Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

@Brodie Pont Lucasnak ne lett volna fontos a diverzitás, aki fekete nőt vett el és egy fekete pilótákról szóló filmet is készítetett, valamint nőt, idegen lényt és fekete férfit állított az amúgy is meglehetősen színes jók élére, a gonoszokat pedig rasszistának és sovinisztának állította be, akik ráadásul mind fehér férfiak, erősen náci beütéssel? Ha már annyira örökérvényű mesének tartod a lucasi Star Warsot, akkor ebből leszűrhetnéd mi Lucas valódi üzenete. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a diverzitás itt elsősorban a különböző fajokban fog megnyilvánulni. :)

 

Amúgy ami sokkal érdekesebb, az nem más, mint ez: "Actual ending". Aminek felettébb örülök. Legyen tényleg egy kerek egész a történet.

 

Mindenesetre ez csak az első fázis. Ősszel jön néhány könyv/képregény, a többi valószínűleg később jön. Ami érdekes, hogy 2018 nyarán már összeültek továbbá 2014 -től volt már egy konceptjük arról, hogy egy átfogó történetet találjanak ki. Ez szerintem nagyon jó alapnak bizonyul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Biztos a diverzitás lebegett a szeme előtt mikor elvett egy 25 évvel fiatalabb nőt :lol2:

Nyilván nem, sőt lehet, hogy az életkora sem érdekelte, egyszerűen csak belészeretett.

De csak arra próbáltam célozni, hogy aki képes elvenni egy fekete nőt, az tuti nem törekszik arra, hogy filmjeivel akárcsak véletlen is a homogén társadalmakat jelölné meg követendő témának. Lucas nem volt biggot ebben a kérdésben, neki nem szempont a bőrszín (se a nem, se a faj). Éppen ellenkezőleg, minden SW film, ami az ő keze alatt készült, hangsúlyozza színes társadalmak fontosságát (amit a demokráciával vont párhuzamba) és elítélte a homogénitást (amit a zsarnoksággal egyeztetett össze). Lucas beletette a maga politikai és társadalmi üzeneteit a Star Warsba, ott vannak azok 1977 óta, és a Disney egyikkel sem ment szembe.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mivel ez valamennyire érinti a Saga jövőjét, így ide is berakom a videót:

Íme a High Republic, a Project Luminous projekt neve, amely 200 évvel a Skywalker Saga előtt játszódik. 2020. augusztusában az első fázis elkezdődik. :)

 

 

Annyira nem hozzott lázba, mint ahogy számítottam. :( Reméltem, hogy lesz mozis bejelentés is, de akkor ezek szerint, ez a filmeket nem érinti, csak képregényeket/könyveket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, cyrano írta:

Annyira nem hozzott lázba, mint ahogy számítottam. :( Reméltem, hogy lesz mozis bejelentés is, de akkor ezek szerint, ez a filmeket nem érinti, csak képregényeket/könyveket.

 

Szerintem jól hangzik, hogy a készítők foglalkoznak ezzel az időszakkal is akárcsak könyveken/képregényeken keresztül. Nagyon kíváncsi leszek milyen volta Jedi Rend fény korában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem a diverzitás itt elsősorban a különböző fajokban fog megnyilvánulni. :)

Szerintem is erről van szó. Eddig is volt már mindenféle bőrszín és nem a filmekben, még hermafroditák is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megijedtem, hogy nem leszek lepontozva. :lol:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Tehát nem fontossági sorrend, hanem ez hangzott el harmadszorra. Ettől még az egyes irok mást és mást tarthatnak fontosnak vagy fontosabbnak.

De talán egyetérthetünk abban, hogy nem azért került olyan korán felsorolásra, mert kevésbé fontos nekik. :) 

 

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A diverzitás meg nem politika hanem a nyugati társadalmakban egy állapot: ha Amerikában élsz teljesen mindegy hogy jobbos vagy balos vagy, vagy a politika egyáltalán nem érdekel akkoris egy diverz társadalomban élsz ahol a fehérek aránya kb. 68% százalék úgy hogy ez az arány folyamatosan csökken és pár évtizeden belül 50% alá esik. Ez nem politika hanem társadalmi valóság teljesen függetlenül attól hogy ki miben hisz és szerintem érthető hogy ezt a változást lekövetik a kor meséi is. 

Az, hogy a nyugati társadalmak sokszínűek az tény. Az, hogy ez jó vagy rossz dolog, az már vélemény. Az, hogy ezt a sokszínűséget kötelezően arányosan reprezentálni kell mindenhol, az pedig politika. Sosem fogom megérteni, hogy az ilyen kvóta miért jó dolog. Hogy létezhet jó és rossz numerus clausus. Szerintem sz*r mindkettő.

 

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Star Wars pedig mindig is politizált. Már csak azért sem tud örökérvényű lenni, mert a demokráciáért küzdőket jónak tünteti fel.

Az eredeti trilógiában még minimális volt az igazi politika, talán a "demokrácia" kifejezés nem is hangzik el egyszer sem. Az előzménytrilógiában már jelentősen szerepelt benne, sokak szerint túl sok volt, de nekem bejött. Ott azért olyan dolgokat tüntetnek fel általános jóként, amelyekről generációk óta megállapodás van a társadalmainkban. A diverzitás egy új dolog, és kb. a társadalom fele ért egyet vele. Ugyanolyan zavaró lenne, ha az lenne egy Star Wars filmben, hogy Naboot meg kell őrizniük az eredeti pompájában, ezért falakat építenek, hogy a Tatooine-i bevándorlók ne tegyék tönkre azt amit felépítettek, és örökül szeretnék hagyni az utódaiknak. Borzalmasan hangzik? Szerintem is, mert ez annyira a mi életünk problémája, hogy semmi keresnivalóját nem találom a Star Wars-ban. Pedig a társadalom fele azonosul ezzel a gondolatmenettel. A másik fele.

 

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

És remélem a diverzitás azt is jelenti, hogy az idegen fajok is nagyobb szerepet kapnak. Ezen a fronton a látványtervek biztatóak.

Én is remélem, hogy ezt jelenti mert érdekes/különleges fajokban abszolút hiányosak a Disney SW-filmek, de el sem tudom képzelni, hogy így értették, mert ezt a kifejezést nem erre szokták használni, és a Marvelnél is ezt nyomatják már. A negyedik fázisnak minden filmje/sorozata azzal van promózva, hogy az első homoszexuális/halláskárosult/muszlim lány szuperhős.

 

10 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 A harmadik oszlopban azért lehet előbb, mint a Sith birodalom szó, mivel 200 évvel a filmek előtt nem lehetett konfliktus a Sith-ekkel

A dinosaurus is szerepel, ők mikor voltak? :D 

 

10 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Az, hogy a diverzitás nagyobb a Star Wars-ban, mint 1977-ben, szerintem teljesen normális. Kifogásolod a borítókat. A borítók nem reprezentálják az LGBT közösséget, az pedig, hogy van fekete és női Jedi talán már nem kelt olyan megrökönyödtetést, elvégre ilyen a KotOR-ban, a prequelekben és a TCW-ben is volt. Ezek a borítók elmennének TCW érában játszódó képregények posztereinek, vagy a KotOR érában játszódó történetek borítóinak is simán. Akik felülreprezentáltak jelenleg az elmúlt évek tartalmaihoz képest, azok a Jedik. Rájuk fért. Az elmúlt években mindössze néhány új fontos Jedi szereplőt ismertünk meg: Ezra, Kanan, Rey, Cal, Cere. Ja, és Leia. És ennyi. 

Szerintem meg nem normális, mert ordít róla a mesterkéltség, hogy mindig muszáj berakni legalább egy nőt is. Semmi véletlenséget nem érzek benne, hanem a kötelezőséget, hogy legyen meg a kvóta.

Az, hogy el voltak hanyagolva a Jedik, abban egyetértek. Sosem értem, amikor a fanok örülnek, hogy de jó, hogy végre ebben sem lesznek Jedi-k, nekem is kellenek.

 

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Brodie Pont Lucasnak ne lett volna fontos a diverzitás, aki fekete nőt vett el és egy fekete pilótákról szóló filmet is készítetett, valamint nőt, idegen lényt és fekete férfit állított az amúgy is meglehetősen színes jók élére, a gonoszokat pedig rasszistának és sovinisztának állította be, akik ráadásul mind fehér férfiak, erősen náci beütéssel? Ha már annyira örökérvényű mesének tartod a lucasi Star Warsot, akkor ebből leszűrhetnéd mi Lucas valódi üzenete. ;) 

Lehet, hogy ő nem fekete nőt vett el, hanem egy nőt, aki történetesen fekete. Nem hiszem, hogy azért vette el, mert fontos számára a diverzitás, hanem mert szereti. ;) 

Lucas is kőkemény demokrata, de az ő Star Wars filmjeit minden amerikai magának érezte a 70-es, 80-as években, mert nem akarta megmondani a tutit, hanem csak mesélni szeretett volna.

A birodalmiak mikor voltak az ő filmjeiben rasszisták és soviniszták? Nekem ugyanúgy eszembe jutnak róluk a szovjetek is. 

 

Szerk: Bocsi, látom, hogy utána Te is leírtad, hogy azért vette el, mert szereti, nem a diverzitás fontossága miatt.

Az, hogy a homogenitás a zsarnokság, a sokszínűség pedig a demokrácia, azzal viszont nem tudok egyetérteni. 

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az mindenesetre tény hogy Lucas többször is kikelt amiatt hogy Hollywood fél az olyan filmek finanszirozásától, amelyekben a főszereplők mind feketék. Neki például szivügye volt a Red Tails emiatt.

És tudtommal csúnyán el is hasalt. És nem hiszem azért mert feketék, engem fehérekkel sem érdekelt volna különösebben a téma.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Brodie írta:

Azért jópárszor voltam már ilyen brainstormingnak a részese. Általában a felírt sorrend abból adódik, ahogy bedobják a közösbe a gondolatot. Ebből adódik, hogy a diverzitás hamarabb felmerült, mint a kedvelhető karakterek.

Lehet fontos a sokszínűség a Lucasfilmnek, nem vagyok tagja így nem is kívánok bele szólni. (Max. nem követem tovább, ha nem tetszik az irány.)

Lucasnak a mesélés/pénz/technika volt a fontos, a mostani vezetésnek pedig ez.

Viszont ha ez bevallottan prioritást élvez, akkor ne tagadjuk el és ne nevezzük összeesküvőknek/szélsőjobbosoknak azokat, akik ugyanezt megfogalmazzák.

A problémám pedig az, hogy a Star Wars egy örökérvényű mese, ami ugyanazt jelenti ma is, mint 40 éve, vagy akár 200 éve.

A diverzitás pedig egy politikai ideológia, ami jelenleg a nyugati társadalomban uralkodik. Számomra problémas, amikor keresztezik a mesét a politikával.

A múltkor szidtuk a kínaiakat, hogy a politikai ideológia marad ki valami a filmből. Ez ugyanaz, az uralkodó ideológia miatt kerül bele valami a filmbe.

A Star Wars-nak mindig is része volt a diverzitás. Lucas filmes generációja a 60-as évek hippi-közegéből érkezett, a kezdetektől fogva volt ilyen üzenet a filmjeiben (már az American Graffiti-ben és a THX 1138-ban is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Whill írta:

A Star Wars-nak mindig is része volt a diverzitás. 

Ez némileg ellentmond azzal a rengetegszer ismételt gondolattal, hogy korábban nem voltak benne erős női karakterek vagy, hogy a IX. részig kellett várni az első homoszexuális jelenetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie egy pár éve már ez megy a filmiparba a mostani trilógián se volt nehéz ezt nem észrevenni szóval nem tudom miért vagy úgy meglepődve ezen.  A másik meg lehet felírták,de legalább írtak mást is a táblára hozzáteszem legalább látszik, hogy agyaltak valamin főleg amik híreket kaptunk eddig. 

 

Amúgy a Star Wars még ezt is elbírja, de abba egyetértek veled,hogy rohadtul nem ennek kénne lenni az elsődlegesnek. Mondjuk a Humor jobban festene, ha előrébb lenne, és nem leghátul. No mind1 azért kíváncsi vagyok mit raktak le mert legalább ezeken az embereken látszik valami koncepció ,ha látja az ember a táblát,ha nem. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepődve nem vagyok, csak más az amikor névtelen youtuberek állítják ezt, és más az amikor hivatalos forrásból jön.

A többivel egyetértek. Még azzal is, hogy a Star Wars elbírja, csak én nem. :D 

 

@Sinistra: Ezt a hozzászólásomat se hagyd ki. ;) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

mert legalább ezeken az embereken látszik valami koncepció ,ha látja az ember a táblát,ha nem. 

Szerkesztve: - Kargarosz

Eddig is volt koncepció, legfeljebb nem olyan hosszútávú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eddig is volt koncepció, legfeljebb nem olyan hosszútávú.

Most megint előjött ez? Trevorrow forgatókönyve a legjobb bizonyíték rá, hogy a sequelnek nem volt előre megírt koncepciója (mivelhogy teljesen más mint az Abrams féle verzió). Kennedy is elmondta egyszer egy interjúban, hogy úgy akarták csinálni, mint anno Lucas: improvizálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Most megint előjött ez? Trevorrow forgatókönyve a legjobb bizonyíték rá, hogy a sequelnek nem volt előre megírt koncepciója (mivelhogy teljesen más mint az Abrams féle verzió). Kennedy is elmondta egyszer egy interjúban, hogy úgy akarták csinálni, mint anno Lucas: improvizálva.

 

Örülök azért,hogy valaki értette az írásomat. Amúgy Trevorrow forgatókönyve mikor olvastam elsőre nem is volt rossz. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Örülök azért,hogy valaki értette az írásomat. 

Teljesen igazad van amúgy. Itt most tényleg összeültek a különböző alkotók egyeztetni, hogy egy nagy egészet alkossanak. Nem az van, hogy egyikük ezt akarja, a másikuk meg amazt, a harmadik meg megint egy ettől különbözőt. Merthogy a sequel így készült. Mindenki megkapta a maga alkotói szabadságát, hogy úgy mesélje tovább a történetet, ahogy akarja. Ne mondja nekem senki, hogy pl. Reynek meglett volna a háttértörténete, amit végigvittek, mert elég tisztán látszik, hogy nem ez a helyzet. Itt most úgy tűnik más a helyzet. Remélem sikeres lesz a projekt és a későbbi filmekre is átmentik ezt a mentalitást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Teljesen igazad van amúgy. Itt most tényleg összeültek a különböző alkotók egyeztetni, hogy egy nagy egészet alkossanak. Nem az van, hogy egyikük ezt akarja, a másikuk meg amazt, a harmadik meg megint egy ettől különbözőt. Merthogy a sequel így készült. Mindenki megkapta a maga alkotói szabadságát, hogy úgy mesélje tovább a történetet, ahogy akarja. Ne mondja nekem senki, hogy pl. Reynek meglett volna a háttértörténete, amit végigvittek, mert elég tisztán látszik, hogy nem ez a helyzet. Itt most úgy tűnik más a helyzet. Remélem sikeres lesz a projekt és a későbbi filmekre is átmentik ezt a mentalitást.

 

Erre várok már több éve, és végre valamit kaphatok belőle mielőtt elpárolgok.  Én nem az igazságot írtam le az úgy is odaát van, és lesz, hanem csak a meglátásomat a véleményemet.  Már maga a videót jó volt nézni,hogy ott ültek az emberek, és ötleteltek ráadásul olyan koponyák akik nem tegnap érkeztek ide,és tudják mi fán terem a Star Wars, és végre végre nagyon pozitívan állok ehhez, és egyben nagy reménnyel vagyok a Project iránt. 

 

''Reynek meglett volna a háttértörténete, amit végigvittek, mert elég tisztán látszik, hogy nem ez a helyzet.'' Meglett volna a háttértörténete meg az egész  trilógiának , ha pl. maradt volna végig JJ, és nem emberről emberre adják a fáklyát mint ahogy Mark Hamill is nyilatkozta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Brodie írta:

A birodalmiak mikor voltak az ő filmjeiben rasszisták és soviniszták?

[...]

Az, hogy a homogenitás a zsarnokság, a sokszínűség pedig a demokrácia, azzal viszont nem tudok egyetérteni.

Nekem abból vált egyértelművé, hogy a lucasi Star Warsban a Birodalomban egy deka nő, más bőrszínű vagy idegen lény sincs. Mindenki, de tényleg mindenki a vezetőségtől a csillagrombolók hídjának árkában ülő bokorugróig és a Halálcsillag folyosóin céltalanul lődörgő statisztákig mindenki hófehér férfi és ember. Sehol egy nő, egy színesbőrű, még egy idegen lény sem. Persze ma már a Birodalom is diverzánsabb, hála a Disney-nek, de Lucas elég komolyan tartotta magát ahhoz, hogy a zsarnok Birodalomban más nem lehet, csak ember és azon belül is fehér férfi. Nem véletlenül alakult ám ki az EU-ban az, hogy a Birodalom rasszista és hímsoviniszta. És ezt nem lehet csak arra a számlára írni, amivel az ep4 még menthető: kevés volt a pénz (ezt nyilván a maszkokra értem) és más idők jártak. Mert az ep6-ban sincs ez másképpen, amikor a Lázadók között már mindenféle alak nyüzsög, de a Birodalomban még mindig csak fehér emberférfiak vannak.

Ez azért elég jelképes volt Lucas részéről, amit azóta a Disney mondjuk lerombolt, egyrészről helyesen, mert in-universe irreális volt, hogy a Birodalom így akár egy évig is fennmaradjon, másrészt viszont ezzel megölt egy fontos szimbólizmust.

 

16 órával ezelőtt, Brodie írta:

Ez némileg ellentmond azzal a rengetegszer ismételt gondolattal, hogy korábban nem voltak benne erős női karakterek vagy, hogy a IX. részig kellett várni az első homoszexuális jelenetre.

Voltak benne erős női karakterek, hiszen Leia az első Star Wars filmtől kezdve benne volt. A pontos megfogalmazás az, hogy nem volt benne sok. De ez a korszellem része. Másban még ennyi sem volt, mert akkoriban sajnos még nem dívott ez, és a Star Wars, azaz Lucas maga ebben is úttörő volt. Ne csináljunk úgy, mintha ez nem lenne így.

Lucas igenis nagyon sok olyat tett az SW-ben, ami akkoriban mozikban nem nagyon volt jellemző. Leia, Mon Mothma és Lando egyike az első bástyáknak azon az úton, ami elvezetett oda, amitől ma úgy viszolyogsz. Lucasnak és a Star Warsnak köszönd meg, hogy ma az alkotók ilyenben is gondolkodnak - az egyetlen baj, hogy még nem jutottunk el oda, hogy ez természetes legyen, sokszor kell "erőszakot" alkalmazniuk, mert ez az egész pro és kontra még nincs jól kezelve. De ez is az út része, és a végére az erőltetésknek hála is eljuthatunk oda, amikor már nem lesznek rákényszerítve az alkotók, hogy ilyenben is gondolkozzanak, hanem az alkotói folyamat természetes velejárójaként fognak megszületni a karakterek. De ez még messze van.

És a korszellem változása nagyon jó lekövethető Lucas munkásságán, azaz a Star Warson. Ahogy - Lucasnak és a Star Warsnak is hála - lazultak a bigott felfogások, úgy jelent meg egyre több nő és a fehéren túl más rasszú ember a Star Wars filmekben. Feltűnt, hogy az ep3-ig fehér férfi nem is volt a Jedi Tanácsban? Volt két néger (akik közül az egyik csak a Jedi Rend feje) meg egy indiai. Bezony, Obi-Wan és Anakin volt az első fehér férfi a Jedik vezetőségében a filmekben. Azért ez is beszédes. ;) És Lucas keze alatt talán az ep9-ig sem kellett volna várnunk az első homoszexuális csókra, mert már a TCW-ben nagyon pedzegette a témát, a fajok közti szexualitás bevezetése meg szerintem alaposan át is ugrotta ezt, de úgy látom, a fajok közti nemi kapcsolat csak keveseket zavar, ami számomra továbbra is döbbenetes.

Az, hogy eddig kellett erre várnunk (mondjuk várt a hóhér, legalábbis én biztos nem vártam), az szintén a korszellemnek hála. Ma ért meg a társadalom arra, hogy egy csókot két nő között úgy ahogy elviseljenek a Star Warsban. A Star Trek jóóóóóval előbbre jár, a nők közti csók már 25 éve elcsattant, most pedig a Discovery-ben párkapcsolatban élők férfiak vannak főbb szerepben, szóval a Star Wars ezzel a leszbikus csókkal még baromira bátortalan és elmaradott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Kargarosz írta:

ha pl. maradt volna végig JJ, és nem emberről emberre adják a fáklyát mint ahogy Mark Hamill is nyilatkozta. 

Még az is elég lett volna, ha az elején leül a 3 rendező és író, hogy kialakítsák a történet vázát. De azt is tudjuk, hogy csak minimális volt az egyeztetés. Pl. Mark Hamillnek kellett szólni amiatt is, hogy a TFA és a TLJ végét összeegyeztessék. (ugye Abrams lebegő köveket akart körülötte, ami furcsa lett volna úgy, hogy Rian szerint elvágta magát az Erőtől)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Voltak benne erős női karakterek, hiszen Leia az első Star Wars filmtől kezdve benne volt. A pontos megfogalmazás az, hogy nem volt benne sok. De ez a korszellem része. Másban még ennyi sem volt, mert akkoriban sajnos még nem dívott ez, és a Star Wars, azaz Lucas maga ebben is úttörő volt. Ne csináljunk úgy, mintha ez nem lenne így.

Lucas igenis nagyon sok olyat tett az SW-ben, ami akkoriban mozikban nem nagyon volt jellemző. Leia, Mon Mothma és Lando egyike az első bástyáknak azon az úton, ami elvezetett oda, amitől ma úgy viszolyogsz. Lucasnak és a Star Warsnak köszönd meg, hogy ma az alkotók ilyenben is gondolkodnak - az egyetlen baj, hogy még nem jutottunk el oda, hogy ez természetes legyen, sokszor kell "erőszakot" alkalmazniuk, mert ez az egész pro és kontra még nincs jól kezelve. De ez is az út része, és a végére az erőltetésknek hála is eljuthatunk oda, amikor már nem lesznek rákényszerítve az alkotók, hogy ilyenben is gondolkozzanak, hanem az alkotói folyamat természetes velejárójaként fognak megszületni a karakterek. De ez még messze van.

És a korszellem változása nagyon jó lekövethető Lucas munkásságán, azaz a Star Warson. Ahogy - Lucasnak és a Star Warsnak is hála - lazultak a bigott felfogások, úgy jelent meg egyre több nő és a fehéren túl más rasszú ember a Star Wars filmekben. Feltűnt, hogy az ep3-ig fehér férfi nem is volt a Jedi Tanácsban? Volt két néger (akik közül az egyik csak a Jedi Rend feje) meg egy indiai. Bezony, Obi-Wan és Anakin volt az első fehér férfi a Jedik vezetőségében a filmekben. Azért ez is beszédes. ;) És Lucas keze alatt talán az ep9-ig sem kellett volna várnunk az első homoszexuális csókra, mert már a TCW-ben nagyon pedzegette a témát, a fajok közti szexualitás bevezetése meg szerintem alaposan át is ugrotta ezt, de úgy látom, a fajok közti nemi kapcsolat csak keveseket zavar, ami számomra továbbra is döbbenetes.

Az, hogy eddig kellett erre várnunk (mondjuk várt a hóhér, legalábbis én biztos nem vártam), az szintén a korszellemnek hála. Ma ért meg a társadalom arra, hogy egy csókot két nő között úgy ahogy elviseljenek a Star Warsban. A Star Trek jóóóóóval előbbre jár, a nők közti csók már 25 éve elcsattant, most pedig a Discovery-ben párkapcsolatban élők férfiak vannak főbb szerepben, szóval a Star Wars ezzel a leszbikus csókkal még baromira bátortalan és elmaradott.

Az a baj(?), hogy képtelenek vagyunk felülemelkedni a saját igazunkon.

Te erre csak úgy tudsz gondolni, hogy fejlődés, haladás, törvényszerű folyamat, amit ha kell, "erőszakkal" is el kell érni, akár a művészi szabadság megsértése árán. (tényleg nem értem, hogy ez mivel jobb, mint a kínai cenzúra)

De van a társadalomnak egy másik fele (kb. mérték szerint is a fele), aki úgy látja, hogy csak ugyanaz történik, mint a történelemben már olyan sokszor, egy szép ideológia teljesen kifordul önmagából. Egy újabb szín lehetne Madách művében.

Abban igazad van, hogy ez a belátható jövőben valószínűleg még jobban meg lesz nyomva a Star Wars-nál is. Akkor meg az ilyen "bigott" emberek, mint én tovább lépnek. Egyszer minden szerelem véget ér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Brodie írta:

Te erre csak úgy tudsz gondolni, hogy fejlődés, haladás, törvényszerű folyamat, amit ha kell, "erőszakkal" is el kell érni, akár a művészi szabadság megsértése árán. (tényleg nem értem, hogy ez mivel jobb, mint a kínai cenzúra)

Azt nem állítom, hogy a művészi szabadság árán kellene ezt elérni, de sajnos a művészek rá vannak kényszerítve, mert kényszer nélkül ez a haladás nem érhető el, és mint írtam, ez a baj. De a fejlődést nagy többségében mindig kényszer hozza el. Hogy az a kényszer természeti vagy mesterséges, az szinte lényegtelen, de ez ügyben a művészeknek, pláne a sci-fi témában alkotónak szinte kötelességük, hogy egy gyűlölködés és megkülönböztetés nélküli jövő felé mutassanak utat. Persze ne hidd, hogy naívan azt gondolom, hogy ez valaha is csudajó lesz, a gyűlölködés, a megkülönböztetés és az ostobaság sajnos sosem fog kikopni teljesen, de azért remélem, hogy a sok film, könyv, képregény, költemény, videojáték és festmény hatására eljutunk egy olyan szintre, amikor a művészeknek már nem a művészi szabadság árán kell irányt mutatniuk, sőt még az sem kellene csinálniuk, mint nekem kellett az első regényemnél, hogy komolyan elgondolkodtam egy homokos karakter eme atribútumának megváltoztatásán, mert féltem, hogy majd lesz egy kretén, aki beleköt, merthátb*zivanbenne (és, hogy mennyire korcsnak érzem társadalmunkat: eszembe sem jutott lamentálni az incest nemi erőszakon és a fajok közti mentális nemi erőszakon, mert biztosra vettem, hogy ezzel senkinek sem lesz baja - a szomorú az, hogy nem tévedtem... :( ). Mert azért sajnos a művészi szabadság tiprásában a másik oldal is jeleskedik, ugyanis tény és való, hogy vannak művészek, akik nem merik bevállalni a kényes témákat, pont az attól való félelem miatt, hogy megszólják őket.

És bizony ezen az igazságon eszem ágában sincs felülemelkedni, se ignorálni, se átgondolni, se változtatni. Ami viszont szerintem nem baj, mármint általánosságban, nem személyem esetében. A gondolataiddal alapvetően nincs gondom, csak nem értek egyet velük és szerintem messze nem ez egy egészséges társadalom jövőbeli útja. Ez inkább a hanyatláshoz és a pusztításhoz vezet.

Ami szerintem problémás a te esetedben, hogy láttál egy táblát, amire felfirkáltak egy szót, és saját prekoncepcióidat rávetítve máris messzemenő következtetést vontál le valami olyanról, amiről lényegében lövésünk sincs, de még azt sem tudjuk, hogy az a tábla mikor, hogyan és kik által lett kidekorálva. De te, csak mert jártál már brainstormingon, máris egy táblára firkált szóból előre látod a Star Wars jövőjét. A lottószámok véletlen nincsenek meg? Gondolom fogtál már a kezedben kitöltött lottószelvényt, szóval a logikád alapján a nyerőszámok megjósolása is menne. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy tetszik-e egy adott mű, egységesen tudom-e kezelni az egésszel. Ebben az ST igen jól teljesít nálam. Kár is volt írni @Kargarosz hozzaszólására mert igazából rohadtul hidegen hagy miként jött létre az egész sztori. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azt nem állítom, hogy a művészi szabadság árán kellene ezt elérni, de sajnos a művészek rá vannak kényszerítve, mert kényszer nélkül ez a haladás nem érhető el, és mint írtam, ez a baj. De a fejlődést nagy többségében mindig kényszer hozza el. Hogy az a kényszer természeti vagy mesterséges, az szinte lényegtelen, de ez ügyben a művészeknek, pláne a sci-fi témában alkotónak szinte kötelességük, hogy egy gyűlölködés és megkülönböztetés nélküli jövő felé mutassanak utat. Persze ne hidd, hogy naívan azt gondolom, hogy ez valaha is csudajó lesz, a gyűlölködés, a megkülönböztetés és az ostobaság sajnos sosem fog kikopni teljesen, de azért remélem, hogy a sok film, könyv, képregény, költemény, videojáték és festmény hatására eljutunk egy olyan szintre, amikor a művészeknek már nem a művészi szabadság árán kell irányt mutatniuk, sőt még az sem kellene csinálniuk, mint nekem kellett az első regényemnél, hogy komolyan elgondolkodtam egy homokos karakter eme atribútumának megváltoztatásán, mert féltem, hogy majd lesz egy kretén, aki beleköt, merthátb*zivanbenne (és, hogy mennyire korcsnak érzem társadalmunkat: eszembe sem jutott lamentálni az incest nemi erőszakon és a fajok közti mentális nemi erőszakon, mert biztosra vettem, hogy ezzel senkinek sem lesz baja - a szomorú az, hogy nem tévedtem... :( ). Mert azért sajnos a művészi szabadság tiprásában a másik oldal is jeleskedik, ugyanis tény és való, hogy vannak művészek, akik nem merik bevállalni a kényes témákat, pont az attól való félelem miatt, hogy megszólják őket.

És bizony ezen az igazságon eszem ágában sincs felülemelkedni, se ignorálni, se átgondolni, se változtatni. Ami viszont szerintem nem baj, mármint általánosságban, nem személyem esetében. A gondolataiddal alapvetően nincs gondom, csak nem értek egyet velük és szerintem messze nem ez egy egészséges társadalom jövőbeli útja. Ez inkább a hanyatláshoz és a pusztításhoz vezet.

Ami szerintem problémás a te esetedben, hogy láttál egy táblát, amire felfirkáltak egy szót, és saját prekoncepcióidat rávetítve máris messzemenő következtetést vontál le valami olyanról, amiről lényegében lövésünk sincs, de még azt sem tudjuk, hogy az a tábla mikor, hogyan és kik által lett kidekorálva. De te, csak mert jártál már brainstormingon, máris egy táblára firkált szóból előre látod a Star Wars jövőjét. A lottószámok véletlen nincsenek meg? Gondolom fogtál már a kezedben kitöltött lottószelvényt, szóval a logikád alapján a nyerőszámok megjósolása is menne. :P 

Ha nem ilyen lenne a jelene is, akkor is ezt a következtetést vonnám le ebből, így meg nem tudok mást feltételezni.

Viszont legalább én nem az a típus vagyok, aki ennek lesz a megszállottja. A Star Wars 1996 óta a rajongásom tárgya, de ha úgy döntenek, hogy csak a társadalom egyik felének kívánják tovább folytatni, akkor fájó szívvel, de le fogok morzsolódni és nem fogok ezen évekig őrjöngeni.

 

Mindketten leírtuk a véleményünket. Szerinted ez a fejlődés, amit kényszeríteni is kell, szerintem meg a történelem sokadik kisiklása.

Szerinted a jövőképem hanyatláshoz vezet, szerintem meg már most tart a hanyatlás, sőt egyre inkább száguld, de még baromi sokáig fog tartani. 

Szóval abban egyetérthetünk, hogy ebben a vitában nincs több. :) 

 

 @Sinistra, jöhet a már jól megszokott dislike-od. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Brodie írta:

Viszont legalább én nem az a típus vagyok, aki ennek lesz a megszállottja.

Amiért viccen kívül jár a respekt. Bár többen is így gondolkodnának. :( 

 

14 perccel korábban, Brodie írta:

Szóval abban egyetérthetünk, hogy ebben a vitában nincs több. :) 

Ezzel nem fogok vitába szállni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Még az is elég lett volna, ha az elején leül a 3 rendező és író, hogy kialakítsák a történet vázát. De azt is tudjuk, hogy csak minimális volt az egyeztetés. Pl. Mark Hamillnek kellett szólni amiatt is, hogy a TFA és a TLJ végét összeegyeztessék. (ugye Abrams lebegő köveket akart körülötte, ami furcsa lett volna úgy, hogy Rian szerint elvágta magát az Erőtől)

No igen egy másik verzió.... azért, ha jól átgondoljuk nem lett volna nehéz összhozni, hogy érezhető legyen a  végkimenetel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hogy egy kicsit elkanyarodjunk ebből a diverzitás témától, térjünk vissza egy kicsit arra, amiről a Star Wars Saga jövője topik szól:

 

A Disney frissítette az elkövetkezendő évekre a filmjeinek premierjét. jövő hónaptól kezdve 2023 végéig 84 filmet fognak kiadni - ebbe beletartozik a Disney, a 20th és a Searchlight - a 2024-2027 -es éveknél 1-1 névtelen film van feltüntetve. És a helyzet SW fronton változatlan: 2022, 2024 és 2026 megmaradt, így leghamarabb 2 év múlva decemberben ülhetünk be a mozikba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.