Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kicsit tartottam attól, hogy hogyan tovább a 4. évad után, de eddig nagyon tetszik az irány.

A folytatást illetően nekem nem igazán voltak kétségerim. A befejezést illetően viszont vannak. Nem sok de azért akadnak. Ha már az utolsó szezon megy akkor legalább tisztességes vége legyen a sorinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Hát ezt a Lash témát hamar rövidre zárták...

James meg mintha a Ghost Rider szerepére készülne. :)

Kíváncsi leszek, hogy akkor most kinyírják-e Macet. Remélem nem, az egyik legszimpatikusabb krapek a sorozatban. Bár idén nagyon rágyúrtak, mintha tényleg készülnének a halálára.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x04

 

 

Jon-Sansa - Bár szinte biztos voltam benne, hogy találkoznak -hisz eleve Fekete Várból egyetlen út visz ki és ha mindketten azon mennek legrosszabb esetben is szembe kell menjenek egymással - de hát ennél a sorozatnál sose tudni. Picit féltem tőle hogy elkerülik egymást, de hála égnek nem! Egy kvázi Stark találkozó, néhány tűz mellett felelevenített mese a régi időkről... én szerettem az ötödik évadot, de néha borzasztó kilátástalan tudott lenni. Már nagyon kellett egy-két ilyen jelenet a sorozatnak. És végre érezni, hogy kezdünk ráfordulni a nagybani történet végére. A szálak már nem távolodnak hanem közelednek egymás felé.

Ennél a szálnál a rész elején lévő ölelés mellett Ramsay levele volt a másik nagy jelenet. A könyvolvasóknak ismerős lehetett: ott ugye még mielőtt Jont megölik az őrség-tagok kap egy hasonlót, amiben Ramsay többek közt megfenyegeti, hogy kivájja és megeszi a szívét. A könyvben Jon úgy dönt hogy fittyet hány az esküjére és nekivág Deresnek de akkor jönnek az árulók és megkéselik. Kicsit átütemezve, de csak bekerült a "Pink letter" is.

 

Apró momentum, de nagyon bírtam ahogy Tormund hesszeli Brienne-t :D Davos most először az évadban felhozta Shireen halálát. Erről szerintem még fogunk hallani.

 

Dany - A dothraki templomok meglepően gyúlékonyak. Bár gondolom a tüzek valamiféle olajon is égtek, hogy sokáig ne hunyjanak ki. Mindenesetre a vége picit elkapkodott volt, de annyira nem bántam. Dany itt sosem volt igazán veszélyben. Az egyik opció az lett volna hogy kivégzik: a ceremónia közben Drogon megérezte volna hogy bajban a mama és mindenkit felperzselt volna. A másik opció, hogy Dany-t beutalják a khaleesi otthonba. Drogon pár nap, hét, maximum hónap után hiányolta volna anyucit, felbukkan és mindenkit megpörköl. Szóval előbb-utóbb úgyis oda jutunk, hogy Dany mehet az útjára. Fölösleges lett volna húzni. Ami tetszik, hogy Dany a sárkánya nélkül érte el, hogy kövessék, az pedig jó ötlet volt a részéről, hogy kicsit látványosabb formában, de újraalkotta a korábbi "csodáját". Ez már bevált: láthatta, hogy miután túlélte a tüzet a dothrakik vallásos áhitattal követték. Most csak be kell dobnia a mutatványát egy nagyobb tömegnek. Meg lehet tenni a tippeket: hány rész mire elindulnak Westerosra? Következő évad eleje? Mostani évadfinálé? Vagy még azelőtt? Most először bízok az utóbbiban.

 

Jorah és Daario akciózása üde színfolt volt. Itt se kellett igazán izgulni, szimplán jópofa volt.

 

Ramsay - Osha halála jól meglepett! Bár utólag visszagondolva számítani lehetett rá: Osha értéktelen volt Ramsay-nak ráadásul Bűzöstől tudta, hogy mennyire hűséges a Starkokhoz. Jó jelenet volt. Egyre türelmetlenebbül várom, hogy valaki Ramsay arcára fagyassza a mosolyt.

 

A Völgy - Pár napja még itt is mentek a tippelgetések, hogy mi a nagy helyzet Kisujjéknál, hát most kiderült. Robin, bár túl buta hogy ezt észrevegye, gyakorlatilag Baelish bábja. Rajta keresztül pedig Kisujj az itteni lordokkal jószerivel azt csinál, amit akar. És most úgy tűnik, hogy északnak akarja venni az irányt. A királyi beleegyezést már az előző évadban megkapta Deres lerohanására (akkor abban egyeztek meg Cersei-vel hogy kivárják a Stannis-Bolton meccs végét és kinyirják a győztest). Túl jól alakulnak a dolgok. Ha Baelish besegít simán nyerni tudnak Sansáék. Az ilyesmi ebben a sorozatban sose jelent jót. Kisujj egyébként megígérte Cersei-nek hogy elviszi neki Sansa levágott fejét. Csak úgy mondom.

 

Királyvár - A főváros valaha a Birodalom szíve volt, most viszont olyan mint egy periférikus városállam, ahol a nemesek legnagyobb gondja, hogy miként nyirják ki a helyi vallási vezetőket. Egyre egyértelműbb, hogy Királyvárban hamarosan elszabadul a pokol, de még nem látom, hogy ebből ki fog kikerülni nyertesen.

 

Vas-szigetek - Bár nem ez volt a rész csúcspontja, de szerintem Theon és Yara találkozása volt a legszebben megírva és eljátszva. Nagyon erős jelenet volt.

 

Meereen - Tyrion szerintem okos volt, kár hogy körülötte ezt senki nem látja. Dany politikájával az volt a baj, hogy a változásokat azonnal akarta. Ha egyik napról a másikra elveszed a rabszolgatartók kenyerét, hatalmas emberekből nincstelent csinálsz. Miért olyan meglepő, hogy a meglévő vagyonukat arra költik, hogy kinyírjanak és mindent vissza állitsanak az eredeti kerékvágásba? Egyrészt gondoskodni kell róla, hogy a hatalmasok hatalmasok maradjanak, másrészt, hogy az átmenet alatt biztonságban érezzék magukat. Már ha a rabszolgatartás békés kivezetése a cél. Ezért kell a hét év, ami lehet hogy sok néhány rabszolgának de a másik opció hogy azonnal szabadok lesznek majd pár hét-hónap és meghalnak egy polgárháborúban vagy annak az árnyékában kénytelenek élni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI: húha epizód volt... :o

 

GoT: Bomarr jól leírt mindent, annyit tennék hozzá részemről,

 

hogy akármennyire is szükséges volt Osha halála Ramsay szempontjából, nagyon nem örültem a lány halálának. Muszáj mindenkit megölni? Nem tudtak volna valami mást kitalálni az írók? Nagy visszatetszést keltett bennem.

 

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Big Bang Theory 9.évad(záró):

Semmi extra. Átlagos(an jó) rész és nem futott ki sehová az évad..

 

Azthittem Bernadette terhessége esetleg szülése lesz a mozgatórugó az évad végére, de teljesen elsikkadt ez a szál.

 

Remélem záróévad következik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lesz, a 11. évadig be van rendelve.

Na, ez nekem új, köszi! Elnézegeti az ember, de ez is sokkal jobb volt darálva. A 9. évaddal kezdődött számunkra a heti egy részes "pötyögés" szóval lehet, hogy emiatt éreztem csak úgy, hogy kezd kifulladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heti egyben valóban nem valami jó. Az utolsó pár részt én még meg sem néztem, mert szerintem is kissé ellaposodott. De így vélem nagyjából az ötödik évad óta, aztán, amikor újra nekiülök darálva, a későbbi évadok is sokkal jobbak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x04

 

 

A könyvben Jon úgy dönt hogy fittyet hány az esküjére és nekivág Deresnek de akkor jönnek az árulók és megkéselik. Kicsit átütemezve, de csak bekerült a "Pink letter" is.

 

 

 

 

 

Itt még nem járok a könyvben így pontosan nem tudom hogy történik de sokk könyv változtatásért sokszor odaszóltak a készítőknek de sztem a sorozatbeli verzió sokkal jobb. Jobban magyarázható és nagyobb bűn mint a könyvbeli. Sőt nem is értem miért nem engedték elmenni Jon-t úgyis megszabadultak volna tőle az ellentáborra és átvehették volna a parancsnokságot. Sőt ha hagyták volna elmenni akkor esküszegőként jogosan meg is ölhették volna.

 

Dany leghamarabb csak az évadzáróban fog átkelni sztem. Mert a jövőheti promóból látható Euron csak most érkezik meg és ott a flotta is. Onnan mire átérnek az nem egy rész lesz. Bár Kissujj megint teleportálni fog a következőrészben így nehéz következtetni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez nekem új, köszi! Elnézegeti az ember, de ez is sokkal jobb volt darálva. A 9. évaddal kezdődött számunkra a heti egy részes "pötyögés" szóval lehet, hogy emiatt éreztem csak úgy, hogy kezd kifulladni.

Szerintem már vagy öt éve kifulladt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Itt még nem járok a könyvben így pontosan nem tudom hogy történik de sokk könyv változtatásért sokszor odaszóltak a készítőknek de sztem a sorozatbeli verzió sokkal jobb. Jobban magyarázható és nagyobb bűn mint a könyvbeli. Sőt nem is értem miért nem engedték elmenni Jon-t úgyis megszabadultak volna tőle az ellentáborra és átvehették volna a parancsnokságot. Sőt ha hagyták volna elmenni akkor esküszegőként jogosan meg is ölhették volna.

 

 

 

Igen, a könyvben ez volt az utolsó csepp a pohárban, ahol azt mondták, hogy Jon Snow tényleg elárulta az Őrséget.

Bár már nem emlékszem, hogy a sorozatban pontosan hogy volt, de a könyvben Jon az Éjvárat (a legnagyobb erődöt a Falon) odaadta cakompakk Stannis-nek és egy csomó másik erődbe pedig vadakat vagy Stannis embereit helyezte el. Ez már akkor sok embernek nem tetszett az Őrségen belül (Stannis meg ezt is kevésnek találta, azután, hogy megmentette őket), pláne, hogy a fejadagokat a harmadára kellett csökkenteni, hogy mindenkit etetni tudjon. Aztán a Rideghoni küldetést is sokan ellenezték (ami megintcsak másképp zajlott a könyvben). Szóval már volt Jon számláján rendesen a Rózsaszín Levél előtt is. Az már csak az utolsó csepp volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT: hát ez egy hálaisten epizód volt. Az előző két rész annyira nem mozgatott meg, de ez most nagyon odabatyott. Mindjárt írok róla többet is, csak a PGO-n el kell indítanom a kibeszélőt (ha valakit érdekel, ott bővebben írtam a második és a harmadik részről is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor.

 

Feketevár:

Végre valami jó is történt Jonnal és Sansával, meg úgy alapvetően a Starkokkal. Hány éve váltak szét az útjaik? Gondolom van annak már 2-3 éve - kicsit nehéz követni az idő múlását úgy, hogy évszakok nincsenek, plusz az utat egy vágással megteszik. Pedig nyilván Sansa és Brienne is több napos/hetes úton vannak túl. Akárhogy is, jó, hogy végre egymásra találtak. Jon kiábrándultsága annyira nem tetszik, de megértem, miért vesztette el a hitét. Az más kérdés, hogy ha az én húgommal tett volna valaki olyasmiket, mint Ramsay Sansával, egy másodpercig sem hezitálnék, mennék kinyírni. Persze a levélke után Jon is rábólintott a dologra, szóval nem idegenítette el magát tőlem.

Sansa viszont úgy tűnik, a fivére helyett is tököt növesztett. Kíváncsi vagyok, mennyire munkálkodhat benne a bosszúvágy, mindenesetre jó látni, hogy az elkényeztetett, ábrándozó csitriből egy az anyjához méltó, komoly, erős nő lett. Azért csak nem törte meg az a két féreg, Ramsay és Joffrey.

Ami a levelet illeti, ez a Ramsay mekkora állat már? Hát hihetetlen, de lassan jobban rühelem, mint Joffrey-t. Hogy van bátorsága ilyen levelet küldeni? Jó, hát ostoba szegényem, az ilyenek meg ugye nem félnek, de azért na, valami kevéske tanácsot azért csak megfogadhatott volna az apjától. Szétkürtöli, hogy fogva tartja az egyik Starkot, követeli vissza a másikat, a harmadikat meg fenyegeti? Nyilván mindenki az oldalára áll, és nem Sansáékat fogja támogatni. Van egy olyan érzésem, hogy mire Sansa és Jon megérkeznek Deres falához, Ramsay ötezer fős serege egy vasárnapi teapartihoz is kevés lesz.

Végül a csúcs jenet a Feketevárban: Brienne találkozása Davosszal és a Vörös Asszonnyal. Ilyen burkoltan kevés embert fenyegettek meg. Brienne művészien adta ennek a kettőnek a tudtára, hogy bár most nem fogja lecsapni a fejüket korábbi tetteikért, azért ne nagyon pattogjanak, mert még kihúzhatják a bicskát.

 

Deres:

Ha már az előbb szót ejtettem rohadtetü Ramsay-ról - vágják már el a gigáját, könyörgöm :clap2: -, Osha megölése meglepett. Bár tartottam ettől az előző rész fejleményében. Nem képviselt értéket, túlságosan is kötődött a Starkokhoz, plusz baromi harcias csaj volt. Ramsay pedig nem az a fajta, aki az értéktelen fenyegetésekkel kedvesen bánik. Tulajdonképpen emiatt abban is biztos vagyok, hogy Rickont is kinyiffantja, ha szorul a hurok a nyaka körül - pláne azután, hogy Rickonnál még Ohsa is érdekesebb és a történet szempontjából értékesebb karakter volt.

 

Meereen:

Attól félek, hogy Tyrionnak több gondja lesz a rabszolgákkal, mint a Mesterekkel. A húzása Tyrionos volt, és teljesen kézenfekvő, ám erre nem feltétlen lesz mindenki vevő, mint ahogy Szürke Féreg és Missandei nem is azok - bár jó volt látni, hogy végül mellé álltak. A félelmem viszont az, hogy a végtelenül makacs és végletes Daenerys viszont nem fogja tolerálni a módszereit. Bár a csajban van annyi ész, hogy ha eredményeket lát, nem nyúvasztja meg kedvenc apróságunkat, csak kérdés, lát-e majd eredményeket, és nem csak azt hallja, hogy még hét évig rabszolgaság lesz a környéken.

 

Királyvár:

Most komolyan, a Lannisterek és a Tyrellek képtelenek rendet tenni itt? Néhány fanatikus f*szról van szó, menjenek már oda és vágják le mindet. Basszus, Tyrion vagy Tywin már ezt az egészet rég elrendezte volna, Jaime és Cersei, meg az öreg Tyrell meg sz*rakodik itt. Tommen meg a valaha volt legbénább király. Ha most elkezd arra a szakállas marhára hallgatni (azt is kinyírhatnák már végre), én komolyan kívánni fogom a halálát. Szegény nagyon szerencsétlen. Neki egy kertben lenne a helye, nem a vastrónon. Nem, mintha annak lenne még jelentősége, mert innét nézve a királyt és a királyságot már csak az nem tojja le, aki nem akarja.

Mindenesetre az, hogy Tyrell-néni Cersei oldalára állt, azt jelzi, hogy itt hamarosan tényleg kitör a hirig. Ami nem baj, az ostobáknál már csak a fanatikusokat rühelem jobban, szóval a Főveréb és kompániája mehet a kardélre (hm... belegondolva, ebben a sorozatban jó sok ember halálát kívánom :) ). Állítsák át Mutánshegyet öl-pusztít-rombol módba, aztán hadd menjen. Ja, hogy Margaery-t és Lorast is lekaszabolhatja? Na, attól tartok, az szerepel Cersei terveiben, és talán ez lesz az, ami végleg kiborítja majd a bilit Királyvárban.

Öröm volt látni, hogy a Főveréb is embernek született, kár, hogy azon a bulin elitta az eszét. Margaery meg hozta a formáját, nagyon erős nő. Tyrell-néni vére folyik az ereiben, na. Komoly kihívója lehetne Cerseinek, pláne, hogy neki esze is van.

 

A Völgy és Vas-szigetek:

Na, előmászott Kisujj, jujj. És hozta magával azt a félnótás hogyishíják kuzint. Robi, vagy mi a neve. Tök mindegy, azzal is csak az az egy baj, hogy nem dobták az anyja után. Kisujjal együtt - bár ha Deres mellett a Starkok oldalára áll, akkor oké, csak hát ugye Baelish-t annyira érdemes a hátad mögé engedni, mint Palpatine-t. Bár ironikus lenne, ha az segítene visszafoglalni Derest Sansának, aki hozzásegítette az apját a feje elvesztéséhez.

 

Vaes Dothrak:

Ezt hagytam a végére, mert itt pörögtek a csúcsjelenetek. Először is, Jorah és Daario kettőse pazar, élmény nézni, ahogy "eszetlenkednek". De az igazi mélyütést Daenerys vitte be. Számomra itt nem az volt a kérdés, hogy kijut-e a városból. Ez nagyjából annyira volt talány, mint az, hogy Jon halott marad-e. Nyilvánvaló, hogy a sorozat egyik főszereplője nem fog örökre egy zárdában maradni, és bár ebben a sorozatban bárki meghalhat, azért van egy névsor, ami csak nem ritkul, ez pedig a fő-főszereplőké, akik "szemén át látjuk" az eseményeket (tulajdonképpen ezért volt biztos, hogy Jon sem halt meg).

A kérdés az volt, hogy mikor és hogyan szabadul ki. Azt gondoltam, hogy látványosan csinálja, de én a házi kedvencére számítottam, hogy majd az csinál pörköltet a Khalokból. Hát, szerencsére, nem kellett őt. A Khalok levonhatnák a tanulságot: olajjal töltött fáklyákat ne tarts tűzálló, dühös nő közelében egy fabódéban, mert megégeted magad. :) Nagyon ütős volt a jelenet, kellemesen megidézte a rabszolgafelszabadító akciót és a Főnix-feltámadása momentumot az első évad végéről (suszter, maradj a kaptafánál effektus). És újra meztelen volt Daenerys, ami azért nem utolsó szempont. :yes:

 

 

No, azt hiszem, mindent átvettem, amit akartam. Nagyon tetszett a rész, amit mi sem bizonyít jobban, hogy volt kedvem kétszer is írni róla. Remélem, ezt a tempót már csak fokozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek olvasmány volt Dzséjt :)

 

 

Van egy olyan érzésem, hogy mire Sansa és Jon megérkeznek Deres falához, Ramsay ötezer fős serege egy vasárnapi teapartihoz is kevés lesz.

Én inkább az ellenkezőjétől tartok. Valószinüleg az a Bolton-sereg áll ötezer főből, amelyiknek egy része az ötös évad végén leverte Stannist. Ezek a katonák közvetlenül Ramsay alá vannak beosztva.

De emellett jelen pillanatban van még két potenciális szövetséges:

 

1. Karstarkok. Az egykori családfőt maga Robb Stark fejezte le a hármas évadban. A fiatalabb Karstarkot láttuk már ebben az évadban Ramsay körül nyüzsögni. Ő úgy tűnik hogy teljesen Ramsay-párti lett, mert egyszerüen csak utálja a Starkokat az apja kivégzése miatt.

 

2. Umberek: Smalljon Umber adta át Ramsay-nak az előző részben Rickont. Az ő szemükben Jon egyelőre csak annyit tud felmutatni, hogy áthozott a Falon sok ezer vadat akiket az Északiak ki nem állhatnak... főleg az Umberek, akiknek az erődje mint az előző részben is elhangzott a legközelebb van a Falhoz ezért ők szivnak a legtöbbet a vad portyázókkal. Egy kétezer fős vad sereg a szemükben valszeg a lehető legrosszabb ajánlólevél.

 

És ha hihetünk Ramsay-nak Északon hiába van sok-sok ház, van három amelyiknek több katonája van mint az összes többinek együttvéve: ezek a Karstarkok, az Umberek és a Manderly-k (a mostani évad második részében hangzott el). Még az is lehet, hogy Jonék nem öt hanem tizezer ember ellen kell majd harcoljanak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.

De nekik ott van Wun-Wun, vagy hogy hívják. :lol:

 

Valóban, a Karstarkok és az Umberek ott vannak Ramsay oldalán, de az a baj ezekkel a köpönyegforgató figurákkal, hogy nem túl magas a megbízhatósági rátájuk. Smalljon a múltheti részben nekem kifejezetten olyan ember képét festette le, aki simán arra megy, amerre a széljárás viszi. Nem tiszteli Ramsay-t, ez elég egyértelmű, és bár ez önmagában még nem elég ahhoz, hogy ellene forduljon, de sok más apróság még közbejöhet. Elég eszesnek tűnt ahhoz, hogy belássa: Ramsay-vel senki sem nyer, és ki tudja még, mit hoz a sors. Azért Ramsay nem az apja, nem olyan eszes, nem olyan markáns. Egy szedett-vedett, megtört, megfogyatkozott sereget le tudott mészárolni. Nagy cucc. De mit tud kezdeni egy ereje teljében lévő, elhivatott, taktikát is követő sereggel? Csak egy veszett kutya, nem egy ravasz vadász.

És ha ez kipattan, az Umberek, de talán még a Karstarkok is elpártolnak tőle a fejvesztés előtt. Mert lehet akármekkora sereged, ha nem tudod használni. Lásd: Stannis, akinek ütőképes hadereje volt, de mire Dereshez értek, mi maradt belőle? És mi kellett ehhez? Rossz döntések sora. Pedig aztán Stannis fanatikussága ellenére még mindig eszesebb volt, mint Ramsay.

És bár neki ott van még a Bolton sereg, na de vajon azok mennyire hűségesek az előző főnök gyilkosához? Persze, Ramsay megpróbálta elhitetni, hogy az apját megmérgezték az ellenségei, de hát láttuk, hogy ezt milyen nagy sikerrel adta el. Lord Umber, Sansa, Jon, eddig senki sem vette be, aki hallott erről.

Szóval, én egyedül a Karstarkok hűségében vagyok biztos, ők eléggé rühellik a Starkokat. A többiek nem tűnnek annyira lojálisnak, hogy ha befut Sansa és Jon egy vadakból álló sereg élén, amihez még csatlakoznak a kisebb házak és a Tully-k serege is, akkor a végletekig kitartanak majd egy Ramsay kaliberű ember mellett. Pláne, hogy még a tél is közeleg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek GOT rész volt

 

 

Viszont a 7 évnek semmi értelme. Pont azt éri el vele Tyrion, hogy továbbra is maradni fog a rabszolgaság. 7 év múlva senki sem lesz ott, hogy behajtsa a mestereken az ígéretüket. Nem átállásra fogják használni a 7 évet, hanem erőgyűjtésre, hogy megvédjék, amijük van és ami lesz 7 év múlva.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek GOT rész volt

 

 

Viszont a 7 évnek semmi értelme. Pont azt éri el vele Tyrion, hogy továbbra is maradni fog a rabszolgaság. 7 év múlva senki sem lesz ott, hogy behajtsa a mestereken az ígéretüket. Nem átállásra fogják használni a 7 évet, hanem erőgyűjtésre, hogy megvédjék, amijük van és ami lesz 7 év múlva.

 

 

Ha a hét éves terv annyi, hogy hét év múlva ne legyen rabszolgaság addig meg mindenki úgy oldja meg ahogy akarja és akár 6 év és 364 nap múlva még simán lehet rabszolgaság úgy mint most akkor valóban nincs értelme. De ha ez egy menetrend és hét év alatt fokozatosan válnak meg a rabszolgaságtól akkor szerintem nagyonis van. Pláne olyan városoknál ahol a teljes gazdaság a rabszolgaságra épül. Át kell szervezni a városok működését az alapoktól ennek pedig mindenképp csak fokozatosan van értelme.

 

Szerintem Tyrion az utóbbira gondolt. Aki hat év alatt nem alakit semmit az nyilván egy év alatt nem tud alapjaiban megváltozni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/2

 

 

Nem néztem újra az 5. évadot, nem is akarom, ezért valaki megmondaná, hogy Hodorék hogyan is kerültek oda ahol vannak? Vagy az is jó ha valaki megmondja a rész számát amelyikben utoljára foglalkoztak velük.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/2

 

 

Nem néztem újra az 5. évadot, nem is akarom, ezért valaki megmondaná, hogy Hodorék hogyan is kerültek oda ahol vannak? Vagy az is jó ha valaki megmondja a rész számát amelyikben utoljára foglalkoztak velük.

 

 

Bran szála egyáltalán nem szerepelt az 5. évadban, ha jól emlékszem. Egyébként úgy kerültek oda, hogy átmentek a Fal alatt valahol a Fekete Vártól keletre, és mentek tovább fel északra, megtalálták azt a barlangot, ahol az öreg van. Nem voltak nagy kerülők közben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Bran szála egyáltalán nem szerepelt az 5. évadban, ha jól emlékszem. Egyébként úgy kerültek oda, hogy átmentek a Fal alatt valahol a Fekete Vártól keletre, és mentek tovább fel északra, megtalálták azt a barlangot, ahol az öreg van. Nem voltak nagy kerülők közben.

 

 

Ha az 5.-ben nem voltak benn akkor biztos azért nem rémlett, köszi az infót :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/3

Eddig nem volt alkalmam írni az évadról, bár már utolértem a sorozatot, de most pótolom e rész kapcsán. Előzetesen annyit, hogy remek az új évad. :)

 

Dzséjt

 

Szerintem Kisujj azért segít a Starkoknak, mert ő szeretne lenne az Észak Őrzője, Sansa férjeként. Arra nem számít, hogy Havas Jon is immár függetlenné vált, vagyis van férfi Sansa mellett. De ha kiderül, hogy ő milyen szerepet játszott ennek az egész felfordulásnak a kialakulásában, aligha fogják neki megköszönni.

 

 

Valamint,

 

Meeren kapcsán felmerült bennem, hogy vajon mit köszönhet majd Daenerys végül annak, hogy nem hajózott el a felajánlott flottával Westerosra, hanem várt, gyakorolta az uralkodást, eddig nem sok eredménnyel? Eddig számomra ez a veszteglés csak egy pozitívumot hozott, de ez tőle független: Westeroson közben elhullott néhány vetélytársa, ami biztosan könnyebb helyzetet jelent. Bár ez elég jól jöhet még. :)

Szokták mondani, hogy ha bizonytalan a helyzet, akkor várni kell, amíg a megoldás megmutatja magát. No szerintem ez ebben a történetben is valahogy így lesz. :) Mire Dany Westerosra ér, addigra már harcolnia alig kell majd, inkább a megegyezés lesz a téma, legfőképpen Jonnal, akiről szerintem most már biztosan kimondhatjuk, hogy

Targaryen vér,

az alapján, amit Bran látott. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a tervre gondolt, de

 

 

Ők már rég messze fognak akkor járni Meerentől. Béke lesz, mert nem fog valójában változni semmi a többi városban, amint elmegy Danny, visszarendeződés lesz úgyis.

 

De miért lépne le mindenki?

 

Például Tyrionnak semmi oka nincs visszatérni Westerosba, ahol épp csak apagyilkosnak, királygyilkosnak, unokaöccs-gyilkosnak, meg anyagyilkosnak van kikiáltva, a feleségét elvesztette, a háza nagyjából kitagadta, a két testvére meg akarja ölni. Simán ottmaradhat Meereenben Dany helytartójaként. Sőt, most, hogy a sárkánymama szerzett magának új sereget, még a makulátlanok is ott maradhatnak Szürke Féreggel haderőnek. Missandei meg valószínűleg ott marad, ahol szívszerelme is, bár ő már kevésbé számít a szabályok betartatásában, de pl. a rabszolgák hallgatnak rá.

 

 

Dzséjt

 

Szerintem Kisujj azért segít a Starkoknak, mert ő szeretne lenne az Észak Őrzője, Sansa férjeként. Arra nem számít, hogy Havas Jon is immár függetlenné vált, vagyis van férfi Sansa mellett. De ha kiderül, hogy ő milyen szerepet játszott ennek az egész felfordulásnak a kialakulásában, aligha fogják neki megköszönni.

 

Ha kiderül.

 

De Kisujj aligha fogja bevallani és tudomásom szerint már senki sem él, aki tud arról, hogy ő is benne volt az apjuk, meg a másik figura (a korábbi királytanácsos) elárulásában, Westeroson van és beszélő viszonyban maradt a Starkokkal. :) Az persze egyértelmű, Kisujj mire pályázik, csak eléggé köpönyegforgató és élelmes ahhoz, hogy adott esetben térfelet váltson. Ha meg is hal, az szerintem nem a Starkok ellen elkövetett tettei miatt következik be. De van ott még bőven árulás, ami miatt megölhetik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Dany ezzel a tüzes mutatványával jóformán bebiztosította, hogy ő fogja uralni Westerost. Kíváncsi leszek, vajon milyen lesz a helyzet, mire odaér, az biztos, hogy a többezer dothrakival meg a sárkányaival el tudná söpörni az egymással civakodó seregeket. Csak ugye ott vannak a Walkerek, akik még mindent megváltoztathatnak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkaptuk az első előzetest a hamarosan visszatérő Prison Breakhez. :)

Első blikkre a 3. évad hangulatát idézi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x9T-9fZn_oA

 

 

Ráadásként a 24: Legacy is megkapta az első trailerét.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sOWpUB_Xdqs

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.