Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Meg ne derüljön ki az utolsó birodalmi rohamosztagosról is, hogy ő valójában titokban segítette a felkelést. Mondjuk, ha pl. Sheckil hadnagyról derülne ki, hogy ő a megtestesült Hétköznapi Hős, nagyot nevetnék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Jó is az, nekem összességében tetszett az első antológiakötet is.

Én még most se olvastam el, még van pár fejezet. Egyszerűen néhány történetet leszámítva borzasztó érdektelen az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Griveous tábornokkal kapcsolatban úgy vélem, vajmi keveset foglalkoztak vele eddig. Pedig ha lenne karakter, akiről érdekes és izgalmas előzménysztorit lehetne kreálni, akkor az ő. Sajnálom, hogy eddig nem nagyon jelent meg vele, valamint az ő múltjával kapcsolatban regény (képregények terén nem tudom, mi a helyzet). Remélem, a jövőben ez változni fog. Én szívesen olvasnék róla, akár már a születésétől kezdve. És szerintem kereslet is lenne rá. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, caseyjones írta:

Griveous tábornokkal kapcsolatban úgy vélem, vajmi keveset foglalkoztak vele eddig. Pedig ha lenne karakter, akiről érdekes és izgalmas előzménysztorit lehetne kreálni, akkor az ő. Sajnálom, hogy eddig nem nagyon jelent meg vele, valamint az ő múltjával kapcsolatban regény (képregények terén nem tudom, mi a helyzet). Remélem, a jövőben ez változni fog. Én szívesen olvasnék róla, akár már a születésétől kezdve. És szerintem kereslet is lenne rá. 

Az biztos, hogy a kánonban jól elbántak vele. A legendákban (pl. Clone Wars animációs sori, Grievous képregény) egy szinte legyőzhetetlen, félelmetes szörnyeteg volt, aki darálta a Jediket. Pont amilyennek a Sithek bosszúja után képzeltem. Erre csináltak belőle egy bohócot, akit pár gungan képes elfogni, és aki mindig összecsap Obi-Wannal, ellentmondva a Sithek bosszújának: "Hála Dooku grófnak a Jedik úgynevezett harcművészetét megtanultam." Ha sokadjára csapnak össze, nem mondana ilyet. Szóval szívesen venném, ha újra rivaldafénybe kerülne valahogy, és igazságot tennének vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Iqvi said:

elismerem menőn néz ki

Én nem a "menősége" miatt szorgalmaznám azt, hogy kicsit jobban megismerhessük őt. Engem érdekelt mindig is, hogyan jutott el oda, ahol volt, illetve mi az oka annak, hogy így néz ki - annyira sejtelmesen néz ki abban a maszkban. Ha jól tudom, a Legendsben volt neki valami eredettörténet, de én azt csak egy Wookipedia cikkben olvastam. Az eredettörténetét jobban ki lehetne bontani. Illetve azt is jó lenne tudni, mit csinált például A klónok támadása meg a Baljós árnyak alatt, illetve azt megelőzően. Hogyan ismerkedett össze Dookuval, Sidiousszal, stb.? Rengeteg lehetőség van benne. 

Nem megbántva jó öreg Cassian Andor barátunkat, de ha ő egy mozgóképes sorozatot kap, akkor Grievousnek minimum egy regény vagy regénytrilógia járna... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az előbb jutott eszembe. Ugyebár állítólag a Disney új stratégiája az lesz, hogy az adott SW film sikere esetén jöhet a folytatás és így bővülhet trilógiává, vagy még több filmmé. Na most már ilyen helyzetben lehet gondolkodni nagyszabású történetekben? Jöhetnek a Jedik és a Sithek eredetéről szóló filmek. Számomra ezek olyan témák, melyek egyértelműen nem fognak beleférni 1 filmbe. Max az első film, csak elindítja az epikus történetet. Ebben az esetben elég fájó lenne, ha nem kapnának folytatásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Leslye Headland sorozatával kapcsolatban: Még korábban a TROS premierjén a Variety megkérdezte tőle, hogy melyik a kedvenc SW filmje - ugye tipikus kérdés, amire legtöbbször az embereknek a Birodalom a válasza - amelyre Leslye elmondta, hogy ő csak élvezi a Star Warst. Nincs kedvenc filmje, hanem szereti az univerzumot.

Az Entertainment Weekly meginterjúvolta őt és a hölgyemény az interjúban nagyon hálás volt azért, hogy lehetőséget kapott egy SW sorozat elkészítésére. Az LGBTQ tagjaként arról mesélt, hogy milyen nehéz bekerülni a "szobába" az olyanoknak, mint például ő.

 

"Úgy gondolom, hogy ha hátrányos helyzetben dolgozol, vagyis elnyomott vagy marginalizált közösségbe tartozol, nagyon nehéz olyanná válni, amit nem látsz."

"Amikor az emberek olyanok, hogy nem tudnak valamit, én olyan vagyok, hogy: "Nos, ülj le egy pillanatra, hadd magyarázzam el neked, mert hat hónapig dolgozol a projekten, amíg azt nem mondják neked, hogy nem kaptad meg a munkát." A legnehezebb bekerülni abba a szobába."

"Az igazi öröm az, amikor elolvasom egy fiatal nő forgatókönyvét, egy fiatal színes bőrű nő forgatókönyvét, vagy egy fiatal LGBTQ íróét, és azt mondom: Ó Istenem, ez nagyszerű. Ez remek. Ezt elküldöm ennek a személynek. Az ilyen boldoggá tesz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bence fordítása (a te fordításod?) alapján a szavaiból nekem az jön le, hogy annak örül, ha az a forgatókönyv nagyszerű (vagyis minőségi), és olyan valaki írta, amilyen az a valaki. Tehát azért a minőség még mindig fontos, csak ő lehet, hogy elsősorban nem fehér, heteroszexuális férfiak munkásságából válogat. :)

A minőség amúgy szerintem azért is kardinális kérdés még mindig, mert ilyen-olyan mozgalmak oda, azért ezeknek a produkcióknak sikeresnek kell lennie, ezért is szólnak egyre több embernek. Ha csak egy csoportnak szól, az úgy bukik, mint a Solo. Hiába jó film, és bár a rossz időzítés sokat rontott az esélyein, a bukásában az is benne volt, hogy inkább a rajongóknak szólt, akik szeretik Han karakterét.

Mondjuk, mindentől függetlenül, és is elfelejtettem, hogy ez a nő is csinál valamit, és igazából most is hidegen hagy. A munkássága nekem semmit sem mond, a sorozatáról az ég adta egy világon semmit sem tudni, és amilyen változékony a helyzet a LucasFilmnél, momentán az sem kizárható, hogy ebből sem lesz semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bence fordítása (a te fordításod?)

smug adam sandler GIF

:D

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én már azt is elfejtettem, hogy lesz ilyen sorozat. :D

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk, mindentől függetlenül, és is elfelejtettem, hogy ez a nő is csinál valamit, és igazából most is hidegen hagy.

Én dettó így vagyok. Vagyis tudtam, hogy jön egy 4. sorozat, de azt se tudtam sokáig, hogy ki a showrunner. :lol:

 

Amúgy a fordításnál én igazat adok Dzséjtnek: valóban lehet a minőséget is fenntartja, csak inkább jobb diverzitással fog operálni... márha egyáltalán megfog jelenni a sorozat. Bár sokan mondják, hogy női sorozat lesz és KK is erősen benne volt abban, hogy legyen egy ilyen projekt. Szóval a mai trendeknek megfelelően már csak azért is elfog készülni. A minőség majd elválik... egyelőre azt se tudni, hogy eszik e vagy isszák ezt.

 

Amúgy megjegyzem, hogy szerintem az élőszereplős sorozatokkal nincs nagy probléma mennyiségügyileg, én inkább már a jövő évi filmekről és esetleges animációs sorozatokról hallanák már valamit, mert annyi pletyka van, hogy besz*rás. A LF meg olyan titkolózó az utóbbi időben, mintha téli álmot aludnának. És most nehogy a vírussal jöjjetek nekem... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát érdekes egy nyilatkozat az biztos. Az ilyennel csak olajat önt a tűzre, ez hasonló a KK féle "The Force is female" pólóhoz. Erre megint ugrani fog a KK-t utáló Fandom Menace. Lehetne a Lucasfilm kommunikációja kevésbé provokatívabb.

 

Amúgy a sorozata engem is hidegen hagy, mivel hogy semmit nem tudunk róla

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bence fordítása (a te fordításod?) alapján a szavaiból nekem az jön le, hogy annak örül, ha az a forgatókönyv nagyszerű (vagyis minőségi), és olyan valaki írta, amilyen az a valaki. Tehát azért a minőség még mindig fontos, csak ő lehet, hogy elsősorban nem fehér, heteroszexuális férfiak munkásságából válogat. :)

 

De a pórnépnek amúgy nem hót mindegy, hogy egy albínó néger transzvesztita törpe írta azt a forgatókönyvet? Mert nekem sokszor fingom nincs, hogy aki írta az adott forgatókönyvet az kiféle-miféle hacsak nem olyan nagy név. Átlag ember a minőséget nézi, és ha ne adj isten egy fehér heteró férfi írja a sok közül a legjobbat, akkor csak ezért ne söpörje már le az asztalról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, NorbiLordi írta:

De a pórnépnek amúgy nem hót mindegy, hogy egy albínó néger transzvesztita törpe írta azt a forgatókönyvet?

A pórnépnek mindegy, már amelyiknek, de a hölgy nyilván nem a pórnép, hanem a saját szempontjából mesélt a saját érzéseiről, amit ő maga tapasztal meg bizonyos esetekben. Olyat meg egy szóval sem mondott, hogy fehér heteró férfiak forgatókönyvét figyelembe sem veszi. Ne lássunk már bele olyat, ami nincs is ott. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

A pórnépnek mindegy, már amelyiknek, de a hölgy nyilván nem a pórnép, hanem a saját szempontjából mesélt a saját érzéseiről, amit ő maga tapasztal meg bizonyos esetekben. Olyat meg egy szóval sem mondott, hogy fehér heteró férfiak forgatókönyvét figyelembe sem veszi. Ne lássunk már bele olyat, ami nincs is ott. ;) 

Te leírtad, hogy a hölgy szavaiból neked mi jön le, én arra reagáltam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Amikor szóba kerül egy új animációs sorozat, mindig reménykedem, hogy talán eljött a pillanat amikor valami részletesebb, élethűbb grafikájú cuccot kapunk. Ezen reményemet, a Mandalóri doku sori 7. része is megerősítette kicsit, abban Favreau beszél arról, hogy szinte az összes jelenetnek csináltak számítógépes animációval egyfajta előnézetet:

j63q96s3kmzxnurq36iy.jpg

cuatz7yyeia325ak6tmk.jpg

 

Nyilván kezdetlegesek, de azért láthatjuk, hogy a technika szépen fejlődött pl. a TCW anno félkész részeihez képest.
Én annyira nem értek hozzá, de sokkal többe kerülne ilyen alapokból egy normálisan textúrázott animációs sorit csinálni, mint ezek alapján egy élőszereplős sorit leforgatni, jelmezekkel, díszletekkel, színész gázsival(gondolok itt arra, hogy azért a szinkron színészek csak kevesebbet kérnek) stb. ?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én annyira nem értek hozzá, de sokkal többe kerülne ilyen alapokból egy normálisan textúrázott animációs sorit csinálni, mint ezek alapján egy élőszereplős sorit leforgatni, jelmezekkel, díszletekkel, színész gázsival(gondolok itt arra, hogy azért a szinkron színészek csak kevesebbet kérnek) stb. ?

Én sem értek annyira hozzá, de valószínűleg a befolyó összeghez mérten többe kerülne. Ugye itt az időt kell inkább megfizetni. Minél kidolgozottabb és részletesebb egy képkocka, annál tovább tart a renderelése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.