Ugrás a kommentre

Part 6 - Far, Far Away


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, csoli1138 írta:

Amúgy Baylan sem kis darab, de őt jobban összefogja a jelmeze. Ő valahogy erőt sugárzó lett. 

Plusz Baylant alapból így ismertük meg, míg Thrawn-t nem. Azért ez sem elhanyagolható tényező.

 

24 perccel korábban, Donát írta:

Köszi. Röhögnék ha a Birodalmi árnyéktanács Thrawn háta mögött pocakosnak csúfolná. :lol: 

Huxból simán kinézem. Bár én még a háta mögött sem csúfolnék olyat, akinek van egy csillagrombolója és nem fél azt használni. :) 

Amúgy ez a Chimaera igazi veterán csillagromboló már. És lehet, hogy az utolsó még működőképes Imperial - az teljesen biztos, hogy az utolsó működő Imperial I, hiszen az összes többi I-est refitelték II-esé. 

 

Amúgy szerintetek mik lehetnek azok a kapszula szerű cuccok, amiket a katakombákból pakolnak át? Elsőre nekem sztázispodok jutottak róluk eszembe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintetek mik lehetnek azok a kapszula szerű cuccok, amiket a katakombákból pakolnak át? Elsőre nekem sztázispodok jutottak róluk eszembe. 

Azt nem tudom, de láttad a Tie Defendereket a háttérben? Megkapjuk őket végre élőszereplős formában is, mondjuk logikus is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

Plusz Baylant alapból így ismertük meg, míg Thrawn-t nem. Azért ez sem elhanyagolható tényező. 

Ez fontos igen, csak arra céloztam, hogy a jelmezen sok múlik. Mikkelsen elég magas, az arca is rendben, a lába is vékony. Ha az az egy két oldalsó snitt nem lenne alig tűnt volna fel. Ügyesebben kellett volna fényképezni. Neki akciójelenete lehet, hogy nem is lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Defendereket én se láttam.

 

26 perccel korábban, Wilde írta:

A másik izgalmas dolog, hogy Baylan terve körvonalazódni látszik. Azt elkönyvelhetjük most már talán, hogy nem a wbw-öt akarja, pedig ez egy jó ötlet volt Bencétől. Korábban mintha azt emlegette volna Baylan, hogy Thrawnra azért van szükségük, hogy a háborújával káoszt teremtsen az ismert galaxisban, most viszont valami itteni rejtélyes és egyben nagyon veszélyes erőre áhítozik. Megmondom őszintén lehet ez szentségtörésnek számít, de engem jelenleg sokkal jobban izgat Baylan karaktere, mint akár Thrawn, vagy bárki a sorozatban. Nagyon eltalálták ezt a figurát és Ray Stevenson is remekül hozta magát a szerephez. Thrawn terve egyébként szintén kérdéses, most mit akar ő, milyen hosszútávú cél lebeg a szemei előtt, mi lett a korábbi elképzeléseivel? Mintha nagyon mehetnékjük lenne és úgy érzem nem csak Ahsoka esetleges érkezése miatt, hanem az a fenyegetés, amit Baylan emleget itt a másik galaxisban és ami miatt lehet az itteni éjnővérek is szívesen megpattannának a Chimaerával még fontos tényező lehet.

Nekem is izgalmasabb Baylan, ugyanakkor Thrawn céljairól egyelőre nem tudni semmit, miért akar visszatérni a galaxisba (na jó, mondjuk ezt tudjuk :D), mik is a céljai. Baylan célja ebben a tekintetben picikét tisztábbnak érződik, bár ott is van még ködösítés. Ez az új fenyegetés lehet esetleg a kulcs ennek megfejtésére? Meglehet. Azt nem gondolnám, hogy a banditák ezt az új fenyegetést szolgálnák, más lehet itt a háttérben, egy olyan erő, amitől még az éjnővérek is menekülnek. Ray pedig remekül játssza Baylant, kár, hogy már nincs velünk a színész. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

33 perccel korábban, Wilde írta:

Ezek az éjnővér szobrok baromi hangulatosak voltak, a maguk monumentalitásával egyszerre hirdették az emelőik nagyságát

Ez a rohadt Freud... Azt olvastam, hogy "emlőik nagyságát".  :lol:

 

3 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ez fontos igen, csak arra céloztam, hogy a jelmezen sok múlik. Mikkelsen elég magas, az arca is rendben, a lába is vékony. Ha az az egy két oldalsó snitt nem lenne alig tűnt volna fel. Ügyesebben kellett volna fényképezni. Neki akciójelenete lehet, hogy nem is lesz. 

A fekete slankít, a fehér kövérít. :D 

Én nem is várok már akciójelenetet Thrawn-tól. Eleve nem is nagyon szerettem, amikor néha-néha akciózott. Ő "agytröszt", stratéga, nem baka. Egy csillagromboló hídján kell állnia, maximum ülnie, nem a frontvonalon akcióznia. És most már elég öreg is. 

 

Érdekesség: Thrawn és Elsbeth hasonló térképet néz a Galaxisról, mint amit hőseink az ep7 végén néztek. Persze a Luke-hoz vezető luk nélkül. :) Szerintem Morgan ezekben a percekben igazította el Thrawnt azzal kapcsolatban, mi történt a Galaxisban az elmúlt évtizedben.

686q6NQ.png

LEkgoQQ.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda dizájnok. :D Vajon hús-vér emberek vannak a páncélok alatt vagy esetleg ezek is zombik/élőhalottak, mint Marrok? :hmm:

 

CDN media

 

CDN media

 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintetek mik lehetnek azok a kapszula szerű cuccok, amiket a katakombákból pakolnak át? Elsőre nekem sztázispodok jutottak róluk eszembe. 

Esetleg koporsók, amikben halott éjnővérek vannak? És ezeket akarja majd Thrawn feléleszteni? Most bilibe lóg a kezem. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Vajon hús-vér emberek vannak a páncélok alatt vagy esetleg ezek is zombik/élőhalottak, mint Marrok? :hmm:

Azért nem kell mindenhol zombikat látni, ez nem a Haláli Hullák Hajnala. A Chimaerán 9700 rohamosztagos volt. Csak maradt néhány élő, hogy kitöltsék a páncélokat. Eleve az sem biztos, hogy Marrok hulla volt és zombiként ténykedett. Lehetett gázalapú lény vagy csak simán felboostolták az éjnővérek, mint Savage-ot. És sem volt zombi, mégis látványosan elfüstölt, miközben leadta a mamaszteroidból jött izmokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez most nekem nem annyira tetszett.

Voltak jó pillanatok, Thrawn belépője zseniális volt pl.

 

De az, hogy egy Ahsoka sorozatban nekem ezt a Sabine-t kell néznem 20 percen keresztül, hogy semmit nem csinál - az a börlekszbe áthajló rémkellemetlen akciójeleneten kívül - az nekem sok. Főleg, hogy már kevés rész maradt. Értem, hogy Rebels 5. évad, de akkor legyen a címe Rebels 5. évad, vagy Ezra megtalálása, vagy Sabine története, stb.

 

Előző 2-3 rész hibátlansága után ezt most alig bírtam végignézni, egyáltalán nem kapott el a flowja.

 

Ezra se fogott meg, hirtelen mintha egy Egri csillagokból vagy Szulejmánból előugró statiszta lenne, érdekes.

Szerkesztve: - Galen Malek89
nyelvhelyességi hiba
  • Zavaros 1
  • Szomorú 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én csak TIE/ln-eket és LAAT/le-ket szúrtam ki a Chimaera hangjárjában. Nagyon örülnék neki, ha legalább egy TIE/D még lenne.

Ah, azok LAAT/Ie-k amikre gondoltam. Pedig már megörültem, hogy defenderek.

 

48 perccel korábban, Bence1997 írta:

Esetleg koporsók, amikben halott éjnővérek vannak? És ezeket akarja majd Thrawn feléleszteni? Most bilibe lóg a kezem. :D

Én is valami ilyesmire gyanakszom ez alapján:

 

image.png
image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többet agyalok a részen annál inkább fantasztikusabbnak találom! A nagybetűs STAR WARS ez a sorozat, nálam gyakorlatilag egy hajszállal már át is vette az első helyet. A múlt heti rész után végre belevethettük magunkat az oly’ régóta várt másik galaxisba.

 

Már a hipertér megjelenése is jelezte, itt nem szokványos dolgok vannak alakulóban. Ez az útvonal lehet, egy magasabb dimenziójú hipertér? Láttuk, hogy Grogu is csak sejtette a purgilleket a hagyományos hiperűrben, szóval elképzelhető, hogy ezek a lények egy másik teret használnak. Bár a Sion szeme is ilyen térben közlekedett, ezért az sem elképzelhető, hogy a sebesség és a távolság miatt volt másabb a dolog.

Itt volt egy kedves és felettébb érdekes dolog, a galaxis meséivel, ami nem is enyhe kiszólás volt a három trilógiára, és Filoni kedvencére. :P Nagy kópé ez a manus. 

 

Aztán megérkeztünk Perediára, amit úgy néztem, mint egy kisgyerek. Meg kell jegyeznem, hogy a sorozatban már eddig is bejött ami itt is: az új infókat olyan természetesen adagolják, mintha mindig is a galaxis részét képezték volna, csak mi eddig nem ismertük. Végül is ha in-univerzum nézzük ez valóban így van. Kiderült, amit már sejteni lehetett, hogy a bolygó az Éjnővérek őshazája egyúttal purgillek temetője is. Hátborzongató a gondolat és a látvány, ahogy a megannyi lény maradványa gyűrűt formál a bolygó körül. Már ezekkel az infókkal is a Star Wars egyik legkülönlegesebb helyét kaptuk meg, de a java még hátra volt. Annyit még az Éjnővérekről, hogy a mágiájuk és egész létük alapján tényleg hihető, hogy egy másik galaxisból jöttek, annyira másként használják az Erőt.

 

A bolygó felszíne se volt érdektelen, ahol végre megpillanthattunk egy épségben álló Éjnővér templomot. Igazi gótikus és dark fantasy elemek vegyültek a Star Wars legszebb dolgaival, ami hátborzongató elegyet alkotott.

A hab a tortán a három Éjnővér volt, köztük az Anya, aki Talzin után a második vezető, akit megismerhettünk. Meglepő volt, hogy Sabine körül érezték a „Jedi bűzt”, amit maga a nő se igazán értett. Mégis csak rejlene benne valami?

 

Thrawn belépője zseniális volt, ahogy feltűnt a Chimaera megspékelve azzal a zenével, nagyon fenyegető volt. Ittam minden egyes képkockát és mondatot, annyira érdekes volt merre megy a történet. Egyébként erzek a jelenetek elég lakonikusak voltak, mélyen nem mentek bele a miértekbe és hogyanokba. Ami látszik, hogy Thrawn valószínűleg a kölcsönös együttműködés jegyében szövetkezett az Éjnővérekkel. De vajon mi lehet ez a közös cél vagy érdek? Többször említették a végzet vonalát, amiből talán látják a jövőt és így Thrawn előtt már az se lehet titok mi történt a Birodalommal? Sokat mondóan nézegette a galaxis térképét, valamire készül, de biztos nem arra, amire a szövetségesei gondolnának. Érdemes még megemlíteni Thrawn katonáit, akik elég bizarrak voltak. Nem lennék meglepve, ha a legtöbb mágia által felélesztett zombi katona lenne. Azok a vörös ruhacsíkok és némely páncél állapota erre utalhat. Ez is egy olyan szegmense a történetnek, ami érezhetően mélyebb és kibontásra vár.

 

Hasonló a helyzet Baylan történetével, kinek szándékai kezdenek kristályosodni. Volt pár nagyon érdekes megjegyzése pl. a Bokken Jedikről, amely elnevezést most hallottunk először (gyanítom nem utoljára). Tehát azokat a lovagokat, akik a templom falain kívül neveltek így nevezik. Érdekes koncepció, vajon mi áll mögötte?

A másik, sokkal izgalmasabb dolgot Baylannal kapcsolatban, a valódi szándékai jelentik. Elmélkedése a ciklusokról azt vetíti előre, hogy olyan beavatkozásra készül, ami alapjaiban rengetné meg az egész univerzumot. Adná magát, hogy a WBW hívja ezen a helyen, és talán ott akar rakoncátlankodni. Nagy valószínűséggel így van viszont az a tény, hogy ennek az idővonalnak már láttuk a folytatását azt vetíti előre, hogy a terve nem sikerült. Bármi legyen, a hátralévő két résznek számomra Baylan terveinek kibontakozása a leginkább várósak.

 

Mindezek mellett feltűnik Ezra is, akit nagyon jó volt újra látni! Igazi férfi lett, és nomád életet él. A kinézetére is adtak, kék szemet kapott pluszban még a hegek is ott voltak az arcán. Bravó!

Gondoltam mindenre vele kapcsolatban, de hogy ilyen sorsa lett, arra nem. Valószínűleg megszökött Thrawn-tól aztán beállt a bennszülött törzshöz, akik remekül sikerültek, igazi szerethető faj a maguk félénk, de barátságos természetével. Ők maguk voltak a Star Wars életérzés. Kicsit az ewokokat juttatták eszembe. :) Sabine hátasa is jó pofa volt, amilyen félelmetes, olyan kedves. Róla egyébként Riddick kiskutyája jutott eszembe. :D 

Ezra és Sabine találkozását kell még kiemelnem, mert abszolút nem lett csöpögős, és egy érezhetően nagyon meleg és rég vágyott ölelésben kulminálódott. :clap: Azért Sabine ne nagyon húzza a beszámolót, mert nincs sok idejük. 

 

Már a sorozat indulása előtt is nagy elvárásaim voltak a történettel kapcsolatban, és úgy tűnik tényleg megkapjuk a Star Wars egész jövőjét meghatározó sztorit! Éppen ezért az utolsó két részt nem lehet elég lelkesen várni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Annyit még az Éjnővérekről, hogy a mágiájuk és egész létük alapján tényleg hihető, hogy egy másik galaxisból jöttek, annyira másként használják az Erőt.

 

Ezzel nagyon egyetértek. Mindig is ferde szemmel néztem az Éjnővérek mágiájára, remek átkötés, hogy azért érződik furcsának és másnak, mert valóban más is a régi galaxis lakóiból kiindulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk így kicsit fura az, hogy a második részben Morgan úgy beszélt a saját őseiről, mintha valami tök más civilizáció lett volna. Mintha ezt az "apróságot" később találták volna ki a sztorihoz, csak elfelejtették hozzáigazítani a szövegkönyvet. Mintha mi a honfoglaló magyarokról beszélnénk úgy, mintha azok nem is magyarok lettek volna, hanem egy másik nép. Na de mindegy.

Szerintem meg akkor még nem akarta közölni ezt a tényt. Azt se vallotta be, hogy Éjnővér lenne.

 

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Még mindig köd borul Baylan igazi céljára, ugyanakkor az új információ, hogy Baylant valaki/valami szólítja. Ez vajon mióta van? Amióta megérkeztek a bolygóra? Vagy már azelőtt is hívta őt valami?

A sorozat kezdete óta sokszor volt olyan érzésem, mintha réveteg lenne a fickó. ez leginkább a Seatoson látszik rajta. Szóval nem elképzelhetetlen, hogy már akkor benne voltak a fejében a hangok. Talán nem véletlen került kapcsolatba Elzbeth-el se.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Csak egy dolgot sajnálok a rész kapcsán: azt hittem, hogy Huyangtól kapunk egy Plagueis féle példabeszédet, csak Jedikkel. De persze most nem ezen volt a fókusz. :) 

Milyen jellegű párbeszédre gondoltál?

 

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

Ahsoka átment ezen a halálközeli élményen az előző részben és egy új emberként tért vissza, amit vizuálisan is aláhúztak a megjelenésével, de a viselkedésén is látszott, most mégis egy sokkal gondterheltebb Ahsokát láttunk, akinek szembe kellett nézni Sabine bonyolult helyzetével.

Ez nekem is feltűnt, és kicsit visszalépésnek éreztem. Ezek ugyanazok a problémák Sabine-al kapcsolatban, amikkel korábban is küzdött.

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nekem is izgalmasabb Baylan, ugyanakkor Thrawn céljairól egyelőre nem tudni semmit, miért akar visszatérni a galaxisba (na jó, mondjuk ezt tudjuk :D), mik is a céljai. Baylan célja ebben a tekintetben picikét tisztábbnak érződik, bár ott is van még ködösítés. Ez az új fenyegetés lehet esetleg a kulcs ennek megfejtésére? Meglehet. Azt nem gondolnám, hogy a banditák ezt az új fenyegetést szolgálnák, más lehet itt a háttérben, egy olyan erő, amitől még az éjnővérek is menekülnek. Ray pedig remekül játssza Baylant, kár, hogy már nincs velünk a színész.

Én itt hiányoltam egy párbeszédet a galaxis aktuális helyzetéről. Ezra érdeklődött ez iránt, de Thrawn abszolút nem, vagy legalábbis nem láttuk. Mintha tudna mindenről, vagy abszolút nem érdekelné.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy szerintetek mik lehetnek azok a kapszula szerű cuccok, amiket a katakombákból pakolnak át? Elsőre nekem sztázispodok jutottak róluk eszembe. 

Éjnővérek hada? :) Bármi is volt az biztos, hogy rossz dologra lehet használni. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nekem is feltűnt, és kicsit visszalépésnek éreztem. Ezek ugyanazok a problémák Sabine-al kapcsolatban, amikkel korábban is küzdött.

Szerintem ez inkább a folyamat természetes része. Attól, hogy a saját identitásproblémáját megoldotta, a világ többi problémája nem szűnt meg, és Sabine tényleg hatamasat hibázott. Ahsokának meg kell értenie az e döntés mögött álló okokat és megtalálni a módot arra, hogy helyesen kezelje. Pláne, hogy most már joggal merülhet fel benne az is, hogy Sabine döntései mögött részben az áll, hogy Ahsoka saját félelmei miatt rossz tanára volt. 

Ráadásul, az identitásválság megoldása nem jelenti azt, hogy a félelmei mágikusan megszűnnek, hanem csak annyit jelentenek, hogy nem hagyja azokat uralkodni a döntései fölött. És azok a félelmek amúgy lehetnek Ahsoka karakterétől függetlenül valósak, ami szerintem nem is kétséges Sabine cselekedetét látva. Thrawn sem véletlen hozta fel, hogy Sabine a saját érdekeit a Galaxis érdekei elé helyezte.

És egy hosszú, unalmas úton bőven van idő elmélkedni mindezen. És végül csak az lesz a fontos, hogy Ahsoka hogyan reagál majd a kritikus helyzetben. A félelmei által irányítva szűklátókörűen, vagy nyitottan és megértően. Ellenséget lát majd Sabine-ban, vagy egy barátot, egy tanítványt, aki hibázott? A merengés, a gondolkodás a történteken, az okok keresése és megértése nem visszalépés, az előre lépés. Ahogy Huyang is mondta, az Erő csak tisztánlátást ad, de nem tesz mindenttudóvá. Ahsoka megkapta a tisztánlátás képességét, most ezen keresztül meg kell értenie Sabine-t. És ennek a folyamatnak része Lady Wren önzősége, ahogy az is, hogy Ahsoka a saját félelmei miatt talán rossz tanokat adott át, és emiatt Sabine nem állt készen egy ilyen kritikus döntés meghozatalára.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én itt hiányoltam egy párbeszédet a galaxis aktuális helyzetéről. Ezra érdeklődött ez iránt, de Thrawn abszolút nem, vagy legalábbis nem láttuk. Mintha tudna mindenről, vagy abszolút nem érdekelné.

Vagy az alkalmasabb időben kért eligazítást. Fent linkeltem a térképes jelenetből képet, szinte biztos, hogy ott avatta be mindenbe Elsbeth. Mindennek megvan a maga helyes és ideje.

Ezra sem arról érdeklődött amúgy, hogy mi a helyzet jelenleg a Galaxisban, hanem csak arról, hogyan került oda Sabine és hogyan talált rá.

 

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezzel nagyon egyetértek. Mindig is ferde szemmel néztem az Éjnővérek mágiájára, remek átkötés, hogy azért érződik furcsának és másnak, mert valóban más is a régi galaxis lakóiból kiindulva.

Mondjuk engem sosem zavart, mert egy mesegalaxisban egy mindent irányító, mindenható misztikus energiamezőnek bármilyen formája lehet, de valóban, így azért magyarázhatóbb. Bár kérdés, hogy a Galaxisban élő dathomiriak még mennyire számítanak ugyanannak a fajnak, mint akik a Perideán élnek, mert ugye a Dathomiron élők hibridek, hiszen zabrak DNS is van bennük, sőt igazából mind a zabrakok alfajaként, dathomiri zabrakként vannak megnevezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Milyen jellegű párbeszédre gondoltál?

Példabeszédre nem párbeszédre. :)

 

Egy Jedi történetet a régmúltból, ami rezonált volna a küldetésükkel. Hasonlót ahhoz amit Palpatine mesélt Anakinnek csak nem egy Sith-tel a középpontjában. Az is, ha akarom csak egy érdekes történet volt a múltból, ha akarom, akkor viszont egy nagyon fontos "tanulság" Anakinnek. Ha már felemlegették Ahsokával a régi történeteket Huyanggal, szívesen meghallgattam volna egy kis rövidet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész végére elfelejtettem, hogy az elején a címszereplő is beköszönt. 

Thrawn szeme nagyon para és az egész birodalmi bagázs olyan, mint egy zombisereg páncélban. Valami újszerű hangulat lengi be, miközben hoz pár igen autentikus sw elemet. 

 

Sabine kulcsfigura lett. Volt, hogy azt gondoltam jobb lett volna, ha meghal, ez most nagyot fordult bennem. Kezd érdekes lenni a karaktere. Amikor lazán kommunikál mindenféle entitással kiszakadt, hogy valami bioc3po lett. Bejön ez a laza tehetsége. Úgy tűnik nála ebben a formában nyilvánul meg valamiféle képesség.

A helyi buckalakókkal vívott harca inkább viccesre sikerült, mint komoly élet-halál harcra. 

 

Ezrára megegyezte a jányom, hogy milyen más, mint az animációsban.

A szeme nekem meggyőző és az ölelkezésük Sabineval egy igazi "végre" pillanat volt. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Szisz írta:

Amikor lazán kommunikál mindenféle entitással kiszakadt, hogy valami bioc3po lett.

Sabine a Rebels-ben is rengeteg nyelven beszélt, az esetek nagy többségében ő volt a csapat tolmácsa. Ez szerintem együtt jár azzal, hogy művész, így képes magát kifejezni és megértetni akár hagyományos szavakon túl is, de nyelveket is könnyen tanul. De azért egy kifejezési módot hiányolok tőle a sorozatban: nem robbantgat. A Rebels-ben már-már ilyesztő lelkesedéssel robbantott fel mindent, amit csak lehetett, itt meg még egy ártalmatlan termáldetonátort sem vágott hozzá senkihez. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ahsoka a saját félelmei miatt talán rossz tanokat adott át, és emiatt Sabine nem állt készen egy ilyen kritikus döntés meghozatalára.

Valóban, ez jó érvelés. Egyébként továbbra se értem mi vitte rá Ahsokát, hogy tanítsa Sabine-t.

 

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vagy az alkalmasabb időben kért eligazítást. Fent linkeltem a térképes jelenetből képet, szinte biztos, hogy ott avatta be mindenbe Elsbeth. Mindennek megvan a maga helyes és ideje.

Ezra sem arról érdeklődött amúgy, hogy mi a helyzet jelenleg a Galaxisban, hanem csak arról, hogyan került oda Sabine és hogyan talált rá.

Utána olvastam mit írtál, valóban így lehetett. Azért kíváncsi lettem volna Thrawn reakciójára pl. Palpatine halálát hallva. 

 

18 perccel korábban, Donát írta:

Példabeszédre nem párbeszédre. :)

 

Egy Jedi történetet a régmúltból, ami rezonált volna a küldetésükkel. Hasonlót ahhoz amit Palpatine mesélt Anakinnek csak nem egy Sith-tel a középpontjában. Az is, ha akarom csak egy érdekes történet volt a múltból, ha akarom, akkor viszont egy nagyon fontos "tanulság" Anakinnek. Ha már felemlegették Ahsokával a régi történeteket Huyanggal, szívesen meghallgattam volna egy kis rövidet. 

Félre olvastam, ezzel a szóval már érthető. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

a megannyi lány maradványa gyűrűt formál a bolygó körül.

:lol2: Rég nevettem ilyen jót. Valami csillagközi Don Juan, netán Patrik Bateman temetője? Freud, Freud... 

 

 

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez szerintem együtt jár azzal, hogy művész, így képes magát kifejezni és megértetni akár hagyományos szavakon túl

Nekem csak most jött le úgy ez mint egy képesség. Valahogy vártam, hogy valami előjön nála. Nem baj ha nem. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valóban, ez jó érvelés. Egyébként továbbra se értem mi vitte rá Ahsokát, hogy tanítsa Sabine-t.

Ahsoka és Sabine kapcsolata, mint mester és tanítvány, még felfedezésre vár, és a sok kérdés közül ezt lenne a jó szerintem elsőként megválaszolni. Mintha szándékosan kudarcra akarta volna ítélni önmagát. Különösen érdekes ez a múlt heti rész tükrében, amiben Ahsoka kifejezte aggodalmát, hogy az ő padawanját is majd harcosnak kell képeznie. Erre a tanítványát egy olyan népből választja, aminél a harc, a fegyverek, a hódítás, a haditechnológia és a háborúk a kultúra alfáját és omegáját képezik, és éppen ezért nagyon kevés Jedi került ki közüllük az elmúlt pár ezer évben. Mos komolyan, Lady Tano? :pfff:Mindezeken túl, Sabine makacs, önfejű és a fogékonysága az Erőre finoman szólva is lepkefing eddig. Mintha Ahsoka tényleg szándékosan lábon akarta volna lőni magát, mint tanár.

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért kíváncsi lettem volna Thrawn reakciójára pl. Palpatine halálát hallva. 

Ezzel kapcsolatban, volt egy érdekes megjegyzése Thranw-nak: "After all, death and resurrection are common deceptions played out by both Nightsister and Jedi."

Bár nem feltételezem, hogy ezzel Sidiousra is célzott (abban sem vagyok biztos, hogy ő tudta, hogy Palpatine egy Sith vagy Erőhasználó), de ezek alapján úgy tűnik, a halálhíreket már nem veszi félvállról, és nem tartja lehetetlennek a feltámadást. Szóval lehet, hogy Palpatine halálát úgy fogadja, hogy "ja, ez is egy lehetőség".

 

2 perccel korábban, Szisz írta:

Nekem csak most jött le úgy ez mint egy képesség. Valahogy vártam, hogy valami előjön nála. Nem baj ha nem. 

Attól még különleges képesség marad, még ha nem is most bukkant fel, hanem már eleve a karakter része a kezdetektől. Sabine rendkívül okos ember, ez az egyik fő meghatározója a figura jellemének és tragédiájának. Lehet talán ez a rendkívüli intelligencia is hozzájárul ahhoz, hogy nem tud megnyílni az Erő felé. Túl racionális, túlságosan úgy fogadja el a dolgokat, ahogy vannak. Ilyen téren talán a következő nagy ugrás az lesz, hogy képes lesz használni az Erőt, mondjuk amikor a művészi gondolkodása felülkerekedik a tudományos gondolkodásán. És ez lesz majd az, ami előjön nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ahsoka és Sabine kapcsolata, mint mester és tanítvány, még felfedezésre vár, és a sok kérdés közül ezt lenne a jó szerintem elsőként megválaszolni.

Nem tartom valószinünek,hogy az Ahsoka sorozat keretein belül megtudjuk.Ez csak megérzés részemről,tényekkel alátámasztani nem tudom.A legkézenfekvöbbnek azt tartom,hogy Lady Tano multjával,kezdve onnan hogy valamilyen módon elhagyja a Malachort,a Tales of the Jedi következő évadában,vagy évadjaiban fogunk megismerkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, gafz írta:

még csak meg sem ölelem, mikor találkozom vele.

Valóban volt kis tétovázás. Elég félrenézni és lemaradsz. Ezért volt nekem "na végre" pillanat.

Gyerekkel néztem, ettünk, ittunk közben, ki-be mászkáltunk és nem maradt ki, mert állandóan visszatekergettük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, 1valaki írta:

Nem tartom valószinünek,hogy az Ahsoka sorozat keretein belül megtudjuk.Ez csak megérzés részemről,tényekkel alátámasztani nem tudom.A legkézenfekvöbbnek azt tartom,hogy Lady Tano multjával,kezdve onnan hogy valamilyen módon elhagyja a Malachort,a Tales of the Jedi következő évadában,vagy évadjaiban fogunk megismerkedni.

Én sem hiszem, hogy a következő két rész még foglalkozni fog ezzel, de Filoniból bármit kinézek. Az újratalálkozás pillanatában még szerét is vehetnék ennek. Néhány jól elhelyzett mondat és jelenet képes lenne ezt tisztázni. Elvégre egyetlen mondat azt is tökéletesen lefestette, hogy miért hajlandó ekkora áldozatot vállalni Sabine Ezráért: mert az egész családja elpusztult a mandalore-i lázadás során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezzel kapcsolatban, volt egy érdekes megjegyzése Thranw-nak: "After all, death and resurrection are common deceptions played out by both Nightsister and Jedi."

Bár nem feltételezem, hogy ezzel Sidiousra is célzott (abban sem vagyok biztos, hogy ő tudta, hogy Palpatine egy Sith vagy Erőhasználó), de ezek alapján úgy tűnik, a halálhíreket már nem veszi félvállról, és nem tartja lehetetlennek a feltámadást. Szóval lehet, hogy Palpatine halálát úgy fogadja, hogy "ja, ez is egy lehetőség".

Vagy közük lesz a sith akolitusokhoz. A mágia adott, az ejnővérek képében.

 

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

Attól még különleges képesség marad, még ha nem is most bukkant fel, hanem már eleve a karakter része a kezdetektől. Sabine rendkívül okos ember, ez az egyik fő meghatározója a figura jellemének és tragédiájának. Lehet talán ez a rendkívüli intelligencia is hozzájárul ahhoz, hogy nem tud megnyílni az Erő felé. Túl racionális, túlságosan úgy fogadja el a dolgokat, ahogy vannak. Ilyen téren talán a következő nagy ugrás az lesz, hogy képes lesz használni az Erőt, mondjuk amikor a művészi gondolkodása felülkerekedik a tudományos gondolkodásán. És ez lesz majd az, ami előjön nála.

Az Anya érezte benne a Jedit, jelentsen ez bármit.

 

6 perccel korábban, Szisz írta:

Valóban volt kis tétovázás. Elég félrenézni és lemaradsz. Ezért volt nekem "na végre" pillanat.

Gyerekkel néztem, ettünk, ittunk közben, ki-be mászkáltunk és nem maradt ki, mert állandóan visszatekergettük. 

Veletek se néznék SW-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.