Ugrás a kommentre

Part 6 - Far, Far Away


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Baylan és Shin most egyszerű fogdmegként mennek Sabine-t és Ezrát levadászni. Mivel ez nem történhet meg és ők nem egyszerű fogdmegek, minimum érdekes kimenetelt várok ettől a szembekerüléstől! Tényleg sok minden előfordulhat. Baylannak mintha valami saját célja kezdene irányt kapni, ami nem egyezik meg Thrawn-é val. Thrawn is leírhatónak veszi a párost, egyszerű zsoldosnak. Szóval a találkozó a sorozat két fő negatív karaktere közt nyilvánvalóvá tette számomra, hogy ők nem is egy követ fújnak. És akkor ott van még ez a kiszámíthatatlan szőke "Maul". (bocsi, helyzetében, stílusában rá emlékeztet)

Ezra és Sabine még lehet, hogy jobban tudnak majd együttműködni, ha összebalhéznak, nem beszélve arról mi jönne ki egy Ezra vs. Baylan, vagy egy Ezra vs. Shin-ből. Nagyon várom ennek a 4 karakternek a folytatás beli szerepét! 

Ja és akkor még a főszereplő is befuthat? Erről szinte meg is feledkeztem.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yep, és ez a találkozó már csak azért is lehet érdekes, mert Sabine-nal ellentétben Ezra képzett Erőhasználó - ugyanakkor nem forgatott fénykardot tíz éve. Viszont talán pont ezért az Erőben képezte igazán tovább magát. Van az A Disarming Lesson című Forces of Destiny epizód, amelyben pont Ahsoka tanítja meg arra Ezrát, hogy a fénykardja nélkül is hatalmas lehet. Jó lenne ezt tovább fűzni. Plusz az is érdekes, hogy Ezra semmit sem tud Baylanról és Shin Hottie-ról.

És hát na, az is érdekessé válhat, ha Ezra mellé befut Ahsoka is. Az azért megváltoztatja az Erőviszonyokat. Úgy értem, akkor már nem egy Erőhasználó és egy nem Erőhasználó fog szembenállni a két "Sötét Jedivel", hanem két másik Erőhasználó Jedi lesz a másik sarokban. És lehet, hogy Shin kétszer is legyőzte Sabine-t párbajban, de Ezrában már lehet, hogy emberére akad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra Shinnél szerintem biztos, hogy erősebb. Még Baylant is meg tudná lepni akár, úgy gondolom, pontosan amiatt amit mondtál. Amúgy is nagyon fogékony, intuitív jedi(tanonc) volt mindig is, biztos, hogy az erőben tovább fejlődött. Keveset szerepelt, de olyan nyugalmat árasztott, forrófejűségnek nyomát sem mutatta. Igazi "zen" mester lehet már. Sokat várok tőle!

Shinen Sabine fog szerintem revansot venni és lehet, hogy nem is lesz olyan jó érzés nekünk bukni látni majd "Maulinát". 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ezra Shinnél szerintem biztos, hogy erősebb. Még Baylant is meg tudná lepni akár, úgy gondolom, pontosan amiatt amit mondtál. Amúgy is nagyon fogékony, intuitív jedi(tanonc) volt mindig is, biztos, hogy az erőben tovább fejlődött. Keveset szerepelt, de olyan nyugalmat árasztott, forrófejűségnek nyomát sem mutatta. Igazi "zen" mester lehet már. Sokat várok tőle!

Shinen Sabine fog szerintem revansot venni és lehet, hogy nem is lesz olyan jó érzés nekünk bukni látni majd "Maulinát". 

Sanszos hogy Sabine vissza is adná Ezrának a kardját egy ilyen szükséghelyzetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyeltétek a hajó alján a "mintázatot". Valamiféle éjnővér cucc lesz ez is? 

Elég brutálisan néz ki, meg kell hagyni. :) 

 

image.png

 

A másik dolog, ezzel a csillagrombolóval nem hiszem, hogy lehetne hyper ugrást végrehajtani. 

Maga a hajó engine is komoly károkat szenvedett el, amit csak részlegesen tudtak javitani, ezidáig. Gondolom a limitált nyersanyagnak köszönhető ez. 

 

Ui: 

 

Leesett végre, ott van az a bazi nagy hyper gyűrű, amivel érkeztek Elsbeth-ék. Gondolom a csillagromboló rákapcsolódik, és lehet hátradőlni. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Figyeltétek a hajó alján a "mintázatot". Valamiféle éjnővér cucc lesz ez is? 

Ez Thrawn jelzése, már akkor is a hajón volt amikor a Birodalomban szolgált. Benne volt a Rebelsben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan jutottam hozzá, hogy írjak az epizódhoz, pedig nagyon tetszett! Nincs itt semmiféle lassabb tempó, pont hogy haladt a történet előre rendesen. Végre megérkeztünk az ottaniaknak is messzi-messzi galaxisba! Én ezt vártam a legjobban eddig, hogyan és milyen körülmények között találják meg Thrawnt és csapatát, no meg persze Ezrát is, s vajon mi történhetett velük azóta, hogy odakeveredtek 10 évvel ezelőtt. Ez utóbbira, azt gondolom, hogy a következő epizód megadja a magyarázatot, ahol jó néhány érdekességet is megtudhatunk majd a várakozásaim szerint, de a lényeg, hogy végre már ott vagyunk Perideán!

Amennyire nosztalgikus és érzelemdús volt a múlt heti rész, annyira volt izgalmas ez a mostani. Nem is azért, mert az elengedett Sabine-t banditák támadták meg (egy percig sem izgultam érte, biztos voltam benne, hogy simán legyűri őket), vagy mert féltem volna, hogy nem fogja megtalálni Ezrát.

 

Az egész epizódot belengte a titokzatosság, kezdve azzal, hogy az első, amit Morganék meglátnak, azok a Dathomir-i boszorkák, kiderült, hogy ők hívták Morgan Elsbethet, mert innen menni akarnak - de vajon miért? Itt élnek az idők kezdete óta, s most hirtelen (néhány évvel ezelőtt) sürgős lett a mehetnék? Aztán jött a Chimera megjelenése (szenzációs volt, zenével, mindennel), Thrawn bevonulása a szedett-vedett csapatai jelenlétében (bírom, hogy látszik mindenen és mindenkin az idő múlása és a száműzetés ténye), amely nagyon hatásos volt, de mégis a legizgalmasabb kérdés utána, Baylan és Shin beszélgetésekor kezdett körvonalazódni ismét: mi szólította oda Baylant, milyen erő, ami szinte biztosan ugyanaz, ami elől a boszorkák menekülnének már. Baylannél eddig kicsit fura volt, hogy zsoldosként szegődött Morgan Elsbeth mellé ebben a küldetésben, valahogy sosem úgy reagált, ahogy egy "fizetett fogdmeg" reagálna, van benne méltóság, kompetens minden megnyilvánulásában, maga kötött alkut pl. Sabine-nal - és most végre kiderült, hogy saját céljai voltak ezzel az utazással, amelyet sikerült összekötnie Elsbeth céljaival. Szerintem ez a legizgalmasabb része az egész történetnek, és már alig várom, hogy erről többet, ha lehet, mindent megtudjunk jövő héten. :)

 

Thrawn remek volt, a Rebels-i mércével mérve, hozta a maga katonai taktikus és morális aggályoktól mentes figuráját. De ahogy még akkor írtam, amikor kiderült áprilisban, hogy szerepelni fog ebben a sorozatban, hogy nekem az a Thrawn a kedvencem, akit a saját trilógiáiból ismertem meg, ahol nem az ellenség, hanem a főhős ő, s ahol érte s nem ellene kell izgulni. Egyelőre nekem továbbra is olyan, mintha két különböző karakterről beszélnénk, hiszen a regényekből ismert Thrawn is gyakorlatias és stratégiai gondolkodású, igazi technokrata zseni (csak a politikai taktikázáshoz nem ért), de közben egy nagyon korrekt személy is - és ez a korrektség úgy tűnik, hogy a birodalmi főadmirálissá válás közben kiveszett belőle, ahogy ezt a Rebels után (ahol a polgári lakosságot is simán bombázta) most is megvillantotta: az egy dolog, hogy kiadta a parancsot, hogy Baylanék öljék meg Sabine-t és Ezrát, de az a hálát teljes mértékben nélkülözi, hogy Baylanéket is simán otthagyná a Perideán, pedig nélkülük nem lenne lehetősége hazajutni. 

 

Sabine ügyesen vette az akadályokat és egészen könnyen megtalálta Ezrát. Biztos, hogy jók voltak az ösztönei, és talán az Erő is vezette, no meg aranyos hátasa is nagy segítségére volt. Szerintem kettejük találkozása pont így volt hiteles, hogy nem ugrottak egyből egymás nyakába (az lett volna nagyon fura), ahogy az életben is a régi barátok, ha sokáig nem látják egymást személyesen, max. üzenetváltás van (itt még az sem volt), azoknak is kell némi ráhangolódás, hogy megtalálják újra a régi hangot, elhiggyék, hogy tényleg a másik az, akit látnak, nem változott meg nagyon (a kinézeten kívül, ami nem számít). Ez pontosan így történt itt is és szerintem nagyon aranyos volt, ahogy Ezra egy kis ugratással indított, Sabine meg szinte el sem hitte, hogy tényleg megtalálta a barátját. :) Ezek boldog pillanatok, és nem csoda, hogy nem reklámozza, mibe került ez a találkozás, ahogy azt sem lesz könnyű bevallania, hogy a visszaút is igencsak bizonytalan.

 

Na de nyilván nem fognak ottragadni a Perideán. Nekem az az érzésem, hogy kétfelé válik majd az események sora: lesz egyszer Thrawn és a boszorkányok közös indulási projektje, amiből simán kihagynák Baylanéket is, ha úgy adódik, és lesz a helyi energia, ami Baylant hívja, és ezzel fognak szembesülni Ezráék is, talán még össze is kell fogniuk üldözőikkel, hogy mindannyian szabadulni tudjanak. Baylen és Shin csak az első epizódokban volt igazán ellenségnek feltüntetve, azóta valahogy lebegteti a sorozat, hogy Baylan nem is olyan rossz ember és Shin pedig pont azért nem érti a mesterét, mert nem követhető tisztán pl. azzal kapcsolatban sem, hogy mi is az ő céljuk, minek érdekében cselekednek. Baylan korábban a hatalmat említette, de Shin számára csak most válhatott világossá, hogy nem arról a hatalomról van szó, hogy Thrawnt visszaviszik a saját galaxisukba és ezért jó pozícióba kerülhetnek, hanem valami ennél sokkal nagyobbról, aminek nincs is köze Thrawnhoz. Megállítani az örök körforgást és újra kezdeni mindent - ez nagyon ígéretesen hangzik!

 

Ami kérdés még, az Ahsoka szerepe a következő eseményekben. Vajon Thrawnnal kell szembenéznie, vagy a Baylan által keresett titokzatos erővel, vagy esetleg mindkettővel egymás után? Szerintem a következő rész lesz a sorozat csúcspontja, ha ezekre mind választ kapunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Pildi írta:

Az egész epizódot belengte a titokzatosság, kezdve azzal, hogy az első, amit Morganék meglátnak, azok a Dathomir-i boszorkák, kiderült, hogy ők hívták Morgan Elsbethet, mert innen menni akarnak - de vajon miért? Itt élnek az idők kezdete óta, s most hirtelen (néhány évvel ezelőtt) sürgős lett a mehetnék?

Fura, de ezt a kérdést olvasva az jutott eszembe, mi van, ha Ezra maga az a fenyegetés vagy nagyobb hatalom, amit Baylan keres, és ami elől a boszik futnak? Ő az a természetfeletti hatalommal megáldott elem, ami az elmúlt tíz évben tudomásunk szerint új elemként érkezett a Perideára. Persze az elején talán nem volt gond, de aztán, ahogy Ezra fejlesztette magát az Erőben, az talán túlnőtt önmagán. Nem feltétlen arra gondolok, hogy átállt a Sötét Oldalra (bár az eddigi tudásunk miatt még azért ezt sem zárnám ki teljes magabiztossággal, ugyanakkor ennek lehetőségében én sem hiszek jelenlg), hanem arra, hogy tényleg nagy lett a hatalma, amit Baylan már távolról is érzékelt, a boszik meg megriadtak tőle. Tudjuk, hogy az Éjnővérek hatalma azért nem feltétlen ér fel egy jól képzett Jedi vagy Sith hatalmával. Talzin se Winduval, se Sidiousszal nem bírt el és egyik sem tartotta sokra a nő erejét, Windu egyenesen szemfényvesztésnek titulálta. Imigyen egy az Erőben hatalmas Jedi lovag fenyegetést jelenthet a boszikra. Baylan meg mutatta jelét annak, hogy az Erőben képes érzékelni bizonyos személyeket távolról is, lásd a második rész végét, ahol megpróbálta meghatározni Ahsokát.

Persze ez most csak egy elmélet a részemről, ami így spontán beugrott. De mekkora koppanás lenne Baylannak, ha kiderülne, hogy egy bokken Jedi után kajtat, és mindaz, amit el akar érni, azt attól kaphatja meg, amivel szembefordult anno. A Jediktől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Fura, de ezt a kérdést olvasva az jutott eszembe, mi van, ha Ezra maga az a fenyegetés vagy nagyobb hatalom, amit Baylan keres, és ami elől a boszik futnak? Ő az a természetfeletti hatalommal megáldott elem, ami az elmúlt tíz évben tudomásunk szerint új elemként érkezett a Perideára. Persze az elején talán nem volt gond, de aztán, ahogy Ezra fejlesztette magát az Erőben, az talán túlnőtt önmagán. Nem feltétlen arra gondolok, hogy átállt a Sötét Oldalra (bár az eddigi tudásunk miatt még azért ezt sem zárnám ki teljes magabiztossággal, ugyanakkor ennek lehetőségében én sem hiszek jelenlg), hanem arra, hogy tényleg nagy lett a hatalma, amit Baylan már távolról is érzékelt, a boszik meg megriadtak tőle. Tudjuk, hogy az Éjnővérek hatalma azért nem feltétlen ér fel egy jól képzett Jedi vagy Sith hatalmával. Talzin se Winduval, se Sidiousszal nem bírt el és egyik sem tartotta sokra a nő erejét, Windu egyenesen szemfényvesztésnek titulálta. Imigyen egy az Erőben hatalmas Jedi lovag fenyegetést jelenthet a boszikra. Baylan meg mutatta jelét annak, hogy az Erőben képes érzékelni bizonyos személyeket távolról is, lásd a második rész végét, ahol megpróbálta meghatározni Ahsokát.

Persze ez most csak egy elmélet a részemről, ami így spontán beugrott. De mekkora koppanás lenne Baylannak, ha kiderülne, hogy egy bokken Jedi után kajtat, és mindaz, amit el akar érni, azt attól kaphatja meg, amivel szembefordult anno. A Jediktől.

Van egy vad elmélet, jutyun, hogy akit Baylan hall és akitől az éjnővérek menekülnek, az Abeloth a legendákból. 

(Nekem ez a név nem mond semmit se.. ) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik "Dicső anya" azt mondja Sabine-ra, hogy jedi-bűzt áraszt. Szerintetek Ezrával volt dolga, vagy másokkal? Baylan szerint a jedi templomban is voltak feljegyzések Perideáról. Jártak át a jedik a múltban? Mert az éjnővérek ismerik a jedi szót, felteszem, az ő galaxisukban nem így hívnák a rendet,ha lenne. Szóval tutira a "mi" sw galaxisunk jedi rendjével ápolnak a perideai éjnővérek nem túl rózsás viszonyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondolok, hogy a Dathomiri Boszorkánykirályság volt intergalaktikus. Peridia volt az anyabolygó, és a bálnákon lovagolva hódíthattak meg más bolygókat a Galaxisban, meg talán a saját galaxisukban is - bár én most úgy képzelem, hogy ők sosem találták fel a hiperhajtóművet, emiatt csillagközi mozgásukat nagyban függött a bálnák mozgásától. Aztán valamikor belefutottak a nagyobb hatalmú Jedi lovagokba a Galaxisban, sőt talán akkoriban volt már Köztársaság is, és elkerülhetetlen lett a konfrontáció, amit végül a Jedik nyertek meg, és a Dathomiri Boszorkánykirályság elbukott. De a konfliktus közben eljutottak a hírek a Perideára is a bálnákon lovagló boszik áltat (vagy mágia által), illetve a Jedik is értesültek a Perideáról, miközben a boszikkal harcoltak, hiszen nyilván voltak feljegyzések, adatok a királyságban arról, honnan származnak az Éjnővérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én arra gondolok, hogy a Dathomiri Boszorkánykirályság volt intergalaktikus. Peridia volt az anyabolygó,.... .

Akkor mondjuk azt inkább, hogy "Peridea-i boszorkányság" és Dathomiri volt a kirendeltség. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, csoli1138 írta:

Akkor mondjuk azt inkább, hogy "Peridea-i boszorkányság" és Dathomiri volt a kirendeltség. 

A részben konkrétan ezen a néven említik a civilizációt, hogy Dathomiri Boszorkánykirályság. Azaz, ahogy @Darth Sky is megfogalmazta, a Dathomir bolygó a "SW Galaxisban" a nép (birodalom) után kapta a nevét és nem fordítva. Persze ez már biztos a régi idők homályába vész,

 

Biztos hogy a Jedi Rendnek köze van ahhoz, hogy a dathomiri birodalom szétesett. Aztán annyi év telt el, hogy szerintem már maguk a Dathomir bolygó boszorkányai sem tudták, hogy honnan is érkeztek igazán, csak volt számos történetük, ahol a valóság keveredett a legendákkal és misztikummal, ahogy sok-sok évezred szóbeli hagyományainak rétegei egymásra rakódtak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

Akkor mondjuk azt inkább, hogy "Peridea-i boszorkányság" és Dathomiri volt a kirendeltség. 

Ne mondjuk azt, mert nem ez a neve, és fogalmunk sincs, hogy Dathomir szerepe mi, vagy mit takar a Dathomiri szó. Witch Kingdom of the Dathomiri az egykori birodalom neve. Hogy mit jelent, vagy mi/ki volt a Dathomiri, az jó kérdés, de biztos jelentős dolog, ha a Galaxisban az egyik bolygót úgy nevezték el, hogy Dathomir ("i" nélkül), majd az ott rekedt kevés Éjnővér átkeresztelkedett dathomirian-re. (Direkt az angol kifejezéseket használom, mert mi magyarok már régóta használjuk a dathomiri kifejezést, de most ez angolban is megjelent, és a mi dathomirink nem feltétlen jelenti azt, amit az angol Dathomiri.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

de közben egy nagyon korrekt személy is - és ez a korrektség úgy tűnik, hogy a birodalmi főadmirálissá válás közben kiveszett belőle, ahogy ezt a Rebels után (ahol a polgári lakosságot is simán bombázta) most is megvillantotta: az egy dolog, hogy kiadta a parancsot, hogy Baylanék öljék meg Sabine-t és Ezrát, de az a hálát teljes mértékben nélkülözi, hogy Baylanéket is simán otthagyná a Perideán, pedig nélkülük nem lenne lehetősége hazajutni. 

Thrawn a fő gonosz, nem várható el tőle, hogy gáláns úriemberként viselkedjen. :) Bár itt is megtette azokat a gesztusokat amiket megszoktunk tőle. Pl. Sabine elengedésénél. Az, hogy utána küldte Baylant benne van a karakterében. 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Fura, de ezt a kérdést olvasva az jutott eszembe, mi van, ha Ezra maga az a fenyegetés vagy nagyobb hatalom, amit Baylan keres, és ami elől a boszik futnak? Ő az a természetfeletti hatalommal megáldott elem, ami az elmúlt tíz évben tudomásunk szerint új elemként érkezett a Perideára. Persze az elején talán nem volt gond, de aztán, ahogy Ezra fejlesztette magát az Erőben, az talán túlnőtt önmagán. Nem feltétlen arra gondolok, hogy átállt a Sötét Oldalra (bár az eddigi tudásunk miatt még azért ezt sem zárnám ki teljes magabiztossággal, ugyanakkor ennek lehetőségében én sem hiszek jelenlg), hanem arra, hogy tényleg nagy lett a hatalma, amit Baylan már távolról is érzékelt, a boszik meg megriadtak tőle. Tudjuk, hogy az Éjnővérek hatalma azért nem feltétlen ér fel egy jól képzett Jedi vagy Sith hatalmával. Talzin se Winduval, se Sidiousszal nem bírt el és egyik sem tartotta sokra a nő erejét, Windu egyenesen szemfényvesztésnek titulálta. Imigyen egy az Erőben hatalmas Jedi lovag fenyegetést jelenthet a boszikra. Baylan meg mutatta jelét annak, hogy az Erőben képes érzékelni bizonyos személyeket távolról is, lásd a második rész végét, ahol megpróbálta meghatározni Ahsokát.

Persze ez most csak egy elmélet a részemről, ami így spontán beugrott. De mekkora koppanás lenne Baylannak, ha kiderülne, hogy egy bokken Jedi után kajtat, és mindaz, amit el akar érni, azt attól kaphatja meg, amivel szembefordult anno. A Jediktől.

Ebben az lehet a ráció, hogy Ezra volt a WBW-ben és ott lehetne újra kezdeni mindent, pl. ha megölik az első Jedit. Akkor a körforgás se lesz, meg semmi más. :D Tudom, hogy abba a dimenzióba bejutni elvileg nagyon nehéz, de mi van ha Ezra a Thrawn hajóján lévő sziklák által valahogy szert tudott tenni erre a hatalomra? 

Ennek az mond ellent, hogy Baylan olyan dolgot keres, amiről mesék szóltak....

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn jellemében én is érzek változást, de nem is csoda, a Chiss Birodalomból való száműzetése óta évtizedek teltek el, és azóta rengeteg változás történt az életében és a Galaxis életében is. Nyilván a Birodalom szolgálatában a hosszú évek alatt az ő személyisége is torzult fokozatosan. Inkább az lesz a mérföldkő az ő megítélésében, hogy vajon a célja változott-e az évek során. Azaz, továbbra is a chissek érdekeit tartja szem előtt, mint kezdetben, vagy már végleg eltávolodott egykori szülőhelyétől, mind politikai, mind érzelmi értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ne mondjuk azt, mert nem ez a neve, és fogalmunk sincs, hogy Dathomir szerepe mi, vagy mit takar a Dathomiri szó. Witch Kingdom of the Dathomiri az egykori birodalom neve. Hogy mit jelent, vagy mi/ki volt a Dathomiri, az jó kérdés, de biztos jelentős dolog, ha a Galaxisban az egyik bolygót úgy nevezték el, hogy Dathomir ("i" nélkül), majd az ott rekedt kevés Éjnővér átkeresztelkedett dathomirian-re. (Direkt az angol kifejezéseket használom, mert mi magyarok már régóta használjuk a dathomiri kifejezést, de most ez angolban is megjelent, és a mi dathomirink nem feltétlen jelenti azt, amit az angol Dathomiri.)

Értem. Azthiszem. Tehát a BOSZORKÁNYSÁG a lényeg. Nem az, hogy melyik otthonuk volt előbb. Tehát a hitvallás, a sajátos erőhasználat a lényegük, nem az, hogy melyik galaxisbam regnáltak korábban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Thrawn jellemében én is érzek változást, de nem is csoda, a Chiss Birodalomból való száműzetése óta évtizedek teltek el, és azóta rengeteg változás történt az életében és a Galaxis életében is. Nyilván a Birodalom szolgálatában a hosszú évek alatt az ő személyisége is torzult fokozatosan. Inkább az lesz a mérföldkő az ő megítélésében, hogy vajon a célja változott-e az évek során. Azaz, továbbra is a chissek érdekeit tartja szem előtt, mint kezdetben, vagy már végleg eltávolodott egykori szülőhelyétől, mind politikai, mind érzelmi értelemben.

Az egész epizód alatt egyetlen párbeszéd se volt, ami az admirális szándékait vagy reflekcióját mutatta volna a kialakult helyzetre. Valamiért ezzel még várnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Thrawn a fő gonosz, nem várható el tőle, hogy gáláns úriemberként viselkedjen. :) Bár itt is megtette azokat a gesztusokat amiket megszoktunk tőle. Pl. Sabine elengedésénél. Az, hogy utána küldte Baylant benne van a karakterében. 

Igazából az, hogy el akarja iminálni Wrent és Bridgert, egy nagyon jó taktikai döntés. Elég látványos tanúbizonyságát tették annak, hogy ezek ketten nagy veszélyt jelentenek. És mi csak a Rebels alapján ítélhetünk, ki tudja, mit tett még Ezra az elmúlt tíz évben. És hát na, hátrahagyni őket kevésbé biztos, mint biztosan megölni őket. Elvégre, annak sem volt sok esélye, hogy valaha is idekeveredik még a Galaixsból és ők hazamehetnek. Aztán tessék.

Azt meg nem mondta, hogy mindenképpen hátrahagynák Baylant és Shint. Ha sikeresen elvégzik a dolgukat és időben visszaérnek, szerintem nem csuknák be az orruk előtt a zsilipkaput. Pláne, hogy néhány katonát is utánuk küldött. Azokkal simán visszajöhetnek (de valószínűleg a katonákat is hátrahagyná, ha úgy alakulna). Ugyanakkor, ha nem tudnak időben végezni Ezráékkal, akkor annyira azért nem fontosak, hogy miattuk tovább várakozzanak. Tíz éve rohadnak itt, a Chimaerán még mindig ezren lehetnek, akik hazavágynak, és nem két vadidegenért fognak még tovább várakozni.  Amivel ráadásul folyamatosan növelik annak lehetőségét, hogy Sabine és Ezra újra kicseszik velük. Itt most Thrawn állított egy időkorlátot a hadművelethez. Ez standard katonai dolog, általában a küldetésekre nincs korlátlan idő szánva, hanem csak egy adott időkeret. Ha abból kicsúsznak, akkor van a gebasz. Ezzel amúgy Baylannak is tisztában kell lennie. Sejtheti, hogy nem fognak rájuk várni, ha máshonnan nem, hát onnan, hogy ő is volt tábornok és látnia kell, hogy Thrawn nem fogja őt és Shint a hazajutás sikere és a Chimaerán lévő több ezer ember elé helyezni.

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az egész epizód alatt egyetlen párbeszéd se volt, ami az admirális szándékait vagy reflekcióját mutatta volna a kialakult helyzetre. Valamiért ezzel még várnak.

Szerintem a szándékait nagyban befolyásolja az, hogy hogyan áll a helyzet a Galaxisban, amiről nyilván még nem sokat tudhat. Nem tudja, milyen állapotban van a Birodalom, mi a helyzet a chissekkel, stb. Morgan persze ebben a részben eligazíthatta néhány dologról, de szerintem még ezzel sem kapta meg a teljes képet. Amíg nem találkozik az Árnyéktanáccsal és nem méri fel személyesen, mivel bír jelenleg a Birodalom, addig a céljait sem határozhatja meg. Biztos vannak elképzelései, de azokat felesleges felfednie, amíg nem kristályosodott ki, hogy azok az elképzelések átültethetőek a valóságba vagy sem.

 

11 perccel korábban, csoli1138 írta:

Értem. Azthiszem. Tehát a BOSZORKÁNYSÁG a lényeg. Nem az, hogy melyik otthonuk volt előbb. Tehát a hitvallás, a sajátos erőhasználat a lényegük, nem az, hogy melyik galaxisbam regnáltak korábban. 

Lényegében igen. Peridea a származási helyük, Dathomir a roseb tudja, micsoda. Lehet, hogy az volt az első bolygó, amit meghódítottak a Galaxisban. Lehet, hogy miután a Dathomiri Boszorkánykirálysága szétterjedt a Galaxisban, a Dathomirt nevezték ki főbolygónak. Lehet, ez az egy világ maradt meg az egész birodalomból, szóval ezért átkeresztelték Dathomirra. Jelenleg csak találgatni tudunk. Az biztos, hogy nem innen származnak, még csak nem is a Galaxisból, ez a bolygó ugyanarról a valakiről vagy valamiről kapta a nevét, amiről a királyság is. Valaha egy legalább két galaxisban jelen lévő birodalom urai voltak, aztán mostara úgy áll a helyzet, hogy van három anya a Perideán és, ha Merrin még él, akkor van egy Dathomirról származó zabrak éjboszi rajtuk kívül. Meg egy ember éjboszi Morgan képében. Legalábbis ez jelenleg az összlétszáma az ismert Éjnővéreknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merrin, tényleg. Elvileg nem csak Elsbeth van. Hú de érdekes vizekre tévedtünk, hogy "merték" az éjnővérek birodalmát előszereplősbe vinni, és galaxisközi méretűre növeszteni a jelentősségüket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek Baylan-t mi szólítja. Viszont ez nem egy mostani sztori lehet, ha Shin-nek is azt mondta, hogy őt sokkal többnek képezte ki, mint egy jedi. Apropó. Észrevettétek, hogy az övén egy zöld kyber kristály látható? Valamiféle emlék lehet számára? Esetleg egykori fénykardjából való? 

maxresdefault.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt meg nem mondta, hogy mindenképpen hátrahagynák Baylant és Shint. Ha sikeresen elvégzik a dolgukat és időben visszaérnek, szerintem nem csuknák be az orruk előtt a zsilipkaput. Pláne, hogy néhány katonát is utánuk küldött.

Nem, nem küldött utánuk két osztagot, csak készenlétben vannak, Baylan jelére indulhatnak. :)

 

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Van egy vad elmélet, jutyun, hogy akit Baylan hall és akitől az éjnővérek menekülnek, az Abeloth a legendákból. 

(Nekem ez a név nem mond semmit se.. ) 

Legyen elég annyit tudnod, hogy Abeloth a Mortisi "Anya" korrupt változata, akit elzártak az Egyek (Atya, Fiú és Leány). Nekem is megfordult a fejemben, pláne, hogy Filoni nagyon benne van a Mortisi dolgokban, ugyanakkor nem tudni, hogy a legendákbeli Abeloth-hoz miképp áll hozzá. Lehet tetszett neki a koncepció és erre viszi a történetet, de az is lehet, hogy nem. Egyáltalán Filoni mennyire akar belemenni majd a Mortisi dolgokba (Ahsoka - Leány kapcsolat, Morai eddig hol van, stb.), de ez kb. olyan spekuláció, mint ami az elmúlt napokban kering a perideai templom falain lévő írásokról, amik miatt páran még a Zeffo-kat is belevették a közösbe. És ha belegondolunk, a Star Wars Jedi: Survivor ejtette is a témát és inkább a Köztársaság Fénykorát hozta be a köztudatba a játékosoknak, Filoni meg lehet fogta a fajt és körít nekik egy történetet. Ez ugyancsak találgatás, okosabbak remélhetőleg szerdán leszünk - vagy az évadzáróban. :)

 

Thrawn tervéről szerintem majd megtudhatunk dolgokat, legkésőbb az évadzáróban kikristályosodik majd a chiss főadmirális célja. Én is úgy látom amúgy, hogy a chiss és az éjnővérek összefogása két célt szolgál: egyrészt, az Anyák besegítettek a főadmirálisnak, hogy kapcsolatot építsen ki Morgannal és ezáltal rátaláljon. Az éjnővéreknek meg ez egy nagy lehetőség az ottani galaxisból való kikerüléshez és biztos hallottak az ismert galaxisban lévő mészárlásról, könnyen megtehetik tehát, hogy a "holmijukkal" felkerekedve újra benépesítsék magukat a számunkra ismert területeken. Persze hogy ha visszatér Thrawn, roppantul kíváncsi vagyok, hogy nem-e lesz itt egy kánonbeli noghri történet, csak a noghrik helyét az éjnővérek veszik át és esetleg Thrawn bukását Morgan fogja elkövetni. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Pildi írta:

és ez a korrektség úgy tűnik, hogy a birodalmi főadmirálissá válás közben kiveszett belőle, ahogy ezt a Rebels után (ahol a polgári lakosságot is simán bombázta) most is megvillantotta: az egy dolog, hogy kiadta a parancsot, hogy Baylanék öljék meg Sabine-t és Ezrát, de az a hálát teljes mértékben nélkülözi, hogy Baylanéket is simán otthagyná a Perideán, pedig nélkülük nem lenne lehetősége hazajutni. 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Igazából az, hogy el akarja iminálni Wrent és Bridgert, egy nagyon jó taktikai döntés. Elég látványos tanúbizonyságát tették annak, hogy ezek ketten nagy veszélyt jelentenek. És mi csak a Rebels alapján ítélhetünk, ki tudja, mit tett még Ezra az elmúlt tíz évben. És hát na, hátrahagyni őket kevésbé biztos, mint biztosan megölni őket. Elvégre, annak sem volt sok esélye, hogy valaha is idekeveredik még a Galaixsból és ők hazamehetnek. Aztán tessék.

Azt meg nem mondta, hogy mindenképpen hátrahagynák Baylant és Shint. Ha sikeresen elvégzik a dolgukat és időben visszaérnek, szerintem nem csuknák be az orruk előtt a zsilipkaput. Pláne, hogy néhány katonát is utánuk küldött. Azokkal simán visszajöhetnek (de valószínűleg a katonákat is hátrahagyná, ha úgy alakulna). Ugyanakkor, ha nem tudnak időben végezni Ezráékkal, akkor annyira azért nem fontosak, hogy miattuk tovább várakozzanak. Tíz éve rohadnak itt, a Chimaerán még mindig ezren lehetnek, akik hazavágynak, és nem két vadidegenért fognak még tovább várakozni.  Amivel ráadásul folyamatosan növelik annak lehetőségét, hogy Sabine és Ezra újra kicseszik velük. Itt most Thrawn állított egy időkorlátot a hadművelethez. Ez standard katonai dolog, általában a küldetésekre nincs korlátlan idő szánva, hanem csak egy adott időkeret. Ha abból kicsúsznak, akkor van a gebasz. Ezzel amúgy Baylannak is tisztában kell lennie. Sejtheti, hogy nem fognak rájuk várni, ha máshonnan nem, hát onnan, hogy ő is volt tábornok és látnia kell, hogy Thrawn nem fogja őt és Shint a hazajutás sikere és a Chimaerán lévő több ezer ember elé helyezni

 

Mondjuk ha már Thrawn és időlimit, korrektebb lett volna ezt úgy közölni, hogy azt Baylan és Shin is hallja. Így azért egy kis sumákolás szagot érzek.

A karaktere már a Rebelsben is elvált a könyvekben látottaktól, de ezzel megbékélek, mert így legalább látjuk egyéb művekben is. Amennyire lehet, az ember próbálja összeegyeztetni / háttér infókkal magyarázni. Például az, hogy 10 évet élt száműzetésben biztos nemcsak a pocakjára, de a jellemére is hatással volt.

 

Ami pedig a taktikai érzékét illeti, Thrawn mindig is kiszolgálta a szövetségeseit. Márpedig most a legfontosabb szövetségesei az Éjnővérek és a 3 great mother lett. Akik jól láthatóan ugranak mindarra, ami Jedi. Ilyen szempontból nézve, ha ne adj' isten Thrawn a galaxisba visszatérés után is tervez az Éjnővérekre támaszkodni - és miért ne tervezne, valószínűleg ezt szolgálja a rakomány is, amit a hajóra pakolnak - akkor igyekszik a kedvükbe járni. És hát a Sabine, Ezra, Baylan, Shin kvartettből 1 ember Jedi bűzt áraszt, 1 emberről konkrétan tudja, hogy egykor Jedi volt (General Baylan), 1 ember már 10 éve is Jediként tört borsot az orra alá és ott van még Shin aki egy ex Jedi tanítványa. Summa summarum, nem lennék meglepve, ha az is Baylanék hátrahagyása mellett szólna, hogy az Éjnővérek nem igazán kedvelik a Jediket. Értem én, hogy Baylan már "szakított a renddel", de a Jedi titulus elhangzása óta biztos őt is gyanúsan méregetik az Anyák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Értem én, hogy Baylan már "szakított a renddel", de a Jedi titulus elhangzása óta biztos őt is gyanúsan méregetik az Anyák.

Konkrétan, amikor Thrawn kimondja, hogy Baylan tábornok a Jedi Rendből, a főfőanya meg is emeli a fejét, mintha csak magában azt mondaná: "anyád!"

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Mondjuk ha már Thrawn és időlimit, korrektebb lett volna ezt úgy közölni, hogy azt Baylan és Shin is hallja. Így azért egy kis sumákolás szagot érzek.

Minek ezt mondani? Ha úgy mész el, hogy tudod, egy másfél kilométer nagyságú, több ezer fős legénységgel bíró hadihajó záros határidőn belül ki fog hajózni és galaxisközi útra indul, akkor nem fogják megvárni a későket, pláne nem vadidegeneket. Ha csak nem te vagy a világ legönteltebb embere és azt hiszed, hogy mindenkinél fontosabb vagy, még azok számára is, akik egy órája azt sem tudták, hogy létezel. :) És azért Baylan nem egy aktakukac, aki most látott először csillagrombolót és egyenruhás katonát. A klón háborúk veteránja. Tudja, hogy működik ez katonáéknál. Azt meg Baylan és Shin is tökéletesen hallotta, mennyi idő, amíg bepakolnak és indul a hajó.

Ráadásul, Thrawn még így is kegyes ehhez a fizetett zsoldoshoz, akit az ellenség táborába tartozott. Én a helyében simán otthagynám, sőt a rohamosztagosoknak tűzparancsot adnék ki rá is, mert Baylan pont az a fajta ember, akiben csak akkor lehet megbízni, ha már levetted a fejét a nyakáról. Nemcsak elárulta a korábbi társait, de önmagát is, és most csak ahhoz hű, aki fizet neki (sőt, mi már azt is tudjuk, hogy igazából ahhoz sem, a saját céljait követi). Abszolút megbízhatatlan.

 

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nem, nem küldött utánuk két osztagot, csak készenlétben vannak, Baylan jelére indulhatnak. :)

Igaz, de így még jobb, hiszen ez még inkább azt mutatja, hogy Thrawn alapvetően nem szándékozik elárulni Baylant. Akit el akarsz árulni, annak nem helyezel készenlétbe két egységnyi katonát támogatásképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Kíváncsi leszek Baylan-t mi szólítja. Viszont ez nem egy mostani sztori lehet, ha Shin-nek is azt mondta, hogy őt sokkal többnek képezte ki, mint egy jedi. Apropó. Észrevettétek, hogy az övén egy zöld kyber kristály látható? Valamiféle emlék lehet számára? Esetleg egykori fénykardjából való? 

maxresdefault.jpg

Én a lego figurán vettem észre, hogy valóban zöld. Érdekes, de nem vagyok benne biztos, hogy fénykard-kristály. Kicsit nagynak tűnik ahhoz. Persze kyber-kristály még lehet, mert voltak nagy zöld kyber kristályok  pl a Rebels sztorijában is, a HCS alapanyagaiként, de kardba, mintha eddig mindig kisebb és halvány kékes/színtelen kristályokat építettek be, már amit láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nektek amúgy nem tűnik úgy, hogy Baylan itt akar maradni? Mert nekem tisztára úgy tűnt, hogy úgy beszél erről a helyről, mintha ez lenne itt az új kezdet. És Shin szavaiból is azt hallom ki, hogy nem kéne itt maradni, a boszorkák se véletlen akarják itt hagyni a helyet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.