Ugrás a kommentre

Part 6 - Far, Far Away


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2023. 09. 21. - 16:18, Ody Mandrell írta:

Az jutott eszembe, hogy abszolút nem biztos, hogy Ahsokáék a Perideához mennek. :D

Felülünk a fanservice vonatra és kiderül h az éjnővérek Luke-ra gondoltak, hogy közeledik egy jedi? XD

Ahsoka meg kiköt valahol a fenébe... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek ennek a valaminek, ami Baylant hívja lehet köze ahhoz, amit Palpatine is érzékelt? Valami sötét erő forrása vagy valami ilyesmi. Talán egy könyvben szerepelt ez. Rémlik valahonnan. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, az Utóhatásban van róla szó. Lehet tényleg ezt a fenyegetést érezte, amit most Baylan is észlel? :hmm:

 

És igen, akkoriban Snoke jött elő, utánna azonban elveszett a dolog. Talán még az Exegolt olvastam valahol, de arról Palpi már rég tudott, hiszen az eredeti trilógia idején javában építteti a sith flottácskáját. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shin Hatin megjegyzéseiböl,kérdéseiből,gesztusaiból,testbeszédéből azt vettem ki,hogy nem tetszenek neki a dolgok ilyen irányú elmozdulásai,mintha szimpátiát érezne Sabine és Ezra irányába,talán már a vérüket sem akarja meginni.Baylan Skollt még kellemetlen meglepetés is érheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Az lehet még egy érdekes kérdés, hogy Thrawn és serege végig a Perideán tartózkodtak vagy esetleg portyáztak is a közelben? 

Szerintem nem hagyták el a bolygót, ott keresgéltek élelmet és egyéb apróságokat. A hajó nem éppen áll jó állapotban, igaz, vannak rajta javítások, de szerintem ahogy visszatérnek az ismert galaxisba, Thrawn az ottani erőforrások segítségével feltudja javítani  majd a hajóját. :)

 

1 órával ezelőtt, 1valaki írta:

Shin Hatin megjegyzéseiböl,kérdéseiből,gesztusaiból,testbeszédéből azt vettem ki,hogy nem tetszenek neki a dolgok ilyen irányú elmozdulásai,mintha szimpátiát érezne Sabine és Ezra irányába,talán már a vérüket sem akarja meginni.Baylan Skollt még kellemetlen meglepetés is érheti.

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Néha tényleg lehet érezni a meglepettséget a gesztusain. Mintha nem értene egyet a dolgok folyásaval.

Shin egy érdekes figura, aki nagyon is felfigyel Baylanre, de ebben a részben azért valóban előjött az, hogy mintha egy aprócska törés keletkezett volna közöttük, különösen akkor, amikor Baylan belement Thrawn játékába. Még a lány kérdőre is vonja mesterét. Ugyanakkor rengeteg kérdése van, ami teljesen érthető, szerintem picit fiatalabb, mint Ezra, így a régi dolgokról nincs nagyon fogalma.

Az pedig, hogy nem tetszik neki a dolgok folyása, érthető, már alapból a boszorkákkal sincs kibékülve, folyton szúrós pillantásokkal illette Morgant a korábbi epizódokban. És Baylan ténykedését is próbálja értelmezni, az meg, hogy őt Baylan valami egészen másnak képezi ki... hát nagyon kíváncsivá tettek.

Hogy szimpátiát érezne feléjük? Meglehet, bár Shin két résszel ezelőtt majdnem megfojtotta Sabine-t. :D Előtte persze volt két alkalma is, hogy végezzen vele és nem tette. Bár igaz, ki volt ütve a csaj, lehet a mesterét féltette és elkezdte megvédeni Baylant. :D

Az lesz az érdekes, hogy mi lesz, ha majd újra találkoznak. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Az lehet még egy érdekes kérdés, hogy Thrawn és serege végig a Perideán tartózkodtak vagy esetleg portyáztak is a közelben? 

Biztos nem nagyon portyáztak, mert számukra ismeretlen az a galaxis. Könnyen eltévedhettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jogos. Thrawnt ismerve gondolom nem nagyon kockáztat, ha nincs értelme. 

 

Vajon mindenkinek sikerül majd elmenekülnie? Vagy lesznek, akik ott ragadnak? Tippre Baylant és Shint mondanám, akik nem biztos, hogy visszatérnek a régi galaxisba. Vagy legalábbis Baylan nem hiszem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki itt lemarad, annak még lesz egy lehetősége Ahsokával visszamennie. Bár kérdéses, hogy a togruta miként tervezi a visszautat? Megvárja a purgill amíg befejezi a küldetését? Kötve hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami itt még érdekes lehet, hogy ha Thrawn-nak tényleg van egy zombiserege, vagy ezt akar építeni, annak mi értelme? Pont a dathomiri éjnővérek a kihalt példa rá, hogy még a sík hülye B1-esekből álló droidsereg ellen sem érnek semmit az élőholtak, és ha Marrok is hulla volt (amiben én még eléggé kételkedem), akkor ő is remek példa arra, hogy szintén nem ér sokat. Tehát eddig zéró bizonyíték van arra, hogy a zombisereg jobb alternatíva lenne, mint egy harci droidokból, sorozott és jól kiképzett katonákból vagy klónokból álló haderő.

Mondjuk nekem személy szerint az ötlet sem tetszik, és hála az égnek, szerintem eddig semmi jele annak, hogy Thrawn serege is zombikból állnak. A páncélok állapotát simán lehet magyarázni azzal, hogy 10 éve nem férnek hozzá a birodalmi gyárakhoz (eleve, azért mert a páncél rossz állapotban van, miért feltételezi azt, hogy alatta hullák vanna? ez elég nagy logikai ugrás), így nem lehet kicserélni a sérült darabot, csak javítani. Ám, mivel innét nézve a Peridea nem egy iparilag aktív világ, és a Chimaera nem egy repülő gyár, mint a Supremacy, a javítási lehetőségek is korlátozottak. Ráadásul a tíz év túlélés valószínűleg erősebb köteléket szült ezen katonák között, mint bármi, amit a Birodalom ki sem talált (mivel a széthúzást és versenyszellemet szorgalmazták, nem az összetartást és a bajtársiasságot). Ezt jól jelképezi az, ahogy Thrawn nevét kántálják. Ezt a koncepciót ne csesszék már el a k*rva unalmas zombikkal. Legalább a Chimaera katonái ne legyenek azok, csak viharvert rohamosztagosok, akiket összekovácsolt a tíz év számüzetéssel járó folyamatos megpróbáltatások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, az viszont tetszene, abban van ráció. Főleg, ha le tudják küzdeni azt, hogy a boostolás csökkenti az IQ szintet. Gondolok itt arra, hogy Savage egy nem túl okos figurává vállt Talzin beavatkozása után, míg azelőtt egész értelmes figura volt. Bár lehet, hogy az eszét Talzin direkt nyomta el, mivel Dooku csak egy fegyvert rendelt, nem egy okos harcost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami itt még érdekes lehet, hogy ha Thrawn-nak tényleg van egy zombiserege, vagy ezt akar építeni, annak mi értelme? Pont a dathomiri éjnővérek a kihalt példa rá, hogy még a sík hülye B1-esekből álló droidsereg ellen sem érnek semmit az élőholtak, és ha Marrok is hulla volt (amiben én még eléggé kételkedem), akkor ő is remek példa arra, hogy szintén nem ér sokat. Tehát eddig zéró bizonyíték van arra, hogy a zombisereg jobb alternatíva lenne, mint egy harci droidokból, sorozott és jól kiképzett katonákból vagy klónokból álló haderő.

Mondjuk nekem személy szerint az ötlet sem tetszik, és hála az égnek, szerintem eddig semmi jele annak, hogy Thrawn serege is zombikból állnak. A páncélok állapotát simán lehet magyarázni azzal, hogy 10 éve nem férnek hozzá a birodalmi gyárakhoz (eleve, azért mert a páncél rossz állapotban van, miért feltételezi azt, hogy alatta hullák vanna? ez elég nagy logikai ugrás), így nem lehet kicserélni a sérült darabot, csak javítani. Ám, mivel innét nézve a Peridea nem egy iparilag aktív világ, és a Chimaera nem egy repülő gyár, mint a Supremacy, a javítási lehetőségek is korlátozottak. Ráadásul a tíz év túlélés valószínűleg erősebb köteléket szült ezen katonák között, mint bármi, amit a Birodalom ki sem talált (mivel a széthúzást és versenyszellemet szorgalmazták, nem az összetartást és a bajtársiasságot). Ezt jól jelképezi az, ahogy Thrawn nevét kántálják. Ezt a koncepciót ne csesszék már el a k*rva unalmas zombikkal. Legalább a Chimaera katonái ne legyenek azok, csak viharvert rohamosztagosok, akiket összekovácsolt a tíz év számüzetéssel járó folyamatos megpróbáltatások.

Csatlakozom. Szerintem a koporsók halott / lefagyasztott éjnővéreket tartalmaznak és a great motheröknek kellenek hogy újraépítsék az éjnővérek társadalmát az ismert galaxisban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, az viszont tetszene, abban van ráció. Főleg, ha le tudják küzdeni azt, hogy a boostolás csökkenti az IQ szintet. Gondolok itt arra, hogy Savage egy nem túl okos figurává vállt Talzin beavatkozása után, míg azelőtt egész értelmes figura volt. Bár lehet, hogy az eszét Talzin direkt nyomta el, mivel Dooku csak egy fegyvert rendelt, nem egy okos harcost.

Ehhez hozzátéve, mindent összevetve annak örülnék a legjobban, ha Thrawn katonáinak semmi köze nem lenne az Éjnővérek mágiájához. A szimpla, tíz éves mindennapi túlélés által történt összekovácsolódás és az átéltek általi fejlődésük sokkal jobb lenne, mint valami varázslattal feljavítani őket. Akkor meg lehetne kérdezni, hogy ha ez ilyen egyszerű, akkor Palpatine, aki tanult Talzintól, miért nem alkalmazta? Miért volt szükség még az Első Rendnél és a Végső Rendnél is agymosásra és alapos kiképzésre gyerekkor óta?

Plusz sokkal emberibb is lenne. Tetszene, ha Enoch például egy becsületkódexszel élő rohamosztagos lenne. Nem névtelen, remélem, nem is arctalan, nem is olyan, mint Phasma például. És Thrawn és a Chimaera katonáin át meg lehetne mutatni, hogyan szuperált volna a rohamosztag, ha emberien és katonásan használják őket, nem úgy, ahogy Palpatine.

 

58 perccel korábban, Donát írta:

Csatlakozom. Szerintem a koporsókhalott / lefagyasztott éjnővéreket tartalmaznak és a great motheröknek kellenek hogy újraépítsék az éjnővérek társadalmát az ismert galaxisban. 

Igen, ezt bírnám, ha az Éjnővéreknek lenne egy ilyen független tervük, és nem feltétlen Thrawn-nak akarnak "hadsereget" adni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, ezt bírnám, ha az Éjnővéreknek lenne egy ilyen független tervük, és nem feltétlen Thrawn-nak akarnak "hadsereget" adni. 

Azért gondolom ezt inkább esélyesnek mert Thrawn külön hangsúlyozta, hogy ez az Ő rakományuk. Plusz ha szövetségre léptek, nyilván az éjnővéreknek is profitálniuk kell az alkuból valahogy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ehhez hozzátéve, mindent összevetve annak örülnék a legjobban, ha Thrawn katonáinak semmi köze nem lenne az Éjnővérek mágiájához. A szimpla, tíz éves mindennapi túlélés által történt összekovácsolódás és az átéltek általi fejlődésük sokkal jobb lenne, mint valami varázslattal feljavítani őket. Akkor meg lehetne kérdezni, hogy ha ez ilyen egyszerű, akkor Palpatine, aki tanult Talzintól, miért nem alkalmazta? Miért volt szükség még az Első Rendnél és a Végső Rendnél is agymosásra és alapos kiképzésre gyerekkor óta?

Plusz sokkal emberibb is lenne. Tetszene, ha Enoch például egy becsületkódexszel élő rohamosztagos lenne. Nem névtelen, remélem, nem is arctalan, nem is olyan, mint Phasma például. És Thrawn és a Chimaera katonáin át meg lehetne mutatni, hogyan szuperált volna a rohamosztag, ha emberien és katonásan használják őket, nem úgy, ahogy Palpatine.

Mindenképpen ez lenne az üdvözítő. A külsőségek utalnak mágiára, az Éjnővérek színeit magukra vevő rohamosztagosok erős utalás lemez ebbe az irányba. Remélem választ kapunk erre a kérdésre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán erre is a legkézenfekvőbb magyarázat a nyerő: az éjnővéreknek van ruhanyaga raktáron, a Chimaera meg épp híján van ennek. Amikor elindultak a Lothalra, nem vételeztek annyi tartalékot semmiből, hogy az elég legyen tíz év elszeparáltságra. Thrawn mégsem annyira előrelátó. :D :) Az látszik, hogy sokat javították ezeket a páncélokat, és több anyagot is használtak - némelyiknek szürke, nam arany a toldozása. De valószínűleg a páncélragasztó és a lehetséges anyagok is kifogytak. Szóval alternatívát kellett keresni. Kézen fekvő, hogy az épp otthon lévő szövetségestől kérnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újfent egy remek és tartalmas részt kaptunk! Bár az előzőt nálam sem szárnyalja túl, az olyan magasra tette a lécet, hogy ez távol áll a negatívumtól. Tetszik, hogy nincs üresjárat, a történet tovább száguld, amit indokol is a 8 részes keret. A folyamatosan csordogáló friss infók mellett, új kérdésekből sincs hiány, ami ügyesen tartja fenn a sorozat misztikumát úgy, hogy közben mégis haladunk. A vizualitás szerintem eddig ebben a sorozatban a legerősebb. Olyan képi és zenei párosításokat kapunk, hogy azok túlzás nélkül filmes jeleneteket hagynak maguk mögött. A hangulat, az atmoszféra továbbra is telitalálat. :clap:

 

A nyitány máris baromi megkapó a hiperűrben hasító purgillekkel. Érdekes, hogy ez az intergalaktikus hipertér már nem csak a kék és fehér árnyalataiban játszik, ami jelképezi a különlegességét. Ahsoka továbbra is meglévő aggodalma Thrawn visszatérése, Sabine döntése és saját felelőssége kapcsán teljesen valid, hiszen azért, mert új perspektívát kapott a világok közti világban átéltek miatt, még nem tűntek el varázsütésre a meglévő problémák és gondolatok. Engem az zavart volna, ha hirtelen változik meg irreálisan nagy mértékben a togruta viselkedése. Huyang történeteire kíváncsi lettem volna, de nyilván nem most volt itt ennek az ideje. Ahsoka szerint az 1. történet a legjobb (ez vajon a prequelre, vagy az eredeti trilógiára utalás?) Az intróba való átkötés nagyon találó volt a "Réges-régen..." univerzumon belüli tálalásával. Bár ez a sorozat elsősorban Ahsoka története, nem csak róla szól. Így nem érzem gondnak azt, hogy viszonylag minimális szerepe volt. Főleg, hogy a sztori így kívánta meg.

 

Miután az Eye of Sion megérkezett a Perideához, kissé szürreális volt belegondolni, hogy egy másik galaxisban járunk. Örülök, hogy semmi bizarr eltérés nem volt a már ismert Galaxishoz képest, elvégre nem univerzumot, vagy létsíkot váltottunk. A bolygó körül keringő purgill csontgyűrű elég nyomasztó látvány volt, és vizuálisan is megalapozta a hangulatot, amit tovább fokozott a Peridea kietlen, szürkés, ellenséges környezete. Ha jól értelmeztem, a purgillek meghalni jönnek ide, viszont biztos, hogy visszafelé is megteszik ezt az utat (ha nem is valamennyien), mert a két galaxis között ingáznak, nem csak amonnan jönnek át ide. Baromi érdekes adalék volt, hogy fény derült az Éjnővérek eredetére. Elképesztő belegondolni, hogy eredetileg egy másik galaxisból származnak, amivel szépen rezonál az, hogy a Jedikhez és Sith-ekhez mérten mennyivel másként használják az Erőt. Tehát, az első Éjnővérek egy birodalmat irányítottak ebben a galaxisban, majd a purgillek segítségével átjutottak a másikba, ahol a Dathomir lett az otthonuk (gondolom, a saját birodalmukról nevezve el a bolygót), és egyéb világokat is kolonizáltak valamennyire (pl. az Arcanán is volt erődjük). Kíváncsi vagyok, hogy a Dicső Anyák Jedik iránti ellenszenve honnan fakad? A régmúltban az őseik megütköztek a Jedikkel ebben a galaxisban? Ha igen, a Jedik hogy jutottak ide? Bár valószínűleg ugyanúgy, ahogy Ahsoka is úton van. Különben nem maradt volna fenn legendaként sem az ez útvonal és Peridea létezése. Ami felveti azt a kérdést, hogy a Jedik (amennyiben már jártak itt) miért nem próbáltak meg visszajutni ide? A rejtélyes hatalom miatt, amire Baylan utalt? És a Dicső Anyák miért nem próbáltak meg ugyanúgy elmenni innen, mint az őseik - purgillekkel? Ennyire szükségük van Thrawnra? Azért az se semmi, hogy ezek az Éjnővérek két galaxis közti távolságot áthidalva tudnak kommunikálni, bár az Erő természetét figyelembe véve, a fizikai távolság nagysága nem akadály a mindenben jelenlévő energiamezőnek. Filoni kedvelheti a Skandináv mitológiát, hiszen Baylan Skoll és Shin Hati karakterei utalás a napot és holdat kergető Sköll és Hati nevű farkasokra. Viszont a Görög mitológia sem lehet ellenére, mivel most megkaptuk a három Dicső Anyát, akikről nekem is a Sors Istennői ugrottak be, főleg a Sors Fonalai iránti odaadásukkal. Ráadásul, Klothow, Aktropaw és Lakesis nevei elég egyértelműen utalnak az említett moirákra: Klóthó, Atroposz, Lakheszisz. Nekem nagyon bejön, ahogy a különböző mitológiai elemeket a Star Wars szerves részévé varázsolja Filoni. A Dicső Anyák Thrawnnal való szövetsége arra utal, hogy mindkét fél profitál valamit a kapcsolatból. A főadmirális nyilván a sötét mágia eszköztárát. Az Éjnővérek pedig talán a visszajutást a Galaxisba, ahol a Dathomiron lévő Élet Vize elősegítheti a népük visszatérését.

 

A Chimaera felbukkanásától Thrawn feltűnéséig instant libabőr! Zseniális az egész szekvencia! :clap: Bár még csak háromszor láttam a részt, nem túlzok, mindháromszor kirázott a hideg a Chimaera első megjelenésekor. Hihetetlenül hatásosan megavalósították a jelenetet, ahogy eleinte csak a közeledő morajlást lehet hallani, majd alulról lassan beúszik a képbe a csillagromboló, és felemelkedik - Thrawn újbóli felemelkedését szimbolizálva és előrevetítve, egyre növekvő árnyat vetve az erődre (és átvitt értelemben a Galaxisra). Mindezt egy fenyegető fenevad bőgésére emlékeztető hang kíséretében. Ahogy a rohamosztagosok Thrawn nevét kántálják, tapintható az az erőteljes baljósság, amit a chiss visszatérése képvisel. Olyan hatást kelt, mintha a főadmirális saját személyi kultuszt faragott volna a Chimaera állományából. Ő valószínűleg nem csak egy birodalmi feljebbvaló számukra, sokan szerintem már-már istenként tekinthetnek rá. Ha ezeket a fanatikusokat egy lángelmével és az Éjnővérek sötét mágiájával párosítjuk, hát... enyhén szólva is valós a veszély, ami az Új Köztársaságot, és a Galaxis jövőjét illeti. Ezért sem érzem egoista nagyzolásnak azt, hogy Thrawn a Galaxis sorsát befolyásoló tényezőként tekint magára. És ne feledjük el, hogy ott vannak még azok a birodalmi frakciók a Sötét Tanáccsal az élen, akik kb. messiásként várnak rá. Ezeket az erőket összegyúrva egyetlen ellenséggé, és az ÚK már többször is ábrázolt inkompetenciáját figyelembe véve, csoda lesz, hogy a chiss nem viszi sikerre a tervét. Ha már a terve. Korábban felmerült, hogy Thrawn mit profitál abból, ha egy gyenge, széttöredezett Birodalom élére tér vissza? Hiszen eredetileg azért csatlakozott Palpatine-hoz, hogy a Birodalom hatalma révén felvehesse a harcot a chisseket fenyegető gryskek ellen. De a Birodalom ma már csupán maradványokból áll, egykori hatalma töredéke. Viszont, Thrawn képességei és említett eszközei lehetővé teszik számára, hogy meghódítsa a hadseregét leszerelő Új Köztársaságot, majd a bevett Galaxis komplett erőforrása által nekimehet a gryskeknek, megvédve a Chiss Birodalmat - ami az elsődleges főcélja. Lars Mikkelsen jó választás volt Thrawn szerepére. Persze elsőre ugyanúgy szokni kell, mint bármely korábban csak animációs karakter élőszereplős debütálását. Külön öröm, hogy a Rebelses hangján szólalt meg, megkönnyítve ezt az átmenetet. A pocakossága feltűnt, de nem volt zavaró. Tíz év alatt felszedett magára valamenyit, nem nagy ügy. A színészi játék szerintem lényegesebb, az pedig több, mint rendben van Mikkelsentől. Pontosan az a nyugodt gesztusokkal bíró, hidegvérű kalkulátor, aki az animációban is volt. Tetszett az az apróság, hogy a főadmirálisi egyenruháján meglátszott az idő vasfoga, és/vagy a Rebels végén látott "purgill-ölelés". A rohamosztagosok viseltes, toldozott-foldozott páncélja szintén remekül érzékelteti, hogy mégiscsak tíz évig számkivetettek voltak ezen a kietlen helyen, pusztán a Chimaera és a Peridea erőforrásaira hagyatkozva. Az aranymaszkos Enoch személyében megint kaptunk egy egyedi, rejtélyes idegent. A katakombákból felhozott ellátmány gyanúsan emberi koporsó méretű, és az sem lehet véletlen, hogy Thrawn említést tesz róla, hogy a halál és a feltámadás fortélya nem idegen az Éjnővérektől. Itt nekem egyből a TCW-s "Éjnővér-zombik" ugrottak be. A legkézenfekvőbb valami hasonló lenne. Talán olyan módon, hogy nem zombiként térnek vissza, hanem normál formában, és IQ terén is túlszárnyalnak egy B1-est. Ellenkező esetben Thrawn miért vesződne?

 

Baylan terve baromi rejtélyes, akárcsak az a hang, ami őt szólítja. Mi bírhat akkora hatalommal, ami mellett Thrawné vagy a Birodalomé csupán egy tűnékeny valami? Amivel egy olyan természetes körforgást lehet végérvényesen megtörni, mint a világosság-sötétség, jó-rossz, Jedik-Sithek örökös viszálya. Shinen látszik a kétkedés, és értetlenség a végcél kapcsán, viszont az is, hogy tiszteli annyira a mesterét, hogy ennek ellenére is kövesse a tervét. Baylan továbbra sem tűnik olyan értelemben gonosznak, mint pl. Palpatine. Persze, nincs elfelejtve, hogy lemészolta az új köztársaságiakat a cirkáló fedélzetén az 1. részben, és egy potenciális tömeggyilkost akar a Galaxisra szabadítani Thrawn személyében. De olyan, mintha mindezt az általa magasztosabbnak és jónak vélt cél érdekében tenné. Nem az önnön hatalomért, az irányításmánia miatt, vagy szimplán beteg gonoszságból, hanem azért, hogy egy ténylegesen új éra kezdődjön. Az nem egyértelmű, hogy Baylan és Shin zsoldos mivolta Elsbeth oldalán csak Thrawn Galaxisra szabadítását szolgálja, vagy rejtett célok is vannak? Mert az új infók tükrében ez utóbbi felé hajlok. Viszont, Baylan elvileg nem tudhatta előre, hogy a Thrawn utáni keresés ebben a másik galaxisban fog végződni, ahol az általa vágyott hatalom forrása van. Hacsak nem az Erő által érezte, hogy ezt kell tennie. A Bokken Jedi érdekes kifejezés, szerintem is arra utalhat, hogy Baylan nem tekinti igazi Jediknek a Rend bukása után képzetteket. Bár ő az igazi Jediket is megveti, így értelmét veszti ez a megkülönböztetés. 

 

Bár Thrawn ellopta a részt, Sabine szála sem volt érdektelen. Kifejezetten örültem neki, hogy nem húzták sokáig az Ezrával való újratalálkozást, és a nő viszonylag könnyen megtalálta barátját a Chimaera elhagyását követően. A limitált epizódszám és a történet sokrétűsége miatt nem is nagyon van idő kitérőkre és mellékvágányokra. A fosztogatókkal való harc, Sabine hátasa és a "ráknépség" szekvenciái mind tipikus Star Wars jelenetek voltak, jó volt nézni. :) Felmerült bennem, hogy a kis lények hogyhogy megértették a közös nyelvet, de valószínűleg Ezra taníthatta meg őket pár alap kifejezésre. Thrawn után végre Ezra is felbukkant, amivel teljessé vált a Szellemek életben maradt tagjainak élőszereplős leosztása. Nekem se Aladdin, se Mózes, se Jézus, se Sandokán nem ugrottak be. :D Én Ezrát láttam (piros pont a sebhelyért és a kék szemekért), aki nem kicsit ütött az apjára. Nálam az érzelemmentestől nem is eshetett volna távolabb Ezra és Sabine újratalálkozása. A mandalori viszontagságait végigkövetve, a veszélyeket és áldozatokat átélve, vele együtt örülhettünk neki, hogy rátalált rég elveszett barátjára, testvérére, aki az egyetlen olyan személy maradt a Galaxisban, aki igazán közel áll hozzá. Nyilván, ott van még Hera és Ahsoka is, de a velük való köteléke más jellegű. Keserédes pillanat ez Sabine-nek, hiszen a találkozás örömét beárnyékolják a körülmények, amikről érthető módon nem akart azonnal beszélni. Már az is egy kisebb győzelem a nő számára, hogy megbizonyosodott róla, hogy Ezra életben van, és elmondhatta neki, hogy a terve bevált. Abban az ölelésben több érzelem van, mint amit szavakkal át lehetne adni... A mérleg másik, kellemetlenebbik serpenyőjében viszont ott van annak a ténye, hogy Sabine ezzel Thrawnt újra a Galaxisra szabadítja, tudatosan, ők pedig jelenlegi tudásuk szerint a Perideán rekednek. Van egy olyan érzésem, hogy ebből azért még lesz súrlódás Sabine és Ezra között. Ezra könnyen láthatja majd önzőnek Sabine tettét, aki nem csak a Galaxist sodorta veszélybe, de a korábban hozott áldozatának is alátett. Bár komolyabb konfliktus szerintem nem lesz, egy-két kellemetlen beszélgetés még mindenképp ott lebeg köztük a jövőben.  

 

Szokás szerint nagyon várós az utolsó két rész, elképzelésem sincs, mi várható még. Bár az 1-2. részben akadt egy-két apróság, amiket nem díjaztam, összességében nálam eddig ez a legjobb Star Wars sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az hagyján, de mit ettek 10 évig? :D Ennyi embert élelmezni nem egyszerű. 

Egy Imperial I-es annyi készlettel van ellátva, ami két évig képes elátni a teljes legénységet. Ha ezt beosztják, és hozzávesszük azt, hogy a bálnák támadásában, majd később valószínűleg jó páran meghaltak, ezzel akár sokkal több évig is kihúzhatták. Közben vadászhattak a Perideán is, hisz van rajta állatvilág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az aranyarcú rohamosztagos ez mi akar lenni???

Kegyetlen béna.

A magyar hangja is borzalom.

 

 

Mèg jó,hogy Ahsoka sorozat...benne sem volt.:D

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egy Imperial I-es annyi készlettel van ellátva, ami két évig képes elátni a teljes legénységet. Ha ezt beosztják, és hozzávesszük azt, hogy a bálnák támadásában, majd később valószínűleg jó páran meghaltak, ezzel akár sokkal több évig is kihúzhatták. Közben vadászhattak a Perideán is, hisz van rajta állatvilág.

Vagy lehet ,hogy hiperbalna vadászok is voltak.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 2
  • Vicces 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, ZoliZoltán írta:

Mèg jó,hogy Ahsoka sorozat...benne sem volt.:D

Most nem tudom, hogy ez célt tévesztett szarkazmus akar lenni vagy te is csak nézted az epizódot, és nem láttad. Merthogy több percen át szerepelt. Az meg, hogy ez a sorozat címe, még nem jelenti azt, hogy minden percnek csak Ahsokáról kell szólnia, szóval ezen gúnyolódni nagyon gyerekes dolog.

 

18 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem az elmúlt évek egyik legjobb design ötlete. Atomjól néz ki. Az eredeti hangja is szuper.

Enoch maszkja nekem sem tetszik. Ugyanakkor az ízlésemtől függetlenül én is azt mondom, hogy remek dizájn. Nagyon egyedi, emlékezetes, és pont ezért remélem, hogy Enoch nem egy újabb Phasma, Marrok, Ren Lovagjai, Preatorianus őrség vagy Magna őrség szintű, csak cool, de semmi több figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon unszimpi az az ábrázat. Én egyáltalán nem tudom pozitívan megítélni a dizájnját. Meg azzal a robotszerű beszédstílusával se vagyok kibékülve de az már kevésbé zavar. A hangjával nincs bajom. Az bejövős egy kicsit.

A harmadik ami nem jön be és amivel gondom van az az admirális bátya szempárja. Azóta nem csípem hogy a sori előtt megláttam egy szemből fotón. A rajzolt és animációs anyagokban olyan fenyegető nézése van hogy ihaj míg ez a Lars-os csak bambán bosszúsan bámul nekem. Valamennyire kizökkentő. Más bajom nincs vele.

Meg ezzel a résszel sincs mert amúgy nagyon bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Enoch maszkja nekem sem tetszik. Ugyanakkor az ízlésemtől függetlenül én is azt mondom, hogy remek dizájn. Nagyon egyedi, emlékezetes, és pont ezért remélem, hogy Enoch nem egy újabb Phasma, Marrok, Ren Lovagjai, Preatorianus őrség vagy Magna őrség szintű, csak cool, de semmi több figura.

Pont így érzem én is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.