Ugrás a kommentre

Part 6 - Far, Far Away


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

 

Jah bocsánat, én nem utálom, írtam is, hogy rámcáfolt és érdekes karakter.

Viszont szerintem (!!!! ez szubjektív vélemény) nagyon rá fókuszál a sorozat, túlzottan. 

De rendben, el tudom fogadni, ha mondjuk az első évadban lezárják ezt a találjuk meg Ezra vonalat, és a másodikban (ha lesz? lesz?) már jobban Ahsokan lesz a fókusz.

 

Nekem Ahsoka ilyen alltime kedvenc karakterem (főleg a cw-s, Rebelses énje) és egy 8 részes sorozatban ami elvileg róla szól, többet szeretném látni. 

 

De mondom, ezek egyéni problémák, és így is élvezem a sorozatot, csak ez az évad tényleg egy Rebels 5. évad címet jobban elviselne. 

I see. Amúgy ebben van valami. Már sokadjára írom le, de a rész végére tényleg kiesett, hogy Ahsoka is beköszönt az elején. Pedig az is milyen poén, ahogy kezdődik a mese a messzi galaxisról.

Legalább nem járt úgy, mint Boba Fett a könyvében.

Off Amit amúgy csíptem és talán meg sem nézem a Mandót, ha az nem úgy van, hogy ellop 2 fejezetet. On

 

Ebben a részben az átfogó kitekinés, átkötés, kikacsintás tetszik legjobban. Belengeti a Skeleton crewt és az Acolytot is. Valami monumentális előkészülődés hangulat van. 

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megint dobtak egy gumicsontot? :lol:

Egyet? Rengeteg kering ott Peridea periférián, igaz nem gumi, hanem "lány-lény" ;), amin azóta is gurulok. 

 

A bokken a mi galaxinknak ezen távoli zugában gyakorlókard, fából. Nekem erről az jut eszembe, hogy gyakorló, vagyis nem élesített Jedik. Nem hivatalos Jedik. Találó. 

Dzséjt már kifejtette. Gyakorló, fajedik.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kicsit ködös nekem, hogy az Éjnővérek körül miért is van kavarás?

Mert a korábban látott dathomiriaiak jelenleg úgy vannak meghatározva, hogy mind zabrakok, az Éjnővérek és az Éjfivérek is, miközben a zabrakok az Irodinia bolygóról származnak, ami szintén kánon. Tehát vannak az irodiniai zabrakok, mint a fő faj, és a dathomiri zabrakok, mint egy (hibrid?) alfaj. Ezt tetézi, hogy az irodiniai zabrak nők (például a fejvadász Sugi a TCW-ből) baromira nem úgy néznek ki, mint a dathomiri zabrak nők (lásd Ventress). És most ebbe a mixbe jöttek bele a perideai Dicső Anyák, akik szintén Éjnővérek, és akik pont úgy néznek ki, mint a dathomiri zabrak nők. És közben meg itt van Morgan Elsbeth, aki szintén Éjnővér, de egyértelműen ember nő.

Az én teóriám az, hogy miután az Éjnővérek elhagyták Perideát és kialakították a maguk kis birodalmát a Galaxisban, más fajok képviselőitől is utódokat nemzettek, és a hibridizáció során a perideai gének érvényesültek erősebben a lány gyerekeknél, ezért lettek a dathomiri zabrak nők olyanok, mint a perideai nők, míg a férfiak olyanok, mint az irodiniai zabrak férfiak. És persze emberekkel is párosodtak, ám sanszos, hogy Morgan családfáján a peridai gének már kezdenek kikopni az ember gének javára, hála az elmúlt évezredeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

abszolút nem biztos, hogy Ahsokáék a Perideához mennek.

Adnám, ha beelőzné a nem jediket a Bokkengandalf :lol:.

 

Lehet Grogu mellett is elhaladnak. Volt az a purrgil randija a hipertérben Grogunak, mikor mintha kinyúlna feléjük az erővel, vagy ilyesmi. Halvány emlék. :?

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Szisz írta:

Lehet Grogu mellett is elhaladnak. Volt az a purrgil randija a hipertérben Grogunak, mikor mintha kinyúlna feléjük az erővel, vagy ilyesmi. Halvány emlék. :?

Kizárt, időbe az sokkal korábban volt. A The Mandalorian harmadik évadának eleje nagyjából az Ahsoka elejével játszódik párhuzamosan, és a bálnás jelenet a 3. évad legelső részében volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kizárt, időbe az sokkal korábban volt. A The Mandalorian harmadik évadának eleje nagyjából az Ahsoka elejével játszódik párhuzamosan, és a bálnás jelenet a 3. évad legelső részében volt.

Hát ennek utánanézhettem volna. Még jó, hogy vannak naprakészek történelemből :D. Nekem néha zavaros, hogy mennyi idő telik el. 

Tudom itt csak térben utaznak, nem időben a bálnák. Bár lehet később is mennek még velük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kizárt, időbe az sokkal korábban volt. A The Mandalorian harmadik évadának eleje nagyjából az Ahsoka elejével játszódik párhuzamosan, és a bálnás jelenet a 3. évad legelső részében volt.

Érdekes tudni, hogy párhuzamosan mik történtek a galaxisban. 

 

Egyébként fura, hogy Hux vagy Pealeon nem tudtak Elzbeth tervéről. Ezek szerint az Árnyék tanács ülésén csak kamuztak? 

Persze erre lehet írni, hogy tudtak minderről, de ha így van legalább említés szintjén behozhatták volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még behozhatják őket a következő két részben. Elsbeth sok mindenről nem beszélt korábban, legyen szó arról, hogy a térképészeti konstrukciót valójában az Éjnővérek építették, nem egy rejtélyes intergalaktikus faj, ami rég eltűnt. És, ahogy Pellaeon kapitány mondta, a sikerük legfontosabb eleme a titoktartás, úgy tűnik, egymás közt is (ami nem is meglepő, hiszen az egész Birodalom így üzemel jelenleg, elég csak azt nézni, mennyit tudott az Első Rend a Végső Rendről). Ami, valljuk be, nem egy hülye ötlet olyan figurák mellett, mint Gideon moff, akik nem látnak tovább a saját hasznukon. Plusz, akiket bármikor elkaphat az új Köztársaság, kivalalthat és tudomást szerezhet a kis projektjük. Láthattuk, hogy így is elég közel kerültek ahhoz, hogy az Eye of Sion csak egy baromi költséges karika legyen végül. :)

Mivel Pellaeon olyannyira magabiztos Thrawn visszatértében, hogy az már Gideonnak is feltűnt, szerintem tuti, hogy a jó kapitány összedolgozik Morgannal.

Viszont ez eszembe juttatott valamit. Ugye Pellaeon említette a Nekromanta projektet, amit Hux visz. Itt meg koporsónak/sztázispodnak tűnő tárgyakat kezdtek felpakolni a Chimaerára. Netalántán van itt némi összefüggés? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezzel kapcsolatban, volt egy érdekes megjegyzése Thranw-nak: "After all, death and resurrection are common deceptions played out by both Nightsister and Jedi."

Bár nem feltételezem, hogy ezzel Sidiousra is célzott (abban sem vagyok biztos, hogy ő tudta, hogy Palpatine egy Sith vagy Erőhasználó), de ezek alapján úgy tűnik, a halálhíreket már nem veszi félvállról, és nem tartja lehetetlennek a feltámadást. Szóval lehet, hogy Palpatine halálát úgy fogadja, hogy "ja, ez is egy lehetőség".

 

A könyvekben eléggé utalnak arra, hogy Thrawn tisztában van vele, hogy Palpatinenak vannak különleges képességei. Anakin Skywalkerrel együtt voltak akcióban még a TCW idején (még Padmé is velük volt), aztán később már a Birodalom szolgálatában közös akciójuk is volt Vaderrel, ahol időközben Thrawn rájött, hogy Vader valójában Anakin Skywalker. Én leginkább arra gondoltam, hogy Thrawn ezesetben Anakinra utalt a fenti idézettel, főleg, hogy se Anakint, se Ahsokát itt nem látták konkrétan meghalni, csak feltételezték róluk, illetve az a hír terjedt el, hogy halottak... szerintem erre vonatkozik a "deceptions". Az éjnővérek esetében pedig, ha jól emlékszem a Son of Dathomirban volt az a sztori, hogy Talzint megpróbálták feltámasztani. Itt hallhatott az éjnővér praktikákról, de akár olyan dolgokról is, amiről nekünk még nincs tudomásunk.

 

Amúgy amikor Thrawn azt mondja Morgan Elsbethnek, hogy tudjon meg mindent Ahsokáról. Amennyiben szóba kerül majd Ahsoka mestere, akkor érdekes lesz, hogy Thrawn ismerte őt Anakinként és Vaderként is és kíváncsi leszek, hogy reagál majd az Ahsokával való találkozásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Nem hiszem, hogy lenne összefüggés mert ellenkező esetben Hux-nak kapcsolatba kellene állnia Thraw-nal. Továbbá az admirális kijelenti, hogy a művelet az Éjnővérek kifejezett kérésére történik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem hiszem, hogy lenne összefüggés mert ellenkező esetben Hux-nak kapcsolatba kellene állnia Thraw-nal. Továbbá az admirális kijelenti, hogy a művelet az Éjnővérek kifejezett kérésére történik.

 

Szerintem abban vagy a halott rohamosztagosok vannak, mivel Thrawn utalt rá, hogy megcsappant a személyi állományuk, vagy ha figyelembe vesszük azt, hogy mennyire fontos ez az egész az Éjnővéreknek - valószínű, hogy ők úgy szövetkeztek Thrawnnal, hogy egy eszközt láttak benne a saját céljaik elérésre, amikor ide került, nem kifejezetten rá vártak itt a másik galaxisban - így lehet a saját halott társaik vannak azokban a kapszulákban, vagy részben ők, részben Birodalmiak.
Már elég régen olvastam az eredeti, mára már legendának számító Thrawn-trilógiát, de mintha rémlene egy olyan sztori, hogy Thrawn ott klónokkal akarta feltölteni a csillagrombolóit, mert nem volt elég embere. Egyrészt az itteni viszontagságok miatt is, meg a honi galaxisban sincsenek túlságosan elhalmozva emberekkel egy grandiózus vállalkozáshoz, így ez itt is egy fontos probléma, amit az éjnővér mágiával - mint Marrok esetében is láthattuk - megoldhatnának. Abból kiindulva, hogy az éjnővéreknek ez egy lényeges pont és ha azt feltételezzük, hogy nem csak ők hárman akarnak innen megpattani, akkor én afelé hajlok, hogy dathomiriak vannak a koporsókban, akiket ki akarnak innen menekíteni. Baylan pedzegetett valami furcsa erőt, ami elől menekülnek a boszorkányok, lehet ehhez van köze annak, hogy miért vannak koporsóban a fajtársaik a Dicső Anyáknak (már ha azok a ládák tényleg őket rejtik). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Wilde írta:

Szerintem abban vagy a halott rohamosztagosok vannak, mivel Thrawn utalt rá, hogy megcsappant a személyi állományuk, vagy ha figyelembe vesszük azt, hogy mennyire fontos ez az egész az Éjnővéreknek - valószínű, hogy ők úgy szövetkeztek Thrawnnal, hogy egy eszközt láttak benne a saját céljaik elérésre, amikor ide került, nem kifejezetten rá vártak itt a másik galaxisban - így lehet a saját halott társaik vannak azokban a kapszulákban, vagy részben ők, részben Birodalmiak.

Szerintem az Éjnővérekhez köthető a ládák tartalma. Thrawn katonái között tuti van pár zombi, nem hiszek a tárolásukban, ha fel is lehet támasztani őket. 

 

Szerintem ennek a szálnak ágyaztak meg Marrokkal. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes lehet még, hogy vajon Baylan mit tud Luke Skywalker-ről és vajon Thrawnék számolnak-e vele? Már ha valamikor is feltűnik. Mert ebben a pillanatban mégiscsak a legerősebb Jedi a galaxisban. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló epizód volt. Nem is számítottam rá hogy ilyen ütemben fognak haladni az események. Új dathormiriak: nagyon érdekesek. Még több Talzinhoz hasonló anya.

Thrawn felbukkanása még mindig rengeteg kérdést vet fel. Szépen, elegánsan beszél. Mintha valamit titkolna. A Paridea nagyon hangulatos lett. A kis tini nindzsa teknőcök nagyon aranyosak, kb. olyan hatást keltenek, mint az evokok. Sabone és Ezra találkozása jól sikerült. Ezra szépen felnőtt. Olyan tapasztalt vezető érzést kelt. Vajon mi lesz Baylenék és Ezráék összecsapásából?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Az is érdekes lehet még, hogy vajon Baylan mit tud Luke Skywalker-ről és vajon Thrawnék számolnak-e vele? Már ha valamikor is feltűnik. Mert ebben a pillanatban mégiscsak a legerősebb Jedi a galaxisban. 

Szerintem Thrawn mindenkivel fog számolni, ha visszatér. Baylan ha tud is Luke-ról, szerintem nem zavarja addig, amíg Luke nem áll az útjába.

 

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ennek a szálnak ágyaztak meg Marrokkal. 

Én is így gondolom. Sőt, nekem még Enoch hangja nagyon, de nagyon hasonlított Marrokéhoz. Csak nem hasonló teremtmény Thrawn kapitánya? Vajon Thrawn legénysége (itt főleg a tisztekre értem, meg a többi emberkére a hídról) túlélte az utazást? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bence1997 írta:

Sőt, nekem még Enoch hangja nagyon, de nagyon hasonlított Marrokéhoz.

Pontosan!

 

Eddig láttuk Gideon próbálkozását a galaxis bevételére, az elbukott. Most jön Thrawn, felkészül Palpatine. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Enoch maszkja eddig a legkülönlegesebb rohamoszogatos sisak. Nála egy kicsit fura a kinstugi , hogy miért nem úgy pótolták, amilyen eredetileg egy rohamoszogatos sisak. Hanem konkrétan egy arcforma. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg! Köszi! Színben és formában, vonalvezetésben is. 

Jól néz ki amúgy. Már az Ahsoka-beli! 

És ez az arany szín is érdekes. Ezzel foltozták a Chimaera-t és a páncélokat is. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazi érzelmi hullámvasút volt ez az epizód, amelyről rengeteget lehet beszélni, bizonyítja ezt a sok hozzászólás (amelynek olvasásához rögvest nekiállok). Valahogy az egész sorozatra olyannyira jellemző, hogy összefűzi a Star Wars különböző korszakait. Itt is volt minden. Ősi idők, régi jedi rend, Birodalom, lázadók régi arcokkal, illetve egy háttérben meghúzódó baljós fenyegetettség állandó érzülete. És mindezek, teszem hozzá, nagyon elegánsan vannak tálalva, amitől még inkább egységes egésznek, egy hosszú történelem különböző egységei logikus láncolatának tűnik a Star Wars mint világ. Huyang gyakorlatilag mindennek a szemtanúja. Ha nem is volt ott a Galaxis kezdete kezdetén, 25000 évével minden bizonnyal az ismert Galaxis csillagközi történelmének majd egészét végig követte, szemtanúja volt annak. Ő egy igazi krónikás, regös, ősi idők nagy tanúja. Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban. Gyönyörű. Nem lennék meglepve, ha memóriájában a Whillek felhalmozott tudását őrizné az utókor arra érdemeseinek számára.

 

Bár Ahsoka nem sokat szerepelt most, az a kevés is nagyon fontos. Bármennyire is az újjászületését és megtisztulását láthattuk az előző részben, most azért ismét ráborul egy enyhe kétségbeesés. Sabine döntése az ő kudarcának mementója és most fél, hogy ennek súlyos következménye lesz, mind Sabine-t, mind akár a Galaxis sorsát illetően. Utóbbi egyébként is sokszor előjött az epizód során. Egy mandalori lány magányos, régi "családját" szeretné visszakapni és ezzel óhatatlanul is lök egyet a sors kerekén és más pályára állítja a galaktikusi történelmet. Thrawn ezt kitűnően fogalmazza meg. De ahogy Huyang mondja, nem feltétlenül biztos, hogy volt-e más opció Sabine számára, ugyanis az örökké kiismerhetetlen Erő is erre az egyetlen útra vezethette őt.

 

Ez az új galaxis igazából nem nyújt semmi különlegeset. A fizika törvényei hasonlóak, a világűr sötétje semmivel sem különb. Peridea már más. Egyfajta baljós aura veszi körül, szó szerint is: halott purrgilek, e nemes állatok bomló tetemei kísérteties, lebegő temetőként keringenek a bolygó körül. Valahogy ez kitűnően illik a dathomiri boszorkányokhoz, e romlott és velejéig gonosz civilizáció képviselőihez. Végtelen szomorú, hogy van egy hely, ahova a csillagbálnák meghalni utaznak hosszú-hosszú vándorlásuk végéhez érve. Peridea tehát elsőre igencsak nyomasztó helynek tűnik, olyan helynek, amit már számtalanszor láthattunk az ismert Galaxisban: Korriban, Malachor, Dathomir vagy éppen Mustafar. Ahol semmi jó nem terem, és már talajában ott a romlottság. De ez nagy tévedés és csak a felületes látszat. Elsőre tényleg hozza a tipikus romlott világok arcehtípusát: kopár, élettelen felszín, egy régi letűnt birodalom pusztuló romjai, monumentális szobrai, a jól ismert dathomiri boszorkányok viszolyogtató manifesztációi, vagy a sok-sok disztópiát idéző "nomád" törzsek. A Sötétség. Aztán ez szépen lassan megváltozik, Számomra olyan drasztikus volt ez a váltás, hogy kellett pár perc, hogy ritmust váltsak. Kezdődik azzal, hogy az elsőre rémisztő howler hűséges kutyaként lohol Sabine után hogy megbocsátást nyerjen. Már ez rendkívül aranyos jelenet volt és végre Sabine sokkal inkább önmaga lehetett, sokkal inkább azt a mandalori lányt láthattuk, akit a Rebels-ben megismerhettük. Mert mindig volt jellemében egy erőteljes bohókás irány. És persze hogy ad egy második esélyt, amelyet a howler nem is rest meghálálni. Ezután megismerhetünk egy végtelen aranyos fajt a teknőcök képében. Mintha Oz világába csöppentünk volna. A zene is hozzátett, hogy egy az egyben az Endoron éreztem magam. Nem volt nehéz felfedezni a Leia és Sabine közti párhuzamot. Mindent összevetve, a sötétség mellett tehát ott van az Élet, a Fény is. Még egy olyan helyen is, mint a Peridea, amelyet pedig az idők kezdete óra mételyeznek a boszorkák a jelenlétükkel. 

 

Baylan kicsit olyan, mintha folyamatosan azokat a tapasztalatokat fogalmazná meg, amelyeket hosszú évek óta mi is írunk ezen a fórumon. Az erőérzékeny kardforgatók örökös körforgásáról beszél. Az erős Jedi Rend hanyatlani kezd, amelyet aztán követnek a sötét oldal birodalmai, létezzenek azok bármely néven is. Sithek, Birodalom, Első Rend. Mert a ST már jelzi, hogy ez a körforgás nem szakad meg és bármi is Baylan sorsa, fő célját illetően bizonyosan kudarcot vall. Vajon ez lesz majd Rey jedi rendjének is sorsa? Előbb-utóbb majd az is bukni fog? Szinte bizonyos. Baylan ebben a részben tárulkozott ki legjobban, és kissé furcsa, de láthatóan Shin sem igazán érti, mi is mesterének igazi célja, bár folyamatos kérdéseivel láthatóan törekszik arra, hogy ne csak egy pl. Maulhoz hasonlatos fogdmeg tanítvány legyen. Kapunk egy új terminust is: bokken jedi. Nekem ez nagyon tetszett, hogy most már arra is van szavunk, akik a már nem létező Renden kívül kaptak kiképzést a jedik tanai szerint. Aztán az a sokat sejtető mondat a végére. Vajon mi lehet az, ami miatt a megmaradt dathomiri boszorkányok el akarnak iszkolni ősi szülőhelyükről? Mi lehet az, ami miatt a sötét oldal e jeles képviselői ennyire tartanak, és amitől pedig a rész során a végig "zsoldosként" titulált és lenézett Baylan a megváltást és egy új kezdetet reméli?

 

Nem gondoltam volna álmomban se, hogy a Chimaera ilyen hatásos belépőt kap (nagyon örültem, hogy nem Sabine kezdte mozgatni azt a falat az Erővel :D ). A csillagromboló még e leromlott állapotában is olyan fenyegető látványt nyújtott, hogy gyakorlatilag úgy tűnt, beteríti az egész bolygófelszínt. Pedig jól láthatóan Elsbeth segítsége nélkül már nem sokáig húzták volna. Rozsdásodik, esnek le a darabok, igazi viharvert látvány. A rohamosztagosok nem különben. Szedett-vedett társaságnak tűnik, nekem az Utóhatás-beli Gallus Rax-féle birodalmat juttatta eszembe, amely oly dicstelenül bevégezte a Jakkun. Kíváncsi vagyok, hogy az elmúlt 10 évben min mehettek keresztül a birodalmiak. Remélem, erre majd választ kapunk a következő részekben. Thrawn belépője szintén rendkívül hatásos volt. Azt vettem észre, hogy a száműzetés tbizony a főadmirális sem úszta meg nyomtalanul, valahogy sokkal inkább birodalminak tűnt, mint addig bármikor. Itt tényleg inkább a régi Legends-féle Thrawn lesz megidézve, egy valódi főgonosz. Annyira kíváncsi vagyok, miként és mi célból kötött szövetséget a boszorkányokkal. Enoch páncélja lenyűgöző, amelyben egybeolvasztva ötvöződik az antikvitás és a modernitás. Ilyen egyedi kinézetű rohamosztagosunk még nem volt szerintem.

 

Megkönnyeztem Ezra és Sabine összeölelkezését. Annyira átéreztem, hogy mi mindenen kellett keresztül menniük nekik ketten, hogy aztán ehhez a pillanathoz elérkezzenek. Szinte lubickolni lehetett Sabine hihetetlenül boldog ábrázatát látva. És persze a kínzó kérdések. Mi történt Ezrával, hogyan lépett le Thrawnéktól, hogyan is viszonyulnak ők ketten egymáshoz. Valahogy olyan mintha a Fény és a Sötétség is megtalálta volna a saját katonáját Ezra illetve Thrawn képében a Perideán. És talán nem véletlenül mondta Sabine, hogy Ezrának van egy csapat "lázadója". Talán nem húzza meg magát és örökösen borsot tör különböző módokon Thrawn orra alá. Mintha megelevenedne, ismételten, Endor. Aztán lehet, hogy tévedek, és nagyon másról van itt szó.

 

Ezzel a résszel egyértelműen új fejezet, új szakasz kezdődött a sorozat életében. De jó lesz ezt majd egyben ledarálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Tényleg! Köszi! Színben és formában, vonalvezetésben is. 

Jól néz ki amúgy. Már az Ahsoka-beli! 

És ez az arany szín is érdekes. Ezzel foltozták a Chimaera-t és a páncélokat is. 

Nekem a Jedi Survivoros talán old republicos robotra, képekre hajazott sok helyen a háttér, berendezés.

de lehet totál vakvágány, viszont nekem az jutott eszemre.

 

illetve Baylannek is volt egy félmondata, amire felkaptam a tekintetem, mintha Cestist hallottam volna, amikor valamiféle rejtett bolygót akarna csinálni Jedik számára a Tanalorrból. Ezt már lehet beleképzeltem, de a hajó nekem ilyen "régies" stílus.

Tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nem lennék meglepve, ha memóriájában a Whillek felhalmozott tudását őrizné az utókor arra érdemeseinek számára.

Eleve, hogy ez a gép 25 ezer évet túlélt úgy, hogy nem semmisült meg, nagy dolog! Az még nagyobb lenne, ha Rey is rátalálna valahogy. Többet érne Huyang mint a kódexek. 

 

18 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mi lehet az, ami miatt a sötét oldal e jeles képviselői ennyire tartanak,

Jobban belegondolva amitől a sötét oldal tart, az a világos oldalnak csak jó lehet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Baylan kicsit olyan, mintha folyamatosan azokat a tapasztalatokat fogalmazná meg, amelyeket hosszú évek óta mi is írunk ezen a fórumon. Az erőérzékeny kardforgatók örökös körforgásáról beszél. Az erős Jedi Rend hanyatlani kezd, amelyet aztán követnek a sötét oldal birodalmai, létezzenek azok bármely néven is. Sithek, Birodalom, Első Rend. Mert a ST már jelzi, hogy ez a körforgás nem szakad meg és bármi is Baylan sorsa, fő célját illetően bizonyosan kudarcot vall. Vajon ez lesz majd Rey jedi rendjének is sorsa? Előbb-utóbb majd az is bukni fog? Szinte bizonyos. Baylan ebben a részben tárulkozott ki legjobban, és kissé furcsa, de láthatóan Shin sem igazán érti, mi is mesterének igazi célja, bár folyamatos kérdéseivel láthatóan törekszik arra, hogy ne csak egy pl. Maulhoz hasonlatos fogdmeg tanítvány legyen. Kapunk egy új terminust is: bokken jedi. Nekem ez nagyon tetszett, hogy most már arra is van szavunk, akik a már nem létező Renden kívül kaptak kiképzést a jedik tanai szerint. Aztán az a sokat sejtető mondat a végére. Vajon mi lehet az, ami miatt a megmaradt dathomiri boszorkányok el akarnak iszkolni ősi szülőhelyükről? Mi lehet az, ami miatt a sötét oldal e jeles képviselői ennyire tartanak, és amitől pedig a rész során a végig "zsoldosként" titulált és lenézett Baylan a megváltást és egy új kezdetet reméli?

Baylan valami olyan erőt/hatalmat akar maguknak, ami elsősorban pusztitásra alkalmas szerintem. Valami olyat, amit majd nem fog tudni irányitani, gondolom.  

 

Ha valaki hangokat hall a fejében, az nem mindig jó jel, nem tudom ez az erőhasználóknál hogyan érvényesül. 

 

Nagyon erős évadzáró részekre számitok, és tartom magam ahhoz, hogy igazi győztese ennek a story-nak nem lesz. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.