Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Ahsokát szinte mindenki utálta a stílusa miatt, meg Ásókának csúfolták. :D Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden SW-t fikáznak az örök fikázók, de idővel úgy is előjönnek majd a rajongói. Így lesz ez az új filmekkel is. 

 

17 perccel korábban, Iqvi írta:

Ő a High Republic-ot mondta, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

Ezen igazából még nem gondolkodtam. Rey-el megnéznék egy folytatást de ez esélytelen. Nekem végül is mindegy, csak legyen izgalmas, érdekes és jó alkotás. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anno ezt mondták a prequelről is, a TCW indulását már nem is hozom ide. :D Volt itt a fórumon is olyan tag, azt hiszem Darth Bat aki egyenesen azt állította, hogy a TCW akkora f*s, hogy ő otthon a gépén jobb animációt dob össze. :D 

Sőt van olyan ősfórum tag (lokatelli) aki a TCW megjelenése után bedobta a törölközőt és le is lépett. Egyébként pedig ugyanarra számitok mint te. Pár év és a sequelre is szivesen fognak emlékezni az emberek. Főleg azután hogy felnő az a generáció amelyik ezeket a filmeket kis gyerekként látta és nekik ez lesz a nosztalgia. Az más tészta hogy valószinüleg miközben a sequelekről majd megállapitják hogy mennyire jók voltak, utálni fogják az aktuális új SW produkciókat, mert régen minden jobb volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Az más tészta hogy valószinüleg miközben a sequelekről majd megállapitják hogy mennyire jók voltak, utálni fogják az aktuális új SW produkciókat, mert régen minden jobb volt :D

Ez az ördögi kör lassan a Star Wars sajátossága lesz.:lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék. :D 

 

2007. 05. 28. - 11:42, DARTH BAT írta:

Üdv mindenkinek!

 

 

 

 

Szerintem (miután megnéztem az animációs film előzetesét) ez a STAR WARS megcsúfolása! Már maga a rajzfilm sorozat is pocsék volt, de ez!!!

Eszembe jut, mennyire profi 3D animációs sorozatot tudtak csinálni, a csillagközi invázió c. filmből Eredeti cím: STAR SHIP TROOPERS

A lucas filmnek, nagyonis volt köze hozzá, hisz az I.L.M. szakembereinek a munkája, mindkét nagyfilm, és az animációs sorozat is.

Hozzá kell tenni, hogy ezek is már jónéhány évesek.

Ha most csak azt a szinvonalat hoznák, mint akkor, már LAZÁN verné ezeket a karaktereket!

SZÉGYEN! hogy le akarták utánozni, a rajzfilmet!!!

SZÉGYEN! Hogy Lucas erre rábólintott!

SZÉGYEN! Hogy megmerik tenni, csak mert a pénz számít!

És még nem is dühöngtem!

:D:D:):D:D:o

 

2007. 05. 28. - 11:59, DARTH BAT írta:

Láttam az előzetest.

 

BORZASZTÓ!!!!!!!!!!!

 

Nem az akció jelenetekkel van bajom, nem azzal ahogy megvan csinálva, hanem azzal ahogy KINÉZ!!!

 

Undorítóak, a karakterek!

 

Sajna az egészet lerontják!

És nincs mit tenni!

 

2007. 05. 28. - 16:49, DARTH BAT írta:

Nem feszülök meg, és tudom hogy a manga japán.

Talán hamarabb ismertem mint te.

Viszont aki a baljós árnyakba mint fő látványtervező behozta, az kínai.

Értem ezalatt, a naboo csillagvadászok alakját, az elnyújtott csúcsosodó alakzatokat...

valamint a jelmezek egy részét.

Többször is észrevehető, a manga stílus.

De ha anime, annak sincs keresnivalója, a STAR WARS világában.

Az meg hogy rosszul írtam, a film címét? Lincselj meg.

Én is tévedhetek.

Az hogy az általam emlegetett és általad megnevesített kínai "művész" már nincs a Lucasfilm alkalmazásában, ismert tény.

Egyébként ez a harmadik rész látványvilágára rá is nyomta a bélyegét. Hála az erőnek!

Mindenféleképpen elcseszett elképzelés, ez a stílus. A rajzfilm sorozat alkotói, csináltak amit csináltak. Lett, amilyen lett.

De ez más! Ott rövidfilmeket kellett gyorsan megcsinálni.

Ez lehetne művészibb, szebb, élethűbb! (az "élethűbb" tiszta nagybetűvel értendő, csak itt nem szabad!)

 

Egy szó mint száz, Baromi ronda. Szégyen ha megcsinálják.

Petíciót kellene beadni Lucasnak, hogy ezt ne tegye.

Annó, a STAR WARS holliday specialt le akarta tiltani, ami szerinte megcsúfolása volt a STAR WARS-nak 1978 karácsonyán vetítette a BBC.

Bár engedélyt adott az elkészítésére, de a kész művet csak utólag látta, miután már leadták.

ekkor letiltotta.

Soha többé nem mutatták nyilvánosan be sehol.

Most is az kellene, hogy valaki kinyissa a szemét, és mutasson rá, az amit a nevével fémjeleznek, (ha szabad, ha nem) BORZALOM!

Részemről ennyi.

Ne azon vitázzunk, mihez volt köze az I.L.M.-nek, Hanem ha tudunk, tegyünk valamit kedvencünk elcsúfítása ellen!

Finom voltam, és nőies.

:):):)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Eszembe jut, mennyire profi 3D animációs sorozatot tudtak csinálni, a csillagközi invázió c. filmből Eredeti cím: STAR SHIP TROOPERS

Belenéztem csak úgy kíváncsiságból. Hát nem tudom mit eszik annyira rajta. Oké, egy 1999-2000-es animáció, annyira nem rossz, de azért nem kell tőle elájulni. Egy Neon Genesis Evangelion-nak (1995) minőségibb animációja van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem szeretnék én lenni most a varjú, aki károg, de ez a sok negatív megítélés nem a "Mandalore ostromára" született, hanem a TCW pilot-ra (sosem fogom mozifilmnek nevezni)/1-2. évadra.

És azért abban Jabba kisfia volt, aki büdös volt (beceneve: Büdöske) és büfögött, szánalmas és dedós rohamdroid poénokkal volt tele, stb.

Az animáció pedig valamivel jobb volt, mint az akkori TV-s animációs sorozatok, de azért szépnek semmiképpen sem lehetne nevezni, a szándékosan bábuszerű karakterekről nem is beszélve. 

 

Egyik barátom sosem látta a TCW-t, de a Mandalore ostromáról látott kis videókat meg jókat hallott és gondolkozik, hogy na majd most szépen végignézi az egészet.

Mondtam neki, hogy azért arra készüljön fel, hogy nem ilyen ám az egész sorozat.

A látványon se lepődjön meg az elején, mert azért mégiscsak egy 2008-as TV(!) sorozatról beszélünk és bőven vannak benne másfajta tartalmú részek is, pl.: 3PO és R2 gyümölcsöt keresnek egy tortáta, Jar Jarra azt hiszik, hogy Jedi, szerelme is lesz stb.

Szóval az én megítélésem szerint sok olyan történet van benne, ami mozifilm színvonalú és vannak olyanok is, amiket inkább elfelejtenék.

A látvány pedig szerintem a 3. évad második felétől kiemelkedő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Egyik barátom sosem látta a TCW-t, de a Mandalore ostromáról látott kis videókat meg jókat hallott

Nagyon fel kell késziteni a barátodat a TCW-re,nehogy mentális csapásként érje Lady Tano felbukkanása és karaktere,mint ahogy olyan sok embert ért 2008-ban.Ez nagyon fontos.Ha nem kezd el "ásókázni" a bevezetö mozifilm után jó esélye van arra hogy végignézi(ha engedi a szabad ideje)és talán még szeretni is fogja.

Szerkesztve: - 1valaki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW nálam se indult jól, aztán mi lett belőle... :)

 

Mivel egyelőre a High Republic éráról semmit sem tudunk, annyira nem ájulok el tőle. Most inkább annak örülnék, ha a következő film nem hagyná el a saga-filmek korszakát. Főleg a prequel (ott is inkább az EP1-et megelőző évtizedek) és az EP6 és EP7 közötti időszakról lehetne nagyon izgalmas filmeket csinálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Hát nem szeretnék én lenni most a varjú, aki károg, de ez a sok negatív megítélés nem a "Mandalore ostromára" született, hanem a TCW pilot-ra (sosem fogom mozifilmnek nevezni)/1-2. évadra.

És talán ennél jobban semmi sem világít rá arra, hogy nem kéne egy sorozatot pár rész után temetni, rosszabb esetben meg már látatlanul. Ha nem lett volna a harmadik évad felénél az a koncepcióváltás, valószínűleg én is elvesztem volna, de addig legalább adtam három évad esélyt, nem pedig már az első résznél a Star Wars halálát vizionálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Mondtam neki, hogy azért arra készüljön fel, hogy nem ilyen ám az egész sorozat.

Szerintem az tud ezen nagyon sokat lendíteni, ha kronológiai sorrendben nézi a részeket. Egyrészt így sok ellentmondásos és zavaros rész sokkal tisztább lesz, jobban összeáll a kép, logikusabb lesz a széria felépítése. Másrészt nem éri akkora sokként a film. Sajnos a TCW film szerintem is igencsak ambivalens alkotás, jónak semmiképp nem nevezném. Ellenben, ha időrendben haladunk, akkor pl. a nyitány kifejezetten egy jó rész. És ez azért lehet fontos, hogy mire elér a filmig azzal a pár résszel, addig már ad val.szeg egy olyan bizalmat az egésznek, amivel "túlvészeli" a filmet. Ellenkező esetben benne lehet a pakliban, hogy az első pár évadot inkább egyben elengedi.

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Szóval az én megítélésem szerint sok olyan történet van benne, ami mozifilm színvonalú és vannak olyanok is, amiket inkább elfelejtenék.

Ez már szerintem nem akkora gond, egy igencsak hosszú sorozatról beszélünk. Nyilván vannak benne fillerek meg gyengébb részek. De mivel 20 perces részekről beszélünk, így azért 1-1 ilyet könnyen el lehet viselni. Főleg, hogy az arányok több, mint rendben vannak. A film annyiból szívás, hogy ott azért hosszabban és töményen kapod az "áldást" az arcba. :D 

3 órával ezelőtt, 1valaki írta:

nehogy mentális csapásként érje Lady Tano felbukkanása és karaktere,mint ahogy olyan sok embert ért 2008-ban.Ez nagyon fontos

Eleve nem túl szerencsés, ha egy jóval későbbi Ahsoka ismeretében kezdi el nézni a régi részeket. Beüthet a PT-s Vader-effektus. Bár itt annyiból jobb a helyzet, hogy Ahsoka karaktere azért elég hamar felveszi a ritmust, a gyerekes és méltatlan bohóckodást pedig hamar kivezetik a kapcsolataiból. Amúgy meg meredeken ível felfelé a karaktere, de csodát nyilván ne várjon tőle senki már az első pár részben.

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Főleg a prequel (ott is inkább az EP1-et megelőző évtizedek) és az EP6 és EP7 közötti időszakról lehetne nagyon izgalmas filmeket csinálni.

Igen, ez igaz. Szerintem az Ep.6 és 7 közé legfeljebb animációs sorozatok jönnek, élőszereplős művek érthető okokból minimális eséllyel. Azért sajnálom annyira a Resistance-t, mert egy szörnyen értékes és potens korszakba sikerült nem túl sok értéket teremtően belenyúlni. Ráadásul az egész ST érának szerintem most jó pár év nyugi tenne a legjobbat, így ezt nem fogják bolygatni.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én új korszakokra vágyom.

Én is egyértelműen efelé hajlok. Jó lenne már végre meg se adni a lehetőséget az ilyen "nem erre számítottam, fos az egész, tönkretették a gyerekkorom, megcsúfolták a karaktereket" gondolkodásmódnak. Felőlem jöhet bmi, csak ugorjunk egy jelentősebbet az időben vagy térben, előre vagy hátra, az már majdhogynem mindegy.

--------------------------------------------------

Engem egyébként bizakodással tölt el az a tendencia, hogy az új fikahullámok mintha ellaposítanák a régieket, növelnék a korábbi "gyűlölt" alkotások elfogadottságát. Nyilván nem örülök ennek a nagy székletáradatnak a ST kapcsán, ill. anno a TCW vagy Rebels esetében sem volt kellemes, de ezek egyre inkább integrálódni látszanak, nincs már tán akkora törés. Nyilván ebben az is szerepet játszik, hogy folyamatosan zajlik a generációváltás is. De a furcsa emberi psziché azért hozza azt, hogy annyira gyűlölték a TCW-t, hogy a PT már nem is volt olyan bicskanyitogató, aztán a Rebels-t kellet úgy szapulni, hogy a TCW hirtelen a pozitív bezzegpélda lett. Most a ST áll akkora támadások alatt, hogy a PT vagy az animációs sorozatok, vagy épp a spin off filmek és Mandi már kifejezetten népszerű. Lehet, ha bejelentenének egy filmet az Ep.1 elé, akkor azt is már akkora lelkesedéssel várnák, mint a TCW utsó évadát, nem a PT ekézése folyna mhonnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 15. - 11:25, Bomarr írta:

Igen viszont a folytatás trilógia véget ért. Nem készül újabb rész. Ezért fölösleges temetni a Star Warst. Pláne azután, hogy a legfrisebb SW produkcióknak épp hogy kiemelkedően nagy a népszerűsége.

 

Ez igaz. De vannak beteg emberek, akiknek az a hobbijuk, hogy felnyissák az "eltévelyedett bárányok" szemeit és bebizonyítsák nekik, hogy a folytatástrilógia egy nagy semmi. Úgy gondolják, hogy náluk van az 'igazság' és folyamatosan kampányolnak, az "igaz oldalra", vagyis a szapulók oldalára állítsák az embereket. És ugyebár leírják millió egyszer, hogy az új filmek károsak az egészségre, meg a fiatalok fejlődésére...stb. Ilyen baromságokat hordanak össze. Meg ott van a visszhangkamra jelenség, ami sajnos segíti őket ebben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez igaz. De vannak beteg emberek, akiknek az a hobbijuk, hogy felnyissák az "eltévelyedett bárányok" szemeit és bebizonyítsák nekik, hogy a folytatástrilógia egy nagy semmi. Úgy gondolják, hogy náluk van az 'igazság' és folyamatosan kampányolnak, az "igaz oldalra", vagyis a szapulók oldalára állítsák az embereket. És ugyebár leírják millió egyszer, hogy az új filmek károsak az egészségre, meg a fiatalok fejlődésére, megy ilyen baromságokat hordanak össze. Meg ott van a visszhangkamra jelenség, ami sajnos segíti őket ebben.

Ok, szerintem lépj túl ezen. Ezzel itt nem tudunk mit kezdeni, ha sokat ismétled akkor se. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ok, szerintem lépj túl ezen. Ezzel itt nem tudunk mit kezdeni, ha sokat ismétled akkor se. :( 

Nem is tudom. Megfordult a fejemben, hogy kéne csinálni egy ellenkampányt a fikázók ellen, de nem tudom, hogy érne-e egyáltalán valamit.

Meg az is biztos, hogy sok időbe és fejfájásba is kerülne. Nem is a fikázókat kéne meggyőzni, csak az újoncoknak kéne más perspektívát adni, meg tompítani a beteg hülyék hatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van pár hely ahol nem tűrik meg a hate-et, például a SW Mythbusters, vagy a Holocron facebook csoportok, amik hasonló hangulatúak mint a fórum. Ezek nem több tízezer fős csoportok, relatíve kis közösségek, a Mythbuster kb 1000 fő. Talán ezek a helyek egyszer egy újfajta rajongói tábor magvaiként lesznek lejegyezve a magyar star wars rajongói bázis történelmében.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezzel nincs mit kezdeni ilyen szinten, úgy értem, hogy ellenmozgalmakat biztos nem érdemes indítani, mert az csak kontraproduktív lesz. Kellenek ilyen "szentélyek", mint ez a fórum is, ill. ha találkozunk olyanokkal, akik újak, érdeklődőek, de fenyegeti őket a fikatengerbe zuhanás és fulladás veszélye, vagy épp rajongók, de meginganak, akkor őket tudjuk segíteni pár jól irányzott beszélgetéssel, érvvel. De ennyi.

 

Egyébként hagyni kell, hogy ez az általános negatív fikamánia tendencia önmagától váljon nevetségessé és kontraproduktívvá. Ahogyan sok mással is történt, történik. Ha van egy eredetileg akár hasznos is eszme vagy gondolkodásmód, de ez egészségtelen túlzásba és szélsőségekbe csap át, akkor ez megteremti a maga ellenhullámait. Lásd feminizmus, meetoo kampány, liberalizmus, anno a kommunizmus vagy fasizmus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Van pár hely ahol nem tűrik meg a hate-et, például a SW Mythbusters, vagy a Holocron facebook csoportok, amik hasonló hangulatúak mint a fórum. Ezek nem több tízezer fős csoportok, relatíve kis közösségek, a Mythbuster kb 1000 fő. Talán ezek a helyek egyszer egy újfajta rajongói tábor magvaiként lesznek lejegyezve a magyar star wars rajongói bázis történelmében.:)

Vagy redditen a StarWarsCantina, de az angol. Illetve összességében a StarWarsLeaks is egy viszonylag pozitív közösségnek tűnik, de oda csak az járjon, akit nem zavarnak a spoilerek :D

 

Amúgy kb. akkortájt amikor csatlakoztam ehhez a fórumhoz, találtam egy olyan nemzetközi fb csoportot, amit hasonlónak éreztem, mint ez a fórum: Star Wars Prequels Fans. A legnagyobb prequel rajongó csoport facebookon. és egy nagyon jó közösségnek tartottam, egészen az új trilógiáig. Sajnos ma az a csoport kb. egy ST-hater csoport. Mondhatni "azzá váltak, aminek az elpusztítására esküdtek fel": egy toxikus rajongói csoporttá

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, 1valaki írta:

Lehetségesek más okok is?

Hatere válogatja a mondvacsinált okokat, még a hetedik rész idején volt egy nagyjából általános, és tényleg reális ok a kritikára, mert a film sok dologban hasonlít az Új Reményre, aztán az Utolsó Jedik után elszabadult a pokol, és már csak azért is gyűlölködnek ha van nő a filmben akinek szines a haja, ázsiai, afro, LMBT, meg miegymás. Nyilván egyeseknél az is játszik, hogy el kell engedniük a kedvenc karaktereik kezét, de értelmes ember ezen képes továbblépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, 1valaki írta:

Mi lehet az oka annak hogy annyit fikázzák ezeket a filmeket?Vajon van rá valamilyen magyarázat?

Persze, ennek több oka is van.

12 perccel korábban, Iqvi írta:

még a hetedik rész idején volt egy nagyjából általános, és tényleg reális ok a kritikára

Reális ok szerintem mindegyik filmnél volt egyébként rá. Az egy dolog, hogy én ezek elsöprő többségével nem értek egyet, de azért reális okok lehetnek. A 7-nél egyrészt, amit te is írtál, a sok párhuzam a 4-gyel. Ezek közül a Starkiller talán külön kiemelendő, nemcsak a 4 utóérzés miatt, de a Halálcsillagot lényegében 3x sütik el. De pl. az új szereplők is sokaknak nem tetszettek, különféle okokból, szívük joga.

A 8-ban a bugyuta humorral tarkított felütés vagy Rose túlontúl negédes és ripacs jelenetei mellett ott van pl. egy megosztó Luke több megosztó jelenettel, egy furcsa Leia jelenet, egy érdekes irányba elmozdított Poe, vagy éppen ez a fogócska a hajók között. Ja és persze Snoke kiiktatása, ill. Luke filmvégi mutatványa.

A 9-ben meg pl. visszahozták Sidious-t, egyfajta zombiként azokkal a fura szektásokkal, Rey-ről kiderült, hogy az unokája, Ben megtért, több karakterrel is eljátszották, hogy meghal, miközben nem, kapunk megint HCs utóérzést, ráadásul egy egész flottányit, tárgyakat adunk át egymásnak az Erőn át, párbajozunk az Erőn át, holtakat támasztunk fel az Erővel, elszívjuk a másikból az Erőt, Lando összeszed gigantikus civil flottát rendkívül hamar a "semmiből", Leia-ról kiderül, hogy jedinek tanult.

Még egyszer mondom, hogy számomra ezek többsége nem okozott gondot, de abszolút megértem, ha másoknak igen. Ezeket szerintem nevezhetjük azért reális felvetéseknek.

22 perccel korábban, Iqvi írta:

Nyilván egyeseknél az is játszik, hogy el kell engedniük a kedvenc karaktereik kezét, de értelmes ember ezen képes továbblépni.

Értelmes ember a színes hajú nőn is képes továbblépni. :) 

------------------

Szerintem egyébként az eszetlen fikázások oka leginkább 2 dologra vezethető vissza. Az egyik egy általános jelenség a világban, miszerint nagy divat ekézni mindent, ami mainstream és népszerű, ezzel kifejezve egyfajta felsőbbrendűséget és különlegességet. Vhogy nem tűnik fel embereknek, hogy nem lesznek az ilyen okoskodástól és agyatlan kötekedéstől menők és egyediek, mert a fél világ ezt csinálja. De hát olyan ez, mint divat. X frizurát csináltatok vagy Y ruhát hordok, hogy ezzel legyen stílusom és legyek "egyedi", miközben ez pont azért nem jöhet össze, mert egy rahedli másik ember is pont ilyen x hajjal és y göncökkel akar menőzni.

Meg rohadt nagy divatjelenség lett az, hogy a véleményt ténynek állítjuk be, a véleménykifejtést pedig kritikának. Ez sajnos a szélsőségesen liberális és már szabados világ terméke, hogy annyira el vannak kényeztetve emberek, hogy a véleményüket szentnek és megalapozottnak kell tekinteni mindenáron, támadhatatlanok, mkinek joga van nemcsak kifejteni a véleményét, de azt egyetemes igazságnak is beállítani, mkitől el kell fogadni, hogy modern polihisztor, aki mindenhez is ért.

 

A másik a hamis prekoncepciók. Ezeknek a fikázóknak a legtöbb "érvük" visszavezethető valamiféle indokolatlan előfeltevésre, ami miatt csalódtak. Ez ráadásul szépen összekapcsolódik az előző pontban kifejtett elkényeztetettséggel és támadhatatlansággal. Ugyanis egyre többen hiszik azt, hogy ha vmi nem úgy történik, ahogyan azt ők előre elképzelték, akkor az konkrétan rossz. Tehát nemcsak magukban csalódnak, hanem feljogosítva érzik magukat arra, hogy lehurrogják az alkotást, mondván ők jobbat tudtak volna csinálni, de minimum jobbat olvastak itt-ott a neten.

Ott volt ugye a 7, amiben nem volt bölcs Luke új Jedi Renddel, nem volt benne egy igazán fontos Leia, a politikai helyzet és a világ állása se épp olyan volt, amit sokan vártak. Ráadásul a Disney miatt eleve már előre özönlöttek a mémek, sokan már előre azon okoskodtak, hogy most akkor "mikiegér SW lesz". Ebből fakadóan több motívumot is eleve úgy ítéltek meg a filmben, hogy ráhúzhassák ezt az inget, mondván igazuk lett. Keresték ennek a lehetőségét, ezért lett pl. Kylo Ren egy gyűlöletkampány áldozata, mondván Disney hercegnő. De Rey-ről is hallottam olyat, hogy erőltetett női karakter, aki persze rögtön mindenható, mert a Disney beleerőltetett egy op női főhőst.

Aztán a 8-nál ott volt ugye az, hogy Luke-tól mki egy bölcs öreg jedit várt, nem ezt kapta, akkor jött a felháborodás. A cukiságfaktor és a femináci kártya itt is ki lett játszva a Disney ellen, lásd porgok és Holdo. Csak ez itt még kiegészült a petás dologgal is, mert hát csak a Disney állatvédő propagandája miatt kerülhetett be a Canto Bight szál. A 7-et sok kritika érte amiatt, hogy Ep.4 copy, így sokan már előre elkönyvelték, hogy a 8 Ep.5 copy lesz. Ezt bele is magyarázták, lásd pl. a Crait=Hoth panaszt vagy hogy a felszíni ágyú is egy Halálcsillag, Luke az új Yoda, a craiti csata az új hoth-i csata stb..

A 9-nél ugyanez lezajlott, mert miért nem az lett pl. Kyloval és Hux-szal, amit vártak. Aztán itt is megvolt az, hogy a 8 kiakadásai után mindenfélét belemagyaráztak a jelenetekbe, mert a Rian-JJ ellentétet akarták belelátni. Luke szereplése fricska Riannek, Rey származása is, Rey edzése is stb.. Rengetegszer hallottam azt a felfogást, hogy a 9 azért lett ilyen kapkodós és összeszedtlen, mert JJ-nek Rian után kellett a fost összetakarítani, és ez csak így sikerült. Ez ugye megint arra vezethető vissza, hogy van egy feltevés arról, hogy a 8 rossz film volt, akkor keressük erre az alátámasztást a 9-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően 3 dolog van, ami sok embernél kiverte a biztosítékot:

- Luke a TLJ-ben nem az elképzelésüknek megfelelően alakult

- Rey háttértörténete nem az elképzelésüknek megfelelően alakult

- Snoke háttértörténete nem az elképzelésükek megfelelően alakult

 

Ez a három együtt, illetve talán főleg az első pont nagyon sok volt ahhoz, hogy úgy érezzék, tönkretette a gyerekkoruk a film, innen pedig már csak egy lépés, hogy gyakorlatilag mindenben elkezdjük keresni a hibákat és nagyítóval vizsgálni mindent. Általánosságban igaz az, hogyha egy filmet összességében élvez valaki, mert izgalmasnak találta a történetet és szimpatikusak voltak a karakterei, berántotta a hangulat, akkor nem fogja elkezdeni nagyítóval keresni a filmek a hibáit, és akarva is nehezen fogja azokat észrevenni. Ellenben ha valakire ezek nem igazak, tehát összességében nem volt egy hullámhosszon a filmmel, akkor el fog kezdeni mindenbe belekötni. Emiatt tűnhet úgy, hogy pl. sokan olyan hibákat is felrónak az ST-nek, amik amúgy jelen vannak az OT-ben is. A különbség annyi, hogy ezek az emberek élvezték az eredeti trilógia filmjeit, mert a 3 legfontosabb dolog (történet, karakterek, hangulat) klappolt számukra. Az új trilógiában nem érezték ezt, amivel nincs is semmi baj, mert ízlések és pofonok. Nekem azzal az égvilágon nincs semmi bajom, ha valaki kulturáltan leírja, hogy "szerintem az új trilógia sztorija unalmas, nem tudtam izgulni rajta, a karakterek sem voltak szimpatikusak stb...". Az viszont már baromira fel tud idegesíteni, amikor elkezdenek mondvacsinált kifogásokat keresni, hogy "ez így megy szembe a korábbi filmekkel". "ez korábban nem is így volt", vagy ami a kedvencem, amikor szakértőnek képzelik magukat és azt mondják, hogy "eZeK a FiLmEk ObJeKtÍvEn SzArOk". Egy ilyen kijelentést csak akkor tudok valakitől komolyan venni, ha az a valaki már letett valamit írói szinten az asztalra.

Vagy, ha ennyire objektívan akarja szemlélni a dolgokat, akkor legyen szíves fikázni a korábbi filmeket is, mert a szörnyű igazság az, hogy a Star Wars sosem volt a történetírás Alfája és Omegája. Alapvetően az összes SW film egy epikus szórakoztató látványmozi, és ez a kategória bizony eléggé messze van a filmművészet csúcsától :)  Az eredeti trilógia csak a történelmi jelentősége miatt lett rendkívüli módon piedesztálra emelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vagy, ha ennyire objektívan akarja szemlélni a dolgokat, akkor legyen szíves fikázni a korábbi filmeket is, mert a szörnyű igazság az, hogy a Star Wars sosem volt a történetírás Alfája és Omegája

Szerintem a PT-re nagyon király és több rétegű sztorit sikerült írni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem alapvetően 3 dolog van, ami sok embernél kiverte a biztosítékot:

- Luke a TLJ-ben nem az elképzelésüknek megfelelően alakult

- Rey háttértörténete nem az elképzelésüknek megfelelően alakult

- Snoke háttértörténete nem az elképzelésükek megfelelően alakult

Aki az elképzelése szerinti sztorit szeretne magának, az írjon magának történetet. ;) Máskülönben kívánom neki azt, amit Geralt a Dzsinnek a könyvben. :evil:

Spoiler

B*ssza meg magát! :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halkan jegyzem meg, de ma lesznek Disney+ bejelentések. Nem biztos, hogy lesz köztük SW központú hír, de sose lehet tudni. :) (Ha minden igaz, akkor 18:00 -kor lesznek Disney+ bejelentések)

Post image

 

As part of today’s reveals, there will be some new trailers and first look videos for upcoming Hulu and Disney+ Originals. 

 

A MuppetsNow már be lett jelentve, az volt az első Disney+ bejelentés. 6 kor jönnek a Sneak Peekek, utána fél hétkor újabb bejelentés - remélem nem csak 1. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.