Ugrás a kommentre

1x11 - Daughter of Ferrix


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Andor más technológiával készült, mint a többi sorozat. Itt ugyanis nem használtak LED-falat, hanem a klasszikus CGI-hez nyúltak.

A LED falra is CGI-t vetítenek ki, az űrjelenetekben meg csak akkor használnak ilyet, ha a pilótafülkében forgatnak. A LED fal csak a zöld/kék hátteret helyettesíti többé-kevésbé (mert még néha ott is szükség van arra), nem a CGI technológiát. Az minden sorozatban ugyanaz. Az Andor esetében az a különbség a megvalósításban, hogy megépült díszletek között és valódi helyszíneken forgattak, olykor zöld/kék háttér használatával, és nem egy stúdióban a LED falak között.

 

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Mivel álnéven volt ott, akkor nem, hacsak nem reklámozza. :) 

Esetleg valaki megnézi a biztonsági kamerák felvételeit és felismeri. Most már elég széles körben körözött személy ahhoz, hogy így rátaláljanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Esetleg valaki megnézi a biztonsági kamerák felvételeit és felismeri. Most már elég széles körben körözött személy ahhoz, hogy így rátaláljanak.

 

Kíváncsi leszek Dedra arcára, mikor rájön, hogy a creepy Syril gyereknek mindvégig igaza volt :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

A LED falra is CGI-t vetítenek ki, az űrjelenetekben meg csak akkor használnak ilyet, ha a pilótafülkében forgatnak. A LED fal csak a zöld/kék hátteret helyettesíti többé-kevésbé (mert még néha ott is szükség van arra), nem a CGI technológiát. Az minden sorozatban ugyanaz. Az Andor esetében az a különbség a megvalósításban, hogy megépült díszletek között és valódi helyszíneken forgattak, olykor zöld/kék háttér használatával, és nem egy stúdióban a LED falak között.

Tehát nem használtak LED falat hanem klasszikus CGI-hez nyúltak. Köszönöm a megerősítést. 

 

29 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Kíváncsi leszek Dedra arcára, mikor rájön, hogy a creepy Syril gyereknek mindvégig igaza volt :D 

Mármint miben? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tehát nem használtak LED falat hanem klasszikus CGI-hez nyúltak. Köszönöm a megerősítést.

Nem megerősítettelek, kijavítottalak, mert te arról akartál meggyőzni, hogy nem disznóból. hanem sertésből főzték a pörköltet. Értem, mire gondolsz, csak nem azt mondod, amire gondolsz. Mert minden sorozatban CGI-t használnak, aminek nincs klasszikus meg új változata. Az nem egy trükktechnológia, hanem egy gyűjtőfogalom, aminek elemeit felhasználhatják különféle trükktechnológiákban is, de CGI miden animációs sorozat, minden videojáték, sőt még a művészetben is feltűnik. Én is CGI-jal dolgozom nap mint nap, pedig nem a filmszakmában vagyok. Valószínűleg CGI Courscant külső felvételeinek nagyja, CGI minden tatooine-i jelenet a The Book of Boba Fett-ben, CGI a névtelen bolygó az Obi-Wan Kenobiban, függetlenül attól, hogy green screen vagy StageCraft felhasználásával kerültek oda a szereplők köré.

Éppen ezért, amire te gondolsz, az ez: nem az új StageCraft, hanem a tradicionális green screen (chroma keying) technológiát használják a CGI és élőszereplős felvételek kombinációjából létrejött jelenetekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Na, csak megértetted mire gondolok. :D Nem mondtam, hogy korábban nem volt benne CGI, csak merőben új volt a technika a LED-fal miatt. Azt felhasználva olcsóbban is ki lehet jönni, hisz nem kell annyira belenyúlni a CGI-vel, csak a már meglévő képeket kell feljavítani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyannak ismerjük Cast, aki nagyon dicsekszik majd a szökésről. Ha mégis, annak nyomós oka van. Pl. A kis bőrkötéses hagyaték a csomagjában. Van valaki, aki tudja mi történt és később ennek lehet visszakötése. Egy rész van és egyre sűrűbb és fojtogatóbb a Birodalom és a Lázadás szikrája még épphogy ott van, de nagyon. Egy ideig nem is tisztul ki a kép, itt mindenki eszköz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mármint miben? :) 

 

Hogy Andor is egy összekötőkapocs ebben a sztoriban, meg jobban be kellett volna vonniuk, mondjuk Luthen azonosításában, ha már hangről felismerné, még direkt kérlelte is.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hogy Andor is egy összekötőkapocs ebben a sztoriban, meg jobban be kellett volna vonniuk, mondjuk Luthen azonosításában, ha már hangről felismerné, még direkt kérlelte is.

De ezt Dedra is így gondolja (ő kötötte össze ugye Cassiant az Aldanival), szóval nem hiszem, hogy ezen meglepődne. 

 

Dedra és Karn között nem az okozza a nézeteltérést, hogy Cassian fontos vagy sem. Hanem hogy Cyrill fontos vagy sem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 18. - 15:49, Ody Mandrell írta:

Szerintem Syril biztos elhullik, míg a másik oldalon Cinta és talán Vel is.

 

Ha azt nézem, hogy kinek a halála jelentene egy olyan lendületet a sorozatnak, ami érdekes karakterdinamikákat indíthatna el, akkor az mindenképpen Cinta. Annyiban marginális szereplő, hogy nem láttuk olyan sokat és így a kiesése sem lenne akkora érvágás, másrészt viszont rajta keresztül tovább lehetne radikalizálni Velt, aki pedig két fontos karakterhez is kötődik. Én őt semmiképpen nem venném ki a képből, Cinta halálát viszont el tudnám könyvelni egy értékes áldozatnak. Arra leszek kíváncsi, hogy a Luthen általi módszereket eddig rosszallással néző Mon Mothmával esetleg milyen konfliktusai lehetnek és úgy egyébként Mon karakterében mit indíthat el az a változás, hogy kiárusítja a lányát, már ő is érezheti, hogy egy ilyen rendszer ellen nem lehet megúszva lázadni.

 

Syril kapcsán meg azt érzem, hogy az ő helyét nem annyira találták az első történetszál óta. A nagyobb eseményekhez csak lazán tud kapcsolódni, ami érdekes ez a személyes szál, amely Cassianhoz köti, a megszállotsága, az ahogy belehiszterizálja magát ebbe az ügybe, de annak nem örülnék, ha mondjuk megváltozna és átállna a jó oldalra, vagy akár Dedra odavenné maga mellé és a Birodalomnak dolgozna. Ebben a karakterben nekem ami nagyon tetszik az a kisember tehetetlensége. Egyfelől láthattuk, hogy milyen apró kis fogaskerék volt ő egy nagy gépezetben és bizonyos folyamatok fölött utólag sem tud átnyúlni, másrészt az anyja általi elnyomatásból sem tud igazán kitörni és ebbe bele van kódolva a dráma. Szerintem az lenne a legjobb, ha ő itt meghalna és a nagy igyekezetében, hogy törlesszen Cassiannak egy újabb kétségbeesett kudarcot vallana, így lenne igazán tragikus "hős".

 

2022. 11. 18. - 20:01, Szisz írta:

Valahol beleszaladtam a teóriába, hogy Maarva halála megrendezett. Ez abszurdnak tűnt, sokaknak kellene aszisztálni ehhez. Sárkányok házából szabadult ötlet. 

 

Nekem ez a sorozat hangvétele miatt nem tetszene. Az tényleg gyanússá teheti, hogyha valakit nem látunk effektíve meghalni, akkor nem vehetjük biztosra, hogy halott (bár a Star Warsban arra is van példa, hogy valakit halottnak hiszünk, aztán mégis visszatér) és akár meg lehetne húzni vele egy emlékezetes finálét, amiben egy váratlan fordulat lehetne, hogy ő ment meg valakit, vagy áldozza fel magát a többiekért, de nekem az Andorban kifejezetten az tetszik, hogy nem az ilyen momentumokra megy rá. Hősként feltűnik valami ismert karakter, vagy simán megoldódik egy konfliktus deus ex machinaként, hanem olyan életszagúbb az egész. Ez, hogy itt Maarva csendben meghalt úgy, hogy nem lett belőle nagy ellenálló, meghatározó hőstettek kivitelezője, ez nekem nagyon tetszett. Ettől még benne volt a jelentősége is, hogy emberileg milyen sokat jelentett a körülötte élőknek, ezt Cassianon és a droidon keresztül is remekül érzékeltették, én remélem, hogy ez tényleg csak rajongói teória. 
Amúgy emlékszem még milyen aprólékos elemezgetések, találgatások mentek a TCW 5. évad végén lévő Ahsoka-szál kapcsán itt a fórumon (én is sok dolgot benéztem ott) és aztán kiderült, hogy sokan túlgondoltuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Wilde írta:

Syril kapcsán meg azt érzem, hogy az ő helyét nem annyira találták az első történetszál óta. A nagyobb eseményekhez csak lazán tud kapcsolódni, ami érdekes ez a személyes szál, amely Cassianhoz köti, a megszállotsága, az ahogy belehiszterizálja magát ebbe az ügybe, de annak nem örülnék, ha mondjuk megváltozna és átállna a jó oldalra, vagy akár Dedra odavenné maga mellé és a Birodalomnak dolgozna. Ebben a karakterben nekem ami nagyon tetszik az a kisember tehetetlensége. Egyfelől láthattuk, hogy milyen apró kis fogaskerék volt ő egy nagy gépezetben és bizonyos folyamatok fölött utólag sem tud átnyúlni, másrészt az anyja általi elnyomatásból sem tud igazán kitörni és ebbe bele van kódolva a dráma. Szerintem az lenne a legjobb, ha ő itt meghalna és a nagy igyekezetében, hogy törlesszen Cassiannak egy újabb kétségbeesett kudarcot vallana, így lenne igazán tragikus "hős".

 

Vagy esetleg a birodalmaik ölnék meg, mert útban van a kotnyeleskedésével. Ez lenne az igazi dráma Syril számára. Ebben tényleg benne lenne a kisember kudarca még akkor is, ha a fennálló rendszert támogatja.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vagy esetleg a birodalmaik ölnék meg, mert útban van a kotnyeleskedésével. Ez lenne az igazi dráma Syril számára. Ebben tényleg benne lenne a kisember kudarca még akkor is, ha a fennálló rendszert támogatja.

 

 

Valami ilyesmi nagyon tetszene! Szép párhuzam lenne azzal, ami Kallussal történt a Rebelsben, bár ő Zebnek hála nem halt meg - de az nem a Birodalmon múlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vagy esetleg a birodalmaik ölnék meg, mert útban van a kotnyeleskedésével. Ez lenne az igazi dráma Syril számára. Ebben tényleg benne lenne a kisember kudarca még akkor is, ha a fennálló rendszert támogatja.

 

Ha megnézzük, hogy Timm Karlo hogyan járt, akkor tényleg rímelne ez arra, hogy Syril is be akar segíteni, ő kvázi velük van, de aztán a Birodalom ugyanolyan lazán eltakarítaná az útból, ahogy Timmet a Pre-Mor erői. Azt amúgy biztosra veszem, hogy így, vagy úgy, de ők ketten Cassiannal mindenképpen találkozni fognak és az tényleg egy olyan pillanat lesz, amikor szembesül azzal Cass, hogy mi történt ezzel az emberrel, aki az ő szempontjából egy elhanyagolható figura volt csak, Syrilből meg feltörhet minden sérelme, megszállotsága. Olyan finálé lehet ez, ami még sokáig emlékezetes maradhat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hírek szerint olyan lesz. 

Valóban lavírozni kell a neten, ha nem akarom lelövetni a poént előre. :clap2:

 

 

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

Syril is be akar segíteni, ő kvázi velük van, de aztán a Birodalom ugyanolyan lazán eltakarítaná az útból, ahogy Timmet a Pre-Mor erői.

Mint egy idegesítő legyet. 

Érdekes a vergődése. KB. Ezzel fekszik, ezzel kel, olyan ez mint egy viszonzatlan szerelem, más előjellel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Wilde írta:

Ez, hogy itt Maarva csendben meghalt úgy, hogy nem lett belőle nagy ellenálló, meghatározó hőstettek kivitelezője, ez nekem nagyon tetszett.

Maarva halálában válhat a lázadás hősévé, mondjuk ha a temetési szertartás átalakul az elnyomó hatalom elleni felkeléssé (ahogy ez a valóságban is sokszor lenni szokott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett ez a rész is, bár lassabb volt mind az előző. Ez nem baj, felvezetik a következő részt. Két gondolat járt a fejemben miközben néztem a részt a többi leírtátok.

Az egyik hogy szerintem Mothma meg akarta óvni a lányát attól amibe ő belekényszerült. Azaz a kényszerházasságba. Hisz ki akarna a lányának rosszat, főleg úgy hogy Mothma tudja is

milyen így élet egy férfi oldalán akit nem szeret. Szerintem arról ábrándozott hogy a lánya olyan férfihez menjen akibe szerelmes lesz ,illetve akit akar. Hogy Coruscanton, egy befolyásos

szenátor lányaként meg leeht úszni hogy a chandrillai hagyományokat kövesse. Viszont ebben

az esetben rájött hogy nem tudja a lányát kihozni ebből. Szerintem ezért dühös. Ráadásul nem elég

hogy nem tud boldog életet biztosítani a lányának ,hanem egy bünöző fiával kell találkoznia.

A másik hogy mikor a lányok az asztalnál ültek, akkor nekem a Jedi padawanok jutottak eszembe. Mégpedig a hajfonatuk miatt. Igaz két oldalon, de egyből a

Jedi tanoncok jutottak eszembe. Ráadásul a szöveg is amit kántáltak hogy régi hagyományok....

Úgy éreztem hogy burkoltan a készitők itt a Jedikről emlékeznek meg hisz ez a sorozat nem róluk szól. Nyiltan eléggé fanservice lett volna, de

így zseniális. Látványosan nem említik a jediket, még egy szó erejéig sem a szereplők, mintha sosem léteztek volna.

Ami persze nem gond, sőt Palpatine Birodalmában mindent eltöröltek amik rájuk emlékeztetnek.

Viszont nekem van egy olyan érzésem hogy Luthent valami a Jedikhez köti, de minimális szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Frenkie írta:

Az egyik hogy szerintem Mothma meg akarta óvni a lányát attól amibe ő belekényszerült. Azaz a kényszerházasságba. Hisz ki akarna a lányának rosszat, főleg úgy hogy Mothma tudja is

milyen így élet egy férfi oldalán akit nem szeret. Szerintem arról ábrándozott hogy a lánya olyan férfihez menjen akibe szerelmes lesz ,illetve akit akar. Hogy Coruscanton, egy befolyásos

szenátor lányaként meg leeht úszni hogy a chandrillai hagyományokat kövesse.

Viszont a lánya ahogy Monra néz az nagyon gáz. Süt róla az utálat. Vajon mi vezethetett eddig? Szinte semmi ráhatása nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont a lánya ahogy Monra néz az nagyon gáz. Süt róla az utálat. Vajon mi vezethetett eddig? Szinte semmi ráhatása nincs.

 

Biztos van ebben egy adag kamaszos lázadás is, de nekem tetszene, ha szerepet kapna Mon kettős élete is. Szenátorként és közben titokban az elllenállás szervezésében is fontos feladatokat lát el, így elképzelhető, hogy nincs annyi ideje, figyelme a lányára, mint a férjének. Perrin meg láthatóan eléggé elhidegült Mon Mothmától, elképzelhető, hogy soha nem is álltak igazán közel egymáshoz és a férfi könnyen az anyja ellen is hangolhatja a lányát. Ettől még ez az ár, amit itt meg kell fizetnie nem lesz kisebb, de eleve egy nagyon konfliktusos pályán van látszólag a kapcsolatuk. Leida részéről meg ez egyszerre egy konzervatív húzás, másrészt valamilyen szinten egy lázadás is az anyja ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maarva halála elszomorított és Bí, a droid hűsége megindító volt. Haladunk a végkifejlet felé. Amit Luthen csinált a Fondornál az káprázatos volt. A többi esemény viszont kissé lassabban csordogált. Nagyon szomorú volt az is, ahogy Cassain megtudta Maarva halálát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki el tudja magyarázni, mi volt az a vörös lézeres valami, amivel Luthen, a 2 Tie vadászt elintézte? 

És amikor ezt bevetette, az elfogó vadász parancsnoka nem volt meglepődve ezen, mintha már látott volna korábban ilyesmit!?  :O  

(A hajó parancsnoka sokkal jobban meglepődött azon, ahogyan a vonósugarat közvetitő antennát elintézte Luthen.)

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ok. Akkor nincs köze a vörös kyber kristályhoz? 

Semmi köze, ez ugyanolyan plazmanyaláb volt, mint amilyeneket a SPHA-T-k vagy a LAAT/i-k gömbágyúi eregetnek az ep2-ben. Csak ez nem kék vagy zöld, hanem piros volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.