Ugrás a kommentre

Jecki Lon padawan


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • Bence1997 megváltoztatta a címet erre: Jecki Lon padawan
  • 2 héttel később...

A világító bot hatást már egy ideje észre lehet venni. A legtöbb sorozatban ilyen kardokkal hadonásznak, nem feltétlen a filmes vonalat követik, ahol tudtommal effektekkel hozzányúlnak a kardokhoz. Nekem már az Ahsoka is ilyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Bence1997 írta:

A világító bot hatást már egy ideje észre lehet venni. A legtöbb sorozatban ilyen kardokkal hadonásznak, nem feltétlen a filmes vonalat követik, ahol tudtommal effektekkel hozzányúlnak a kardokhoz. Nekem már az Ahsoka is ilyen volt.

Ez már sajnos a Skywalker kora óta tetten érhető. Már ott se színeztek utána. (Főleg az Exegolos jeleneteknél feltűnő.)

Sajnos spórolnak a motion blur effektjén. Nem nagy kaland pedig, és mégis látványos lenne a különbség. De ezzel már meg kell barátkozni. Az előnye, hogy a forgatás során használt "világító botnak" hála, a fénykardnak van a környezetre gyakorolt fényhatása. (Megvilágítja a környezetét). De kb. ennyi.

 

És még a fenti képen nem is olyan rossz a helyzet. Majd ha mozog a penge, akkor lesz érdekes.

Csak egy példa az effekt hiányára Mando 2. évadából:

Screenshot_20240402_221758_YouTube.jpg

Screenshot_20240402_222136_YouTube.jpg

 

És egy az Ahsoka 1. évadából:

20240402_222810.jpg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Bence1997 írta:

A világító bot hatást már egy ideje észre lehet venni. A legtöbb sorozatban ilyen kardokkal hadonásznak, nem feltétlen a filmes vonalat követik, ahol tudtommal effektekkel hozzányúlnak a kardokhoz. Nekem már az Ahsoka is ilyen volt.

Minden fénykardot effekteznek, még a sorozatban is. Látszik a fénypengék vibrálásán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Minden fénykardot effekteznek, még a sorozatban is. Látszik a fénypengék vibrálásán. 

Ne hidd. A mai NeoPixel vagy egyéb prémium márkájú fénykardok alapból képesek produkálni ezt a vibráló fényt. Nézd meg bármelyik amatőr összehasonlító videót. Ehhez ma már nem kell utóeffekt.

 

A gond ott van, hogy a mozgás közbeni elmosódásnál sem effektezik az ilyen fénykardokat. Erre feljebb tettem be képeket. Ez azért van így, mert a LED a markolatban van, onnan sugároz ki, mozgás közben egyszerűen elfogy az ereje. Ezért a markolathoz közel még jó, de a penge hosszán haladva egyre jobban egy ilyen fura árnyékkép jelenik meg. Ezt kellene utólag eltűntetni. De ezt már nem csinálják a Skywalker kora óta.

 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgásban látszik a lényeg szerintem nem képen, legalábbis az amire én gondolok. Tudjuk, hogy van egy világító kellék a színészeknél amik  nem minden esetben olyan hosszúak, mint a végső műben láthatók, viszont effekt alapnak tökéletesen megfelelnek. A penge finom hullámzás a közeliken, a szikrázás, ez mind utólagos effekt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőő... khm... izé...

 

 

Lehet, hogy amatőr videókkal megpróbálják bebizonyítani azt a nonszenséget, hogy nem használnak már effekteket a fénykaroknál, de mint látható a profi videókon, akárhogy is valósítják meg a párbaj adott jelenetét, mindig effektezve van. Már csak józan paraszti ésszel belegondolva is szükség van erre, mert mint látható a videókban, hol világító pengét használnak, hol szimpla matt pengét, hol egyáltalán nincs penge, ráadásul jelenettől függően a pengék hossza még változhat is. Vagyis már csak azért is szükség van arra, hogy effektezzék, egész pontosan digitális pengét használjanak, hogy az a fénykardpenge egységes legyen.

A fenti kép meg csak egy promóciós kép, nem screenshot. Több mint valószínű, hogy a Disney vagy a Lucasfilm marketingosztálya dolgozta meg Photoshoppal a felvételen készült marketing célú fotók egyikét és azt adták oda az Entertainment Weekly-nek, vagyis nem sok köze van ahhoz, amit majd a sorozatban látni fogunk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Eddig szimpi, bár Ahsokától szerintem jelentősen eltér a személyisége (ami nem feltétlenül baj). :) 

Ő sokkal szabálykövetőbbnek és engedelmesebbnek tűnik, akiben nincs meg az a makacs tettre készség és a mestere által fűtött egyedi látásmód, mint a togrutában. Féltékenységet én egyáltalán nem éreztem a részéről Osha irányába. Sol mester szárnyai alatt remek Jedivé válhat, aminek várom a kiteljesedését.

 

Remélem, nem az lesz a sorozat konklúziója, hogy minden Sith-tel összefutó Jedi (így ő is) a Kozmikus Erő részévé válik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yord egy "szerencsétlenke" azért is próbál kompenzálni a túlbuzgóságával, Osha is mondja nem hitte, hogy megéri Yord lovaggá válását. Szóval valahogy összekaparta a lovagi címet, de nem hivatalosan mindenki, ő maga is tudja, hogy Jecki jobb nála, tehetségesebb, jobbak az ötletei, meglátásai.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Nektek nem fura, hogy a padawan Jecki csak úgy utasítgatja a 2 éve lovag Yordot? Valami nem stimmel itt szerintem. Lehet Yord Jecki lekötelezettje valahogy?

 

Nekem ez inkább ilyen barátságos zrikálásnak tűnik, nem tudjuk milyen nexusban voltak régebben. Yord kicsit bohókásabbnak tűnik, Jecki meg fiatal kora ellenére is nagyon komoly, ahogy Sollal beszélt abból is nekem az jött le, hogy nagyon elkötelezett a jedik útja iránt. Szóval ezt egy ilyen pedáns vs. hebrencs dinamikának tűnik, ami közöttük van, de ha konkrét döntési helyzetben kellene valakinek parancsnokolni és Yord van ott meg Jecki, akkor szerintem Yord szava lenne a döntő... még ha Jecki esetleg nem is értene egyet vele és az ő elképzelése működőképesebb is lenne. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

ha konkrét döntési helyzetben kellene valakinek parancsnokolni és Yord van ott meg Jecki, akkor szerintem Yord szava lenne a döntő... még ha Jecki esetleg nem is értene egyet vele és az ő elképzelése működőképesebb is lenne. :) 

Végül is láttunk egy ilyen helyzetet, de ott Sol, mint rangidős döntött, hogy kinek a javaslatát fogadják el. :)

 

Egyébként Jecki fiatalabbnak tűnik, és ha ő Sol új tanítványa Osha távozása után, akkor időrendben is úgy jön ki, hogy fiatalabb Yordnál, aki kb. Oshával egyidős. De simán lehet, hogy a fiatalabb padawan a rátermettebb és átgondoltabban cselekvő, s nem az idősebb, aki már lovag (biztos szerencséje volt, és valahogy átcsúszott a vizsgán :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.