Ugrás a kommentre

Star Wars Celebration Europe - London 2023


Bence1997

Részt veszel a londoni celebration-on?  

16 felhasználó szavazott

  1. 1. Részt veszel a londoni celebration-on?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

16 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Eleve nem vagyok biztos abban, hogy egy ilyen belépő egyáltalán vámköteles, hisz ez csak egy szolgáltatásra feljogosító belépő, és nem egy hagyományos értelemben vett "áru"

 

Nem vámköteles (sem áfa), de a vámeljáráson így is átesik. Ahogy korábban olvastam a C. fb. csoportjában, külföldiekkel hasonló történt. Ott írta valaki, aki ért valamit a vámhoz, hogy rosszul adta fel a csomagot a küldő, valamit nem jelölt/jelölt a feladáskor, valószínűleg ezért kér plusz adatot a posta. Remélem, gyorsan el tudod intézni. 

Mi is megyünk Londont nézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Sanszos amúgy, hogy a fő panelekre való belépést emailben küldték ki, a streamelős paneleket viszont csak az online rendszerben lehetett alapjáraton megnézni.

Nálam legalábbis ez a helyzet. A Villian főszínpados (Celebration Stage), és arról jött e-mail, míg a Lucasfilm streames (Twin Sun Stage), arról nem jött külön értesítő. Mondjuk ez is gáz azért, mert hát azért ezekről sem ártana értesíteniük az embereket, és nem más úton kéne megtudniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 28. - 16:19, Nabopolasszar írta:

Valaki rajtam kívül kapott még értesítést a magyar postától, hogy a kiküldött badge-ek vámkezeléséhez adatpótlás szükséges?

Mi már jövő hétfőn indulunk - hogy tudjunk várost is nézni -, így nekünk extra sürgős lenne, hogy a héten kiszállítsák. Viszont ha nem muszáj, akkor nem szeretnék csillió forint vámot ráfizetni az amúgysem olcsó jegyekre.

 

Eleve nem vagyok biztos abban, hogy egy ilyen belépő egyáltalán vámköteles, hisz ez csak egy szolgáltatásra feljogosító belépő, és nem egy hagyományos értelemben vett "áru"

Most jött az értesítő. 1500 Ft-nyi vámot kellett megfizetnem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Most jött az értesítő. 1500 Ft-nyi vámot kellett megfizetnem. :D 

Nekem meg eddig csak azt kérték, hogy pótoljak dokumentumokat...

Kezdem elveszteni a reményt, hogy indulásra megjöjjenek. Mindegy, felvettem a kapcsolatot a szervezőkkel, és írták, hogy a helyszínen számla ellenében is tudnak adni badge-t, ha látják, hogy a csomagot nem vettük át

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 30. - 22:11, Nabopolasszar írta:

Nekem meg eddig csak azt kérték, hogy pótoljak dokumentumokat...

Kezdem elveszteni a reményt, hogy indulásra megjöjjenek. Mindegy, felvettem a kapcsolatot a szervezőkkel, és írták, hogy a helyszínen számla ellenében is tudnak adni badge-t, ha látják, hogy a csomagot nem vettük át

Érthetetlen, miért 2 héttel a rendezvény előtt küldik ki nemzetközi viszonylatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Érthetetlen, miért 2 héttel a rendezvény előtt küldik ki nemzetközi viszonylatban.

Az enyém se jött még meg, annyi a szerencsém, hogy csütörtökön megyek, addig talán hátha... upsz, @Nabopolasszar ezt neked szántam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az melyik? 

Csakúgy mint tavaly, most se fogják közvetíteni az első paneleket, amik:

- Lucasfilm Showcase

- Ahsoka

- Villains of the Sequel Trilogy

- The Bad Batch

 

És tudtommal ilyen lottózáson lehet résztvenni az ott lévőknek is, tehát még ott is a résztvevők talán 10%-a láthatja ezeket a paneleket.

Ahogy látom akik erről a fórumról mennek, néhánynak sikerült egy-egy panelre beírnia magát (bár látom ahol csak streaminget ír, azt most nem tudom mit takar, más teremben vetítik nekik a Celebration Stage-et? :?) szóval belsős infók jöhetnek. :D Ja meg a twitter lesz a barátunk.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként így a poszt covid érában, miközben a digitális tartalomgyártás mindenhol máshol előtérbe került, teljesen érthetetlen ez a politika.

 

Én nem tudok arról, hogy a korábbi online streamek befolyásolták volna a Celebration-ön részvevők számát. Legalábbis én kívülről azt láttam hogy akkor is rengeteg ember volt kinn, amikor lehetett mindent nézni online.

 

Más indokot meg nem tudok elképzelni.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, nekem nagy élmény volt streamingről is úgymond élőben, "az elsők között" látni a TLJ és a TROS első előzeteseit. Meg emlékszem, hogy végigizgultam a panelt, tudva, hogy a végén jön a nagy durranás :) szép idők voltak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Valószinüleg nem volt annyira nagy a streamingek nézettsége. Végülis a lényeg streaming nélkül is kiderül. Ha jön új mozifilm vagy ilyesmi arról tudni fogunk.

 

Ha lesz publikus elözetes azt látni fogjuk. 

Ez egy közös SW ünnep kéne legyen. Konkrétan érthetetlen ez a kirekesztő hozzáállás.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát nem tudom, nekem nagy élmény volt streamingről is úgymond élőben, "az elsők között" látni a TLJ és a TROS első előzeteseit. Meg emlékszem, hogy végigizgultam a panelt, tudva, hogy a végén jön a nagy durranás :) szép idők voltak...

Én valamelyik Celebration közvetítés alatt konkrétan el is bőgtem magam. Ennyit arról hogy mekkora élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

bár látom ahol csak streaminget ír, azt most nem tudom mit takar, más teremben vetítik nekik a Celebration Stage-et? :?)

Ez pontosan ezt jelenti. Pedig a streaming lehetne korlátlanul elérhető a helyszínen és a neten is. Attól félnek, hogy ha bárki láthatja, akkor legközelebb nem vesznek jegyet? Pedig pont hogy elveszi a jegyek értékét, hogy ott vagy és mégsem láthatod az összes panelt legalább képernyőről, hogy együtt éld át a hangulatot a többi rajongóval. Kezdek félni, hogy mit csinálunk majd 3 napig mi, akiknek csak 1-2 panel jutott... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Donát írta:

Ez egy közös SW ünnep kéne legyen. Konkrétan érthetetlen ez a kirekesztő hozzáállás.

Egy rendezvény a rendezvény résztvevőinek szól. Nincs ebben szerintem semmi érthetetlen. Nekem az fura, hogy a panelek nézését ennyire szűrik a jegyvásárlóknál is. Amikor 2007-ben kint voltunk a Celebration-ön gyakorlatilag arra a panelre mentünk be amelyikre akartunk. Igaz ehhez kellett kis pofátlanság is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy rendezvény a rendezvény résztvevőinek szól. Nincs ebben szerintem semmi érthetetlen. Nekem az fura, hogy a panelek nézését ennyire szűrik a jegyvásárlóknál is. Amikor 2007-ben kint voltunk a Celebration-ön gyakorlatilag arra a panelre mentünk be amelyikre akartunk. Igaz ehhez kellett kis pofátlanság is.

Egy worldwide SW brand, amelyik több százmillió embert szólít meg szerte a világon, brand építés szempontjából NEM engedheti meg magának, hogy kizárja a rajongói 99%-át a nagy bejelentésekből. Hatalmas összekovácsoló erő streamingen nézni ezeket és kizárt dolognak tartom, hogy üresen fognak bent tengeni a "lelátók". Lehet védeni a mundér becsületét, de ez egy hatalmas baklövés a szervezőktől akárhonnan nézem. Elvenni nem venne el, hozzáadni viszont rengeteget adna a franchise brandingjéhez. Ahogy rengeteget adott is, amikor innen nézhettük, közösen várhattunk, minden SW rajongó szíve kb. együtt dobbant...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Egy worldwide SW brand, amelyik több százmillió embert szólít meg szerte a világon, brand építés szempontjából NEM engedheti meg magának, hogy kizárja a rajongói 99%-át a nagy bejelentésekből.

Annak a több százmilliós tömegnek körülbelül a 99 százalékát teljesen hidegen hagyja hogy van-e Celebration streaming vagy nincs. Már csak azért is mert a többség életében nem hallott még a Celebration-ről.

Aki olyan óriási rajongó hogy képes lenne egy Celebration streaminget végignézni azt aligha egy ilyen esemény kell meggyőzze, hogy megnézze a soron következő SW produkciót.

 

A brandet az építené ha jönne új mozifilm. Leforgatva, levetítve a mozikban. Annál jobban semmi nem mozgatja meg a tömeget. Ezek az események, ahol beindul a szokásos bingó azzal a címmel, hogy "Na vajon a most bejelentett produkciókból melyiket fogja lefújni két éven belül a Lucasfilm?" elég messze vannak a nagybetűs brandépítéstől. Ami igazán érdekli a széles tömeget az a széles tömeghez el fog jutni.

 

Afelöl semmi kétségem, hogy van egy csomó rajongó aki szívesen nézné otthonról a Celebrationt ahogy nyilván sokan szivesen néznék ingyen a filmeket, meg oda és vissza lennének az örömtől ha valaki adna nekik mondjuk ingyen SW játékokat. Hányan lehetnek akik imádnák a Fallen Order videojátékot csak sose tapasztalhatják meg mert a játékra vagy megfelelő konzolra/gépre nincs pénzük? Az SW élmény pénzbe kerül. 

És ezzel nem a mundér becsületét védem. Épp ellenkezőleg. A Celebration-t annak kezelem ami: egy Disney/Lucasfilmes rendezvénynek, amelynek a közvetítésén úgy isten igazán semmi nem múlik. Pláne azok után hogy ennyire elinflálódott az SW bejelentések értéke. Én valszeg akkor se nézném a streaminget ha lenne. Pedig elég nagy rajongónak tartom magam. De totál hidegen hagy. Adjanak előzeteseket. Az tényleg érdekel.

 

Azt viszont tartom hogy aki kiment és fizetett a jegyért annak jár a teljes élmény. Az hogy ott a helyszinen egy csomóan alig látnak valamit a panelekből óriási kiszúrás. Viszont unatkozni aligha fog bárki is. Nyilván ez még a 2007-es eseménynél is jobb lesz és már ott is igaz volt, hogy bármilyen panel nélkül is tátottuk volna napokig a szánkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Bomarr írta:

A brandet az építené ha jönne új mozifilm. Leforgatva, levetítve a mozikban. Annál jobban semmi nem mozgatja meg a tömeget. Ezek az események, ahol beindul a szokásos bingó azzal a címmel, hogy "Na vajon a most bejelentett produkciókból melyiket fogja lefújni két éven belül a Lucasfilm?" elég messze vannak a nagybetűs brandépítéstől. Ami igazán érdekli a széles tömeget az a széles tömeghez el fog jutni.

Értem amit mondasz, és elfogadom, hogy így látod, de szerintem ezek nem egymást kizáró tényezők. Ahogy fentebb is írtam, szerintem sincs erős SW brand élőszereplős mozis nagy csinnadrattás bemutató nélkül, szóval ez valóban kell hozzá. De a mai világban szerintem rettentően felértékelődik a közösségépítés és a közösség mint márkaerősítő tényező szerepe. Ilyen szempontból szerintem a Celebration közvetítésével az SW brand igenis erősíthető, mert nemcsak az a fontos, hogy új nézőket vonzzanak be, hanem az is, hogy a meglévőeket tartsák életben. Közös nosztalgikus pillanatokat megélni, vagy régi színészeket viszont látni a színpadon (pl. anno McDiarmid bejelentése) szerintem olyan élmények akár képernyőn keresztül is, amelyek képesek életben tartani a rajongást, és hosszútávon erősíteni a brandet.

Elismerem, filmek nélkül, vonzó projektek nélkül ez kevés, de bejelentésekkel együtt szerintem ez a két tényező egymást erősítő elemek, amelyekkel az SW sokkal inkább interakciót tud kiváltani, be tud szivárogni a közbeszédbe, stb. Ezekhez szerintem sokat hozzátesz, ha youtube-on videókat lehet megosztani / nézni / hivatkozni egy-egy nagy bejelentésről, vagy épp live reaction videókat tudnak a youtuberek tolni arról, mikor meglátták a trailert / a színészt a színpadon amint bejelenti, hogy mi lesz a következő nagy project.

 

Szerintem ez egy nagy kihagyott ziccer és nem teljesen világos, hogy mit veszítene a franchise, ha közvetítenék. Szerintem - mivel a jegyeket első sorban akkor veszik az emberek, amikor még kérdéses, hogy lesz-e közvetítéses vagy sem - nem attól teszik függővé a legtöbben, hogy elmennek-e a rendezvényre, hogy lesz-e streaming. Szerintem ez egy téves hozzáállás.

 

OFF

Kicsit amúgy ahhoz tudnám hasonlítani, hogy a 4 órás Premier League meccseket egyedül Angliában nem közvetítik a tévék, mondván, hogy így majd többen kimennek a meccsekre. Amik általában amúgy is teltházasak, vagy teltház közeliek, miközben több százezren maradnak meccs nélkül Angliában azok közül, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy kimenjenek a meccsre... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.