Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Lehet hogy beszívott valamit előtte. :D El nem tudom képzelni hogy ezt a sok marhaságot Lucas találta ki. Ahogy pb írja akkor ha lehetséges egy csillagrombolót lerántani az égből akkor Vader miért nem tette a Lázadó flottával?

Természetesen játéknak nem rossz, de ne vegyük már hivatalosnak. A Lázadás meg úgy alakult ki hogy sok élőlénynek elege lett a Birodalom zsarnokságából és megalakították a Szövetséget a vezetőségben volt szenátorokkal. Ilyen egyszerű mint a világ összes lázadásának, forradalmának létrejötte.

 

Nem ő találta ki, csak jóváhagyta, illetve egy-két dologban beleavatkozott.

 

Maul visszatérését nem fogadom el hivatalosnak, mint ahogy az egész TCW-t egy félig Saga-hű félig EU alkotásnak tartom, ezért nálam SOHA nem lesz a filmekkel egyenrangú, mint ahogy azt már többször is mondtam. Az Episode VII-VIII-IX-et pedig az új tulaj, a Diseny nyomja és nem Lucas! Ezzel kapcsolatban is kifejtettem már a véleményemet több ízben is a megfelelő helyen.

 

Ha már valamelyik SW játékot mindenáron meg akarnak filmesíteni, akkor szvsz tegyék a KOTOR-al, de azt is úgy, hogy a SAGA jellemvonásait tiszteletben tartsa és ne rúgja fel azokat! TFU-ból élőszereplés filmet készíteni szerintem nettó hülyeség és nem is fog megvalósulni soha... ha mégis, az első leszek, aki elnézést kérek ezen kijelentésem miatt, mindenesetre szkeptikusságomat már most kijelentem a TFU filmmel kapcsolatban!

 

Pedig Maul visszatérését és az Episode 7 történetét is Lucas találta ki és az ő akaratára valósul meg az új trilógia.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Maul visszatérését és az Episode 7 történetét is Lucas találta ki és az ő akaratára valósul meg az új trilógia.

 

Nem mondod ;) Ezt nyilván tudtam, de az is egyértelművé vált számomra (és mondom ezt úgy, hogy nagyon tisztelem Lucas mestert) hogy a vége felé már a saját maga által felállított szabályokkal is szembe ment olykor, persze... ennek az univerzumnak Ő az atyja, megteheti... véleményem azonban ettől cseppet sem fog változni! ;)

 

U.i.: Szerintem a Disney Lucas akarata nélkül is csinált volna előbb utóbb SW filmeket... ha már 4 milliárdért (!) megvásárolta az egész brancsot.

 

Hogy egy kicsit pontosabb képet láthass azzal kapcsolatban én hogyan állok a frencsájzhoz a következőket vázolnám fel:

 

1. és örökös hely: Star Wars SAGA, azaz a 6 mozifilm (eredeti Lucas-éra ... ezt már hozzá kell tennem, mert ugyan még nincsenek kész az új filmek, és ki tudja, mi lesz majd a véleményünk a megtekintésük után, mert rohadtul bejöhet de az ellenkezője is lehet, a lényeg a 6 alapfilm alkotja a Lucas-érát és PONT!)

 

2. hely: TCW. A már lent említett okok miatt, csak részben fogadom el hivatalosnak.

 

Minden ezeken kívül, akár könyvek, képregények, játékok, bármi... a szememben nem hivatalos SW, függetlenül attól, hogy Lucas melyik produktumban volt benne vagy melyikben nem.

 

Ez saját egyéni hozzáállás, nem azért írtam le, hogy te is így állj hozzá!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondod ;) Ezt nyilván tudtam, de az is egyértelművé vált számomra (és mondom ezt úgy, hogy nagyon tisztelem Lucas mestert) hogy a vége felé már a saját maga által felállított szabályokkal is szembe ment olykor, persze... ennek az univerzumnak Ő az atyja, megteheti... véleményem azonban ettől cseppet sem fog változni! ;)

 

U.i.: Szerintem a Disney Lucas akarata nélkül is csinált volna előbb utóbb SW filmeket... ha már 4 milliárdért (!) megvásárolta az egész brancsot.

 

Hogy egy kicsit pontosabb képet láthass azzal kapcsolatban én hogyan állok a frencsájzhoz a következőket vázolnám fel:

 

1. és örökös hely: Star Wars SAGA, azaz a 6 mozifilm (eredeti Lucas-éra ... ezt már hozzá kell tennem, mert ugyan még nincsenek kész az új filmek, és ki tudja, mi lesz majd a véleményünk a megtekintésük után, mert rohadtul bejöhet de az ellenkezője is lehet, a lényeg a 6 alapfilm alkotja a Lucas-érát és PONT!)

 

2. hely: TCW. A már lent említett okok miatt, csak részben fogadom el hivatalosnak.

 

Minden ezeken kívül, akár könyvek, képregények, játékok, bármi... a szememben nem hivatalos SW, függetlenül attól, hogy Lucas melyik produktumban volt benne vagy melyikben nem.

 

Ez saját egyéni hozzáállás, nem azért írtam le, hogy te is így állj hozzá!!

Persze, ezzel nincs is semmi baj. Csak úgy gondoltam te is 100%.ig Lucas párti vagy.

Én magam se értek egyet minden döntésével, de legalább 80-90%-ban egyetértek vele. A filmeknél pedig nálam is ez a hozzáállás érvényesül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól gondoltad, abszolút Lucas párti vagyok, olyannyira, hogy amikor bántják az öreget és a halálát kívánják majd felrobban az agyam, de ettől függetlenül nem fogadok el mindent tőle, csak mert ő azt úgy jónak gondolja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól gondoltad, abszolút Lucas párti vagyok, olyannyira, hogy amikor bántják az öreget és a halálát kívánják majd felrobban az agyam, de ettől függetlenül nem fogadok el mindent tőle, csak mert ő azt úgy jónak gondolja. :)

Bizony, ezek a nagy igazságok. ;)

Lucas volt az, aki megteremtette az egész SW univerzumot. Engem nem érdekel, hogyan, honnan, miért. Nem érdekel, hogy mennyire volt a saját ötlete vagy mennyire koppintotta vhonnan. Egy a lényeg: Ő volt az, aki ilyen formán létrehozta és világhódító útjára engedte a SW-t. Ezért minden rajongónak maximálisan illik tisztelnie és becsülnie.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy egy szilveszteri orgián, négykézláb, mákrészegen elejtett félmondatára is úgy kell tekinteni, mint szentírásra. Bizony néha ő is elragadtatja magát, túlzásokba esik, vagy épp merő lustaságból, nemtörődömségből jóváhagy necces dolgokat. Az ilyenekért nem érdemes a pokolra kívánni, de megkritizálni meg lehet érte és nem kötelessége mindenkinek minden ötletét csodálatosnak tartani.

Jó példa erre a Holiday Special, amiben ugyan közvetlenül nem vett részt, de közvetetten bizony tevékeny részese volt ő is. Megesett, nem volt szép, de nincs már mit tenni. Mindenki (ő maga is) elismeri, hogy egy nagy baklövés volt, aztán annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a TFU játékokat (sem egyéb SW game-eket) nem hasonlítanám a Holiday Special-höz, amire a minősíthetetlen jelző sem elég kifejező. :nana:

A többi kapcsán nem sok újat tudok írni, de nem is egymás meggyőzése a cél. A Star Wars párbajainak mindig inkább dramaturgiai, és látványi szerepet tulajdonítottam. Ha ez Erő szemszögéből vizsgáljuk meg őket, értelmetlen szinte mindegyik... ha egy Erő-használó könnyedén képes fojtogatni másokat, ugyanilyen egyszerűen össze is roppanthatja az ellensége légcsövét, kitörheti a nyakát, stb. Említhetném Sidioust is (aki Erőben való jártasság terén szerintem bőven túlnő sokat kritizált Galen barátunkon), aki az erőlködés leghalványabb jele nélkül szegezte falhoz Mault és Savage-t, majd mégis leállt velük párbajozni - nyilván a "játék" kedvéért. A Winduékkal folytatott párbaja inkább funkciót betöltő volt (áldozatként való feltűnés Anakin szemében), viszont a Yodával való párbajnál is az érződik, hogy a Sith szimpla élvezetből párbajozik, holott az Erővel nyilván sokkal monumentálisabb dolgokat vihetne véghez, mint fogatok hajigálása. De ezt csaknem minden Sith-Jedi párbajra igaznak tartom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól gondoltad, abszolút Lucas párti vagyok, olyannyira, hogy amikor bántják az öreget és a halálát kívánják majd felrobban az agyam, de ettől függetlenül nem fogadok el mindent tőle, csak mert ő azt úgy jónak gondolja. :)

Igen, amikor én is látok olyanokat, akik a halálát kívánják, akkor nekem is égnek áll a hajam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Disney házasság utóhatása: az EA fejleszti majd az SW játékokat a továbbiakban

http://starwars.com/news/electronic-arts-selected-for-multi-year-agreement-for-the-future-of-star-wars-gaming.html

Na, mégis lesz jövője az EU-nak. Ez már biztató jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Nagyon jó hír! Az első két részt imádtam, néha még most is leülök. Most ezt a játékot várom a legjobban!

Remélem hamarosan jön egy borító, egy-két screen shot, netalán egy kis gameplay is. Jó kis trailer, bár nem derül ki sok minden. Maximum annyi, hogy újra játszható lesz a Hoth pálya a hagyományos ellenfelekkel.

Vajon mikor jeleni majd meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ez már nem csak kézi konzolra fog megjelenni, mert attól agyf*szt kapok

Már miért jönne ki "csak arra"? Mi jött ki egyáltalán csak arra az utóbbi Star Wars játékok közül? :pfff: Az előző két rész is kijött PC-re, a DICE meg nem is fejlesztett még igazán olyan játékot, ami PC-re ne jelent volna meg, annál is inkább, mert az online lövöldék, ami az ő "szakterületük", főleg PC-ken népszerű.

 

Sajnos KOTOR 3-ra már nem kell számítani. :(

Miért is? Van egy The Old Republic, de az nem a Knights of the Old Republic folytatása. A Bioware már korábban leszögezte, hogy azért nem lett KotOR a ToR, hogy egyszer folytathassák majd a sima szerepjátékot. Ezért nem is folytatta a ToR a KotOR 1-2 történetét, az ott félbe hagyott szálak még mindig szabadon vannak. Igen magas összeget mernék arra tenni, hogy miután letudják a Dragon Age: Inqusitiont, a Bioware a KotOR 3-nak áll neki.

 

Szerintem még egy ideig fejlesztik, így a közeljövőben nem számítanék rá. A trailer rövidsége arra utalhat, hogy kevés anyaguk van a kész játékból.

2014 őszére ígérik.

 

Azért az a kevés amit mutatnak is csodálatra méltó, tündököl a Frostbite 3. :)

Pláne, hogy ez nem a Forstbite 3, hanem egy előre renderelt animáció. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért jönne ki "csak arra"? Mi jött ki egyáltalán csak arra az utóbbi Star Wars játékok közül? :pfff: Az előző két rész is kijött PC-re, a DICE meg nem is fejlesztett még igazán olyan játékot, ami PC-re ne jelent volna meg, annál is inkább, mert az online lövöldék, ami az ő "szakterületük", főleg PC-ken népszerű.

Abból indultam ki, hogy az utolsó kettő Battlefront csak PSP-re és Nintendo DS-re jött ki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A KotOR 3 és TOR témához.

Én úgy tudom elhangzott olyan kijeklentés, hogy a TOR nem egyszerűen a KotOR 3, hanem a KotOR 3-12, mert nagyon sok történetet pakoltak bele.

A Revan írása közben Karpyshyn felhasználta a tervezett KotOR 3 történetének anyagait, mert úgy informálták, hogy nem lesz KotOR 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.