Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Milyen tapasztalataitok vannak a KOTOR 1-2 Win7-en való indulásáról? A Revan baromira meghozta a kedvem hozzájuk, viszont emlékeim szerint, annak idején már próbáltam sikertelenül futtatni Win7-en.

A "tetszik/nem tetszik" arány alapján szerintem ennek működnie kellene

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Republic Heroest valaki működésre tudta már bírni? Leszedtem, hiányolta a Windows Live-ot, felraktam, most valami Game Engine Errort dobálgat nekem. Ja W8 a rendszerem.

Nekem Windows 7-en kifogástalanul működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még megvalósulhat az 1313. talán csak finomítanak a dolgokon.

Csak az a vicc, hogy az 1313-at a túl kemény, sötét hangulata és a brutalitása miatt törölték.

És akkor mi a helyzet a Maul regénnyel? A témájából és az íróból kiindulva erősen felnőtt regény lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 1313 NINCS törölve!!!!!!!!

A játék fejlesztése lelassult a következő okok miatt:

- K*rvák és terroristák a Disney szerint nem valók egy Star Wars műbe. Szerintem sem, márpedig a játék koncepciója egyebek mellett ezeket is tartalmazta.

- A fejlesztés csak 2011-ben indult be, emiatt még félkész állapotban sincs, de már 2009 óta nyelik a pénzt.

- A 2012 E3 idején még ötletük sem volt, hogy miről szóljon.

- Pletyka ugyan, de állítólag az E3-on bemutatott demónál több nincs is készen a játékból. Minden eddigi dolog csak parasztvakítás volt a játékkal kapcsolatban.

Ezek fényében teljesen érthető, hogy a játékot parkolópályára állították. Ha csak nem akar a Disney is egy Duke Nukem Forever vagy Aliens: Colonial Marines buktát, akkor bizony új szerződéseket köt és újraszervezi a dolgokat.

 

Emellett talán mégis elkészül a First Assault, és ha jól teljesít, a Disney engedélyt ad a Battlefront III-ra is. Amit ugye elvileg már rég a kukába hajítottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, elkerülte a figyelmemet az, hogy csak későbbre ütemezték.

 

A "terrorizmus" valamilyen szinten beleférhet. Létezhet Coruscan-on is egy korai lázadó sejt, mely szabotázs akciókat hajt végre a Birodalom ellen. Ezeket Palpatine nyilván terroristáknak bélyegzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 1313 NINCS törölve!!!!!!!!

A játék fejlesztése lelassult a következő okok miatt:

- K*rvák és terroristák a Disney szerint nem valók egy Star Wars műbe. Szerintem sem, márpedig a játék koncepciója egyebek mellett ezeket is tartalmazta.

- A fejlesztés csak 2011-ben indult be, emiatt még félkész állapotban sincs, de már 2009 óta nyelik a pénzt.

- A 2012 E3 idején még ötletük sem volt, hogy miről szóljon.

- Pletyka ugyan, de állítólag az E3-on bemutatott demónál több nincs is készen a játékból. Minden eddigi dolog csak parasztvakítás volt a játékkal kapcsolatban.

Ezek fényében teljesen érthető, hogy a játékot parkolópályára állították. Ha csak nem akar a Disney is egy Duke Nukem Forever vagy Aliens: Colonial Marines buktát, akkor bizony új szerződéseket köt és újraszervezi a dolgokat.

 

Emellett talán mégis elkészül a First Assault, és ha jól teljesít, a Disney engedélyt ad a Battlefront III-ra is. Amit ugye elvileg már rég a kukába hajítottak.

K*rvák és terroristák igenis beletartoznak a SW-ba. A Coruscanti Alvilágban simán lehetnek ilyenek. Csak 12-es korhatár helyett mondjuk tegyenek 16-osat a játékra.

 

A First Assault nekem nem jön be. A grafikája szép, de a címe lehetett volna Star Wars: Counter Strike is. 7-7 játékos egymás ellen. 7 láadó, 7 birodalmi. A multi kedvelőknek persze biztos tetszeni fog majd, de miért nem lehetett egy jó kis sztorit összehozni. Végre egy jó kis SW fpst kaptunk volna szép grafóval, jó történettel. Nem, egyen multi, a történetettel sem kell foglalkozni. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K*rvák és terroristák igenis beletartoznak a SW-ba. A Coruscanti Alvilágban simán lehetnek ilyenek. Csak 12-es korhatár helyett mondjuk tegyenek 16-osat a játékra.

 

A First Assault nekem nem jön be. A grafikája szép, de a címe lehetett volna Star Wars: Counter Strike is. 7-7 játékos egymás ellen. 7 láadó, 7 birodalmi. A multi kedvelőknek persze biztos tetszeni fog majd, de miért nem lehetett egy jó kis sztorit összehozni. Végre egy jó kis SW fpst kaptunk volna szép grafóval, jó történettel. Nem, egyen multi, a történetettel sem kell foglalkozni. :angry:

A prostis dolog csak részben. Nem zavar, ha megemlítik, vagy ha mellékszál részét képezi, de főszerepet szerintem se kéne kapnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új remény kivágott jeleneti között, volt egy olyan amikor Han ölében egy ribanc ficánkolt (Han :"Sweethart"), mielőtt Luke és Kenobi oda nem üll az asztalához. EP II.: halálpálca ( death stics) árus a corusanti csehóban. Nem olyan ártatlan dolgok ezek, és Lucasnak belefért , vagy belefért volna (ha nem vágja ki, de leforgatta!) Szóval azt tudtuk, hogy a Disney mást gondol a SW-ról. Most szétbarmol mindent, mert nem "gyerekbarát". Röhely. El fog veszteni egy csomó régi rajongót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új remény kivágott jeleneti között, volt egy olyan amikor Han ölében egy ribanc ficánkolt (Han :"Sweethart"), mielőtt Luke és Kenobi oda nem üll az asztalához. EP II.: halálpálca ( death stics) árus a corusanti csehóban. Nem olyan ártatlan dolgok ezek, és Lucasnak belefért , vagy belefért volna (ha nem vágja ki, de leforgatta!) Szóval azt tudtuk, hogy a Disney mást gondol a SW-ról. Most szétbarmol mindent, mert nem "gyerekbarát". Röhely. El fog veszteni egy csomó régi rajongót. Legalább ezentúl nem kell SW játékra költeni. Minek? Marad egy csomó pénzem. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Disney megszüntette a LucasArst-ot, elkaszálta a SW: 1313-at és a Star Wars: First Assault-ot.

http://kotaku.com/disney-shuts-down-lucasarts-468473749

 

Nagyon csúnya gondolatok jutnak erről eszembe. Ez már annyira brutális hogy hihetetlen. Szerintem amit Lucas valaha létrehozott annak annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig még azt hittem, hogy a Disney már nem képes nekem meglepetést okozni, hát tévedtem... Érdekes, hogy más tulajdonukkal, mint a Marvel Stúdió, milyen gondosan bánnak, a Star Warsba és a Lucasfilmbe pedig ott rúgnak bele, ahol tudnak. Mintha csak egy kutyát idomítanának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm egyik szóvivője ezt mondta:

" Természetesen, mint minden cégnek, mely ekkora bejelentésen megy át, nekünk is át kell néznünk a portfóliónkat és át kell rendeznünk néhány dolgot. A 1313 fantasztikusan nézett ki, és nagyszerű fogadtatása volt. A többi, be nem jelentett címünk is remekül van, csupán elértük azt az üzleti értelemben vett pontot, ahonnan nem fejleszthetjük tovább őket saját magunk és nem tarthatjuk azt az irányt, mely felé a cég eddig tartott.

 

Meg kell még említenem, hogy bizonyított külső partnereket keresünk, akik segíthetnének videojátékokat szolgáltatni a rajongóknak. Továbbra is hiszünk a videojáték-iparban, továbbra is jelentetünk meg Star Wars játékokat, csupán csak egy másik modellt keresünk a belső fejlesztés helyett…

Mindent figyelembe vesznek. Mindig ott a lehetőség, hogy a Star Wars 1313 egy külső cég segítségével megjelenik.

 

Nagyon szomorú. Szörnyű egy nap. De szeretnék mindenkit megnyugtatni, lesznek még új Star Wars játékok a piacon. "

 

Talán valami vigasztalást nyújthat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt szerintem senki nem gondolta, hogy a LucasArts felszámolásával soha többé nem lesz új SW game. A SW egy akkora brand és húzóerő, hogy bmilyen eladhatatlan és értéktelen fosra rétéve a címkéjét, több millióan veszik azt csak ezért. Ez a játékok terén sincs másként.

 

És azért jobban belegondolva, sajnos az eddigiekben is többször alkalmazták ezt az üzletpolitikát, Lucas ide vagy oda. Ráadásul a játékok közül szinte az összes eléggé elszakadt a Saga logikájától és felépítésétől, nagyon sok olyan elemet szőttek bele, ami nem volt túl "SW-hű". Ez még az igazán sikeres darabokra is igaz.

 

Szóval a jövőbeli SW játékok szerintem sem játékminőségileg, sem pedig SW-hűségben nem fognak különbözni az eddigiektől. Mennyiségileg vannak kérdések, de azt megint csak be kell látnunk, hogy a kiadott SW játékok legalább fele olyan szemét, amit szívesen nélkülözött volna mindenki. Tehát nem gond, ha kevesebb játék érkezik, de azok valóban jók is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem aztán mindegy ki adja majd ki a játékokat, csak ugorják meg a Kinect Star Wars, Clone Wars Adventures, The Clone Wars: Republic Heroes játékok szintjét.

És ki tudja, lehet fellendülést hoz majd a tulajcsere és végre kaphatnánk egy Republic Commandos 2-t, vagy egy Battlefront 3-at, esetleg egy KotOR 3-at (tényleg, mekkora lenne már egy Sith Birodalomban játszódó játék :yes: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem aztán mindegy ki adja majd ki a játékokat, csak ugorják meg a Kinect Star Wars, Clone Wars Adventures, The Clone Wars: Republic Heroes játékok szintjét.

És ki tudja, lehet fellendülést hoz majd a tulajcsere és végre kaphatnánk egy Republic Commandos 2-t, vagy egy Battlefront 3-at, esetleg egy KotOR 3-at (tényleg, mekkora lenne már egy Sith Birodalomban játszódó játék :yes: )

Az biztos, hogy nagy lehetőségek vannak a SW világában.

 

A Rep.Commando, Battlefront, Empire at War, KotOR, JK sorozat mind-mind komoly sikert arattak és várnak a folytatásra. Még ma is remek hangulatuk van, öröm velük játszani. Sok játékelemben bizony magasan verik a mostani csili-vili, lenyűgöző grafikájú, de sok esetben sablonos és érdektelen sztorit, valamint szereplőket felmutató "lufikat".

Az egyetlen gond velük, hogy pár dologban (leginkább grafika) elrepült felettük az idő és ez egy átlagos játékos számára már visszataszítóvá, kiábrándítóvá teszi őket. De afelől nincs kétségem, hogy egy mai technikával szépen elkészített folytatás bmelyik esetben megkérdőjelezhetetlen sikert hozna.

 

Emellett persze teljesen új játékot is kitalálhatnak.

A Mass Effect trilógia nekem személyes nagy kedvencem és az első ezzel kapcsolatos élményemtől kezdve folyamatosan foglalkoztat, milyen is lenne egy hasonlóan nagyszabású, nagyívű, remek sztorijú SW game. A BioWare a semmiből felépített egy igényes, lebilincselő új univerzumot, amely sok rétegből tevődik össze és sosem lehet megunni. Az egész világ (helyszínek, technológia, fajok, szervezetek, stb.) részletessége és kidolgozottsága erősen közelíti a SW univerzumét.

A SW esetében ez az alapanyag (ami nem is akármilyen) adott. Ennek keretein belül kéne mozogni és egy epic cselekményt, ill. néhány jól eltalált karaktert felépíteni. Nem lehetetlen feladat, bár nem is könnyű.

 

A nagy kérdés csak az, hogy a Disney tényleg ebbe a pozitív irányba indul-e, vagy csak mi vagyunk annyira naivak, hogy eme rózsaszín felhőben úszkálunk és habzó szájjal várjuk a kánaánt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kell nézni, hogy a nagy filmes sagák (Harry Potter, Gyürük ura, Vasember, Transformers, Hulk) alapján készített licenc játékok milyenre sikerültek. Én mondjuk ezek közül egyikkel sem játszottam, így nem mondok véleményt róluk. Lehet hogy Ti többet tudtok erről mondani, hogy milyenek. Ha nem lesz szerencsénk akkor kb ezeknek a játékoknak a minőségére számíthatunk. Sajnos az az egyedi, időt és energiát nem kímélő LucasArt-os, hozzállás el veszett . Egyik videójátékos cég sem, (amelyik megszerzi a jogokat) fogja venni a fáradságot, amire a LucasArt és a Lucasfilm vette, hogy pl a Force Unleashed projectje kapcsán nem csak a játékot fejlesztették, hanem írtak regény változatot is, adtak ki artbook-ot, "Making of" könyvet is stb. Ezt a fajta odafigyelést ezt elfelejthetjük. Szerintem az a cég aki megszerzi a jogokat, a nagy és gyors profit reményében összehány nekünk valami trágyát, rábiggyeszti a SW logót, mi meg a nagy reményeket táplálva megkajáljuk. Kapunk majd ugra-bugra, meg kart játékokat, de semmi komolyat, nem hogy még külön háttérvilágot is adnak majd hozzá, regény, artbook stb formájában. Sajnos én így gondolom, de ne nekem legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kell nézni, hogy a nagy filmes sagák (Harry Potter, Gyürük ura, Vasember, Transformers, Hulk) alapján készített licenc játékok milyenre sikerültek. Én mondjuk ezek közül egyikkel sem játszottam, így nem mondok véleményt róluk. Lehet hogy Ti többet tudtok erről mondani, hogy milyenek. Ha nem lesz szerencsénk akkor kb ezeknek a játékoknak a minőségére számíthatunk. Sajnos az az egyedi, időt és energiát nem kímélő LucasArt-os, hozzállás el veszett . Egyik videójátékos cég sem, (amelyik megszerzi a jogokat) fogja venni a fáradságot, amire a LucasArt és a Lucasfilm vette, hogy pl a Force Unleashed projectje kapcsán nem csak a játékot fejlesztették, hanem írtak regény változatot is, adtak ki artbook-ot, "Making of" könyvet is stb. Ezt a fajta odafigyelést ezt elfelejthetjük. Szerintem az a cég aki megszerzi a jogokat, a nagy és gyors profit reményében összehány nekünk valami trágyát, rábiggyeszti a SW logót, mi meg a nagy reményeket táplálva megkajáljuk. Kapunk majd ugra-bugra, meg kart játékokat, de semmi komolyat, nem hogy még külön háttérvilágot is adnak majd hozzá, regény, artbook stb formájában. Sajnos én így gondolom, de ne nekem legyen igazam.

A Hulkot nem sorolnám a nagy filmes sagák közé :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW filmekből készült játékok eddig is voltak (talán csak az AotC-ból nem volt), a szokásos minőséggel (ergo mindegyik sz*r lett). A SW játékok esszenciáját mindig is az adta, hogy egy külön történetet meséltek el a filmek világában, és már csak emiatt sem hasonlítható össze a HP, GyU és a többi játékokkal.

Szerintem az a cég aki megszerzi a jogokat, a nagy és gyors profit reményében összehány nekünk valami trágyát, rábiggyeszti a SW logót, mi meg a nagy reményeket táplálva megkajáljuk.

Ez azért nem állja meg a helyét, mert eddig is ez volt, csak a LucasArts helyett most a Disney adja majd ki a megbízást. Eddig is volt ami jól sült el (KotOR-ok, ToR - bár ez anyagi bukta lett, LEGO Star Wars, Battlefront-ok), és volt ami nem (a TCW-s játékok, Kinect SW). Én azt mondom, hogy még semmi ok az aggodalmakra, csak majd ha sorra jönnek az utóbbi csoportba tartozó játékok, akkor lehet majd szidni a Disney-t, de addigis ennek az érmének 2 oldala van.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.