Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Nem tudom létezik-e még valaki aki szeretné a Saga-t dvd-n végig szinkronnal azaz a 2011-es BD tartalmaival megáldott változatban, de ha igen azoknak mondom, hogy jelenleg a legolcsóbb all time:

Az MM-ben találkoztam immár dupla szélességű slipcase-be rakva a 2 normál dvd-tok, fejenkét 3-3 lemezzel, most 8 ropi. Tehát trilógiánkét 4ropi, vagyis filmenként 1333ft.

Hajrá, ezalatt már csak a turkálós van, de ahogy a dolgok állnak, az sincs kizárva idővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szóba jött a RO hasonló topicjában a Saga BD steelbook sorozata.

A gyüjtemény egységesítésének gondolata szép gondolat, de véleményem szerint maga ez a sorozat is koncepciótlan a szépségét félretéve:

maxresdefault.jpgbluray_backs.jpg

5 gonosz és egy jó arc. Miért? akkor már legyen csak gonosz a borítókon. Ráadásul Jango egyéb szempontokból is jobb a 2 arcaként, mint Yoda.

És igen le fogom írni, bár fáj, hogy ennyi erővel Boba is lehetne az 5-ön és az is nagyon jó lenne Jango alatt!

Vagy egy klón is lehetne a 2-őn, ha már az 5-öt egy sima rohamosztagos reprezentálja..Jól néznének ki a trilógiák közepén.

Vader nem annyira jó az új reményre. Ő a jedin kéne, hogy legyen de ez nem vészes, ezt hagyhatjuk..

Értem én, hogy badass/cool figurákat akartak, de akkor is. A logo trilógiától függetlenül random dobálva van hol balra, hol jobbra, attól függ, hogy hogy áll a kép. Nem mintha nem lehetett volna bármelyiket tükrözni és mondjuk balra le pakolni minden logót.

Akkor meg is jöttünk a 7-hez:

image.jpg11216153_5174371078496032.jpg

Későbbi kiadás; "nyilván nem stimmelhet" :( (Dehogynem stimmelhetne! :angry: )

A Logó a hivatalos "the force awakens" logó, eszükben sem volt a fentiekhez igazítani. Kylo illik a képbe, mert gonosz és cool is, de kardozik, ami fent nem divat.

A hátoldalt a niemand-Phasma kapta az eredeti moziplakát helyett, ami szintén nagy eltérés. És a gerinc egysége is felejtős.

 

Az újonc a Rogue One lesz, ami immár tényleg meg sem próbál beleilleni a fenti káoszba, nem is tudom ,hogy dícsérendő, vagy elmarasztalandó érte.

K_pkiv_g_s.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összevetés és igaz, az egységes koncepció nagyon nem volt koncepció. Mondjuk ezt lenyelem, mert őszintén szólva, lesz*rom a külcsínt. Legyen benne a film, azt kész. Persze, jól néz ki a polcon, de nálam az a polc egy másik szobában van, ráadásul takarja egy szkúner, a Jurassic Park kapuját áttörő T-rex, meg a hangszórók (igen, azon a polcon sem koncepció az egységes koncepció). :)

Viszont azért ja, nem ártott volna valami összkép. Talán majd, ha kész lesz az ep9 és úgy kiadják. Vagy akkor sem. De ami felett nem tudok dűlőre jutni, az a kék Palpatine. Most komolyan? Miért kék? Még az ep5-ön is fura lenne, mert nem hologramként van ábrázolva, de az ep6-on? Miért kék a császár? Vader a torkára akadt, vagy mifene?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összevetés és igaz, az egységes koncepció nagyon nem volt koncepció. Mondjuk ezt lenyelem, mert őszintén szólva, lesz*rom a külcsínt. Legyen benne a film, azt kész. Persze, jól néz ki a polcon, de nálam az a polc egy másik szobában van, ráadásul takarja egy szkúner, a Jurassic Park kapuját áttörő T-rex, meg a hangszórók (igen, azon a polcon sem koncepció az egységes koncepció). :)

Viszont azért ja, nem ártott volna valami összkép. Talán majd, ha kész lesz az ep9 és úgy kiadják. Vagy akkor sem. De ami felett nem tudok dűlőre jutni, az a kék Palpatine. Most komolyan? Miért kék? Még az ep5-ön is fura lenne, mert nem hologramként van ábrázolva, de az ep6-on? Miért kék a császár? Vader a torkára akadt, vagy mifene?

Talán kevésbé zombis a pofája, ha az űr kékje tükröződik az arcán. Ja, hogy az űr nem is kék?

A lényeg, hogy vállalható színezettel akarták feljavítani a sápadt visszataszító pofiját.

Vagy azért kék, mert "Blue"-ray.. :hehe:

érted:

K_pkiv_g_sfd.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a sorozatok nagyon egységes és szép képet mutatnak. A TCW hat évadára öröm ránézni.

Az biztos, bár én egyelőre még mindig csak a TCW első öt évadáról mondhatom el ezt. Ráadásul nekem még szép díszdobozban is van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát ezt benéztem, a szavadból úgy gondoltam nem érdekelhet nagyon a fémtokos változat. De a sor nem volt teljes, valamelyik OT film hiányzott, viszont az EP I-ből volt vagy 10 db. Ma bent voltam az MM-ben és már nem voltak meg.

Az ep 4 hiányzott szerintem, a Vaderes. Online sincs..

Szombaton jártam bent az MM-ben, de a BD-khez nem mentem oda. :facepalm:

Bár lehet, hogy már akkor sem voltak. Ennyiért nagyon meggondoltam volna bár csak a 6-ot egyben.

Való igaz, hogy nem vagyok szerelmes a kiadásba, ahogy lentebb is taglaltam -jól emlékeztél.

De ez már befektetésnek is megtette volna. Ülsz rajta egy évet és minimum a duplájáért el lehetne adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kathleen Kennedy-nek nekiszegezték a kérdést, hogy a régi trilógiát meg fogják-e jelentetni a későbbi változtatások nélkül eredeti formájában. Kennedy azt mondta hogy azok a filmek Lucashoz tartoznak és nem fognak hozzányúlni. Tehát ha meg is jelenne újra a régi trilógia -amiről egyelőre nincs szó- akkor valószinüleg a legutolsó változtatásokkal együtt jelenne meg. Egyébként a Rogue One werkfilmben is látszik hogy például a Yavin bázisnál a Special Edition verzióhoz igazodtak nem az eredeti 1977-es kinézethez.

 

Csak emlékeztetőül. Így nézett ki eredetileg a Yavin bázis:

yavin-4.jpg

 

Ez pedig az SE verzió, amihez a Rogue One-t is igazitották:

1dGtw.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értem ezt a "Lucashoz tartoznak" dolgot. Miután eladta az egészet a Disney-nek ugyan mi tartozhatna, hozzá a saját személyiségi jogain kívül (Ő az alkotó). Egyébként úgy tudom hogy a New Hope az teljesen a Fox-é, arrol nincs mit tárgyalni, mert nélküle nem menne a régi változat kiadása. Meg azt is rebesgették, hogy a régi kópiák elvesztek. Ez is marhaság, mert a 1995-ös THX-es és 1997-es SE verzióknak az az alapja. Még hajdanán az RTL klubbon is mutogattak dokumentum filmet, hogy a régi kópiát, hogyan tisztították, és restaurálták. Szóval mindenféle kifogásokat keresgetnek szerintem, de nem értem miért. Én a hajdanán kivágott jeleneteket (Luke és Biggs, kibővített Mos Eisley jelenetek) is felújítanám, és kiadnám. Szerintem volna rá kereslet. Én megvenném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belenyúlás nélkül szerinted hogy néznének ki a trükkök a HD-ban vagy ami még rosszabb UHD-ban? :) Nekem elég a VHS ezekből a változatokból.

 

Egyetértek, vacakul, de visszajönne a gyerekkori élmény az biztos. Én nem is a Te korosztályodra számítanék a siker tekintetében, hanem inkább Frenkie, és az én korosztályomnak lenne ez nagy élmény. Igen élményt írtam. Mi, és sok millióan a világon abban a formában ismertük meg a SW-t, és akkoriban a padlón kerestük az állunkat a "látványtól". Ugye milyen fura ezt így olvani? De igaz. Szóval a nosztalgia faktorban nem kis potenciál van. Egyébként külföldön, már volt egy ilyen kiadás. Az 1995-ös The SW Trilogy Definitive Collection Laserdisc változatát (a SE elötti mozi változatokat) portolták át DVD-re (amik valójában bónusz lemezek voltak), de rossz képaránnyal, és SD felbontással. Volt is óriási felháborodás. Szóval lenne piaca egy ilyen kiadásnak. Ha valaki nem szeretné megvenni ne tegye, de az jelzés értékű, hogy szinte évente felröppennek olyan hírek, igények, hogy jó lenne ha kiadnák, főleg mióta a Disney megvette a Lucasfilmet.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen... az olyan kis csikkek mint én, nem tudnánk értékelni. :D

Ody-kám, te nálam is fiatalabb vagy, úgyhogy egy ilyen kiadást marhára nem tudnál értékelni. Hogy tudna a te korosztályod egy módosítatlan ep4-et értékelni, hát a Rebelsen nőttél fel. :lol:

Szarul indult a napom, de ez felvidított. :lol2:

 

Pécsi, ezt a "Lucashoz tartozik" dolgot valószínűleg úgy érdemes értelmezni, hogy Lucas iránti tiszteletből nem dobják piacra. Megjegyzem, nem értem, mi ez a sírás-rívás a módosítatlan filmekért, hiszen a 2000-es években az is megvásárolható volt. Nekem is megvannak valahol - mivel extra tartalomként volt fenn, így csak az extra lemezt szereztem be -, a szekrény mélyére rejtett DVD gyűjteményem között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-kám, te nálam is fiatalabb vagy, úgyhogy egy ilyen kiadást marhára nem tudnál értékelni. Hogy tudna a te korosztályod egy módosítatlan ep4-et értékelni, hát a Rebelsen nőttél fel. :lol:

Szarul indult a napom, de ez felvidított. :lol2:

 

Pécsi, ezt a "Lucashoz tartozik" dolgot valószínűleg úgy érdemes értelmezni, hogy Lucas iránti tiszteletből nem dobják piacra. Megjegyzem, nem értem, mi ez a sírás-rívás a módosítatlan filmekért, hiszen a 2000-es években az is megvásárolható volt. Nekem is megvannak valahol - mivel extra tartalomként volt fenn, így csak az extra lemezt szereztem be -, a szekrény mélyére rejtett DVD gyűjteményem között.

 

Nem sírok, nekem is megvan, csak nem szívesen nézem. Rosszul mutat a 16:9-es hd tv közepén egy kocka, amiben van egy csík a film gyanánt. Ha meg megpróbálod zoom-olni, akkor kiderül, hogy a mobilomnak is jobb a felbontása mint ennek, pedig az sem egy nagy szám. :lol:

 

Hát igen... az olyan kis csikkek mint én, nem tudnánk értékelni. :D

 

Nem vagytok csikkek (gondoltam ti már az SE nemzedék vagytok) , de leírtad: "Nekem elég a VHS ezekből a változatokból."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagytok csikkek (gondoltam ti már az SE nemzedék vagytok) , de leírtad: "Nekem elég a VHS ezekből a változatokból."

Azért írtam mert ezek ma már csak érdekességek. Ha SW-t nézek akkor nálam a SAGA BD doboz tartalma az alap. Azért nem fogom megvenni, hogy a polcon porosodjon. :) Ráadásul a VHS kiadásnak igazi nosztalgikus érzete van, mert amikor beteszem a magnóba olyan mintha megint 1984 karácsonya lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért írtam mert ezek ma már csak érdekességek. Ha SW-t nézek akkor nálam a SAGA BD doboz tartalma az alap. Azért nem fogom megvenni, hogy a polcon porosodjon. :) Ráadásul a VHS kiadásnak igazi nosztalgikus érzete van, mert amikor beteszem a magnóba olyan mintha megint 1984 karácsonya lenne. :)

 

Na akkor az 1984-es tv premier közös émény volt. A kicsi Ody-nak és a kicsi Pécsinek ez volt az egyik legszebb karácsonya, az biztos. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.