Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kétszeri megnézés után úgy gondolom, hogy a film nagyon jól megállja a helyét, ha a néző rá tud hangolódni. Ha másfél órára ki tudja zárni valaki azt a gonolatot a fejéből, hogy most mozifilmet lát, és nem akarja makacsan akkor is ráerőltetni a mozifilmes vagy a "hetedik Star Wars film" elvárásokat, és emellett rá tud állni egy "gyerekes film" befogadására, akkor garantáltan jól fog szórakozni, és le lesz nyűgözve. Ha ezt a két dolgot nem tudja megtenni valaki, akkor nagyon sok problémája lesz a filmmel.

És igen, gyerekes is, amellett hogy azért nem mondanám kifejezetten gyerekfilmnek, mert azért amikor

 

Obi-Wan leül a szeparatista tábornokkal kávézni

akkor nagyot ugrik a komolytalansági szint az embernél, ha nem erre számított, és ő is azt kérdezi majd, hogy "Have you gone mad??", és csalódásként könyveli el az egész film stílusát. Emellet azért nem kell félni, vannak erősebb jelenetek, mint például amikor

Anakin nem megy vissza segíteni a klónoknak, vagy amikor szóba kerül a múltja a Tatooinon. És amikor "megérkeznek" a fejvadászok Jabbához, azon padlót fogtam.

A film nagy erőssége a háború bemutatása maga, és szerencsére a 90 perc szinte tömény akció megállás nélkül, ebbe nagyon bele lehet feledkezni, és a csaták viszik nagyban a filmet. Az epikus Klónháború, amiről Obi-Wan mesél Luke-nak a Tatooinon itt valóban életre kel. Kezdődik a Lucasfilm logónál, aminek a különlegessége megalapozza a hangulatot, aztán befordul a kamera a Christophsison, és onnantól kezdve nincs megállás, a csata beszippantja a nézőt. Alig várom, hogy nagyképernyőn láthassam.

 

Meglepően jól használja fel a film a tipikus Star Wars elemeket, és megteremti velük a "SW hangulatot". A Tatooine-i képek, a végső fénykardpárbaj, a hangok, a helyszínek, a sok hologram mind nagyon a helyükön vannak.

 

Ahsoka karaktere szerintem érdekes választás volt, tetszik az ötlet, hogy egy feleselős padawant tettek Anakin mellé, szerintem a szereplése jót tett a filmnek. Nekem még Ziro karaktere is bejött, bár ezzel valószínűleg egyedül vagyok. :D

 

Meglepően sok az EU utalás, például a Teth bolygó a Hutt játszma című könyvből, aztán Fekete Nap szimbólum van Ziro-ra tetoválva, Ventress és Obi-Wan kapcsolatához pedig sokat hozzáad az, hogy valaki olvasta a képregényeket.

 

A zenét meghalgattam mielőtt láttam volna a filmet, de nem igazán nyerte el a tetszésemet, viszont a film alatt végig nagyon jól működik!

 

 

Ami gyenge:

A karakteranimációval nem tudok megbarátkozni. Ez a bábmozgás nem az igazi. Meglepő módon az új karakterek arcával nem volt igazán bajom, amikor Yularen admirálisról kapunk premier plánt, az oké, még Ahsoka és Ventress mimikája is rendben volt. Na de Anakin :D , Obi-Wan :D , Padme :) , Dooku :D , és Palpatine :) .

 

A narrátor hanja szörnyű. Jézusom, de rossz a narrátor hangja. Nem akarom ezt a narrátort hallani minden rész elején.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet megkövezni, de megnéztem a jó hangú verziót. Rohadtul tetszett! Ziro isteni (jobb mint Jabba), és hatalmas poénok is vannak benne. Egyszerűen imádtam! Bár csak tudnánk róla beszélni már.... K*rva jó volt na! :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem láttam, Dzséjt, szóval csak kitartásra tudlak biztatni. :) De ha mégis gyöngének bizonyulnál, valószínűleg akkor sem fog összedölni a világ. :para:

 

Viszont annak örülök, hogy Ody szerint is nagyon jó lett, szóval itt eddig még mindenkinek tetszett, és ez igen biztató. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont annak örülök, hogy Ody szerint is nagyon jó lett, szóval itt eddig még mindenkinek tetszett, és ez igen biztató. :para:

Persze én is értem, hogy miért nem tetszik a nagy átlag mozi nézőnek de megmondom őszintén, csokizok rá! :) Ez egy eszméletlen jó SW móka, és aki tudja mi ez és hogyan kell kezelni az nagyon jól fog szórakozni rajta. Nagyon jó egyensúlyban van a film, mert szerintem a sok harc abszolút nem nyomja el. A sztori eleinte úgy tűnik, hogy egyszerűbb az 1x1 -nél de aztán az is csavarodik.

 

Szóval én azt mondom ez egy szenzációs sorozat lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Modi

 

Spoiler:

Az valóban nem kicsit volt túlzás amikor Obi és a tábornok 'kávéztak'. Az szerintem se kellett volna bele. Bár a Tartakovsky féle CW-ben annyi ilyen szintű poén volt, hogy én már alig veszem észre ezeket. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Mi bajotok van a tárgyalással? Mivel Obi a legjobb tárgyaló a Jedi-ok között, így komoly esély volt rá, hogy nem kell több életet feláldozni egyik oldalon sem és diplomáciával döntenek Christophsis felett.

Nekem inkább a Jedi-hoz nem méltó magatartása nem tetszett Obi-nak. "Csak" úgy az erővel mozgatja a "szék"-et, mikor Anee az Ep2-ben mondta Padménak, hogy a Jedi-ok szükségtelen dolgokra nem fordítják a képességüket. Meg a "tűrgyalás" után az sem tetszett, hogy maga elé helyezte Loathsom-ot, hogy őt lőjék a droidok. Hát milyen magatartás ez egy Jedi-nak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőőő... van még valaki kudaron és rajtam kívül a fiatalok közül, aki még nem látta? Donát? Krande? Karrde? Rog? Pildi?

Én nem láttam, nem is fogom megnézni, türelemmel várok a moziig :para: Szóval rám számíthatsz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem még egyszer (ezúttal jobb hanggal), és másodjára is ugyanolyan jó. Azért majd kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz okés a CG tökéletes képminőségben, mert ezen a VHS színvonalon klassznak tűnik. :para:

Szerkesztve: - Odumin
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.