Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Trónok Harca mindig is érdekelt engem, de úgy adódott, hogy csak 1 hónapja tudtam elkezdeni rendesen nézni, és 1 hét alatt ledaráltam 4 évadot. Az 5. évadból még az utolsó két részt nem láttam így nem tudom teljes egészében értékelni, viszont eddig nekem is nagyjából az a sorrend mint Bomarrnál, habár vannak dolgok amik az új évadba nem igazán jönnek be, pl. Arya történetszála jóval unalmasabb mint korábban. De nagyon megszerettem a sorozatot, még az első könyvet is elkezdtem olvasni, jó történet, fordulat, sok jó karakter. A kedvenc szereplőim: Havas Jon, Arya, Tyrion, Jamie és Tywin Lannister. Akiket gyűlölök: Joffrey és Ramsey (bár ezzel talán mindenki így van), rajtuk kívül még Daenerys az akit nem kedvelek. Legnagyobb balszerencsémnek és "körültekintő" facebookos ismerőseimnek köszönhetően az új évadból sajnos több dolgot is előre megtudtam, ami így kevesebb katarzis élménnyel járt mint szerettem volna, pedig nagyon figyeltem, hogy spoilermentes legyek, de hát sajna megtaláltak ezek a dolgok viszont csalódás így sem ért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, jó hogy említed :)

 

 

Szerintem ez volt a legütősebb mondat az évadból: "You are the few, we are the many. And when the many stop fearing the few...". És itt brutálisan látszott, hogy ezzel a nagy taktikus Lady Olenna már nem tud mit kezdeni, mert egyáltalán bele se gondolt soha életében, hogy az a bizonyos "many" valaha is tényező lehet.

 

Nézzük a kicsinyes hatalmi játszmákat, az előkelők egymás közötti vetélkedéseit, és elfelejtjük, hogy kik is szívják meg igazán ezt az egészet. A Főveréb ezzel a mondatával egy tabut döntött meg. A különböző házak addig fognak viaskodni, míg az egyszerű emberek felkelnek és szétzúzzák azt a bizonyos "fogaskereket".

 

 

Palpi: egyetértek veled, bár szerintem van különbség, míg Joffrey-t imádom gyűlölni, addig Ramsay-t már azt se. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Bomarr!

 

Lenne két kérdésem, ha ne haragszol GoT ügyben...

 

 

Az egyik az, hogy Sansa és Theon ugrását hogy lehet túlélni? Pontosabban légyszi nyugtass meg, hogy a későbbiekben hiteles magyarázatot adnak rá (a könyvek alapján), hogy az nem halálugrás volt - utálom a feltámasztott karaktereket...

 

A másik meg az, hogy mi oka volt, hogy Hodorék ebben az évadban egyáltalán nem szerepleltek? Velük mi van?

 

 

Egyébként írtam óla, ha valakit érdekel, itt elolvashatja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Bomarr!

 

Lenne két kérdésem, ha ne haragszol GoT ügyben...

 

 

Az egyik az, hogy Sansa és Theon ugrását hogy lehet túlélni? Pontosabban légyszi nyugtass meg, hogy a későbbiekben hiteles magyarázatot adnak rá (a könyvek alapján), hogy az nem halálugrás volt - utálom a feltámasztott karaktereket...

 

A másik meg az, hogy mi oka volt, hogy Hodorék ebben az évadban egyáltalán nem szerepleltek? Velük mi van?

 

 

Egyébként írtam óla, ha valakit érdekel, itt elolvashatja. :)

Bár nem nekem írtad, de

 

 

Bomarr alább kifejtette, hogy a hó simán felfogja az ugrásukat - egyébként igazán gáz lenne, ha így akarnának meghalni, az a jelenet mindenről szólt, csak az öngyilkosságról nem - sőt, emlékeim szerint egy korábbi hsz-ben még videót is linkelt egy őrült srácról, aki beleugrott a hóba (aztán elvitte a rendőr. :D).

 

Bran a fa alatt tanulja éppen az Erdő Gyermekeinek a titkait. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem nekem írtad, de

 

 

Bomarr alább kifejtette, hogy a hó simán felfogja az ugrásukat - egyébként igazán gáz lenne, ha így akarnának meghalni, az a jelenet mindenről szólt, csak az öngyilkosságról nem - sőt, emlékeim szerint egy korábbi hsz-ben még videót is linkelt egy őrült srácról, aki beleugrott a hóba (aztán elvitte a rendőr. :D).

 

Bran a fa alatt tanulja éppen az Erdő Gyermekeinek a titkait. :)

 

 

 

Természetesen köszi tőled is!!

 

 

Igen, azt olvastam és láttam, de nekem ez így még akkor is picit gáz...

 

Amikor néztem, erről a magyarázatról mit sem tudtam (kicsit erőltetett is ez a hó felfogja az esést), így totál lesokkolt Sansa halála. Legalábbis a film alapján, a látottak alapján a halála... legalább az mutathatták volna, ahogy leérnek.

 

:) Oké ez is tiszta, no de ilyen sokáig? És meg sem lehet nézni, mit tanul??? :45:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Brannek a következő évadban lesz fontosabb szerepe, ugyanis ha jól tudom, akkor az ő szemén keresztül látunk majd a sorozat előtti (és Robert lázadása előtti) időkbe.

Ami Theonékat illeti, a könyvben is így volt, csak ott olvadásról szó sem volt, így vagy 3x annyi hó volt hogy felfogja az esésüket, de pár törött csonttal sikerült eljutniuk Stannis táborába - a könyvekben ez az egész szökés(/megszöktetés) és csata(/vonulás) "kissé" másképp zajlott.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Tök egyértelmű, miért ugrottak. Más lehetőségük nem volt jött, Ramsay megérkezett, én akkor is ugrottam volna, ha egymással hadakozó sárkányok vártak volna rám egy veremben. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

True Detective 2/1

 

 

Nekem nem jött be annyira ez az új vonal. Amiért tetszett az első évad, az elsősorban a hangulat volt, amiben nagyon komoly szerepe volt a karaktereknek. Itt ezt a hangulatot nem éreztem, ezek a karakterek pedig engem nem nyűgöztek le annyira, másrészt a színészek sem érnek fel ahhoz a szinthez, amit az első évadban láthattunk a két főszereplőtől. Eleve itt sokkal több szereplő van, kíváncsi vagyok, mit kezdenek majd velük. A fényképezés itt is elsőosztályú, az intro pedig képes felérni az első évadoshoz. Nem rossz sorozat, de egyelőre nálam nem az a szint, mint az első...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2: Bár a többiek már reagáltak majd én is irok a téma kapcsán. Majd pénteken mert addig külföldön vagyok és csak mobilról tudok netezni.

 

Köszi! Megvárom!!

 

Viszont úgy néz ki, nem csak engem érdekel... de ezek szerint a könyvben sincs még szó róla???

 

 

GoT Spoiler

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Bomarr!

 

Lenne két kérdésem, ha ne haragszol GoT ügyben...

 

 

Az egyik az, hogy Sansa és Theon ugrását hogy lehet túlélni? Pontosabban légyszi nyugtass meg, hogy a későbbiekben hiteles magyarázatot adnak rá (a könyvek alapján), hogy az nem halálugrás volt - utálom a feltámasztott karaktereket...

 

A másik meg az, hogy mi oka volt, hogy Hodorék ebben az évadban egyáltalán nem szerepleltek? Velük mi van?

 

 

Sansa ugrás kapcsán:

 

-A hó rendkívül jól tompítja az eséseket. A Youtube-on számos videó van, ahol emberek elképesztő magasságokból ugranak egy-egy hó kupacba és semmi bajuk nem lesz. Érdemes megnézni

a videót. Már pedig Sansáék ugrása előtt megmutatják hogy hova fognak esni és látható, hogy az egy teljesen hóborította rész.

 

-Egy ilyen esésnél főleg az számít, hogy mire érkezik az ember. Sansáék láthatóan úgy ugranak, hogy minél kevesebb bajuk essen. Mivel nem fejre/mellkasra/hátra érkeznek reálisan nézve a legrosszabb ami történhet velük az néhány törött csont

 

-Deres több ezer éve áll. Ennyi idő alatt nyilván jó páran estek/ugrottak már le a falairól. Mivel Sansa itt nőtt fel, helyi emberek gyűrűjében ezt-azt bizonyára hallott már arról, hogy mi lesz azzal, aki télviz idején leveti magát. 100 százalékos bizonyossága nyilván nem lehetett, de vagy ez vagy Ramsay további kinzásai/verései

 

-A könyvekben Theon és egy lány ugyanígy leugranak, de a kettőt nehéz összehasonlítani, mivel a könyvekben Deres sokkal nagyobb. Theon mindenesetre elég jól megússza a dolgot

 

Hodor/Bran szál:

 

A sorozatban minden évadot úgy építenek fel, hogy a fő szálaknak legyen egy íve és kifussanak valamiféle konklúzióba. Példa erre ebben az évadban:

-Tyrion sok viszontagság után találkozik Daeneryssel és megkapja Meereen irányítását

-Cersei a hatalmi űr beállta után megpróbál uralkodni és ellene menni egy régi jóslatnak, miszerint egy fiatal királynő a vesztét hozza, csak azért, hogy végül az egész mahináció ellene forduljon

-Jon új titulust kap, amivel mindent megtesz, hogy megerősítse a Mások ellen küzdők seregét, átsegít több ezer vadat a Falon túlra, majd végül mindezért megfizet stb. stb.

 

Csak a mellékszereplőknek nincs ilyen íve. Margaery sorsa például függőben marad egyelőre, de ő nem is főszereplője a szálnak amiben szerepel. Ő "csak" a 'Cersei történet' része

 

Brannel az a probléma, hogy a készítők elmondása szerint vele már csak akkor történik bármi érdemleges, miután Északon és a világ többi részén megtörtént mindaz amit most az ötös évadban láttunk. Ha csak azért is szerepeltetni akarják, arra két megoldás lehetett volna:

-Elhúzhatták volna a Bloodravenhez vezető utat és amit a négyes évad végén láttunk, azt áttehették volna az ötös végére. Ezzel van néhány probléma: Bran szála már így rendkívül lassú volt és bár van néhány elem a könyvből ami nála kimaradt Martin így is nagyon kevés érdemi sztorit írt Brannek. A négyes évadban már így is tupirozni kellett, hogy érdekes legyen: például az hogy a lázadó Őrség tagok elkapják őket és hogy majdnem találkoznak Jonnal azt a sorozat-készitők írták bele. A másik probléma ezzel, hogy a történet szempontjából az a praktikus, ha a hatos évad elején Brannak már van valamiféle hatalma vagy legalábbis jó úton van afelé, hogy legyen neki. Elég hihetetlen lenne, ha rögtön azután hogy betérnek a barlangba már rögtön mestere lenne valamiféle természetfölötti tudásnak

A másik megoldás, hogy néha átkapcsolunk Branékhez és látjuk hogy tanul a Bloodraventől, anélkül, hogy az egész bármiféle konkluzióba kifutna az évadon belül. Ez még akár járható út is lehetett volna, ha a Trónok harca szerkezete nem olyan, amilyen: a 10 epizód így is épp hogy elég, hogy beszéljenek azokról a szálakról, ahol valóban történik valami. Nem engedhetik meg azt a luxust, hogy még arról is meséljenek, ahol igazán semmi fontos nincs.

 

A készítők saját elmondásuk szerint hasonló utat választottak, mint a Jedi visszatér eleje. Luke egyértelműen sokkal erősebb mint a Birodalom visszavág végén. Bár maga a folyamat nem lett bemutatva nyilvánvalóan képezte magát azóta, hogy nem láttuk. Valami hasonló lesz Brannel is a hatos évad elején. Látni fogjuk, hogy Bloodraven képezi, de már egy előrehaladott fázisában lesz a képzésnek és nagyjából világos lesz hogy mivel töltötte azt az időt, amíg nem láttuk. Ha a készítőkhöz hasonlóan a Trónok harcát egy 70-75 órás gigamozifilmként kezeljük akkor úgy érzem ezt el lehet könyvelni egy logikus lépésnek. Hogy mennyire jönnek ki jól belőle az persze majd a hatos évaddal derül ki.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Sansa ugrás kapcsán:

 

-A hó rendkívül jól tompítja az eséseket. A Youtube-on számos videó van, ahol emberek elképesztő magasságokból ugranak egy-egy hó kupacba és semmi bajuk nem lesz. Érdemes megnézni

a videót. Már pedig Sansáék ugrása előtt megmutatják hogy hova fognak esni és látható, hogy az egy teljesen hóborította rész.

 

-Egy ilyen esésnél főleg az számít, hogy mire érkezik az ember. Sansáék láthatóan úgy ugranak, hogy minél kevesebb bajuk essen. Mivel nem fejre/mellkasra/hátra érkeznek reálisan nézve a legrosszabb ami történhet velük az néhány törött csont

 

-Deres több ezer éve áll. Ennyi idő alatt nyilván jó páran estek/ugrottak már le a falairól. Mivel Sansa itt nőtt fel, helyi emberek gyűrűjében ezt-azt bizonyára hallott már arról, hogy mi lesz azzal, aki télviz idején leveti magát. 100 százalékos bizonyossága nyilván nem lehetett, de vagy ez vagy Ramsay további kinzásai/verései

 

-A könyvekben Theon és egy lány ugyanígy leugranak, de a kettőt nehéz összehasonlítani, mivel a könyvekben Deres sokkal nagyobb. Theon mindenesetre elég jól megússza a dolgot

 

Hodor/Bran szál:

 

A sorozatban minden évadot úgy építenek fel, hogy a fő szálaknak legyen egy íve és kifussanak valamiféle konklúzióba. Példa erre ebben az évadban:

-Tyrion sok viszontagság után találkozik Daeneryssel és megkapja Meereen irányítását

-Cersei a hatalmi űr beállta után megpróbál uralkodni és ellene menni egy régi jóslatnak, miszerint egy fiatal királynő a vesztét hozza, csak azért, hogy végül az egész mahináció ellene forduljon

-Jon új titulust kap, amivel mindent megtesz, hogy megerősítse a Mások ellen küzdők seregét, átsegít több ezer vadat a Falon túlra, majd végül mindezért megfizet stb. stb.

 

Csak a mellékszereplőknek nincs ilyen íve. Margaery sorsa például függőben marad egyelőre, de ő nem is főszereplője a szálnak amiben szerepel. Ő "csak" a 'Cersei történet' része

 

Brannel az a probléma, hogy a készítők elmondása szerint vele már csak akkor történik bármi érdemleges, miután Északon és a világ többi részén megtörtént mindaz amit most az ötös évadban láttunk. Ha csak azért is szerepeltetni akarják, arra két megoldás lehetett volna:

-Elhúzhatták volna a Bloodravenhez vezető utat és amit a négyes évad végén láttunk, azt áttehették volna az ötös végére. Ezzel van néhány probléma: Bran szála már így rendkívül lassú volt és bár van néhány elem a könyvből ami nála kimaradt Martin így is nagyon kevés érdemi sztorit írt Brannek. A négyes évadban már így is tupirozni kellett, hogy érdekes legyen: például az hogy a lázadó Őrség tagok elkapják őket és hogy majdnem találkoznak Jonnal azt a sorozat-készitők írták bele. A másik probléma ezzel, hogy a történet szempontjából az a praktikus, ha a hatos évad elején Brannak már van valamiféle hatalma vagy legalábbis jó úton van afelé, hogy legyen neki. Elég hihetetlen lenne, ha rögtön azután hogy betérnek a barlangba már rögtön mestere lenne valamiféle természetfölötti tudásnak

A másik megoldás, hogy néha átkapcsolunk Branékhez és látjuk hogy tanul a Bloodraventől, anélkül, hogy az egész bármiféle konkluzióba kifutna az évadon belül. Ez még akár járható út is lehetett volna, ha a Trónok harca szerkezete nem olyan, amilyen: a 10 epizód így is épp hogy elég, hogy beszéljenek azokról a szálakról, ahol valóban történik valami. Nem engedhetik meg azt a luxust, hogy még arról is meséljenek, ahol igazán semmi fontos nincs.

 

A készítők saját elmondásuk szerint hasonló utat választottak, mint a Jedi visszatér eleje. Luke egyértelműen sokkal erősebb mint a Birodalom visszavág végén. Bár maga a folyamat nem lett bemutatva nyilvánvalóan képezte magát azóta, hogy nem láttuk. Valami hasonló lesz Brannel is a hatos évad elején. Látni fogjuk, hogy Bloodraven képezi, de már egy előrehaladott fázisában lesz a képzésnek és nagyjából világos lesz hogy mivel töltötte azt az időt, amíg nem láttuk. Ha a készítőkhöz hasonlóan a Trónok harcát egy 70-75 órás gigamozifilmként kezeljük akkor úgy érzem ezt el lehet könyvelni egy logikus lépésnek. Hogy mennyire jönnek ki jól belőle az persze majd a hatos évaddal derül ki.

 

 

 

 

Köszönöm!!!

 

 

Sansáék ugrása még mindig bűzlik kicsit nekem, Brant viszont így már értem. Csak hiányzott a Hodor Hodor... :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Agents of S.H.I.E.L.D. sorozat mennyire befolyásolja az MCU többi részét? Zárójelbe tehető, érdekességként funkcionál, vagy komolyabban átértelmezi a filmes világot, ahogy a TCW és Rebels teszi az SW-vel? Maga az univerzum érdekel, a filmek mellett követtem az Agent Carter sorozatot, ahogy tervezem a Daredevilt is (a későbbi sorozatokkal együtt), a S.H.I.E.L.D. viszont másodszori nekifutásra se tudott beszippantani. Ami elég kellemetlen abban az esetben, ha szerves része ennek a világnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is értelmezi át, de mindenképp kibővíti (a már amúgy sem kicsi) MCU világát. Az első évad második fele megmutatja, hogy mi történt a S.H.I.E.L.D.-del a Captain America: The Winter Soldier után. A második évad egy 2019-ben érkező filmnek ágyaz meg, de foglalkozik a kree faj (a kék idegenek a Guardians of the Galaxy-ból) természetével is. Szerintem nem merész dolog feltételezni azt sem, hogy a harmadik évad majd a Captain America: Civil War-hoz fog majd szorosabban kapcsolódni.

Ha vevő vagy ilyen univerzum bővítő apróságokra, akkor még ne add fal, mert az első évad második felére felpörögnek majd az események, de ha tényleg nem jön be az se baj, mert ezidáig úgy tűnik, hogy ez a kapcsolat a sorozat és a filmek között egyirányú, ugyanis a filmekben nem igazán jelennek meg a sorozathoz kapcsolódó dolgok.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mindenképpen szervesebb része, mint az Agent Carter vagy a Daredevil. Tulajdonképpen rengeteg háttérinfót az Agents of S.H.I.E.L.D.-ből szerezhetsz meg. Dolgokat annyira azért nem értelmez át, mint a Rebels vagy a TCW, de sok dolog válik érthetővé például az Age of Ultron kapcsán. Plusz a világot is jobban építi. Viszont inkább a filmek vannak hatással rá, bár lehet, hogy a Civil Warban a kettő szorosabban összefügg majd.

Ha eljutsz nagyjából az első évad feléig, egész pontosan az 1x10-ig (onnantól már csak két filler van, azokat leszámítva végig folyamatos a sztori), onnantól drasztikusan javulni fog a sorozat minősége. Odáig kicsit nyögvenyelős, viszont sajnos a vége megértéséhez kell az eleje is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Hát nagyon örülök, hogy nem olvastam, nem is fogom olvasni a könyveket, esküszöm már kezd komolyan irritálni, hogy mindenki ki van benne nyírva és ha ezért még pénzt is kidobnék tuti agyf@szt kapnék. Remélem az lesz az egész vége, hogy jönnek a Mások aztán kinyírnak mindenkit a francba az egész világon :S icon12.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dragons: Race of the Edge

Folytatódott a How to Train Your Dragon sorozata, ám míg a Riders of Berk és a Defenders of Berk a Cartoon Network égisze alatt készült, a harmadik évad már a Netflix sorozata, és ez bizony meg is látszódik rajta. Míg az első két évadon látszik, hogy kevés pénzből próbáltak összeügyeskedni valamit, itt technikailag majdnem moziminőséget tudtak hozni látványban. Mondjuk én imádtam a fapados változatot is, de így volt az igazi.

A sztori három évvel játszódik a második évad vége után (és kettővel a második film előtt). Hablaty, Astrid, Halvér, Takonypóc, Kőfej és Fafej immár 18 évesek, és ez mind viselkedésükön, mind kinézetükön meglátszódik, legalábbis többnyire. Aki látta a How to Train Your Dragon 2 BD extrái között megjelent Dawn of the Dragon Racers című kisfilmet, az már tudja, hogyan festenek itt hőseink, akik ezúttal elhagyják Hibbant-szigetet, hogy egy különleges ereklye segítségével újabb szigeteket és sárkányokat fedezzenek fel, egyúttal összekössék az első filmet és az első két évadot a második mozival. Így például láthatunk néhány prototípust Hablaty kütyüi közül, vagy megtudjuk, hogy néhány mellékszereplő hogyan szerzi meg a sárkányát.

Az évad, vagyis inkább, félévad szerintem jobban sikerült, mint elődei, és nem csak azért, mert jobban fest, hanem mert mintha a hangvétel is komolyabb lenne. Nem sokkal, de valamivel eltolódott a felnőttesebb irányba. Egyetlen gond van: nincs meg az évad második fele. Legalábbis remélem, hogy ez csak egy fél évad és nem az egész, mert ha ez az egész harmadik évad, akkor mi a f...? Nemhogy egy deka szálat nem zártak le, az utolsó rész egy tök átlagos epizód volt, se cliffhanger a végén, se a fő szállal foglalkozás, se semmi. Nagyon remélem, hogy van még 13 másik rész ebből az évadból, és jön a közeljövőben. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 5. évad

 

Bomarr, köszi az informatív kiegészítéseket az egész évaddal kapcsolatban, és persze a többiek értékes hozzászólásait is! Én még csak nemrég jutottan végig az évadon, és röviden csak annyit mondanék róla, ami már a 4. évadra is érvényes volt, hogy nagyon szépen szövik a sorozat készítői a szálakat, sokszor a könyveken túlmutató megoldásokkal.

Ilyen pl. Sansa és Theon történetének összefonódása, ami a könyvben egyáltalán nem történt meg. Számomra egyébként döbbenet, ahogy Kisujj odadobta a lányt a Boltonoknak, mikor tudnia kellett, mi vár ott rá, dacára annak a figyelemnek, amivel a lányt Királyvárból történő szökésük óta körülvette. Nyilvánvaló, hogy Kisujj az egyik nagy játékos a Trónok harcában, de Sansával kapcsolatban mintha ügyelt volna arra, hogy az érdekeit összeegyeztesse a lány érdekeivel is. Ez a lány Deresbe vitelével megdőlt.

 

 

Ami viszont kevésbé tetsző sorozatbéli megoldás,

az Jaime utazása Dorne-ba. Értem, hogy a bonyolult, új szereplőket felvonultató könyves megoldást Dorne behozásával egyszerűsíteni kellett, de ez egy kicsit vérszegény lett, Doran Martell karaktere is haloványnak sikerült.

Könyves spoiler

Plusz elveszett Jamie útja a Folyóvidékre, ami a karakterfejlődés szempontjából fontos eseménysor, és az egyik személyes kedvencem volt a regényváltozatban. Az is fontos momentum volt, hogy Cersei segítségül hívta Jaime-t, aki viszont tette a dolgát, és esze ágába sem volt visszatérni Királyvárba, és ezzel valamint amit sikerült elérnie a Folyóvidéken, tette fel a koronát arra folyamatra, ami a kezének levágásával kezdődött és bizarr módon mégis ez indíthatta el az úton, hogy végül igazi hadvezér és jó ember válhasson belőle.

 

 

Havas Jon "végleges" halálában magam sem hiszek, ő kulcsszereplő, a titokzatos származása miatt sem távozhatott végleg ilyen méltatlan módon a történetből. Fogadni mernék rá, hogy visszatér. :)

 

Stannis halálát nem sajnáltam, (ez is egy olyan rész, ami a könyvekben még nem is volt megírva, így nem ismertük előre), hiába volt ő a Baratheon ág jogos trónörököse Robert halála után, mégsem tudott szimpátiát ébreszteni maga iránt. Fanatizmusa korábban sem volt kedvemre való, plusz nem is volt igazán hasznos, hiszen a Feketevizi csata óta semmi nem sikerült neki igazán. Egyetlen jócselekedetének azt érzem, hogy a Falnál segített az Éjjeli Őrségnek a vadak ellen, de megbocsáthatatlan, hogy a saját lányát képes volt feláldozni egy papnő sugalmazására - és mint tudjuk, hasztalanul.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most látom, hogy a Twin Peaks folytatódik! :o Ráadásul az eredeti gárda is visszatér a színészektől a készítőkig szinte mindenki. A showtime is garancia a minőségre. :) Végre egy sorozat ami igazán érdekel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.