Ugrás a kommentre

Part 6 - Far, Far Away


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Természetesen lény nem lány.

Rájöttem, de akkor is hosszú percekre röhögőgörcsöt kaptam. Még most is bugyog. :lol: Szóval köszi az elírást.

 

Most látom, hogy az előző hsz-em nagy része köddé vált. Valamilyen éjnővér mágia áldozata lett. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, 1valaki írta:

Nem tartom valószinünek,hogy az Ahsoka sorozat keretein belül megtudjuk.Ez csak megérzés részemről,tényekkel alátámasztani nem tudom.A legkézenfekvöbbnek azt tartom,hogy Lady Tano multjával,kezdve onnan hogy valamilyen módon elhagyja a Malachort,a Tales of the Jedi következő évadában,vagy évadjaiban fogunk megismerkedni.

Én ezt már az első rész óta felvetettem és szerintem Filoni élni is fog ezzel a lehetőséggel. Sőt, ez részemről is egy megérzés, úgy sejtem, hogy a TOTJ 2. évada az Ahsoka-Sabine és a Baylan-Shin párosra fog fókuszálni.

 

A Perideai éjnővérek temploma és a GYU Minas Tirith-e:

CDN media

 

minas-tirith-990x556.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismételten egy szenzációs rész volt! 

 

Nekem nagyon tetszik Peridea világa. Misztikus, de mégis van benne valami báj. A purgill csontgyűrű a bolygó körül egyedi,  mégis meghökkentő. A Chimaera csillagromboló gyönyörű és látványos lett ezzel az aranyszínű foltozgatásokkal. A rohamoszogatosok szintén és nagyon menőre sikeredtek. Főleg Enoch. 

 

Szerintem nem is castingolhattak volna jobban Ezra és Thrawn szerepére. :clap: Az Éjnővérek elég rémisztőek voltak. 

 

Amik nekem a legjobban piszkálják a rész után fantáziám, azok Baylan motivációi. Mit értett az örökös körforgás véget vetése alatt? És mi vagy ki hívogatja? Illetve nekem úgy tűnt, hogy Shin egy kicsit kezd bizalmatlan lenni vagy valamiért mintha kétségei támadtak volna a mestere irányába. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Amik nekem a legjobban piszkálják a rész után fantáziám, azok Baylan motivációi. Mit értett az örökös körforgás véget vetése alatt? És mi vagy ki hívogatja?

A neten mennek a találgatások rendesen. Az egyik ilyen például, hogy maga Abeloth hívja magához Baylant. Abeloth ugye a Legendákban az Anya szerepét töltötte be, de előtte ő volt a Szolga, aki az Egyeket szolgálta (Atya, Fiú és a Leány). Miután azonban ivott a hatalom forrásából és megfürdött a tudás tavában, megfertőződött és egy halhatatlan, kifacsart lénnyé, Abeloth-á változott. Az Atya megtudván ezt bezáratta a gyermekeivel. Azonban Abeloth kitudott szökni rabságából akkor, amikor Mortis Istenei meghaltak.

Nos nem tudom, hogy Filoni mennyire akar majd még belemenni a Mortisos eseményekbe és persze az is kérdéses, hogy hogyan áll Abeloth-hoz, de kitudja, lehet Baylan őt keresi. Lehet Abeloth-al sikerül a körforgást megállítania.

Persze mint mondtam, ez csak egyike a találgatásoknak. Igazából a záró két rész egyik nagyon izgalmas kérdése valóban az, hogy Baylan mit ért eltörlés alatt és vajon mi/ki hívja. Remélem megtudjuk ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

ezt a Sabine-t kell néznem 20 percen keresztül

Jobb ha szabin van? ;) Nekem illeszkedik az SW világába ez a börleszkes jelenetsor.

Több helyről hallottam, hogy idegesítő a karakter. Nekem a legidegesítőbb kari az SW-ben Gideon Moff volt. Szerencsésebb egy antagonistát utálni. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Baylan mit ért eltörlés alatt és vajon mi/ki hívja. Remélem megtudjuk ezt.

A kezdeteket emlegeti, ami akár Mangold filmjéhez is csatlakozhat. Abeloth-nak örülnék, annak meg főleg, ha Anakin új Atyaként beleköpne a levesükbe. 

 

4 perccel korábban, Szisz írta:

Nekem illeszkedik az SW világába ez a börleszkes jelenetsor

Melyik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bence1997 írta:

A neten mennek a találgatások rendesen. Az egyik ilyen például, hogy maga Abeloth hívja magához Baylant. Abeloth ugye a Legendákban az Anya szerepét töltötte be, de előtte ő volt a Szolga, aki az Egyeket szolgálta (Atya, Fiú és a Leány). Miután azonban ivott a hatalom forrásából és megfürdött a tudás tavában, megfertőződött és egy halhatatlan, kifacsart lénnyé, Abeloth-á változott. Az Atya megtudván ezt bezáratta a gyermekeivel. Azonban Abeloth kitudott szökni rabságából akkor, amikor Mortis Istenei meghaltak.

Nos nem tudom, hogy Filoni mennyire akar majd még belemenni a Mortisos eseményekbe és persze az is kérdéses, hogy hogyan áll Abeloth-hoz, de kitudja, lehet Baylan őt keresi. Lehet Abeloth-al sikerül a körforgást megállítania.

Persze mint mondtam, ez csak egyike a találgatásoknak. Igazából a záró két rész egyik nagyon izgalmas kérdése valóban az, hogy Baylan mit ért eltörlés alatt és vajon mi/ki hívja. Remélem megtudjuk ezt.

Tippre, ennél egyszerűbb lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Szisz írta:

Nekem csak most jött le úgy ez mint egy képesség. Valahogy vártam, hogy valami előjön nála. Nem baj ha nem. 

Sabine szerintem itt nem értette meg magát semelyik idegen lénnyel magától, vagy tévedek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem a kérdés, ennél a jelenetnél: 

"Alig lehettem idősebb nálad,

 

image.png

 

Baylan ott volt a templomban a 66-os parancs kiadásakor? 

Olyan szomorúan beszélt erről, és Shin sem az az érzéketlen padawan, akit eddig láttunk. Ugyancsak figyelmesen, és átérzéssel hallgatta a mesterét. 

Baylan-nek ez egy nagyon komoly traumatikus rossz élmény volt, ami mái napig nem tudott feldolgozni. Legalábbis én ezt vettem ki a szavai mögül. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezzel kapcsolatban, volt egy érdekes megjegyzése Thranw-nak: "After all, death and resurrection are common deceptions played out by both Nightsister and Jedi."

Szerintem a távoli galaxisban eltöltött 11 év alatt Thrawn megtapasztalt egyetsmást. Lehet, hogy Ezráról is azt hitték hogy meghalt, aztán kiderült hogy becsapta őket. Bevallom a könyvek alapján és a Rebels alapján sincs olyan példa, ami beugrana alátámasztásul az idezett szöveghez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Melyik?

Sabine a lófarkassal pl. Nálunk működött.

 

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sabine szerintem itt nem értette meg magát semelyik idegen lénnyel magától, vagy tévedek?

Elég jól elboldogult a sziklateknőcökkel és a lófarkassal is.

 

Ja és egy utalással a feltámadás kérdése is el lett intézve. Nyilván csekkolták a párbaj után Ahsoka életjeleit, ami 3 erőkompatibilis és/vagy mágiajártas alaknak nem nagy mutatvány. Tehát halott volt Ahsoka mielőtt elmentek onnan. Az a legvalószínűbb most, hogy Anakin vezette vissza a testi létezésbe. Nem nagy dolog. Előfordul a mi galaxisunkban is ;). Mondjuk itt lehet nem Anakin jár közbe :lol:.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Felmerült bennem a kérdés, ennél a jelenetnél: 

"Alig lehettem idősebb nálad,

 

Baylan ott volt a templomban a 66-os parancs kiadásakor? 

Olyan szomorúan beszélt erről, és Shin sem az az érzéketlen padawan, akit eddig láttunk. Ugyancsak figyelmesen, és átérzéssel hallgatta a mesterét. 

Baylan-nek ez egy nagyon komoly traumatikus rossz élmény volt, ami mái napig nem tudott feldolgozni. Legalábbis én ezt vettem ki a szavai mögül. 

 

Valószínűleg Baylan világán volt Jedi templom és arra gondolt. 

 

11 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem a távoli galaxisban eltöltött 11 év alatt Thrawn megtapasztalt egyetsmást. Lehet, hogy Ezráról is azt hitték hogy meghalt, aztán kiderült hogy becsapta őket. Bevallom a könyvek alapján és a Rebels alapján sincs olyan példa, ami beugrana alátámasztásul az idezett szöveghez. 

Biztosra veszem, hogy Thrawn ezt a Periedán átéltek miatt mondta. 

 

10 perccel korábban, Szisz írta:

Sabine a lófarkassal pl. Nálunk működött.

 

Elég jól elboldogult a sziklateknőcökkel és a lófarkassal is.

A hátasának azt a parancsszót mondta amit hallott az elején Enoch-tól. :) A notiknak meg az Ezra Bridger emlegetése után esett le mit is akar Sabine. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most hallottam egy rövid velős, de ennyhén rosszindulatú, de nagyon rövid kritikát @Hitmantől:

"tini-ninják és Sandokán? De amúgy tetszett".... :lol2:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sandokán? Én inkább Mózest mondanám. :D

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Tippre, ennél egyszerűbb lesz. 

Meglehet, de Filoniról beszélünk. Ki tudja, hogy mit agyalt ki az elmúlt évek során. :)

 

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Illetve nekem úgy tűnt, hogy Shin egy kicsit kezd bizalmatlan lenni vagy valamiért mintha kétségei támadtak volna a mestere irányába. :hmm:

Nekem is feltűnt, bár Shin már korábban is mutatott bizalmatlanságot, persze főleg a nővérek felé. Itt is volt egy elszólása, csoda hogy meg se hallották a boszik. :D

Ami vele és Baylan-el kapcsolatban érdekes, az, hogy utóbbi valami egészen másnak képzi ki a lányt. Shin viszont azt hitte eddig, hogy egy jedinek tanul (vagy hogy Baylan szavaival éljek, egy "bokken" jedinek). Bár abban igazat adok, hogy amikor nézik Sabine távozását, felszólal mestere ellen, mondván azt hitte, Baylan betartja az ígéretét. Mintha valóban kétségei támadtak volna. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nekem is feltűnt, bár Shin már korábban is mutatott bizalmatlanságot, persze főleg a nővérek felé. Itt is volt egy elszólása, csoda hogy meg se hallották a boszik. :D

Ami vele és Baylan-el kapcsolatban érdekes, az, hogy utóbbi valami egészen másnak képzi ki a lányt. Shin viszont azt hitte eddig, hogy egy jedinek tanul (vagy hogy Baylan szavaival éljek, egy "bokken" jedinek). Bár abban igazat adok, hogy amikor nézik Sabine távozását, felszólal mestere ellen, mondván azt hitte, Baylan betartja az ígéretét. Mintha valóban kétségei támadtak volna

Shin igazából szerintem Baylan tervét se tudja. Megértem ha kicsit bizalmatlan. Ja és tuti nem Jedinek tanul, magukra se úgy tekintenek. Ezt az első rész legelején gyorsan tisztázták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Shin igazából szerintem Baylan tervét se tudja. Megértem ha kicsit bizalmatlan. Ja és tuti nem Jedinek tanul, magukra se úgy tekintenek. Ezt az első rész legelején gyorsan tisztázták. 

És ebben a részben is. Többnek képezlek annál. Valami ilyesmit mond neki Baylan a Jedikre reflektálva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy ezek a Bokken Jedik valamifél alsóbb rangot képviselnek, mint a temlpomos lovagok. 

Baylan szavai alapján azok a bokken Jedik, akik a templom, így maga a Jedi Rend bukása után lettek kiképezve:

"Comes from a breed of Brokken Jedi trained in the wild after the Temple fell."

Vagyis ez viszonylag új kifejezés lehet, ami olyan korszakban született, amikor a Jedi rangoknak nem volt jelentőssége. Viszont a valóságban a bokken egy fakard, amelyet a kendzsucu (ősi japán kardvívás művészet) gyakorlásához használnak. A bokken gyakran hasonló méretű és formájú, mint egy valódi katana, és a valódi fegyverek helyettesítésére használják a gyakorlás során. Lényegében bokkeneket láthattunk a 3. részben is, amikor Sabine gyakorolt. Ebből a megközelítésből nézve lehet, hogy a bokken Jedi kifejezés Baylantól valójában egy gúnynév azokra, akik nem a Jedi Rend szabályai szerint nevelkedtek, imigyen inkább csak "fa-Jedik" vagyis "ál Jedi". Hasonlítanak a valódi Jedikre, de - legalábbis Baylan szemében - nem azok, csupán imitátorok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon az elmúlt 10 évben Ezra képezte magát? Elvileg fénykardja nem volt mert azt Sabine-nak adta... Csak azért jutott eszembe, mert Ahsoka nélkül Baylan és Shin ellen lesznek problémák...

 

Kérdés, mikor fut majd be Ahsoka és találja meg őket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Szisz írta:

Jobb ha szabin van? ;) Nekem illeszkedik az SW világába ez a börleszkes jelenetsor.

Több helyről hallottam, hogy idegesítő a karakter. Nekem a legidegesítőbb kari az SW-ben Gideon Moff volt. Szerencsésebb egy antagonistát utálni. 

 

Jah bocsánat, én nem utálom, írtam is, hogy rámcáfolt és érdekes karakter.

Viszont szerintem (!!!! ez szubjektív vélemény) nagyon rá fókuszál a sorozat, túlzottan. 

De rendben, el tudom fogadni, ha mondjuk az első évadban lezárják ezt a találjuk meg Ezra vonalat, és a másodikban (ha lesz? lesz?) már jobban Ahsokan lesz a fókusz.

 

Nekem Ahsoka ilyen alltime kedvenc karakterem (főleg a cw-s, Rebelses énje) és egy 8 részes sorozatban ami elvileg róla szól, többet szeretném látni. 

 

De mondom, ezek egyéni problémák, és így is élvezem a sorozatot, csak ez az évad tényleg egy Rebels 5. évad címet jobban elviselne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Nekem Ahsoka ilyen alltime kedvenc karakterem (főleg a cw-s, Rebelses énje) és egy 8 részes sorozatban ami elvileg róla szól, többet szeretném látni. 

Szerintem az utolsó két részben bőven benne lesz, sőt! Kulcsszereplő lesz az eseményekben.

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ebből a megközelítésből nézve lehet, hogy a bokken Jedi kifejezés Baylantól valójában egy gúnynév

Lesújtú véleményéhez nem kellett volna ilyen nyakatekert szöveget kitalálni. Mondhatta volna, hogy nem igazi Jedik, vagy ál Jedik. A bokken elnevezés inkább lehet valami régi titulus. Kötve hiszem, hogy korábban ne lettek volna ilyen vadhajtások a lovagok között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos voltak, hiszen legalább egyet ismerünk is Asajj Ventress képében. De ettől a megnevezés még nem biztos, hogy létezett akkor is. Baylan direkt mondja, hogy "after the Temple fell", Shin is erre reagálva sorolja magát ebbe a csoportba. Ha ez a bokken Jedi kifejezés már a Rend idején is létezett, miért teszi bele Baylan a magyarázatába ezt a szakaszt? Ez így nyakatekertebb lenne, mint egy egyszerű gúnynév egy olyan alaktól, aki úgy tűnik, eléggé lenézi az egykori Jediket. Az, hogy erre nem angol kifejezést használ, attól csak starwarsosabb. Ha csak annyit mond, hogy "fake Jedi", akkor egyikünk se kezd el rugózni rajta, mélyebb jelentést keresni, stb. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Méghozzá egy finomat. :yes: És hasznosat, mert mostantól kezdve, ha valaki azzal jön, hogy "Rey/Luke/Ezra nem is Jedi, mert nincs Jedi Rend", akkor már rá lehet vágni, hogy de bazeg, Jedik, bokken Jedik. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, onnantól akkor újra intézményesített lesz az okítás, szóval megint lesznek hivatalos Jedik. Bár szerintem Rey nem is hallott erről a bokken Jedi dologról, így maga a kifejezés akár el is tűnhet a Galaxis színéről. Hát még mi is, akik azért viáglátottabbak vagyunk a Galaxisban, mint Rey, csak most hallottunk erről először. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.