Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, én egyelőre Rey sorsát és a Saga folytatását semmiképp nem forszíroznám. Lezárult egy hatalmas eposz, hagyjuk ezt most még békén. Hadd emésztgessék, érjen az emberekben. Pláne, ha a szereplők sem akarnak visszatérni. Nyilván ennek sokkal inkább élőszereplős esetben van jelentősége, de akkor is. Szerintem az Ep.9-nek és a Sagának leginkább az állóvíz tenne most jót évekig.

Aki ezen korszak főbb eseményei és történései kapcsán érdeklődik, annak ott vannak a könyvek és képregények, illetve egyéb háttéranyagok. Szerintem a többségnek jó pár pótolni valója van ezen a téren. Ha már a ST-n ennyire látszik az a koncepció, hogy minden kánon mű egyenrangú, így kritikus részeket hagynak ki vagy ugornak át a filmek, akkor hagyják is utána azt, hogy mindenki elmélyülhessen a könyvek és képregények világában.

Aztán majd ha mindenkinek (aki még érdeklődik) összeállt egy nagy kerek egésszé a ST (ettől még szerintem sokan messze vannak), pláne az egész Saga, majd akkor lehet filózni a folytatáson. Akit meg elvesztett a franchise, annak úgyis mindegy, de tuti nem egy folytatás hozná meg a kedvét. Sőt, pont vmi Sagához nagyon lazán kapcsolódó spin-off vagy épp teljesen független korszak.

 

Most úgy gondolom, hogy az ilyen szeparált műveknek jött el az idejük. Alapanyag van bőven. Vissza lehet menni a PT éra előtti időkre, ott szinte korlátlan a lehetőségek tárháza. De a Saga idejében is ott a potenciál a független szálak kidolgozására.

A legtriviálisabb Ahsoka, Ezra és Thrawn sorsa. Azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez egy piszkosul erős trió, a fiatalabb generációknak Ahsoka vagy épp Thrawn már-már kultkarakter. De ott van azért Sabine is a képletben. Ezt vétek lenne kihagyni, a ST-ban abszolút nem szerepeltek (pontosabban Ahsoka Erőszellemként hangilag megjelent, de ennyi), az Ismeretlen Régiók ismeretlen tájain bóklásznak valahol, neki kell ugrani. Ráadásul a Rebels technikailag sem volt egy megugorhatatlan szint, viszonylag olcsón lehet azon a színvonalon folytatni.

De elmélyülhetünk az alvilágban is. A Mandalorian súrolja ezt a témát, mégis tökéletesen példázza, hogy ebben van potenciál, ill. gond nélkül be lehet dobni a Saga bmelyik időszakára, függetlenül annak a fősodrától. De ha visszamegyünk a PT idejére, akkor ugyanez igaz a Jedi Rendre is. A TCW azért erősen az Anakin-Obi-Ahsoka trióra koncentrált, mégis sokat lendített az olyan mellékes jedik népszerűségén, mint pl. Plo, Fisto, Aayla, Luminara, Shaak Ti, Sinuba, de még akár Windut is mondhatnám.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a kék fénykard azért messze nem ez a debil vonal. Inkább falon a légysz*r kategória. 

Pont lesz*rom melyik kategória, nem én kezdtem el kislányozni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat hogyha nem ez a megfelelő topik erre a kis játékra, de nektek hogy nézne ki az "Álom szereposztás" egy jövőbeli SW filmre? Nekem:

 

Ryan Gosling: A csendes természetű főszereplő Jedi kék fénykardal. És mivel a Szárnyas fejvadász 2049 óta gondolom így..

Rendező: Denis Villeneuve. A Sicariot és az Érkezést is szerettem. Az év legjobban várt filmje számomra a Dűne.

Rebecca Ferguson és Jake Gyllenhaal: Sith, vagy legalább is a sötét oldalon álló erőhasználó testvér pár. A film végén Ryan Gosling karaktere az egyiket megölné, a másik túl éli folytatást sejtetve. Az álom doktor, illetve az éjjeli féreg hatására gondolom így. 

Jason Momoa: Vagány szerelő. Kapcsolatban áll az alvilággal, minek hála a főszereplőnknek többször is segítséget nyújt.

Női főszereplőnek Natalie Dormert nem humanoidként, vagy Ana de Armast tudom elképzelni. (Úgy tűnik nem tudok elszakadni a Szárnyas fejvadásztól.) 

Tagok a Jedi tanácsban: Matthew McConaughey, Colin Farrell, Mahershala Ali. Az egyikőjük titokban a testvérpár mestere. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amiben egy nagyon nagy kiaknázatlan potenciál van még, az a Baljós Árnyak és Klónok Támadása közötti korszak. A 2. és 3. részt összeköti a TCW, a 3. és 4. részt a Rebels/Zsivány Egyes/Solo/Cassian/Kenobi, a 4. és 5. részt a 2015-ös Marvel sorozatok, a 5. és 6. részt pedig a 2020-ban indult Marvel sorozatok. Az 1. és a 2. rész között viszont továbbra is egy hatalmas űr tátong, pedig lenne lehetőség sok érdekes történet elmesélésére: Dooku végleges átállása, a Szeparatista Szövetség megalakulása, a kavarás Sifo-Dyas és a klónok körül, Anakin első lépései jediként, Jango Fett és Boba Fett közös munkái.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Whill írta:

Anakin első lépései jediként, Jango Fett és Boba Fett közös munkái.

Köztársaság Kora gyűjtemény, és Obi-van és Anakin.:P Amúgy az említett témákban van potenciál, de max a regények és képregények szintjén szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Május 4.-én és 5. -én "virtuális" Star Wars napok lesznek. Íme a programok. :)

Csak nekem van olyan érzésem, hogy ezzel azt akarják tesztelni, hogy milyen lenne egy online tartott Star Wars Celebration?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Csak nekem van olyan érzésem, hogy ezzel azt akarják tesztelni, hogy milyen lenne egy online tartott Star Wars Celebration?

Nekem is bizsereg a nem létező pókösztönöm. :D Meglátjuk, hogy mi sül ki belőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ezt egy full komoly kérdésnek szántam. Annyira elképzelhetetlen lenne, hogy egyszer a jövőben SW film forogjon nálunk, miközben már lassan szinte minden évben forgatnak Magyarországon valamilyen nagyobb produkciót?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem elképzelhetetlen, szerintem mindenki szívesen részt venne benne. Persze az nem öregbíti a hírnevet, hogy az EPI forgatásán épp egy magyar statisztát kaptak lopáson, aki valamelyik akkori klub vezető tagja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha egyszer Magyarországon SW film forogna, jelentkeznétek statisztának? :D én igen!

Én mindenképp. :D

És a legviccesebb abba belegondolni, hogy még ha egy huszadrangú statiszta valaki vagyok a háttérben, akkor is simán lehet, hogy kapok saját háttértörténetet egy enciklopédiában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Whill írta:

Én mindenképp. :D

És a legviccesebb abba belegondolni, hogy még ha egy huszadrangú statiszta valaki vagyok a háttérben, akkor is simán lehet, hogy kapok saját háttértörténetet egy enciklopédiában. :D

Aztán majd jönnek a fórumviták hogy melyik másik filmbeli karakterre hasonlítasz, és hogy biztos csak álnevet vettél fel, majd fejben 5x retconolják a karaktered :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha lesz bejelentés, az 6-án lesz az Earnings Call-on. Itt csak a TCW-ről lesz szó szerintem, bár el tudok képzelni egy olyan kérdést, hogy "Mik a jövőbeli tervek?" amire majd Filoni szokás szerint ad egy sejtelmes, kitérő választ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbbinek nagyon meglepett, de jó hír, mivel Waititi tehetséges filmes, noha a humora nekem már néhol túl sok.

De amikor írtam korábban, hogy ismert és tehetséges filmesnek kell rendeznie Star Wars filmet, aki előtte már bizonyított, ha már event movie-nak szánják őket, akkor legalább ilyen kaliberűre gondoltam.

A társforgatókönyvíró hölgyet nem ismerem, az 1917-et láttam, de inkább az operatőr miatt fogott meg, nem a forgatókönyv miatt.

 

A másik sorozat is tiszta lappal indít nálam, de nem tagadom, hogy kicsit keserű szájízem van attól a korábbi belsős infótól, hogy ennek női Star Wars sorozatnak kell lennie.

Bánja a t*köm, ha női karakter a főszereplő, a Rogue One is nagyon jó, de itt nem erről szóltak, a hírek, hogy női karakter lesz a főszereplő. 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha, hát Waititi azért egy elég merész vállalás... Ugyan kétségkívül tehetséges, de nagy tabudöntögető, és nem feltétlenül a jó értelemben. Nem tudom mennyire fog megbirkózni egy komolyabb témával és franchise-zal. Van egy sajátságos humora, de ez legtöbbször pont a tabudöntögetésre van kihegyezve, számomra igencsak gyerekes tud lenni.

 

Amiket eddig láttam filmjeit, fura egyvelegek voltak, mert a karakterek közti szinergiára sokszor nagyon jól érzett rá, ugyanakkor közben teletolta értelmezhetetlenül komolyan vehetetlen "viccekkel" az egészet. Egy 0-ról felépített új filmnél ez még belefér, mert legfeljebb nem nézi meg, akit ez a stílus taszít. Azért egy SW kaliberű franchise és brand erősen más. A Ragnarökkel nálam pl. súrolta az élvezhetetlenség határát, mert hiába lett volna 1-1 aspektusában bevállalós és szórakoztató, Thor karakterét totálisan gallyra vágta, egyszerűen méltatlan volt az előzményeihez.

 

Na most egy SW esetében, ahol abból képesek "parasztlázadást" szítani, hogy Vader lehetett egykoron szerelmes tinédzser, vagy Luke lehetett egy életszakaszában megkeseredett remete... Vagy ahol 1-1 váratlan vagy fura jelenetért kiátkozzák a színészeket, színésznőket, petíciókat gyűjtenek, a gyerekkoruk megcsúfolásával hozakodnak elő, mert nem a sablonformulát kapják... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval, összeszedtem hogy állunk eddig filmbejelentésekkel:

  • van a 2022-es film amiről semmit nem tudunk
  • van a 2024-es, ami akár a Waititi filmje is lehet, de igazából erről se tudunk semmit
  • van a 2026-os, amiről szintén semmi
  • van a Rian Johnson trilógiája, amiről szintén semmi, még dátum se
  • meg ugye volt a D&D trilógiája, ami eredetileg talán a 2022-24-26-os filmhármas lett volna, de ebben nem vagyok már biztos, szóval ez az utolsó pont, amiben tévedhetek
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Húha, hát Waititi azért egy elég merész vállalás... Ugyan kétségkívül tehetséges, de nagy tabudöntögető, és nem feltétlenül a jó értelemben. Nem tudom mennyire fog megbirkózni egy komolyabb témával és franchise-zal. Van egy sajátságos humora, de ez legtöbbször pont a tabudöntögetésre van kihegyezve, számomra igencsak gyerekes tud lenni.

 

Amiket eddig láttam filmjeit, fura egyvelegek voltak, mert a karakterek közti szinergiára sokszor nagyon jól érzett rá, ugyanakkor közben teletolta értelmezhetetlenül komolyan vehetetlen "viccekkel" az egészet. Egy 0-ról felépített új filmnél ez még belefér, mert legfeljebb nem nézi meg, akit ez a stílus taszít. Azért egy SW kaliberű franchise és brand erősen más. A Ragnarökkel nálam pl. súrolta az élvezhetetlenség határát, mert hiába lett volna 1-1 aspektusában bevállalós és szórakoztató, Thor karakterét totálisan gallyra vágta, egyszerűen méltatlan volt az előzményeihez.

 

Na most egy SW esetében, ahol abból képesek "parasztlázadást" szítani, hogy Vader lehetett egykoron szerelmes tinédzser, vagy Luke lehetett egy életszakaszában megkeseredett remete... Vagy ahol 1-1 váratlan vagy fura jelenetért kiátkozzák a színészeket, színésznőket, petíciókat gyűjtenek, a gyerekkoruk megcsúfolásával hozakodnak elő, mert nem a sablonformulát kapják... 

Lehet pont ezért most vállalták be. Mert most végeztünk a klasszikus karakterekkel, így senki gyerekkorát nem fogja tönkretenni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, pb69 írta:

Na most egy SW esetében, ahol abból képesek "parasztlázadást" szítani, hogy Vader lehetett egykoron szerelmes tinédzser, vagy Luke lehetett egy életszakaszában megkeseredett remete... Vagy ahol 1-1 váratlan vagy fura jelenetért kiátkozzák a színészeket, színésznőket, petíciókat gyűjtenek, a gyerekkoruk megcsúfolásával hozakodnak elő, mert nem a sablonformulát kapják... 

Pedig ebben biztos lehetsz, hogy ugyanazok az emberek a térdüket fogják csapkodni az olyan poénoktól, akik Luke ep8-as tejes jelenete miatt háborút akartak indítani. Már persze ha a film elkészül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.