Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

miért nem gondolom úgy, ahogy te.

Ez az üzenet valahogy sose megy át. Pedig már hányszor leírtuk, de falra hányt borsó. Mintha nem is olvasnák el. Végtelenül szomorú, hogy már egy teaser-nél azzal kell foglalkozni, hogy magyarázkodunk olyan dolgokért amik nincsenek is benne a mondandóba. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez az üzenet valahogy sose megy át. Pedig már hányszor leírtuk, de falra hányt borsó. Mintha nem is olvasnák el. Végtelenül szomorú, hogy már egy teaser-nél azzal kell foglalkozni, hogy magyarázkodunk olyan dolgokért amik nincsenek is benne a mondandóba. :(

Azt még hadd tegyem hozzá, hogy én abszolút elfogadom, ha valakinek ez így bejön, vagy kivárásra játszik. Meg az sem szokott a hóbortom lenni, hogy TCWs Rebelses karakterket bíráljak, hogy nem úgy néznek ki élőben, mint a sorozatban. Lásd Saw. Vagy Ahsoka. Biztos nem szoktam ezeken lovagolni. De ők mondjuk nem is lettek gyengébb minőség élőben, mint animációban. Cad Bane már kicsit fura volt, de szintén belefért nálam.

 

Viszont azt is gondolom, hogy az Obi teaser trailer bőven adott elég képkockát ahhoz, hogy lehessen véleményt alkotni az Invkiről (lehet elhamarkodottan, majd meglátjuk, mindenesetre egy karakter feje nem kéne, hogy összemenjen egyik jelenetről a másikra), és nem gondolnám, hogy ennek a kitárgyalása a felfújás kategóriába tartozna. A Grand Inqui egy baromira badass Rebels karakter volt - van olyan mondata, ami még mindig a fülemben cseng Jason Isaacs hanghordozásával - és sokan szeretnénk hasonló badass karakterként viszont látni élőben is, és a teaserben sajnos sokaknál, köztük nálam is, ez nem jött össze. Ettől még megkapja az esélyt a sorozatban is, mi mást csinálnék májusban, mint azt nézném? De most, a trailer után hol máshol agyaljunk azon, hogy miért lett ilyen, ha nem itt? Nem egy ezredik statisztáról van szó, hanem a legfőbb inkviről, aki azért nem lenne hátrány, ha jól kerülne ábrázolásra a sorozatban. Emellett mindenki leírta a kritika mellé, hogy a trailer nagyon odab@szós, és ez volt az egyetlen negatívum kábé. Ettől még a sorozat valószínűleg csúcs lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Donát írta:

A Grand Inqui egy baromira badass Rebels karakter volt - van olyan mondata, ami még mindig a fülemben cseng Jason Isaacs hanghordozásával - és sokan szeretnénk hasonló badass karakterként viszont látni élőben is, és a teaserben sajnos sokaknál, köztük nálam is, ez nem jött össze. Ettől még megkapja az esélyt a sorozatban is, mi mást csinálnék májusban, mint azt nézném? De most, a trailer után hol máshol agyaljunk azon, hogy miért lett ilyen, ha nem itt? Nem egy ezredik statisztáról van szó, hanem a legfőbb inkviről, aki azért nem lenne hátrány, ha jól kerülne ábrázolásra a sorozatban. Emellett mindenki leírta a kritika mellé, hogy a trailer nagyon odab@szós, és ez volt az egyetlen negatívum kábé. Ettől még a sorozat valószínűleg csúcs lesz.

Ez mind teljesen jogos és nagyrészt hasonlóan is gondolom. Csak azt nem értem hogy ennek mentén miért volt baj hogy páran elkezdtük elemezgetni, hogy mennyire semmi köze az animációs designoknak az élőszereplőshöz. Szerintem ez egy érdekes aspektusa a Disney-féle világépitésnek amit igy ennyire mélyében én még nem is gondoltam át. Csak most lett előttem világos mennyire igy van pláne hogy fejben még több példa eszembe jutott (pl. csillagromboló, Tie designok átvariálása a Rebelsben). 

 

Én értem hogy te személy szerint nem akartál arról beszélni hogy mennyire nincs vagy van köze a Rebelses designhoz a mostaninak, de ettől még ez előkerült és szerintem érdekes dolgok hangzottak el ennek kapcsán. Ezek közül az érdekességek közül pont te szállítottad a legutóbbiakat. A képregénynél amit beraktál emlékszem fel is tűnt anno, hogy kicsit másként fest az Inkvizitor, de most hogy beszúrtad esett le, hogy valszeg épp azért mert kicsit igazitani akarták az Obi sorozathoz. Ha nem kezdünk el ezen rúgozni akkor ez például lehet hogy nem kerül elő.

 

Nyilván fontos hogy amikor megvitatunk valamit akkor tartsuk tiszteletben a másik véleményét és ne kérdőjelezzük meg hogy az jogos-e vagy sem, de alapvetően nem kéne tartani a véleménykülönbségektől meg ezeknek a kibeszélésétől mert ezekből sokszor nagyon érdekes okfejtések tudnak kisülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

De most, a trailer után hol máshol agyaljunk azon, hogy miért lett ilyen, ha nem itt? Nem egy ezredik statisztáról van szó, hanem a legfőbb inkviről, aki azért nem lenne hátrány, ha jól kerülne ábrázolásra a sorozatban. Emellett mindenki leírta a kritika mellé, hogy a trailer nagyon odab@szós, és ez volt az egyetlen negatívum kábé. Ettől még a sorozat valószínűleg csúcs lesz.

Pontosan itt lehet megbeszélni ezt, jól írod. A lényeg, hogy vannak nézőpontok és nem kell besértődni ha egy kis vita kialakul. Én pl. nagyon szeretem kudar írásait, itt van 17 éve. Erre most felhúzza az orrát és elvonul mert valamit vitattunk ami neki nem tetszett. Senkit nem bántottunk vagy sértettünk meg. Ha én elvonulnék mindig amikor olyat olvasok itt amivel nem értek egyet, akkor sokkal kevesebbszer lehetne látni. :) 

 

Bomarr fentebb remekül megfogta a lényeget. Én sokszor szűrök le pozitív hozadékot egy-egy olyan vitából, ami nem sárdobáláson és az agyatlan fikán alapszik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak a Pau'an inkvinek a fejét én se bírom igazán. Biztos azért mert már nagyon megszoktam a RotS-beli fajtársainak és a Rebels-es főinkvi csúcsos fejformáját. Amúgy nem tartom kizártnak hogy megbékélek vele valamennyire. Az is lehet hogy a sárga szemek hiánya fog zavarni legjobban ami nem lesz nagyon vészes.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a sárga szemek hiányát én kifejezetten értékelem. Ez a szemszín/minta a Sith-ek sajátja, és köztük is csak a legelhivatottabbaké. Sidious és Maul volt az egyetlen, akiknél állandósult a dolog, Anakinnak háromszor láttuk így a szemét, Dookunak csak egyszer egy nagyon rövid pillanatra. Szóval az, hogy a Sith-ekhez képest amatőr inkvizítoroknak ugyanolyan a szeme, szerintem egy baromi nagy dizájnhiba a Rebels részéről. És úgy érzem, hogy erre a készítők is rájöttek, mert például a Második Nővérnek a Fallen Orderben, vagy itt a Főinkvizítornak és a Harmadik Nővérnek már nem olyan a szeme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nyilván fontos hogy amikor megvitatunk valamit akkor tartsuk tiszteletben a másik véleményét és ne kérdőjelezzük meg hogy az jogos-e vagy sem, de alapvetően nem kéne tartani a véleménykülönbségektől meg ezeknek a kibeszélésétől mert ezekből sokszor nagyon érdekes okfejtések tudnak kisülni.

Jogos! :peace: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig ugyanúgy ott vannak a fején a barázdák. :D Amúgy abszolút nem hasonlít a Rebelses önmagára. Ugyanaz az eset, mint Saw-nál. 

Sawnál azért lehet elfogadni, mert a TBB és a Rebels szép átmenetet csinált a TCW és a Rogue One között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

Cad Bane már kicsit fura volt, de szintén belefért nálam

Nekem az összes eddigi próbálkozás közül Bane tetszett a legjobban. Nála minden megvolt, csak az arányok voltak a mások, amit meg el tudok fogadni, mert az animációs kinézet bizonyos értelemben karikatúra. Ha összevetem őt a filmes durosokkal, teljesen rendben van. Minden attribútuma megvan. Azt se felejtsük el, hogy 28 év telik el a TBB-s feltűnése és a TBoBF közt, és egyébként a TBB-s feltűnése már eleve jobban hasonlít a filmes verzióra, mint a TCW-s. És amúgy még egy nagyon jól sikerült megoldás a Galaxy's Edge-es Hondo.

 

Ahsokának a lekkukkal volt gond, azon felül SEMMIVEL, a smink, minden tökéletes. A pykeok nagyon gyengék voltak szerintem. Még a Soloban el tudtam fogadni, hogy az az egy pyke, Quay Tolsite valami plusz védőfelszerelést visel...

 

Egyébként szerintem amiatt sikerülnek félre ezek a próbálkozások, mert ódzkodnak a CGI-tól, mint a tűztől (legalábbis az eddigi animációból áthozott karakterek esetén). Ezek mind színész sminkek, maszkok. Szerintem a pyke-ok esetében kifejezetten jót tett volna, ha a nem emberszerűségüket CGI-jal jelenítik meg.

 

Szerintem jogos elvárás, hogy úgy nézzenek ki a figurák, ahogy megszoktuk őket. Azzal nem értek egyet, hogy akkor innentől kezdve nem előírás, hogy néznek ki animációban. Magyarázhatjuk, de szerintem legbelül ti is egyetértek ezzel. "Search your feelings. You know it to be true."

Csak túlságosan akarjátok imádni az egészet, ahogy van, minden részletére kiterjedően. Amit megértek. És értem, hogy zavar az Erőben egy inkonzisztencia, amit valaki szóvá tesz és rugózik rajta, más pedig megpróbálja hol racionális, hol irracionális érvekkel megmagyarázni. Ettől függetlenül a trailer epic, isssszonyúan várjuk mindannyian.

 

Ha csak egy kicsi csúcsot, egy nagyobb fejbúbot csinálnak Friend fejére, hogy hosszúkásabb legyen, és sárgák a szemei, akkor már sokkal jobb lenne, és azt még el is tudnám fogadni, hogy az ő arca nem olyan kérges, mint Tion Medoné.

 

(Dooku és Palpie szerintem azért nem volt mindig sárga szemű, mert nekik az érdekük is volt, hogy leplezzék sith mivoltukat. Vadert meg igazából nem látjuk, hogy sárga-e a szeme a sisak alatt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Sawnál azért lehet elfogadni, mert a TBB és a Rebels szép átmenetet csinált a TCW és a Rogue One között.

Igen, de ezt utólag tették meg. Itt erre már nincs lehetőség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Ha csak egy kicsi csúcsot, egy nagyobb fejbúbot csinálnak Friend fejére, hogy hosszúkásabb legyen, és sárgák a szemei, akkor már sokkal jobb lenne, és azt még el is tudnám fogadni, hogy az ő arca nem olyan kérges, mint Tion Medoné.

Ennyi! a magas homlok fajta jelleg. Nem is érdekelne szemöldök alatt, hogy ki az arca. A fent a háttérben meghivatkozott tömzsibbnek is magas a homloka. Kb akkora hiba ez mint ha Grogunak kicsi lenne a füle.

Pedig olyan alaposak. Ez nem egy lekku praktikumbeli kompromisszum. Nem is értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Teaser trailer

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.