Ugrás a kommentre

Chapter 4: The Gathering Storm


Ajánlott hozzászólás

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elhangzott valaha is bármilyen mozgóképes alkotásban?

Igen, a TCW-ben. Így soha nem is módosíthatják már a nevét ezután, a téma eldőlt. De az lehet, hogy nem használják, az meg szívük joga, ha úgy érzik egy nagyvállalatként, hogy a nevet használni terhes, akkor teljesen meg tudom érteni. Ha most ez itt hangzott volna el ebben a részben, akkor több emberhez jutott volna el, mint bármelyik eddigi alkalommal. Ráadásul egy olyan Boba kapcsán, aki már nem az a vérengző gyilkos. Teljesen meg tudom érteni, hogy miért nem használják. De meg ne változtassák. Mondjuk egyébként régen is volt olyan a Legendsben, hogy egy hajót különböző korokban másféleképpen neveztek. De arra meg kell még egy in-universe magyarázat, hogy miért nevezik át, pl. tulajdonosváltás, más funkciót lát már el, stb. Pl. emlékszem, a Han Solo-trilógiában (amit mindenkinek ajánlok, aki igazán meg akarja szeretni Han karakterét, az egyik legjobb legendák-könyv, de offtopic vége bocs) volt egy hajó, a Trader's Luck, amit a köztársaság idején Guardian of the Republic-nak hívtak. Nekem az nagyon tetszett, amikor kisgyerekként olvastam, hogy ott pl. egy kvázi rendszerváltásnak ilyen hatása is van, hogy átneveznek dolgokat, pl. hajókat is, és ez itt sincs másképp. 

 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Grievous majdnem szétrobbant, azért lett kibernetikus. :) 

 

 

Bírnám, ha kiderülne, hogy ő is csak tetkós punk volt valójában. Úgy is mondhatnánk, hogy rommá van varrva.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak abból gondolom, mert ezt mondta Boba. Mármint, hogy régóta követi. :) Bár nem tudom mennyi idő telik el a The Marshal és a The Tragedy között. 

Igazából Boba nem ezt mondja, hanem:

"I've been tracking you, Mandalorian."

A "régóta" részt a magyar felirat készítője költötte hozzá. De Boba csak annyit mond, hogy "követtelek, mandalori".

 

19 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Mondjuk egyébként régen is volt olyan a Legendsben, hogy egy hajót különböző korokban másféleképpen neveztek.

Ilyen most is van. Az ep8-ban látott Raddus eredeti neve Dawn of Tranquility volt, a Millennium Falcont pedig korábban Stellar Envoy-nak hívták.

Igazából tér lenne a Slave I átnevezésére, hiszen csak mi három tulajdonosváltást láttunk. Jangóról Bobára szállt, onnan Hondóra majd vissza Bobára, de talán most már Bibet is idesorolhatjuk, hiszen öt évig az ő garázsában állt. Ennek hála akár Hondo, akár Bib is átkeresztelhette. Utóbbi esetben a kánon sem sérülne (Hondo esetében sem, amennyiben a TCW és az ep6 között se könyvben, se képregényben nem hangzott el a neve, de ezt nem tudom).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azt el tudom képzelni, hogy valamilyen módon képes több időre elraktározni a táplálékot, de azt képtelenségnek tartom, hogy ezer évig, vagy csak egy évig életben tartson valakit.

 

Attól hogy 1000 évig emészt valamit annak a valaminek nem kell életben lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett, zseniális rész volt. Az eddigiek közül nekem ez volt a kedvencem, még a másodikat is lekörözte. A végét nagyon jól eltalálták, fantasztikus, hogy egy egy másodperces dallamból is rögtön tudjuk mindannyian, hogy ki (Din Djarin) jön a következő részben. Az idegen lények és a droidok is nagyszerűek voltak, és annak is örülök, hogy Krrsantan rendszeresen visszatérő karakter lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a The Mandalorian egyik fő plotja, nem a legfontosabb, de egy meghatározó elem a Mandalore-szál.

 

Djarin itt nem lesz Mandalore ura. Offscreen Mandalore urává válik? Majd lehet, hogy az évadok során sikerül egyesíteni a törzseket, stb. De itt szerintem egy kocsmában fog ülni, esetleg Bo-Katannal valami mission-ön van. Kizártnak tartom, hogy azért, mert nála van a sötétkard a 2. évad végén, Mandalore urává teszik a két szereplés között. Eleve a saját tribe-ja eléggé extrémnek, szélsőségesnek látszik a hagyományos mandaloriak szemszögéből. Hatalmas plot lehetőségek vannak ebben a Mandalorian sorozat jövőjére nézve, nem fogják azt ellőni egy testvérsorozatra. Amúgy meg ismer a tribe-ján (azt se lehet tudni, hogy onnan kik élték túl) kívül összesen 4 mandalorit, abból az egyik inkább már buckalakónak mondja magát. Már csak Bobától tanulva, attól, hogy megölöd Bib Fortunát, nem leszel Tatooine ura, ahogy a feketekard birtoklásától sem leszel Mandalore ura azonnal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem a The Mandalorian egyik fő plotja, nem a legfontosabb, de egy meghatározó elem a Mandalore-szál.

 

Djarin itt nem lesz Mandalore ura. Offscreen Mandalore urává válik? Majd lehet, hogy az évadok során sikerül egyesíteni a törzseket, stb. De itt szerintem egy kocsmában fog ülni, esetleg Bo-Katannal valami mission-ön van. Kizártnak tartom, hogy azért, mert nála van a sötétkard a 2. évad végén, Mandalore urává teszik a két szereplés között. Eleve a saját tribe-ja eléggé extrémnek, szélsőségesnek látszik a hagyományos mandaloriak szemszögéből. Hatalmas plot lehetőségek vannak ebben a Mandalorian sorozat jövőjére nézve, nem fogják azt ellőni egy testvérsorozatra. Amúgy meg ismer a tribe-ján (azt se lehet tudni, hogy onnan kik élték túl) kívül összesen 4 mandalorit, abból az egyik inkább már buckalakónak mondja magát. Már csak Bobától tanulva, attól, hogy megölöd Bib Fortunát, nem leszel Tatooine ura, ahogy a feketekard birtoklásától sem leszel Mandalore ura azonnal. 

Nem gondolom, hogy Mandalore felkent uraként jelenne itt meg. Bárhogy is, azért egy alvilági figurának segítene... Tudom, hogy Djarin nem fehér lovag de akkor is. 

 

5 perccel korábban, csoli1138 írta:

Köszi a twi'lek videót @Ody Mandrell!

Lehet, hogy már 83ban is őt kellett volna alkalmazni Sly Moore mellé Jabbának. Vagy az így is örökzöld? 

Sly Moore szerintem sose volt Jabba mellett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetősebb rész volt, mint az előző, bár a második epizódot ez sem szárnyalta túl. Úgy érzem, most kissé kevés játékidő jutott a jelen történéseire, bár tény, hogy a visszaemlékezéses jelenetekre nem lehet panasz. De akkor haladjunk sorba.

 

Mindjárt az első pár percnél azért emlékeztetnem kellett magam, hogy még mindig Star Wars-t nézek. :D Igazából, elviseltem, mert sejtettem, hogy ezt hamarosan letudják és láthatjuk Fennec helyreállítását, de azért vártam, hogy vége legyen. Nem is ezzel a kibernetikus vonallal van bajom, hiszen a képregényekben is láthattuk Dr. Evazan vagy éppen Cylo ténykedését, hanem a körítéssel. Inkább éreztem úgy, mintha Takeshi Kovacs vagy Rick Deckard legújabb nyomozását követnénk nyomon, semmint hogy a poros Tatooine-on lennénk. De annyi baj legyen, túléltem. Igazából a SW világába végsősoron ez is belefér, lásd az előbb említett képregényes vonalat.

 

Nagyon tetszetős volt, ahogy ábrázolták Boba Fett és Fennec Shand kapcsolatának alakulását, ebben a félórában is jól sikerült érzékeltetni, hogy lassan kialakul közöttük egy kollegiális szövetséges viszony. Végre nagy vonalakban megismerhetjük Fett motivációit is. A hosszú évek alatt megcsömörlött, és van benne egy tudatos fejvadász közösségidentitás, hogy egyszer s mindenkorra a saját sorsának alakítója legyen, és kikerüljön ebből az örökös taposómalomból. Igazából jó hogy ezzel is foglalkoznak, amire már Greef Karga is hivatkozott nem egyszer. Valahogy mindig azt látjuk, hogy egy-egy sikeres leszállítás után a fejvadászok elég sok pénzt gombolnak le, de aztán nem tudják kiélvezni: ki kell fizetni a felhalmozódó tartozásokat (lásd Krrsantan), költeni kell a megsérült hajó és fegyverek kijavítására, nem is beszélve a testi rehabilitáció finanszírozásáról. Így a fejvadászok egyik munkából sodródnak a másikba, mindig maguk előtt tolva a tetemes költségeket.

 

Számomra elégséges magyarázatot jelentett végre az, hogy miért is volt oly könnyű félreállítani Bib Fortunát a Mandalorian végén, akit már alig védett néhány martalóc. Hát Boba és Fennec előtte rendesen megtizedelte a magánsereget, ennek pótlása meg nyilván nehézségekbe ütközött az egyébként is csak névleg gengszterfőnök twi'leknek. Tetszett a behatolás Jabba palotájába, főleg, hogy eddig nem ismert helyszíneket tekinthettük meg. A konyhai droidok illetve a patkányfogó haláliak voltak. Mint ahogy utána a Slave 1 visszaszerzését övező akció is. A leghatásosabb részek ezután következtek. A nikto siklóbanda kíméletlen lemészárlása valamint a nagy nemesis, a Carkoon-i Verem sarlaccjának végső elpusztítása. Én továbbra sem vagyok benne biztos, hogy valóban a niktók gyilkolták le a tusken törzset, és mivel Fennec ennek a kételynek hangot is ad, így gyanítom, hogy itt bizony a pyke-ok lesznek a háttérben, mint mindig. A sarlacc-jelenet fantasztikus volt, igazi horror, valósággal borsódzott a hátam. Képletesen is ebben a pillanatban hagyta maga mögött a múltat Boba Fett. Az pedig, hogy ezt szeizmikus töltettel sikerült véghez vinni... nagy tiszteletadás az EP2 felé. :) Gyanítom, a flashback-jeleneteknek ezzel vége, hiszen Fett teljesen felépült a bacta-kezelésekből. Kissé több Kaminót még elnézegettem volna, bár tény, hogy az akkori időszakról a fejvadásznak már homályos és összefolyó emlékei lehetnek.

 

Áttérünk a jelenbe, ahol számomra megint Fekete Krrsantan vitte a prímet. Annyira egyértelmű volt, hogy a szerencsétlen trandoshaikon fogja levezetni a feszültséget. :D Örülök, hogy nem azt a sokszor látott, elcsépelt megoldást választották, hogy sikerült hatni a józan eszére és elengedi a szerencsétlent (bár végül is, elengedte :D ). Jó, hogy a vuki-trandoshai ellentétet ismét sikerült prezentálni a sorozatban (a pilotban Dok Strassi ugye lenyúzott vukibundát nyújt át Fettnek hűbéri ajándékként). Garsa Fwip reakciójából látszik, hogy ő azért már sokszor látott hasonlót és nem ma kezdte a pályát. A kaszinó vendégsora azonban őszintén meg volt botránkozva. Azért ez nem ugyanaz a közeg, mint a Mos Eisley-i kantin törzsközönsége. Amit már az előző részben kellett volna, azt most Boba meglépte: felbérelte a súlyos adósságokban úszó Krrsantant. Nagyon jó volt az ezt követő tárgyalás a palotában. Nem tudom, hogy mennyire volt szándékos a rancor tombolása, de ezzel Boba egy az egyben fenyegetést küldött a bűnbandák vezetői felé. Nagyszerű ötlet volt pont a rancor verme felett felállítani az ebédlőasztalt, ha ebből a szemszögből nézzük. Fett részéről ez egy nagyon tökös megoldás volt. Nem hiszem, hogy reményeik ellenére a Mos Espa-i családok kitudnak maradni Fett és a pyke-ok háborújából. A klatuini vezérben nem bízom, szerintem ő elfogja árulni a mandalorit. Dok Strassi és Garfalaquox ennél hűségesebbnek tűnt. Érdekes, hogy az itteni trandoshaiak maszkja ezerszer jobban sikerült, mint a Fwip kaszniójában látottaké. Számomra nagy volt a kontraszt. Nagyon kíváncsi leszek, Fett kiket fog toborozni a Pyke Szindikátus elleni harcához. Talán viszontláthatunk régi ismerősöket a fejvadász szakma krémjéből? :) Remélem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem gondolom, hogy Mandalore felkent uraként jelenne itt meg. Bárhogy is, azért egy alvilági figurának segítene... Tudom, hogy Djarin nem fehér lovag de akkor is. 

 

Sly Moore szerintem sose volt Jabba mellett. :)

Me culpa! Sy Snootles... Ójajj.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem gondolom, hogy Mandalore felkent uraként jelenne itt meg. Bárhogy is, azért egy alvilági figurának segítene... Tudom, hogy Djarin nem fehér lovag de akkor is. 

Hááát... A fene sem tudja. Az elődje egy terroristaszervezetnek, a Sith-eknek és a Galaxis leghitvánnyabb söpredékéből összeállított koalíciónak segédkezett, ezek után szerintem a Bobának történő segítségnyújtás előrelépés lenne. Tyranushoz, Maulhoz és Pre Vizslához képest Boba szent ember. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is a technós szál nagyon a Szárnyas Fejvadászra és a Mátrixra emlékeztetett. Nekem viszont semmi gondom nincs ezzel, jó, hogy új dolgokat próbálgatnak. A Star Wars-nak régóta rákfenéje az, hogy a rajongói nyomás miatt nem mernek kísérletezgetni. Szerintem ez most kifejezetten jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem gondolom, hogy Mandalore felkent uraként jelenne itt meg. Bárhogy is, azért egy alvilági figurának segítene... Tudom, hogy Djarin nem fehér lovag de akkor is. 

Nem is olyan rég még Djarin is egy alvilági figura volt. Kind of...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy "iparágban" dolgoztak, de közelebbi kapcsolatban addig nem voltak egymással. Legalábbis én így értelmeztem. Mekkora szerencse, hogy pont egy ilyen emberre talált rá a sivatagban? :D Egyébként az gyönyörű volt, ahogy meglátta a fénygránátokat a távolban. Ott zajlott egy Mandalori rész éppen. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha nem jött volna szóba, de engem meglepett, hogy banthát láttam húst enni. Valamiért nem is tudom növényevőnek hittem. Ja.. A Tatooine-on.. Vicces, a lényeg, hogy megváltoztatott bennem egy tudat alatt kialakult képet erről a fajról. De mindenevő még lehet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenzációs rész, nálam már egy szinten van a másodikkal. :clap: Pár érdekesség még, ami eszembe jutott.

 

- Csak most esett le, hogy ahol a Slave I parkol az a garázs. :D Először azt hittem, hogy az a főbejárat. Pedig a kapuról is gyanúsnak kellett volna már lennie, mert alulról felfelé csukódott.

- Érdekesség, hogy a módosítónál látható srác Ming-Na Wen fia.

- Remekül átjön a részből Boba bűntudata a buckalakó törzs miatt, és az is, hogy más ember lett közöttük. Fennec szerint elpuhult.

- A letépett trandoshan kézről jut eszembe. Nekik visszanőnek a végtagjaik ha jól tudom, szóval belefér ez a veszteség. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

- A letépett trandoshan kézről jut eszembe. Nekik visszanőnek a végtagjaik ha jól tudom, szóval belefér ez a veszteség. :D 

 

Visszanőnek a végtagjaik, igen. Gondolom úgy volt vele, hogy jó akkor nem balhézik tovább, de hogy érezzék a törődést azért a karját kiszedi, majd visszanő az :D 

 

Amúgy egyértelműen a legjobb vuki karakter Chewie mellett :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.