Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Érdekes ez a fórum történet! :) Lol tényleg volt balhé a Ságával?! :D

 

+1  pozitívum az új fórumról számomra, hogy több eszközről fenn lehet lenni egy időben és nem dob ki az egyikről, ha bejelentkezek egy másikon. És ha már eszközök, a mobilos felület is sokkal tetszetősebb és kezelhetőbb! :)

Regisztrálni akartuk a sagaforumot, de megtámadta a regisztráció a Sága Foods. :D Mehettem volna netes döntő bíróságra, hogy harcoljunk érte. :lol: Röhej volt... Akkor jött az swsaga név, ami így visszatekintve ezerszer jobb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Olvasás közben nyomd le a + jelet azoknál a posztoknál, amikre válaszolni akarsz, akkor a fórum összegyűjti neked a kívánt idézeteket, utána a végén csak rá kell nyomnod az utolsó oldalon a + jel lenyomásakor megjelenő kis ablakra, és mindent bepakol a szövegdobozba. Nem kell sehová sem visszalépned.

Ez lehet, hogy az én hülyeségem, de csak azután szoktam eldönteni, hogy mikre válaszolok, hogy végigolvastam az adott beszélgetést. Főleg azért, mert gyakran már megelőznek a válasszal, így nincs sok értelme, hogy mégegyszer leírjam ugyanazt, amit már előttem leírtak, de volt már olyanra is példa, hogy az álláspontom 180°-os fordulatott vett, mire végére értem a hsz-oknak.

Ha több embernek akarok válaszolni számomra mindig is egyszerűbb volt utólag kimásolni a hozzászólásból az adott részeket, és beilleszteni a

[\quote] tagok közé

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a régi iskolai fotózások kínos eredményei, csak pozitív emlékekkel, amik hozzájuk fűződnek. :D A jogtiszta előtti verziókat még sosem láttam, ahhoz túl új jövevény vagyok, de tényleg nagyon érdekes, köszönjük! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Ez lehet, hogy az én hülyeségem, de csak azután szoktam eldönteni, hogy mikre válaszolok, hogy végigolvastam az adott beszélgetést. Főleg azért, mert gyakran már megelőznek a válasszal, így nincs sok értelme, hogy mégegyszer leírjam ugyanazt, amit már előttem leírtak, de volt már olyanra is példa, hogy az álláspontom 180°-os fordulatott vett, mire végére értem a hsz-oknak.

Ha több embernek akarok válaszolni számomra mindig is egyszerűbb volt utólag kimásolni a hozzászólásból az adott részeket, és beilleszteni a

De itt, hála a fent említett funkciónak egy kattintással láthatod az új hozzászólásokat, nem kell frissíteni. Szóval, ha írás vagy olvasás közben valaki már elmondja, amit akarsz, akkor egy del gomb lenyomásával máris törölheted azt, amire nem akarsz reagálni. Amúgy meg azt is lehet, hogy ha olvasás közben egérrel kijelölöd az adott mondatrészt, megjelenik egy kis "Idézd ezt" szöveg, arra kattintva egyből bedobja a szövegdobozba a kijelölt részt. Szerintem érdemes lemondani a megszokott dolgokról (ezzel megszabadulva a magad, és nem a fórum által okozott zavaró tényezőktől), és használni eme remek funkciókat, kifejlesztve új megszokásokat. Egy hozzászólás megírása immár sokkal gördülékenyebb.

 

És még valamit érdemes tudni: hozzászólás közben lehet F5-öt vagy CTRL+F5-öt nyomni, sőt visszaléphettek egy-két-három-nyolc oldalt, vagy elugorhattok más topikba írni, mi több, akár az ablakot is bezárhatjátok. De ha visszatértek abba a topikba, amit otthagytatok, és rányomtok a szövegdobozra, ott lesz a félbehagyott hozzászólás (hogy meddig tárolja, azt nem tudom, de nyilván senki sem akar napokkal később egy hozzászólást folytatni). Úgyhogy nem kell ide-oda lépkedni hozzászólás írása közben, ha egy oldalt vissza is kell lépned, ott folytathatod az írást, ahol az előző oldalon abbahagytad. Annyi megszorítás van, hogy a kövi oldalon, mielőtt idéznétek valakit, nyomjatok rá a szövegdobozra, hogy előbújjon a begépelt szöveg. De a Home és End gombokkal a billentyűzeten villámgyorsan lehet a fórum teteje és alja között navigálni.

És ezért én már most hálát rebegek, mert sokszor megesett velem, hogy bepötyögtem egy kis szösszenetet, aztán véletlen bezártam a lapfület, és a kisregény odaveszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy meg azt is lehet, hogy ha olvasás közben egérrel kijelölöd az adott mondatrészt, megjelenik egy kis "Idézd ezt" szöveg, arra kattintva egyből bedobja a szövegdobozba a kijelölt részt.

Hát ez nagyon vagány! Már ezt is így nyomattam :D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell a kódokkal pepecselni. Idézetnél is, ha több részletben szeretnél válaszolni, akkor csak entert kell nyomni és automatikusan szétválasztja az idézetet annyi részre amennyire csak akarod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért tényleg jó lenne ha megbarátkoznál vele. Értékes tagja vagy Te is a fórumnak, nem lenne jó ha emiatt kimaradoznál.

Köszönöm! Ez igazán kedves tőled! Kezdem megszokni, az tényleg elég jó, hogy ha az uccsó hsz időpontjára kattintok, akkor odaugrik.

Tényleg próbálom úgy felfogni, mint egy könyvet. A legfrissebb ott is alul van.

Az idézés is jobb, de a képek linkjeinek beszúrása is kimondottan tetszett tegnap!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát ez nagyon vagány! Már ezt is így nyomattam :D:D:D

Beszabehu! Csak a hecc kedvéért betettem ezt az idézetet, miután Cupsy megírta. Azóta rengetegszer kiléptem a Chrome-ból, játszottam a Battlefronttal, megnéztem egy Légi katasztrófák epizódot, reagáltam több topikban, böngésztem mindenfelé a neten, túrtam a fórum css-ét, ennek okán goolge-ztam is egy sort (bocsi Ody, de az átszínezésre nem lelek megoldást), és jóóóól elfelejtettem, hogy ezt betettem ide. Most idekattintottam, és láááám, itt van.

 

Örülök, hogy azért a többségének elnyerte a tetszését, és annak is, hogy akinek nem, az azért kezdi megszokni. Köszi mindenkinek a visszajelzéseket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Beszabehu!

Hát...

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak a hecc kedvéért betettem ezt az idézetet, miután Cupsy megírta. Azóta rengetegszer kiléptem a Chrome-ból, játszottam a Battlefronttal, megnéztem egy Légi katasztrófák epizódot, reagáltam több topikban, böngésztem mindenfelé a neten, túrtam a fórum css-ét, ennek okán goolge-ztam is egy sort (bocsi Ody, de az átszínezésre nem lelek megoldást), és jóóóól elfelejtettem, hogy ezt betettem ide. Most idekattintottam, és láááám, itt van.

...Ez...

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Örülök, hogy azért a többségének elnyerte a tetszését, és annak is, hogy akinek nem, az azért kezdi megszokni. Köszi mindenkinek a visszajelzéseket!

...Zseniális! :D

 

Tényleg csak entereket kell nyomni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg lehet oldani, hogy a hsz dobozba bemásolt szöveg a fórumon használt formázással jelenjen meg? Mert pl. az idővonalat a saját, wordben lévő verziómból kimásolva szoktam frissíteni, viszont a fórumra átcopyzva immár megőrzi az eredeti formázást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy csak a betűméretet és színt tudom szerkeszteni, vagy a fékövér, dőlt, aláhúzott kombót. Legalábbis nem látom, hogy lennének betűtípusok. 

Egyébként pár soros szövegnél nem gáz ide is begépelni a tartalmat, de terjedelmesebb mennyiségnél már kevésbé szórakoztató. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen nekem is volt. Ilyenkor a kérdéses szöveget bemásolom a böngésző címsávjába (oda nagy méretű szöveg is befér, legalábbis a Chrome-nál), ott rögtön átformázza az egészet. Aztán ha ott újra kijelölöd és ide berakod akkor már normális lesz a formázás. Picit körülményes, de nálam legalábbis működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem teljesen világos számomra a gond. Íme egy próba az én gépem esetében:

forum_test.png

 

Ide bemásolva:

Fórumos teszt

Fórumos teszt

Fórumos teszt

 

Nekem csak egyedül a size tűnik elütőnek, amin lehet állítani (14 a szabvány):

Fórumos teszt

Fórumos teszt

Fórumos teszt

 

Vagy pontosan hogy jön elő nektek a hiba? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A beillesztett szöveg formázásának eltávolítására van két módszer. Az első, beillesztitek a szöveget, és akkor a szövegdoboz alján, a "Húzz ide egy fájlt csatoláshoz, vagy válassz fájlt..." fölött megjelenik egy olyan szöveg, hogy "Beillesztett szöveg. Illessze be egyszerű szövegként". Erre kattintva a fórum azonnal átszabja a szöveget. Ám ez nem minden esetben jelenik meg.

Ezért ott a másik, állandó lehetőség: a szövegdoboz szerkesztőlécén a kis szem ikon (Spoiler) mellett van egy ilyen radírszerű ikon (Remove Format). Nos, kijelölitek a már beillesztett szöveget, aztán a radírra klikkeltek, és a fórum kitöröl minden extra formázást a kijelölt szövegrészben.

Persze van egy harmadik formátum is, ha a Source-ra kattintatok, megjelenik a szöveg forrása, és akkor manuálisan távolíthatjátok el a tageket, de azt hiszem, az első két változat sokkal kényelmesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

A beillesztett szöveg formázásának eltávolítására van két módszer. Az első, beillesztitek a szöveget, és akkor a szövegdoboz alján, a "Húzz ide egy fájlt csatoláshoz, vagy válassz fájlt..." fölött megjelenik egy olyan szöveg, hogy "Beillesztett szöveg. Illessze be egyszerű szövegként". Erre kattintva a fórum azonnal átszabja a szöveget. Ám ez nem minden esetben jelenik meg.

Ezért ott a másik, állandó lehetőség: a szövegdoboz szerkesztőlécén a kis szem ikon (Spoiler) mellett van egy ilyen radírszerű ikon (Remove Format). Nos, kijelölitek a már beillesztett szöveget, aztán a radírra klikkeltek, és a fórum kitöröl minden extra formázást a kijelölt szövegrészben.

Persze van egy harmadik formátum is, ha a Source-ra kattintatok, megjelenik a szöveg forrása, és akkor manuálisan távolíthatjátok el a tageket, de azt hiszem, az első két változat sokkal kényelmesebb.

De amit az előbb benyomtam az nekem egy sima ctrl+c -- ctrl+v volt. Mégsem örökölte meg az eredeti betűtípust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván azért, mert csak azt a betűtípust tudja használni, ami fontként benne is van a rendszerben (azért ez nem a Word ;) ), te meg még a Wordben is különleges karaktereket próbáltál használni. Ilyet nem is fog tudni megörökölni. Semmi olyan formázást, amit maga nem ismer. De amit igen, pl. a betűméretet vagy a színt, vagy a linkeket és a többit megtartja. Pl.:

 

– Mit gondol, mi vagyok én? Kezdő csempész, aki eldobja az árut, ha meglát egy köztársasági finánchajót? – kérdezte Tomeen felháborodottan, mikor üzleti partnere döbbenten állapította meg, hogy leszállította a megrendelt árut. – Ha azt mondtam, hogy megszerezek egy Konzul osztályú hajót, akkor azt meg is szerzem. Íme – azzal végigmutatott a Taris egyik eldugott dokkjának közepén álló három hajtóműves, keskeny, szürke és vörös színekben pompázó cirkálón.

– Abban nem kételkedtem, hogy szerez nekem egy Konzult – mondta diplomatikusan az aqualish férfi. Tomeen nem sokat tudott róla, de ha belegondolt, hogy már a ruhája is majdnem annyiba kerülhetett, mint a hajó, amit hozott neki, hát elment a kedve a kérdezősködéstől. Az ilyen gazdag szerzetekkel jobb volt gyorsan lezavarni az üzletet, aztán tovább állni.

 

Egy másik példa, ezt a PGO-ról másoltam ki, a Call of Duty: WWII adatlapjából egy részlet, még a szövegdobozok közötti betűméret-különbéget is megörökölte, a hátteréről nem is beszélve:

 

Miután a Call of Duty sorozat megjárta a jelent és a jövőt, visszatért oda, ahonnan indult: a II. világháborúba. A Call of Duty: WWII bejelentésére 2017 áprilisában került sor, de a hivatalos bemutató előtt sok információ napvilágot látott. A Call of Duty: WWII története a normandiai partraszállást is feldolgozza, a játék kap kooperatív játékmódot, amiben egy teljesen új kampányt kell végigküzdeni. Nem maradhat el a multiplayer sem, a leghíresebb csatákban lehet részt venni, ami alatt "a játékosok új módokon léphetnek kapcsolatba egymással és a Call of Duty közösséggel."

Ezúttal nem csak a hősiességre, epikusságra gyúrtak rá a fejlesztők, hanem hihető, emberi oldalálról szeretnék bemutatni az új, meglepően kidolgozott karaktereket A fejlesztők természetesen meglátogatták a csaták helyszíneit és ez alapján készítették el a pályákat.  A lőfegyverek hangja, megjelenése és működése is a valódi fegyverek alapján készült, persze úgy, hogy közben ne váljon a szimulátorrá a program.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ilyen nekem is volt. Ilyenkor a kérdéses szöveget bemásolom a böngésző címsávjába (oda nagy méretű szöveg is befér, legalábbis a Chrome-nál), ott rögtön átformázza az egészet. Aztán ha ott újra kijelölöd és ide berakod akkor már normális lesz a formázás. Picit körülményes, de nálam legalábbis működik.

Én egy jegyzettömb fájlba szoktam berakosgatni és onnan ki, legalábbis eddig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.