Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Utánajártunk de valószínűleg nem fog megfordulni. :( Régen a másik fórumot pont így akartuk, de azt se lehetett megforgatni. Most, hogy azt megszoktuk jöhet ez a verzió. De persze ne add fel még a reményt! Mi se adjuk fel.

 

Rebels guide képek várhatók, vagy annyira összezuhantál, hogy most már az se? :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megfordulásra én már szinte semmi esélyt sem látok. Tegnap este másfél órán át csak ezt keresgéltem a cms-ben, R2-D2 még tanácsot is adott mit és hol kéne keresni nagyjából, de még csak hasonlót sem találtam. A fórum motorja ezt a funkciót valószínűleg nem támogatja - ennek oka talán abban keresendő, hogy itt alul van ez a szövegdoboz, és ha megfordulna a sorrend, ennek felülre kéne kerülnie, ami esztétikailag nem túl nyerő, plusz egy sereg kódot kéne még hozzácsapni (hogy a reply megnyomásával felülre ugorjon az oldal, hogy a szövegbuborékok felül jelenjenek meg, stb.).

Mondjuk nekem mindig is ez a forma volt a megszokott, mert az összes fórum közül, amit látogatok, csak a Saga fórum volt egyedül, ami felülre tette az új posztokat. Valószínűleg ennek köszönhetően szoktam meg most pik-pak az új sorrendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az effajta átállások mindig nehezen mennek, de csak idő kérdése. Nagyon pofás lett a design. :) Egyelőre a fordított komment folyammal nem tudok még megbarátkozni, és sajnos olyan sokat mostanában nem vagyok a fórumon, hogy gyorsan megszokjam, de hosszú távon, azt hiszem, nem lesz gond.

 

Gratulálok mindenkinek, aki idejét, pénzét stb. nem sajnálva hozzájárult ahhoz, hogy a fórum is korszerűbbé váljon. Bevallom, az elmúlt időszak zűrös ügyei miatt bennem már az is felmerült (jó mélyen), hogy a fórumnak annyi. Hatalmas veszteség lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen méretű átalakításnak ára van. És nem feltétlen csak pénzben értem. Tíz év alatt nem volt összesen annyit offline a fórum mint az utóbbi két-három hétben. Viszont most egy olyan rendszerünk lett ami minden igényt kielégít(het). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, szokom szokom, guide képek is készültek -kezdek kijönni a depiből- ;)

Rákérdezek unokaöcsémre  a forgatást illetően, elvileg elég mélyen a számtech szakmában van, úgy látom a többség azért nem bánná ha sikerülne.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos neki sem volt ötlete. Belépett a jelszavammal megnézegette, sőt ránézett valahol máshol is , hogy írnak-e róla, de egyelőre nemleges..

 

Bosszantó, mert itt most is van egy nagyon hasonló gomb. Mikor egy téma altopikjai vannak lelistázva jobboldalt felül van egy "SORT BY" gomb és azzal át lehet alakítani sokféleképp alább a sorrendet.

Hogy ez miért nem alkalmazható már topicon belül a listázásra? .... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ez azzal lehet összefüggésben amit Dzséjt is írt. A szövegdoboz itt lent van, ezért vannak ebben a sorrendben. Szóval ez volt a koncepció. Korábban ha visszaemlékszel, akkor az új hozzászólás egy külön ablakban történt. Itt ez megszűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli, én komolyan lehidalok tőled. Ha annyi energiát ölnél az új fórum megismerésébe, mint amennyit a tökéletesen jelentéktelen sorrenden kattogsz, már jobban ismernéd, mint Ody és én együttvéve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Ez az első igazi hozzászólásom (yupiiii) Nagyon tetszik az új fórum,igazán remek munkát végeztetek!A fordított sorrend legyen a legnagyobb probléma én azt mondom,amit elakarok olvasni elolvasom fejjel lefele is ,ha kell,de itt mégcsak nem is erről van szó. Majd megszokjuk . Igazán hálásak lehetünk ,szupi lett!! grat 

Üdv,Ollala

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csoli, én komolyan lehidalok tőled. Ha annyi energiát ölnél az új fórum megismerésébe, mint amennyit a tökéletesen jelentéktelen sorrenden kattogsz, már jobban ismernéd, mint Ody és én együttvéve. :)

Ó, nekem másra mennek az energiáim, korábban is mondtam, hogy le a kalappal előttetek, nyilván más dolgotok is akadna. Ma harmadszor jöttem fel több órás szünetekkel. Nagyjából így lesz ezután is.

De engedtessék meg, hogy megnézzem itt, hogy hogy állunk, délután én is megkérdeztem valakit...Igen én most kattogtam ezen egy kicsit, de már a tegnapi utálkozásból visszavettem.

És értem, felfogtam: nem fog menni. És azt is írtam korábban is, hogy igyekszem megszokni. Ismertek: néha nehéz velem.. ;)

Maradi vagyok, ha úgy tetszik. A word-öm is 2003-as. Azt ismerem, ne idegeljen az új.. Dzséjt te vágod, hogy a PS4 ügyben is milyen nyűgjeim voltak. :D

Ha én lennék az Invasion Community és ilyen fórumokat/fórum-motorokat terveznék, az lehet, hogy egymillió dologra nem gondolnék, de ennek a funkciónak az első 5-ben biztos helye lenne. Furcsállom. De ígérem befejeztem. Amúgy összességében tetszik már, biztos nem lesz nagy gondom vele ezután sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csúnya vénember leszel te. :P:) Na jól van, nem batyogatlak tovább, elfogadva, hogy neked nem jött be, de azért remélem, tényleg megbarátkozol vele idővel (aztán majd 10 év múlva az új motornál visszafordítjuk :P ). Én is morcosabb vagyok, ezen a héten sokat szívtam a melóval. Ez a hét ilyen. Sorry. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megszokod csoli. ;)

 

Biztos azért van mert mi csináltuk, de én máris imádom a rendszert. Értesít ha válaszolnak a hozzászólásomra, meg amúgy is. Hihetetlen kényelmes tud lenni, és modern is. Na jó elfogult vagyok. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is imádom (bár az elfogultság nálam is bejátszhat). Ma is, meló közben sok volt az üresjárat, és közben tök jó volt, hogy a fórum mindig rámcsipogott, hogy új üzi van (már ha éppen idéztek). De amit eddig a legjobban csípek, hogy ha pötyögök, és közben valaki hozzászól a topikban, feljön a kis üzenet, és arra kattintva anélkül nézhetem meg az új hozzászólást, hogy frissítenem kéne. Régen mindig bepötyögtem a szöveget, aztán, ha sokáig tartott, kivettem vágólapra, visszaléptem a topikba, frissítettem, majd elolvastam az új hozzászólásokat, aztán azokat is idéztem, majd új hozzászólásra kattintottam, aztán vágólapról visszamásoltam a korábban írtakat és még reagáltam az új hozzászólásokra is. Na most ez egy-két kattintással rendezhető. Állati!:yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik az oldal, modernebb, letisztultabb, gyrosabb stb. Ha pl. van egy kvíz, akkor nem kell 2-3 ablakot megnyitni, hogy az egyiken a választ írjuk, a másikon frissítjük az oldalt, és így tovább, hanem rögtön, mint ahogy Dzséjt is írta fentebb, azonnal válaszolni tudunk. Még egyszer grat mindenkinek, aki közreműködött az új fórum létrejöttében. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 minutes korábban, Dzséjt írta:

Én is imádom (bár az elfogultság nálam is bejátszhat). Ma is, meló közben sok volt az üresjárat, és közben tök jó volt, hogy a fórum mindig rámcsipogott, hogy új üzi van (már ha éppen idéztek). De amit eddig a legjobban csípek, hogy ha pötyögök, és közben valaki hozzászól a topikban, feljön a kis üzenet, és arra kattintva anélkül nézhetem meg az új hozzászólást, hogy frissítenem kéne. Régen mindig bepötyögtem a szöveget, aztán, ha sokáig tartott, kivettem vágólapra, visszaléptem a topikba, frissítettem, majd elolvastam az új hozzászólásokat, aztán azokat is idéztem, majd új hozzászólásra kattintottam, aztán vágólapról visszamásoltam a korábban írtakat és még reagáltam az új hozzászólásokra is. Na most ez egy-két kattintással rendezhető. Állati!:yeah:

 

Bevallom, ez a megfordított sorrend engem is zavar egy kicsit még, de biztosan megszokom majd. Viszont ez, amit írtál, akkora pozitívum, hogy simán übereli az előző kellemetlenséget. :) Velem sokszor előfordult, hogy elkezdtem írni valamit, aztán félbe kellett hagynom, s mire befejeztem végül, már simán leírta valaki szinte ugyanazt, így az én írásom már elég hülyén nézett ki. Tök jó, hogy ilyen már nem fordulhat elő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem csak az zavar, hogy a legfrissebb hozzászólások nincsenek mindig egy oldalon. Értem ez alatt, hogy néha az új hozzászólások áttolódnak a következő oldalra, ami ugye régen nem volt probléma, mert ott mindig a régebbiek tolódtak. Ha végigolvastam a beszélgetés, és több hsz-re is akarok válaszolni, akkor néha vissza kell menni egy oldalt, hogy beidézzem mindet :/ 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ó, nekem másra mennek az energiáim, korábban is mondtam, hogy le a kalappal előttetek, nyilván más dolgotok is akadna. Ma harmadszor jöttem fel több órás szünetekkel. Nagyjából így lesz ezután is.

De engedtessék meg, hogy megnézzem itt, hogy hogy állunk, délután én is megkérdeztem valakit...Igen én most kattogtam ezen egy kicsit, de már a tegnapi utálkozásból visszavettem.

És értem, felfogtam: nem fog menni. És azt is írtam korábban is, hogy igyekszem megszokni. Ismertek: néha nehéz velem.. ;)

Maradi vagyok, ha úgy tetszik. A word-öm is 2003-as. Azt ismerem, ne idegeljen az új.. Dzséjt te vágod, hogy a PS4 ügyben is milyen nyűgjeim voltak. :D

Ha én lennék az Invasion Community és ilyen fórumokat/fórum-motorokat terveznék, az lehet, hogy egymillió dologra nem gondolnék, de ennek a funkciónak az első 5-ben biztos helye lenne. Furcsállom. De ígérem befejeztem. Amúgy összességében tetszik már, biztos nem lesz nagy gondom vele ezután sem.

Azért tényleg jó lenne ha megbarátkoznál vele. Értékes tagja vagy Te is a fórumnak, nem lenne jó ha emiatt kimaradoznál. Minden ember más, több-kevesebb szabadidővel amit a fórum megismerésére fordíthat. Idővel azért remélem megszokod és megszereted. :)

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Engem csak az zavar, hogy a legfrissebb hozzászólások nincsenek mindig egy oldalon. Értem ez alatt, hogy néha az új hozzászólások áttolódnak a következő oldalra, ami ugye régen nem volt probléma, mert ott mindig a régebbiek tolódtak. Ha végigolvastam a beszélgetés, és több hsz-re is akarok válaszolni, akkor néha vissza kell menni egy oldalt, hogy beidézzem mindet :/ 

Ez is megszokás kérdése. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Engem csak az zavar, hogy a legfrissebb hozzászólások nincsenek mindig egy oldalon. Értem ez alatt, hogy néha az új hozzászólások áttolódnak a következő oldalra, ami ugye régen nem volt probléma, mert ott mindig a régebbiek tolódtak. Ha végigolvastam a beszélgetés, és több hsz-re is akarok válaszolni, akkor néha vissza kell menni egy oldalt, hogy beidézzem mindet :/ 

Olvasás közben nyomd le a + jelet azoknál a posztoknál, amikre válaszolni akarsz, akkor a fórum összegyűjti neked a kívánt idézeteket, utána a végén csak rá kell nyomnod az utolsó oldalon a + jel lenyomásakor megjelenő kis ablakra, és mindent bepakol a szövegdobozba. Nem kell sehová sem visszalépned.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis fórumtörténeti kitekintést engedjetek meg nekem. Most, hogy váltottunk, talán érdemes visszatekinteni erre a 12 évre ami mögöttünk áll - skin szemszögből.

 

2005 - A phpbb korszak

A fórum első motorja még nem Invision volt, hanem a jó öreg phpbb. Még tisztán él bennem milyen lelkesen vetettük bele magunkat a fejlesztésébe, javarészt olyan emberekkel akik ma már inakítvak. Gondolok itt Cocéra  vagy LeGaS-ra. Coce ráadásul a csendes társam is volt (ha ő nincs akkor ez a fórum se létezne), valami hasonló pozícióban mint most Dzséjt, bár talán kevesebb vehemenciával. :)  Akkoriban Bomarr volt még aki sokat segített a fejlesztésben, na és SimonZ aki megcsinálta a bannereket. Így nézett ki az első honlap az uw.hu ingyenes szerverén:

2005.jpg

 

 

 

2007 - Az Invision korszak kezdete

A phpbb motor két évig üzemelt, majd átálltunk a sokkal több funkcióval rendelkező IPB fórumra. Ez egy kezdeti verzió volt, és az adta az apropóját, hogy fizetős szerverre költöztünk és a nevünk is lerövidült. Az ominózus Sága pulykásokkal történt bajuszakasztás után a sagaforumról swsagára változtatott névvel regisztráltuk a domaint. Emígyen nézett ki:

2007.jpg

 

 

2010 - A jogtiszta korszak kezdete

Miután megmelegedtünk az új helyen és meglett a saját domain nevünk, felmerült bennem az igény, hogy mindezt jogtisztává kellene tenni. Akkor, vagyis 2010-ben vásároltuk meg a 3.1.4-es InvisionPowerBoard motort és a skinbox által kreált skint. Ezután büszkén hirdettük, hogy immár minden legális és teljesen jogszerű. A fórum komplettnek tűnt: akkoriban azt gondoltam ez a végső verzió, ezt álmodtam meg a kezdettekkor. 

2010.jpg

 

 

2017 - Az újjászületés éve

Őszintén megmondva nem gondoltam volna még év elején se, hogy az év vége felé egy teljesen más arculat fogad majd ha az swsaga.hu-ra kattintok. Viszont a már ismert problémák arra sarkaltak, hogy lépjek. Illetve lépjünk, mert időközben Dzséjt is csatlakozott az adminok sorába. Az időszak végén már kínosan sok adatbázis hiba, a vírussal fertőzött fórum, és a szolgáltató flegmasága végül arra sarkalt, hogy meghallgassuk Donát tanácsát és új szerverre költözzünk. Ez annyira jó húzásnak bizonyult, hogy nem csak belém/belénk, de a fórumba is olyan új életet és lendületet lehelt, ami megint messzire vihet. Szóval így állunk most.

2017.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a fórum történet! :) Lol tényleg volt balhé a Ságával?! :D

 

+1  pozitívum az új fórumról számomra, hogy több eszközről fenn lehet lenni egy időben és nem dob ki az egyikről, ha bejelentkezek egy másikon. És ha már eszközök, a mobilos felület is sokkal tetszetősebb és kezelhetőbb! :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaó! :o Az első két változatra már nem is emlékszem (a másodikból a színek még talán derengenek), bennem nagyon a harmadik változat maradt meg. Mondjuk nem csoda, az üzemelt a legtovább. Reméljük az SWSaga 4.0 is legalább eddig húzza.

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Érdekes ez a fórum történet! :) Lol tényleg volt balhé a Ságával?! :D

Igen, nem engedték, hogy Ody-ék regeljék a sagaforum.hu domaint, mert az az övék volt vagy ők tartottak rá igényt. Valami ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.