstelen és kissé béna halála sem tetszett a Dorne-i szálban. :(

 

Melisandre és Jon története kapcsán annak örülnék, ha valahogy Shireen áldozatához kötnék a vissza hozatalát - talán kevésbé lenne fájdalmas, vagy hiábavaló így utólag, ha ez kellene Jon visszatéréséhez.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

A dorne-i részt leszámítva tetszenek, ahogy alakulnak a dolgok. Sansa végre nincs szopóágon, Jamie visszakerül oda, ahova való.

Tomment hiányoltam Myrcella megérkezésekor, kíváncsi vagyok, hogy hogyan viselte a nővére halálát. Emellett a Meereenben játszódó jeleneteket éreztem úgy, hogy csak az expozíció miatt került be

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6*01

 

Nagyon jó ütemő rész volt. Pedig a premier részekkel gyakran bajban vannak. Mint a második évadnál, ahol minden régi és új szálat beleszuszakoltak, amitől nagyon túlzsufolt lett a végeredmény. Itt most volt mindre idő viszont nem volt olyan jó mint az eddigi legjobb premier a négyes évadé. Ott rögtön az első részben Oberyn szenzációsan bemutatkozott, volt egy kiváló cold-opening, ahol Tywin két karddá kovácsoltatta Jeget és persze a végén a Véreb nagy bunyója a fogadóban. Az egyelőre a csúcs ha kezdésről van szó.

 

A Falnál játszódó részek nálam a rész gyöngyszemei voltak. Semmi időhúzást nem érzek. Nem csak hogy minden jelenet fontos volt, de nagyon szórakoztató is. Davost mindig is imádtam, de Stannis nélkül sokkal érdekesebb és szerethetőbb. Fulcrumhoz hasonlóan szerintem is a következő részben lesz az összecsapás hisz Alliser mondta hogy napnyugtáig várnak. Wun Wunnak hamarosan jelenése lesz!

Annak külön örülök, hogy Alliser nem lett kétdimenziós gonosz pusztán azért, mert ő szervezte le Jon lemészárlását.

 

Melisandre-nél pedig beigazolódott egy népszerű rajongói teória. A könyvben voltak rá utalások már, hogy elég öreg, de sose lett ennyire egyértelművé téve. Ami fura, hogy olyan mintha a nyakláncának is köze lenne az alakváltásához, pedig szerepelt már nélküle (a negyedik évadban Sárkánykőn, mielőtt mennek a Falhoz). Mondjuk fura lenne ha egy ékszertől függne a varázsereje.

Game-of-Thrones-Season-4-Episode-7-Melisandre.jpg

 

Amikor Brienne felesküszik Sansának az szerintem magasan az epizód legjobb jelenete. De az egész körités kiváló volt. Az átkelés a folyón, a harc a Bolton katonákkal és a végén az eskük rendesen meghatóak voltak.

 

Cersei rég volt ennyire szimpatikus. Szép jelenetet kapott de azért ne csináljanak ebből rendszert. Szeretem utálni.

 

Dorne-nál szinte ez volt az egyetlen logikus folytatása annak amit korábban láttunk. Ha nem ölik meg Dorant akkor Myrcella meggyilkolása csak egy túlbonyolított öngyilkosság a részükről. Ami az előző évad végén kezdődött az itt lett befejezve. Nekem semmi bajom sincs vele. Inkább kíváncsi vagyok hogy innen hogyan tovább.

Trystane halála: a herceget a Királyvári kikötőben tartották feltehetően Myrcella tisztázatlan halála miatt. Nem volt titok az úticél. A Homokkigyók utána mentek és megölték. Látva hogy a dorne-i katonák mennyire hűségesek a jelenlegi uralkodókhoz valszeg a hajó legénysége be is segített. A Homokkígyók jó irritálóak. Remélem legalább egyet lenyesnek az évadban.

 

Az essos-i jelenetek voltak a másik kedvencem a Fal mellett. A khalassar vonulása olyan volt mintha valami bibliai eposzt mutatnának. De a humorból is kijutott: ahogy a khal emberei elkezdenek licitálni hogy mi minden jobb mint először látni meztelenül egy gyönyörű nőt az jópofa volt, ahogy Tyrion nyelvtani bakija is.

 

A meereen-i flotta kapcsán egy érdekesség, hogy ez a hajóhad nem szerepel a könyvekben. A sorozatban a negyedik évadban említik először és már akkor valószínű volt, hogy ez amolyan kiskapu az írók részéről. A könyvekben ugyanis Dany sejthetően nagyon problémásan jut majd hajókhoz: valszeg azt a Greyjoy flottát használja, amivel Victarion megy a városhoz (persze ez egyelőre csak fan teória, de abból az erősebb fajta).

Költségvetési, logisztikai és sok más okból úgy tűnik a showrunnerek pár évaddal ezelőtt még számoltak vele hogy ezt a komplikált verziót nem tudják elmesélni. Ezért Dany-nek abban a pillanatban lettek hajói ahogy bevette Meereent. Erre az évadra viszont rájöhettek az írók hogy mégis csak megtudják oldani könyvhűbben (az előzetesekben úgy tűnik Yara Greyjoy megjárja Volantist... talán útban Meereen felé) úgyhogy a flottát igy már nyugodtan felégethették a Hárpia Fiai :)

 

Összességében kiváló volt. A sorozat második legjobb évadkezdése.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki spoiler kapcsoló nélkül is nyilatkozna róla? Csak hogy milyen volt. :P

Egy évad nyitó résznek jó volt. Hozta azt amit az ember egy GoT résztől vár. Kardozás, vér, csöcs minden volt. :D Ott folytatódik ahol tavaly véget ért. Szépen építette a szálakat mindegyik elég ígéretesnek tűnik más-más okból. És a jövőheti rész promóját elnézve nem lesz sok építkezés mert beindulnak a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6*01

 

 

Annak külön örülök, hogy Alliser nem lett kétdimenziós gonosz pusztán azért, mert ő szervezte le Jon lemészárlását.

 

 

A napokban megnéztem a negyedik évadot, és valahol az ötödikben járok. Közben jutottam arra, hogy tulajdonképpen Ser Alliser egy jó katona és a többi, csak kár, hogy bizonyos témákban elég nagy f**. Szinte az volt várható a részéről, amit a mai epizódban láttunk. Őt nem tudom úgy utálni, mint Joffrey-t vagy Ramsay-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközen valamikor én is kivégeztem a Fenegyerkőc második szezonját. Kicsivel jobban bejött mint az első. Picit csalódtam hogy a Megtorló gyerek keveset akciózott a kimázolt pólóban. De az a kevés legalább jó volt.

 

A feketelista hármas szezonjának is lassacskán a végére érek. A 18-as rész végéig frankó is de a végét és a 19-est ultragáznak találtam.

Na mindegy. A Banshee-Gotham-Válaszcsapás trióval legalább nincs problémám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.