Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Itt Tekka azt mondja, hogy az az időszak maikor a Jedik elterjedtek a galaxisban (?) Ez azért elég fura, mert a Köztársaság már ezer éves. 

 

Egyébként sokkal érdekesebb, hogy mit találnak! Mikor jön ki ez a képregény?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mikor jön ki ez a képregény?

Ma. :D Ha minden igaz, estefelé fent lesz a szokott oldalon. :)

 

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt Tekka azt mondja, hogy az az időszak maikor a Jedik elterjedtek a galaxisban (?) Ez azért elég fura, mert a Köztársaság már ezer éves. 

Szerintem a Jedik aktivitása itt a lényeg. Jedik eddig is voltak. Lehet a High Republic idején kezdtek el a Galaxis széle felé kutakodni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt Tekka azt mondja, hogy az az időszak maikor a Jedik elterjedtek a galaxisban (?) Ez azért elég fura, mert a Köztársaság már ezer éves. 

 

Egyébként sokkal érdekesebb, hogy mit találnak! Mikor jön ki ez a képregény?

Már megjelent. Gondolom órák kérdése, és felkerül "bizonyos oldalakra" is. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Pont ahogy a Project Luminous-os szivárgásokban :)

Így van. Nekem ez roppant gyanús. Ha beigazolódik a projekt és a jövőbeni filmek is ezt fogják elmesélni, akkor esélyes, hogy az animációs sorozat is igaz? Mert ha igen, megeszem a kalapom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem esélyesebb hogy a kánon művek a következő filmekig elsősorban ezzel a korszakkal fognak foglalkozni. A filmek meg foglalkozhatnak teljesen mással. Azoknak ugyis meg kell állniuk a saját lábukon hisz a nézők 99,9 százaléka nem fogja követni a kánont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha igaz a pletyka, akkor a filmek így is megállhatnak a saját lábukon. Maximum elejtenek a filmekben néhány olyan információt, amely a kánont olvasóknak ismerős lehet. :)

 

Amúgy a High Republic Era nem mostani kitaláció. A Dooku: Jedi Lost c. hangoskönyvben említik meg elsőként ezt a korszakot!

Ott egy egyfajta legenda kering egy bizonyos

Spoiler

Teradine padawanról. Tearadine megszállottja lett egy régi jedinek, aki az elveszett 20 -ak közé tartozott. A neve Radaki mester volt akiből nem más lett, mint a sith nagyúr, Darth Krall. Teradinet kicsapták a rendből és elveszett a jeditörténelem homályában.

:)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem ha igaz a pletyka, akkor a filmek így is megállhatnak a saját lábukon. Maximum elejtenek a filmekben néhány olyan információt, amely a kánont olvasóknak ismerős lehet. :)

Egy filmsorozathoz túl kevés szerintem ez az éra. Elvégre ez a béke időszaka. A képregényekre/könyvekre/játékokra ki lehet ide valami érdekeset találni, de szerintem a mozifilmekhez ennél valami nagyobb szabású kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Egy filmsorozathoz túl kevés szerintem ez az éra. Elvégre ez a béke időszaka. A képregényekre/könyvekre/játékokra ki lehet ide valami érdekeset találni, de szerintem a mozifilmekhez ennél valami nagyobb szabású kell.

Ha a belső körökben lenne a történet java, igazat adnák neked. De mivel a pletyka arról szól, hogy az ismert Galaxis széle és az Ismeretlen Régiók a terep, így könnyen feltudnak rá húzni egy több filmből álló szériát. :)

 

 

szerk.: húúú, de megkell még szoknom ezt a like -os dolgot, most hogy megint változott. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Az ismert galaxisban ;) viszont az Ismeretlen Régió lesz a terep.

Tehát a max amit kihozhatnak belőle hogy kitör egy teljesen egyoldalú háború ahol csak a köztársaság támad de őt sose támadják meg. Hát nem túl izgi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Tehát a max amit kihozhatnak belőle hogy kitör egy teljesen egyoldalú háború ahol csak a köztársaság támad de őt sose támadják meg. Hát nem túl izgi.

Bomarr, szerintem kicsit félreérted a történetet. A pletyka nem ír semmilyen konfliktusról, ergo ilyen nem is lesz benne. A lényeg, a kiindulási pont az, hogy egy csapat jedi - plusz néhány olyan személy, akik nem jedik - elindulnak az Ismeretlen Régiók felé kutakodni. És innen indul majd gondolom én a konfliktus. Az IR nagyon ismeretlen a számunkra, rengeteg mindent lehet ott elmesélni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Tehát a max amit kihozhatnak belőle hogy kitör egy teljesen egyoldalú háború ahol csak a köztársaság támad de őt sose támadják meg. Hát nem túl izgi.

 

Nem hinném, hogy a Köztársaság nevében mennének hittéríteni. Én csak magán akcióban tudom elképzelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bence1997 írta:

Bomarr, szerintem kicsit félreérted a történetet. A pletyka nem ír semmilyen konfliktusról, ergo ilyen nem is lesz benne. A lényeg, a kiindulási pont az, hogy egy csapat jedi - plusz néhány olyan személy, akik nem jedik - elindulnak az Ismeretlen Régiók felé kutakodni. És innen indul majd gondolom én a konfliktus. Az IR nagyon ismeretlen a számunkra, rengeteg mindent lehet ott elmesélni. :)

A pletyka szerint az új konfliktus az hogy az ismeretlen régióban vannak valami sith istenféleségek akiket a kirajzott jedik levernek. Namost ha a sith istenféleségek csak a Köztársaságtól teljesen elszeparált kieső világokat tudnak abuzálni és sose tudják megtámadni a Köztársaságot, a jedik székhelyét stb. akkor az azért elég vérszegény. Szóval továbbra se látom mitől érdekes ez egy mozifilmre. Ez igy csak egy Saga light, ahol a gonoszok előre boritékolhatóan akkora lúzerek hogy az ismert galaxis közelébe se szagolnak. 

 

Ehhez képest több ezer évvel korábban a sith uralta az egész ismert galaxist. Picit mintha érdekesebb lenne egy mozifilmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Bomarr írta:

A pletyka szerint az új konfliktus az hogy az ismeretlen régióban vannak valami sith istenféleségek akiket a kirajzott jedik levernek. Namost ha a sith istenféleségek csak a Köztársaságtól teljesen elszeparált kieső világokat tudnak abuzálni és sose tudják megtámadni a Köztársaságot, a jedik székhelyét stb. akkor az azért elég vérszegény. Szóval továbbra se látom mitől érdekes ez egy mozifilmre. Ez igy csak egy Saga light, ahol a gonoszok előre boritékolhatóan akkora lúzerek hogy az ismert galaxis közelébe se szagolnak. 

A pletyka egy szóval se mondta, hogy a jedik leverik majd őket. Csak hogy ilyen ellenfeleik lesznek majd. A kérdés, hogy ezek az istenségek miért nem érintik az ismert Galaxist, meg valószínűleg ebből a szériából derül ki. Meg az is érdekes, hogyha ezek a jedik elindultak ide, visszajönni már nem jöttek vissza. Miért? Mi történhetett? Plusz dolog, hogy nem kellene a Köztársaságot mutatniuk - maximum az elején és a végén - hanem az Ismeretlen Régiók lenne a terep, amit az egész szériában bejárnánk. Lehetőségek tárháza nyílna meg a készítők előtt.

 

Az, hogy miért nem ezer vagy több ezer évvel ezelőtti témákat pedzegetnek? Lehet, hogy ez a projekt egyfajta átmenet lesz. Itt is sokat megtudhatunk a múltbéli eseményekről - talán többet is, mint eddig - így ha ennek vége, jöhetnek azok a korszakok is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

A pletyka egy szóval se mondta, hogy a jedik leverik majd őket.

Azért szerintem 11 Star Wars film után, amik mindez után játszódnak, nem ördögtől való már most megjósolni, hogy akármilyen konfliktus is lesz, azt a jók nyerik meg. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a jók fognak győzni a legvégén :D 

 

Amúgy én nem látok problémát abban, hogy nem az ismert galaxist fogják fenyegetni az ellenségek. DE amúgy valami olyasmit is el tudnék képzelni, hogy a főhősök fogják azt megakadályozni, hogy az ellenség rászabadulhasson a Köztársaságra. Úgy, hogy a problémát a gyökerénél (az Ismeretlen Régiókban) ragadják meg.

 

Az jutott még eszembe, hogy Windu azt mondta a TPM-ben, hogy "ha a Sithek visszatértek volna, arról mi is tudnánk". Ebből kiindulva akár még azt is el tudom képzelni, hogy 400 évvel a korábban a Sitheknek volt egy visszatérési kísérletük, amit ezek a kirajzott Jedik hiúsítottak meg. És erre utal Windu elbizakodottan, mondván, hogy amikor legutóbb próbálkoztak a Sithek, akkor is észrevettük. Ezután már csak Ki Adi Mundi "a Sithek 1000 éve kihaltak" mondatát kéne kimagyarázni... Bár ha ezt nem vesszük olyan szigorúan, és tágabb értelmezést adunk neki, akkor ez se gond. Ugye 1000 évvel ezelőtt alkotta meg Bane a Kettő Szabályát, emiatt a Jedik 1000 éve halottnak könyvelték el a Sitheket. Lehet, hogy CSAK erre utalt Ki Adi Mundi. Vagy lehet, hogy a 400 évvel ezelőtti incidens során "nem támadtak fel" a Sithek, mivel megakadályozták ezt a Jedik...

 

Na ez most jó nagy katyvasz lett, de a lényeg, hogy rengeteg olyan megvalósítás lehetséges, amely az ismert galaxis történetfolyamába szépen beillesztené ezt a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Az jutott még eszembe, hogy Windu azt mondta a TPM-ben, hogy "ha a Sithek visszatértek volna, arról mi is tudnánk". Ebből kiindulva akár még azt is el tudom képzelni, hogy 400 évvel a korábban a Sitheknek volt egy visszatérési kísérletük, amit ezek a kirajzott Jedik hiúsítottak meg. És erre utal Windu elbizakodottan, mondván, hogy amikor legutóbb próbálkoztak a Sithek, akkor is észrevettük. Ezután már csak Ki Adi Mundi "a Sithek 1000 éve kihaltak" mondatát kéne kimagyarázni... Bár ha ezt nem vesszük olyan szigorúan, és tágabb értelmezést adunk neki, akkor ez se gond. Ugye 1000 évvel ezelőtt alkotta meg Bane a Kettő Szabályát, emiatt a Jedik 1000 éve halottnak könyvelték el a Sitheket. Lehet, hogy CSAK erre utalt Ki Adi Mundi. Vagy lehet, hogy a 400 évvel ezelőtti incidens során "nem támadtak fel" a Sithek, mivel megakadályozták ezt a Jedik...

Az a baj ezzel hogy jó pár -mondjuk úgy- erőltetett dolgot kell előhúzni ahhoz hogy megmagyarázzanak egy olyan konfliktust aminek annyira semmilyen kihatása nincs a galaxisra, hogy a Baljós Árnyak idején már úgy kezelik mintha meg se történt volna. Nem jobb lenne a mozifilmekben felfedezni olyan korszakokat, amik meghatározóak voltak a Star Wars világára?

 

Én el tudom simán képzelni, hogy ez a 400 évvel ezelőtti korszak nagyon érdekes meg izgalmas lesz a regények meg képregények szintjén, de egy mozibajárót nem hiszem hogy felcsigáz hogy például itt egy olyan régióban vagyunk aminek aztán tényleg semmi köze az eddig ismert Star Wars univerzumhoz és minden érdemi ami történik az annyira érdektelen a Köztársaságnak, hogy a Saga idején már jórészt ignorálják ezeket. A Baljós alapján a nagy konfliktusok 1000 év értek véget. Ha 1000 éve volt egy nagy konfliktus nem inkább arról vagy annak az előzményeiről kéne beszélni?

 

Pláne hogy azért a 2022-es filmnek nagyon nagyot kell dobnia. Annak kell megmutatnia hogy a Saga-n túl is van élet és a mozikban van jövője a Star Warsnak. Ehhez nagyon combos jól átgondolt film kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel még annyira távoli a következő mozifilm, így egyetlen erről szóló kémjelentést sem tudok komolyan venni.

Amennyiben persze ez a High Republic korszak egyáltalán a mozifilmekre is vonatkozik, nem csak egy multimédiás projekt a hiátus idejére regényekkel/képregényekkel/játékokkal.

Én korábban írtam már itt, hogy remélem azt, hogy az új mozifilmnek a kiegészítő anyagok már jó előre megágyaznak, azonban ez túl jól hangzik ahhoz, hogy igaz legyen.

A korszak nekem tetszene, végre kiszabadulnánk a Birodalom korszakából, és közelebb kerülnénk a prequel világához. Ezt sem gondoltam volna, hogy leírom a TCW idején. :)

@Bomarr: Én abszolút egyetértek veled, de félő, hogy a Kotor már annyira népszerű, hogy talán megint balhé lenne belőle, ha nem azt kapnák, amit vártak. És nem fognak 300 millióért egy 15 éves játékot adaptálni filmre. Szerencsére...

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Yoda József írta:

Az jutott még eszembe, hogy Windu azt mondta a TPM-ben, hogy "ha a Sithek visszatértek volna, arról mi is tudnánk". Ebből kiindulva akár még azt is el tudom képzelni, hogy 400 évvel a korábban a Sitheknek volt egy visszatérési kísérletük, amit ezek a kirajzott Jedik hiúsítottak meg. És erre utal Windu elbizakodottan, mondván, hogy amikor legutóbb próbálkoztak a Sithek, akkor is észrevettük. Ezután már csak Ki Adi Mundi "a Sithek 1000 éve kihaltak" mondatát kéne kimagyarázni... Bár ha ezt nem vesszük olyan szigorúan, és tágabb értelmezést adunk neki, akkor ez se gond.

Régen rossz ha ilyen kimagyarázásokat kell alkalmazni, ez aztán megint kicsapná a biztosítékot a legtöbb ember szemében, jogosan. Ott az egész idővonal, ami szabad kezet adna nekik erre meglépik ezt, az egész gáz, ahogy van

16 perccel korábban, Brodie írta:

@Bomarr: Én abszolút egyetértek veled, de félő, hogy a Kotor már annyira népszerű, hogy talán megint balhé lenne belőle, ha nem azt kapnák, amit vártak. És nem fognak 300 millióért egy 15 éves játékot adaptálni filmre. Szerencsére...

Ezért kellene a  jövőbe menni, nem a múltba. A Legacy korszak annyira nem népszerű, de még azutáni időkbe is elmehetnének bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most úgy csináltok, mintha az ST nem egy erőltetett kimagyarázásra épülne... De látva a filmeket, nagyon is jók lettek. Pedig a Jedi visszatérben látottak ellenére a Galaxisban cirka 30 évvel később gyakorlatilag visszaállt ugyanaz a helyzet: egy elnyomó diktatúra vs. a maroknyi lázadók. Ez nem volt erőltetett? Hát dehogynem. De engem, hogy őszinte legyek nem érdekel, mert kaptunk 3 minőségi filmet.

 

A Zsivány Egyes nem erőltetett úgy, hogy a New Hope-ban egy betűt nem szólnak a hősökről, akik életüket áldozták azért, hogy meglegyenek a tervek? Hát de, az is baromira erőltetett. De engem ez se érdekel, mert a Zsivány Egyes számomra a második legjobb SW film.

 

De számos aspektusa van már a SW univerzumának, amelyek szintén kaptak erőltetett magyarázatot....

 

Nem egészen értem, hogy miért most lett ez baj. Nekem az időpontválasztással sincs bajom, hisz ezt a korszakot még a Legendák se mutatták be. Innen lehet a legjobban tiszta lappal indulni. Előrefele meg már csak azért sem mennék, mert az meg az eddigi eseményekhez abszolút nem adna semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Yoda József írta:

A Zsivány Egyes nem erőltetett úgy, hogy a New Hope-ban egy betűt nem szólnak a hősökről, akik életüket áldozták azért, hogy meglegyenek a tervek?

Az ep.4 nyitószöveg beszél erről az akcióról. Nekem soha eszembe se jutott, hogy a Zsivány Egyes erőltetett lenne. A sequel trilógiára már jobban illik ez a kritika, de talán ez olyasmi amin nem kéne felbátorodni. Szeretem a sequel trilógiát de az hogy sok minden benne erőltetett nem az előnye. Szerintem a jövőbeli filmeknél ezt épp hogy kerülni kéne. Pláne hogy a paletta nagyon széles. Sok ezer évnyi történelem és a lehetséges jövő is ott van amivel dolgozhatnak. 

Ha ezek után valami erőltetett ötlettel állnak elő az nem hiszem hogy jót tesz a filmeknek. Pláne hogy továbbra is azt érzem, hogy 2022-ben valami nagyon erőssel kell előálljanak. Ez a 400 évvel ezelőtti küzdelem az ismeretlen régióban amit Ki-Adi-Mundi már nem is érez emlitésre érdemesnek nekem nem tűnik elegendőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez a 400 évvel ezelőtti küzdelem az ismeretlen régióban amit Ki-Adi-Mundi már nem is érez emlitésre érdemesnek nekem nem tűnik elegendőnek.

Kivéve, ha a Jedik odavesznek a küldetés során. Kiküldenek egy csapat Jedit az Ismeretlen Régióban, mert a Rend tagjai fenyegetést érzékelnek, de nem tudják behatárolni. A jedi különítmény tagjai sohasem térnek vissza, mert a fenyegetettséget megállítják az életük árán. A Jedi Tanács semmit sem tud meg a dologból, minden "köztünk marad" a nézők és az életüket adó szereplők között. 

 

Nem látom, hogy ebben hol az ellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.